IBest Western Hotels H TEXELSE 7 COURANT' "Taai ZDH stunt tegen sterk Kaagvogels Jeugd SVO op bezoek bij FC Groningen Eindelijk winst voor De Koog Texel'94 verliest door counter in slotfase DINSDAG 1 FEBRUARI 2005 'egen alle verwachtingen in heeft !DH, één-na-onderste op de anglijst, zondag op eigen terrein lewonnen van de één-na-boven- te. Kaagvogels. De gasten uit [olhorn speelden erg goed, maar erzuimden te scoren, waarna e in de laatste twintig minuten weemaal moesten buigen voor «n snelle counter van de thuis- iloeg (2-0). Ie overwinning was een enorme ferrassing, want hoewel ZDH in It kermisweekend in september in (olhorn een gelijkspel uit het vuur {ad gesleept, had Kaagvogels de Ifgelopen maanden bewezen een litstekende ploeg te zijn, die onder neer twee keer met 7-1 van Knol- jndam won en ook te sterk was cor Oosterend en De Koog. Het fcjntje kwam als geroepen voor de |oornders, want ondanks aardig ipel en een hartverwarmende inzet varen ze na de winterstop door (erlies tegen koploper DESS en en vrij weekend flink gezakt op de anglijst. opvallend genoeg was ZDH in het jerste kwartier het meest kans- Jjk. De ploeg van de jarige trainer ,een van Elk speelde veel feller dan (aagvogels en verscheen enkele Aaien dreigend voor het doel van ie tegenstander. Spits Niels Dekker treeg een mooie kans de score te {penen, toen hij na een bekeken )ass van Joop Rommets solo op kfjjiet doel van Kaagvogels afging. De jïeeper redde echter met een been. .Daarna namen de gasten het ini- ^fMatief over. Met snelle positiewis- telingen en vloeiende combina- les werd ZDH ver teruggedrukt, pe Hoornders weerden zich echter cnap. Ze gaven hun tegenstanders jo min mogelijk ruimte, waardoor er iauwelijks scoringskansen ontston- jen. Het meeste gevaar was nog je duchten bij corners en schoten ran afstand, maar keeper Christi an Stolk bleef de situatie steeds ïieester. Aanvallend kwam ZDH er nauwelijks aan te pas. De midden velders liepen zich de longen uit het lijf om het spel van Kaagvogels te ontregelen, maar misten de kracht om de op een kansje loerende spit sen Niels Dekker en Ivar van Elk in stelling te brengen. Na rust viel er aanvankelijk wei nig te beleven. Kaagvogels bleef de beste ploeg, maar hoe langer doelpunten uitbleven, hoe slordiger de gasten begonnen te spelen. De aanvalsopzet zag er meestal nog wel veelbelovend uit, maar een maal in de buurt van het doel van Stolk kwam de klad er steeds in. Daardoor groeide het vertrouwen bij ZDH in een goede afloop, helemaal toen de thuisploeg twintig minu ten voor het einde verrassend op voorsprong kwam. Daan van der Slikke schoof de bal ter hoogte van de middenlijn in de voeten bij col lega-middenvelder Joop Rommets, die vrij baan kreeg doordat alle aandacht op de snelle Dekker was gevestigd. Na een rush van veertig meter hield de routinier het hoofd koel. Hij omspeelde de uitgelopen keeper en schoof de bal in het ver laten doel (1-0). Daarmee ontketenden de Hoorn ders een stormloop van Kaagvogels die ze in lange tijd met te ver werken hadden gekregen. Met veel kunst- en vliegwerk en uistekend keeperswerk van Stolk hielden ze hun doel schoon, onderwijl loerend op een tegenstoot. Vijf minuten voor het einde kwam de beloning, toen Dekker, ondanks de vele kilome ters die hij ai in de benen had, nog snel genoeg was om de verdediging van Kaagvogels af te troeven. Hij behield daarna het overzicht en gaf de keeper het nakijken (2-0). De gasten ging niet zomaar akkoord met het doelpunt, omdat ze vonden dat Dekker buitenspel had gestaan. De scheidsrechter oordeelde echter dat hij dat misschien inderdaad had gestaan toen Ivar van Elk de bal in voorwaartse richting in beweging bracht, maar dat Van Elk met de bedoeling had gehad op Dekker te passen, waarna een tegenstander de bal raakte en zo het buitenspel ophief. In de slotfase was Kaagvogels nog een paar keer dicht bij een treffer. Eenmaal werd de bal van de doellijn gehaald en een andere keer tikte Stolk de bal tegen de lat, maar de gasten kregen niet wat ze eigenlijk wel hadden verdiend. Zaalvoetbaltopper eindigt onbeslist Voor een goed gevulde sporthal hebben de zaalvoetballers van Oos terend 1 en Mantje 2 vrijdag een gelijkspel tegen elkaar geboekt. In een spannende wedstrijd gaven beide teams elkaar weinig toe. Hier door ontstond een gelijkopgaande strijd, die gezien het spel en de inzet twee winnaars had moeten hebben, maar eigenlijk twee verlie zers kende. Door het gelijkspel (3-3) verloren beide teams twee punten op koploper J'elleboog. ZDH zette zijn overwinningsreeks voort en won met 8-2 van De Krim 1. Mantje 1 had een goede dag en versloeg het toch met zwakke Oosterend 2 met maar liefst 8-2. Sportshop Texel kwam wat los van de onderste regionen door De Krim 2 met 5-3 te verslaan. Uitslagen: Klif MD1-De Koog M1 9-0, De Koog D1-De Krim D3 4-1; Sportshop C1 -Klif C1 11-0; De Krim Cl-De Krim C2 4-1, Texel'94 4-De Krim 4 4-5. Klif 4-De Krim 5 4-8. De Knm D2-Klif MD1 8-0; De Koog Cl-Klif C2 7-1. RAB 1- Texel-94 3 4-8; J'elleboog 4-Mantje 4 2-9; J'elleboog 3-J'elleboog 5 9-14, J'elleboog E2-Oosterend E1 2-1De Krim E1-J'elleboog El 4-1: Texel'94 2-De Koog 1 5-2, ZDH 1-De Krim 1 8-2; Mantje 2-Oosterend 1 3-3, Mantje 1-Oosterend 2 8-2. Sportshop 1-De Krim 2 5-3. Klif 3-Klif 2 5-5 Weijdt en Moree nemen leiding Met de hoge score van 7833 punten won het koppel Bart Weijdt-Piet Moree met alleen de vierde ronde om het klaverjaskampioenschap van Texel, maar nam het ook de lei ding over in het tussenklassement. Met een ijzersterke serie, waarin een partij van 2250 punten, maakte dit koppel een sprong van de elfde naar de eerste plaats. Dit geeft ook aan hoe klein de verschillen nog zijn na vier van de vijf te spelen rondes. Weijdt en Moree worden op de voet gevolgd door Hans Westdorp en Roel de Zwart, die 7203 punten bij elkaar speelden en van de zesde naar de tweede plaats klommen. Zij hebben slechts 150 punten achter stand op de koploper. Derde werd het koppel Ernst Ellen en Jitze de Vries met 7201 punten, wat hen een zeventiende plaats in het klas sement opleverde. John Vlaming en Chris Schraag spelen het hele kam pioenschap al goed en behaalden 6968 punten. Hiermee blijven zij op de derde plaats staan. Els Ooye- vaar en Corrie van der Slikke, die dit jaar voor het eerst samenspelen, behaalden 6826 punten (met een hoogste partij van 2388). Koplopers John en Peter van Heerwaarden moesten terrein prijsgeven en staan nu vierde, maar hun achterstand bedraagt slechts 216 punten. Fenny Caspers en Gerda Veeger, die vorig jaar kampioen werden, staan op de vijfde plaats met een achterstand van bijna 900 punten. De vijfde en laatste ronde wordt gespeeld op vrijdag 25 februari Stand: 1 Bart Weijdt-Piet Moree 27025, 2 Hans Westdorp-Roei de Zwart 26893; 3. John Vlaming-Cris Schraag 26832, 4. John en Peter van Heerwaarden 26809; 5. Gerda Vee- ger-Fenny Caspers 26137, 6 Gerard Witte- Edwin Zwaneveld 25938. 7. Nico Ooyevaar- Freek Veeger 25930, 8. Carlo Bos-Frans Stark 25652, 9 Willem Koomen-Erik Jan Geus 25638; 10. Tiny Zwanenveld-Theo Witte 25627. Veel deelnemers jeugdcrossloop Bij de zesde Bos en Duincross *an dit seizoen verschenen zon dag niet minder dan vijftien atle ten jonger dan 13 jaar aan de tart van de loop over 1300 meter. [Desondanks was er nauwelijks terfinge strijd. Matthijs Witte werd eerste in 4.47 minuten. Lysanne Vermeulen was een klasse fapart bij de meisjes en liep een persoonlijk record van 5.09, slechts 'ie seconden boven het parcours- :ord. De zesjarige Lyan Betsema |ep voor het eerst mee. Luid aan- emoedigd door het talrijke publiek vam zij over de finish in 8.13 ninuten. De ronde voor de oudere 3d en senioren kruiste op drie aatsen het moutainbikecircuit van toerclub, maar deze had voor DSten gezorgd om ervoor te zor gen dat fietsers en lopers elkaar vei lig konden kruisen. De lopers waren j;op de hoogte en hadden opdracht "Öm goed op te passen. Bovendien waren op de kritieke punten bordjes geplaatst. De race over 2950 meter gaf onder linge spanning. René Slegh wist IPieter Dogger met 8 seconden te verslaan en finishte in een persoon lijk record van 11.47. Ook Dog- wist voor het eerst onder de twaalf minuten te eindigen (11.55). waren persoonlijke records voor iton van der Meer en Klaas van der Duim. Op de 5900 meter wist Corrie de Jager beslag te leggen op de eerste plaats bij de dames-vete- fanen. Bij de heren won Hans van praneker in een persoonlijk record van 28.43. Cees Timmer liep voorop (bij de veteranen en bleef Martien |-ubach voor, die met 27.37 een nieuwe persoonlijke toptijd klokte. Er waren maar weinig deelnemers op de 8850 meter. Hier werd Pierre Bonnet eerste met 35.35 minuten, vier seconden onder zijn persoonlijk record. (Uitslagen: 11300 meter. Jongens: 1. Mathi|s Witte 4.47, 1 Nikay Sangers 5.33, 3. Stijn Visser 5.43, f Jelle van der Duim 6.09. 5 Joop Bonnet ■637, 6. Glawen Compier 6.40, 7 Dim Dros 6.59. Meisjes: 1Lysanne Vermeulen 5.09, 2 Youra Sangers 5.27, 3. Jorinde Veeger 4. Anna van der Duim 6 16, 5. Sharon -Betsema 6.31. 7 Marlin Betsema 7 07, 8. Lyan Betsema 8.13 yji2950 meter. Jongens' 1 René Slegh 11.47, 2 Anton van der Meer 12.02, 3. Eldin Honingh i12 37. H9ren: 1. Pieter Dogger 11.55 Heren ig .veteranen: 1. Ger Sangers 13.17, 2. Toon van 'Beek 15.30, 3. Klaas van der Duim 18.03. J'Dames 1 Hanneke Lemstra 13.56. 4^15900 meter: Dames. 1 Tamara Marlens 41 14. Dames-veteranen: 1. Corrie de Jager 28 59, 2 Judith van Bleijswijk 29.37, 3. Rlny Roeper 31.05, 4. Corrie Witte 32.11, 5. Mari anne Hllhorst 32.50, 6 Monique Lubach i33.58. Heren: 1. Hans van Franeker 28.43, 2 Leon Raanhuis 35.20. Heren-veteranen. 1 Cees Timmer 27.33, 2 Martien Lubach 27 37, 3. Alex Cofino 28.23, 4. Lo Bremer 28.45, 5. Anton Witte 28.47, 6. Kees Dros 29.32, 7. Theo Schraag 30.11. 8 Jan Dogger 30 35. 9. Chiel de Boer gestopt. B850 meter: Dames-veteranen: 1. Margot van der Ven 39 47. 2 Launen Bakker 43.57 Heren: 1 Thomas Richter 41.36. Heren-vete ranen: 1 Pierre Bonnet 35 35. 2. Rob Teisman 58. 3. Pieter Jan Kooger 45 48, 4 Cees poslinga 46.41. De hele jeugdafdeling van SV Oos terend heeft zondag het eredivi sieduel tussen FC Groningen en De Graafschap bezocht. Van de F-jes tot de B-junioren, alle teams waren vrijwel op volle sterkte op komen dagen om de wedstrijd mee te kunnen maken. SVO had meegewerkt aan de pro motiekrant die FC Groningen sinds enige jaren op de Waddeneilanden verspreidt en als beloning kwam er een uitnodiging aan alle jeugdleden om deze wedstrijd bij te wonen. Daar hoefde men in Oosterend niet lang over na te denken en met een grote zak vol gratis kaarten ging het in twee touringcars naar Groningen. Groningen speelt dit seizoen voor het laatst in het oude Oosterpark- stadion aan de Zaagmuldersweg, midden in de stad. SVO bleek niet de enige club die vrije toegang had gehad van FC Groningen, dat veel aan promotie onder amateurverenigingen doet. Maar omdat ze 'helemaal van Texel' kwamen, werden de Oosterenders als enigen apart welkom geheten door de speaker van het stadion. Voorafgaand aan de wedstrijd werd ter nagedachtenis aan twee over leden trouwe supporters het lied You'll never walk alone ten gehore gebracht, waarbij de supporters van de thuisclub een indrukwekkend vuurwerk afstaken. De SVO-jeugd keek sprakeloos toe. Het hele sta dion betuigde medeleven door een massaal applaus. De wedstrijd werd door de Oos terenders met veel belangstelling bekeken. 'Het veelal plat Groningse commentaar vanaf de tribunes was kostelijk en het doelpunt was mooi', rapporteert correspondent Lia Duin- ker. Hoewel De Graafschap op de laatste plaats staat in de competitie was het stadion zo goed als vol, en werd er op het veld hevig gestre den om de punten. 'Kortom, een interessante ervaring voor de jonge voetballers en een leuke dag voor de begeleiders.' Een deel van de Oosterender delegatie mét clubvlag op de tribune bij FC Groningen. G-team na rust langs ZCFC In de eerste helft wilde het nog niet zo vlotten, maar na rust maak ten de G-voetballers van Texel'94 korten mette met ZCFC. De Texe laars wonnen in Zaandam met 0-3 en klommen daardoor na twee wedstrijden naar een gedeelde koppositie. Zonder Raymond Molanus maar met zijn broer Meivin in de gelede ren was Texel'94 de hele wedstrijd sterker dan de thuisploeg. Al in de eerste helft kregen de gasten enkele uitstekende kansen de score te openen. Jan Frans Haveman was als eerste dicht bij een treffer, maar de keeper kon zijn goede schot met moeite stoppen. Paul Bakker speelde daarna zijn tegenstander uit en knalde de bal snoeihard tegen de lat. ZCFC trok zich noodgedwongen massaal terug, waardoor het voor het doel een drukte van belang werd en het voor Texel'94 moeilijk werd er doorheen te komen. Annie Brouwer en Meivin Molanus probeerden het met schoten van afstand, maar deze troffen geen doel. Na rust opende Texel'94 al snel de score. Paul Bakker gaf een goede pass op Annie Brouwer, die van dichtbij kon inschieten (0-1). Brou wer kwam ook daarna nog meer dere malen in kansnjke positie, maar het ontbrak haar aan geluk en koel bloedigheid. Toch leverde ze haar bijdrage aan het tweede Texelse doelpunt. Na een combinatie met Melvm Molanus kon deze de bal langs de keeper in de rechterhoek van het doel schieten (0-2). Het werd 0-3 toen Haveman en Molanus elkaar goed begrepen en Molanus de keeper verraste. Paul Bakker had een paar maal de vierde treffer op zijn schoen, maar de keeper vond het welletjes en bracht steeds red ding. Doordat ZCFC bijna helemaal geen kansen kreeg, bleef het 0-3. Zondag gaat Texel'94 op bezoek bij Argon in Mijdrecht. Oud-bondscoach lost startschot Zestig van Texel Gerrit van Rotterdam, scheidend bondscoach Ultralang van de Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie, lost maandag 28 maart het startschot van de Zestig van Texel. Hij doet dat op uitnodiging van Mar tien Baars, PR-man van het Texelse hardloopevenement, die zaterdag na afloop van de Midwinter Mara thon in Apeldoorn de afscheids bijeenkomst van Van Rotterdam bijwoonde. Baars vertelde bij die gelegenheid dat Van Rotterdam nog steeds houder is van het Texelse parcoursrecord over 60 kilometer - hij finishte in 1995 in 3.57.16 uur - en overhandigde de ultra-atleet een bon voor drie overnachtingen in hotel Molenbos, hoofdsponsor van de Zestig van Texel. Van Rotterdam voelde zich vereerd en bood spon taan aan 's morgens vroeg ook het startschot te lossen voor de loop over 120 kilometer. Training Tevoko In verband met de die dag in de De Koninghal te houden aandeel houdersvergadering van de Teso worden de trainingen van de Tevoko mini's en jeugd C vnjdag gegeven in de sportzaal van de OSG. Wandeltocht Bij restaurant Bos en Duin aan de Bakkenweg nabij Den Hoorn gaat zondag tussen 13.00 en 14.00 uur de laatste wandeltocht in de win- terserie van wandelsportvereniging Het Gouden Boltje van start. Deel nemers kunnen kiezen uit de afstan den 5 en 10 kilometer. Deelname kost €3,40 met en €2,- zonder her inneringen. Leden van Het Gouden Boltje genieten korting. De volgende tocht is de propagandawandelocht op 6 maart. Meer informatie is te vinden op de website www.hetgou- denboltje.nl, of via tel. 313087. Fred Klok oppermachtig Fred Klok won donderdag op de competitieavond van biljartvereni ging De Doorstoot in De Cocksdorp alle drie zijn partijen. Het was een avond met lage scores, ook Klok had veel beurten nodig om zijn partijen naar zich toe te trekken. Opmerkelijk was de partij tussen Cees Weel en Herman Laan. Laan maakte zijn partij uit met een serie van tien caramboles, de hoogste serie. De spannendste partij was die tussen Martijn Former en Cees Weel. Ondanks de goede scores van Weel wist Former in elf beurten de partij met een gemiddelde van bijna drie te winnen. Uitslagen: C Weel-H. Laan 0-2, F Klok-R Steenhuizen 2-0, J. Smit-M. Former 0-2, F. Klok-M Boon 2-0, R Steenhuizen-H. Laan 0-2, M. Former- C. Weel 2-0, J. Smit-R. Steenhuizen 0-2, M. Boon-M. Former 2-0, H. Laan-F. Klok 0-2, C. Weel-J Smit 0-2. Na een nederlaag en twee gelij ke spelen heeft De Koog ein delijk weer eens gewonnen. Het laag geplaatste Twisk, dat eerder op eigen veld al met 4-1 werd bedwongen, werd zondag met 0- 3 verslagen. In de beginfase kwam De Koog goed weg, na slordig uitverdedigen in het strafschopgebied. Van dichtbij werd de bal hard ingeschoten, maar keeper Steven van Beek reageerde zeer alert en wist de inzet te keren. Vijf minuten later kreeg De Koog de eerste kans en was het gelijk raak. Maurice de Groot ging over rechts langs zijn tegenstander het strafschopgebied binnen en gaf een scherpe voorzet op de inkomende Jord Hilstra. Deze nam de bal goed aan en tikte hem van dichtbij langs de uitkomende keeper: 0-1. Tien minuten later kwam De Koog op 0- 2 door Wouter Kuip, die achter een dieptepass van Peter Koorn aan ging. De laatste verdediger scherm de de bal niet goed af, waardoor Kuip hem de bal afhandig maakte en van grote afstand inschoot. Voor Nico Vos wordt dubbelkampioen Nico Vos eindigde in zowel de dinsdag- als de zaterdagcompe titie van Jeu de Boulesclub Den Burg als eerste en mocht de twee nieuwe wisseltrofeeën mee naar huis nemen. Dit maakte wed strijdleider Fer Gieles zaterdag bekend tijdens een drukbezochte ledenvergadering. De trofeeën en de prijzen waren dit jaar gemaakt door Rob Blok. De vijf leden die in de Texelse Reede wonen, kregen elk een gouden medaille. Sportvissen Frans Bos heeft zondag de twee de wedstrijd in de winterserie van Sportvisclub Texel gewonnen. Hij sloeg bij de asfaltmolen in Oude- schild twee vissen met een geza menlijke lengte van 38 centimeter aan de haak Nico Tessel ving ook twee vissen, maar deze waren vier centimeter kleiner. De vangsten vie len aanvankelijk erg tegen, maar uiteindelijk hadden ook de andere twee deelnemers beet. Rein Kuyper ving een vis van 18 centimeter, het exemplaar van Johan Hopman mat 14 centimeter. De volgende wedstnjd wordt zater dag 1? februari gehouden, even eens bij de asfaltmolen. Deze begint om 18.00 uur. Voetbaluitslagen Zaterdag 29 januari Zwaluwen'30 A1 -Texel'94 A1 6-1 JVC B2-Texel'94 B1 0-7 Schagen B2-Texel'94 B2 3-0 Oosterend B1-Succes B1 6-1 Oosterend MB1-LSW MB3 8-0 LSW C1-Texel'94 C1 2-0 W'meer C1 -Texel'94 C2 6-2 WGW C3-Texel'94 C3 6-1 Texel'94 C4-DTS C2 1-3 De Koog C1-Schagen C3 4-1 Hollandia T. C1-Oosterend C1 2-1 Texel'94 MD1-Meervogels MD1 1-5 Texel'94 MD2-Alcmaria V. MD1 12-1 ZCFC G1-Texel'94 G1 0-3 Texelse pupillencompetitie SVO F1-Barcelona 1-4 ZDH F1-SVC F1 0-0 De Koog F1 -Valencia 0-5 De Koog F2-Deportivo SVO E1-Chelsea Everton-Manchester Blackburn-SVC E1 De Koog E1-Liverpool ZDH E1-Fulham SVO E2-Arsenal 1-4 2-9 9-4 0-9 de rust waren er voor beide teams verder nog nauwelijks kansen. Twisk kwam in de tweede helft iets beter in het spel en oefende wat meer druk uit. De Koog had het zwaar tegen de fysiek sterkere tegenstander, maar de verdediging, die onder leiding stond van Ben Siebinga, gaf nauwelijks kansen weg. Eenmaal moest Maurice de Groot hulp bieden door een scherpe voorzet over het eigen doel weg te werken. Ook de eerste kans voor De Koog liet lang op zich wachten. Na een half uur kreeg De Koog een vrije trap nabij de zestienmeterlijn. Het harde schot van Pieter List ging rakelings over. Vijf minuten voor tijd kwam De Koog op 0-3 door Maurice de Groot. De hardwerkende Marcel Boone werd bij de zijlijn hard onderuitgehaald. De bal werd uit zijn vrije trap uit de doelmond gekopt en belandde voor de voeten van De Groot, die ineens uithaalde en de keeper kansloos liet. Zondag speelt De Koog thuis tegen Zuidermeer. Deze prijsuitreiking was het laatste optreden van Fer Gieles als wed strijdleider. Na twee periodes van drie jaar was hij niet meer herkies baar. Voorzitter Harry Ran bedankte hem voor zijn inzet voor de ver eniging, waarvan Gieles de eerste zes jaar ook penningmeester was. Rob Verpaalen werd met algemene stemmen gekozen tot nieuwe wed strijdleider. Vervangend wedstrijdlei der blijft Nellie Ellen. De vereniging bouwt langzaam eni ge bekendheid op. Dat blijkt uit de verzoeken voor een uitwisseling die kort na de jaarwisseling werden ontvangen. Naast de sportieve ont moetingen met Oosterend en Den Helder komt binnenkort ook een club uit Zuidlaren naar Texel en gaat de club uit Den Burg komende zomer op bezoek in Anna Paulowna en Schagen. De nieuwe competities beginnen op dinsdag 2 en zaterdag 6 maart, beide dagen om 14.00 uur. Tot die tijd worden elke dinsdag-, donder dag- en zaterdagmiddag oefen partijen gespeeld, waarvoor ook belangstellenden zijn uitgenodigd. Meer inlichtingen zijn de vinden op de website, www.jeudeboulesclub- denburg.texel.com Eindstanden seizoen 2004: Dinsdag; 1Nico Vos; 2. Rob Blok; 3. Dimphy Bervoets. Zaterdag: 1. Nico Vos; 2. Louis van der Vis: 3. Kees de Weerd. Zondag 30 januari Texel'94-Schagen 1-2 ZDH-Kaagvogels 2-0 Schellinkhout-Oosterend uitgesteld Twisk-De Koog 0-3 Texel'94 2-Schagen 2 1-0 Nieuwe Niedorp 3-Texel'94 3 1-0 WGW 5-Texel'94 4 5-2 Den Helder 5-Oosterend 2 1-1 JVC 4-De Koog 2 7-2 Texel'94 MA1 -Purmerend MA1 0-2 Voetbalprogramma Zaterdag 5 februari Den Helder B2-Oosterend B1 14.30 Texel'94 C3-N. Niedorp C1 11.45 De Koog C1 -DWOW C1 13.45 Den Helder D2-Texel'94 D1 9.30 Texel'94 D3-N. Niedorp D2 11.45 BKC D1 -Oosterend D1 11.00 De Koog D1 -Den Helder D5 11.30 .Mcmana MD1 -Texel'94 MD1 11.15 Texel'94 MD2-ümmen MD1 10.30 Texelse pupillencompetitie SVCE1-ZDHE1 10.30 Fulham-Everton 10.30 Manchester-De Koog E1 10.30 Chelsea-SVO E2 10.30 Liverpool-SVO E1 10.30 Arsenal-Blackburn 10.30 Zondag 6 februari Texel'94-Vrone uitgesteld De Koog-Zuidermeer 14.00 Twisk-ZDH 14.00 Schellinkhout-Oosterend 14.00 VIOS W. 3-Texel'94 2 12.45 Texel'94 3-Geel Zwart 30 3 12.00 Texel'94 4-ZAP 5 12.00 Oosterend 2-BKC 5 12.00 De Koog 2-DWOW 4 11.00 Texel'94 MA1-Adelbert MA1 14.00 Argon G1-Texel'94 G1 12.00 Recreatievoetbal Texelse Boys-De Koog 10.30 Programma zaalvoetbal Woensdag 2 februari 17.20 De Koog MD1 -RAB D1 Koog 18.00 De Koog E1-De Krim E1 Koog 18.45 De Knm D2-De Krim D1 Krim 19.30 Klif C1 -De Koog C2 Hoogendijk 20.20 Klif 4-Texel 6 v. Putten 21.10 Klif 5-Texel 5 v. Putten Zaaldienst: J'elleboog. Donderdag 3 februari 18.15 Krim C1-Knm C2 Hoogendijk 19.00 Texel C1 -SVO C1 Hoogendijk 19.45 De Krim 5-De Krim 4 Amout 20.35 De Koog 1-RAB 1 v Beek 21.15 Texel 4-Texel 6 v. Beek Zaaldienst: Oosterend. Vrijdag 4 februari 16.45 RAB D1 -De Koog D1 RAB 17.30 De Krim E2-J'boog E2 De Krim 18.15 SVO 3-NIOZ 1 v. Putten 19.05 Mantje 1-De Krim 2 v. Beek 19.55 Texel 1-J'boog 1 Sangers 20.45 Sportshop 1 -J'boog 2 Bakker 21.35 Klif 1-Mantje 3 Hoogendijk 22.25 SVO 2-SVÓ 1 Kuipers Zaaldienst: De Krim. Na een wedstrijd lang hard gewerkt te hebben voor een goed resultaat, verloor Texel'94 zondag door een counter in de slotfase opnieuw. Tegen Schagen werd het op eigen terrein 1-2. Daardoor staat de ploeg van trainer John Rep nu moederziel alleen op de onderste plaats van de ranglijst. Met nog tien wedstrijden te spe len is er nog niets verloren, ook al omdat er tegen Schagen best aardig werd gevoetbald, maar zaak is wel dat de spelers en de technische staf niet bij de pakken neer gaan zitten. Texel'94 kende een moeilijke start. Al na drie minuten was één van de spitsen van Schagen uit een vrije trap dichtbij een doelpunt, maar keeper Bart Graaf redde op knappe wijze. Enkele minuten later was hij kansloos op een diagonaal hoog ingeschoten bal van spits Martijn Posthumus (0-1). Een tegenslag voor de Texelaars, die toch al zo'n moeite hebben zelf tot scoren te komen. De ploeg knokte terug en kreeg enkele kansen, maar schoten van Martin Koorn, Jacob Krijnen en Arnejan Kruithof waren niet doeltref fend. Ook een kopbal ging rakelings over. Aanvoerder Martin Koorn had in de 33ste minuut de gelijkmaker op zijn schoen, maar op onverklaar bare wijze bracht deze doorgewin terde voetballer zijn kans om zeep. Jammer, want het was een uitgele zen moment om de bezoekers uit Schagen een gevoelige mentale tik uit te delen. In het vervolg kregen beide teams uit vooral corners en vrije trappen nog enkele kansjes om te scoren, maar de verdedigers waren in alle gevallen de aanvallers de baas. waardoor het bij rust nog steeds 0-1 stond. In de tweede helft zagen de toe schouwers een aandringende Texel se ploeg, die voornamelijk op de helft van de Schagenaars speelde. Met kunst- en vliegwerk hield de verdediging van de bezoekers zich staande tegen de fanatiek en hard werkende aanvallers van de gasthe ren. De begerenswaardige en ver diende gelijkmaker bleef vooralsnog uit. Inmiddels waren spitsen Tinus de Vey en Michiel Dekker in de ploeg gekomen voor respectievelijk Tim Kedde en Daniël Stuurman. Ruim een kwartier na rust knalde De Vey de bal vanuit een directe vrije trap ternauwernood over het vijan delijke doel. Ook Arnejan Kruithof was kort hierop niet gelukkig met zijn technisch knappe omhaal. In een fase waarin de Texelaars de druk nog meer opvoerden, waagde de mee naar voren gekomen verdediger Barry de Vries, die wederom een goede invloed op zijn medespelers had, van grote afstand een schot op doel. De keeper kon de bal moeilijk klem vast kon krijgen, waarna deze via het lichaam van De Vey in het doel verdween (1-1). Texel'94 veerde op en er leek meer in te zitten. Met Jan van Wijk als invaller voor Pim de Lugt zetten de Texelaars alles op alles om de overwinning in de wacht te slepen. De gastheren deelden de lakens uit, maar de noodzakelijke treffer wilde maar niet vallen. Sterker, vlak voor tijd zette Schagen een snelle counter op, die door spits Jeroen Veltheer werd ver zilverd, waardoor Texel'94, terecht of met, voor de zoveelste maal met lege handen achter bleef. Zondag speelt Texel'94 thuis tegen koploper Vrone uit Sint Pancras.

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 7