TEXELSE Groeiende waardering werk Souwtje de Wijn COURANT 1 Ludieke avond in Texelse Luwte Dichter des vaderlands in Nationale Café Quiz oud Papier De vrije vogel, die zo eindeloos vele keren over Texel vloog, die beter zag dan één van haar eiland genoten is vermoeid neergestre ken om nooit meer op te vliegen. Na een leven van strijd en teleur stelling, waarin ze, als eens een Franciscus, sprak tot de dieren. Aldus luidt een passage uit het In Memoriam dat de Texelse Cou rant in maart 1969 aan de over leden Souwtje de Wijn wijdde. Zij werd 80 jaar. Hoewel zij tijdens haar leven al enige faam genoot, lijkt de waardering voor het werk van De Wijn vooral na haar dood te zijn toegenomen en behoort zij tot de bekendste kunstenaars die Texel heeft voortgebracht. Een eenvoudige zwerfkei op de algemene begraafplaats herinnert aan de kunstenares die op het eiland bekend werd door haar schilderijen van het oude Texelse landschap. Haar belangrijkste erfenis vormen uiteraard de honderden tekeningen en schilderijen die zij achterliet. Ver schillende Texelaars zijn in het bezit van een echte 'De Wijn' en ook in de gemeentelijke kunstcollectie bevinden zich vierentwintig werken van de opmerkelijke kunstenares. Daarvan hangt er slechts één in het raadhuis. De overige bevinden zich in de opslag. Souw leefde een tamelijk afgezonderd bestaan. Pieper Als journalist koester ik een haat-liefdeverhouding met de pieper. Geen huisdier, maar het apparaatje waarmee brand weerlieden worden gealarmeerd en waarvan ook de redactie over een exemplaar beschikt. Hoezo haat? Want wat is er nu spannender om als één van de eerste bij een mooie uitslaande brand te zijn. Inderdaad, zo'n grote fik maakt diepe indruk, levert mooie foto's op en een verhaal waann heroïsche pres taties van brandweerlieden en hartverscheurende taferelen bij de gedupeerden om voorkeur strijden. Maar het gebeurt ook dat het alarm midden in de nacht afgaat, wat in zo'n stille slaaD- kamer een enorm kabaal geeft, zodat wij meteen rechtop in bed zitten. Doorgaans betreft het geen grote brand, maar is het automatische brandalarm van een of ander hotel door onbekende oorzaak afgegaan. Brandweerlieden hebben-dan de plicht om uit te rukken en constateren ter plaatse meestal dat er geen sprake is van brand. Als journalist rijd ik niet als een dolle door de nacht, maar ver neem ik hun bevindingen via de scanner, om vervolgens weer het bed op te zoeken en te wachten op de slaap. Toch wil ik die pieper niet kwijt, want bij een eilandjournalist staat nieuwsgaring hoog in het vaandel en je mag er met aan Achter de schermen denken dat de Texelse Courant een grote boerderijbrand zou missen. Toch is de kans dat dat in de toekomst gaat gebeu ren niet ondenkbaar. Want in z'n oneindige wijsheid heeft de minister van Binnenlandse Zaken besloten over te stap pen op het zogeheten P2000 systeem en worden de piepers van de brandweer binnenkort vervangen door pagers, digi tale alarmontvangers. Probleem is dat minister Remkes ook heeft besloten dat journalisten niet meer met zo'n apparaatje mogen rondlopen. Voor mijn nachtrust wellicht goed, maar ik denk dat ik er door de angst voor een gemiste brand met rustiger op slaap. Deze week heb ik daarom ver haal gehaald bij brandweer commandant Dick Jongeneel. Hij vond het vervelend voor de krant, maar ook voor zijn brandweerlieden, omdat de lezers dan niet meer op de hoogte worden gehouden van hun hulpverleningsacties. En wie maakt straks de foto's voor het jaarverslag van de brand weer? Jongeneel zou ons graag zo'n apparaatje geven, maar het is de minister die dit blok keert. Remkes kan van mij een brief op poten verwachten, in de hoop dat hij zijn dwaling recht zal zetten. Mochten ze in het Haagse geen oor hebben voor de Texelse argumenten, dan moeten we bij de redactie maar een vrijwilliger aanwijzen die bij de brandweer gaat. Gerard Timmerman Veel was er met over de schilderes bekend. In 1980 kwam daar veran dering m door het boekje Souwtje de Wijn, leven en illusies van een Texelse kunstenares, gemaakt door Theo Timmer, Hans van der Klift en Pieter de Vries. Dit drietal verdiepte zich naar aanleiding van een op handen zijnde expositie in het leven van De Wijn. Ruim tien jaar na haar dood volgde een grote tentoonstel ling van haar schilderijen en werd haar werk in bredere zin erkend. Het boek over haar leven vond niet alleen aftrek bij de Texelaars. Ook diverse organisaties en boekhandels die zich bezighielden met het femi nisme, waarvan de tweede golf rond die tijd in alle hevigheid woedde, hadden interesse in het werk. Niet zozeer vanwege haar schildertalent, alswel om haar levensinstelling, die zeker voor die tijd geëmancipeerd en feministisch was. De Wijn werd gezien als een krachtige vrouw, die een voorbeeld vormde voor andere vrouwen. Op Texel werd daar wat nuchterder tegen aan gekeken; hier werd ze gezien als een zelfbewuste vrouw die door haar gedrag nog wel eens uit de toon viel, maar die ondanks haar merkwaardige levenswijze door velen als sympa thiek werd beschouwd. Souw werd op 28 oktober 1888 in Oudeschild geboren als het eerste kind uit het huwelijk van Trijntje Zwanenburg en Teums de Wijn. Ruim vijf jaar later kwam haar broer Cornelis-Jan ter wereld. Vader Teunis verdiende de kost als scheepstimmerman. Na de lagere school wilde De Wijn verder leren. Haar vader zag daar echter het nut niet van in, zeer tegen de zin van Souw, die dat haar leven lang als een achterstelling heeft beschouwd. Zij ging als jonge vrouw aan de slag als helpster op de Koningin Wilhelmina Bewaar school. Daar werden dagelijks zo'n veertig kleine kinderen opgevangen. Tekenen en schilderen deed zij in haar vrije tijd al zeer regelmatig. Die breuk met haar geliefde en het feit dat zij haar vader nog steeds kwalijk nam dat hij haar de moge lijkheid om te "ontgaan studeren had onthouden, leidde er toe dat De In maart wordt de grootste Texelaar gekozen. Om de tien genomineerden nader te introduceren, verschijnt er tot die tijd wekelijks een portret van ieder van hen in deze krant. In de vijfde aflevering: Souwtje de Wijn. Wijn zich verre hield van mannen. Zij moest er niets van hebben en zette zich af tegen alles wat te maken had met een burgerlijk bestaan en het huwelijk. Tegen de wil van haar vader in vertrok ze in 1991 naar de overkant waar ze in Zaandam ging werken bij de Raad van Arbeid. In 1921 kwam ze terug naar Texel, maar vertrok weer snel. omdat ze er niet meer kon aarden. De Texelse ging naar Amsterdam, waar ze tot 1934 zou blijven wonen. Bevrijd van de teugels die vader Teunis al die jaren strak had aangetrokken, genoot ze van de vrijheid in de hoofdstad. Ze nam pen en penseel weer ter hand en liet in 1924 in een brief weten dat ze hoopt schilderes te worden, 'niet voor den broode, maar voor de jolijt'. Met de hulp van Heinrich Martin Krabbé, kunstenaar en oud-docent van de Rijksaca demie, slaagde ze voor het toela tingsexamen van de Rijksacademie en begint zij op 37-jarige leeftijd alsnog aan een kunstopleiding. Om in haar levensonderhoud te kun nen voorzien, werkte ze naast haar studie en kreeg ze af en toe een toelage uit het Allebéfonds van de academie. Volgens kenners heeft zij in haar Amsterdamse tijd haar bes te werk gemaakt. Haar schilderijen en tekeningen uit die tijd zijn van hoge kwaliteit en laten zien dat de academiehaar zeer motiveerde en inspireerde. Al na enkele jaren had zij met de verkoop van eigen werk (op Texel) een aardige bijverdienste. Vooral haar etsen zijn populair. Zelfs haar vader begon interesse in haar werk te tonen. Dat zij haar vader nog steeds niet vergeven had, bleek uit het feit dat ze in die tijd besloot haar werk voortaan niet meer met De Wijn te ondertekenen, maar met Zwanenburg, de meisjesnaam van haar moeder. Na zes jaar rondt zij haar opleiding af. Min of meer gedwongen door de afnemende gezondheid van haar ouders keerde De Wijn terug naar Texel. Daar verzorgde ze haar ouders totdat die beiden, eerst haar VRIJDAG 4 FEBRUARI 20) Souwtje de Wijn was vaak m de Texelse natuur aan het werk. moeder en later haar vader, overlij den. Enorm gefrustreerd door het beslag wat die zorg op haar legde, had ze regelmatig woedeaanvallen over de oneerlijkheid in haar leven, die zij gekoppeld zag aan het feit dat ze een vrouw is. Na het overlij den van haar vader in 1940 klapte Souw in elkaar en zonderde zij zich steeds meer van haar omgeving af. Ze verkoos het gezelschap van dieren boven dat van mensen. In het voorjaar van 1948 nam zij haar intrek in De Rustende Landman, een vroegere herberg in de Eierlandse polder, dicht achter de Ruigendijk. Daar voelde zij zich snel thuis. Haar dierenliefde werd redelijk geaccep teerd en ze vergaarde wat vaste inkomsten door het verhuren van kamers. Dat laatste duurde echter maar korte tijd, want Souw bleek niet geschikt als verhuurster. Haar carrière bloeide in die tijd weer op en tot 1953 was ze behoorlijk pro ductief. Ze werkte vaak in opdracht en teerde daarnaast op oude suc cessen uit haar academietijd. Naar mate zij ouder werd, namen de problemen voor de kunstenares toe. Ze was argwanend en kreeg steeds vaker conflicten met anderen. Ze ging zichzelf steeds meer verwaar lozen. Eind 1958 verhuisde de kunstenares naar De Roef, een klein houten huis je onder de duinkant bij 't Horntje. Uit die tijd zullen veel oude Texe laars zich haar nog wel herinneren. Hoewel zij nauwelijks nog schilder de, nam de belangstelling voor De Wijn toe. Haar bijzondere levensstijl trok de aandacht. Journalist F. van der Molen wijdt in 1961 een artikel aan Souw in Elseviers Weekblad in 1961. 'Met deze oude, jonge vrouw verveelt men zich geen ogenblik', zo vertrouwde hij de lezers toe. Omdat zij zichzelf verwaarloosde, werd het met langer verantwoord geacht haar zelfstandig te laten wonen. Begin maart 1969 werd ze ziek en op de 22ste overlijdt Souwtje tenslotte. Slechts enkelen bezochten haar begrafenis. Everste Koog Wat zeggen wou Tegenwoordig kom ik hier en daar, op kaarten en in beleidsnota's, de naam Evertsekoog tegen waar vroe ger Everstekoog stond. Het verschil (tse in plaats van ste) is klein en een typefout is snel gemaakt. Maar dat een naam op een kaart wordt ver anderd is een ernstiger zaak. Want wat is juist? Daarvoor moeten wij heel ver terug in de tijd. Tussen Texel en Eierland lag ooit een waddeneiland, Ganc of Ganchala. Dat eiland is, net als Callantsoog en Huisduinen, totaal in zee verdwenen, alleen de polders, de kogen, zijn overgebleven. Deze kogen waren in 1357 al bedijkt. Er waren de Oude Coegh, de Naesten Coegh en de Oversten Coegh, nu tezamen het Kogerveld. Ten zuiden daarvan lag de Middels ten Coegh, het Sint Jansland en de Uitersten Coegh.' De Gerritslander- dijk was de zuidelijkste begrenzing van deze laatste. Deze drie werden later Everste Koog genoemd. Dit alles is na te lezen op bladzijde 70 tot 73 van De Convexe Kustboog van Henk Schoorl. Wie een kaart of een beleidsstuk met een verkeerde spelling heeft, wordt vriendelijk ver zocht dit te corrigeren. Irene Maas, Alkmaar. Dichter des vaderlands Driek van Wissen is op vrijdag 25 februari prominente gast in restaurant De Texelse Luwte, waar die avond de Nationale Café Quiz wordt gehou den. Van Wissen vormt een duo met Carel Helder, die een quiz verzorgen die bol staat van gort droge humor, grappige wetens waardigheden en anekdotes. De Nationale Café Quiz toert vanaf oktober 2004 kriskras door Neder land, waarbij onder meer ook Vlie land en Terschelling zijn aangedaan. 'We zijn begonnen in Amsterdam en daar bleken mensen het zó leuk te vinden, dat we er maar mee zijn doorgegaan', vertelt Helder, die onder meer bijdragen levert aan Vara TV Magazine, Volkskrant Magazine, Kopspijkers en Per Seconde Wij zer. Van Wissen werkt onder meer mee aan het programma 10 voor Taal en verwierf onlangs nationale bekendheid met het veroveren van de titel Dichter des Vaderlands. Samen gingen ze in het verleden al het land in om gedichten voor te dragen. 'Het idee voor de Nati onale Café Quiz hebben we uit Ierland en Engeland, waar in pubs vraag- en antwoordspelletjes wor den gehouden, quizboeken worden gemaakt en spelletjes met wee tjes erg populair zijn. In Nederland bestond het nog niet. Wat we doen is allerlei vragen bedenken, die zijn ingedeeld in rubriekjes. Bijvoorbeeld inburgering, de zwarte bladzijde uit de geschiedenis, geestelijk leven, wonderen der natuur, normen en waarden, maar ook hoofdrekenen. Het is niet automatisch zo dat wie de meeste kennis heeft, winnaar wordt. Het leukste antwoord levert vaak de meeste punten op. Met logisch nadenken kom je een heel eind.' Het tweetal stelt er eer in om bijzondere vragen te stellen. Zoals: kan een hond die een worst heeft gestolen toch politiehond worden? Of: wie heeft het buskruit uitgevon den? Hoeveel aardappeleters zijn Carel Helder en Driek van Wissen tijdens de Nationale Café Quiz. er? Om dit laatste aan de hand van het bekende schilderij te illustre ren, wordt gebruik gemaakt van een beamer. Maar het kan ook zijn dat de pianist het antwoord speelt. Gebruikelijk is dat een aantal vragen wordt toegespitst op de omgeving, in dit geval over Texel. Vast onder deel is ook dat Driek van Wissen voorleest uit eigen werk. Helder: 'Het gaat heel ongedwongen en relaxed en het is altijd een dolle boel, maar niet ordinair. En je steekt er nog wat van op ook.' De muzikale begeleiding is in handen van pianist Ed Boekee, begeleider van Jeroen Zijlstra, winnaar van de Annie MG Schmidt Prijs 2004. Het initiatief om de Nationale Café Quiz naar Texel te laten komen werd genomen door Olivier Buisman van De Texelse Luwte, die al eerder literaire middagen organiseerde en onder de indruk raakte van reac ties over de quiz uit het hele land. Er wordt gespeeld in teams van maximaal zes personen, waarvan er maximaal acht mee kunnen doen. De quiz begint om 21.00 uur, aan sluitend op het diner. Mee eten kan ook, de kosten zijn dan€10.00 per persoon. Deelname aan de quiz kost 5.-. Het winnende team en de beste verliezers worden beloond. Deelnemers aan de quiz kunnen zich opgeven bij De Texelse Luw te, Warmoesstraat 2 in Den Burg, tel. 322155. Lezing in EcoMare: Weg van de natuur Ecoloog Eef Arnolds houdt vrij dag 11 februari in EcoMare een lezing over de plaats van de mens in de natuur. De lezing heeft als titel meegekregen Weg van de natuur. De titel van de lezing kan op meer dere manieren worden uitgelegd. Er kan mee bedoeld worden dat de mens steeds meer van de natuur vervreemdt, maar ook dat er een levensweg is waarbij de natuur cen traal staat en dat een mens wég kan zijn van de natuur. Al deze kanten komen op deze avond aan bod. De nadruk ligt daarbij op een niet-ratio- nele benadering. Wat kan de natuur betekenen als bron van vreugde, inspiratie en spiritualiteit? De avond wordt afgesloten met een diaklank beeld als voorbeeld van natuurbe leving. Eef Arnolds is gespeciali seerd in de studie van paddestoelen en heeft vele publicaties op zijn naam. Hij schrijft een maandelijkse column voor het tijdschrift Jonas en heeft rond zijn huis in Drenthe een natuurgebied van vijf hectare gerealiseerd. De lezing begint om 20.00 uur, de toegang bedraagt €2,50. Kampioenschap crosslopen Atletiekvereniging Texel houdt zon dag rond de Heidvlakweg voor de 21ste keer het open Texels cross kampioenschap. Het hele parcours voert over bospaden en is op spikes te lopen. De jeugd start om 11.00 uur en is onderverdeeld in de cate- goneën meisjes en jongens tot en met 9 en meisjes en jongens van 10 tot en met 12 jaar. De jongste jeugd loopt een ronde van bijna 900 meter met een heuvel, de oudere jeugd loopt dezelfde ronde tweemaal. Aansluitend volgt de prijsuitreiking. De overige deelnemers starten om ongeveer 11.20 uur. De jeugd tot en met 16 jaar loopt een ronde van ruim 2100 meter, met een flinke klim. De vrouwen lopen deze ronde drie maal, de mannen en de vetera nen vier maal. Recreanten kunnen kiezen uit één, twee of drie ronden. Inschrijven is vanaf 10.15 uur moge lijk in restaurant Bos en Duin aan de Bakkenweg. Hier vindt ook de prijs uitreiking plaats. Meer informatie is te verkrijgen via de website van de vereniging: www.avtexel.net, of bij Cees Timmer, tel. 318512. Medische zorë Artsen: Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestda gen en van maandag tot en met vrij dag van 17.00 tot 08.00 uur: Cen trale Huisartsen Post, tel. 321143. Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkun dige hulp is via één van de vol gende telefoonnummers informatie te krijgen over het pijnspreekuur op zaterdagen, zon- en feestda gen. Tevens wordt het ongevallen nummer vermeld. 313086; 314727; 314669; 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: De Ruyterstraat 86, Oudeschild. Dag en nacht bereikbaar via tel. 313090 of 06-51404872. GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp, zorg en informatie, ook voor het bere kenen van de eigen bijdrage: op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Centraal Meldpunt 0223-650222. - Voor alle zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp: Schoonoordsin gel 44, Den Burg, tel. 321461. - Jeugdgezondheidszorg: Schoonj oordsingel 44, Den Burg, tel. 0900j| 4636549. Spreekuur elke werkdad van 9.00 tot 17.00 u. Voor vragerf over ontwikkeling, voeding, opvoejj ding en verzorging van jonge kirvT deren - Uitleenmagazijn/servicepunt: Schoonoordsingel 44. Den Burg' tel. 314887. Geopend elke werkdaron tussen 13.00-14.00 u. Tan - Diëtiste: voor afspraken elk^'lc werkdag van 8.30-17.00 uur. t©p°F 0223-650222. lat. Kraamhulp: Voor directe kraamt hulp op Texel en na poliklinischgiet bevalling: Parenta Kraamzorg, teljmd 0900-7273682 (24 uur bereikbaar), j Indicatie: Indicatie voor thuis zorg en voor opname in verpleeg en verzorgingshuis: Stichting RIC Texel Wieringen. Opvragen via tel (0223) 671552. Opname geschied op advies van huisarts of specialist Apotheek: Weverstraat 95, Der Burg; tel. 312112. Maandag t/m vrij dag 8.00-17.30 u.; zaterdag 10.00 13.00 en 15.00-17.00 u.; zon- ei feestdagen 11.00-12.00 en 16.00, 17.00 u. Buiten die tijden alleen voo spoedeisende gevallen. Me<Jischc zorg Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancever voer bellen: 1-1-2. Of bel de Meld kamer Noordholland-noord: 072- 5644444. Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg Het bureau is dagelijks open van 9.00 tot 17.00 u. Telefoon: 0900-8844. In spoedeisende gevallen: 1-1-2. Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 0900-8844. Dierenartsenpraktijk: Keesom laan 11, Den Burg, tel. 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: bel tijdens kantooruren 319413 (De Nieuwe Skuul). Verslavingszorg: Steunpunt Brij- derstichting, Wilhelminalaan 1, Den Burg. Voor inlichtingen, advies, con sultatie en preventie. Bereikbaar op di. en woe. tijdens kantooruren, tel 314781; www.brijder.nl. Verslavingsproblemen: Consul tatiebureau voor Alcohol en Drugs. Molwerk 31-45, 't Horntje. Spreek uur volgens afspraak, tel. 319413. Anonieme Alcoholisten: dinsdag van 19.00 tot 21.00 uur in Den Hel der, tel. 0223-642189 (vragen naar Ron). Stichting Welzijn Ouderen Texed Warme maaltijdvoorziening, alarmel ring, klusjesdienst, huishoudelijk/ dienst, versteldienst. Spreekuur vaJ 9.00 tot 10.00 u. en van 14.00 tcf 16.00 u., De Buureton, Beatrixlaaf 43, Den Burg. Tel. 312696. Kustwacht: Voor meldingen va| schepen en zwemmers in nood: tel 316270. Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, 072- 5644444. Huiselijk geweld: SafehousJ Texel, crisisopvang huiselijk geweld! tel. 0222-321001, dag en nach| bereikbaar. Jongeren Informatie Punt: vool vragen en advies over wonen, werB ken. studie, recht, relaties, seksualiW teit, verslavingen en vrije tijd. OpeT ningstijden dinsdag en woensdag' van 15.00 tot 17.00 uur; d'Ouwj* Ulo, Wilhelminalaan 1, Den Burg( p tel. 315582. L Bureau Jeugdzorg: voor huig aan jongeren bij problemen ef I voor opvoedingsondersteuning aar ouders. Spreekuur elke donderdag! in d'Ouwe Ulo, Wilhelminalaan ijM Den Burg. Voor aanmelding, infot]^ matie en advies: 0900 222333Cj. elke dag tussen 10.30 tot 12.31 uur. Kerken en minima: voor Texelaar in financiële nood. Spangerweg itfexi ff Kerkdiensten Zondag 6 februari 2005 PROTESTANTSE KERK IN NEDERLAND: Hervormde gemeente Den Burg: 9.30 u. ds. P.A. den Braanker. Gereformeerde kerk Den Burg: 10.00 u. J. Oosterhof, jeugddienst. Hervormde gemeente Waal, Koog, Den Hoorn: De Koog: 9.30 u. ds. L.O. Giethoorn uit Groningen. Den Hoorn: 11.00 u. ds. L.O. Giet hoorn uit Groningen. PROTESTANTSE WADDEN GEMEENTE TEXEL: Oosterend: 9.30 u. ds. PC. Bar nard; 19.00 u. mw. K.M. Dijkerman. De Cocksdorp: 11.00 u. dhr. M.D. Kuiper. Oudeschild: 11.00 u. ds. P.C. Bar nard, viering Heilig Avondmaal GEREFORMEERDE GEMEENTE: wor in kerkgebouw Schoolstraat, Oost6®ne rend: 10.00 u. en 18.00 u. ds. T.%,3, van Dijk. |ar DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: 10.00 u. dhijop K. Breeuwer. - BAPTISTENGEMEENTE: jp 2 Julianastraat, Den Burg: 10.00 r ds. G. Sipkema. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: 10.45 u. dameskoor. Oudeschild: 9.30 u. De Cocksdorp: 10.00 u. woord] communieviering parochianen. JEHOVAH'S GETUIGEN: Dagvergadering in Swifterband. Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier met gedurende lange tijd in de regen staat. De papierwa gen komt in de volgende straten: 6. Sluyscoog, Korfbaeck, Vuurbaeck, Verlaet, Duykerdam, Middelton, Buy- tengors. TEXELSE^COIJRANT Verschijnt op dinsdag en vri|dag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 - 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: Gerard Timmerman Telefoon 31 46 87 of 06 - 22 14 02 75 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail info@lenrnl Op»l< Leven is jezelf geven. Radio Texel IQdJni van toepassing de Regelen va osloegeaonden Abonnementsprijzen 2005: Per half jaar 34,65 33,05 ia< Per |aar 67.50 65,35 isutcmansci Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement Uitsluitend schnfteli|k en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode Vrijdag: 18.00 u Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u Peter (muziek) 20.00 u. Shopping met Bart en Peter (entertainment) 21.00 u Bart draait nog even door 22.00 u Radio Noordholland Zaterdag: 16.00 u. Wegdromen met een boek 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramma) Vandaag: Marianne Witte met het boeken' nieuws 18.00 u Muziek met Marco 20.00 u. Radio Noordholland Zondag: 9.00 u Klassiek op zondag 10 00 u Kerkdienst vanuit Maartensker Oosterend 11.00 u. Vlaswiek (muziek en jxtëzie) I 12.00 u. Natuurwijzer 13 00u Noud draait deur (Nederlandstalig) 15 00 u Frans gaat het doen (muziek) 16.00 u. Sportlokaal (uitslagen en interviews) 18 00u Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 9.30 u Hervormde kerk Den Burg 10 45 u. Rooms-katholieke kerk Den Bur? Maandag: 18 00u Symphonica (klassiek) 19.00 u. Wegdromen met een boek (herhaling van zaterdag) 20.00 u. Natuurwijzer (herhaling van zondag) 21 00 u. Reggae on the move (muziek) 23 00 u. Radio Noordholland Dinsdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Op uw verzoek (verzoekplaten) 20.00 u. Radio Noordholland Woensdag: 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramma) (herhaling van zaterdag) 18.00 u Onder de toren (geestelijk pro gramma, met vanaf 19.00 uur verzoekplaten) 19.45 u. Gelezen (Texelse) verhalen 20.00 u. Radio Noordholland Donderdag: 18 00 u Country time (muziek) 19.00 u Cabaret café (Pip Barnard en Jamen de Bruijn bespreken het lokale nieuws). Vandaag: Passen en meten. Pasjes de identificatieplicht Een klein onderzoe» naar goede voornemens en wat daarvan terecht is gekomen Parkeren en scha ven echte adviezen en kunstadviezen Uitzending van de avond van 21 januar (herhalingi aansluitend Radio Noordholland

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 2