WWmter Biljartwedstrijden in dorpshuis De Hof Vet Hard en Spongebob Eiland in de ban van sneeuwklokjes TEXELSE 7 COURANT Excursies Film Agenda teso TX10 1000 m2 ^|an Keijser VRIJDAG 4 FEBRUARI 2005 t, OtT Woensdag 9 februari: U!fN T n :ost, in V" 14.00 uur begint een excur- door de Geul. Deelname €6,-. Opgave en inlichtin- bij EcoMare, tel. 317741 DEK treedt op BboJin Oudeschild 7 glziekvereniging DEK uit Den porn geeft zaterdag 12 februa- haar jaarlijkse uitvoering. Zoals ie bi 'aatste J'aren gebruikelijk was, -,uur|idt het concert in verband met odzl 9er'n9e ruimte in bet Hoorn- dorpshuis plaats in dorpshuis 't je'" liltje in Oudeschild. DEK belooft gevarieerd programma met veel ite muziek en optredens van de ijorettes, tamboers en het fanfa recorps. Kaarten kosten €2,- en zijn ie3knjgbaar bij de Spar-supermarkt t gel is gr opt het n' ga Goënga. Het concert begint om Hoornder markt nu wekelijks i. ^iezien het gestaag groeiende entepnbod heeft de organisatie van teC Hoornder rommeltjesmarkt -^Jfesloten wekelijks een kleine ^en|arkt te houden. Iedere maan- w0,pg, ook buiten het seizoen, wor- ;meJn van 14.00 tot 16.30 uur de ^ouj)slagschuren achter het bloem- 'ollenbedrijf van Axel Lap aan de iet |itteweg ter bezichtiging open- isteld. it aanbod bestaat onder meer uit grote collectie tweedehands iubels, waarmee vooral jonge >en die 'op zichzelf' gaan wonen twijfeld hun voordeel kunnen ien. Maar ook andere koopwaar s in ruime mate voorradig. ■iet blijft ook nog steeds mogelijk dien aan te leveren. Die kun- ;n worden neergezet in de speci- daarvoor ingeruimde loods. De exelfganisatie benadrukt alleen ver- ipbare waar te willen hebben. :hte bankstellen, oude vloerbe- ;king, wastafels en autobanden :5.0|n niet welkom. Naar mooie meu- ietve!s is wél veel vraag. Wie twijfelt logeer de verkoopbaarheid of andere n (gfagen heeft, kan terecht bij Ferry te) Zwanenburg, tel. 319272. Dorpshuis De Hof in De Koog biedt vanaf zaterdag negen dagen lang onderdak aan de Texelse kampioenschappen biljarten. Het is voor de zeventiende keer dat deze wedstrijden worden gehou den. Er wordt gestreden op drie onder delen: libre, bandstoten en drie banden. Om te voorkomen dat de minste biljarters er met aan te pas komen en de beste al bij voorbaat hebben gewonnen, is iedereen inge deeld in klassen, afhankelijk van het niveau waarop ze normaal spelen. Zo zijn er deelnemers die in het libre een moyenne (gemiddelde) hebben van nog geen halve carambole. Zij zijn ingedeeld in de zesde klasse, waarin ze vijftien caramboles moe ten maken om de partij te winnen. De deelnemers in de eerste klasse, die een moyenne hebben van drie of meer, moeten maar liefst tachtig caramboles maken voor de winst. Zwemwedstrijden Deelname aan de zwemkampioen- schappen die vrijdag 18 februari in Calluna worden gehouden, is alleen gratis voor leden van de zwemclub. Andere deelnemers betalen een bij drage van €2,50. Er wordt in ver schillende categorieën gestreden. Opgeven is mogelijk tot 7 februari bij Anita van Egmond (Molenstraat 76) en Ria Keyser (Vloedlijn 41). Wie het leuk vindt om naar biljarten te kijken, komt aan zijn trekken. Het kampioenschap begint zaterdag om 13.30 uur met wedstrijden libre in de lagere klassen en bandstoten en duurt 's middags tot 17.00 uur. De bandstoters moeten over een sterke conditie beschikken, want vanaf 19.30 uur worden ze opnieuw aan het biljart verwacht. Er wordt dan gespeeld tot middernacht. Zon dag zijn er vanaf 13.30 uur opnieuw de hele middag wedstrijden en wor den in het laatste gedeelte al de eerste finales gespeeld. Ook in de dagen erop zijn er 's middags en 's avonds wedstrijden, met uitzonde ring van de vrijdag, wanneer alleen 's avonds wordt gespeeld. Zaterdag en zondag zijn de biljarters al actief vanaf 9.30 uur. De laatste finales, in het dnebanden. worden zondag middag gespeeld. Bazaar De Poort In gebouw De Poort, naast de gere formeerde kerk aan de Elemert in Den Burg, wordt vrijdag 11 febru ari een bazaar gehouden ten bate van het diaconaal project Amigos Colombianos, voor straatkinderen in Colombia. Er worden spelletjes gedaan en verlotingen gehouden. Ook zijn er tweedehands artikelen en vers gebakken vis verkrijgbaar. De organisatie is in handen van het Jeugdwerk. De bazaar begint om 19.00 uur. Meer informatie is te ver krijgen via tel. 314654. Bij Cinema Texel gaat deze week id kre< Vet Hard in première. Deze Neder landse film, die in de weken voor verschijnen al veel aandacht trok en waarvan The making of... maan dag op televisie te zien was, biedt een wonderlijke combinatie tus sen actie, komedie en romantiek, er Hoofdpersoon is Bennie, een rol oiletjvan Jack Wouterse, die bekend werd als voorzitter in de televisiese rie All Stars. Bennie is een stevige, niet al te slimme snackbarhouder annex crimineel. Onenigheden lost deze lichtgeraakte fan van George Baker op met een kopstoot. Als een juwelenroof met beroepscrimi neel Milo door zijn eigen blunder mislukt, "verdwijnt Bennie achter de tralies. Vijf jaar later blijkt het leven er heel anders uit te zien. Het personeel heeft zijn snackbar veranderd in een quicherestaurant, zijn pleegvader en inbraakleraar Mast ligt op sterven en Milo maakt hem direct duidelijk dat er nog een schuld open staat. Het blijkt het begin van een reeks even specta culaire als kolderieke avonturen. In première gaat ook de film over de populaire tekenfilmfiguur Spon gebob Squarepants. In dit verhaal leert de onnozele spons meer dan hij ooit voor mogelijk had gehou den toen hij en zijn vriendje Patrick de zeester een spannende zoek tocht begonnen naar Schepstad, om de gestolen kroon van koning Neptunus in veiligheid te bren gen. De held zwemt op met enge zeemonsters, nare slechteriken en meedogenloze schurken en komt op plaatsen waar nog nooit een spons is geweest. Dat Sponge bob allang niet meer niet alleen bij kinderen populair is, blijkt wel uit het tijdstip waarop de laatste voorstelling op zaterdag begint: 22.00 uur- Voor alle leeftijden is zeker ook de film Lepel, die eveneens in pre mière gaat in de Texelse bioscoop. Het is een tijdloos en fantasievol verhaal over de zevenjarige Lepel, die bij zijn gemene oma Koppenol moet wonen omdat zijn ouders al heel lang op reis zijn. Op een dag verstopt hij zich in een warenhuis en raakt er bevriend met het stoere meisje Pleun, dat stiekem achter de truien woont. Samen met Pleun en de verkoper Max beleeft Lepel spannende avonturen in zijn zoek tocht naar een lieve moeder. Een vierde première beleeft Cine ma Texel met een nieuwe film over Kabouter Plop en zijn vrienden, Plop en Kwispel. Als Plop in het kabouterbos een jonge hond ont dekt, schrikken ze zich wild. Maar al snel verovert het beestje de har ten van de kabouters en willen ze niets liever dan dat het bij hen blijft wonen. Maar aan de andere kant van het bos, in de grotemensen wereld, is een jongetje erg verdrie tig. Hij mist Kwispel en zou er alles aan doen hem terug te vinden. Als Plop en zijn vrienden dat ontdek ken, besluiten ze het hondje terug te brengen. In de serie Filmganger 30+, met 'de betere film' voor liefhebbers van dertig jaar en ouder, draait The Phantom of the Opera. Het heeft veertien jaar geduurd voordat deze legendarische musical van Andrew Lloyd Webber werd verfilmd. Na meerdere pogingen van verschei dene producenten en filmstudio's is het dan eindelijk zover. Ook in de film staat centraal het muzikaal misvormde genie dat zich in de Parijse Opera verborgen houdt, hunkerend naar de liefde van de beeldschone zangeres Christine. Geprolongeerd is National Tre asure, de best bezochte film in Nederland van de afgelopen week. Hoofdpersoon is de briljante Ben jamin Franklin Gates, die al z'n hele leven op zoek is naar de schat waarvan niemand dacht dat hij bestond, de schat die alle continenten heeft gezien en door de eeuwen heen steeds groter is geworden. Maandag kunnen bezoekers zich laten verrassen met een sneak preview, de verto ning van een film die officieel nog niet uit is. Welke film dit is, blijft tot de aanvang een verrassing. Voorspeeluur In de voorspeelruimte van de Muziek- en Dansschool wordt woensdag een voorspeeluur gehou den. Leerlingen saxofoon en dwars fluit tonen hun kunnen. Ook treedt orkest The Groovers op. De optre dens beginnen om 19.00 uur. Nieuw koor zoekt bassen en tenoren Een nieuw koor, dat lichte muziek en close harmony zingt en onder leiding staat van Mathieu Vulto, kan nog tenoren en bassen gebruiken. Het gezelschap telt tussen de zes tien en twintig zangers en zangeres sen. Op het repertoire staan arran gementen van bekende werken van onder meer The Beatles en The Rolling Stones, maar ook Blue Skies van Irving Berlin. I got Rhytm van George Gerswhin en andere klas siekers. De koorleden vinden het een uitdaging de akkoorden soms zo 'close' te zingen, dat het 'mooi wringend' klinkt. Wie interesse heeft, kan eens een repetitie bijwo nen (iedere maandag vanaf 19.30 uur in de muziekschool) of contact opnemen met Magda Brommersma, tel. 317819. Lussenburg in Klif 12 In Klif 12 in Den Hoorn brengt vrijdag 11 februari Berry Lus senburg zijn programma Preven tief. De voorstelling begint om 20.30 uur, de toegang bedraagt €12,50. Berry Lussenburg staat bekend om zijn invallen en rappe tong. Muzika le, ritmische (rap)sketches wisselt hij af met door muziek ondersteund proza. Zijn teksten zijn geënga geerd en zeer scherp. Na zijn optre dens met de finalisten van het Leids Cabaret Festival, toerde hij met zijn debuutprogramma Vermist! langs vele theaters. Afgelopen seizoen is hij enthousiast ontvangen in the aters als De Kleine Komedie, het Zaantheater, De Lievekamp, De Maaspoort en De Meerse. Dit sei zoen maakt Lussenburg opnieuw deel uit van de Cabarestafette. Ook Preventief is gebaseerd op de laat ste nieuwtjes en actualiteiten. De reacties van pers en publiek op zijn optredens zijn overweldigend. Het Brabants Dagblad schreef: 'Gevat heid, goede woordgrappen en het vermogen snel te switchen tus sen een grappig typetje en een krachtige monoloog'. Fred Florusse zei na de voorstelling in de Kleine Komedie 'Eindelijk weer eens intel ligent cabaret, met goede teksten'. Reserveren voor de voorstelling in Klif 12 kan via tel. 319633. Vrijdag 4 februari: Om 20.00 uur begint in de Bur gemeester De Koninghal een bui tengewone aandeelhoudersver gadering van Teso, met als enige agendapunt de statutenwijziging in verband met de omvorming tot structuurvennootschap. In theater Klif 12 in Den Hoorn begint om 20.30 uur een 'open podium'. De entree bedraagt €5,- (€4,- voor 'vrienden van Klif 12'). De afdeling Texel van de PvdA houdt vanaf 20.30 uur een open avond in De Schakel, naast de hervormde kerk van Den Burg. In Cinema Texel draaien Sponge bob, de film (aanvang 19.00 uur), Vet Hard (19.15 en 21.45 uur) en National Treasure (21.30 uur). Zaterdag 5 februari: In dorpshuis De Hof in De Koog gaan de Texelse kampioenschap pen biljart van start. Deze duren tot en met volgende week zondag. In het Zeemanskerkje in Oudeschild begint om 16.00 uur de presentatie van het nieuwste boek van Cees Hoogerheide over de geschiedenis van deze kerk. De Vereniging van Oud-leerlingen voert in het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp het blijspel 'Die vogel zingt niet meer' op. Aanvang 20.00 In Cinema Texel draaien Lepel (aan vang 13.45 en 16.15 uur), Plop Kwispel (14.00 uur). Spongebob, de film (16.00 en 22.00 uur), National Treasure (19.00 uur) en Vet Hard (19.15 en 21.45 uur). Zondag 6 februari: Van 12.00 tot 13.00 uur wordt op de Texelse golfbaan op De Krim nabij De Cocksdorp een introductieles golf gegeven. Tussen 13.00 en 14.00 uur kan bij Bos en Duin aan de Bakkenweg gestart worden voor een wandeling uit de winterserie van Het Gouden Boltje. In het kader van 'koopzondag' is een groot deel van de winkels in Den Burg open van 12.00 tot 16.00 uur. In Cinema Texel draaien Lepel (aan vang 13.45 en 16.15 uur), Plop Kwispel (14.00 uur), Spongebob, de film (16.00 en 19.00 uur), Vet Hard (19.15-en 21.45 uur) en National Treasure (21.30 uur). Februari is de maand van de sneeuwklokjes. Op een aantal plekken in het bos, op boerener ven en langs de weg ziet het er wit van. Op zaterdag 12 en 26 febru ari wordt er op Texel een speciale sneeuwklokkendag gehouden, waarbij een route over het eiland is uitgezet. Sneeuwklokjes komen van nature voor in West- en Midden-Europa, van de Pyreneeën tot de Kaukasus en in Turkije. Op Texel groeit vooral het gewone sneeuwklokje (Ga/an- thus nivalis). Ze werden in de vijf tiger jaren ingevoerd door Texelse bollentelers zoals Piet Kikkert, die in het vroege voorjaar naar Frankrijk gingen om aan de oevers van de rivier de Loire de bolletjes uit te spit ten. Omdat het sneeuwklokje een schaduwminnend gewas is, werden ze op Texel uitgeplant in de Den nen. Staatsbosbeheer verpachtte hiervoor delen van het bos aan de telers. Sneeuwklokjes hebben de eigenschap dat ze zichzelf vermeer deren via zijbolletjes, waarbij een nieuw bolletje in vijf jaar tijd gaat bloeien. Op de kalkrijke en vochtige grond groeiden ze goed. Eens in de zoveel jaar rooiden de telers de velden. Toen de ideeën over natuur beheer veranderden, stopte Staats bosbeheer met het verpachten van percelen bos aan de telers en mocht er niet meer worden gerooid. De sneeuwklokjes bleven, waardoor onder meer nabij het Turfveld elk jaar nog flinke velden sneeuwklokjes zijn te bewonderen. Ook in boomsingels op andere delen van Texel, bijvoor beeld aan de Molenlaan in De Cock sdorp. staan velden met sneeuw klokjes, evenals op boerenerven en in particuliere tuinen. Niet alleen het gewone sneeuwklokje, maar ook de dubbele variant Flora pleno. Onder liefhebbers van sneeuwklokjes is zelfs sprake van een hype, die uit Engeland is overgewaaid. Verza melaars proberen zoveel mogelijk soorten te bemachtigen. Momenteel zijn er al 200 verschillende variëten bekend van het sneeuwklokje. Ze worden gekocht, maar sjieker is om ze, net als postzegelverzamelaars, te ruilen. De toenemende populariteit is de reden dat damesblad Ubelle voor Maandag 7 februari: In jongerencentrum Time Out in Den Burg begint om 20.00 uur 'Make me beautiful', waarbij jongeren met behulp van kapster Chantal Wes- terlaken en schoonheidsspecialiste Miranda Veeger een 'make over' ondergaan. In dorpshuis De Waldhoorn wordt van 20.15 tot 21.30 uur een inloop avond gehouden over het vooront werpbestemmingsplan Den Hoorn, dat betrekking heeft op de straten Mokweg (t/m perceel 21), Stolpweg (t/m perceel 23), de Naalrand en De Kuil. De avond is bedoeld om vra gen te stellen en eventuele fouten te signaleren, niet om te discussiëren. In Cinema Texel draaien Sponge bob. de film (aanvang 19.00 uur), een sneak preview (20.30 uur) en Vet Hard (21.15 uur). Dinsdag 8 februari: Om 20.00 uur begint in Tusse de Banke op de Groeneplaats een bibliotheekavond voor leden van de Historische Vereniging. Tevens is er een bijeenkomst van de afdeling stambomen. In Cinema Texel draaien Lepel (aan vang 13.45 en 16.15 uur), Plop Kwispel (14.00 uur), Spongebob, de film (16.00 en 19.00 uur). Phantom of the opera (20.30 uur) en Vet Hard (21.15 uur). Garnalenvissen en zeehonden kijken In de voorjaarsvakantie, dagelijks (behalve zondag) om 14.00 uur. Volwassenen €8,-, kinderen 3-10 jaar €6,00 EMMIE (fg) (0222) 31 36 39 of 0651 49 86 14 I Spelen, klimmen. I klauteren, glijden en springen. Zo. t/m do. 10.00-17.00 u I Vr. en za. 10.00-18.00 u. I Ook voor kinderfeestjes' 0e Knm Postweg afslag 33 Oe Cocksdorp www.kinderspeelparadijstexel.nl Tegen inlevering van deze bon ontvangt u voor alle kinderen €1,00 korting. TESO gebruikt de net van een dok beurt teruggekeerde Schulpengat om vandaag (vrijdag) en maandag twee boten in te zetten. Op beide dagen zijn er van 9.30 tot 16.00 uur twee afvaarten per uur, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel. Nadere informatie kan worden ver kregen via tel. 0222-369600 of e- mail info@teso.nl. De veerdienst heeft ook een eigen website: www. teso.nl. Hoogwater te Oudeschild Di. 01 11.30 en - u. Wo. 02 00.30 en 11.50u. Do. 03 00.55 en 12.15 u. Vr. 04 01.50 en 13.40 u. Za. 05 03.14 en 15.27 u. Zo. 06 05.17 en 17.50 u. Ma. 07 06.40 en 19.10 u. Di. 08 07.45 en 20.15 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater De zon komt zondag 6 februari op om 08.19 uur en gaat onder om 17.30 uur; woensdag 2 februari laatste kwartier, vrijdag 4 februari doodti|. haar lezers een speciale reis naar het eiland organiseert. De start is beide dagen om 13.30 uur bij het Turfveld, waarna onder leiding van een gids een rondwandeling langs de sneeuwklokkenvelden in het bos wordt gehouden. De kosten bedra gen €2,50. Aansluitend wordt een bezoek gebracht aan het bedrijf van sneeuwklokkenteler Nanning Kik kert, Oude Dijkje 16 bij De Koog, waar onder meer de oude droog- hutten zijn te bezichtigen. De route gaat verder naar de tuin van Trix Dros, Vuurtorenweg 2 bij De Cock sdorp, die vol met sneeuwklokken staat. Liefhebbers die haar tuin wil len bezoeken, hoeven met de route te volgen, maar zijn van 11.00 tot 17.00 uur welkom. De Worsteltent heeft aan de tocht een speciaal arrangement verbonden. Open dag in Oudeschild Zo'n dertig bedrijven aan de Stoom- poort en het Vliegwiel in Oudeschild houden zondag 20 maart open dag. Bezoekers zijn tussen 13.00 en 18.00 uur welkom om te zien welke bedrijven zich hier hebben geves tigd nu alle kavels zijn bebouwd. Jongerenwerk naar de buitendorpen Het Jongerenwerk wil meer doen voor de jeugd van buiten Den Burg. De activiteiten die voor komend voorjaar in jongerencentrum Time Out worden georganiseerd, worden ook aangeboden in de (meeste) dorpshuizen in de buitendorpen. Op het programma staan vooralsnog drie activiteiten. Bij Make me beau tiful kunnen jongeren een make over ondergaan met behulp van een kap ster en een schoonheidsspecialiste, zo mogelijk afkomstig uit eigen dorp. Daarnaast is er buksschieten, onder begeleiding van Nico van Egmond en Dennis Witvliet, beiden lid van de Sportschutters. Ten slotte worden er festivals gehouden, zoveel mogelijk met bands uit eigen dorp. Met de dorpshuisbeheerders van De Cock sdorp. De Koog en Oudeschild zijn al afspraken gemaakt. Met die van Den Hoorn, De Waal en Oosterend wordt nog overlegd. Voor de eerste twee activiteiten kunnen deelne mers zich inschrijven in het dorps huis. Deelname kost €0,50. De ban davonden zijn vrij toegankelijk. Make me beautiful wordt maandag 7 februari voor het eerste in Time Out gehouden met kapster Chantal Westerlaken en schoonheidsspecia liste Miranda Veeger en daarna vrij dag 1 april in het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp, vnjdag 8 april in 't Skiltje in Oudeschild en vrijdag 22 april in De Hof iri De Koog. Het buksschieten is op woensdag 2 maart in Time Out, vrijdag 4 maart in het Eierlandsche Huis, dinsdag 8 maart in De Hof en donderdag 31 maart in 't Skiltje. De festivals (ban davonden) vinden plaats op vrijdag 11 maart in Time Out (Bands voor Warchild), zaterdag 9 april in De Hof, vrijdag 15 apnl in het Eierland sche Huis en donderdag 21 april in 't Skiltje. BRASSERIE REBECCA Culinair De Waal I sirrd 39. al f* Hogerett De Waal Telefodri »12745 Reserveren gewenst tenten, (sta) caravans, onderdelen, accessoires, gasvulstation, kampeer uitrustingen, reparaties, etc... Nu ook ruitersportartikelen. Kampeercentrum Spinbaan 14 - Den Burg - TeL 0222 - 313163

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 7