Uït £r avtref in Wwinter 9 .TEXELSE COURANT" Excursies Jeugddienst Waddengemeente Amerikaans-Japanse griezelfilm Film -S Bos en Duin 1000 m2 tJpan Keijser VRIJDAG 18 FEBRUARI 2005 Zaterdag 19 februari: Om 14.00, 15.00 en 16.00 uur begint een rondleiding door de bierbrouwerij aan de Schilder- weg. Deelname kost €6,-. Zondag 20 februari: Om 11.00 uur begint een excur sie door de Slufter. Deelname kost €6,-. Opgave en inlichtin gen bij EcoMare, tei. 317741. Dinsdag 22 februari: Om 15.00 en 16.00 uur begint een rondleiding door de bier- jrouwerij aan de Schilderweg. Deelname kost €6,-. Woensdag 23 februari: Om 14.00 uur begint een excur sie door de Geul. Deelname €6,-. Opgave en inlichtin- bij EcoMare, tel. 317741. Om 15.00 en 16.00 uur begint een rondleiding door de bier- jrouwenj aan de Schilderweg. Deelname kost €6,-. Vrouwen van Nu je afdeling Texel van de NBvP iwen van Nu komt woensdag 6 februari om 20.00 uur bijeen in BBuureton aan de Beatrixlaan in jen Burg. Spreker is notaris Marjon ogerheide. De Graafbokaal manege Akenburg wordt zon- g de vijfde menwedstrijd om de ap de Graafbokaal gereden. Elke eelnemer rijdt tweemaal een vaar- Igheidsproef. De wedstrijd begint 11.00 uur, de prijsuitreiking volgt ansiuitend om ongeveer 15.00 uur. •ub'iek heeft gratis toegang. Training voor schaaktalenten afdeling Noord-Holiand van de oinklijke Nederlandse Schaak- 'ar nd wil jonge talenten uit de Kop enS n Noord-Holland de mogelijkheid sden sterker te worden. Daartoe votr 7orgt de bond vier trainingen, n he i op de zondagen 27 februari, 27 aart, 24 april en 22 mei worden uder houden op Het Schip aan de child izersgracht in Den Helder. Deze iningen duren van 13.30 tot 17.30 en worden geleid door schaak- aester Hebert Pérez Garcia uit ianadorp. Deelname kost €48, staat open voor iedereen die kan laken, tussen de 8 en 16 oud omstig uit Den Helder, Anna Pau- meit m3i wieringen of Texel en omge- ig en lid is van de schaakbond, is een maximum van 14 deelne- irs. Op 15 mei wordt op Het Schip 7 lu n open schaakmiddag gehouden or beginners. Voor informatie en gave: tel. 0223-643841 of e-mail: ^9® ierezgarcia@quicknet.nl. vda: Instuif Interdans E A.genda E In de Maartenskerk in Oosterend wordt zondag een oecumenische jeugddienst gehouden. De dienst staat in het teken van de campagne van 'Kerk in actie': Gelooft u ook dat ieder mens telt? In deze jeugddienst zal het een Heilige Chaos zijn. Na een korte overdenking krijgt ieder een de gelegenheid met het thema bezig te zijn. Er is een boek om gebeden in te schrijven. Deze wor den later voorgelezen worden en er is een plek om kaarsen te branden. Dit gebeurt op een mozaïek dat gemaakt werd door de jeugd (14 tot 17 jaar) van de catechisatiegroep. Aan een kapstok hangen gedichten en liedteksten, op de muurkrant kan op stellingen worden gereageerd en er is een Mopperpot om vervelende gebeurtenissen in kwijt te kunnen. De dienst, die om 9.30 uur begint, wordt geleid door ds. Fred van Hel den en is mede voorbereid door de catechisanten. Voor verdere infor matie: tel. 318963. Zoet water thema Waterrijk Texel Waterrijk Texel is de naam van een educatieproject over zoet water op het eiland waarbij tal van activiteiten op het program ma staan. Nationaal park Duinen van Texel verzorgt op 23 april een bustocht langs waterpartijen in de Texelse natuur. Hoogheemraadschap Hol lands Noorderkwartier houdt in juni een excursie met de titel 'De weg van het water, van duin naar gemaal'. In september is er een excursie naar de waterzuivering tussen Everstekoog. Kinderen gaan met de Vogelwèrkgroep op pad om watervogels -te bekijken en voor gezinnen is er in het Alioo een pro gramma over waterinsecten. Voor groepen drie en vier van de basis scholen is er eind mei een educatief Duinrel Krimbos gaat op de schop Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier en Staatsbosbe heer willen de duinrellen in het Krim bos komend najaar anders inrichten. Bedoeling is dat ze natuurvriendelij ke oevers krijgen en minder ondiep worden. Ook wordt het water deels omgeleid, zodat het langer in het natuurgebied blijft. Verder wordt een aantal sloten gedempt. Het plan, onderdeel van het Masterplan Water voor Texel, wordt gepresen teerd tijdens een informatieavond in het Eierlandsche Huis op woensdag 23 februari, aanvang 20.00 uur. programma op het schip van de Stichting Reinwater. Tweedeklas sers van OSG De Hogeberg gaan een week lang aan de slag met het thema water. Op 28 mei, tijdens de Landelijke Fietsdag, houdt de VW een fietsroute rond het thema water. Klapper is De Waterkaravaan die op 7 mei op de haven van Oudeschild wordt gehouden. Er staan kramen, er is theater en er zijn activitei ten rond een tentoonstellmgschip. Ook is een fietstocht uitgezet in de omgeving van Oudeschild. die in het teken staat van zoet water. De markt heeft een educatief karakter en er is een verscheidenheid aan Texelse producten, natuurinforma- tie, spelletjes en versnaperingen. Texelse bedrijven die willen mee doen aan het evenement, kunnen contact opnemen met Enit Schol- tens, tel. 317458. Zwemmen voor ouder en kind In zwemparadijs Calluna begint woensdag de nieuwe serie lessen ouder-kindzwemmen. Kinderen doen samen met hun ouders onder deskundige leiding oefeningen om vertrouwd te raken met het water. Er worden liedjes gezongen, onder water gezwommen en van de kant gesprongen. Met de Teddybeerdi ploma's brons, zilver en goud, wor den de vorderingen van de kinderen bijgehouden. De lestijden zijn: voor kinderen van 6 tot 15 maanden (brons) 9.30- 10.00 uur; 15 maanden tot 2,5 jaar (zilver) 10.15-10.45 uur: 2,5 tot 4 jaar (goud)10.45-11.15 uur. Voor opgave en inlichtingen: tel. 317888. n Cinema Texel draait deze week f/ie Grudge, .een Amerikaans- m Japanse griezelfilm, geregisseerd foor Takshi Shimizu. Het verhaal iaat over de Amerikaanse medi sche studente Karen, die stage oopt in Japan. Wanneer een ver- ileegster met op haar werk komt, jgflSaa' Karen in haar plaats naar 'ien vervallen huis. In een lege samer treft ze Emma. een oude Amerikaanse vrouw, die stokstijf 'oor zich uit staart. Terwijl ze zich Jekommert om de aangeslagen 'rouw, hoort Karen vreemde gelui den van een verdieping boven laar. Het huis blijkt behekst te tijn. de serie Filmganger 30+ is dins- Jag en woensdag Amazones van :smé Lammers te zien, met Mom- foe van der Ven, Momc Hendrickx m Susan Visser in de hoofdrol- en Vier vrouwen uit Breda-Noord te djn hun armzalige leventje beu en lemen het heft in eigen handen. |la enige voorbereiding beroven te een bank. Tot hun eigen verras sing is de roof een groot succes, )0r naar helaas blijven de problemen 'iet uit. De politie ontdekt steeds neer van de daders. Als het hen H|na heet onder de voeten wordt, lesluiten ze nóg een overval te 'legen. ■eprolongeerd is de komedie Meet the Fockers, het vervolg op Meet the parents. In het eerste deel zag de kijker hoeveel moeite Gaylord Focker (een rol van Ben Stiller), moest doen om te worden geaccepteerd door zijn aanstaan de schoonvader Jack (Robert de Niro). Nu wordt duidelijk dat hij inmiddels een plekje heeft verwor ven in de 'cirkel van vertrouwen' van deze bloemenkweker, die eigenlijk CIA-agent was. Slechts één - op het oog kleine - hinder nis moet nog worden genomen: het weekend waarin de wederzijde ouders elkaar leren kennen. Op het zonnige Coconut Grove treffen ze Bernie en Roz Focker (Dustin Hoffman en Barbara Streisand). Het lijkt een leuk weekend te wor den, maar al snel slaan de rampen toe en is het leed niet meer te overzien. Ook nog een weekje te zien is Vet Hard, een Nederlandse film met een wonderlijke combinatie tus sen actie, komedie en romantiek. Hoofdpersoon is Bennie (Jack Wouterse), een stevige, niet al te slimme snackbarhouder annex crimineel. Onenigheden lost deze lichtgeraaktefan van George Baker op met een kopstoot. Als een juwelenroof met beroepscrimineel Milo door zijn eigen blunder mis lukt, verdwijnt Bennie achter de tralies. Bij zijn vrijlating, vijf jaar later, blijkt het leven er heel anders uit te zien. Ook kinderen komen aan hun trek ken in de Texelse bioscoop. In het verhaal over de tekenfilmfiguur Spongebob Squarepants leert de onnozele spons meer dan hij ooit voor mogelijk had gehouden toen hij en zijn vriendje Patrick de zeester een spannende zoek tocht begonnen naar Schepstad, om de gestolen kroon van koning Neptunus in veiligheid te brengen. Lepel is een tijdloos en fantasievol verhaal over de zevenjarige Lepel, die bij zijn gemene oma Koppenol moet wonen omdat zijn ouders al heel lang op reis zijn. Plop en Kwispel gaat over kabouter Plop en zijn vrienden, die in een jonge hond in het kabouterbos ontdek ken. Als Plop en zijn vrienden ont dekken dat in de grotemensenwe reld een jongetje erg verdrietig is dat zijn Kwispel weg is, besluiten ze het hondje terug te brengen. Maandag kunnen bezoekers zich laten verrassen met een sneak preview, de vertoning van een film die officieel nog niet uit is. Welke film dit is, blijft tot de aanvang een verrassing. Volksdansgroep Interdans Texel houdt woensdag 23 februari een instuif in dorpshuis De Wielewaal in De Waal. Er wordt gedanst vanaf een verzoeklijst. Het eerste uur blij ven de dansen eenvoudig, zodat iedereen mee kan doen. De instuif begint om 19.45 uur en de toegang is gratis. Cabaret met Jelle Vonk De cabaretgroep Twee boeren en een dommee treedt vrijdag 25 februari op in dorpshuis De Bijen korf in Oosterend. Eén van de leden van dit gezelschap is dominee Jelle Vonk. oud-predikant van de Texelse Waddengemeente. Het optreden begint om 20.00 uur. Kaarten zijn te bestellen bij Ineke van der Vis, tel. 318315. Krokusrit MAB De MAB houdt zaterdag de jaar lijkse Krokusrit. De start vindt plaats om 20.00 uur bij de firma Schoen maker aan het Wezenland. Inschrij ven is mogelijk vanaf 19.30 uur. Het is de tweede nt die meetelt voor het kampioenschap. Tango voor gevorderden Als vervolg op de succesvolle cur sussen voor beginners, verzorgt de Muziek- en Dansschool vanaf vrijdag 11 maart een cursus tango Argen- tino voor gevorderden. Docenten zijn Hartwig Kremer en Christine Frateur, beiden hartstochtelijke lief hebbers en kenners van de tango. Voor informatie en inschrijving kun nen belangstellenden zich wenden tot de school, tel. 313493 of e-mail info@mdt-texel.nl. Crossloop AVT Bij appartementenhotel Bos en Duin aan de Bakkenweg vindt zondag de zevende van in totaal acht Bos en Duin crosslopen van dit sei zoen plaats. Er kan worden vanaf 10.15 uur worden ingeschreven in het hotel. De loop van de jeugd tot en met 12 jaar gaat over een parcours van 1300 meter en start om 11.00 uur. De oudere jeugd en senioren kunnen kiezen uit 2950, 5900 en 8850 meter. Het grootste gedeelte van het rondje gaat over onverhard pad met een enkele heu vel. Meer informatie: Rita Dogger, tel. 313387. Zenmeditatie Tanja van Arkel verzorgt met ingang van dinsdag 29 februari een nieuwe serie avonden over meditatie. De deelnemers doen oefeningen uit de traditionele zenmeditatie, wisselen ervaringen uit en krijgen uitleg over het meditatieproces. 'Door medi tatie bouw je concentratie op die je gebruikt om je beter te kunnen ontspannen, nieuwe energie op te doen en inzicht in jezelf te verkrij gen', aldus Van Arkel. Ook biedt mediteren 'een nieuwe kijk op het leven om je heen' en 'handvatten om op een nieuwe manier te han delen en te reageren', 'uitgaande van een innerlijke basis van rust en zelfvertrouwen'. De cursus beslaat Vrijdag 18 februari: De Jacob Daalderschool in Ooste rend houdt van 17.30 tot 20.00 uur fancyfair. In Cinema Texel draaien Sponge bob, de film (aanvang 16.00 uur), Lepel (16.15 uur), Meet the Fockers (19.00 en 21.30 uur), Vet Hard (19.15 uur) en The Grudge (21.45 uur). Zaterdag 19 februari: In dorpshuis De Hof in De Koog begint om 19.00 uur een playback- show. De toegang is gratis. De MAB houdt de jaarlijkse Krokus(puzzel)rit. De start vindt plaats om 20.00 uur bij de firma Schoenmaker aan het Wezenland. Inschrijven is mogelijk vanaf 19.30 uur. Het Koninklijk Texels Fanfare corps geeft in de Burgemeester De Koninghal de jaarlijkse uitvoering. Het concert begint om 20.00 uur. de toegang is gratis. In Cinema Texel draaien Sponge bob, de film (aanvang 13.45 en 16.00 uur), Plop Kwispel (14.00 uur), Lepel (16.15 uur), Meet the Fockers (19.00 en 21.30 uur). Vet Hard (19.15 uur) en The Grudge (21.45 uur). Zondag 20 februari: In de Maartenskerk in Oosterend begint om 9.30 uur een oecume nische jeugddienst met het thema Gelooft u ook dat ieder mens telt? Gospelkoor The Messengers treedt op tijdens de Welkomstdienst van de Texelse baptistengemeente in Eben Haëzer in Den Burg. Aanvang 10.00 uur. Om 11.00 gaat bij Bos en Duin aan de Bakkenweg een crossloop van Atletiekvereniging Texel van start. Inschrijven vanaf 10.15 uur. In de hervormde kerk van De Waal begint om 12.00 uur een koffiecon cert van het Gheselscap Goet ende Fijn. Toegang €6,-. In manege Akenburg wordt tussen 11.00 en 15.00 uur de vijfde men wedstrijd om de Jaap de Graafbo kaal verreden. Van 12.00 tot 13.00 uur wordt op de Texelse golfbaan op De Krim nabij De Cocksdorp een introductieles gegeven. In hotel-brasserie Rebecca in De Waal leest Johan Wolder Russi sche verhalen voor. De bijeenkomst begint om 14.30 uur, in verband met het beschikbare aantal plaatsen is reserveren gewenst. Dat kan via tel. 312745. Café De Twaalf Balcken houdt een bierproevenj, met speciale aandacht voor het Belgische biermerk Duvel. Aanvang 15.00 uur. Deelname kost €12,50. Aanmelden via tel. 312681 of e-mail info@12balcken.nl. In Cinema Texel draaien Sponge bob. de film (aanvang 13.45 en 16.00 uur). Plop Kwispel (14.00 I uur), Lepel (16.15 uur), Meet the Fockers (19.00 en 21.30 uur), Vet Hard (19.15 uur) en The Grudge (21.45 uur). Maandag 21 februari: In de schuren van Axel Lap aan de i Witteweg in Den Hoorn wordt van 14.00 tot 16.30 uur een rommel- I markt gehouden ten bate van de restauratie van het Hoornder kerkje. In Cinema Texel draaien Vet Hard (aanvang 19.15 uur), een sneak pre view (20.30 uur) en Meet the Foc kers (21.30 uur). Dinsdag 22 februari: Om 20.00 uur begint in Tusse de Banke een bijeenkomst van de afdeling dialect van de Histonsche Vereniging. In Cinema Texel draaien Vet Hard (aanvang 19.15 uur), Amazones (20.30 uur) en Meet the Fockers (21.30 uur). Restaurant - Brasserie Dagelijks wisselend 3-gangenmenu 20,00 vrijdag/zsterdig/zondig geopend) Nieuw: vergader-/cursnsruinite Max. 30 personen. Fakkemveg 16 - Den Hoorn j tel. 315541 (by de Fonteinsnol) BRASSERIE REBECCA TESO verzorgt de komende dagen geen extra afvaarten. Er worden geen wachttijden verwacht. Nade re informatie kan worden verkre gen via tel. 0222-369600 of e-mail info@teso.nl. De veerdienst heeft ook een eigen website, www.teso. nl. Hoogwater te Oudeschild Vr. 18 02.00 en 14.30 u. Za. 19 03.04 en 15.35 u. Zo. 20 04.14 en 17.40 u. Ma. 21 06.40 en 18.54 u. Di. 22 07.25 en 19.44 u. Wo. 23 08.25 en 20.36 u. Do. 24 09.00 en 20.54 u. Vr. 25 09.35 en 21.46 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt zondag 20 februari op om 07.52 uur en gaat onder om 17.57 uur. vrijdag 18 februari doodtij: donderdag 24 fe bruari volle maan. vijf avonden. Deelname kost €55.-. inclusief lesmateriaal. Voor opgave en meer informatie, tel. 318114. Playbackshow in De Koog Kinderen en volwassenen kruipen zaterdag in dorpshuis De Hof in De Koog in de huid van hun (pop)idool en strijden daarbij om de titels in de jaarlijkse playbackshow. Verdeeld over diverse categorieën zullen vier entwintig optredens te zien zijn. Voor nieuwe aanmeldingen is geen plaats meer. Het evenement begint om 19.00 uur. Toeschouwers zijn welkom. De toegang is gratis. Dynamische folk uit Schotland Een maand na het succesvolle optreden van de groep Celtish, komt opnieuw een jonge, traditi onele folkband naar Texel. Kwa men de leden van Celtish uit ver schillende delen van Engeland, de leden van Back of the Moon zijn allemaal afkomstig uit Schotland. Deze gloednieuwe formatie komt voor het eerst naar Nederland en treedt donderdag op in Question Plaza. Jonge talentvolle muzikanten, goe de zang, een neus voor aanspre kend repertoire en jeugdig enthou siasme. Dat zijn de ingrediënten die jonge bands als Celtish en Back of the Moon interessant maken. Opmerkelijk bij de laatste is het gebruik van zowel gitaar als piano als ritme-instrument, een combi natie die garant staat voor extra dynamiek. Maar ook de traditio nele pipes en viool zijn te horen in de aanstekelijke tunes uit de rijke Schotse traditie. En hoewel alle (vier) bandleden vocaal hun steentje bijdragen, is het opnieuw de lead- zangeres die centraal staat. Violiste Gillian Frame wordt in knngen van kenners gezien als een van de bes te stemmen van het hedendaagse Schotland. Frame, afkomstig van het voor de westkust gelegen eiland Arran, kreeg als dochter van twee traditionele muzikanten de muziek met de paplepel ingegeven. In 2001 verkreeg zij tijdens het prestigieuze Celtic Connections-festival de titel 'Beste jonge Schotse traditionele muzikant van het jaar' Het tezelf dertijd uitgebrachte debuutalbum werd meteen 'beste BBC-album van de week', wat hen naar ver schillende grote festivals in Canada en Amerika bracht. Het in 2003 uitgebrachte album Fortunes Road werd zelfs nog beter ontvangen. Een uitvoering hiervan werd verle den jaar uitgezonden door de BBC- radio, terwijl een gedeelte van het concert op TV te zien was. Het concert in Question Plaza begint om 20.45 uur. Kaartjes zijn te verkrij gen bij hotel De Lindeboom en bij Music Store Texel. Voorafgaand aan het concert bestaat de mogelijkheid deel te nemen aan het een speciaal menu. Dit kost €12,50. Promotieavond WV in Question 'Hoe houden we Texel uniek?' Dat is één van de vragen waarover wordt gediscussieerd op de jaarlijkse pro motieavond van de VW, die maan dag 14 maart in Question Plaza in Den Burg wordt gehouden. De dis cussie staat onder leiding van Oda de Wit. Daarnaast houdt WV-directeur Veronica Bos een lezing over het stra tegisch marketing- en communicatie plan Texelpromotie nu en in de toe komst De avond wordt om 20 00 uur geopend door voorzitter Leo Tïm- mers. Open dag bij Vrije School De Vrije School aan de Gasthuisstraat houdt donderdag 24 februari van 8 30 tot 10.30 uur open huis. Bezoe kers worden welkom geheten door directeur Keympe van de Gronde en peuterleidsters van peutergroep 't Sterrekind zijn aanwezig om vragen te beantwoorden. Er wordt ruim schoots gelegenheid geboden de school te bezichtigen en lessen te bezoeken. Ook wordt aandacht be steed aan de gebruikte lesmethodes en is er gelegenheid tot het stellen van vragen. Andere eigenaar Koger Skihut Maurice de Groot, tot voor kort mede-exploitant van café Het Biervat m De Koog, verhuist naar de overkant van de Dorpsstraat De ondernemer heeft de exploitatie van Skihut De Blauwe Piste overgenomen van Paul van Dijk. De Skihut maakt deel uit van het complex waarin ook discotheek Danze is gevestigd. De Groot is mo menteel bezig aan een verbouwing en is voornemens zijn zaak op 12 maart te openen. De pacht van Het Biervat gaat in andere handen over, zo laat De Groot weten. Culinair De Waal Hogere ind 39. De Waal Telefosn 3./J2745 Reserveren gewenst Vreemde vogels thema expositie De jaarlijkse thematentoonstelling heeft dit jaar als thema gekregen Vreemde vogels. De tentoonstelling vindt plaats van zaterdag 11 juni tot en met maandag 27 juni, deel nemers verplichten zich om tijdens deze periode minimaal één dag deel aanwezig te zijn. De gemeente nodigt alle creatieve Texelaars uit aan de tentoonstelling mee te doen. Belangstellenden kunnen zich tot maandag 4 april aanmelden bij Elly Rutten, tel. 362218, per e-mail- adres erutten@texel.nl of schriftelijk: gemeente Texel, afdeling Cultuur en Educatie, Postbus 200, 1790 AE Den Burg. Messengers in Eben Haëzer De Texelse baptistengemeente verzorgt zondag een speciale Wel komstdienst, waaraan medewerking wordt verleend door gospelkoor The Messengers. Dit gezelschap brengt zeven Nederlands- en Engelstalige liederen ten gehore. Evangelist Paul Emans uit Apeldoorn houdt een toe spraak met de titel De weg met God is geen geplaveide weg. Daarnaast is er veel samenzang uit de bun del Opwekking, onder begeleiding van het eigen muziekcombo van de baptistengemeente. De dienst wordt gehouden in Eben Haëzer aan de Julianastraat in Den Burg en begint om 10.00 uur. ledereen is welkom. Na afloop wordt gezamen lijk koffie gedronken. Texel loopt warm voor caféquiz De inschrijving voor de Nationale Cafe Quiz met onder meer dichter des vaderlands Driek van Wissen loopt naar tevredenheid. Dat meldt Olivier Buisman van restaurant De Texelse Luwte in de Warmoesstraat, waar de quiz op vrijdagavond 25 februari wordt gehouden. Hij laat weten dat er nog plaats is voor twee teams van vier tot zes personen. Er worden vragen gesteld over thema's zoals inburgering, hoofdrekenen, zwarte bladzijden uit de geschiede nis en over Texel. Opgave kan in de zaak of telefonisch, tel 322155. De quiz begint om 21.00 uur. G,ole indoor I vL-indez. Spelen, klimmen. klauteren, glijden en springen. Zo. t/m do. 10.00-17.00 Vr. en za. 10.00-18.00 u. Ook voor kinderfeestjes! De Krim Postweg afslag 33 De Cocksdorp www.kinderspeelparadijstexel.nl Tegen Inlevering van deze bon ontvangt u voor alle kinderen €1,00 korting. tenten, (sta) caravans, onderdelen, accessoires, gasvulstation, kampeer uitrustingen, reparaties, etc... Nu ook ruitersportartikelen. Kampeercentrum Spinbaan 14 - Den Burg - Tel. 0222 - 313163

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 13