Meester C.P. Laan was 'een pionier van de daad' 'E TEXELSE 2 COURANT 'Landbouw is fundament maatschappij' Scouts naar Londen voor herdenking zeeverkenners VRIJDAG 18 FEBRUARI 2005 Toen Cornells Pieter Laan in 1946 werd aangenomen op de Land bouwschool in Den Burg, was hij niet van plan er lang te blijven. Hij kwam om het vak te leren, daarna wilde hij hoofd worden in Purme- rend, aan de school waar hij zijn carrière als leraar was begonnen. Ondanks meerdere kansen zich 'te verbeteren', woont hij bijna zestig jaar later echter nog steeds op Texel en heeft hij in die tijd een onuitwisbaar stempel gedrukt op de landbouwsector op het eiland. 'Waarom geniet de heer Laan zo'n opmerkelijke populariteit op Texel?' Die vraag wierp de Texelse Courant op, in een artikel dat op 14 mei 1971 verscheen ter gelegenheid van het 25-jarig jubileum van de man die bij generaties Texelaars vooral bekend was als meester Laan. De vraag werd beantwoord met een paar nieuwe vragen, die echter veel zeiden over de kwaliteiten van de jubilaris. 'Is het zijn rustig en beheerst optre den, zijn welgemeende persoonlijke belangstelling voor zijn leerlingen en cursisten, zijn gebruik van begrijpe lijke woorden en neiging tot "door douwen"? Dankt hij zijn gunstige Raadsvergadering Er zijn in dit werk maar weinig klussen waar ik tegenop zie. Alleen bij een raadsvergadering bekruipt mij wel eens het gevoel dat ik mijn tijd nuttiger kan besteden. Natuurlijk worden er belangrijke besluiten genomen en hoort de waakhond van de lokale democratie daar boven op te zitten. Maar de werke lijkheid is dat alle agendapun ten door de raadscommissies al dusdanig zijn voorgekauwd, dat zo'n avond vaak uitdraait op een herhaling van zetten, het nieuws al weken geleden in de krant heeft gestaan en er journalistiek weinig eer aan valt te behalen. Als de raad op zulke avonden ook nog eindeloos in herhaling valt - wat dankzij kor daat voorzitterschap gelukkig minder vaak gebeurt - groeit-bij mij met de minuut het verlan gen naar het moment dat onze burgemeester de vergadering afhamert. Waarom dan toch steeds er naar toe? Omdat er altijd een nieuwtje in kan zitten. Iets is nieuws als het afwijkt van wat gebruikelijk of voorspelbaar is. Bijvoorbeeld als de coali tiepartijen zich verzetten tegen een plan van het eigen college. Of als iemand iets ongewoons doet. En dat gebeurde afge lopen dinsdag. Midden in een uitleg over aannemersbedrijf Bruin en Weijers schorste de burgemeester de vergadering en bitste dat raadslid Gerard Weijers met haar de gang op moest gaan. Verbijstering in de de schermen zaal. Ik had niet op dit door gaans onopvallende raadslid gelet en vermoedde dat Gel dorp wilde weten of Weijers - vader van één van de onderne mers - zakelijk betrokken was bij dit bedrijf. In dat geval was het beter als hij dit agenda punt aan zich voorbij liet gaan. Maar toen hij wat rood aan gelopen terugkeerde, rees de verdenking dat er wat anders aan de hand was. Een col lega die toevallig in de hal was had stemverheffing gehoord. Maar tijdens de eerstvolgende schorsing wilde geen van de betrokkenen iets over het inci dent kwijt. Een toeschouwer had gezien dat Weijers tijdens de rede van Geldorp hoofdbe wegingen had gemaakt waar ze kennelijk niet van gediend was. De geheimzinnigheid wakkerde de speculaties aan, de nieuws waarde groeide met de minuut. Zo hadden mijn collega's en ik toch wat te schrijven over deze raadsvergadering, waarvan de besluitvorming overigens vol gens verwachting verliep. Maar in het vervolg ga ik met een ander gevoel aan de persta fel zitten. Dat komt ook door de borrels en hapjes die bode Richard Daalder tegenwoordig na afloop serveert. Het maakt dat ik wellicht nog sterker naar het einde van de vergadering verlang. Gerard Timmerman In maart wordt de grootste Texelaar gekozen. Om de tien genomineerden nader te introduceren, verschijnt er tot die tijd wekelijks een portret van ieder van hen in deze krant. In de zevende aflevering: Cornelis Pieter Laan. imago ook aan zijn vrouw, die zich enthousiast en graag voor iedereen inzet en uitslooft? Het zal allemaal wel een rol spelen. In dit opzicht van belang is ongetwijfeld dat de heer Laan zelf boerenzoon is.' Leergierig Laan werd in 1912 geboren in Mid- delie (Oosthuizen) in West-Friesland. Hij deed in 1930 eindexamen HBS B en behaalde een jaar later zijn onder- telde de school 87 leerlingen, tegen 52 bij het aantreden van Laan. Maar nadat Texel een technische school had gekregen, stapten steeds meer leerlingen over. 'De landbouwjon- geren gingen onmiddellijk een vak leren, want boeren was geen vak, zo dacht men toen. Boer kon je altijd nog worden.' Toch leken de pro blemen bij het veertigjarig bestaan in 1968 nog te overzien. Met zes tig leerlingen (veertien a vijftien per klas) was sprake van een instituut met voldoende bestaansrecht. Afgeknapt Onder invloed van de teruglopende landbouw viel echter binnen een paar jaar het doek. In 1971, toen Laan zijn 25-jarig jubileum vierde, telde de school slechts twee nieuwe leerlingen. 'Het is ineens afgeknapt. Dan denk je: ben ik daarvoor 25 de 99 brugklassers, verdeeld over vijf klassen, had ik 19 leerkrachten onder me. Ik heb wel gehad dat ik met drie klassen in mijn maag zat, omdat er geen enkele leraar was. Een heksenketel, maar ik heb het gelukkig overleefd.' Nevenactiviteit Het verzorgen van cursussen was een belangrijke 'nevenactiviteit', want Laan hield niet alleen zijn leer lingen in de gaten, ook oud-leer- lingen en de rest van de boeren stand op het eiland kon op zijn warme belangstelling rekenen. In 1971 organiseerde hij vijf cursus sen en werd geconstateerd dat het aantal deelnemers in de loop der jaren 'in de duizenden' moest lopen (met de landbouwschool had hij op dat moment 333 leerlingen 'afgele verd'). Uit de aard van de cursussen vielen de maatschappelijke veran- humor, waardoor een prikkelende vonk oversprong op velen van uw leerlingen.' De burgemeester sprak van 'onverflauwde vitaliteit'. 'Nog onlangs begon U met het volgen van een tweejarige cursus moderne wiskunde.' Pensioen Na zijn pensioen bleef Laan actief. Tien jaar lang was hij secretaris van de gezamenlijke Texelse landbouw organisaties. daarna was hij een zelfde periode bestuurslid van de Algemene Nederlandse Bond van Ouderen, die hij bovendien in diver se lokale organisaties vertegenwoor digde. In 2002 werd hij benoemd tot lid van verdienste. Bovendien luisterde hij menig festiviteit op met een zelfgeschreven gedicht. Nog geregeld werd hij na zijn afscheid om zijn mening gevraagd over uiteenlopende zaken. In 1990, deringen af te lezen. Populair na de toen de drie laatste diploma's van wijzersakte. Het zou niet het laatste jaar in de weer geweest? Maar ik diploma zijn dat de leergierige Laan lig er echt niet wakker van, want behaalde. In 1934 volgde het prak- het is nu eenmaal de tijdsontwik- tijkdiploma handelswetenschappen, keling. Het aantal mensen dat in in 1937 de hoofdakte. In 1940 werd de land- en tuinbouw emplooi kan hij leraar aan de landbouwschool in vinden, loopt met sprongen terug. Purmerend, waarna hij in 1942 landbouwakte en in 1944 de tuin- bouwakte verwierf. In 1947 behaal de hij de akte bedrijfsleer. Een jaar daarvoor was hij op Texel aangeno men. Een dienstwoning kreeg hij in de Kogerstraat. 'Onze buurman was Elke dag hoor je van boeren die er mee ophouden, ook op Texel gaat het nu hard. Ik kan me best voor stellen dat de ouders onder deze omstandigheden hun kinderen niet naar de landbouwschool sturen', vertelde hij toen. het hoofd van de MULO. Dat ging In hetzelfde jaar werden alleen in toen zo, we werden netjes naast Noord-Brabant al acht scholen elkaar gezet', vertelde hij later de Texelse Courant. Aan de in 1928 gestichte land bouwschool ging het er nog 'vrij primitief aan toe. Leerlingen van de eerste klas kregen twee dagen les, de ouderen zaten maar één dag op school en werkten daarnaast thuis op de boerdenj. Het onderwijs was praktijkgericht. Als er pluim- veeles op het rooster stond, leende Laan een paar kippen om mee naar school te nemen. De zieke dieren werden bekeken, waarna werd uit gelegd wat er aan de hand was en wat eraan te doen was. Laan was de enige leerkracht. 'De vee- teeltlessen werden gegeven door de dierenarts, eerst door Lankamp, later door Zwart. De katholieke leer lingen kregen nog een uurtje gods dienstonderwijs van de kapelaan. Als hoofd van de landbouwschool was je in die tijd echt een manusje van alles. Je moest van alle markten thuis zijn.' Ruimtekort De school stond aan de Nieuwstraat (latere Burgwal), waar een nijpend ruimtetekort heerste. In 1952 kwam een nieuw gebouw aan de Beatrix- laan gereed. In hetzelfde jaar werd opgeheven. In 1972 kwam het op oorlog waren de cursussen Engels, speciaal voor boeren die overwo gen te emigreren naar Australië, Nieuw-Zeeland en Canada. Maar ook verzorgde hij cursussen fruit teelt. pluimveeteelt en klauwver- zorging, om er maar een paar te noemen. 'In steeds grotere mate wordt ook technische vaardigheid van hem (de boer) verlangd, want hij moet in zijn bedrijf zoveel mogelijk zelf reparaties kunnen uitvoeren en dat verklaart de animo voor bijvoor beeld een lascursus. Er zijn weinig bedrijfstakken die zich zo herhaal delijk aan wijzigende omstandighe den hebben moeten aanpassen als de landbouw.' Daarnaast stond Laan aan de wieg van de Vereniging van Oud-leerlin gen van de Landbouwschool, die tot doel had met cursussen en excur sies de kennis bij boeren te vergro ten en met activiteiten als ploeg- wedstrijden en toneelvoorstellingen de Landbouwschool werden uitge reikt (die toen al jaren onderdeel was van een groter geheel), con stateerde hij in de Texelse Courant nuchter dat de lagere landbouw school 'te primitief' was geworden. 'Tegenwoordig moet je minstens MAVO en als het kan HAVO hebben en daarna pas de agrarische kant op gaan. De tegenwoordige boer moet niet alleen alles weten over bijvoorbeeld tarwe, gerst, varkens en koeien, maar ook een goede boekhouder wezen, wegen kennen om subsidie te verkrijgen en exact weten te bepalen op welk moment hij zijn kunstmest strooit. Je moet al die kwaliteiten maar in je hebben.' In hetzelfde interview waarschuwde hij ervoor zuinig te zijn op verwor venheden, zoals de 'eigen' land- bouwvoorlichter, die volgens de landelijke regels eigenlijk een gro ter gebied dan alleen Texel moest bestrijken. 'Nu kunnen de boeren 's Comelis Pieter Laan stond bij generaties Texelaars bekend als 'meester' Laan. ook het rooster, dat na de dood van meester Klimp in 1936 nooit meer veranderingen had ondergaan, gewijzigd. Het algemeen vormend onderwijs werd in de eerste klas uitgebreid van 10 naar 14 uur per Texel tot een fusie tussen de techni sche school en de landbouwschool. In het vervolg kregen de leerlingen twee jaar lang een gemeenschap pelijke opleiding, waarna ze voor de laatste twee jaar konden kie- week. De extra lessen werden gege- zen uit vier richtingen: houtbewer- ven op zaterdagmorgen. In 1954 king, metaalbewerking, landbouw kregen de leerlingen er gymnastiek en tuinbouw. De fusie pakte goed bij, twee jaar later ook handvaardig- uit voor de landbouwopleiding. 'De heid. Daarna volgde vakvaardigheid technische jongens kwamen met in de mechanische richting (1957), de landbouwjongens in aanraking veeteelt (1958). melkonderwijs en en als het met timmeren of in de bloementeelt (1962). Het land- metaal niet zo wou lukken, kwamen bouwonderwijs werd steeds 'dyna- ze bij ons. In vijf jaar liep het leerlin- mischer', met als gevolg dat ook genaantal weer op van 11 naar 22 het leerlingenaantal groeide en de leerlingen.' school verder moest uitbreiden. In Laan, die de landbouwschool altijd 1952 kwamen er twee leslokalen bij, had geleid als een bedrijf waar in 1956 een handvaardigheidlokaal, voor hij als enige verantwoordelijk Ir, 1959 kampte de school wederom was, werd adjunct-directeur van de met ruimtegebrek en kwamen er nog nieuwe school en algemeen coör- twee lokalen bij. Een nieuw melklo- dinator van de brugklassen. Een kaal in 1964 sloot de rij. Maximaal moeilijke opgave, vond hij zelf.'Voor hun saamhorigheid te bevorderen. Bij zijn afscheid in 1977 kreeg Laan de gemeentelijke eremedaille in zil ver en deed burgemeester Sprenger in een toespraak een greep uit de talloze andere functies die Laan bekleedde. Zo was hij werkzaam bij het onderwijscontact. het werk dat verricht werd in het kader van de gemeenschappelijke brugklassen, de voorbereiding van het biologisch lescentrum, lid van de provincia le streekplancommissie en lid van de werkgroep agrarische werkge legenheid. Sprenger vatte samen met: 'U, meneer Laan, behoort tot de pioniers van de daad, waaraan zeer veel agrariërs, zowel jong als oud, iets hebben gehad. Het heeft mede aan u gelegen dat op Texel zo veel bereikt werd. U heeft de samenwerking en integratie goed in praktijk gebracht. Daarbij wist u uw grote hoeveelheid kennis te kruiden met een weerbarstig soort avonds even bellen en komt Kool hof even langs. Alles wat je een maal kwijt bent. krijg je met meer terug. Laten we alsjeblieft voor zichtig zijn.' Melkveehouders die na de superheffing op de bollenteelt waren overgestapt, moesten ook oppassen, volgens Laan. 'Er worden teveel bollen geteeld. Ik heb ze altijd voorgehouden om 99 procent te telen. Dan is er net even tekort en wil iedereen z'n portie hebben. Dan is de prijs goed.' In 1993 werd het gebouw van de landbouwschool aan de Beatrixlaan gesloopt en werd Laan nogmaals om zijn mening gevraagd. Hij con stateerde zorgwekkende ontwik kelingen, maar was niet somber. 'De boerenstand zal altijd blijven bestaan. De landbouw is het funda ment van de maatschappij.' Joop Rommets Onthulling plaquette ongeluk 1950 Scouts van Scouting Texel wonen zondag in Londen de onthulling bij van een plaquette ter nagedachte nis aan de tien Engelse zee verkenners die in 1950 op het Ka naal om het leven kwamen. Zes van hen liggen begraven op de al gemene begraafplaats in Den Bur. Dat graf wordt al bijna 55 jaar door Texelse scouts onderhouden. De onthulling van de plaquette heeft plaats in de St. Mary the Virginkerk in de Londense wijk Mortlake. De ver ongelukte zeeverkenners waren des tijds lid van een scoutinggroep uit die wijk (the First Mortlake Seascouts) en verbonden aan de St. Mary the Virginkerk. De plaquette hing al in het clubgebouw van de First Mortlake Seascouts, totdat die groep in 2000 door een gebrek aan leidinggeven den werd opgeheven. In de kerk krijgt de plaquette een nieuwe plaats. Scouting Texel overhandigt zondag tijdens de dienst twee foto's van het clubgebouw aan de Bernhardlaan aan de nabestaanden en een foto van het gezamenlijke graf van de zes van de tien omgekomen zeeverkenners. De andere vier ontbreken, omdat hun lichamen nooit zijn teruggevonden. land maakten. Twee lichamen spoel den later aan op Texel, één op Ter schelling en drie in de Duitse bocht. Ook het naambordje en een redding boei van de Wangle III spoelden op Texel aan. Op verzoek van de familie werden de zes op 15 november 1950 met de nodige eer gezamenlijk her begraven in Den Burg. De toenmalige katholieke Sint Jeroengroep en de algemene padvindersgroep De Zwal kers (nu samengegaan in Scouting Texel) beloofden toen het onderhoud llona Wortel, één van de acht scouts op zich te nemen en nog steeds gaat die naar Londen gaan, houdt een toe spraak. Bedoeling is dat de foto's bij maandelijks een groep scouts met hun leiding naar het graf. Stuwende de plaquette komen te hangen. Vol- kracht achter het initiatief was de nu gens Nick Slijderink junior, één van de andere scouts, symboliseert de foto van het graf de overleden zeever kenners en de foto van het club gebouw de zorg van de Texelse scouts voor het graf. Op verzoek van de nabestaanden nemen de Texe laars ook een weckfles mee met daarin wat aarde, takjes en blaadjes van het graf en de directe omgeving. 'Buiten bij de kerk willen de nabe- 82-jarige Nick Slijderink senior die eveneens meegaat naar Londen. De andere scouts zijn Rodi Bakker, Truus Maas, Peter van der Voort, Wouter Bakker en Marcel Bakker. Na de dienst hebben de Texelse scouts ont moetingen met onder andere nabe staanden van schipper John Weeden en W. Tondrow. De laatste spoelde destijds samen met W. Woods aan op Texel. De scouts praten ook met fa milie van schipper Peter Scurry die destijds de overtocht van de Wangle III zou leiden, maar op het laatst door John Weeden werd vervangen. Waar door de sloep verging, is nooit opge helderd. Vermoed wordt dat het schip op een mijn is gelopen of door een ander schip overvaren. Vergadering OVD De Ondernemersvereniging Den Burg (OVD) houdt donderdag de al gemene ledenvergadering. Na het huishoudelijke gedeelte, waarin Bert van der Wal zijn voorzitterschap neer legt, volgt een discussie over de her inrichting van de Groeneplaats. Het staanden ook nog een plechtigheid bestuur roept de leden op na te den- houden en daar wilden ze die mate rialen graag voor hebben.' ken over de vraag wat te doen met de Groeneplaats, welke invloed de De tien zeeverkenners kwamen om herinrichting op de samenleving kan toen zij met een ongeveer acht me- hebben en of er gedacht moet wor- ter lange sloep (de Wangle III) de den aan de komst van woningen, oversteek van Frankrijk naar Enge- detailhandel of horeca. De vergade ring wordt gehouden in Hotel Den Burg en begint om 20.00 uur. Kandi daat voor het voorzitterschap Donald de Vrind. Eilanderraad Piet Standaart, Jan Koolhof. Arjen Boerhorst, Alfred Schaatsenberg en Frans Visman gaan Texel vertegen woordigen m de Eilanderraad die op 14 maart wordt geïnstalleerd. Deze raad gaat zich buigen over de geza menlijke belangen van de vijf wad deneilanden. Medische zorg Artsen: Voor spoedeisende medi sche hulp in het weekend, op zon en feestdagen en van maandag tot met vrijdag van 17.00 tot 08 00 uur: Centrale Huisartsen Post. tel. 321143. Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is via één van de volgende tele foonnummers informatie te krijgen over het pijnspreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het ongevallennummer vermeld. 313086; 314727; 314669; 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: De Ruyterstraat 86, Oudeschild. Dag en nacht bereikbaar via tel. 313090 of 06-51404872. GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp, zorg en informatie, ook voor het berekenen van de eigen bijdrage: op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Centraal Meldpunt 0223-650222. Voor alle zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp: Schoonoordsingel 44, Den Burg, tel. 321461. - Jeugdgezondheidszorg: Schor oordsingel 44. Den Burg. tel. 0900j 4636549. Spreekuur elke werkdaa van 9.00 tot 17.00 u. Voor vragen over ontwikkeling, voeding, opvoeding el verzorging van jonge kinderen. - Uitleenmagazijn/servicepunt: Schoonoordsingel 44. Den Burg, tel 314887. Geopend elke werkdag tu» sen 13.00-14.00 u. - Diëtiste: voor afspraken elke werk dag van 8.30-17.00 uur, tel. 0223- 650222. Kraamhulp: Voor directe kraamhulp op Texel en na poliklinische beval ling: Parenta Kraamzorg, tel 0900. 7273682 (24 uur bereikbaar) Indicatie: Indicatie voor thuiszorgen voor opname in verpleeg- en verzor gingshuis. Stichting RIO Texel Wierin- gen. Opvragen via tel. (0223) 671552, Opname geschiedt op advies var huisarts of specialist. Apotheek: Weverstraat 95, Der Burg; tel. 312112. Maandag t/m vrij. dag 8.00-17.30 u.; zaterdag 10.00 13.00 en 15.00-17.00 u.; zon- ei feestdagen 11.00-12.00 en 16.00 17.00 u. Buiten die tijden alleen v< spoedeisende gevallen. Medische zorg Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 1-1-2. Of bel de Meldkamer Noordholland-noord: 072- 5644444. Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is dagelijks open van 9.00 tot 17.00 u. Telefoon: 0900-8844. In spoedeisende gevallen: 1-1-2. Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 0900-8844. Dierenartsenpraktijk: Keesomlaan 11Den Burg, tel. 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: bel tijdens kan tooruren 319413 (De Nieuwe Skuul). Verslavingszorg: Steunpunt Brij- derstichting, Wilhelminalaan 1. Den Burg. Voor inlichtingen, advies, con sultatie en preventie. Bereikbaar op di. en woe. tijdens kantooruren, tel. 314781; www.brijder.nl. Verslavingsproblemen: Consul tatiebureau voor Alcohol en Drugs, Molwerk 31-45, 't Horntje. Spreek uur volgens afspraak, tel. 319413. Anonieme Alcoholisten: dinsdag van 19.00 tot 21.00 uur in Den Helder, tel. 0223-642189 (vragen naar Ron). Stichting Welzijn Ouderen Texel: Warme maaltijdvoorziening, alarme ring, klusjesdienst, huishoudelijk! dienst, versteldienst. Spreekuur .00 tot 10.00 u. en van 14.00 ter 16.00 u-, De Buureton, Beatrixlaa- 43. Den Burg. Tel. 312696. Kustwacht: Voor meldingen v schepen en zwemmers in nood: 1 316270. Chemicaliën op het strand: Bel brandweer. 072- 5644444. Huiselijk geweld: Safehouse Texe crisisopvang huiselijk geweld, tel 0222-321001, dag en nacht bereik- ag li baar. Jongeren Informatie Punt: voo vragen en advies over wonen, werken |e studie, recht, relaties, seksualiteit verslavingen en vrije tijd. Openingstij den dinsdag en woensdag van 15,01 tot 17.00 uur; d'Ouwe Ulo, Wilhelmi nalaan 1, Den Burg, tel. 315582. Bureau Jeugdzorg: voor hukprc n jongeren bij problemen voor opvoedingsondersteuning aai srple ouders. Spreekuur elke donderdag i oldo d'Ouwe Ulo, Wilhelminalaan 1, Da Burg. Voor aanmelding, informatie e V| advies: 0900 2223330, elke dag tusf sen 10.30 tot 12.30 Kerken en minima: voor Texelaai in financiële nood. Spangerweg 1( 1793 EH De Waal. enlir ij J^erkdiensten Zondag 20 februari 2005 PROTESTANTSE KERK IN NEDERLAND: Hervormde gemeente Den Burg: 9.30 u. ds. C de Jong uit Waddinx- veen. Gereformeerde kerk Den Burg: 10.00 u. dhr. G. Bouwhuis uit Haaks bergen. Hervormde gemeente Waal, Koog, Den Hoorn: De Koog: 9.30 u. ds. J.H. Boon uit Zelhem. Den Hoorn: 11.00 u. ds. J.H. Boon uit Zelhem. PROTESTANTSE WADDEN GEMEENTE TEXEL: Oosterend: 9.30 u. ds. F. van Hel den; 19.00 u. dhr. C. van Lenten uit Oudendijk. De Cocksdorp: 11.00 u. dhr. C. van Lenten uit Oudendijk. Wip 2 eel z Oudeschild: 11.00 u. ds. C. de Jor uit Waddinxveen. l.,,. GEREFORMEERDE GEMEENTE: T™ m kerkgebouw Schoolstraat, OosBfo rend: 10.00 u. en 18.00 u. leesdiens®0'^ DOOPSGEZINDE GEMEENTE: P Kogerstraat, Den Burg: 10.00 u. ds.Clerv Duinkerken-Visser. fevee BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 1 P. Eemans, mmv The Messengers. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: 10.45 u. De Dominootjes. LJ Oosterend: 9.30 u. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg: Openbai^et r lezing, 10.30 u.: Geen deel van d wereld - in navolging van Christui Wachttorenstudie, 11.20 u.: Chrisluf - het middelpunt van profetieën. pepr. 3 u. e,L. iers. oud Papier Spreken is zilver, luisteren is goud. Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedurende lange tijd in de regen staat. De papierwagen komt in de volgende straten: 2. West straat, Hollewal, Lijnbaan, Pater Witteplein, Molenstraat, Molend warsstraat. TEXEL .SE^toURANT Radio Texel jfÜ).! iret lord Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: Harry de Graaf Telefoon 31 72 66 of 06 - 53 73 33 82 Advertenties en abonnementen: Splnbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail info@lenr.nl Abonnementsprijzen 2005: Per half laar 34,65 33:05 Per jaar 67.50 65,35 Bi) verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd Beëindiging abonnement: Uitsluitend schnfteli|k en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode 19.00 u. Peter (muziek) 20.00 u. Shopping met Bart en Peter (entertainment) 21.00 u Bart draait nog even door 22.00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 16 00 u. Wegdromen met een boek 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramma) L p 18.00 u Muziek met Marco 20.00 u. Radio Noordholland Zondag: 9.00 u. Klassiek op zondag 10.00 u Kerkdienst vanuit doopsgezmtt gemeente Den Burg 11 00 u. Vlaswiek (muziek en 12.00 u. Natuurwijzer 13 00 u. Noud draait deur (Nederlandstalig) 15.00 u Frans gaat het doen (muziek) 16 00 u. Sportlokaal (uitslagen en interviews) 18 00 u. Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 9.30 u Hervormde kerk Den Burg 10 45 u. Rooms-katholieke kerk Den Bi Maandag: 15.00 u. The battle of music 16.00 u Radio Noordholland 18,00 u. Symphomca (klassiek) 19 00 u. Wegdromen met een boek (herhaling van zaterdag) 20.00 u Natuurwijzer (herhaling van zondag) 21 00 u. Reggae on the move (muziek): 23.00 u. Radio Noordholland Dinsdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Op uw verzoek (verzoekplat! 20.00 u. Radio Noordholland Woensdag: 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramr (herhalirjg van zaterdag) 18.00 u. Onder de toren (geestelijk programma, met af 19.00 uur verzoekplaten) 19.45 u Gelezen (Texelse) verhalen 20.00 u. Radio Noordholland Donderdag: 18 00u Country time (muziek) 19.00 u. Even bijpraten met (gesprekken met Texelaars) (jusf 20 00 u Radio Noordholland fcrp Dire<

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 2