Cjrocn Thwarts Jexeh in het harL, Buren doen aangifte tegen Ivonne Boom 'ersoneelsverblijven te ruim omschreven Recyclingbedrijf verhuist naar Oudeschild SS keuren deel plan Den Burg af 3 In9 Amsing met nieuwbouw van de hel in de hemel Grote meerderheid vóór statutenwijziging Teso QDE1C3DGE] AMBIANCE vakcintiekrant schijnt 5 maart Verschijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg 2oo: 'Gemeente moet handhavend optreden' de Vries en W. Vlaming hebben Ie gemeente gevraagd handha- md op te treden tegen de cara- is en andere illegale opstallen ilvonne Boom aan de Krimweg. >ns hebben ze aangifte gedaan de officier van justitie mr. P. inhuis, dat op het betreffende strijd met wet- en regelgeving en wordt gehandeld, met het :oek om hier via strafrechtelijke een eind te maken. ings bepaalde de rechter dat het idege alsnog een vergunning moet - TÉgeven voor het plaatsen van maxi- aal veertien caravans, omdat de .erneente niet de juiste procedure eelt gevolgd. Zolang die vergunning et is verleend, staan de caravans er egaal. Tijdens de zitting bleek dat b i w niet van plan zijn handhavend )tetreden, omdat het de bedoeling de caravans een legale status te even. Namens De Vries en Vlaming jreekt advocaat Maurice Frantzen erover zijn bezorgdheid uit. Hij wijst ropdat als omwonenden verzoeken M tegen een illegale situatie op te treden, de gemeente de plicht heeft om handhavend op te treden. 'Het is te gek voor woorden dat het college al jarenlang van alles op haar perceel gedoogt.' Aan de officier van justitie schrijft Frantzen dat zijn cliënten veel overlast ondervinden van de illegale activiteiten bij Boom. De hinder be staat er volgens hem uit dat het erf als één groot kampeer- en opslag- terrein wordt gebruikt, met veel nach telijke activiteiten. In zijn brief somt hij tien clandestiene activiteiten op die strijdig zijn met de bestemming van het perceel, zoals het opslaan van een strandpaviljoen, het bouwen van een houten huis, een sanitair ge bouw, een hondenkennel, het ver bouwen en gebruiken van een boerenschuur voor niet-agrarische doeleinden, het storten en opslaan van bouwstoffen, waaronder ver moedelijk asbestpuin, het zonder aanlegvergunning afgraven en egaliseren en het gebruiken van afge keurde en brandgevaarlijke caravans. De Vries en Vlaming willen dat justi tie een strafrechtelijk (vooronderzoek instelt en tot vervolging overgaat. Hennie, Anja en Aad Amsing bij één van de balen in de papierpers die zojuist in gebruik is genomen. De gemeente heeft in het nieuwe aljbestemmingsplan Den Burg veel te ruime voorschriften voor per- J »/)w/sverblijven opgenomen. Ge- J leputeerde Staten van Noord-Hol- md hebben daarom gedeeltelijk un goedkeuring aan het nieuwe jestemmingsplan onthouden. Met 3 huidige beschrijving zouden gens de provincie op vrijwel e plek, ongeacht de bestem- 591 ling, personeelsverblijven kunnen I lorden toegestaan. gemeente had in bestemmings- Den Burg een nieuwe omschrij- flg opgenomen naar aanleiding van it conflict tussen de familie Wer- Bezwaar tegen stal ongegrond bouwvergunning die de ge- ente heeft verstrekt voor de - lelkstal van de firma C.J. Witte n. aan de Nesweg is op de juiste ironden verstrekt, vindt de com- Bezwaarschriften. let bezwaar is afkomstig van de fa- nilie Smit, die zich onder meer be laagde over stankhinder, vliegen- en leluidsoverlast. Maar volgens de lommissie is die hinder van milieu- Khnische aard en wordt vastgesteld het bedrijf een geldige milieu ergunning heeft. Het bezwaar van Smit tegen het indienen van onjuiste ekeningen en dat de aanvraag van Ie bouwvergunning op onjuiste gron- len is gedaan, kan de commissie niet eigen. Feit is volgens de commissie later in 1988 een bouwvergunning verleend, dat door aanpassingen Ie situatie niet meer overeenkwam net de vergunning en dat de situatie 5gelegaliseerd door het verstrekken een nieuwe vergunning. Dit pas •adat een nieuwe milieuvergunning »as verstrekt. Het bezwaarschrift is mgegrond verklaard. nand en Jur Schuiringa en Jacomien Bas over de illegale personeels verblijven in hun bedrijvencomplex aan het Wezenland. Met de nieuwe omschrijving had de gemeente de verblijven alsnog willen legaliseren. Buurman Wernand tekende bezwaar aan bij de provincie en is door Gede puteerde Staten (GS) in het gelijk gesteld. De gemeente stelt in het nieuwe be stemmingsplan als voorwaarden dat de bebouwingsgrenzen van een hoofdgebouw moeten worden geres pecteerd en dat er geen onevenre dige afbreuk aan de gebruiksmoge lijkheden van aangrenzende gronden en bouwwerken mag worden ge daan. Volgens de provincie is dat echter veel te algemeen geformu leerd. Op die manier kan de ge- Lees verder pagina 5 Van de hel in de hemel. Dat is on geveer de vergelijking die op gaat voor de verhuizing van het recyclingbedrijf van de familie Amsing, van de overvolle stolp in Spang met al z'n beperkingen naar de hypermoderne, ruime, efficiënte en strakke nieuwbouw op het bedrijventerrein aan het Vliegwiel in Oudeschild. Zaterdag werd het gebouw officieel geopend. De nieuwbouw heeft veel voeten in de aarde gehad. Toen de Texelse Courant in mei 2002 een reportage maakte over het bedrijf in Spang,- kwam er al een bouwtekening op ta fel van de beoogde nieuwe schuur in Oudeschild, waar in papier en plas tic op een moderne manier kunnen worden verwerkt. 'Want zoals het in Spang ging, kon het echt niet meer', zeggen Hennie en zoon Aad Amsing en diens echtgenote Anja volmondig. Ruimte voor een sorteer was er in Spang met, zodat zijn moeder gebukt papier, karton en ander afval van el kaar scheidde. Dat was niet alleen li chamelijk een zware belasting, maar werkte bovendien zeer inefficiënt. Aad: 'Het was woekeren met ruimte. Je wordt er gek van als je voor je aan het werk kan, eerst twee heftrucks aan de kant moet rijden, een kar en balen aan de kant moet zetten. En als je klaar ben moet je alles weer terug zetten. Dat vergde gauw twee keer anderhalf uur per dag.' Hennie: 'Het was zo gegroeid. Toen we twintig jaar geleden begonnen, verwerkten we dat jaar 20 ton oud papier. Daarmee waren we de koning te rijk. De laat ste jaren ging er meer dan 600 ton door onze handen, maar het ge beurde in dezelfde ruimte.' De hoe veelheid plastic die wordt verwerkt (alleen folie en tuinstoelen) groeide navenant. De expansie van het be drijf, het ruimtegebrek en andere be perkingen zorgden ervoor dat de Amsings lange werkdagen moesten maken. Hennie: 'Het ging van 7.00 uur 's morgens tot 's avonds half twaalf. Het .nadeel was dat we bij het Met 216 stemmen vóór en 3 stem men tegen, een meerderheid van 99 procent, zijn de aandeelhouders van Teso vrijdagavond akkoord gegaan met de statutenwijziging. Met enkele aanpassingen waren directie en Raad van Commissaris sen tegemoet gekomen aan kriti sche vragen en opmerkingen die tijdens de eerste aandeelhouders vergadering waren gesteld. De tweede buitengewone aandeel houdersvergadering was nodig om dat op de eerste bijeenkomst op 4 fe bruari het vereiste quorum van driekwart van het geplaatste aande lenkapitaal niet aanwezig was, waar door geen besluit kon worden geno men. Vrijdagavond was zo'n quorum niet nodig. De statutenwijziging zou worden aangenomen als tweederde van het aantal stemmen vóór was, wat dus ruimschoots werd gehaald. Met 191 aandeelhouders bleef de op komst wel beneden het gemiddelde. De statutenwijziging is nodig om meerdere redenen. Teso voldoet sinds 2001 aan de criteria van structuurvennootschap, de huidige statuten zijn op bepaalde onderdelen strijdig met de wetgeving en Teso wil een aantal praktische wijzigingen doorvoeren. Op 4 februari bleek dat de wijzigin gen die Teso wilde doorvoeren op enkele punten op weerstand van de aandeelhouders stuitten. Onder meer dat bij het kiezen van een nieuwe commissaris de Raad van Commis sarissen (RvC) geen twee kandidaten meer naar voren hoeft te schuiven, maar kan volstaan met één. Maar de aandeelhouders houden liever wat te kiezen. Om hieraan tegemoet te ko men, is in het nieuwe Reglement van de RvC bij amendement opgenomen dat als een nieuwe commissaris moet worden gekozen (niet bij herkiezing van een commissaris), er in principe twee kandidaten naar voren worden geschoven Met die beperking dat Lees verder pagina 5 ou habst em MINUTE ftCwVVTN ITiKXEET Het stembureau van Teso telt de stemmen die voor en tegen de statutenwijziging zijn uitgebracht. Loslopende hond verwondt schapen Een onbekende hond heeft afgelo pen week een ravage veroorzaakt onder een kudde schapen die in een weiland aan de Schilderweg bij Den Burg liepen. Vijf van de drieën twintig drachtige dieren werden gebeten en raakten ernstig ge wond. Eén schaap moest worden afgemaakt. Het drama werd donderdagochtend ontdekt door de eigenaar, een 55-ja- rige schapenhouder uit Den Burg. De hond moet in de avond of nacht er voor hebben toegeslagen. Het dier had het niet alleen op het lichaam en de poten van de schapen gemunt, maar ook op de oren. Van twee scha pen werden de oren eraf gerukt. De eigenaar vond later twee oren terug in het weiland. De politie is op zoek naar getuigen. Wie aanwijzingen heeft, wordt ver zocht contact op te nemen via tel. 0900-8844. Prijsvraag voor openbaar vervoer De provincie Noord-Holland houdt een prijsvraag ter verbetering van het openbaar vervoer, ledereen met een idee dat het reizen per bus en trein sneller, makkelijker, leuker of comfor tabeler kan maken, wórdt opgeroe pen aan de prijsvraag mee te doen. inzendingen moeten op een enkel A4'tje passen, tekeningen en foto's ter illustratie zijn welkom. De hoofd prijs is een internationale reis voor twee personen per TGV. Inzendingen kunnen worden gezon den naar de provincie Noord-Hol land, t.a.v. Astnd Hartman, antwoord nummer 25. 2500 VC Haarlem. Een postzegel is niet nodig. De inzending sluit op 4 maart. bedrijf woonden. Als ik dan 's zon dags een rondje maakten en ik stroffelde over een stuk karton, dan ruimde ik dat op waarna ik ook op mijn vrije dag nog weer een hele tijd in de schuur stond te sorteren of an der werk te doen. Zo ging dat ge woon.' Vertraging De eerste plannen voor de nieuw bouw dateren van vijf jaar geleden, maar door allerlei oorzaken werd het steeds op de lange baan geschoven 'Dan was er weer dit en dan weer dat. Een bedrijf als dit. waar met zware machines wordt gewerkt, vereist dat het elektriciteitsnet voldoende capa citeit heeft, maar dat moet allemaal wel worden geregeld. Vertraging ont stond ook doordat er in het bestem mingsplan rekening moest worden gehouden met de noordse woelmuis, die beschermd is. We hebben naast dit bedrijf een prachtige slootkant voor ze gemaakt. Ik ben benieuwd of ze er komen.' Maar uiteindelijk won de aanhouder en hadden de Amsings de eer om het eerste bedrijf te zijn op het nieuwe bedrijventerrein. 'We heb ben er lang om moeten wachten, maar daardoor is het alleen maar mooier geworden.' De Amsings hebben iets om trots op te zijn. Aannemer Bart Boon bouwde voor hen een schuur van 35 bij 20 meter, met daarbij nog eens een aan bouw van 15 bij 10 meter waar balen oud papier kunnen worden opgesla gen. De schuur is voldoende hoog om een container in te kunnen kie- Lees verder pagina 5 Toch te genezen? Na ruim dertig jaar te hebben geleden aan colitis ulcerosa en de ziekte van Crohn, chronische aandoeningen aan het maagdarmkanaal die als onge neeslijk gelden, slaagde Bert Bruijn er op eigen kracht in weer gezond te worden. Tot zijn verbazing willen we tenschappers en andere betrokkenen echter niets van zijn vinding weten. Pagina 9 m Wandelpadenplan De raadscommissie Grondgebied heeft gisteravond een stokje gesto ken voor het plan van burgemeester en wethouders om de kosten die voor het wandelpadenplan op de Hoge- berg zijn gemaakt te betalen uit het fonds voor het onderhoud van tum- wallen Pagina 6 Wagemaker wellicht iets later opgeleverd Scheepswerf Damen zal er alles aan doen om de geplande oplevering van de Dokter Wagemaker op 1 juni te halen, maar door vertraging tijdens de zeereis bestaat de kans dat het schip wat later zal worden opgele verd. In het contract staat dat Damen in dat geval een boete moet betalen aan Teso, maar directeur Rob Wortel liet vnjdagavond blijken hier met stnkt aan vast te zullen houden. De veer dienst hecht meer aan een kwalitatief goede afbouw dan aan het strikt vasthouden aan de datum. Wortel zei wel te verwachten dat het schip in juni in de vaart zal komen. Tijdens de reis van Roemenie naar Vlissmgen heeft elektronica in het schip als ge volg van een stukgeraakt raam schade opgelopen. De schade zal worden hersteld TEXELSE'^COURANT Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant folders van: Super deBoer ZONWERING Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. Advertenties voor de Voorjaar-vakantiekrant van 25 maart kunnen worden ingeleverd t/m vrijdag 11 maart 16.30 uur bij de advertentiebalie van Langeveld de Rooy, Spinbaan 6, tel. 362600, fax 314111.

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 1