Boogschutters trotseren sneeuw Spanning bij zaalvoetballers Dames Tevoko terug in de race Klaverjastitel Weijdt en Moree G-team mist kansen en verliest Sanitair van Tesselhuus vernieuwd Ter voorbereiding op het Euro- cloud verschieting. Ondanks kou en pees kampioenschap in oktober sneeuw liet geen van de deelnemers hield handboogschietvereniging De verstek gaan. Er werd van 10.30 tot edandschutters zondag een oefen- 15.00 uur op het strand geschoten. Op 10 april wordt weer een oefen- cloud-wedstrijd gehouden. TEXELSE y COURANT Wedstrijden GVO Een groep van acht meisjes van het voortgezet onderwijs deed woens dag en donderdag tijdens de onder linge wedstrijden van Gymvereni ging Oosterend een gooi naar de originaliteitsprijs. Op alle toestellen die ook voor de officiële oefenstof werden gebruikt, hadden ze alleen of in duo's een alternatieve oefe ning bedacht. De punten werden verdeeld op basis van originaliteit, waarbij werd gekeken naar zowel de oefening als naar de kleding. Winnaar werd Sandra Bremer. Zij kreeg een speciaal voor de gelegen heid door gymleraar Edwin Zwane- veld gebakken appeltaart. Lindy Brouwer was het enige meisje uit het voortgezet onderwijs dat meedeed met de LOS-oefenstof, maar met een puntentotaal van 41,3 stak ze met kop en schouders boven de andere meisjes uit. Zij werd dan ook zeer verdiend club kampioene. Jochem Eelman werd met een puntentotaal van 39,1 voor de tweede keer clubkampioen bij de jongens. De winnaars uit elke categorie doen op 16 april in De Bijenkorf mee aan het Ger de Jongtoernooi, waaraan ook de prijswinnaars uit de andere dorpen deelnemen. DINSDAG 1 MAART 2005 Ha twee nederlagen op rij tegen oploper Croonenburg leken de jolleybalsters van Tevoko kans los voor het kampioenschap. Joor zelf met 4-0 te winnen van tfSOV en puntverlies van concur- ■enten Dinto en Croonenburg zijn e ploegen aan de kop van de •anglijst elkaar afgelopen week- md echter weer dicht genaderd. (akkelijk had Tevoko het niet in )ns Genoegen. De ploeg had zoals pbruikelijk moeite met het tactisch imme en langzame spel van de tgenstander uit Den Helder, die cvendien veel inzet toonde en met stige opslagen van Diana Bier- teker de aanvalsopbouw van de èxelaars verstoorde. In de eerste et bleven de ploegen daardoor ara op gelijke hoogte. Pas in de slotfase bleek de aanvalskracht van Tevoko en scoorde Ivette de Ruyter m enkele keiharde smashes de beslissende punten (25-22). lok in de tweede set bleef depas- ng van Tevoko matig, maar wist onme Joling toch diverse keren 'jlaia Westra scorend in stelling brengen. De jonge Saskia Oving st het blok van Tevoko geregeld passeren, maar Tevoko won toch et 25-18. In de derde set had m ananne Boekei haar verdediging «d op orde en kon Céline de aaf door het midden snelle pun- scoren (25-16). IV rook in de vierde set aan een ïtje. Fanatiek verdedigend onder ing van Britta Kloos bracht de ïkjerse ploeg veel tactische bal- over het net. Tevoko had daar in ite instantie weinig antwoord op, de wil om te winnen bracht de (elaars weer op het goede spoor met een service-ace van Joan- nie Schaapman eindigde de set in 25-18, waardoor de eindstand 4-0 werd. Herenteam Het herenteam ontving het laag geklasseerde Polisport uit Scha- gen, dat weliswaar goede spelers in de gelederen had, maar geheel uit aanvallers bestond en ook een spelverdeler miste. Dit maakte de bezoekers van het begin af aan kansloos. Waar de spelverdelers van Tevoko de aanvallers goed wisten te bereiken, lukte het Polisport maar niet om de aanvallers in stelling te brengen. De Texelaars wisselden de harde smashes van Ronald Zijm af met een paar mooie prikballen van Daan van Sijp, die hiermee de eer ste set winnend afsloot (25-16). In de tweede set ging het gelijk op en wisten beide partijen met een goed blok veel te scoren. Toch gaf de aanvalskracht van de thuisploeg de doorslag. Met name Ronald Zijm slaagde er geregeld in het blok van Polisport goed te omzeilen (25-19). Een paar mooie reddingen van Erik Ie Roux zorgden er voor dat ook de derde set makkelijk werd gewonnen (25-18). In de laatste set maakte Wouter Bakker na maanden blessureleed zijn rentree. Hij verving de goed spelende Theo van Maanen als spel verdeler. Polisport geloofde er niet meer in, waardoor Tevoko weinig problemen kende. Met een prach tige sprongservice scoorde Marco Tuntelder het laatste punt (25-9). Door deze overwinning blijft Tevoko met een achterstand van slechts één punt in het kielzog van koploper Ardea. Zaterdag spelen de Texe laars thuis tegen WSOV. Rumoerig spel bij De Doorstoot Door een scheidsrechterlijke dwaling verliep de clubavond van biljartvereniging De Doorstoot uit De Cocksdorp donderdag rumoe riger dan anders. Terwijl de scheidsrechter een caram bole van Piet Zijm afkeurde, meen de zowel de tweede scheidsrechter als het publiek dat de bal goed gespeeld was. Na discussie over en weer werd er verder gespeeld, maar Zijm kwam met meer in zijn spel en liet de overwinning aan Mar- tijn Former. Debutant Jelmer Bomas wist zijn eerste partij overtuigend te winnen. Hij speelde tegen Martijn Uitslagen: Meisjes- groep 3 en 4 1 Louise Schagen. 2 Isabella Schulze. 3.Marit Koorn; groep 5 en 6: I .Sabme Bakker en Britt van Heeringen 2-Lisa Zegers, 3.lris van der Vis. groep 7 en 8' 1 Iris van Heeringen. 2.Elise Brouwer, 3.Suzanne Bakker; voortgezet onderwijs 1. Lindy Brouwer Jongens - groep 3 en 4 1.Gerard Bakker, 2 Axel Eelman en Jurre Daalder, 3.Hessel Bos; groep 5 en 6. I.Symon Vlaming, 2.Dirk Schagen 3 Ben Daalder; groep 7 en 8 1 Vos Dros, 2. Stef Kooger, 3 Jacob-Pieter Vlaming; voortgezet onderwijs; 1 .Jochem Eelman, 2.Mari|n Betsema, 3 Mark Eveleens. Former een gemiddelde van twee. Bomas speelde samen met Former de hoogste serie van de avond (negen caramboles). Uitslagen: M Boon-F. Klok 0-2 C Wpel-R Steenhmzen 2-0. J. Smit-W Homan 2-0. M Former-P Zi|m 2-0, H Laan-M Boon 2-0. J. Bomas-M. Former 2-0, J Smit-R Steenhuizen 0-2. C. Weel-P.Zi|m 2-0. H. Laan-M Former 0-2 Na vorige week Mantje 2 twee punten te hebben afgesnoept, waren dit keer de zaalvoetballers van J'elleboog 1 het slachtoffer van de dadendrang van Mantje 3. J'elleboog werd met een neder laag van maar liefst 7-4 naar huis gestuurd. Concurrent Oosterend 1 profiteerde optimaal van de misstap van J'elleboog en staat door zelf van Sportshop te winnen (9-3) in verliespunten weer op gelijke hoog te. Mantje 2, dat niet in actie kwam, heeft twee verliespunten meer, maar is zeker ook nog niet kansloos voor de titel. Het blijft dus onverminderd spannend. Het is jammer dat ZDH een slech te start kende, omdat deze ploeg anders ook had meegestreden om de bovenste plaats. Door met 2-1 te winnen van J'elleboog 2 behaalden de Zwaluwen voor de achtste ach tereenvolgende keer de volle winst. Klif wist De Krim 1 met minimaal verschil (4-3) te verslaan. Texel'94 1 en De Krim 2 hielden elkaar in even wicht en speelden 5-5. Van de hoogst geklasseerde ploe gen komt vrijdag alleen ZDH in het veld. Tegenstander is Texel'94 1. Verder staat de vrijdag in het teken van de halve finales om de Bar Sportief beker. Mantje 1 neemt het op tegen Mantje 2, terwijl J'elleboog 1 iets recht kan zetten tegen Mantje 3. In de eerste klasse is het kampi oenschap voor J'elleboog 5 nog een kwestie van tijd. Dit keer werd De Koog met 4-2 verslagen. In de tweede klasse gaat de strijd tussen drie teams: De Krim 4, De Krim 5 en Oosterend 3. Opmerkelijk in deze klasse was de gestaakte wedstrijd tussen de twee teams met de oud ste spelers in het Texelse zaalvoet bal, Texel'94 4 en Klif 5. Uitslagen: Texel'94 C1-De Koog C2 8-4; Klif MD1-De Krim D2 2-7; De Knm D3-De Koog D1 3-6; Klif vr. 1-Watervogels 3 4-3, RAB 1-Mantje 4 2-3. Texel'94 6-NIOZ 1 2-8, De Koog C1- Sportshop C1 2-2. De Krim C2-KW C1 6-1, Klif 5-Texel'94 4 1-3; J'elleboog 3-Texel'94 3 6-14 J'elleboog 5-De Koog 1 4-2; De Krim E1-J'eiieboog El 2-1. De Koog El-Ooste rend E1 8-1. Oosterend 3-Klif 4 4-3; De Krim 2-Texel'94 1 5-5; J'elleboog 2-ZDH 1-2; De Krim 1 -Klif 1 3-4. Oosterend 1-Sportshop 1 9-3; J'elleboog 1 -Mantje 3 4-7 Voetbaluitslagen Zaterdag 26 februari Texel'94 B2-Callantsoog B1 6-0 Texel'94 C1-Vrone C1 0-2 Texel'94 C2-ZAP C2 3-0 Den Helder C3-Texel'94 C4 3-1 De Koog Cl-Hollandia T. C2 13-0 Texel'94 D1 -Schagen D1 7-0 W'meer D2-Texel'94 D3 3-2 Texel'94 MD1-Texel'94 MD2 0-7 Buitenboys G1-Texel'94 G1 2-0 Alle andere wedstnjden werden uit gesteld of afgelast. Texelse pupillencompetitie Chelsea-Fulham 7-0 Blackburn-Everton 6-1 Liverpool-Manchester 4-1 Alle andere wedstrijden werden afgelast. Zondag 27 februari Alle wedstrijden werden afgelast. Voetbalprogramma Zaterdag 5 maart WGW B2-Texel'94 B1 14.30 Texel'94 B2-HCSC B2 13.30 Oosterend MB1-Hollandia MB1 13.45 Texel'94 C2-Kaagvogels C1 11.30 DTS C2-Texel'94 C4 14.30 Hollandia T. D1 -Texel'94 D1 9.15 Texel'94 D2-Sint Boys D2 13.30 Oosterend D1-Den Helder D1 11.45 Limmen MD1 -Texel'94 MD1 11.00 Texel'94 MD2-Victoria MD1 10.30 HCSC E1 -Texel'94 E1 10.00 Texel'94 G1-ZCFC G1 13.30 De kansen waren er wel, maar deze verzilveren bleek een te moeilijke opgave voor de G-voet- ballers van Texel'94, die daardoor met 2-0 verloren van Buitenboys. Eerder dit seizoen werd op eigen veld tegen deze tegenstander nog een gelijkspel (4-4) geboekt. Texel'94 reisde zaterdag niet hele maal compleet af naar het verre Almere. Chris Zijm en Jimmy Pon- niah waren geblesseerd, terwijl Peter Breuer andere verplichtingen had. Dat gold ook voor coach Klaas van den Berg. die werd vervangen door Ronald Kramer, de vader van speler Simon Kramer. De gasten begonnen erg slecht. Binnen tien minuten werd het 1-0, toen Jos Bakker verzuimde de bal weg te werken en de spits van Bui tenboys keeper Martijn Verbeeke verschalkte met een hard schot. Even later ontnam verdediger John Galesloot zijn eigen keeper het zicht en werd het 2-0. In het vervolg kreeg Texel'94 veel kansen. Schoten van Paul Bakker en Raymond Molanus misten preci sie, Peter Tuitman mikte net te hoog en ook Jan Frans Haveman had bij een doelpoging geen geluk. Na rust veranderde er weinig in het wed strijdbeeld. Texel'94 leek meerdere malen te scoren, maar steeds wist een verdediger of de keeper nog net redding te brengen. De Texelse keeper had het minder druk, maar kweet zich ook een paar keer goed van zijn taak, waardoor er geen verandering meer kwam in de score en Buitenboys met de drie overwin- nmgspunten aan de haal ging. IJs en weder dienende speelt Texel'94 zaterdag op eigen terrein tegen het onderaan staande ZCFC, waarvan in Zaandam eerder met 0-3 werd gewonnen. Een sterk laatste spel, met een score van 2258 punten, was voor Bart Weijdt en Piet Moree net genoeg om het Texels klaverjas- kampioenschap te winnen. In de vijfde en finale speelronde behaal den ze 6732 punten, waardoor Veel scheelde het allemaal niet. Gerda Veeger en Fenny Caspers, de kampioenen van de afgelopen drie jaar, speelden een voortreffe lijke laatste ronde, waarin ze 7609 punten vergaarden. Hadden ze er 21 méér gehaald, dan was de titel alsnog naar hen gegaan. Hun score was wél genoeg voor de rondewinst en voor ook de tweede plaats in het eindklassement. Tweede van de avond werd het kop pel Frans Stark en Carlo Bos. Zij scoorden 7406 punten en beland den op de zesde plaats in de eind stand. Nico Ooyevaar en Freek Vee ger deden het met 7345 punten. de derde plaats in de ronde en de vierde plaats in de eindrang schikking ook lang niet slecht. Tiny Zwanenveld en Theo Witte werden met 6924 punten vierde van de avond en negende in het klasse ment. Bas Tromp en Lieuwe van der Veen behaalden 6837 punten en klommen nog twee plaatsen. Roel de Zwart en Hans Westdorp zakten ondanks hun 6743 punten een plaats en eindigden als derde in dit spannend verlopen kampioen schap. Eindstand: I .Bart Weijdt en P.et Moree, 33.767. 2.Gerda Veeger en Fenny Caspers. 33 746 3 Roel de Zwart en Hans Westdorp. 33.636: 4 Nico Ooyevaar en Freek Veeger. 33 275. 5 John Vlaming en Chris Schraag, 33.075, 6. Frans Stark en Carlo Bos, 33.058; 7 Gerard Witte en Edwin Zwanenveld. 32 488; 8 Peter en John van Heerwaarden. 32.311: 9.Tmy Zwanenveld en Theo Witte, 32.251; 10.Willem Koomen en Erik Jan Geus. 31.963 Het was soms letterlijk even op houden voor de begeleiders die in het Tesselhuus sliepen. Hun slaap kamers op de eerste verdieping hadden de beschikking over één toe die zich in dezelfde ruimte als de enige douche van de verdieping jievond. Aan die situatie is een linde gekomen. ïxelse aannemers hebben de afqe- pen maanden de sanitaire ruimten p de eerste verdieping van het ikantiehuis voor lichamelijk gehan- fcapte mensen heringericht en aan- epast. De voormalige badkamer is ascheiden in drie nieuwe ruimten. In ree daarvan bevindt zich een ouche en in een derde de wc. 'Dan Ponen begeleiders voortaan ook aar de wc als iemand staat te louchen', aldus voorzitter Jan Bloem ran de Stichting Tesselhuus. Van één ran de slaapkamers werd tijdens de rarbouw een hoekje afgehaald en tot lende doucheruimte ingericht, njdagmiddag werd de verbouw of- cieel afgesloten. folgens Bloem stond de herinrichting t sanitair al sinds 1998 op de igenda, maar werd daarna enkele eren vooruit geschoven omdat an- ere investeringen voorgingen. In 000 werden eerst de badkamers en de gasten gemoderniseerd en oorzien van wastafels die omhoog n omlaag kunnen en in 2003 werd tot oude tuinhuisje vervangen door 1 en nieuwe (de Pim van der School st) met een veranda voor rolstoe- |n. Tegelijk met de sanitaire aanpas- ingen. zijn alle slaapkamers van owel de gasten als het personeel oorzien van televisies die aan de "uur hangen. Ook heeft elke kamer internetverbinding gekregen, il patiënten moeten toch een *®yc° tijd in bed doorbrengen en dan is de aanwezigheid van tv en internet een forse toegevoegde waarde.' De aanpassingen en aanschaf van de tv's kostte in totaal 20.000 euro. Vol gens Bloem was de investering mo gelijk door giften die het Tesselhuus vorig jaar kreeg van de ANWB, bouw bedrijf Ballast Nedam en een Texelse stichting die anoniem wil blijven. De verbouw werd uitgevoerd door het interieurtimmerbedrijf van Kees Verspuij. IBS/Oele/Schoo deed het installatiewerk, de gebroeders Huysman en de Verenigde Schilders namen het tegelwerk voor hun reke ning en Dick Oudendag het stucwerk. Stiehl leverde de televisies. Marga Lakwijk gaf de afgelopen weken het interieur van de groepsaccom- modatie een nieuw tintje. Het Tesselhuus bestaat volgende maand 20 jaar. Bloem liet tijdens zijn toespraak weten dat tot nu in totaal 175 gesponsorde vakantieweken in net Tesselhuus zijn gehouden en dat tijdens die weken 1450 mensen zijn ontvangen. Ook voor komend jaar staan negen gesponsorde vakantie weken op het programma. De rest van het jaar kan het vakantiehuis aan de Ruijslaan in De Koog tegen markt conforme prijzen door groepen met lichamelijk gehandicapte mensen worden gehuurd. Volgens Bloem moet er de komende maanden nog actie worden ondernomen om vol doende geld voor de gesponsorde weken binnen te halen. 'Wij merken ook de effecten van de tsunami in Azië. We moeten nog ongeveer 25.000 tot 30.000 euro bij elkaar zien te praten.' in de Stichting Tesselhuus bekijken de ni e doucheruimte op de eerste verdieping vi Goud voor gymnasten Michiel Vlaming, Kevin de Graaf en Allard de Wit van Gymvereni ging Texel deden zaterdag in Den Helder mee aan een toestellen- toernooi in Den Helder. Zij keer den met medailles beladen terug naar het eiland. De drie kwamen uit in niveau LOS 5/6. Michiel Vlaming won gouden medailles voor vloer en sprong, vol tige en brug en voor minitramp en tumblingbaan. Daarnaast won hij een bronzen medaille voor ringen en rek. Kevin de Graaf won goud op minitramp en tumblingbaan. zilver op voltige en brug en brons op vloer en sprong. Allard de Wit moest het nog zonder medailles stellen, maar als zijn zelfvertrouwen groeit, zal hij een volgende keer zeker beter presteren. Speelautomaten taboe in achterbar De achterbar van de J'elleboog is geen aparte horecalokaliteit die zich richt op 18-jarigen en daarom mogen er geen kansspelauto maten staan. Dat concludeert de commissie Bezwaarschriften, naar aanleiding van een beroep van de J'elleboog. Exploitant Elmar Keijser betoogde tij dens de zitting dat de achterbar wél een aparte zaak is, die weliswaar twee deuren heeft die toegang ver schaffen tot de discotheek, maar waarbij portiers er voorzorgen dat er op zaterdagavond niemand beneden de 18 binnen komt. Door de week is de J'elleboog volgens hem een hoogdrempelige zaak. De commissie constateert weliswaar dat de achter bar een zelfstandige horecalokaliteit is waarvoor een aparte drank- en horecavergunnmg is verleend, maar dat met is gebleken dat in dit deel van Jeugdsportpas Bijna negentig kinderen maken gebruik van de mogelijkheid direct na de voorjaarsvakantie kennisma kingslessen te volgen bij drie ver schillende sportverenigingen. Doel van deze kennismaking is een bre de sportoriëntatie te bieden en de drempel naar de sport te verlagen. Elke vereniging biedt vier lessen, gericht op kinderen uit de hoogste groepen van de basisschool. De badmintonvereniging ontvangt 38 kinderen, 22 kinderen maken onder leiding van Menno Siebinga kennis met het Braziliaanse capoeira en 25 kinderen volgen lessen bij de bowlingvereniging. De organisatie van de kennismakingslessen, de Jeugdsportpas, is in handen van Sportservice Texel, die dit tweemaal per jaar doet. Verenigingen die aan deze Jeugdsportpas willen deelne men, kunnen contact opnemen met tel. 322815. Wandeltocht Wandelsportvereniging Het Gouden Boltje opent zondag het wandels- eizoen met de jaarlijkse Propagan- dawandeltocht. De tocht voert door duin en weidegebieden rond De Cocksdorp, alleen deelnemers aan de langste afstand moeten een flink stuk over asfalt lopen. Er kan tussen 13.00 en 14.00 uur worden gestart bij het Eierlandsche Huis aan de Klimpstraat. Deelnemers kunnen kiezen uit de afstanden 5, 10 en 15 kilometer. Deelname kost €2,70 mét en €1,30 zónder hermnenng. Omdat het hier een propaganda- tocht betreft, betalen alle deelne mers het lage tarief. De volgende tocht is de Lamme- tjestocht op maandag tweede paas dag. 28 maart. Voormschrijven is mogelijk tot 14 maart via tel. 313087 of via de website www.hetgouden- boltje.nl. de J'elleboog activiteiten plaatsvin den die zich specifiek op bezoekers van 18 jaar en ouder richten. Om elke avond twee portiers bij de achterbar en één portier bij de hoofdingang te hebben, is volgens de commissie niet haalbaar. Op grond daarvan kan de achterbar volgens de commissie met als hoogdrempelig worden aange merkt en mogen er dus geen speel automaten staan. Volgens de com missie moet worden voorkomen dat jongeren op jonge leeftijd al te ge makkelijk in aanraking komen met kanspeelautomaten Op grond hier van heeft de commissie geadviseerd het bezwaarschrift ongegrond te ver klaren, wat het college van b en w heeft overgenomen. Texelse pupillencompetitie ZDH F1-Espagnol 9.30 Barcelona-De Koog F2 9.30 Real Madnd-SVO F1 9.30 Valencia-ZDH F2 9.30 Deportivo-De Koog F1 9.30 SVCE1-Fulham 10.30 Manchester-ZDH E1 10.30 Chelsea-De Koog E1 10.30 Blackburn-SVO E2 10.30 Liverpool-Everton 10.30 Arsenal-SVO E1 10.30 Zondag 6 maart Texel'94-Hollandia T. 14.00 ZDH-Knollendam 14.00 Kaagvogels-Oosterend 14.00 Jisp-De Koog 14.00 Texel'94 2-Kolping Boys 3 12.00 VZV 3-Texel'94 3 12.45 De Koog 2-GeelZwart 4 12.00 Texel'94 MA1-Wiron MA1 12.00 Recreatievoetbal Oosterend-De Koog 10.30 Programma zaalvoetbal Woensdag 2 maart 17.20 Koog MD1-Krim D2 Koog 18.00 De Krim D1 -De Krim D3 Krim 18.45 Klif C1-Krim C2 Hoogendijk 19.30 Klif vrouwen-? Hoogendijk 20.20 Krim 3-De Koog 1 v. Putten 21.10 Klif 5-Klif 4 v. Putten Zaaldienst: J'elleboog. Donderdag 3 maart 18.15 SVO C1-Krim C1 Franchimon 19.00 Texel Cl-Klif C2 Kuipers 19.45 NIOZ-Texel 4 Kuipers 20.35 Texel 3-J'elleboog 5 v. Beek 21.25 J'elleboog 4-Klif 3 v. Beek Zaaldienst: De Knm. Vrijdag 4 maart 16 45 RAB D1 -De Krim D2 RAB 17.30 J'boog E1-Krim E2 J'boog 18.15 Klif 2-J'boog 3 Arnout 19.05 Mantje 4-Texel 2 v. Putten 19.55 Mantje 2-Mantje 1 Kuipers 20.45 Mantje 3-J'boog 1 Sangers 21.35 SVO 2-De Krim 1 Bakker 22.25 Texel 1-ZDH 1 Hoogendijk Zaaldienst: RAB. Verenigingsprijs Ronde om Texel Verenigingen waarvan de clubge noten gezamenlijk afreizen om deel te nemen aan de Ronde om Texel, maken dit jaar kans op de speciale Zwitserlevenbank. De organisatie hoopt met de instelling van deze verenigingsprijs dat meer vereni gingen van de Ronde om Texel een gezamenlijk (en jaarlijks terugkerend) uitje maken. Inschrijven voor de Ronde, die op 11 juni wordt gehou den, is mogelijk vanaf 1 maart. In de week voorafgaand aan de eigenlijke wedstrijd worden de Texel Dutch Open gehouden, de VIP-race en de Horstocht. Ook op het strand zullen weer de nodige activiteiten worden georganiseerd, waaronder de vorig jaar geïntroduceerde 'pitstraat'. Sjoelwedstrijden Dorpshuis 't Skiltje in Oudeschild biedt donderdag onderdak aan de jaarlijkse sjoelwedstrijden. Deze duren van 15.00 tot 17.00 uur. Deel name staat open voor sjoelers van alle leeftijden. In tegenstelling tot voorgaande jaren zijn er 's avonds geen aparte wedstrijden voor vol wassenen, Meedoen kost 25 cent per beurt. Tussen de wedstrijden door kunnen kinderen zich in de gymzaal uitleven op allerlei toestel len. De gyminstuif duurt tot 16.30 uur. De prijsuitreiking van het sjoe len staat rond 17.30 uur gepland. Er zijn mooie prijzen te winnen.

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 7