fc Eigenzinnige pater bracht veel tot stand in Afrika TEXELSE 2 COURANT Michiel Witte: geliefd én gewantrouwd Ja VRIJDAG 4 MAART 2005 Geliefd bij de Afrikaanse bevolking, gewantrouwd en tegengewerkt door collega's en superieuren. Pater Michiel Witte (1895-1961) veroorzaakte gemengde gevoe lens met zijn onafhankelijke levenshouding en zijn oordeel dat de zwarte Afrikaan in wezen niet verschilt van de blanke. Aan de nalatenschap van de Texelse missionair hoeft niet te worden getwijfeld. De door hem gestichte school in Kabaa in Kenia bestaat nog steeds en heeft inmiddels honderden goed opgeleide jon gens afgeleverd. De broeder schap waarvan hij lid was, houdt zich tegenwoordig bezig met de verzorging van AIDS-patiënten. Michiel Witte was een bijzonder man, die onder moeilijke omstan digheden veel tot stand bracht. In (toen nog) Brits Afrika stichtte hij vele scholen, waarvan honderden leerlingen op belangrijke posten bij de overheid belandden en zodoen de in belangrijke mate bijdroegen aan de ontwikkeling van hun land. Bovendien wist hij als één van de weinige blanken het volledige ver trouwen van de bevolking te winnen en zelfs een bijna heilig respect af te dwingen. In een terugblik op zijn leven citeerde de Texelse Courant op vrijdag 22 augustus 1986 een Brits bestuurder: To them he was the holiest man, the best teacher, the kindest and most devoted per son that ever lived; only his skin was European, they said, his heart was African. Humor Witte werkte bijna veertig jaar in Afrika en zorgde er in die tijd voor dat het thuisfront op de hoogte bleef van zijn werk. Hij schreef tientallen brieven naar de Texelse Courant en wanneer hij verlof had, bracht hij vanaf de preekstoel verslag uit, ook om op die manier geld in te zamelen. Zijn geloofsgenoten gin gen graag luisteren, want Witte was een gezellige prater, met een bijzon der gevoel voor humor, volgens veel Texelaars zo typerend voor de tak van de familie Witte die van oudsher de Vrolijken wordt genoemd. Niet bekend op Texel, omdat hij er nooit over sprak, was dat hij in zijn missiegebied niet alleen strijd leverde tegen bijgeloof, hbnger, slechte huisvesting, een gebrek aan kennis en ziekten, maar ook tegen de autoriteiten van zijn eigen con gregatie (kloosterorde). Witte had zijn eigen opvattingen over de mis sie, was eigenwijs en deed wat hem goed dunkte, zich weinig aan trekkend van de bisschop en zijn medebroeders, met wie hij dan ook slecht samenwerkte. Herhaaldelijk Winters protest Dinsdag stonden in deze krant twee ingezonden brieven waarin bewo ners van de Wilhelminalaan zich beklagen over automobilisten die te hard door hun straat rijden. Om het protest kracht bij te zetten, werden ze woensdag een handje geholpen door de vele sneeuw die was geval len. Het ludieke verkeersbord zette automobilisten in ieder geval aan het denken. In maart wordt de grootste Texelaar gekozen. Om de tien genomineerden nader te introduceren, verschijnt er tot die tijd wekelijks een portret van ieder van hen in deze krant. In de negende aflevering: pater Michiel Witte. werd geprobeerd Witte uit de orde te zetten of naar een 'ongevaarlijke' positie te manoeuvreren. Tegelijker tijd moesten zowel de kerkelijke als burgerlijke autoriteiten toegeven dat zijn aanpak succesvol was. Waar hij ook aan de slag ging, hij slaagde altijd. Eén van de belangrijkste verschil len van inzicht betrof de visie op de plaatselijke bevolking. Terwijl de meesten van zijn ordegenoten de Afrikanen beschouwden als 'schaapjes', kinderlijk en niet in staat tot het dragen van verantwoordelijk heid, meende Witte dat zij in wezen niet anders zijn dan de blanken en dat het niet waar is dat God hen heeft voorbestemd een slavenvolk te zijn. Hij vond het zijn plicht hen door onderwijs de mogelijkheid te bieden onafhankelijk te worden. Hij moest echter tactisch te werk gaan en onderhield zowel contacten met de officiële instanties als met de Mau Mau-beweging, die de kolo nisten wilde verdrijven. Dat hij ook bij deze revolutionairen vertrouwen genoot, blijkt wel uit de vraag of hij als aalmoezenier tot hun gelederen wilde toetreden, een verzoek dat Witte afwees. Kruidenierszaak Michiel Witte werd op 31 januari 1895 geboren als zesde in een gezin van dertien kinderen. Zijn ouders, Jan Witte en Antje Kuip. hadden een kruidenierszaak in Den Burg. Ze verdienden nauwelijks genoeg om al hun kinderen te voeden en te kleden, zodat deze al vroeg werden ingeschakeld om iets bij te verdie nen. Als schooljongen stond Michiel om vier uur 's morgens op om eie ren te halen bij boeren. Die verkocht hij vrijdags in Den Helder en van de opbrengst kocht hij brood, dat hij zaterdags uitventte op Texel. Zijn schoolwerk leed niet onder dit harde leven. Integendeel, want op de lagere school bleek hij zo pienter dat hij de laatste klassen mocht overslaan. Al op negenjarige leeftijd ging hij naar de Fransche School, de voorloper van de ULO. Toen al wist de jeugdige Giel dat hij missionaris wilde worden. Hoewel één van zijn onderwijzers het met zag zitten ('Wil jij bij de apen? Jij kunt wel méér') en ook de pastoor en de kapelaan hem op andere gedachten probeerden te brengen, zette hij door. In 1909 leverde vader Witte zijn vastbe sloten zoon af bij de apostolische school van de paters van de Heilige Geest in Weert, waar hij direct in de tweede klas mocht beginnen. Hoewel een kinderloos gebleven oom en tante grotendeels zijn studie betaalden, moest de aankomend geestelijke ook zelf de handen uit de mouwen steken. In zijn vakanties ging hij als marskramer over Texel en verkocht hij boeken, vuurwerk, sigaretten en andere artikelen. Ook was hij niet te beroerd te helpen met hooien. In zijn dagboek schreef hij dat hij aldus de psychologische kennis opdeed die hem later van pas zou komen. Beproeving In 1915 trad hij in de congregatie en ging filosofie en theologie studeren in Leuven. In die periode maakte hij een zware beproeving door. Doordat hij een luchtige en humoristische kijk op het leven had, een hekel had aan overdreven vroomheid en kri tiek niet schuwde, maakte hij zich niet geliefd bij zijn medestudenten en de leiding van het seminarie. Het kwam zelfs zo ver dat hij bij een stemming met waardig werd bevon den de eeuwige gelofte af te leggen. 'Wegens gebrek aan geloofsgeest en algehele luchtigheid', oordeel den zijn medestudenten. De aange slagen Witte wilde de congregatie verlaten, maar de pater-directeur schoot hem te hulp, waarna hij als nog tot priester werd gewijd. In 1922 kwam zijn jeugddroom uit en werd hij missionaris in Kenia. In Nai robi maakte hij zich binnen enkele maanden de taal, het Swahili, eigen, waarna hij werd overgeplaatst naar een diep in het binnenland gelegen missiepost, waar hij een kleine cater chistenschool stichtte. Twee jaar later kreeg hij de kans in de verlaten missiepost Kabaa een grote school op te bouwen, bestemd voor het hele vicariaat Zanzibar. Het zou zijn levensproject worden, waaraan hij met onverzettelijke wilskracht en naar eigen inzicht zou werken. In plaats van bijval kreeg hij tegenwer king van zijn medebroeders, maar desondanks werd de school een succes en werd in korte tijd een groot aantal (hoognodige) onderwij zers klaargestoomd. Ondertussen stichtte Witte ook nog de eerste katholieke Secondary School (mid delbare school) van heel Kenia. Uitgeput keerde hij in mei 1934 terug naar Nederland, om in februari 1935 weer naar Afrika te gaan. Zelfs in de zijn vakantie kwam hij in bot sing met de kerkelijke autoriteiten, toen hij in plaats van een toog een gewoon pak wilde dragen. Gedu rende zijn tweede verblijf in Afrika was hij werkzaam op maar liefst negen missieposten. Hij stichtte er scholen en blies bestaande institu ten nieuw leven in, maar kon ner gens goed opschieten met zijn col lega's, zodat hij voortdurend werd overgeplaatst. In 1944 kreeg hij een hoge functie, vicaris delegatus van Nyerie in Kenia, waarin hij geen schoolwerk hoefde te verrichten, maar zich kon bezighouden met onderwijs en opvoeding. Maar ook van deze taak werd hij al snel ont heven. Inmiddels was hij door het Engelse bewind benoemd tot Officer of the British Empire, een onderscheiding die zo hoog was dat hij recht had op nog meer eerbetoon dan de gouver neur. Pater Albert de Jong conclu deerde in zijn 223 pagina's tellende doctoraalscnptie over pater Witte (het onderzoek verscheen in 1974): 'Ofschoon de missiemethode van Witte op den duur overgenomen en algemeen aanvaard werd. werd hijzelf als persoon niet of nauwelijks aanvaard door zijn spiritijnse colle ga's in het vicariaat Zanzibar, dit als gevolg van kleingeestige naijver. De erkenning van de verdiensten van Witte op het gebied van Afrikaans onderwijs moest van buitenstaan ders komen.' Vindingrijk Ook in zijn derde en vierde periode Michiel Witte, een vrolijke pater met een ijzeren discipline. in Afrika zette hij menig school op. Witte gold als zeer vindingrijk in het bedenken van manieren om zijn leer lingen te motiveren. Hij voetbalde met ze en zong zelfgecomponeerde liederen, zichzelf begeleidend op accordeon, een gewoonte waar mee hij veel geestdrift veroorzaakte. Maar ondanks zijn vrolijke aard was hij daarnaast een man van tucht. Het reglement was erop gericht de leerlingen permanent bezig te hou den, van het opstaan om vijf uur 's ochtends tot het slapen gaan om negen uur 's avonds. 'Niemand wordt ooit toegestaan op te houden met bezig te zijn. Het tempo van de school is verschrikkelijk; het treft zelfs een bezoeker op het eerste gezicht en het geeft hen respect voor de krachtdynamo, verborgen in het stevige lichaam van pater Witte', schreef een Indiase pater, die een bezoek had gebracht aan de school in Kabaa. De schoolinspectie was lovend: 'Uit alles wat gezien is, blijkt een hoge graad van doelmatigheid gehand haafd. Het werkprogramma wordt op bewonderenswaardige manier uitgevoerd van de vroege morgen tot de late avond en er is geen verwarring. Lediggang wordt niet geduld en leerlingen gaan en staan her en der op alle tijden met een dui delijk omschreven doel voor ogen.' Opvallend was dat de jongens 's avonds de gelegenheid kregen voor hun eigen inlandse dansen. In tegenstelling tot zijn collega's vond Witte het met goed dat de leerlingen totaal van hun land vervreemd zou den raken. Typisch voor de discipline op school was de opmerkelijke manier waarop Witte kleine overtredingen aanpak te. Hij reikte bonnen uit en stelde een systeem in waarbij leerlingen als politieagent fungeerden of zit ting hadden in een rechtbank. Deze gezagsdragers, die periodiek wer den gekozen uit de leid'ers van de huizen, deden hun werk zeer seri eus en hielden iedere vrijdagavond zitting. Hun vonnis, bestaand uit een paar stokslagen, een kleine geldboete of extra werk, werd pas van kracht als Witte zijn handte kening had gezet. Eenmaal dreig den er problemen voor de pater, toen één van de gestrafte leerlingen er vandoor ging en een aanklacht indiende bij de autoriteiten, üe zaak Inschrijven voor boek over haven Tijdens de feestelijkheden rond het 225-jarig bestaan van de haven van Oudeschild, verschijnt een boek met enkele honderden foto's die een beeld geven van de geschiedenis van de haven van 1896 tot nu. Naast de foto's worden etsen, tekenin gen, papieren over de aanbesteding (uit 1780) en obligaties opgenomen, allemaal voorzien van een beknopte beschrijving. Verschillende onder werpen komen aan bod, waaronder de bebouwing, Teso, de werkzaam heden en festiviteiten. Ook wordt Rode Kruis vergadert De afdeling Texel van het Neder landse Rode Kruis houdt woens dag 16 maart jaarvergadering. Na het huishoudelijke gedeelte geeft mevrouw Steenbergen, voorzitter van het district Noord-Holland, een korte introductie over de taken van het Rode Kruis en haar vrijwilligers. De vergadering begint om 13.30 uur en wordt gehouden in het Rode Kruisgebouw aan de Jonkerstraat in Den Burg. werd voorgelegd aan het ministe rie. waar werd geoordeeld dat het systeem illegaal was. Maar wegens zijn grote verdiensten werd Witte niet vervolgd. Wilhelmus In 1960 werd darmkanker gecon stateerd bij de pater en ging hij terug naar Nederland. Toen de trein vertrok, speelde het door hemzelf opgezette schoolorkest ten afscheid het Wilhelmus. De behandeling mocht met baten. Hij overleed op 24 maart 1961 en werd begraven op het kloosterkerkhof van de paters van de Heilige Geest in Gemert. Zijn verdiensten staan buiten kijf. Honderden goed opgeleide Afrika nen danken hun bestaan aan de pater, over wie nog steeds met liefde en respect wordt gesproken en naar wie in de jaren tachtig een straatje in Den Burg werd vernoemd. De Texelse Courant schreef in 1986: 'In Oost-Afrika lopen honderden mensen rond die zich pater Michiel Witte nog goed kunnen herinneren. Het zijn veel oud-leerlingen van een van de vele scholen die hij stichtte en waarover hij op geheel eigen wijze het bewind voerde.' Een nichtje, Ria van den Berg-Witte uit Den Burg, heeft nog steeds af en toe contact met de bestuurders van de school in Kabaa, die inmiddels zelfstandig is geworden en uitste kend staat aangeschreven in de regio. Een treurige omstandigheid is dat steeds meer leerlingen besmet raken met HIV of aan AIDS lijden. De paters van Wittes orde hebben zich om die reden toegelegd op het verplegen van patiënten met deze ziekte. Joop Rommets \Vat ik zeggen wou... aandacht besteed aan de uitbreidin gen, de scheepshelling, de visafslag en rampen die de haven teisterden. Het boek zal 160 pagina's tellen op het formaat A4 (21 bij 29 cm) en zal voorzien worden van een harde kaft. Wie verzekerd wil zijn van een exemplaar, kan vóór 1 april inschrijven voor de speciale prijs van €12,50. Na verschijnen kost het boek €15,-. Inschrijven kan bij Martha Witte,'de Ruyterstraat 44, tel 312263 en Gré Zegers, de Ruy terstraat 69, tel 314292 Koffieochtend over Parkinson In gebouw De Poort, naast de gere formeerde kerk aan de Elemert in Den Burg, wordt 17 maart een kof fieochtend gehouden door de Par- kinsonpatiëntenvereniging. De och tend is zowel bedoeld voor mensen met de ziekte van Parkinson, als hun partners of begeleiders. Tij dens de bijeenkomst wordt op een informele manier gesproken over de dagelijkse problemen. De bij eenkomst duurt van 10.00 tot 12.30 uur, de toegang bedraagt €1,-. In verband met het benodigde aantal zitplaatsen, is van tevoren aanmel den gewenst. Dat kan bij Biem en Lies Bremer, tel. 318036 en bij Gerry Wijkhuizen, tel. 0223-613179. Groeneplaats De tijden veranderen, en wij veran deren met hen. Denkend aan het gemeentehuis en hoe het zo heeft kunnen komen, nu een ieder zijn eigen ideeën naar voren wil bren gen, gaan mijn gedachten terug naar 1962 toen wij van de Huishou delijke Voorlichting in de ruilverka- velingperiode daar een kantoortje hadden in de al gesaneerde huis jes. Je keek van boven uit over de Groeneplaats en de soms volle lam- merenmarkt. De winkel van Zegel nog links van ons en op het hoekje de sigarenwinkel van Vlas. Dat is nog maar zo'n veertig jaar terug. Er is daarna afgebroken, gebouwd, verbouwd, opgebouwd, weer ver bouwd, opgebroken, opgehoogd en creatief bestraat. Al die veranderin gen heb ik als gewone burger over me heen laten komen, ofschoon ons gezin toch wel steeds politiek geïn teresseerd was. En nu komt ieder een met schijnbaar nieuwe ideeën (let wel: schijnbaar). De nieuwko mers weten het niet zo, maar wij, wij moeten het wel weten. Er zijn wel degelijk plannen gemaakt en uitgewerkt. Er is geld en enthousi asme ingestoken. Daarna is het stil geworden. Er is weer aangebouwd, verbouwd en veranderd. Ver vooruit denken is niet iedereen gegeven. Het is een gave, een talent. Het inschakelen van adviesbureaus en de vox populi, is een tijdverschijn sel met ook kwade en gevaarlijke kanten, laten we in alle nederigheid die vroegere, misschien wat ont goochelde plannenmakers smeken om toch weer voor het voetlicht te treden. In hoopvolle afwachting, Ytje Boerhoest-Veenstra, Den Burg. Medische zorg Artsen: Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestdagen en van maandag tot en met vrijdag van 17.00 tot 08.00 uur: Centrale Huisartsen Post, tel. 321143. Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is via één van de volgende tele foonnummers informatie te krijgen over het pijnspreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het ongevallennummer vermeld. 313086; 314727; 314669; 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: De Ruyterstraat 86. Oudeschild Dag en nacht bereikbaar via tel. 313090 of 06-51404872. GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp. zorg en informatie, ook voor het berekenen van de eigen bijdrage: op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Centraal Meldpunt 0223-650222. - Voor alle zorg, huishoudelijke en m lm JJulpverlening Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 1-1-2. Of bel de Meldkamer Noordholland-noord: 072- 5644444. Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is dagelijks open van 9.00 tot 17.00 u. Telefoon: 0900-8844. In spoedeisende gevallen: 1-1-2. Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 0900-8844. Dierenartsenpraktijk: Keesomlaan 11, Den Burg, tel. 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: bel tijdens kan tooruren 319413 (De Nieuwe Skuul). Verslavingszorg: Steunpunt Brij- derstichting, Wilhelminalaan 1, Den Burg. Voor inlichtingen, advies, con sultatie en preventie. Bereikbaar op di. en woe. tijdens kantooruren, tel. 314781: www.brijder.nl. Verslavingsproblemen: Consul tatiebureau voor Alcohol en Drugs. Molwerk 31-45, 't Horntje. Spreek uur volgens afspraak, tel. 319413. Anonieme Alcoholisten: dinsdag van 19.00 tot 21.00 uur in Den Helder, tel. verzorgende hulp: Schoonoordsings 44, Den Burg, tel. 321461. - Jeugdgezondheidszorg: Schoon oordsingel 44, Den Burg, tel. 4636549. Spreekuur elke werkdï van 9.00 tot 17.00 u. Voor vragen ova ontwikkeling, voeding, opvoeding verzorging van jonge kinderen. - Uitleenmagazijn/servicepunt: Schoonoordsingel 44, Den Burg, 314887. Geopend elke werkdag l sen 13.00-14,00 u. - Diëtiste: voor afspraken elke wi dag van 8.30-17.00 uur, tel. 0225 650222. Kraamhulp: Voor directe kraamhuj op Texel en na poliklinische beval ling: Parenta Kraamzorg, tel. 0903 7273682 (24 uur bereikbaar). Indicatie: Indicatie voor thuiszo en voor opname in verpleeg- en zorgingshuis: Stichting RIO Te»; Wieringen. Opvragen via tel. (022! 671552. Opname geschiedt op adw van huisarts of specialist. Mondhygiëniste: Natasja Botter tel. 320104. Apotheek: Weverstraat 95, Burg: tel. 312112. Maandag t/m dag 8.00-17.30 u.: zaterdag 10. 0223-642189 (vragen naar Ron). Stichting Welzijn Ouderen Te> Warme maaltijdvoorziening, alarr ring, klusjesdienst, huishoudelijk dienst, versteldienst. Spreekuur 9.00 tot 10.00 u. en van 14.00 16.00 u., De Buureton, Beatrixlaan Den Burg. Tel. 312696. Kustwacht: Voor meldingen schepen en zwemmers in nood: 316270. Chemicaliën op het strand: Bel brandweer, 072- 5644444. Huiselijk geweld: Safehouse Text crisisopvang huiselijk geweld, 0222-321001, dag en nacht berei-f^ baar. Jongeren Informatie Punt: vragen en advies over wonen, ken, studie, recht, relaties, sekst liteit, verslavingen en vrije tijd. Ops ningstijden dinsdag en woensdag neg 15.00 tot 17.00 uur; d'Ouwe Ulo, V>i heiminalaan 1, Den Burg, tel. 315E-.jj|"aa; Bureau Jeugdzorg: voor hu aan jongeren bij problemen e voor opvoedingsondersteuning ouders. Spreekuur elke donderdag i d'Ouwe Ulo. Wilhelminalaan 1, Os Burg. Voor aanmelding, informatie lek! ucht »en advies: 0900 2223330, elke dag lts ge[,r. If Kerkdiensten Zondag 6 maart 2005 PROTESTANTSE KERK IN NEDERLAND: Hervormde gemeente Den Burg: 9.30 u. ds. P.A. den Braanker Gereformeerde kerk Den Burg: 10.00 u. ds. A.D. Walsma uit Scha- gen. Hervormde gemeente Waal, Koog, Den Hoorn: De Koog: 9.30 u. ds. S. Kurtzahn uit Beverwijk. Den Hoorn: 11.00 u. ds. S. Kurtzahn uit Beverwijk, doopdienst. PROTESTANTSE WADDENGEMEENTE TEXEL: Oosterend: 9.30 u. ds. C. der Nederlanden, vesperdienst; 19.00 u. ds. P.C. Barnard. De Cocksdorp: 11.00 u. ds. P.C. Barnard. Oudeschild: 11.00 u. ds. C. der oud Papier In verband met de voorjaarsvakantie haalt Scouting Texel deze week geen oud papier op. Oud papier kan wel worden gestort in de containers naast het clubgebouw aan de Bernhard- laan. In De. Cocksdorp wordt in verband met de sneeuwval deze week geen oud papier opgehaald. TEXELSEÖCOURANT Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: Jeroen van Hattum Telefoon 31 60 89 of 06 -13 67 66 50 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222-36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mail mfo@lenr.nl acteo wi aanbiedingen daartoe |n van toepassing de Regelen vo» hel Advertenueweztn in de Stichting ROTA gevestigd re Amsterdam, zoals an Koophandel en Fabneken Abonnementsprijzen 2005: Per half jaar €34,65 33.05 (automaiiKi Per Jaar 67,50 65,35 (automotive! Bi) verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. Nederlanden. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Oost rend: 10.00 u. en 18.00 u. leesdiers DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: 10.00 u. dh Mastenmaker. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 u. G. Sipkerna. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: zon. 10.45 u. dameskoo woord-communieviering parochif nen. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg: Openba n lezing, 10.30 u.: Bestaat de Duim echt? Wachttorenstudie, 11.20 vonden 'een parel van grote waarde oor 2 lei- Bidden is gevaarlijk, het vraagt om actie. Radio Texel .0 3SC SSCÏ Vrijdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Peter (muziek) 20.00 u. Shopping met Bart en Peter (entertainment) 21.00 u. Bart draait nog even door 22.00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 16.00 u. Wegdromen met een boek. Nieuw boek: 't Paradieske Dieuwke Winsemius. Het ve op De Mallemolen. 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramma) Vandaag: Riril de Vlies vertelt over de nieuwe veerboot Dokte Wagemaker 18.00 u. Muziek met Marco 20.00 u. Radio Noordholland Zondag: 9.00 u. Klassiek op zondag 10.00 u. Kerkdienst vanuit Maartenskerk Oosterend 11.00 u. Vlaswiek (muziek en poëzie) 12.00 u. Natuurwijzer 13.00 u. Noud draait deur (Nederlandstalig) 15.00 u. Frans gaat het doen (muziek) 16.00 u. Sportlokaal (uitslagen en interviews) 18 00u Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 9-30 u. Hervormde kerk Den Burg 10 45 u. Rooms-katholieke kerk Den Bi» Maandag: 15.00 u The battle of music 16.00 u. Radio Noordholland 18.00 u. Symphomca (klassiek) 19.00 u. Wegdromen met een boek (herhaling van zaterdag) 20.00 u. Natuurwijzer (herhaling van zondag) 21.00 u. Reggae on the move (muziek) 23 00 u. Radio Noordholland Dinsdag: 18 00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19 00 u. Op uw verzoek (verzoekplaten 20.00 u. Radio Noordholland Woensdag: 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramma) (herhaling van zaterdag) 18.00 u Onder de'oren (geestelijk programma, mei 19 00 uur verzoekplaten) 19.45 u. Gelezen (Texelse) verhalen 20.00 u. Radio Noordholland Donderdag: 18.00 u. Country time (muziek) 19.00 u. Even bijpraten met... 20.00 u. Radio Noordholland itrak irbeic Jrkt sch rr.d chaj tide erda ifuin ienti| leme Mn9

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 2