mt m de winter bewierookte film in Cinema Excursies TEXELSE 7 COURANT 't Amateurtje speelt dramatisch toneelstuk Film T. mt Tevoko teso 1000 m2 s|pan Keijser VRIJDAG 4 MAART 2005 nie Saterdag 5 maart: nng )m 14.00, 15.00 en 16.00 uur n9« iegint een rondleiding door de diss nerbrouwerij aan de Schilder- itwil weg. Deelname kost €6,-. gent de ondag 6 maart: 11.00 uur begint een excur- ye door de Slufter. Deelname (ost €6.-. Opgave en inlichtin- n91 jen bij EcoMare, tel. 317741 Dinsdag 8 maart: g.» Om 14.00 uur begint een excur- nmi liedoor de Muy. Aanmelden via icoMare, tel. 317741. )m 15.00 en 16.00 uur begint gp en rondleiding door de bier- irouwenj aan de Schiiderweg. e mfleelname kost €6,-. ten boJWoensdag 9 maart: c )m 14.00 uur begint een excur- iij d ge door de Geul. Deelname sbc, (ost €6,-. Opgave en inlichtin- ora; |en bij EcoMare, tel. 317741. (va id d )m 15.00 en 16.00 uur begint roni en rondleiding door de bier- i we irouwerij aan de Schiiderweg. 3n.{ Jeelname kost €6,- tet gebouw van Kotex aan de atuu bewaal wordt zondag 13 maart 10.00 tot 15.00 uur een rommel- invArkt gehouden. Een kraam kost hap -.opgeven kan via tel. 316577. itpfe Toneel in Bethel :\c Bil ba ;pii Rommelmarkt isö toneelgroep van buurthuis Bethel Zud-Eierland speelt vrijdag 11 aterdag 12 maart Sparreboom Sperreboom. Het is een blijspel drie bedrijven, geschreven door in E.G. Ruiter. Beide voorstellin- ;laas ibeginnen om 20.00 uur. Kaarten verkriiqbaar aan de zaal of te illen Saskia Slot, tel. 311400. Zelfs na maanden repeteren schiet regisseur Henk Tjepkema nog wel eens vol wanneer 'zijn' spelers de slotacte spelen. 'Ik weet precies hoe het afloopt, maar wat dat betreft ben ik nogal kinderachtig', zegt hij met gevoel voor zelfspot. Om te vervolgen met: 'Maar het is dan ook een verschrikkelijk mooi stuk.' Blijspelen voeren meestal de boven toon in De Waal, maar met Schip op strand van Barend van der Veen heeft 't Amateurtje zich dit keer weer eens aan een toneelstuk van ouderwetse allure gewaagd, vol droefenis en met een even span nend als dramatisch einde. 'Veel mensen zullen het prachtig vinden, al heb je er waarschijnlijk ook die liever iets anders zien. Maar ik vind dat je alles moet kunnen spelen. Ook eens een zwaar stuk', vindt Tjepkema. Het verhaal gaat over twee naast elkaar wonende keuterboeren, die veel moeite moeten doen om het hoofd boven water te hou den. Gelukkig levert de jutterij hen nog wel eens een extraatje op. De dochter van één van hen is doodon gelukkig met haar karige bestaan. Ze gaat graag uit en droomt van een leven vol luxe. De buurjongen, die gek op haar is, zou haar graag helpen, maar weet ook niet hoe hij aan genoeg geld moet komen. Wanneer hij en zijn vader een lijk op het strand vinden, met een gouden horloge om zijn pols en veel geld op UP drijv >rdt We, j Oscars kreeg The Aviator, de srhl h van regisseur Maratin Scorse- die deze week in Cinema Texel it en die was genomineerd in r liefst elf categorieén. Eerder r de film al vier BAFTA-awards Ie belangrijkste film- en televi- Jepnjs in Groot Brittanië) en drie d0® lolden Globes. The Aviator vertelt inor et verhaal van één van de meest J7'8 praakmakende personen van de K°° vintigste eeuw: de excentrieke «Ijardair, glamoureuze filmbons, |ewiekste industrieel en vliegtuig- laa" «onier Howard Hughes. Hij was leroemd en berucht, mede door Ijn spraakmakende romances met luisterren als Katharine Hepburn n Ava Gardner. De belangrijkste 3ten ollen in The Aviator, die afgelo- insc ien weken al meer dan 150.000 «zoekers trok, worden vertolkt bor Leonardo DiCaprio (Howard lughes), Cate Blanchett (Kathari- e Hepburn), Kate Beckinsale (Ava ede iardner). Alec Baldwin, Jude Law 'AlanAlda. de serie Filmganger 30+ draait nsdag en woensdag Ae fond 'stel iss, over een Pakistaans emi- ry 2 rantengezm in Schotland. Er zijn i de Kjgai wat verschillen tussen de 'M «zinsleden. Moeder spreekt nau- letn lelijks Engels, terwijl vader, die zil «n kleine buurtsupermarkt heeft, :s. D ich wel goed kan redden, maar da' ien zwaar accent heeft. Hun drie ir S# anderen daarentegen spreken S92c net de Schotse intonatie van hun oge migeving: een buitenwijk van Glas- |ow. Maar ook tussen die kinderen «staan nogal wat verschillen. De Mste kleedt zich traditioneel en eekl jat door haar ouders een huwe- 9^® tokandidaat zoeken. De jongste 30' fecht met haar klasgenoten en <Vei irobeert vergeefs toestemming te net ïigen om in Edinburgh te gaan jntë tuderen. Daartussen bevindt zich in-c lasim, de enige zoon, die DJ is en moi toomt van een eigen club, maar te zich toch volgzaam naar de arisen van zijn ouders schikt. Tot lb_ op de school van zijn jongste llaa- os de blonde muzieklerares Roi- 't19 h tegenkomt. Hij wordt verliefd, 'iej_ "aar krijgt dan te maken met de an H motionele chantage van zijn fami- m s, die hem in eigen gelederen wil houden. Sterren Julia Roberts. Jude Law en Natalie Portman spelen de hoofdrollen in Closer, die nog een weekje te zien is in Cinema Texel. Het romantische maar dramati sche verhaal gaat over de Engelse schrijver Dan, die de kost ver dient met het samenstellen van overlijdensberichten. Tijdens een fotosessie flirt en kust hij wat met de gescheiden fotografe Anna. Zij heeft echter nieuwe trouwplan nen met dermatoloog Larry en Dan krijgt een relatie met Alice, een Amerikaanse die naar Londen is gekomen om te ontsnappen aan een opdringerig ex-vriendje. Ook geprolongeerd is de komedie Meet the Fockers (met Ben Stil ler, Robert de Niro, Dustin Hoff man en Barbara Streisand), het vervolg op Meet the parents. In het eerste deel zag de kijker hoe veel moeite Gaylord Focker moest doen om te worden geaccepteerd door zijn aanstaande schoonvader Jack. een voormalig ClA-agent. Nu rest nog slechts één hindernis: het weekend waarin de wederzijde ouders elkaar leren kennen. Voor het laatst draait Vet Hard, een Nederlandse film met een won derlijke combinatie tussen actie, komedie en romantiek. Hoofdper soon is Bennie (Jack Wouterse), een stevige, niet al te slimme snackbarhouder annex crimineel. Onenigheden lost deze lichtge raakte fan van George Baker op met een kopstoot. Als een juwe lenroof met beroepscrimineel Milo door zijn eigen blunder mislukt, verdwijnt Bennie achter de tra lies. Bij zijn vrijlating, vijf jaar later, blijkt het leven er heel anders uit te zien. Kinderen komen aan hun trek ken met maar liefst vier films. De animatiefilm Streep wil racen gaat over een jonge zebra, die zich inbeeldt dat hij een renpaard is, maar al snel merkt dat de snobis tische paarden uit de racerij hem liever zien gaan dan komen. In het verhaal over de tekenfilmfiguur Spongebob Squarepants leert de onnozele spons meer dan hij ooit voor mogelijk had gehouden toen hij en zijn vriendje Patrick de zee ster een spannende zoektocht begonnen naar Schepstad. Lepel is een tijdloos en fantasievol ver haal over de zevenjarige Lepel, die bij zijn gemene oma Koppenol moet wonen omdat zijn ouders al heel lang op reis zijn. Plop en Kwispel gaat over kabouter Plop en zijn vrienden, die in een jonge hond in het kabouterbos ontdek ken. Maandag kunnen bezoekers zich laten verrassen met een sneak preview, de vertoning van een film die officieel nog niet uit is. Welke film dit is, blijft tot de aanvang een verrassing. Vrouwenbond FNV E Agenda De Vrouwenbond FNV houdt dins dag vanaf 20.00 uur een praatavond in De Buureton aan de Beatrixlaan. Er wordt over allerlei onderwerpen gesproken, zoals de herinrichting van de Groeneplaats. De avond die op 15 maart zou worden gehouden, komt te vervallen. zak, lijkt de armoede voorbij. Het stuk wordt gespeeld door zes acteurs. Vijf van hen (Jan Eelman, Yolanda Legierse, Richard Eelman, Jacomien Witte en Gooitzen Kedde) hebben hun sporen in de toneelwe reld verdiend. Dat geldt niet voor debutante Wendy Witte, die rea geerde op een oproep in de krant, door 't Amateurtje geplaatst toen één van de spelers op het laatste moment afhaakte. Ze doet het erg goed in de repetities, vindt Tjep kema. 'Je zou niet zeggen dat ze nog nooit heeft gespeeld. Knap hoor, want je moet het maar doen.' Dimphi Bervoet souffleert, het licht en geluid wordt verzorgd door Ben Roest. Henk Slikker draait na afloop platen. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de zaal of telefonisch te bestellen bij Jan Eelman (tel. 315277) en Ria Kleinveld (tel. 315248). Darttoernooi Zwaan 301 De Texelse Dart Organisatie houdt zondag een darttoernooi in Café de Zwaan. Er wordt 301 gespeeld, waarbij deelnemers met zowel een dubbel moeten beginnen als met een dubbel eindigen. Het toernooi begint om 13.00 uur. De deelnemers worden verzocht op tijd aanwezig te zijn. Inschrijven kan tot en met zaterdag bij het Texels Vliegerhuis aan de Weverstraat. Drie teams van volleybalvereniging Tevoko spelen zaterdag een thuis wedstrijd. Het eerste damesteam ontvangt om 13.30 uur Reactie 1, het tweede damesteam om 15.00 uur Ardea 2. Het eerste herenteam speelt vanaf 15.00 uur tegen WSOV 2. alle wedstrijden vinden plaats in sporthal Ons Genoegen in Den Burg. Cursus pendelen Greetje Coster uit Den Burg start maandag met een cursus pendelen. De cursus bestaat uit vier dins dagavonden en wordt gegeven op het adres Bernhardlaan 104. Het werken met de pendel heeft zich een vaste plaats verworven in de rij van alternatieve zoektochten om inzicht te verkrijgen in het dagelijks leven. Tijdens de cursus wordt die per ingegaan op de achtergronden van het pendelen en het gebruik ervan bij het nemen van beslissin gen. Voor aanmeldingen en inlich tingen- tel. 322052. Laatste crossloop bij Bos en Duin Met de laatste van in totaal acht boscrossen bij Bos en Duin, sluit Atletiekvereniging Texel zondag dit seizoen af. Deelnemers die vijf van de acht wedstrijden hebben mee gedaan, dingen mee naar de klas- sementsprijzen. die na afloop van deze laatste cross worden uitgereikt. De start vindt plaats om 11.00 uur, inschrijven is mogelijk vanaf 10.15 uur in restaurant Bos en Duin aan de Bakkenweg nabij Den Hoorn. De jeugd tot en met 12 jaar loopt een parcours van 1300 meter, de oudere jeugd en de senioren kunnen kiezen uit de afstanden 2950, 5900 en 8850 meter. Het grootste deel van het parcours voert over onverhard pad met een enkele heuvel. Meer informatie is te verkrijgen bij Rita Dogger, tel. tel. 313387. Kledingmarkt in de Schakel In de Schakel naast de hervormde kerk van Den Burg wordt vrijdag 18 maart een kledingmarkt gehouden. De opbrengst komt ten goede aan ouderen in het Roemeense Codlea, die onder vaak bijzonder schamele omstandigheden moeten leven. De Nederlandse Elisabeth Eikenboom woont en werkt in Codlea en ver zorgt maaltijden voor de ouderen. Het geld van de in de Schakel Vrijdag 4 maart: In het Eierlandsche Huis in De Cock- sdorp kunnen jongeren leren buks- schieten onder leiding van Nico van Egmond en Dennis Witvliet van de Sportschutters. Aanvang 19.30 uur. In het kader van Wereldgebedsdag worden vanaf 19.30 uur bijeenkom sten gehouden in de doopsgezinde kerk in Den Burg en de rooms- katholieke kerk in Oosterend. In Cinema Texel draaien Streep wil racen (aanvang 14.00 uur). Plop Kwispel (14.15 uur). Lepel (16.00 uur), Spongebob. de film (16.15 uur). Meet the Fockers (19.00 uur), Vet hard (19.15 uur), The Aviator (21.30 uur) en Closer (21.45 uur). Zaterdag 5 maart: In De Witte Burcht aan de Molen straat in Den Burg wordt van 9.30 tot 12.30 uur een rommelmarkt gehouden. De Zonnebloem verzorgt haar jaar lijkse theatervoorstelling in de Bur gemeester de Koninghal aan de Emmalaan in Den Burg. Aanvang 14.00 uur, entree €8,50. Toneelvereniging 't Amateurtje speelt vanaf 20.00 uur in dorpshuis De Wielewaal in De Waal. Gespeeld wordt het stuk Schip op strand van Barend van der Veen. In de Burgemeester De Koninghal begint om 20.00 uur een competi tieavond van Model Racing Texel. In Cinema Texel draaien Streep wil racen (aanvang 14.00 uur), Plop Kwispel (14.15 uur), Lepel (16.00 uur). Spongebob. de film (16.15 uur). Meet the Fockers (19.00 uur), Vet hard (19.15 uur). The Aviator (21.30 uur) en Closer (21.45 uur). Zondag 6 maart: Om 11.00 uur gaat bij Bos en Duin aan de Bakkenweg de laatste cross loop van dit winterseizoen van Atletiekverening Texel van start. In schrijven vanaf 10.15 uur. Van 12.00 tot 13.00 uur wordt op de Texelse golfbaan op De Krim nabij De Cocksdorp een introductieles golf gegeven. In café De Zwaan in Den Burg begint om 13.00 uur een 307-darts- toernooi. te houden kledingmarkt zal onder meer gebruikt worden om brand hout aan .te kopen om de huizen te verwarmen. Wie voor dit doel schone en nog goed te gebrui ken kleding wil afstaan, kan deze maandag tussen 9.00 en 12.00 uur inleveren bij de Schakel. Inleveren kan ook op donderdag 17 maart, van 9.00 tot 15.00 uur. Mocht zelf brengen een probleem vormen, kan contact worden opgenomen met Nannie de Haas (tel. 312298), Ina Kramer (tel. 312464) of Rensche Rienstra (tel. 313878). TESO verzorgt de komende dagen geen extra afvaarten. Er worden geen wachttijden verwacht. Nade re informatie kan worden verkre gen via tel. 0222-369600 of e-mail info@teso.nl. De veerdienst heeft ook een eigen website, www.teso. nl. Hoogwater te Oudeschild Vr. 04 00.30 en 12.10 u. Za. 05 01.24 en 13.30 u. Zo. 06 03.00 en 15.15 u. Ma. 07 05.10 en 17.25 u. Di. 08 06.36 en 18.44 u. Wo. 09 07.45 en 19.55 u. Do. 10 09.05 en 20.44 u. Vr. 11 09.45 en 21.34 u. Aan het strand is het ongeveer et >n uur eerder hoogwater. De zon komt zondag 6 maart op om 07 15 uur en gaat onder or n 18.28 uur; vrijdag 4 februan doodtij; donderdag 10 maart Rita Reys trad in 1995 nog op bij het jazzfestival dat toen werd gehouden. Jazzfestival nieuw leven ingeblazen The Deep River Ouartet, Hans Dul- fer, Bigband Texel en Tjazzel. Dat zijn de namen waarmee De Linde boom volgende maand het oude jazzfestival nieuw leven inblaast. Het nieuwe festival, dat Texel Jazz is genoemd, wordt gehouden op zaterdagavond 23 apnl in Ouestion Plaza en het Schoutenhuys. Vol gens bedrijfsleider Heino Huizing is gekozen voor een breed scala aan jazz en een mix tussen Texelse jazzformaties en bekende namen. Het nieuwe Texel Jazz wil zo met een goed voor de dag komen. Het oude jazzfestival, dat in de jaren zeventig ontstond, werd in 1997 voor het laatst gehouden. Bigband Texel, Hans Dulfer en the Deep Rivier Quartet spelen in Question, TjazzeJ verzorgt optredens in het Schoutenhuys De voorverkoop van de kaarten is inmiddels begonnen. Ze kunnen worden gehaald bij De Lindeboom aan de Groeneplaats, the Music Store in de Weverstraat en Greenside in De Koog. Kaarten kosten €17,50 in de voorverkoop. Op de avond zelf is de entree €20.-. De Lindeboom wil in de toekomst vaker soortgelijke evenementen organiseren Tussen 13.00 en 14.00 uur kan bij het Eierlandsche Huis aan de Klimpstraat in De Cocksdorp gestart worden voor de Propagandawan- deltocht van wandelsportvereniging Het Gouden Boltje. In Cinema Texel draaien Streep wil racen (aanvang 14.00 uur), Plop Kwispel (14.15 uur), Lepel (16.00 uur), Spongebob, de film (16.15 uur), Meet the Fockers (19.00 uur), Vet hard (19.15 uur), The Aviator (21.30 uur) en Closer (21.45 uur). Maandag 7 maart: Tussen 9.00 en 12.00 uur kan in de Schakel naast de hervormde kerk van Den Burg kleding worden ingeleverd voor de op 18 maart te houden kledmgverkoop. In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoom wordt van 14.00 tot 16.30 uur een rom melmarkt gehouden ten bate van de restauratie van het Hoornder kerkje. De raadsfractie en het bestuur van kiesvereniging Texel Belang zijn vanaf 20.00 uur aanwezig in het Eierlandsche Huis aan de Klimp straat in De Cocksdorp voor het beantwoorden van vragen. In Cinema Texel draaien The Aviator (aanvang 20.15 uur) en een sneak preview (20.30 uur). Dinsdag 8 maart: In dorpshuis De Hof in De Koog kunnen jongeren leren buksschieten onder leiding van Nico van Egmond en Dennis Witvliet van de Sport schutters. Aanvang 19.30 uur. De FNV Vrouwenbond heeft vanaf 20.00 uur een bijeenkomst in de Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg. Op het programma staat een praatavond. Om 20.00 uur begint in Tusse de Banke op de Groeneplaats een bibliotheekavond voor leden van de Historische Vereniging. Tevens is er een bijeenkomst van de afdeling stambomen. In Cinema Texel draaien The Aviator (aanvang 20.15 uur) en Ae fond kiss (20.30 uur). IBRASSERIE iEBECCA Culinair De Waal Hogereind 39, De Waal Telefocrtï 312Z45 Reserveren gewenst I I i Spelen, klimmen, I klauteren, glijden I en springen. Zo. t/m do. 10.00-17.00 I Vr. en za. 10.00-18.00 u. I Ook voor kinderfeestjes! De Krim Postweg afslag 33 0e Cocksdorp www.kinderspeelparadijstexel.nl Tegen inlevering van deze bon ontvangt u voor alle kinderen €1,00 korting. Dit voorjaar massale kap van iepen De gemeente kapt dit voorjaar over heel Texel honderden zieke en dode iepen. Dit gebeurt volgens de regels die werden vastgesteld toen de ge meenteraad in februari vong jaar be sloot te stoppen met de gestructu reerde iepziektebestrijding en alleen nog in actie te komen als zieke of dode bomen gevaar opleveren. Ook beplantingen die in hevige mate zijn aangetast worden verwijderd en zonodig vervangen door andere soor ten. Verder wordt ingegrepen op plaatsen waar de bomen in bijzon dere mate bijdragen aan het land schap of het straatbeeld ter plaatse: resterende bomen worden dan ver vangen. De geschetste omstandig heden zijn aan de orde op tientallen plaatsen, zodat in het raadhuis een lange lijst van te kappen iepen ligt. De kosten van de operatie worden be taald uit het budget van €100.000.- dat voor 2005 beschikbaar is voor de beperkte iepziektebestrijding. Website gemeente wordt aangepakt De website van de gemeente wordt de komende maanden onder handen genomen. De gemeente heeft een webredactie samenge steld die de inhoud en het tech nisch gebruik onder de loep gaat noemen. De website loopt al geruime tijd niet zoals het zou moeten. Hij scoort niet lekker bij onderzoeken naar gemeen telijke websites, de informatie die erop staat is soms verouderd en de mogelijkheden werken niet altijd. Arthur Oosterbaan (GroenLinks) en Piet Standaart (Texels Belang) maak ten er tijdens de raadscommissie Werkwijze Raad beiden opmerkingen over. 'Vanuit de steunfractie krijg ik te horen dat de site met lekker loopt', aldus Oosterbaan. Wethouder Annie Hin noemde het storend als er infor matie op staat die niet klopt. Volgens een woordvoerder van de gemeente is het de bedoeling dat de webredactie de site vlot trekt en weer levendig maakt. 'We gaan het plan matig aanpakken.' Verouderde infor matie wordt herzien en het aanvragen van gemeentelijke formulieren wordt verbeterd. Het is via de website al mogelijk formulieren te downloaden, maar het werkt in de praktijk niet al tijd even goed. De verbetenngen moeten de komende maanden zicht baar worden. Standaart kreeg te horen dat vragen die via de website aan de gemeente worden gesteld, niet per definitie de zelfde status als een brief hebben. Volgens een woordvoerder is dat af hankelijk van de vraag die wordt ge steld. 'Soms kan een antwoord vrij eenvoudig worden gegeven, maar het kan ook langer duren om een vraag te beantwoorden.' Standaart deed ook de suggesties links naar de websites van de politieke partijen aan te brengen op de gemeentelijke website. Uit een onderzoek dat een bureau van het ministerie van Binnenlandse Zaken vorig jaar naar de gemeente lijke website deed, kwam naar voren dat de informatieverstrekking over verordeningen, vergunningen en ac tuele bestemmingsplannen beter zou kunnen. Ook werden chatsessies tus sen bestuurders en bevolking, een discussieforum over bestuurlijke za ken en opiniepeilingen over actuele zaken gemist. tenten, (sta) caravans, onderdelen, accessoires, gasvulstation, kampeer uitrustingen, reparaties, etc... Nu ook ruitersportartikelen. Ka mpeercentru m

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 7