't Amateurtje krijgt publiek stil in sentimenteel stuk Belastingfraude bi toneelgroep Bethe Mé TEXELSE 2 COURANT Indrukwekkend spel Waalder actrices Geslaagd Mij" idee... - Agenda E m teso oud Papier texelseScourant DINSDAG 8 MAART 2005 Een (op het oog) huiselijk tafereeltje met Jacomien Witte, Wendy Witte, Yolanda Legierse, Jan Eelman en Richard Eelman. (Foto Jood Rommets! Geen middel had de schrijver van Schip op het strand onbeproefd gelaten om de trieste omstan digheden van zijn personages te benadrukken. Hij bereikte er zaterdag bij 't Amateurtje in De Waal aanvankelijk het tegenover gestelde effect mee, want her haaldelijk barstten de toeschou wers in onbedaarlijk lachen uit. Hij werd echter gered door de acteurs, die vooral na de pauze zoveel emotie in hun spel wisten te leggen, dat het muisstil werd in de zaal. Het drama Schip op het strand hangt van clichés aan elkaar. Dat geldt voor het mooie maar nog al sentimentele verhaal, dat zich afspeelt in de jaren vijftig en waar in twee arme boerengezinnen alle moeite moeten doen om rond te komen. Wanneer ze een dode man op het strand vinden, met een duur horloge en veel geld in zijn zakken, lijkt hun armoede voorbij. Maar al snel komen ze in conflict met hun geweten en krijgen ze bovendien last met de buurvrouw, die achter hun lijkenpikkerij is gekomen. Ten slotte nemen ze het besluit zich te ontdoen van het horloge, in de hoop dat hun geluk weerkeert. Het plan mislukt, want wanneer één van de mannen het sierraad tijdens een actie van de reddingboot in zee wil werpen, slaat hij overboord en verdrinkt. Op zijn lichaam, dat later aanspoelt, wordt het horloge gevonden, waarna de betrokkenen heel wat hebben uit te leggen, maar worden gered door de wijze burge meester, die met wil dat de goede naam van de dappere redder te grabbel wordt gegooid. Personages Ook de personages konden moeilijk verrassen. De opstandige dochter des huizes die geen boodschap heeft aan de financieel moeilijke omstandigheden van haar ouders, te druk is met haar uiterlijk om haar arme moeder te helpen en de goud eerlijke buurjongen verloochent omdat hij geen geld heeft, kan zo uit elk romannetje zijn weggelopen. Dat ze aan het eind. wanneer haar vader is verdronken en haar ver loofde op haar is uitgekeken, haar eigen slechtheid onder ogen ziet en terugkeert op het rechte pad, was zelfs een uitgemaakte zaak. Maar ook het taalgebruik zit vol gemeenplaatsen. 'Geen katje om zonder handschoenen aan te pak ken', 'tevredenheid, da's pas geluk', 'het hele dorp spreekt er schande van' en 'hij kan het zeil niet hoger hijsen dan de mast', noteerde de verslaggever, voordat hij zijn pen neerlegde omdat hij ook nog iets van de voorstelling wilde zien. De toeschouwers vermaakten zich er prima mee, al zal de schrijver niet de bedoeling hebben gehad hen zo aan het lachen te maken. Het was echter aan de prestaties van vooral de vrouwelijke spelers te danken dat de zaal toch nog het zwijgen werd opgelegd. De meeste waardering ging uit naar Wendy Witte, die de dochter speelde. Ze maakte haar debuut, nadat ze had gereageerd op het berichtje in de krant dat 't Amateurtje op zoek was naar een vervangster voor één van de hoofdrolspeelsters. Dat Wit te geen podiumervaring heeft, viel haar met aan te zien. Ze speelde haar grote rol met zoveel verve, dat je als toeschouwer al snel een hekel aan het stierlijk vervelende, pronkzieke, verwende meisje kreeg. 'Je zou d'r toch een schop onder d'r kont willen geven', zei in de pauze een toeschouwer die zich kennelijk behoorlijk had ingeleefd. Witte is een mooie aanwinst voor 't Amateurtje, ook al omdat ze veel enthousiaste familie en vrienden lokte, waardoor De Wielewaal hele maal uitverkocht raakte. Uitblinkster Zo mogelijk nog beter was Yolanda Legierse, die op het toneel de moe der was. In de eerste bedrijven was ze vooral een dragende speel ster, met een flinke rol, maar verder weinig opvallend spel. Maar na de pauze groeide ze uit tot de absolute uitblinkster, die de toeschouwers een brok in de keel en tranen in de ogen bezorgde met het akelige visioen waarin ze haar man zag verdrinken. De wanhoop die uit de stem van Legierse sprak, was hart verscheurend. Ook erg sterk was de derde vrouw, Jacomien Witte. Zij speelde de bemoeizuchtige, rod delzieke buurvrouw, die eventjes het beste met haar buren lijkt voor te hebben, maar al snel haar ware aard laat kennen. De broers Jan en Richard Eelman waren in de huid van de twee arme boeren gekropen. Ook zij hadden allebei forse rollen, waar ze wel weg mee wisten, al hadden ze wat meer afwisseling in hun stemmin gen mogen leggen. Erg sterk was in ieder geval de woede die Jan Eelman richtte op de buurvrouw, op het moment dat die hen probeerde te ontmaskeren met een schimmige legende over twee jutters die een lijk beroofden. De meest ondank bare rol had Gooitzen Kedde, die tot aan het begin van het vierde en laatste bedrijf moest wachten voor hij zijn opwachting mocht maken en vervolgens als burgemeester bijna onafgebroken aan het woord was, de ene na de andere deftige vol zin sprekend. Hij had zijn zenuwen aardig in bedwang gehouden, want aan de uitvoering mankeerde wei nig, al had hij een paar keer stevige hulp nodig van souffleuse Dimphy Bervoets. Hij verkeerde overigens in goed gezelschap, want ook de anderen vielen nogal eens terug op de souffleuse. Opvallend genoeg voer juist debutante Wendy Witte het meest haar eigen koers. Regisseur Henk Tjepkema komt veel eer toe, want hij had het aangedurfd het toch niet makkelijke stuk te regis seren. Hij was er knap in geslaagd, al had hij wat meer durf aan de dag mogen leggen bij de behandeling van het script. Door een enorme omhaal van woorden en ellenlange dialogen ontbrak het nogal eens aan tempo. Dat was eenvoudig te verhelpen geweest door sommige fragmenten hier en daar wat in te korten. Veel toeschouwers hadden het bovendien leuk gevonden wan neer de voorstelling wat 'Texelser' was geweest. Door de veerboot naar Den Helder te laten varen, had Tjepkema het stuk op Texel gesitu eerd, maar daar bleef het dan ook bij, want de personages spraken nog wel van 'de vaste wal' (in plaats van 'de overkant'), terwijl namen als Tjalf en Wiebe toch vooral erg Fries aandeden. De techniek was in handen van Ben Roest, die in het derde bedrijf op een prachtige wijze de indruk wist te wekken dat er een zware storm rond De Wielewaal woedde. De noodklok, die de opstappers van de reddingboot liet weten dat er een schip in nood was, klonk zelfs zeer onheilspellend. Ria Kieinveld en Petra Brans hadden veel werk aan kapsels en de grimering gehad. Joop Rommets Eilantisme Workshop Deens snijwerk In samenwerking met Ina Kramer verzorgt de Stichting Welzijn Oude ren Texel een cursus Deens sier- snijwerk. De cursus wordt gegeven op vier vrijdagochtenden in april. Het is ook mogelijk slechts één keer mee te doen. Bij Deens sier- snijwerk worden uit stevig papier vormen gesneden die met draadjes aan elkaar worden gemaakt waar door mobiles ontstaan. Deelnemers hebben een snijmat of glasplaat nodig en een (afbreek)mesje, schaar en prikpen. Deelname kost €7,50, inclusief materiaal. Opgeven kan bij de SWOT (tel. 312696) en bij Ina Kramer (tel. 312464). Lezing over leven op Mars In De Slinger bij EcoMare houdt Cees Veth vrijdag een lezing met als titel Komt het leven op aarde mis schien van Mars? De lezing begint om 20.00 uur, de toegang bedraagt €3.-. Donateurs van de Sterren wacht hebben gratis toegang. Rommelmarkt in Oudeschild In dorpshuis 't Skiltje in Oudeschild wordt zaterdag 26 maart van 10.00 tot 13.00 uur een rommelmarkt gehouden. De oud-Texelse Janneke Harting promoveerde donderdag aan de Universiteit van Maastricht (faculteit der Gezondheidswetenschappen) op het proefschrift Individual life style advice: development, imple mentation, and evaluation within the Hartslag Limburg cardiovascular prevention project. Hartslag Lim burg is een groot regionaal project dat streeft naar een afname van hart- en vaatziekten. Mensen met een hoog risico daarop werden via hun huisarts of cardioloog opge spoord. Omdat bepaald gedrag, zoals ongezond eten, roken en te weinig bewegen, bijdraagt aan het ontstaan van hart- en vaatziekten, werden alle patiënten uitgenodigd voor een bezoek aan een 'gezond heidsadviseur'. Deze ging met hen in gesprek over een gezonde leef wijze. Het proefschrift beschrijft hoe dit in zijn werk ging en of de patiënten inderdaad gezonder gin gen leven. Geconcludeerd werd dat de gesprekken effectief waren, maar voor verbetering vatbaar. Tegenstrijdig De natuur moet zijn eigen gang kunnen gaan én door ons beschermd worden. Desnoods tegen zichzelf. Ik kom er niet uit wat dit concreet nu eigen lijk inhoudt. Want wat de ene dag wordt beschermd, wordt de andere dag weer bestreden. Kijk naar de mol. In 2002 werd deze blindganger, die als een ongeleid projectiel links en rechts voetbal velden en gazons ondermijnt, op de lijst van beschermde inheemse diersoorten gezet en vandaag is-ie ineens tot ONgeDIERte verklaard en weer vogelvrij. Niet omdat er in de achterliggende twee jaar een mollenexplosie heeft plaats gevonden, maar omdat met zijn drainagetechnieken uiteindelijk toch moeilijk te leven valt, hoe veel natuurbeschermers ook van het beest houden. Ook koeien zijn beminnenswaardige dieren, die zich bovendien meer in het zicht bewegen. Doordat bij het grasmaaien de maaier nogal eens in een molshoop zakt, wordt gras met zand vermengd en krijgen veel koeien last van zandkoliek, iets waar natuurbeschermers met al hun mollenliefde gelukkig met blind voor blijken te zijn. De hon derd wormen die de mol per dag naar binnen schijnt te werken, varen er ook wel bij wanneer hun aartsvijand een koppie kleiner wordt gemaakt. Nu ongestoord woelen zij de grond om, totdat aan het eind van het verhaal egels en voedselzoekende merels op hun beurt die lekkere vette worm weer voor hun rekening nemen. Het mollenverhaal speelt natuur lijk niet op Texel, maar wel de vraag waar de natuur begeleid moet worden en waar niet. Ik denk aan de juichkreten van natuurbe schermingszijde toen het met de roofvogelstand weer de goede kant (dat wil zeggen: naar meer vogels) opging. Dezelfde groep gaat nu nesten van weidevogels beschermen Tegen machines, daar kan ik me nog wat bij voor stellen, maar tegen roofvogels en kraaien? Moeten die dan niet eten? Wat moet er zonder sap pig weidevogeltje van hun broed terechtkomen? Of is het verstop pen van die hap juist bedoeld als bescherming: om een sterk en taai soort te kweken, waarin degene met de beste ogen en de juiste duiktechniek overleeft? Evolutiesturing die aan weidevo gels wordt onthouden. Ik kom er even met uit. Pien Verberg Voorjaarsconcert Vrouwenkoor Het Texels Vrouwenkoor ontvangt zondag in de doopsgezinde kerk van Den Burg het Vocaal Ensem ble Nieuwe Niedorp voor een gezamenlijk concert. Dit Voor jaarsconcert begint om 14.30 uur, de toegang is gratis. Het Vocaal Ensemble Nieuwe Nie dorp is een gemengd koor van twin tig zangers die meestal a capella zingen. Zij vieren dit jaar hun 25- jang jubileum en staan - evenals het Texels Vrouwenkoor - onder leiding van dirigent Arie Groen. Beide koren hebben een zeer gevarieerd reper toire. Het Vocaal Ensemble zingt onder meer Hebe deine Augen auf van Felix Mendelssohn-Bartholdy. Het Texels Vrouwenkoor brengt lichtklassieke werken, waaronder Standchen van Schubert (met Dory Verschoor als solo-sopraan). Het Vrouwenkoor wordt aan de vleugel begeleid door Annemiek Jasper. Zij zal ook te beluisteren zijn bij Mein kleiner grüner Kaktus, het slotnum mer van het gastkoor. Gezamenlijk zingen de koren La Foi van Ros sini. Na afloop wordt een inzame ling gehouden ter bestrijding van de kosten. Naar aanleiding van de uitzen ding van Nova over Jan Wolkers van afgelopen woensdag, schreef oud-Texelaar Lodewijk Dros, medewerker van dagblad Trouw, onderstaand artikel. Gezien de reacties die hij op het verhaal kreeg, deed hij ons de integrale tekst toekomen. Weids land, een koetsier, bijrijder en groom. En een camera die de koetsier vraagt naar zijn favoriete Wolkersboek. De Eierlandse polder, het zwarte tweespan, geen twijfel mogelijk. Het bloed stijgt naar mijn wangen. Daar komt geen antwoord op. Gelukkig weet de Nova-intervie wer de man achterop - bontmuts, baard, basstem - te ontlokken: 'Zal dat Turks Fruit wezen?' Gered. De koetsier is mijn broer Peter, de man achterop oom Piet. Die blijkt geen last te hebben van camera vrees. Of Wolkers een Texelaar is. Nee, natuurlijk niet. Wolkers zelf noemt zich geen Texelaar, ondanks een verblijf van 23 jaar daar, aan de rand van de Dennen. Vrienden heeft hij er wel, maar 'die komen ook van het vasteland' - waarmee Wolkers zijn positie bevestigt: een Texelaar zegt overkant. Oom Piet, tot lichte gêne van zijn dochter op de bok, gaat er eens goed voor staan. 'Het is een dood gewone, ordinaire import. Je mag je Texels gedragen, als je import bent, word je nooit Texelaar. Dat wil ik 'm gerust vertellen.' Een andere scène is opgenomen in een café, Klif in Den Hoorn, als ik het goed zie. Twee vrouwen beves tigen dat je alleen Texelaar bent als je op het eiland geboren bent - kom je op de kraamafdeling van het Hel- derse Geminiziekenhuis ter wereld, dan is dat verschrikkelijk, want je bent een Helderse kraai en hebt levenslang pech. (1-aprilgrap: op gemeentehuis geboorteplaats van Den Helder in Texel veranderen.) Pastorale beelden van de ruugte in de duinen, het strand, schuiven voorbij. De VW is blij, dat kan niet anders. Maar meteen schie ten me pijnlijke verhalen te binnen van ouders van klasgenoten van de lagere school, die al langer op Texel woonden dan ik leefde, en nog niet tot de eregalerij der autochtonen behoorden. (Mij kan niks gebeu ren, ik kan met het boek Texelsche Geslachten in de hand op raszuiver heid bogen.) En wat, als je voor 'Texelaar' 'Nederlander' zegt? De woorden van oom Piet zouden dan niet tot kamervragen, maar toch wel tot bespiegelingen over xenofobie en etnocentrisme hebben geleid, en tot de conclusie van achterlijkheid. Vooruit, een kleine bespiegeling. Van vreemdelingenhaat is de Texe laar doorgaans wars. Dat heeft niet alleen te maken met de economi sche kurk van het eiland, de toerist, maar heeft oude wortels. Al in de 19de eeuw viel het reizigers op dat de bewoners 'gul van aard. vriende lijk en beschaafd' waren, het laat ste (dat dan weer wel) een gevolg van de 'dagelijkschen omgang met vreemdelingen en reizigers', waar aan men enig voordeel wist te beha len. Het onlangs gesloten asielzoe kerscentrum heeft geen problemen opgeleverd. Terwijl de wereld groter wordt en Nederland wanhopig zoekt naar een eigen identiteit, heeft Texel die al gevonden; antropologen noemen het verschijnsel 'lokalisme'. Helaas is het zangerige taaltje bijna ver vlogen, maar de groenzwarte vlag ('Texels in het hart') wappert, auto's dragen Texelstickers. Er zijn een eigen stoombootonderneming, krant en partij, Texels Belang. Het schijnt dat 'echt Texelse' produc ten gretig aftrek vinden, niet alleen onder toeristen maar ook onder Texelaars. Soms ontaardt het chauvinisme in 'eilantisme'. Dat is me te hard. Maar in de schoot van de familie kan me niets gebeuren. Texel is, kortom, Nederland in het klein. Toon Fey geeft lezing In het kader van de Nationale Boe kenweek, die als thema heeft gekre gen Spiegel van de Lage Landen - Boeken over onze geschiedenis, verzorgt schrijver Toon Fey donder dag 17 maart een lezing in de bibli otheek. Fey, fotograaf en schrijver, publiceerde diverse boeken over Texel, waaronder In het voetspoor van Jac. P. Thijsse en Staatsbosbe heer, 100 jaar natuur voor iedereen. Hij is vaste medewerker van onder meer Grasduinen en Waddenbul letin. De lezing in de bibliotheek begint om 20.00 uur, de toegang bedraagt €3,50. Kaarten zijn ver krijgbaar bij de bibliotheek en bij de boekhandels. Rock 4 Freedom in Time-Out Drie Texelse bands - Sinner, Flat- broke en Flux - werken mee aan het mini-festival dat de naam Rock 4 Freedom heeft meegekregen en dat vrijdag in jongerencentrum Time Out in Den Burg wordt gehouden. De entree bedraagt €3,-. De opbrengst is bestemd voor Warchild, een orga nisatie die zich het lot van kinderen in oorlogsgebieden aantrekt. Kaar ten kunnen worden besteld via tel. 06-20503956 en zijn verkrijgbaar aan de deur. De zaal is open vanaf 19.00 uur. Lodewijk Dros Jan Kuiper op Radio Texel Directeur Jan Kuiper van EcoMare is donderdag gast in het programma Even bijpraten met... van Wijkie van den Berg. Het programma wordt uitgezonden van 19.00 tot 20.00 uur via Radio Texel, 106.1 FM. Excelsior geeft winterconcert Muziekvereniging Excelsior geeft zaterdag 12 maart het jaarlijkse win terconcert in dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend. Er wordt een afwis selend programma gespeeld, met zowel originele fanfaremuziek als bewerkingen van populaire muziek. Ook de percussiegroep zal voor het voetlicht treden. Tijdens de pauze wordt een verloting gehouden. Het concert begint om 20.00 uur, de toegang is gratis. Dinsdag 8 maart: In dorpshuis De Hof in De Koog kunnen jongeren leren buksschie- ten onder leiding van Nico van Egmond en Dennis Witvliet van de Sportschutters. Aanvang 19.30 De FNV Vrouwenbond heeft vanaf 20.00 uur een bijeenkomst in de Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg. Op het programma staat een praatavond. Om 20.00 uur begint in Tusse de Banke op de Groeneplaats een bibliotheekavond voor leden van de Historische Vereniging. Tevens is er een bijeenkomst van de afde ling stambomen. In Cinema Texel draaien The Avi ator (aanvang 20.15 uur) en Ae fond kiss (20.30 uur). Woensdag 9 maart: Van 11.00 tot 12.00 uur wordt op de Texelse golfbaan op De Krim nabij De Cocksdorp een introduc tieles golf gegeven. In de openbare bibliotheek aan de Drijverstraat in Den Burg begint om 20.00 uur een lezing van Toon Fey over de Wadden. Toegang €5,-. De afdeling De Cocksdorp/Eier- land van de NBvP Vrouwen van Nu komt om 20.00 uur bijeen in het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp. Het programma, dat tot het laatste moment een ver rassing blijft, wordt verzorgd door het eendagsbestuur. In dorpshuis De Bijenkorf in Oos terend wordt van 20.15 tot 21.30 uur een inloopavond gehouden over het nieuwe bestemmings plan Oosterend. In Cinema Texel draaien Streep wil racen (aanvang 14.00 uur). Plop Kwispel (14.15 uur). Lepel (16.00 uur), Spongebob. de film (16.15 uur). The Aviator (20.15 uur) en Ae fond kiss (20.30 uur). Donderdag 10 maart: In het Gemini Ziekenhuis in Den Helder wordt van 19.00 tot 21.00 uur een voorlichtingsavond gehouden voor zwangere vrou- wen en hun partners. Om 20.00 uur houdt Vogelwerk groep Texel in De Wielewaal een startavond voor vrijwilligers van de weidevogelbescherming. Nieu we mensen zijn welkom. In Cinema Texel draaien Meet the Fockers (aanvang 19.00 uur) Hitch (19.15 en 21.45 uur) en The Aviator (21.30 uur). Vrijdag 11 maart: In jongerencentrum Time Out ir Den Burg begint om 20.00 uur het muziekfestival Bands voor War child. De toneelgroep van buurthuis Bethel in Zuid-Eierland spee' voor de eerste keer het blijspe Sparreboom Sparreboom. Aan vang 20.00 uur. In De Slinger bij EcoMare houdt Cees Veth een lezing met ais titel Komt het leven op aards misschien van Mars? De lezing begint om 20.00 uur, de toegang bedraagt €3,-. Donateurs van de Sterrenwacht hebben gratis toe- In Cinema Texel draaien Meet the Fockers (aanvang 19.00 uur), Hitch (19.15 en 21.45 uur) en The Aviator (21.30 uur). Kaa eTX6 sving oordz erkaal ianthe coMai aleont ekaak oektar et die Donderdagavond haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 19.00 uur aan de straat te zetten, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedurende lange tijd in de regen staat. De papierwagen komt in de volgende straten: 1. Bernhard- laan, Beatrixlaan. Hoogwater te Oudeschild Di. 08 06.36 en 18.44 u. Wo. 09 07.45 en 19.55 u. Do. 10 09.05 en 20.44 u. Vr. 11 09.45 en 21.34 u. Za. 12 10.15 en 22.15 u. Zo. 13 10.55 en 23.06 u. Ma. 14 10.55 en 23.36 u. Di. 15 11.26 en 23.50 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater De zon komt zondag 13 maart op om 06.59 uur en gaat onder om 18 41 uur: donderdag 17 maart eerste kwartier: zaterdag 12 maart spnngtij. TESO zet vrijdag 11 maart va- 9.30 tot 16.00 uur twee boten ir en verzorgt in die periode ieda- half uur een afvaart, zowel vanur Den Helder als vanaf Texel. Des ondanks moeten automobiliste: in Den Helder van 10.00 tot 18.K uur rekening houden met een ha' uur wachttijd. De afvaarten va' 10.00 uur vanuit Den Helder e- 13.30 uur vanaf Texel zijn uitslui tend bestemd voor het vervoe van gevaarlijke stoffen. Naden informatie kan worden verkreger via tel. 0222-369600 of e-mail irt ©teso.nl. De veerdienst heeft od een eigen website: www.teso.nl. Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: Joop Rommets Telefoon 31 94 05 of 06 - 20 31 59 89 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mail info@lenr.nl Opaion Abonnementsprijzen 2005: Per half jaar 34,65 33.05 (auto™» Per jaar 67.50 65.35 (automat.» Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. Het reilen en zeilen bij handelskan toor Sparreboom Sparreboom staat centraal in het gelijknamige toneelstuk dat de toneelgroep van buurthuis Bethel in Zuid-Eierland vrijdag en zaterdag op de planken brengt. Kaarten voor beide voor stellingen zijn verkrijgbaar aan de zaal of te bestellen bij Saskia Slot (tel. 311400). Het handelskantoor is eigendom van directeuren Mark en Kees Spar reboom, maar de zaak draait hoofd zakelijk op de inzet van magazijn chef Appie en secretaresse Annie, die veel plezier in hun werk hebben en voor wie geen zee te hoog gaat. Ze komen echter in de problemen wanneer de belasting er achter komt dat ze een buitenlandse werknes ster zwart in dienst hebben, verhaal apart is de oude mevra Sparreboom, die niet om wooro verlegen zit en te pas en te onp van zich laat horen. Aan het stuk wordt meegewe door de debuterende actrice M am Slot, Frans van Thienen, Hf van Slageren, René Hovestad, dy Stroo, Ank Westdorp en M Zoetelief. De regie is in harc van Peter Wetsteen, daarbij sisteerd door Saskia Slot. Janny Ridder souffleert. Hennie Ploegef Janneke Daalder zorgen ervoor de kapsels en de gezichten van spelers er tiptop uitzien. Beide voorstellingen beginnen 20.00 uur. Afrikaans dansen en trommelen De uit Gambia afkomstige Lamin Touray geeft zaterdag 19 maart twee workshops op de Muziek- en Dansschool. In de workshop Afri kaans trommelen, die om 13.30 uur begint, worden verschillende tonen van de djembé aangeleerd en gewerkt aan verbetering van techniek met Afrikaanse ritmes en zang. De workshop is beste Wi voor (half)gevorderden. Vanaf 15 uur worden passen uit tradition dansen uit Gambia aangeleerd, lessen worden door Fayee Dk Ac op opzwepende wijze begeleid de boegaraboe. Deze workshop geschikt voor zowel beginners i gevorderden. Opgave en inlicht gen bij de Muziek- en Dansscho tel. 313493, e-mail info@mdt-te< nl. Beide workshops vinden alls doorgang bij voldoende deelnaf In ee van C natte zonta maal struik njet i winte et da gewe schal de ei e< ij! kroku verdv de bij kroku oranj vreer natuu ook ir ce sr smell bolge moes lema, beurc

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 2