V Prominenten werken mee aan jongerenboekenweek TEXELSE 2 COURANT Gezamenlijk project OSG en bibliotheek Lezing over reiki Geslaagd /Ichier de schermen Wat ik zeggen Medische zorg Hulpverlcn'ng {f' kerkdiensten oud Papier Rt SI i Texel 10 texelseScourant VRIJDAG 11 MAART 2005 Voor de jongste jeugd zijn er de nationale voorleesdagen, leerlin gen van de basisschool horen alles over boeken en schrijvers tijdens de kinderboekenweek en volwassenen worden dezer dagen op hun wenken bediend met de boekenweek. Om het 'grote zwarte gat' voor de jeugd van de middelbare school te dichten, Schrijver en dichter Rick de Leeuw werd bekend als zanger van de Tröckener Kecks. organiseren Maaike Vonk van de openbare bibliotheek en Angelica Trap van de bibliotheek van OSG De Hogeberg een jongerenboe kenweek. Tal van prominenten werken mee aan de jongerenboekenweek, die komende week wordt gehouden. De bekendsten zijn dichter, schrijver en ex-voorman van de popgroep Tröckener Kecks Rick de Leeuw en Kees van Beijnum, schrijver van de roman De oesters van Nam Kee, die werd verfilmd met Katja Schuurman in één van de hoofdrollen. Ook striptekenaar Ben Westervoorde is geen onbekende, terwijl Theo Hoogstraaten onder meer Tus sen twee vuren, een jeugdroman over de Opstand der Georgiërs, heeft geschreven. Alle vijf verzor gen enkele lessen in de vorm van een lezing, nadat de leerlingen de afgelopen weken in voorbereidende lessen vertrouwd zijn gemaakt met de lesstof. Wapen De bijdrage van de prominenten is een belangrijk wapen in de strijd om de jongeren aan het lezen te krijgen. 'Je moet de verplichte stof koppelen aan iets dat ze leuk vin den. Leerlingen hebben heel gauw de neiging: we moeten. Niet in de brugklas, want daar zijn ze nog dol enthousiast. Maar daarna verliezen ze snel hun belangstelling. Hoeveel mensen hebben nooit meer gelezen sinds hun verplichte lijst? We heb ben niet de illusie dat we ze met dit project vasthouden, maar je kunt het in ieder geval proberen. Het lezen van boeken is erg belangrijk voor je woordenschat en het ver mogen je uit te drukken. Als je niet leest, ben je armer in je taal', vertelt Angelica Trap. En Vonk: 'Je kunt met van voetballen houden, daar leg je je bij neer. Maar je moet kunnen lezen om te kunnen functioneren in het dagelijks leven.' De samenwerking tussen beide bibliotheken gebeurt voor het eerst. Trap: 'We verwijzen wel naar elkaar door. Als kinderen een boek hier niet kunnen vinden, raad ik ze aan m de openbare bibliotheek te zoe ken. En voor brugklassers zijn er introductielessen in de bibliotheek. Er wordt wel gedacht over geza menlijke catalogussen, maar verder zijn de contacten incidenteel.' Vonk: 'Het dichten van het grote zwarte gat tussen de kinderboekenweek en de boekenweek wordt ook lan delijk overwogen. Maar er gebeurt niks. Wij zijn van het doenerige De film 'Oesters van Nam Kee' (met Egbert-Jan Weeber en Katja Schuurman In de hoofdrollen) is gebaseerd op de gelijknamige roman van Kees van Beijnum, die komende week enkele lezingen verzorgt op OSG De Hogeberg. type, hoeven niet te werken met beleidsplannen. We hebben ons plan gelanceerd bij de -schoollei ding en die was direct positief. We werken nu samen met de docenten Nederlands en CKV (Culturele en Kunstzinnige Vorming).' Theaterweek Hoewel de jongerenboekenweek zich nog helemaal moet 'bewijzen', hebben de initiatiefnemers er ver trouwen in dat het project slaagt. 'Het gaat nu nog om een paar lessen per week, maar uiteindelijk moet het zoiets worden als de thea terweek, waarin de hele school eens in de twee jaar de hele week met hetzelfde project bezig is. De thea terweek zelf was ook niet direct het succes dat het nu is. Het zou leuk zijn wanneer er straks in het ene jaar een theaterweek is en in het andere een jongerenboekenweek.' Zeefdruk Wolkers voor Waddenzee Speciaal voor het veertigjarig jubi leum van de Waddenvereniging maakte Jan Wolkers de zeefdruk De zee, het wad, de schorren. De zeefdruk, die wordt uitgebracht in een oplage van 250 exemplaren, heeft het formaat 65x50 cm en kost €290,-. Een deel van de opbrengst komt ten goede aan de Waddenver eniging. Geïnteresseerden kunnen de zeefdruk bezichtigen in Galerie de Vis in Harlingen of via www.wad denvereniging.nl. De zeefdruk is te bestellen bij de publieksservice van de vereniging, tel. 0517-493693 of via info@waddenvereniging.nl. Tesselhuus zoekt vrijwilligers De Stichting Texel Vakantie Gehandicapten is op zoek naar begeleiders en verpleegkundigen die komende zomer willen assis teren bij de vakantie die jongeren met spierziekten in het Tessel huus vieren. Er worden nog vrij willigers gezocht voor de week van 30 juli tot 6 augustus, bij een groep jongeren van 12 tot 16 jaar, en voor 6 tot 13 augustus, voor jongeren van 16 tot 25 jaar. In beide gevallen gaat het om een groep van acht rolstoelgebonden jongeren, die lid zijn van de Ver eniging Spierziekten Nederland in Baarn. Internetcursus in bibliotheek In de openbare bibliotheek aan de Drijverstraat in Den Burg wordt op woensdag 13 en woensdag 20 apnl van 19.30 tot 21.30 uur een cursus internet voor beginners gegeven. De cursus beslaat twee dagdelen en kost €20,- per persoon, inclusief cursusboekje. Er wordt onder meer aandacht besteed aan de structuur en het ontstaan van het internet en het zoeken en vinden. Belangstel lenden kunnen zich melden aan de balie in de bibliotheek, of via tel. 312743. Modder Nieuws kan een grote impact hebben. Zoals de komst van een tweede paracentrum, dat zelfs springers verraste en even werd zelfs gedacht dat het om een 1- aprilgrap ging. Sinds het eerste bericht op 1 februari in de krant verscheen zijn er veel ontwik kelingen geweest. Het drietal - later werden het er vier - meldde dat het liever Paracentrum Texel en Tessel Air had overgenomen, maar toen de familie Rienks €6 miljoen vroeg, hield Alexan der Beetz naar eigen zeggen de bankgarantie van €5 miljoen maar in de tas en bouwde verder aan Skydive Texel. De kwestie bleef de gemoe deren flink bezig houden, met onder meer als resultaat dat de redactie van verschillende zijden werd gevoed met informatie. Er werd over en weer met modder gegooid. Aan de ene kant door het pro-Skydive kamp, dat zich kritisch uitliet over de bedrijfsvoe ring bij het Paracentrum, waarvan de vraagprijs veel te hoog zou zijn en er werden toespelingen gemaakt op Zwitserse bankreke ningen van Rienks en misleiding van de belastingdienst, wat ove rigens niet met bewijsmateriaal werd onderbouwd. Via SMS'jes en op andere manieren wérd de redactie bestookt met 'nieuws' en argumenten en het van zelfver trouwen blakende viertal liet zich gewillig interviewen. Ook werden we gewezen op de website www. paraforum.nl, waarin de kwestie hoog bleef scoren en die het presteerde om onze berichten nog vóór ze in de Texelse Courant verschenen (van onze website) te kopieëren en te publiceren. Een tegenovergesteld geluid was afkomstig uit het kamp dat pro-Rienks en anti-Skydive is. Er kwam een ingezonden brief bin nen waarin dermate hevig werd uitgehaald naar de mannen van Skydive, dat zelfs de redactie het schaamrood rond de kaken kreeg. Maar het stuk was niet ondertekend en werd dus niet geplaatst. Ook de advocaat van Rienks liet zich met onbetuigd en voedde de redactie met pittige brieven aan de gemeente, waar bij onder meer de burgemees ter er van langs kreeg. Uit het Rienks-kamp kwam ook de waar schuwing dat Skydive weldra een luchtballon zal blijken te zijn, dan wel een kaartenhuis, dat binnen de kortste keren in elkaar zal stor ten en dat het 'stelletje amateurs geen idee heeft wat het aanricht'. Dit kamp vertrouwde ons ook toe dat het verhaal over de bank garantie van €5 miljoen slechts opschepperij is. Andere criticas ters wezen op onderzoeksrappor ten waaruit bleek dat het met de kredietwaardigheid van de BV's van Beetz bedroevend is gesteld. Weer iemand anders beweerde dat Beetz een connectie van de geliquideerde vastgoedmagnaat Endstra zou zijn. 'Weet Texel wel wie het binnenhaalt?', merkte hij op Gealarmeerd door deze verdachtmakingen deden we navraag bij Peter R. de Vries, die ooit een uitzending aan de End- stra-zaak heeft gewijd. 'Alexan der Beetz is bij ons met bekend, maar dat hoeft niets te zeggen...', kregen we als antwoord. Ook bij de Amsterdamse politie deed de naam geen belletje rinkelen, waaruit maar weer blijkt dat niet elk gerucht op waarheid berust. Zelf gaf hij aan Endstra wel te kennen, zoals overigens iedereen in de vastgoedwereld, maar dat hij al jaren geen zaken meer met hem heeft gedaan. Desondanks genoeg stof om in deze krant dieper in te gaan op de persoon Alexander Beetz. Gerard Timmerman De vrijwilligers moeten tenminste 18 jaar oud zijn. Al hun onkosten (zoals reis- en verblijfskosten) wor den vergoed. Sommige werkgevers kennen een regeling die bepaalt dat medewerkers buitengewoon verlof kunnen krijgen voor vrijwil ligerswerk. Studenten kunnen soms studiepunten krijgen voor dit werk. Vrijwilligers worden ingewerkt tij dens een instructiedag op 23 april. In beide weken is ervaren hoofdlei ding aanwezig. Wie meer wil weten, kan contact opnemen met Paula Waddell van de Vereniging Spierziekten Nederland, Lt. Gen. Van Heutszlaan 6. 3743 JN Baarn, tel. 035-5480475, e-mail paula.waddell@vsn.nl. Informatie staat ook op de websites www.vsn. nl en www.tesselhuus.nl. Cursus fotografie Als vervolg op de basiscursus foto grafie verzorgt de Muziek- en Dans school een vervolgcursus, bestaand uit vier workshops. Aan bod komen onderwerpen als reportagefoto grafie, ontwikkelen en afdrukken, macrofotografie, flitsen en kunst licht. De theoretische achtergron den worden aangevuld en onder steund met praktijkvoorbeelden en opdrachten. Om aan de workshops deel te nemen is het met nood zakelijk de basiscursus te hebben gevolgd. De workshops worden gegeven op dinsdag van 20.30 tot 22.00 uur, te beginnen op 15 maart. Docenten zijn Pieter van Schelt en Wieneke Boon. Aanmelden kan bij de Muziek- en Dansschool, tel. 313493 of info@mdt-texel.nl. In reikipraktijk De Witte Lelie in Oos terend wordt woensdagavond een lezing gehouden over reiki en white time healing. Er wordt gesproken over oorsprong en toepassingen. Ter demonstratie wordt een schou derbehandeling gegeven. De lezing begint om 19.30 uur, de toegang bedraagt €2,50. Voor meer informa tie: tel. 318219 of 06-12647553. Reumafonds Het Reumafonds houdt volgende week de jaarlijkse collecte. De opbrengst hiervan wordt gebruikt voor de bestrijding van reuma en de zorg voor mensen met reuma. De jaarlijkse collecte is goed voor ongeveer een kwart van de inkom sten van het Reumafonds, dat zijn geld besteedt aan wetenschappelijk onderzoek, voorlichting, individuele financiële hulp, patiëntencontact en aangepaste vakanties. In Nederland lijdt één op de tien mensen aan een of andere vorm van reuma. Symphonytraining in communicatie Francita Bruin verzorgt 16 en 17 april in Den Burg een Symphony communicatie-training. Deze trai ning geeft praktische uitleg over hoe communicatie werkt en wat het betekent. Dit gebeurt aan de hand van praktische voorbeelden, zodat deelnemers een blijvend inzicht krijgen en direct ervaring opdoen. Ook wordt aandacht besteed aan verwachtingen en teleurstellingen. Daarbij worden vragen beantwoord als: welke rol spelen verwachtingen in ons leven? Wat willen we nou eigenlijk? Hoe willen we omgaan met de mensen om ons heen en hoe willen we dat zij met ons omgaan? En aangezien die verwachtingen niet altijd uitkomen, wordt ook inge gaan op teleurstellingen. Hoe kun nen we opnieuw samenwerken met iemand die teleurgesteld of boos op ons is? Dirk-Jan Saai uit De Cocksdorp is aan het Van Hall Instituut (een hogere landbouwschool) in Leeu warden geslaagd voor de opleiding Tuin- en Akkerbouw. Per 1 april is hij als vertegenwoordiger werkzaam bij de Coöperatieve Zuidelijke Aan- en Verkoopvereniging in de regio Voorne Putten-Hoeksewaard. Piet van Bergeijk (46) uit Den Burg heeft aan de Christelijke Agrari sche School in Dronten het diplo ma Bedrijfskunde en Agribusiness behaald. Het betrof de opleidings variant Management, Paardenhou- derij en Sport, een 4-jarige HBO- opleiding die recht geeft op de titel ing. Zijn afstudeeronderwerp was de infrastructuur voor de paarden sport op Wieringen en in de Wierin- germeer. Van Bergeijk is werkzaam bij de Rabobank op Texel. De training wordt gegeven van uit Essence, een organisatie met meer dan twintig jaar ervaring op het gebied van dergelijke trainin gen. Deelname kost €410,-. Aan melden kan via Francita Bruin, tel. 310803. Inhoudelijke informatie is te verkrijgen bij Symphonytrainer Erik Bannenberg, tel. 020-6147006 of erikb@essencetrainingen.nl. Gemeente 'Toenemende kritiek op organisatie gemeente' kopte de Texelse Cou rant van dinsdag 8 maart. Met verbazing heeft de Onderne mingsraad (OR) van de gemeente Texel van de inhoud van deze arti kelen kennis genomen. Na een der gelijke kop verwacht je een onder bouwing. Maar die heeft de OR niet kunnen ontdekken. Wat wel volgt, is een aaneenschakeling van deels op zichzelf staande feiten en gebeurtenissen van de afgelopen jaren, waarbij een zeer eenzijdig beeld wordt gegeven. De keuzes die zijn gemaakt, bij voorbeeld ten aanzien van het invullen van bepaalde vacatures, zijn veelal van meerdere factoren afhankelijk geweest. Bijvoorbeeld van de in gang gezette organisatie verandering of de moeilijkheid voor bepaalde specialistische vacatures de juiste kandidaat te vinden. Blijk baar heeft de redactie onvoldoende moeite genomen om zich daarin te verdiepen, want waarschijnlijk was het dan geen 'nieuws' geweest. Het steekt de OR het meest dat heel specifiek bepaalde personen worden genoemd en daarbij een feitenrelaas wordt gegeven dat niet juist is. De betreffende personen worden hiermee al dan niet bewust beschadigd. In de artikelen wordt onder andere gesuggereerd dat er sprake is van een slechte (werk)sfeer en van een hoog aantal medewerkers dat mede daardoor ontslag heeft genomen, zonder dat daarvoor enige onder bouwing wordt gegeven. Dit getuigt niet van kwalitatief hoogstaande journalistiek. De OR is de laatste om toe te geven dat alles op rolletjes loopt. Zeker zijn er hier en daar problemen, maar is dat vreemd in een organisatie van 200 medewerkers? En inderdaad is de afhandeling van brieven niet altijd optimaal. De medewerkers van de gemeente Texel zijn zich daarvan bewust en werken aan verbetering. Om die verbeteringen te realiseren, heeft de organisatie echter wel tijd nodig. Iets anders is of je het met bepaal de besluiten en keuzes eens bent. Verschillen van mening of inzicht worden echter in een open en con structief overleg met college en directie besproken. Van een ver stoorde verhouding is zeer zeker geen sprake. Kortom, het beeld dat in de artikelen wordt gegeven is voor de OR niet herkenbaar en het wordt daarom zeer betreurd dat op deze eenzij dige wijze een beeld wordt gegeven van de gemeentelijke organisatie. Verder lijkt het de OR niet verstan dig er veel meer woorden aan vuil te maken, zodat de tijd en energie weer kan worden besteed aan het eigenlijke werk. Mare Oosterdijk, voorzitter Ondernemingsraad. Naschrift redactie: Dat onze artikelen heel wat heb ben losgemaakt, blijkt wel uit de vele reacties en adhesiebetuigingen die op de redactie binnenkomen, ook van gemeentelijke medewer kers. (Overigens is het opmerkelijk dat mensen niet schriftelijk willen reageren, kennelijk zijn ze ergens bang voor.) Maar het verwijt dat 'de redactie onvoldoende moeite heeft genomen' zich in de materie te verdiepen, zoals Mare Oosterdijk schrijft, is nieuw en snijdt geen hout. De redactie heeft zich veel inspanning getroost om informatie te vergaren. Onder het mom van 'bescherming van de privacy van de medewerkers' gingen b en w iedere vraag, over de organisatie uit de weg en werden pogingen tot een gesprek te komen consequent Merkwaardig is ook de opmerking dat het artikel geen 'onderbouwing' bevat. Wij voeren tal van voorbeel den op van omstreden bestuurlijke beslissingen, maar als Oosterdijk er voor kiest die 'een aaneenschake ling van deels op zichzelf staande feiten en gebeurtenissen van de afgelopen jaren' te noemen, dan smoort hij iedere discussie in de kiem. Een kenmerkend voorbeeld van de houding van het gemeente bestuur en de ambtelijke top: kritiek wordt bestreden door de criticaster aan te vallen, in plaats van er mee aan de slag te gaan. Dat het de OR 'steekt' dat 'heel specifiek bepaalde personen wor den genoemd', die 'al dan niet bewust (worden) beschadigd', is ook geen sterke opmerking. Van de ambtelijke medewerkers die bij naam worden genoemd, wordt in onze artikelen geen lelijk woord gezegd. Medewerkers wier functi oneren ter discussie staat of stond, blijven anoniem. Dat ze voor inge wijden misschien herkenbaar zijn, valt moeilijk te voorkomen als je een publieke organisatie kritisch tegen het licht wilt houden. Ten slotte: dat de gemeentelijke organisatie tijd nodig heeft om ver beteringen te realiseren, zoals de OR stelt, is wel duidelijk, zoveel jaren nadat voor het eerst de belof te werd gedaan dat de gemeente klantvriendelijker ging werken. Het was éen van de belangrijkste rede nen voor onze artikelen. Artsen: Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestdagen en van maandag tot en met vrijdag van 17.00 tot 08.00 uur: Centrale Huisartsen Post. tel. 321143. Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is via één van de volgende tele foonnummers informatie te krijgen over het pijnspreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het ongevallennummer vermeld. 313086; 314727; 314669; 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: De Ruyterstraat 86, Oudeschild. Dag en nacht bereikbaar via tel. 313090 of 06-51404872. GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp, zorg en informatie, ook voor het berekenen van de eigen bijdrage: op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Centraal Meldpunt 0223-650222. - Voor alle zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp: Schoonoordsingel 44, Den Burg, tel. 321461. - Jeugdgezondheidszorg: Schoon oordsingel 44, Den Burg, tel. C 4636549. Spreekuur elke werkdaj 1 van 9.00 tot 17 .00 u. Voor vragen over ontwikkeling, voeding, opvoeding a verzorging van jonge kinderen - Uitleenmagazijn/servicepunt: Schoonoordsingel 44, Den Burg, tel. 314887. Geopend elke werkdag tus sen 13.00-14.00 u. - Diëtiste: voor afspraken elke werk- dag van 8.30-17.00 uur, tel. 0223- 650222. Kraamhulp: Voor directe kraamhulp jjhte op Texel en na poliklinische beval j/age ling: Parenta Kraamzorg, tel. 0900- |fl 7273682 (24 uur bereikbaar). Indicatie: Indicatie voor thuiszorj Z en voor opname in verpleeg- en ver zorgingshuis: Stichting RIO Te*» Wieringen Opvragen via tel. (0223 Ju 671552. Opname geschiedt op adv* M'e van huisarts of specialist. f»ar Mondhygiëniste: Natasja Botten? tel. 320104. Apotheek: Weverstraat 95, Ce- tfvers Burg; tel. 312112. Maandag t/m *r tnhe dag 8.00-17.30 u.; zaterdag 10 0C- 13.00 en 15.00-17.00 u feestdagen 11.00-12.00 en 16.0Q. ijjom 17.00 u. Buiten die tijden alleen vco 5( spoedeisende gevallen. ijnn. estr de hu tn a; Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen; 1-1-2. Of bel de Meldkamer Noordholland-noord: 072- 5644444. Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is dagelijks open van 9.00 tot 17.00 u. Telefoon: 0900-8844. In spoedeisende gevallen: 1-1-2. Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 0900-8844. Dierenartsenpraktijk: Keesomlaan 11, Den Burg, tel. 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: bel tijdens kan tooruren 319413 (De Nieuwe Skuul). Verslavingszorg: Steunpunt Brij- derstichting, Wilhelminalaan 1, Den Burg. Voor inlichtingen, advies, con sultatie en preventie. Bereikbaar op di. en woe. tijdens kantooruren, tel. 314781; www.brijder.nl. Verslavingsproblemen: Consul tatiebureau voor Alcohol en Drugs, Molwerk 31-45, 't Horntje. Spreek uur volgens afspraak, tel. 319413 Anonieme Alcoholisten: dinsdag van 19.00 tot 21.00 uur in Den Helder, tel. 0223-642189 (vragen naar Ron). Stichting Welzijn Ouderen Texel: gen,; ndruk es D Warme maaitijdvoorziening, alarme- ring, klusjesdienst, huishoudelijk! dienst, versteldienst. Spreekuur v? 9.00 tot 10.00 u. en van 14.00 a'eS 16.00 u.. De Buureton. Beatrixlaan4J Den Burg Tel 312696. Kustwacht: Voor meldingen v schepen en zwemmers in nood: te 316270. Chemicaliën op het strand: Bel a wip brandweer. 072- 5644444. Huiselijk geweld: Safehouse Texöioorzn crisisopvang huiselijk geweld, tele" 0222-321001, dag en nacht bereik eze baar. jlde Jongeren Informatie Punt: voo jafh: vragen en advies over wonen, wet ken. studie, recht, relaties, seks» x liteit, verslavingen en vrije tijd Op» B ningstijden dinsdag en woensdag va 15.00 tot 17.00 uur. d'Ouwe Ulo, WW. helminalaan 1, Den Burg, tel. 315582 Bureau Jeugdzorg: voor hu| aan jongeren bij problemen i voor opvoedingsondersteuning ai. ouders. Spreekuur elke donderdag i "l'6' d'Ouwe Ulo, Wilhelminalaan 1, De Burg. Voor aanmelding, informatie e advies: 0900 2223330, elke dag tusfzijn" sen 10.30 tot 12.30 uur. Kerken en minima: voor Texelaa in financiële nood. Spangerweg 11 jvijf 1793 EH De Waal. Zondag 13 maart 2005 PROTESTANTSE KERK IN NEDERLAND: Hervormde gemeente Den Burg: 9.30 u. ds. P.A. den Braanker. Gereformeerde kerk Den Burg: 10.00 u. dhr. Rienstra uit Barsinger- horn, biddag voor gewas en arbeid. Hervormde gemeente Waal, Koog, Den Hoorn: De Waal: 10.00 u. mw. K.M. Dijker man uit Oosterend. De Koog: dienst in De Waal. Den Hoorn: dienst in De Waal. PROTESTANTSE WADDENGEMEENTE TEXEL: Oosterend: 9.30 u. ds. PC. Barnard; 19.00 u. ds. F. van Helden, vesper dienst. De Cocksdorp: 11.00 u. ds. PC. Bar nard. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat. Oos": rend: 10.00 u. en 18.00 u. ds. Tv** van Dijk. DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: 10.00 u. C. Duinkerken-Visser. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 u, G. Sipkema ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: 10.45 u. herenkoor. De Cocksdorp: 9.30 u JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3. Den Burg: Opent» 11,0 lezing. 10 30 u.' Waarom Christe» anders moeten zijn, Wachttorenstudl Fe 11.20 u. Het bemachtigen van 'd grote waarde' in deze tijd. w'nvl 'Originaliteit is het mooiste', zei de leerling, zijn meester citerend. ;ai: Hrtii De c Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedurende lange tijd in de regen staat. De papierwa gen komt in de volgende straten: 3. Gasthuisstraat van Beatrixlaan tot Hogerstraat, Gravenstraat (geen bedrijven), Warmoesstraat, Schil derend tot rotonde, Julianastraat, Keesomlaan. Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mall redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: Gerard Timmerman Telefoon 31 46 87 of 06 - 22 14 02 75 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mall info@lenr.nl In van loapMIing de Rogeion voor in do Stichting ROTA, gevoatlgd te Amotordom. zoals tamer van Koophandel on Fabrieken nummer 41198899 Een enemplaar Abonnementsprijzen 2005: Per half jaar 34,65 33,051*> Per jaar €67.50 65.35 ter Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. Vrijdag: 18.00 u Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Peter (muziek) 20.00 u. Shopping met Bart en Peter (entertainment) 21.00 u Bart draait nog even door 22.00 u Radio Noordholland Zaterdag: 16.00 u. Wegdromen met een boek 17.00 u Pietelepote (kinderprogramma) Vandaag: Arthur Oosterbaam telt over buitruggen en andere walvissen. 18.00 u. Muziek met Marco 20.00 u. Radio Noordholland Zondag: 3.00 u. Klassiek op zondag 10.00 u Kerkdienst vanuit baptisten gemeente Den Burg 11.00 u Vlaswiek (muziek en poëzie) 12.00 u Natuurwijzer 13.00 u. Noud draait deur (Nederlandstalig) 15.00 u. Frans gaat het doen (muziek) 16.00 u. Sportlokaal (uitslagen en interviews) 18.00 u. Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 9.30 u. Hervormde kerk Den Burg 10.45 u. Rooms-katholleke kerk Den Maandag: 15.00 u. The battle of music 16.00 u. Radio Noordholland 18.00 u. Symphomca (klassiek) 19.00 u. Wegdromen met een boek (herhaling van zaterdag) 20 00 u. Natuurwijzer (herhaling van zondag) 21.00 u. Reggae on the move (muziek) I 23.00 u. Radio Noordholland Dinsdag: 18.00 u Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u Op uw verzoek (verzoekj 20.00 u. Radio Noordholland Woensdag: 17.00 u Pietelepote (kinderprogramr (herhaling van zaterdag) 18.00 u Onder de toren (geestelijk programma, met 19.00 uur verzoekplaten) 19.45 u. Gelezen (Texelse) verhalen 20.00 u. Radio Noordholland 20.00 u. Raadscommissie. Rechtstn uitzending van de commit Welzijn vanuit het gemet aansluitend Radio Noordhd Donderdag: 18.00 u Country time (muziek) 19.00 u Cabaret café (Pip Barnard en Janien de 6rj bespreken het lokale nieuws) 20.00 u. Radio Noordholland :e ekoi iren eth Kort bon 'Jeerd 825. :hnd akje, nl

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 2