Jongerenboekenweek prima verlopen Zanger wekt interesse leerlingen in poëzie TEXELSE 2 COURANT vrije Schooi Runderen en landschappen Achter de schennen Leerlingen OSG onverwacht exposanten Medische zorg EX Sic Hulpverlening Kerkdiensten oud Papier Radio Texel ld, texelseScourant VRIJDAG 18 MAART 2005 Interesse wekken. Interesse in een boek of een gedicht waar van je bij voorbaat denkt dat het werkelijk helemaal niks kan zijn, zeker als je het moet lezen. Zan ger en dichter Rick de Leeuw heeft die vaardigheid en die bracht hij afgelopen week in de praktijk tijdens de jongerenboekenweek van de OSG en de bibliotheek. De Leeuw hoeft tijdens zijn lezingen in Question Plaza geen moeite te doen om de leerlingen van de OSG erbij te houden. Zijn manier van vertellen wekt interesse en hij heeft wat te vertellen. Boeken komen er aanvankelijk niet eens aan te pas. De Leeuw begint eerst maar eens over zichzelf, zodat hij niet als een volslagen onbekende tegenover de jongeren staat. Dat hij landelijke bekendheid geniet als voormalig zanger van de popgroep Tröckener Kecks neemt hij niet als een van zelfsprekendheid aan. De Leeuw vertelt eerst maar eens over de zes jaar die hij doorbracht op een kostschool bij strenge katho lieke priesters. Dat ging hem niet in koude kleren zitten. 'Zoiets noemen ze ook wel gewoon een kutjeugd'. vat hij die periode kort en bondig samen. Hoe rot het ook was, het legde bij hem wel de basis voor een hevig verlangen naar de vraag hoe jongeren buiten de muren van de kostschool zouden leven. Hetzelfde verlangen maakte ook de dichter en schrijver in hem los. Om geld te verdienen werkte hij na kostschool eerst twee jaar als remblokmonteur bij de NS en daarna zette hij de stap om zijn eerste boek te schrijven. De Leeuw begint met voorlezen uit dat boek en al snel gaat hij zingend ver der. De interesse bij de jongeren in de man op het podium is gewekt. De Leeuw pikt het op en richt zich meer op het onderwerp lezen. Pro za en poëzie komen afwisselend voorbij. Hij vertelt hoe schrijver Ger- rit Komrij hem op een dag vroeg negentiende eeuwse gedichten voor te dragen in de Amsterdamse Stadsschouwburg. 'Ik dacht dat het helemaal niks was, totdat ik me eens in die gedichten verdiepte. En toen zag ik hoeveel fantasie er in zat. De negentiende eeuw was eigenlijk een broeierige en hartstochtelijke tijd.' Met smaak vertelt hij over een Engels meisje dat in die tijd zo betoverd raakte door de gedichten van een Duitse schrijver, dat ze een gevaarlijke reis ondernam om die man te ontmoeten. 'Nou, het is mij nog nooit gelukt om iemand van Texel met een gedicht naar Amster dam te lokken', aldus De Leeuw. Ter illustratie draagt hij werk voor van de negentiende-eeuwse dichter Jacob van Lennep. Zijn inleiding heeft gewerkt. Belangstellend luis teren de leerlingen naar het gedicht. De Leeuw draagt ook eigen gedich ten voor. De kostschooljaren spelen weer een belangrijke rol. De Leeuw verhaalt over een jongetje dat bijna verteert binnen de muren van de kostschool en zich overeind houdt met de gedachte dat de verre bui tenwereld hem op een dag alsnog zal leren kennen. Het is opnieuw stil in de zaal. Ook dat gedicht heeft net als het voorgaande een betekenis gekregen. De gedachte dat je moet Schrijver, dichter en zanger Rick de Leeuw wekte afgelopen week de interesse v, OSG-leerlingen tijdens een lezing in Question Plaza. luisteren omdat nou eenmaal moet, is vervangen door de interesse om te luisteren. Schrijver Kees van Beijnum van de roman De oesters van Nam Kee, jeugdboekenschrijver Theo Hoogstraten en striptekenaar Ben Westervoorde waren de anderen die lezingen verzorgde tijdens de jongerenboekenweek, waaraan alle klassen van de OSG meededen. De week, die voor het eerst werd gehouden, was georganiseerd door de bibliotheek van de OSG en de openbare bibliotheek in Den Burg. Volgens Maaike Vonk van de biblio theek is de week prima verlopen. De bibliotheken hebben het plan opgevat de jongerenboekenweek, bedoeld om jongeren meer aan het lezen te krijgen, om de twee jaar te houden. In het zaaltje van de Vrije School aan de Gasthuisstraat in Den Burg wordt donderdag van 20.00 tot 21.30 uur een informatieavond gehouden. Aan de orde komen vragen over het onderwijs, het volgen van de ontwikkeling van de leerlingen en de vraag hoe de Vrije School aansluit bij het voortgezet onderwijs. Rijbewijskeuring voor ouderen De gezamenlijke ouderenbonden in Noord-Holland bieden hun leden de mogelijkheid voor een gereduceerd tarief te worden gekeurd voor het rijbewijs. Daarvoor hebben de bon den zich van de medewerking ver zekerd van verspreid over de provin cie gevestigde huisartsen. Ouderen die zich via de bond laten keuren, betalen €25,-. Informatie over de keuringsartsen is te verkrijgen via telefoonnummer 023-5299897. Dit nummer is tot 23 maart bereikbaar van 9.00 tot 12.00 uur, daarna van 9.00 tot 16.00 uur. De normale prijs voor een rijbewijs keuring kan variëren van €25,- tot maximaal €37,20 voor een keuring 'tot vijftien minuten', tot een -maxi mum van €74,20 voor keuringen 'langer dan vijftien minuten'. Galerie Langewaal begint het nieuwe seizoen met een expositie waarin runderen een centrale plaats innemen. Prominent aanwezig zijn de kleurrijke olieverfschilderijen uit de serie Maanlandschappen van Ina Verdonk. Trok deze kunstenares al jaren geleden de aandacht met haar abstract expressionistische schilde rijen, voor deze expositie liet ze zich inspireren door het vee dat rond haar atelier op de grens van Beem- ster en Schermer graast. Koeien, kalfjes en een enkele stier staan in de schemer onder dieprode en paarse wolkenpartijen. Stieren zijn er ook in keramiek, steen en brons van de hand van Tineke Cloosterman en Gerda Rumpff-Jongerius. Beide kunstena ressen komen uit Noord-Holland en zijn nieuwe gezichten in de galerie. Jongerius zoekt naar de vorm die zich aandient in de ruwe steen, wat ook het uitgangspunt is van Cloos terman. Realistischer zijn de bronzen van Maud Engberts. Een koe met kalf, een paard met veulen en scha pen met lammetjes worden eerst geboetseerd en daarna in brons gegoten. Engberts is al jaren vaste kunstenares bij de galerie evenals Tineke Meinema, die keramische landschappen laat zien. Zij liet zich hierbij inspireren door haar reizen naar Toscane en Madagascar. Is ze vooral bedreven in het draaien, deze landschappen zijn uit platen opgebouwd en soms zijn er kleine kleurvlakken met oxides in aange bracht. De expositie is tot en met zaterdag 7 mei te bezichtigen. De galerie is geopend van woensdag tot en met zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur. iria AMNESTY International Radio zoekt ooggetuigen Voor het programma rond de her denking is Radio Texel op zoek naar mensen die verhalen over de oorlog te vertellen hebben, spe cifiek verhalen die op Texel heb ben gespeeld. De verhalen worden opgenomen en op een later tijdstip uitgezonden. De opnames kunnen plaatsvinden in de studio aan de Molenstraat, maar ook bij de men sen thuis. Geïnteresseerden kunnen contact opnemen met Wijkie van den Berg, tel. 313723, of met de studio, tel. 312199. Overgewicht De Gezondheidswijzer, onderdeel van het Servicepakket van Corbis Plus, organiseert'in samenwerking met de afdeling Diëtiek van Thuis zorg Kop van Noord-Holland (TKN) een cursus Overgewicht. Doel van de cursus is het krijgen van inzicht in de eigen eetgewoonten en de invloed van voedsel op het gewicht. Aan de hand van een eetdagboek wordt geleerd het eetgedrag en daarmee samenhangende gewoon ten te veranderen. De cursus wordt gegeven op vijf maandagen vanaf 25 april, wekelijks Opbrengst Jantje Beton Drie groepen vrijwilligers collec teerden de afgelopen week voor het nationaal fonds Jantje Beton. De collecte bracht €2268,79 op, waarvan de helft direct naar Jan tje Beton gaat. De andere helft is voor de collecterende groepen. Er werd gecollecteerd in De Koog, Den Burg, Oosterend, Oudeschild en Den Hoorn. In De Koog werd €357,23 opge haald voor de voetbalboarding. De jongeren uit de Mars in Den Burg haalden €409,89 op voor een nieuw speelhuisje op de speeltuin aan de Buytengors en het Christelijk Jeugdwerk haalde €1501,67 op, dat wordt besteed aan diverse activi teiten. Organisaties en groepen die volgende jaar aan de collecte willen meedoen, kunnen zich aanmelden bij het Jongerenwerk, tel. 314445. van 19.30 tot 20.30 uur in het wijk- gebouw aan de Schoonoordsingel in Den Burg. Deelname kost €22,50. Abonnees van het Servicepakket betalen €17,50. Voor aanmeldingen en inlichtingen: Gezondheidswijzer, tel. 0223-650135 of e-mail gezond heidswijzer@corbisplus.nl. Promotieavond Als eilandverslaggever bezoek ik regelmatig bijeenkomsten. Twee die er uitspringen zijn de jaar vergadering van Teso en de pro motieavond van de VW. Beide organisaties zijn diepgeworteld in de samenleving en van groot eco nomisch belang. De VW mag het qua eten en drinken dan niet halen bij Teso, Veronica Bos heeft altijd wel een verrassing in petto. Dit maal in de hoedanigheid van Oda de Wit, van wie we onze mening in de vorm van rode of groene stippen bij 47 stellingen mochten plakken. Een vermakelijk gezicht, omdat de genodigden in polo naise een route over het podium, via trappetjes, over het balkon en weer terug moesten afleggen, een inspanning die maar weinig onderdeed voor een uurtje FITT. Dat niet iedereen even gerieus plakte, bleek uit de stickertjes op Veronica's rug. Ze waren rood, maar of we daaruit iets moeten afleiden... De waarde van de uit slag werd overigens meteen al betwist, omdat er de nodige over- kanters in de zaal waren. Gevraagd werd onder meer of Texel sinds de keus voor Uniek Eiland vijf jaar geleden al unieker is geworden. 95 procent vond van niet. Tegengestelde geluiden waren er ook. Zo vond 90 procent dat het traditionele landschap pelijke karakter van Texel veel strakker moet worden bewaakt. Maar met de stelling dat voor het buitengebied veel strakker beleid moet komen, om verrommeling tegen te gaan, was 60 procent het oneens. Dirk Leegwater: 'Laat ze maar een beetje rommelen, dat hoort bij het Texelse platteland.' Tot een heftig debat kwam het nauwelijks. Niet alleen omdat een scheut water de versterker om zeep hielp, maar ook omdat veel aanwezigen schroom hadden hun mondje te roeren. Discussie was er over de vraag of het aantal toeristische bedden al dan niet kan worden uitgebreid, omdat zelfs in het hoogseizoen lang niet alle 45.000 worden gebruikt. De huishoudens zijn gekrompen en Martin Tromp becijferde dat er in vergelijking met twintig jaar geleden gemiddeld veel minder mensen in een auto zitten, wat in het hoogseizoen zelfs 10.000 gasten scheelt. Hij hoort tot de middenstanders die vinden dat de kraan wel wat verder open mag. Meer gasten betekent immers meer portemonnees. Maar TVL- kopstuk Harry Wuis waarschuwde dat meer toeristische tot verpau pering (bouwen voor leegstand) zal leiden en ten koste gaat van het imago. Bovendien krijgen we dan langere wachttijden. Willen wij dat? En wat wil de toerist eigenlijk? Meer drukte of prefe reert die de illusie van alleen zijn op een onbewoond eiland? Dat wordt nog een hele uitzoekenj. Maar Veronica had het antwoord al gegeven: ze willen vooral rust, ruimte en authenticiteit. Zoals vaak met dit soort bijeen komsten kwam de echte discus sie pas na afloop op gang. In de garderobe raakte ik in gesprek met een Texelaar met een onafhanke lijke kijk en kennis van zaken. Hij hield een gloedvol betoog dat erop neer kwam dat meer toeris ten geen oplossing biedt, maar dat winkeliers, horecamensen en andere ondernemers het moe ten zoeken in kwaliteit, service, gastheerschap en originaliteit. 'Gewoon de eigen toko goed run nen, dan komen de mensen van zelf.' En inderdaad: waarom moet je in het ene restaurant al vier weken van te voren reserveren, en kun je verderop in de straat met een terecht? Wellicht dat de VW zich, in plaats van de bekritiseer de waakhondfunctie, meer moet ontwikkelen tot een orgaan dat ondernemend Texel prikkelt tot het opvoeren van de kwaliteit. Als inspirator, vernieuwer en initiatief nemer. Door Texel met 'de kip met de gouden eieren' te vergelijken, gaf de VW wat deze bezoeker betreft niet het goede voorbeeld. 'Texel is geen kip, maar dat zijn we met z'n allen samen.' Jam mer dat hij dat niet hardop heeft geroepen. Gerard Timmerman Het was eind vorige week even alle hens aan dek voor de teken leraren van de OSG. Een al langer levend idee om tekeningen van de leerlingen eens in Tusse de Banke te exposeren, kon onver wacht worden uitgevoerd omdat een expositie van Georgische kunstenaars niet doorging. Van het weekend begon de inrich ting van de gemeentelijke exposi tieruimte met werkstukken van de leerlingen, dinsdagochtend werd de laatste hand eraan gelegd en dins dagmiddag konden rector Henk de Vries en leraar en muzikant Jaap Dros de-expositie Werk in wording openen. 'Ik hoorde woensdagavond om elf uur voor het eerst dat we zouden exposeren, donderdag had den we studiedag en vrijdag kon den we er pas mee aan de slag', vertelt docent Pieternel Geurtz. 'We hebben leerlingen gemaild of ze mee wilden doen, tekeningen ver zameld en ik had er zelfs alvast een paar tekeningen klaargelegd waar ze eigenlijk in de les nog mee bezig De korte voorbereidingstijd heeft de leraren en de leerlingen er niet van weerhouden met een uitgebreide collectie te komen. Ook zijn foto's te zien van een workshop fotogra fie die leerlingen een tijdje geleden volgden. Een deel van de teke ningen werd als schoolopdracht gemaakt en een deel werd geprodu ceerd door leerlingen van de 'extra tekenen groep'. Dat zijn leerlingen die extra tekenlessen volgen om toelatingsexamens aan kunstvak opleidingen te kunnen doen. Van onder andere Suzanne Posthumus en Kim Zuidema zijn opmerkelijke werken te zien. Posthumus, die in 5-VWO zit, volgt op zaterdagen al een opleiding aan de Rietveld Aca demie in Amsterdam. Van Zuidema kon een overzicht van haar ontwik kelingen tijdens schooltijd worden samengesteld, omdat zij sinds de brugklas al haar tekeningen had bewaard. Zowel de docenten als de leerlingen hebben de tentoonstelling ingericht. Een groep leerlingen nam één van de wanden van Tusse de Banke voor hun rekening door er losse tekeningen op te plakken. Docen ten Henk Arendsen. Wieneke Boon en Geurtz zorgden voor de rest van de expositie. Leerlinge Saskia Rijk speelde een belangrijke rol in de aanzet. Rijk is sinds kort lid van de gemeentelijke adviescommissie Kunst- en Cultuurbeleid. Nadat zij daar had gehoord dat de Georgi sche expositie niet doorging, legde ze een link met de al langer levende expositiewens van de OSG, waarna de kunstcommissie de OSG bena derde. Werk in wording is tot en met maandag te bezichtigen. Zaterdag is de expositie van 10.00 tot 17.00 uur geopend en maandag van 9.00 tot 17.00 uur. Zondag is ze geslo ten. Rector Henk de Vries opende dinsdagmiddag de expositie van tekeningen van OSG-leerlingen in Tusse de Banke. Artsen: Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestdagen en van maandag tot en met vrijdag van 17.00 tot 08.00 uur: Centrale Huisartsen Post, tel. 321143. Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is via één van de volgende tele foonnummers informatie te krijgen over het pijnspreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het ongevallennummer vermeld. 313086; 314727; 314669; 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: De Ruyterstraat 86, Oudeschild. Dag en nacht bereikbaar via tel. 313090 of 06-51404872. GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp. zorg en informatie, ook voor het berekenen van de eigen bijdrage: op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Centraal Meldpunt 0223-650222. - Voor alle zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp: Schoonoordsingel 44, Den Burg, tel. 321461. - Jeugdgezondheidszorg: Scheer oordsingel 44, Den Burg, tel. 4636549. Spreekuur elke werkdj van 9.00 tot 17.00 u. Voor vragen ovi ontwikkeling, voeding, opvoeding e verzorging van jonge kinderen. - Uitleenmagazijn/servicepunt: Schoonoordsingel 44, Den Burg, t; 314887. Geopend elke werkdag tuner aai sen 13.00-14.00 u. S' n Tro anNc is lelt o jens h - Diëtiste: voor afspraken elke we-, ema dag van 8.30-17.00 uur, tel. 022: .h«ra 650222. toora Kraamhulp: Voor directe kraamhJ: e op Texel en na poliklinische be* e ling: Parenta Kraamzorg, tel C 7273682 (24 uur bereikbaar). Indicatie: Indicatie voor thuiszcci tege'R" en voor opname in verpleeg- en vt zorgingshuis: Stichting RIO TexAfachtt Wieringen. Opvragen via tel. (022 ur zir 671552. Opname geschiedt op adv* „gfa van huisarts of specialist. Mondhygiëniste: Natasja Bottem tel. 320104. Apotheek: Weverstraat 95, ft Burg: tel. 312112. Maandag t/m vri dag 8.00-17.30 u.; zaterdag 10tt exel 13.00 en 15.00-17.00 u.; zon- e borat» feestdagen 11.00-12.00 en 16.0C pvers 17.00 u. Buiten die tijden alleen v« jr f spoedeisende gevallen. ixtran Efkb' >"w „ziel Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 1-1-2. Of bel de Meldkamer Noordholland-noord: 072- 5644444. Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is dagelijks open van 9.00 tot 17.00 u. Telefoon: 0900-8844. In spoedeisende gevallen: 1-1-2. Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 0900-8844. Dierenartsenpraktijk: Keesomlaan 11, Den Burg, tel. 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: bel tijdens kan tooruren 319413 (De Nieuwe Skuul). Verslavingszorg: Steunpunt Brij- derstichting, Wilhelminalaan 1, Den Burg. Voor inlichtingen, advies, con sultatie en preventie. Bereikbaar op di. en woe. tijdens kantooruren, tel. 314781; www.brijder.nl. Verslavingsproblemen: Consul tatiebureau voor Alcohol en Drugs, Moiwerk 31-45, 't Horntje. Spreek uur volgens afspraak, tel. 319413. Anonieme Alcoholisten: dinsdag van 19.00 tot 21.00 uur in Den Helder, tel. 0223-642189 (vragen naar Ron). Stichting Welzijn Ouderen Texel: jortsc Warme maaitijdvoorziening, alarn* ^'°0^ ring, klusjesdienst, huishoudelijk f; dienst, versteldienst. Spreekuur vj a' 9.00 tot 10.00 u. en van 14.00 t e°'eve 16.00 u., De Buureton. BeatrixlaanC 99 ^ur Den Burg. Tel. 312696. Kustwacht: Voor meldingen vi efl n schepen en zwemmers in nood: ntvanc 316270. i|mme Chemicaliën op het strand: Bel k n;, hok brandweer, 072- 5644444. Huiselijk geweld: Safehouse Te crisisopvang huiselijk geweld, la 0222-321001, dag en nacht beren en we iade i Jongeren Informatie Punt vx 5 vragen en advies over wonen, ken, studie, recht, relaties, seksu emida liteit, verslavingen en vrije tijd. Ope entig i ningstijden dinsdag en woensdag va ioed t€ 15.00 tot 17.00 uur; d'Ouwe Ulo, Vu helminalaan 1, Den Burg, tel. 315562 Bureau Jeugdzorg: voor hu; aan jongeren bij problemen vf voor opvoedingsondersteuning ainers ouders. Spreekuur elke donderdag i le®sc' d'Ouwe Ulo, Wilhelminalaan 1, D Burg. Voor aanmelding, informaties advies: 0900 2223330, elke dag u sen 10.30 tot 12.30 uur. Kerken en minima: voor Texelaa financiële nood. Spangerweg 1! 1793 EH De Waal. Zondag 20 maart 2005 Palmzondag PROTESTANTSE KERK IN NEDERLAND: Hervormde gemeente Den Burg: 10.00 u. ds. W.J. van Dijk uit Wijk bij Duurstede, gezamenlijke dienst in gereformeerde kerk. Gereformeerde kerk Den Burg: 10.00 u. ds. W.J. van Dijk uit Wijk bij Duurstede. Hervormde gemeente Waal, Koog, Den Hoorn: De Waal: 10.00 u. ds. F.J. Daane uit Gent De Koog: dienst in De Waal. Den Hoorn: dienst in De Waal. PROTESTANTSE WADDENGE MEENTE TEXEL: Oosterend: 9.30 u. mw. drs. J.G. Ber- bee-Bakhuis uit Hem; 19.00 u. ds. C. der Nederlanden. De Cocksdorp: 10.00 u. ds. C. der Nederlanden, oecumenische dienst in Waddenkerk. Oudeschild: 11.00 u. mw. drs. J.G! Berbee-Bakhuis uit Hem. ver lai mop «rdag ver elf Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedurende lange tijd in de regen staat. De papierwagen komt in de volgende straten: 4. Thijs- selaan, Binsbergenstraat, Brouwer straat, Drijverstraat, Wilsterstraat, Burdetstraat, Meester Kraaistraat, Lieuwstraat, Tjakkerstraat. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, 0» terend: 10.00 u. en 18.00 u. ds. TJf van Dijk. DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: 10.00 u. a C. Duinkerken-Visser; extra collec jongerenwerk DCG. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 u. c E. Wegmans uit Den Helder. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: zaterdag 19.30 u. dameskoor: zondag 10.45 u. The Gospeltrain; maandag 19.30 u. boeteviering. Oosterend: 9.30 u. De Cocksdorp: 10.00 u. oecumenisch palmpasenvienng in Waddenkerk. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg: Openbr lezing, 10.30 u.: Zijn bloedtranfuse levensreddend? Wachttorenstud- 11.20 u.: Jehovah doet altijd juist is. Stil zijn is niet alleen geen geluid horen, maar ook de rust vinden in jezelf. Hierb overli overc De 23-5- Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: Harry de Graaf Telefoon 31 72 66 of 06 - 53 73 33 82 Advertenties en abonnementen: Spmbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mail info@lenr.nl gedeponeerd bij dï Abonnementsprijzen 2005: Per half jaar €34.65 €33,05 Per jaar 67.50 65.35 Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode Vrijdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Peter (muziek) 20.00 u. Shopping met Bart en Peter (entertainment) 21.00 u. Bart draait nog even door 22.00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 16 00 u. Wegdromen met een boek 17 00 u. Pietelepote (kinderprogramma' 18 00 u. Muziek met Marco 20 00 u. Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 19.30 u. Rooms-katholieke kerk Den E.' Zondag: 3.00 u. Klassiek op zondag 10.00 u. Kerkdienst vanuit Maartenskeó Oosterend 11.00 u. Vlaswiek (muziek en poëzie) 12.00 u. Natuurwijzer 13.00 u. Noud draait deur (Nederlandstalig) 15.00 u. Frans gaat het doen (muziek) 16.00 u. Sportlokaal 18.00 u. Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 9.30 u Hervormde kerk Den Burg 10 45 u. Rooms-katholieke kerk Den Er- Maandag: 15 00 u. The battle of music 16 00 u. Radio Noordholland 18 00 u. Symphonica (klassiek) 19.00 u. Wegdromen met een boek 20.00 u. Natuurwijzer 21.00 u. Reggae on the move (muziek) 23.00 u. Radio Noordholland Dinsdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19 00 u. Op uw verzoek (verzoekplaten 20.00 u. Radio Noordholland Woensdag: 17 00 u Piptelepote (kinderprogramma (herhaling van zaterdag) 18.00 u. Onder de toren (geestelijk programma, met va? 19 00 uur verzoekplaten) 19 45 u Gelezen (Texelse) verhalen 20.00 u. Radio Noordholland Donderdag: 18 00 u Country time (muziek) 19.00 u. Cabaret café (Pip Barnard en Janien de Brulin bespreken het lokale nieuws). Vandaag: Nieuwe opstelling. Met as dacht voor de nieuwe opstelling van 5 gemeenteraad, de Nationale Cafeq- Vrouwendag, dierenleed en lams» schapenscheren en handhaving. Aan orde komen ook burenruzies, veüigf* en draadloos internet. Met een g filmpje, de Sommeltjes en feuilleton Mffi selweg 14. Uitzending van de avond" 18 maart. aansluitend: Radio Noordholland Gelee zinde maan herde Debt den o heenc mijn c Franc Verzoi Zaterc gelegc Binnei Aanslt dienst den n; ne Bei Corres

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 2