wt actief inWwiriter "BB I Bloed groep Dwn Engelen en demonen op aarde teso Excursies TEXELSE g couraNT Oudeschilder bedrijven houden samen open dag Film Watersport opent seizoen met groot evenement 1000 m2 vjan Keijser VRIJDAG 18 MAART 2005 Zaterdag 19 maart: 'SIJ )m 14.00, 15.00 en 16.00 uur 'e begint een rondleiding door de 3.ven jierbrouwerij aan de Schilder- 1 s *i«g. Deelname kost €6,-. t,H Zondag 20 maart: 5m 11.00 uur begint een excur sie door de Slufter. Deelname kost €6,-- Opgave en inlichtin gen bij EcoMare, tel. 317741 Map rt ij Dinsdag 22 maart: Bat en((l Om 14.00 uur begint een excur- ;tra2 giedoor de Muy. Aanmelden via it di EcoMare. tel. 317741. er Dm 15.00 en 16.00 uur begint itrij(j een rondleiding door de bier- 1 (e3 ïouwerij aan de Schilderweg. ledname kost €6.-. IE JJI Woensdag 23 maart- )m 14.00 uur begint een excur- 10 do r de Geul. Deelname sost €6,-. Opgave en inlichtin- S |en bij EcoMare, tel. 317741 Dm 15.00 en 16.00 uur begint P6* ien rondleiding door de bier- zom irouwerij aan de Schilderweg. on(i! leelname kost €6,-. Voorspeeluur volwassenen 2'|toassen cursisten van de Muziek- Dansschool laten maandag 21 5Sit aart tijdens een voorspeeluur in n Ouwe Ulo horen waar zij de afge- pen tijd aan hebben gewerkt. Er H; li optredens van onder meer de nc «pStemvorming, een ensemble "9™ sdzndelijk gehandicapten en de e«p Liedbegeleiding Gitaar. Het cr lorspeeluur begint om 19.30 uur. ielangstellenden zijn welkom. Smartlappenkoor en Vriendenkring op één avond ekg Vriendenkring en het Smart- lufc: oenkoor verzorgen zaterdag 2 al 1 rl een avondvullend programma dorpshuis De Waldhoorn in Den De toneelvereniging bijt om uur het spits af met de een- er Onmin. Het stuk is geschreven X" Pip Barnard, die zelf de regie rt. Na de pauze betreedt het het podium. Guido Schuijl ver gt het bal na. Gezien de succes- samenwerking van een paar geleden tussen de toneeiver- ging en het koor lijkt reserveren wenst. Kaartjes kosten €5,- en mnen worden besteld bij Natasja =3 lopman (tel. 319439) en Marco |'*er (tel. 319307). -onstantineeen thriller met ele- nenten uit de horror die deze ik in Cinema Texel draait, is gebaseerd op de strip Hellbla- en gaat over John Constan te (een rol van Keanu Reeves), fe naar de hel is geweest en eruggekeerd. Hij is geboren met een gave die hij liever niet had gehad: het vermogen om engelen en demonen te herkennen in hun menselijke gedaante op aarde. Zijn hulp wordt ingeroepen door een wanhopige maar sceptische politiedetective (Rachel Weisz), die lie mysterieuze dood van haar geliefde tweelingzus probeert op je lossen. Het onderzoek brengt naar de wereld van de demo nen en engelen die in Los Ange- •es leven, waarna ze gevangen raken in een noodlottige reeks van tovenaardse gebeurtenissen. Ook nieuw in de Texelse bioscoop Shall we dance, een romantisch Onder het motto Wat voert Skil in z'n schild? houden de der tig bedrijven aan de Stoompoort en het Vliegwiel in Oudeschild gezamenlijk open dag. Zondag 20 maart is iedereen welkom van 13.00 tot 18.00 uur. Elk bedrijf laat aan de bezoekers zien wat het letterlijk en figuurlijk in huis heeft. Er worden rondleidingen en demonstraties gegeven, vragen beantwoord en foto- en diapresen taties gehouden, terwijl het publiek hier en daar ook zelf zijn vakkundig heid mag proberen. Op deze manier kan iedereen kennismaken met zeefdrukken, papier- en plasticrecy- cling, geluidstechniek (er speelt een band), grafisch ontwerpen, metaal- en houtbewerking, netten boeten, tegelmozaïeken maken, koffie bran den, autorestauratie, banketbak ken, sierbestrating, caps borduren, meubelmaken, rubberbootbouw, een vermogenstrekbank voor auto's en nog veel meer. Voor de kinderen zijn er diverse attracties, zoals een springkussen, de clown Max, een grabbelton en een trampoline. Voor hun moeders wordt een kinderkle- dingshow gehouden. 'Op deze open dag gaan Texels vakmanschap en ondernemingszin hand in hand met Texelse gezellig heid', aldus de gezamenlijke onder nemers, die veel belangstellenden verwachten en daarom bij Bakker Transport parkeergelegenheid heb ben gereserveerd. Tuinieren met planten en dieren Tuinieren met planten en dieren is de naam van de expositie die van maandag 21 maart tot en met dinsdag 12 april in de bibliotheek in Den Burg te zien is. De expo sitie is georganiseerd door IVN Texel, de Vlinderstichting en de bibliotheek en stimuleert bezoe kers hun tuin op een natuurvrien delijke manier in te richten en te onderhouden. Te zien is hoe men op een eenvou dige manier veel kan doen voor de planten en dieren die in de omge ving leven. Bijvoorbeeld door plan ten te kiezen die er niet alleen mooi uitzien, maar die ook veel nectar hebben voor insecten of bessen en zaden voor vogels. De tentoonstel ling zet verschillende mogelijkheden op een rijtje. Donderdag 7 april houdt natuur- en insectenkenner Joop Verburg uit Zuidwolde op uitnodiging van IVN Texel een lezing over hetzelfde onderwerp. Deze begint om 20.00 uur. De toegang is gratis, ook voor wie geen lid is. In verband met het aantal beschikbare plaatsen wordt niet-leden wel verzocht zich van te voren op te geven bij Luc van Lubek, tel. 314389. Lezing pianiste over Prokofiev In de serie Muzikale Portrettengale rij, georganiseerd door de Muziek- en Dansschool, verzorgt de Texelse pianiste Karen Haasdijk woensdag 23 maart een muzikale inleiding over de componist Sergei Prokofiev. Onder de titel Prokofiev, de spe ler schetst zij de toehoorders een levendig en ongetwijfeld ook ver rassend beeld van deze componist. Ze verlevendigt haar verhaal met muzikale voorbeelden, daarbij op dwarsfluit geassisteerd door Tanja van Arkel. De bijeenkomst wordt gehouden in de Muziek- en Dans school aan het Schilderend in Den Burg en begint om 20.00 uur. De toegang bedraagt €6,- voor volwas senen en €3,- voor jongeren. haar te 'ontmoeten stapt hij op een avond in een impulsieve bui uit de trein om zich op te geven voor een danscursus. In de serie Filmganger 30+ draait dinsdag en woensdag The Motor cycle Diaries, een film over het leven dat Ernesto (Che) Guevara leidde voordat hij de bekende rebel en communistenleider werd. Het verhaal, gebaseerd op Gue vara's eigen dagboeken, begint in 1952, wanneer hij als 23-jarige astmatische medicijnenstudent zonder duidelijke ambities samen met een vriend aan een lange motortocht begint. Ze reizen van Buenos Aires naar Patagomë, het uiterste zuiden van Zuid-Amerika en vandaar naar Chili, Peru en Colombia, om ten slotte in het meest noordelijke puntje van het cr£ *ama met Richard Gere, Jennifer continent uit te komen. Onderweg Lopez en Susan Sarandon in de 11tfhoofdrollen. Het verhaal gaat over John Clark, een man met een geweldige baan, charmante vrouw sn liefhebbende familie. Op weg naar zijn werk krijgt hij toch het /ill? pevoel dat er iets ontbreekt in zijn irrt leven. Elke avond ziet hij vanuit :0' de trein in een flits een prachtige 't ÏT0UW! die met een afwezige blik et i haar ogen uit het raam van een eni jknsstudio staart. Hij raakt door et I haar geobsedeerd en in de hoop doet hij de indrukken van armoede en onderdrukking op waaruit zijn latere gedachtegoed ontstaat. Cinema Texel beleeft een voorpre mière met de Nederlands gespro ken animatiefilm Robots. Hierin nemen de makers van het succes volle Ice Age de kijker mee op een spannend en komisch avontuur in de wereld van de robots. Het ver haal gaat over de tiener Rodney, die afkomstig uit een arm gezin slechts één droom heeft: uitvinder worden. De uitvinder Big Weid is zijn grote voorbeeld. Om zijn droom te verwezenlijken en zijn idool te ontmoeten, vertrekt Rod ney naar Robot City, waar hij er al snel achter komt dat de robots de macht hebben overgenomen. Geprolongeerd is de romantische komedie Hitch, over een legenda rische date dokter in New York, die de meest onmogelijke mensen aan elkaar weet te koppelen. Geheel anoniem heeft hij al vele mannen geholpen om de vrouw van hun dromen met allerlei trucs voor zich te winnen. Wanneer hij zelf verliefd wordt, blijkt het toch moeilijker te zijn de kneepjes van het vak op door hem aanbeden vrouw toe te passen en haar hart te winnen. Ook nog een weekje te zien zijn de animatiefilm Streep wil racen - over een jonge zebra die zich inbeeldt dat hij een renpaard is -, Spongebob Squarepants - over een onnozele spons en zijn vriend je Patrick de zeester - en Lepel, een tijdloos en fantasievol ver haal over de zevenjarige Lepel die bij zijn gemene oma moet wonen omdat zijn ouders al heel lang op reis zijn. Maandag kunnen bezoe kers zich laten verrassen met een sneak preview, de vertoning van een film die officieel nog niet uit is. Welke film dit is, blijft tot de aan vang een verrassing. De Stichting Welzijn Ouderen Texel houdt woensdag vanaf 14.00 uur een paasbingo in De Buureton aan de Beatrixlaan. 'Er zijn leuke prij zen te winnen, maar het samenzijn is minstens zo belangrijk', aldus de organisatie. Deelname kost €5.-, inclusief koffie. Medium Schippers in De Lindeboom Medium Lia Schippers verzorgt woensdag 23 maart een bijeen komst in De Lindeboom. Het medi um werkt aan de hand van foto's en voorwerpen. De avond begint om 20.00 uur, de toegang bedraagt €7,-. Mandala's Op het adres Grensweg 9 in de Den nen is zaterdag 26 maart van 14.00 tot 17.00 uur een expositie te zien van mandalatekeningen, gemaakt door deelnemers van een onlangs afgeronde serie workshops. Bezoe kers kunnen er bovendien informa tie krijgen over nieuwe workshops en yogapraktijk Matsyendra. Vrouwen van Nu De afdeling Texel van de NBvP Vrouwen van Nu houdt donderdag 31 maart vanaf 20.00 uur een bij eenkomst in de Buureton aan de Beatrixlaan. Het onderwerp is zor gen en delen, levensloop. Kuiper presenteert nieuw draaiorgel Rinus Kuiper presenteert zaterdag 19 maart zijn nieuwe draaiorgel. Aurora. Hij doet dat samen met de geldschieters, verenigd onder de naam Texelse Draaiorgelvrien den, die de aanschaf van het orgel hebben helpen mogelijk maken. De presentatie vindt plaats op de Groeneplaats in Den Burg en begint om 14.00 uur. Er zal een gevarieerd muziekprogramma ten gehore wor den gebracht. Tussendoor vertelt Kuiper iets over het draaiorgel, de naam Aurora, de muziek die wordt gespeeld en over de betekenis die het orgel volgens hem kan hebben voor Texel, ledereen is welkom. Palmpasen In vier dorpen wordt zondag met een optocht Palmpasen gevierd. De eerste is in De Koog. waar de deelnemers voorafgegaan door de SOS-drumband om 10.30 uur op weg gaan bij dorpshuis De Hof. De dag ervoor kunnen kinderen er tussen 13.30 en 15.00 uur palmpa- sentakken versieren. Ze moeten zelf een kruis en broodhaantje meene men. Deelname kost €1,50. De optochten in De Waal, Den Burg en Oudeschild worden opgeluis terd door muziek van het fanfare korps van KTF. In De Waal gaat de tocht om 12.00 uur van start bij de kerk. in Den Burg om 13.00 uur op parkeerterrein Vogelensang en in Oudeschild om 14.15 uur vanaf het schoolplein. Paasbingo Agenda Vrijdag 18 maart: In de Schakel naast de hervorm de kerk van Den Burg wordt van 9.30 tot 16.30 uur een kledingmarkt gehouden. fcabaretgezelschap West-Friesland plat brengt in dorpshuis 't Skiltje in Oudeschild de voorstelling De man nen van de lach. Vrouwengroep De Duinroos houdt vanaf 19.30 uur bingo in buurthuis Bethel in Zuid-Eierland. ledereen is welkom, de opbrengst komt ten goede aan het buurthuis. Sterrenwacht De Jager (bij EcoMare) houdt vanaf 20.00 uur open huis. Bij heldere hemel kan naar de sterren worden gekeken, bij bewolkt weer wordt een alternatief programma geboden. Vogelwerkgrbep Texel houdt vanaf 20.00 uur jaarvergadering in hotel Den Burg aan de Emmalaan. In De Lindeboom in Den Burg begint om 20.30 uur het Caba ret-café, waarin het lokale nieuws wordt besproken door Pip Barnard en Janien de Bruijn. In Cinema Texel draaien Hitch (aan vang 19.00 en 21.30 uur), Shall we dance? (19.15 uur) en Constantine (21.45 uur). Zaterdag 19 maart: Rinus Kuiper presenteert om 14.00 uur zijn nieuwe draaiorgel op de Groeneplaats in Den Burg. In De Schakel naast de hervormde kerk van Den Burg bereiden Hetty en Jaap Halsema een Indonesische maaltijd. Aanvang 18.00 uur, deel name kost €10.- per persoon. In dorpshuis De Waldhoorn in Den Hoorn wordt vanaf 19.30 uur play- backshow gehouden. De toegang bedraagt €1,-. In de Burgemeester De Koning hal aan de Emmalaan in Den Burg begint om 20.00 uur een competi tieavond van Model Racing Texel. Sterrenwacht De Jager houdt vanaf 20.00 uur open huis. Bij heldere hemel kan naar de sterren worden gekeken, bij bewolkt weer wordt een alternatief programma gebo den. In Cinema Texel draaien Lepel (aan vang 13.45 uur), Streep wil racen (14.00 uur). Spongebob. de film (16.00 uur), de Nederlands gespro ken versie van Robots (16.15 uur), Hitch (19.00 en 21.30 uur), Shall we dance? (19.15 uur) en Constantine (21.45 uur). Zondag 20 maart: In De Koog, De Waal, Den Burg en Oudeschild wordt Palmpasen met een optocht gevierd. De aanvangs tijden staan elders in deze krant. Van 12.00 tot 13.00 uur wordt op de Texelse golfbaan op De Krim nabij De Cocksdorp een introductieles golf gegeven. Op de Eagles Range aan de Wes- terboersweg worden westernlessen gegeven door gastdocente Leila van Es, bekend van demonstraties in Nederland en Duitsland. In discotheek J'elleboog begint om 13.00 uur een darttoernooi voor koppels. Zo'n dertig bedrijven aan de Stoom poort en het Vliegwiel in Oudeschild houden open dag. Bezoekers zijn tussen 13.00 en 18.00 uur welkom. Gerd Jan Roos van atelier De Reede aan de De Ruyterstraat in Oude schild houdt van 13.00 tot 16.00 uur een open middag over de door hem geëxposeerde archeologische vondsten uit zijn achtertuin. Aan wezig zijn archeologen van Bureau Hollandia, die desgevraagd tekst en uitleg geven over de vondsten. In Cinema Texel draaien Lepel (aan vang 13.45 uur), Streep wil racen (14.00 uur), Spongebob, de film (16.00 uur), de Nederlands gespro ken versie van Robots (16.15 uur), Hitch (19.00 en 21.30 uur), Shall we dance? (19.15 uur) en Constantine (21.45 uur). Maandag 21 maart: In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn wordt van 14.00 tot 16.30 uur een rom melmarkt gehouden ten bate van de restauratie van het Hoornder kerkje. Volwassen cursisten van de Muziek- en Dansschool houden een voor speeluur in d'Ouwe Ulo. Aanvang 19.30 uur. In Cinema Texel draaien Hitch (aan vang 19.00 uur), een sneak preview (20.30 uur) en Constantine (21.30 uur). Dinsdag 22 maart: In de openbare bibliotheek aan de Drijverstraat in Den Burg begint om 10.00 uur een ochtend voor de vele leeskringen die het eiland rijk is. De toegang is gratis. Bezoekers van schapenboerderij De Noordkroon aan de Nieuwlanderweg nabij Den Burg, kunnen vanaf 14.30 uur zien hoe een schaap wordt geschoren. De toegang bedraagt €3,50. Om 20.00 uur begint in Tusse de Banke op de bijeenkomst van de afdeling dialect van de Historische Vereniging. In Cinema Texel draaien Hitch (aan- ÏASSERIE iBECCA Oulinair Hogere De Waa Telefoö Reserveren gewenst i wt, ma™. O™"»""' 5„l,„ Iclimm.n Dagelijks van 10.00- 18.00 I Ook voor kinderfeestjes I Ue Knm Postweg afslag 33 De Cocksdorp kinderspeelparadijstexel.nl vang 19.00 uur). The motorcycle diaries (20.30 uur) en Constantine (21.30 uur). TESO zet in en rond het weekeinde geregeld twee boten in en verzorgt dan ieder half uur een afvaart, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel. Dat gebeurt vandaag (vnjdag) van 6.30 tot 20.00 uur en zaterdag en maandag van 9.30 tot 16.00 uur. Op maandag zijn de afvaarten van 10.00 uur vanuit Den Helder en 13.30 uur vanaf Texel uitsluitend bestemd voor het vervoer van gevaarlijke stoffen. Nadere informatie kan worden ver kregen via tel. 0222-369600 of e- mail info@teso.nl. De veerdienst heeft ook een eigen website: www. teso.nl. Hoogwater te Oudeschild Vr. 18 00.15 en 12.30 u. Za. 19 01.16 en 13.50 u. Zo. 20 02.05 en 15.05 u. Ma. 21 03.27 en 16.30 u. Di. 22 05.50 en 18.26 u. Wo. 23 07.10 en 19.15 u. Do. 24 07.55 en 20.00 u. Vr. 25 08.40 en 20.46 u. Aan tiet strand is hol ongeveer een uur eerder hoogwater De zon komt zondag 20 maart op om 06.42 uur en gaat onder om 18.54 uur; zaterdag 19 maart doodtij; vrijdag 25 maart volle maan. KIJK OP DE KUST BWQUD- Word donateur. Bel 071 5160490 De verenigingshaven in Oude schild staat zaterdag 26 maart in het teken van de opening van het watersportseizoen. Van 13.00 tot 17.00 uur wordt nabij De Compag nie een watersportevenement ge houden met demonstraties en ac tiviteiten. De watersportdag is een initiatief van Annelies Bakker van Zeilmakerij Texel in Oudeschild. 'Mijn bedrijf staat wel iswaar te koop, maar ik ben nog volop actief en wilde vyel wat onder nemen. Het evenement is alleen wat groter geworden dan aanvankelijk de bedoeling was.' Daarom riep ze de hulp in van Zandbank Sport and Adventures, dat een grote variatie aan activiteiten biedt, zoals brandingkanoën en raften, waarbij in een rubberboot de golven worden getrotseerd. Verder staat er een klim wand van acht meter hoog en er is een demonstratie abseilen van het dok. Het bedrijf LA84 geeft een de monstratie splitsen van touwwerk, Datema is present met een RIB-boot, een snelle rubberboot waarbij men sen een tochtje kunnen meevaren. Er zijn zogeheten micro magicbootjes, op afstand bestuurbare miniatuur wedstrijdzeilbootjes, waarbij ook aan een wedstrijd kan worden deelgeno men. Bij goed weer is ook de waterskivereniging present. Van de partij zijn ook modelbouwers Peter van Sweeden en Martin Keyser. Willem Keyser laat zien hoe hij scheepjes in een fles krijgt. Zeilschool De Eilander is aanwezig met een catamaran waarmee de tocht naar Tarifa is ondernomen en Jaap van der Kooi toont een schaalmodel van een VOC-schip. Erwin van der Linde ver zorgt skelterraces voor kinderen. De politie is present met een patrouille vaartuig dat kan worden bezichtigd, evenals de marechaussee. Beide or ganisaties willen graag de band met het publiek versterken. Wie het wil proberen, kan een warm bad nemen in een design badkuip met houtblok verwarming. Tijdens het evenement wordt een stukje muziek gespeeld en er zijn koffie en etenswaren. tenten, (sta) caravans, onderdelen, accessoires, gasvulstation, kampeer uitrustingen, reparaties, etc... Nu ook ruitersportartikelen. Kampeercentrum Spinbaan 14 - Den Burg Tel 0222 -313163 Als je bloed geeft, hoor je bij een bijzondere groep mensen: de Mensen die iets van zichzelf geven om anderen te redden! Sunquin Bloedbank Meld je aan als bloeddonor. Bel gratis 0800 - BLOEDBANK (0800 - 256332265)

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 9