Ik sta versteld wat er allemaal gebeurt' I Ria Trap gelooft heilig in kosmische kracht I -TEXELSE COURANT' 1-1-2 Strandrolstoel voor de Slufter Raad van State moet oordelen over 'Bontje' Vliehors Expres even terug op Texel ngrid Witte versterkt mobiele team Randstad ^Qe&hjv'igheicl VRIJDAG 25 MAART 2005 Oosterend kijken mensen er heel raar tegenaan. Hier ben ik ng steeds de melkboer. Maar gelukkig zijn er meer mensen is Texel groter dan alleen Oosterend.' Ria Trap (53) is in haar oonplaats vooral bekend van Ria's Winkeltje, de zuivelwinkel/ ipermarkt die zij jarenlang runde. In 1989 zette zij haar eerste appen op het pad van de alternatieve therapieën. Na cursus- in Touch for Health, waarbij onder meer allergieën getest kun- worden, en reiki houdt Trap zich sinds twee jaar bezig met >rsa/ white time healing (UWTH), een therapie waarbij het lik van kosmische krachten centraal staat. jtetime healing gaat er vanuit dat ien, heden en toekomst zich in litydzone bevinden. Een krachtige iische energie, die als een na- irlijke energiebron in het universum /ezig is, zorgt er volgens de aan- igers voor dat dingen die voor jelijk of ongelooflijk worden louden, toch kunnen gebeuren. als het vermogen om sneller dan licht te reizen, het hebben van ranormale gaven en het aanwen van deze energie om te helen, fdevolle buitenaardse wezens, sesters en engelen kwalificeren zewhite time kracht met de juiste quentie naar de aarde, waar deze s vooral als helende kracht wordt ikt. 'De mensen die zijn ingewijd white time proberen gezamen- energiegehalte van de aarde verhogen om zo agressie uit te bannen en problemen op te lossen', vertelt Trap. Via reiki, waarbij volgens de beoefenaars levenskracht wordt doorgegeven door handoplegging, kwam de geboren Hilversumse te recht bij white time healing. In 2003 volgde zij de eerste cursus en be haalde toen het level 7-diploma. 'Dat is de eerste stap. Er zijn in totaal vijf levels, waarvan je er vier op aarde kunt doorlopen. Het vijfde level bereik je niet op aarde, maar elders. In white time wordt ervan uitgegaan dat je naast dit aardse leven ook nog een ander leven elders in het heelal hebt. Dat je 's nachts op een andere pla neet of op een andere plek in dit uni versum nog een ander leven leidt.' Healing Verlichting/genezing met white time gaat volgens een vaste procedure. Alternatieve therapieën. De één doet het af met zweverigheid, voor de ander biedt het naast, of soms zelfs in plaats van, de reguliere geneeskunde steun en verlichting. Veel van die the rapieën zijn relatief onbekend. Wat is het uitgangspunt en waar ligt de oorsprong? Welke resultaten worden ermee be reikt? Aandacht voor de oor- kaarsentherapie en universal white time healing. 'Ben liet zijn verstopte oren behandelen met oorkaarsentherapie tijdens et Tap enige tijd geleden hield. De healer roept de energie aan door een zin te zeggen en daarbij de gol den movement te maken, het steeds sneller in de lucht vormen van een bepaald symbool met de handen. Dan komt de energie het lichaam bin nen en wordt de healer in een hogere frequentie gebracht, de bewuste white time energie. Doordat verleden, heden en toekomst binnen de UWTH één geheel vormen, wordt de oorzaak van de pijn of ziekte bij de patiënt/ cliënt in het verleden geheeld, nog voordat deze daadwerkelijk begon. In de huidige tijd wordt de resterende pijn weggenomen en de healer zorgt er voor dat het in de toekomst met meer voorkomt. De behandelaar brengt de energie over door handop legging of het maken van een licht- buis met de handen. Volgens Trap staat liefde aan de basis van white time energie. 'Vanuit liefde en aan dacht wordt geprobeerd de proble men op te lossen. White time staat nog maar aan het begin.' Als de ver slaggever aangeeft dat deze me thode nogal 'zweverig' klinkt, beaamt zij dat onmiddellijk. 'Ja. dat vind ik ook, maar ik stap daar overheen, want de energie die je door kunt ge ven is zo sterk, en dat is een heel aparte ervaring. Mijn handen tintelen er enorm van en op de plek waar de pijn zit beginnen ze enorm te gloeien. Ik sta er zelf versteld van wat er alle maal gebeurt en wat je ermee kunt behandelen.' Volgens de Texelse therapeute, die inmiddels gediplo meerd is om zelf white time-cursus- sen te geven, kan iedereen het leren en gebruiken. Over haar buiten aardse leven zegt zij: 'Ik heb wel een buitenaardse naam, Attirah Sanorah, maar ik maak die andere levens nog niet bewust mee. Ik heb mede cursisten die dat wel doen. Die zijn 's nachts op een andere planeet. Ik weet met of ik zover wil gaan. Of ik wel alles wil weten. Ik ben een nuch ter mens en blijf toch graag een Lichtbuis 'Het werkt beslist, dat heb ik aan den lijve ondervonden', vertelt Tilly Vinke. Zij kampte al geruime tijd met een kapselontsteking in haar heup, toen Ria Trap voor stelde een lichtbuis te plaatsen met white time energie. 'Ik liep mank en ik had zoiets van doe het maar. Wat ze precies ging doen, daar had ik geen idee van. Het ziet er wat merkwaardig uit, maar ik ken Ria en ik had er wel vertrouwen in.' Tot haar eigen verwondering stond de 43-jarige inwoonster van De Koog na de behandeling op en liep zij nor maal, zonder pijn. 'Dat was een rare gewaarwording. Ik stelde me erop in dat ik weer mank moest weglopen, maar ik kon normaal lopen.' Hoewel de pijn wel terug kwam. heeft Vinke naar eigen zeggen zo'n vier tot vijf weken aanzienlijk minder last van haar ontsteking gehad dan voor de white time-behandeling. Ria Trap demonstreert hoe zij te werk gaat tijdens een white time-behandeling. Hoogheemraadschap: oplichter actief Het Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier waarschuwt voor een zich Jan Nico noemende oplich ter die de laatste tijd mensen telefo nisch benadert met het verzoek hun waterschapsbelasting voortaan auto matisch af te schrijven. Deze persoon is zeker geen medewerker van het hoogheemraadschap, dat tezamen met het aanslagbiljet een schnftelijk Inloopdag in Buitelboet De nieuwe kinderopvang in de Buitel boet aan de Burdetstraat in Den Burg houdt donderdag 31 maart van 10.00 tot 16.30 uur een mloopmiddag voor geïnteresseerde ouders. De kinder opvang, onderdeel van de Stichting Kinderopvang Den Helder, gaat per 1 april van start als de kinderopvang en de buitenschoolse van Catalpa in Het Zwin wordt beëindigd. De Stichting Wonen Texel, eigenaar van het ge bouw, is momenteel bezig met de inrichting van slaapkamers en keu kenblokken. De Stichting Kinderop vang Den Helder start in eerste in stantie met één groep kinder dagverblijf en één groep naschoolse opvang Dat laatste gebeurt in het instructielokaal op het schoolplein van De Fontein waar vroeger de Regenboogschool zat. De opvang wordt verzorgd door Anja Plaatsman en Anita Witte die vorig jaar het ini tiatief namen weer kinderen in de leegstaande Buitelboet op te vangen. Volgens de stichting is het mogelijk de groepen uit te breiden, als er vol doende animo is. Voor meer informa tie of inschrijven, tel. 0223-614202. verzoek om automatische incasso heeft verspreid. Er wordt nadrukke lijk op gewezen niet op de telefoni sche vragen in te gaan. DAAR RED JE LEVENS MEE beetje met beide benen op aarde. De kosmische energie is mooi, maar als je alleen nog maar met het buiten aardse bezig bent, ben je niet meer van deze wereld.' Oorkaarsentherapie Een andere, meer aardse therapie, waar Trap zich mee bezighoudt is de oorkaarsentherapie. Deze van de Hopi Indianen uit Zuid-Amerika af komstige therapie gebruikt oor kaarsen om patiënten van uiteenlo pende klachten af te helpen, zoals stress, slaapproblemen, verkoudheid of oorsuizing. Oorkaarsen zijn opge rolde strookjes linnen of katoen, ge drenkt in bijenwas en geneeskrach tige kruiden. De kaars wordt in een oor gezet en aangestoken, waarmee de doorbloeding en lymfestroom in oren, keel, neus- en bijholten wordt gestimuleerd. De' "krüideri werken' diep in op de in het oor liggende acupunctuurpunten, het trommel vlies, middenoor en evenwichtsor gaan. 'Het werkt een beetje als een schoorsteen', licht de Oosterendse toe. 'Door de warmte en zuiging staat het trommelvlies als het ware open en kan de rommel daar achter er uit ko men. In poedervorm komt die narig heid naar buiten.' De kaars brandt ongeveer tweederde op en wordt dan uitgeblazen. Het restant wordt open geknipt, zodat kan worden bekeken wat er uit het oor in de kaars is geko men. Volgens Trap worden altijd beide oren behandeld en kan er maximaal zeven dagen een (andere) kaars in het oor worden gebrand. Met enige regelmaat wenden Texelaars zich tot Trap voor deze therapie. Dokter Ondanks haar heilige geloof in de werking van de therapieën die zij praktiseert, ziet Trap deze als aanvul ling op de reguliere medische weten schap. 'Zelf kom ik wel bij de dokter voor diagnose. De behandeling doe ik zelf. Lukt dat met, dan moet je toch naar de huisarts. Ik kan met alles be handelen, een huisarts kan dat ook niet. Je moet het ziet als een goede aanvulling. Bovendien kunnen en mogen niet alle mensen worden geheald. Dit heeft_te maken met karma: Zij hebben nögTëtftë léren op deze wereld en moeten daar zelf doorheen. Wel kan een dokter of the rapeut daarbij helpen.' Over de vraag of zij paranormaal is, moet de Texelse even nadenken. 'Nou ja, ik iaat het nog niet echt toe. Ik zie al wel iets van een aura om iemand heen. En ik voel dingen. Ook weet ik bepaalde zaken, terwijl ik geen idee heb hoe ik aan die kennis gekomen ben.' Tekst en foto Louise van der Sluis Gehandicapten die de Slufter willen bezoeken, kunnen daarvoor sinds deze week gebruik maken van de strandrolstoel van Staatsbosbeheer die geparkeerd staat bij café-restau rant De Slufter. Door de extra brede banden kan het grootste deel van de Slufter (waar ie dereen buiten de paden mag rondlo pen) ook onder natte omstandighe den worden bezocht. Europese na tuurbeheerders uit geheel Europa maakten een testrit, waarbij de rol stoel goed bleek te functioneren. De rolstoel kostte €2500,- en is deels gefinancierd met bijdragen van de Stichting Natuurexcursies Texel en aannemer Daalder Alkmaar BV. Een pad van 200 meter lengte in de kwel der van de Slufter wordt in apnl ver stevigd met kuststof doorgroei- matten. Dit voor mensen die met een gewone rolstoel de kwelder willen bezoeken. blis ijke t gemeente neemt er geen «gen mee dat Gedeputeerde ak- 13,6,1 weigeren akkoord te gaan etde bestemming 'openbare en Wildere doeleinden' die ook in et nieuwe bestemmingsplan is geven aan het gebouw De nyterstraat 127, beter bekend als Bontje. Het college is daarom in roep gegaan bij de Raad van ate. toch wilden, kregen altijd nul op het rekest en dat gold dus ook voor de familie Van Beek uit Maarssen. De door Van Beek gevraagde bouwver gunning werd dus geweigerd. De fa milie nam daar geen genoegen mee met als argument dat de bestemming openbare en bijzondere doeleinden passend was toen het Bontje nog een verenigingsgebouw was, behorend bij de aangrenzende kerk en pasto rie. Die samenhang is er niet meer en ïttzmde bestemming betekent dat een woonbestemming zou dus op tiet gebouw geen woning mag zijn plaats zijn. Gedeputeerde Staten rengemaakt. De mensen die dat onderschreven deze opvatting, wei gerden de goedkeuring van het be stemmingsplan op dat punt en wezen op de mogelijkheid om de bestem-, ming te wijzigen in 'woondoeleinden'. B en w gaan hier met mee akkoord. Een van de argumenten is dat het niet rechtvaardig zou zijn tegenover de anderen die in het Bontje wilden wo nen en het niet mochten. Bovendien wordt de juridische handelwijze van GS onredelijk gevonden omdat zij zich begeven op terrein van be voegdheden van gemeenteraad en college. Verder wordt onder meer aangevoerd dat de familie Van Beek het gebouw kocht in de wetenschap dat er niet gewoond mocht worden. Dat men daardoor ergens anders op Texel woonruimte moet vinden of heen en weer moet reizen tussen Texel en Maarssen is volgens het college het gevolg van een positie waarin men zich bewust heeft ge bracht en waarmee men nu de ge meente voor het blok probeert te zet ten. B en w: 'Wij menen dat het gemeentelijke belang om dit gebouw voor gemeenschapsdoeleinden te behouden het zwaarst moet wegen'. KIJK OP DE KUST mder werk het café in gaan en steen baan naar buiten komen, ttzou kunnen in café restaurant ansin De Koog, waar uitzendbu- au Randstad vanaf 1 april elke •nderdagochtend kantoor houdt, in strategische locatie voor ns' ïnd Witte, die het mobiele uit- eef mdbureau van Alice Reinders en pt versterken. Witte is voor menigeen geen bekende. Ze is geboren en geto- gen op het eiland, maar koos na de middelbare school voor een carrière aan de overkant. Haar laatste baan betrof die van personeelsfunctionaris bij suikerfabrikant CSM in Diemen. Maar zoals bij veel Texelaars in den vreemde bleef het eiland trekken en toen ze de mogelijkheid kreeg om hier als arbeidsbemiddelaar (inter cedent) aan de slag te gaan. greep ze n Ingrid Witte, samen het mobiele team van uitzendbureau Randstad dat >r houdt m Sjans in De Koog. iron Sow rmmwi die met beide handen aan. Ze gaat samenwerken met Alice Reinders, die twee jaar geleden startte met de bemiddeling van tijdelijke en vaste krachten. Ze deed dat onder de vlag van Randstad Mobiel, een formule die wordt toegepast in gebieden waar een kantoor met rendabel is. De intercedente gaat bij de relaties en de uitzendkrachten langs, het admini stratieve werk thuis verzorgt ze thuis. Alleen op dinsdagmiddag houdt ze 'kantoor' in Cinema Texel. In een tijd waarin de werkgelegenheid onder druk kwam te staan, sloeg de aanpak toch aan. 'We zijn nu twee jaar ver der en in m'n eentje kan ik het werk niet meer aan', verklaart ze de ver sterking in de hoedanigheid van Ingrid Witte. 'Steeds meer bedrijven zien de voordelen van flexibel inzet baar personeel. Als een ondernemer in de horeca bijvoorbeeld met Pasen of in het hoogseizoen extra krachten nodig heeft, dan regelen wij dat. We kunnen putten uit een bestand met Texelaars, maar door het uitgebreide netwerk van Randstad halen we net zo makkelijk mensen van de over kant. Laatst bijvoorbeeld nog een manager voor een groot vakantie park. Die vonden we in Drenthe. Nog maar kort geleden zocht een grote camping mensen die in een weekend tenten gaan opzetten. Ook dat kan. We kennen hier beiden veel mensen en dan is het een kwestie van de te lefoon pakken. Desgevraagd verzor gen we ook de salarisadministratie en het voordeel voor de werkgever is dat de mensen bij ons op de loonlijst staan, wat veel minder verplichtingen geeft.' Ook het verdwijnen van uit zendbureau Aeolus, dat bemiddelde in horeca-, schoonmaak- en ander personeel, speelt Randstad in de kaart. Het vinden van personeel is één. het huisvesten van overkantse medewer kers ligt wat moeilijker. Voor hen is een oplossing gevonden. Op de bo venverdieping van Sjans zijn zes ka mers gehuurd. Het runnen van een uitzendbureau op Texel is volgens Reinders allerminst saai. 'Het is met alleen bemiddelen, maar we halen en brengen bijvoorbeeld ook mensen van en naar de boot.' Mensen die zich willen inschrijven bij Randstad, vragen hebben of bijvoorbeeld extra urenbriefjes nodig hebben, kunnen dinsdagmiddag in de bioscoop te recht of van mei tot en met september op donderdagmorgen in Sjans. Bijna twintig jaar geleden maakte hij een soortgelijk rondje over het Texels strand. Oud-Texelaar Maar ten Nijman had toen net een oude legertruck opgeknapt om aan de andere kant van het Eierlandse Gat als Vliehors Expres tochten over de Vliehors te gaan verzorgen. Op 13 april 1986 beleefde die opgeknapte wagen destijds zijn vuurdoop op het Texelse strand. Gisteren was Nijman voor het eerst in twintig jaar terug op zijn geboorte eiland met de Vliehors Expres. Inmid dels wel met een andere wagen, maar nog steeds hetzelfde principe: een grote truck om mensen over het zand te vervoeren. Nijman was op uitnodiging van Rijkswaterstaat Noord-Holland naar Texel gekomen om een groep beheerders, bestuur ders en medewerkers van onder meer Rijkswaterstaat, de gemeente, het hoogheemraadschap en Staats bosbeheer over het Texelse strand te rijden. Rijkswaterstaat Noord-Hol land maakt sinds zes jaar jaarlijks ergens langs de Noordhollandse kust een tocht (een strandschouw) met werkrelaties en deze keer was Texel aan de beurt. Nijman verzorgt die tochten. 'Ik ben zelfs al een keer met de wagen in Noordwijk geweest.' De komst naar Texel had iets bijzon ders. Voordat Nijman en zijn bestuur der Karei Nauta met het officiële ge zelschap op pad gingen, maakten ze net als bijna twintig jaar geleden eerst een tocht over het strand met Sil Boon, Janka van de Brink en andere medewerkers van De Vnendschap. De overtocht van de Vliehors Expres van Vlieland naar Texel was minder opmerkelijk. De truck ging gewoon met de boot van Vlieland naar Harlingen en daarna via Den Helder naar Texel. De truck werd op een dieplader vervoerd. Nijman: 'Hij is te groot om er zelf mee over de grote weg te rijden. Daarvoor steekt hij aan de zijkant te ver uit.' Qua snelheid had de Vliehors Expres wel over de grote weg kunnen rijden. De truck heeft een maximumsnelheid van honderd kilo meter per uur. Een bezoek dat halverwege de tocht a'an EcoMare werd gebracht, had voor Nijman iets dubbels. Hij zag daar voor het eerst het skelet van de buit rug die hij vorig jaar juni als eerste op de Vliehors ontdekte. Nijpian had het zeldzame skelet destijds dolgraag voor Vlieland behouden, maar moest met lede ogen aanzien dat de burge meester van Vlieland het kadaver eerst liet begraven en later aan EcoMare beloofde. Tot zijn verrassing zag hij zelfs het touw waarin het dier verstnkt was geraakt in een vitrine lig gen. Het gezelschap werd gisteren met de Vliehors Expres van de noord punt iot de zuidpunt van het eiland gereden. De deelnemers spraken onderweg over eikaars wensen, plan nen en ideeën over de kust.

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 11