expert 3 INTERNATIONALE PRIJSSTUNT! -i-SSSgSu LR .TEXELSE COURANT" Perfect gekapte FBI-agente MuseumGasten in Oudeschild Arend van Loon heer onder de huisartsen In Memoriam SVC-voetbaljeugd in het nieuw Familieberichten BEZORGER m/v VRIJDAG 25 MAART 2005 iel» m L Cinema Texel is gisteren Miss Congeniality II. armed and fabu leus in première gaan. De film gaat over FBI-agente Gracie Hart toen rol van Sandra Bullock), die |en hoge tol voor haar roem moet letalen: ze kan niet meer under cover werken en haar relatie is m stukgelopen. Haar baas weet haar ervan te overtuigen dat er nog maar één manier is waarop ze de FBI van dienst kan zijn. Ze wordt het visitekaartje van de FBI: perfect gekapt en gestyled ver schijnt ze op tv. Zo kan ze haar recent verworven vaardigheden als miss herhaaldelijk voor het >01 publiek in de praktijk brengen. Grade's ruwe kantjes worden met "eno behulp van haar persoonlijk sty- 'e rs ist weggewerkt. Ondanks haar aanvankelijke verzet, stort ze zich in snel volledig op deze nieuwe )n taan. Haar collega Sam Fuller, die duidelijk niet haar grootste fan is, is de eerste die aangeeft dat ze baar rol veel te serieus neemt en baar verwijt dat ze is veranderd in jen modepop. Als Grade's beste vrienden in Las Vegas worden ontvoerd, wil Gracie weer terug naar haar oude baan om hen te hulp te kunnen schieten. belre Nieuw is de thriller Hide and seek, waarin Robert DeNiro als Dr. Call away de hoofdrol speelt. Wanneer 3™ ójn vrouw overlijdt en hij alleen ,ren3 net zijn 9-jarige dochtertje over- ntijfjft, besluit hij in een poging hun 0 iand te verstevigen New York te ,a erruilen voor een klein dorpje. Na 'ptra een paar maanden psychiatrische mn van Dr. Katherine Carson famke Janssen) lijkt het meisje kj j|e eerste traumatische klap te boven te zijn en klaar voor een iieuw leven. Wanneer zij echter jeneng denkbeeldig vriendje cre- eert dat van dodelijke spelletjes houdt, verandert de situatie dras- "1? 8 Bsch, vooral wanneer blijkt dat fenkbeeldige vriendjes levens- "i cht kunnen zijn. de serie Film ganger 30+ draait isdag en woensdag de psycho logische thriller The Forgotten. chaj tón wordt Telly Paretta (Juli- rne Moore) verscheurd door het verdriet om het verlies van haar tó9e zoon Sam, die bij een tègtuigongeluk is omgekomen. Vdgens haar psychiater (Gary Srse) lijdt ze echter aan waan den en heeft ze zelfs nooit een zin gehad. Verbijsterd probeert bewijzen te vinden voor zijn fesfaan, maar dan blijkt dat alle foto's, video's en andere herinne- lingen zijn verdwenen. Net wan neer Telly ervan overtuigt begint te raken dat ze langzaam gek wordt, ontmoet ze Ash Correll tominic West), de vader van een ander slachtoffer van de vlieg- hJ lamp. Samen gaan ze op zoek 11 naar het mysterie van de verdwij- 3tter mg van hun kinderen. Konstantine, een thriller met ele menten uit de horror die ook deze week in Cinema Texel draait, is gebaseerd op de strip Hellbla- zer en gaat over John Constan- tine (een rol van Keanu Reeves), die naar de hel is geweest en teruggekeerd. Hij is geboren met een gave die hij liever niet had gehad: het vermogen om engelen en demonen te herkennen in hun menselijke gedaante op aarde. Ook nog een weekje geprolon geerd is Shall we dance, een romantisch drama met Richard Gere, Jennifer Lopez en Susan Sarandon in de hoofdrollen. Het verhaal gaat over John Clark, een man met een geweldige baan, charmante vrouw en liefhebbende familie. Elke avond ziet hij vanuit de trein in een flits een prachtige vrouw, die met een afwezige blik in haar ogen uit het raam van een dansstudio staart. Hij raakt door haar geobsedeerd en stapt op een avond in een impulsieve bui uit de trein om zich op te geven voor een danscursus. Ook nog een weekje te zien is de roman tische komedie Hitch, over een legendarische date dokter in New York, die de meest onmogelijke mensen aan elkaar weet te kop pelen. Wanneer hij zelf verliefd wordt, blijkt het toch moeilijker te zijn de kneepjes van het vak op de door hem aanbeden vrouw toe te passen en haar hart te winnen. Voor kinderen draaien drie films. Jn Robots nemen de makers van het succesvolle Ice Age de kij ker mee op een spannend en komisch avontuur in de wereld van de robots. De animatiefilm Streep wil racen gaat over een jonge zebra die zich inbeeldt dat hij een renpaard is. En Lepel is een tijdloos en fantasievol verhaal over de zevenjarige Lepel die bij zijn gemene oma moet wonen omdat zijn ouders al heel lang op reis zijn. Maandag kunnen bezoe kers zich laten verrassen met een sneak preview, de vertoning van een film die officieel nog niet uit is. Welke film dit is, blijft tot de aanvang een verrassing. Miss Congeniality II draait ook in de gloednieuwe bioscoop in De Kiekendief op vakantiecentrum De Krim. Hetzelfde geldt voor de tekenfilm Spongebob Square- pants, die in een Nederlandse en een Duitse versie is te zien. Aan gespreksstof geen gebrek voor de schrijvers Martin Simek en Charlotte Mutsaers. De voorwerpen die zij dinsdagmiddag zagen in het Maritiem en Jutters Museum riepen herhaaldelijk verhalen bij hen op. Mutsaers en Simek waren voor het televisieprogramma MuseumGasten van de AVRO te gast bij het museum in Oudeschild. De AVRO laat in MuseumGasten wekelijks twee be kende Nederlanders een museum bezoeken en er hun oordeel over ge ven. Volgens producer Ellen Zwienmk waren Simek en Mutsaers te spreken over het Maritiem en Jutters Mu seum. Een bezoekje aan museum medewerker en jutter Hans Zuidema in De Cocksdorp vonden ze wat min der. 'Ze vonden dat er bij hem vooral veel plastic lag.' De tocht door het museum werd afgesloten met het posten van flessenpost. Voor beide bekende Nederlanders was het vol gens Zwienink de eerste keer dat ze op Texel waren. Voor Simek was het überhaupt de eerste keer dat hij op een Waddeneiland rondliep. De op names worden op zaterdag 23 april uitgezonden op Nederland 1. Het programma begint om 17.08 uur. 'Waarschijnlijk de drukste receptie uit de geschiedenis', schreef de Texelse Courant op 30 september 1977, toen dokter Arend van Loon na een periode van 27 jaar als huis arts op Texel afscheid nam in De Lindeboom. Het zei veel over de waardering voor de arts die afge lopen maandag op 87-jarige leef tijd in Zutphen overleed. Van Loon was afkomstig uit Oude Tonge in Zeeland en studeerde af in 1947. Voordat hij op 1 maart 1950 naar Texel kwam, was hij als militaire arts naar Indonesië uitgezonden. Wegens ziekte was zijn verblijf daar weliswaar van korte duur. maar voor hem toch van grote betekenis, want in het militaire hospitaal ontmoette hij de vrouw met wie hij later trouwde. Van Loon had lange tijd zijn praktijk in de Warmoesstraat en verhuisde later naar de Kogerstraat. Als opvol ger van dokter D. Boswijk werd hij gewaardeerd om zijn collegialiteit en kundigheid, wat hem de status be zorgde van 'heer onder de artsen'. Een man van veel woorden was hij niet, wat sommige mensen onzeker maakte. Hij was meer dan een huis- arts alleen, maar bekleedde ook een aantal maatschappelijke functies. Zo was hij 27 jaar voorzitter van de plaat selijke afdeling van het Rode Kruis op het eiland, waarvoor hij bij zijn af scheid het zilveren kruis van verdien ste ontving. In zijn vrije tijd was hij een enthousiast jager en lid van de Rotary, waarvan hij de afdeling Texel had helpen oprichten. Toen hij op 59- jange leeftijd bekend maakte er mee te stoppen, had dat meerdere rede nen. Het weinig regelmatige werk viel hem zwaarder dan in zijn jongere ja ren. 'Ik wil ermee stoppen voordat de patiënten merken dat ik oud wordt', zei hij toen. Met zijn vrouw verhuisde hij naar Zwolle, waar hij een functie bekleedde als verzekeringsgenees- kundige van het Gemeenschappelijk Administratie Kantoor (GAK) in Ommen. Zijn praktijk werd overgeno men door Ad Waverijn. De mate van waardering voor zijn werk op Texel sprak onder meer uit een envelop die hij bij zijn afscheid kreeg, met daarin 7000 gulden. Het geld was bijeenge bracht door zijn patiënten. Het be drag werd overhandigd door Hans Lutterman, de eerste Texelse baby die door Van Loon ter wereld was gebracht. Na zijn verhuizing naar Ommen keerde hij nog regelmatig terug naar Texel. Martin Simek en Charlotte Mutsaers (beiden rechts) bezochten voor het AVRO-programma MuseumGasten het Maritiem en Jutters Museum in Oudeschild. tro-.o Ben Kon.ng> Een seniorenteam hebben ze al lang niet meer en ook het recreatieteam is inmiddels ter ziele. Maar dankzij de jeugd blijft voetbal een levende sport bij SVC, waar verder aan volleybal, gymnastiek, aerobics en toneel wordt gedaan. Dit seizoen zijn er twee mini- teams (met spelertjes van vijf en zes jaar oud) actief, één F-pupillenteam (tot acht jaar) en één E-team (tot tien jaar). Ze presteren naar verwachting. De F- en de E-pupillen draaien mee in de middenmoot, voor de mini's gaat het er alleen nog maar om dat ze met het spel kennismaken en wordt daarom nog geen stand bijge houden. In totaal telt De Cocksdorp zo'n dertig geregistreerde voetballer tjes. Een 'bezit' om te koesteren, von den ook Kinderspeelparadijs Texel op De Krim en hotel Rebecca in De Waal, die om die reden alle spelertjes in een nieuw tenue staken. Afgelopen zater dag werden de outfits officieel in ge bruik genomen en kregen sponsors Iwan Groothuis (De Krim) en Annet Arends (Rebecca) een aardigheidje van jeugdsecretaris Helmich Kuiper, die in een dankwoordje benadrukte hoe belangrijk dergelijke initiatieven zijn voor een kleine vereniging als SVC. Meer ruimte tussen caravans De Krim De gemeente let er scherp op dat caravans op De Krim die worden gebruikt voor het onderbrengen van personeel in verband met de brandveiligheid tenminste vijf me ter uit elkaar staan. Twee jaar geleden werd geconsta teerd dat deze caravans slechts een paar decimeter uit elkaar stonden. Deze situatie werd gedoogd nadat tussen de caravans brandschermen waren geplaatst in afwachting van de bouw van definitieve personeels-ver- blijven. De Krim vroeg daarvoor bouwvergunning aan, maar het bouwplan bleek in strijd te zijn met het Bouwbesluit. In verband met de afmetingen mochten per verblijfs- ruimte geen drie, maar slechts twee personen worden ondergebracht. Dat betekende dus vermindering van de verblijfscapaciteit. Voor De Krim i -VAl Wvi was dat zo onaantrekkelijk dat het bouwplan werd ingetrokken en be sloten werd het personeel opnieuw in caravans onder te brengen. Het voor nemen om dat op de oude wijze te doen (dus vlak tegen elkaar met brandschermen) is voor b en w on aanvaardbaar. Voor alle caravans, dus ook als ze als personeelsverblijf worden gebruikt, geldt dat ze op min stens vijf meter van elkaar moeten staan. Het college heeft dit duidelijk gemaakt bij het versrekken van een kampeerexploitatievergunning aan De Krim. ANBO-leden maken busrit De leden van de afdeling Den Burg van de ANBO maken woensdag 20 april een busrit over Texel. Ze vertrekken om 10.00 uur bij de Bak kerstichting aan de Emmalaan en bereiken na een rondrit om 11.30 uur het juttersverblijf van Maarten Boon bij De Cocksdorp. De jut ter vertelt een verhaal en er wordt een lunch geserveerd. Om 13.30 uur gaat het gezelschap weer op weg, om rond 14.30 uur te arriveren bij EcoMare. waar anderhalf uur wordt rondgekeken. Om 17.00 uur is de bus terug in Den Burg. Deel name kost €29,50 (bij een minimum van 40 deelnemers), inclusief lunch. Opgave is woensdag 6 april tussen 14.30 en 16.00 uur mogelijk bij De Buureton aan de Beatrixlaan. De leden wordt verzocht contant te betalen. Zij kunnen zich eventueel ook opgeven bij Wil de Vries-Pan- tus, tel. 312173 (na 18.00 uur). Maritiem museum ook zondag open Het Maritiem en Juttersmuseum in Oudeschild is vanaf eerste paasdag voortaan ook op zondag open. Daar mee wordt een traditie voortgezet die in 1998 uit kostenoverwegingen is gestaakt. 'Inmiddels is er het nodige veranderd', vertelt directeur Esther Banki. 'Het weekendtoerisme is flink toegenomen, maar deze gasten kun nen hier tot dusver alleen op zater dag terecht. Bovendien zijn er zon dag veel mensen op de haven en die kunnen dan ook een kijkje nemen in het museum. Ook ondernemers uit Oudeschild vonden het prettig als wij open zouden gaan. Andere reden is dat er op zondag, met uitzondering van EcoMare, geen musea open zijn, terwijl er wel vraag naar dergelijke voorzieningen is.' Het museum is zondag geopend van 10.00 tot 17.00 uur. De maandag blijft het vooralsnog gesloten, met uitzondering van de maanden juli en augustus. Visserskoor in 't Skiltje Het Oudeschilder Visserskoor geeft zaterdag 23 april de jaarlijkse uit voering in dorpshuis 't Skiltje. Er zijn oude en nieuwe liedjes te horen en in de pauze wordt een verloting gehouden. De toegang bedraagt €4,50, kaartjes zijn verkrijgbaar bij Janna Couperus, Vliegwiel 11, Oudeschild (tel. 318046), Corrie Wit te, Achterom 21Den Burg (313704) en bij Texel Tent, Wilhelminalaan 30, Den Burg (tel.314313). De morgen van een mooie lentedag zingende vogels, bloeiende bloemen, een dag om van te dromen. Toen hebben engelen haar meegenomen naar waar geen nacht is, enkel lichte Dag. onverwachts is rustig van ons heengegaan, zij die ons lief was Grietje de Vries Jitz? - 31 maart 1920 t 22 maart 2005 Namens de familie: N. Lammens-Koopman 22 maart 2005 te Zes 12, Den Burg. te uitvaartdienst zal worden gehouden op ig 26 maart om 14.00 uur in het uitvaart centrum Texel, Bernhardlaan 147 te Den Burg, waarna de begrafenis op de Algemene begraaf- zal plaatsvinden. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in het uitvaartcentrum. Correspondentie-adres: Schelphoek Noord 15, 1749 BB Warmenhuizen. 'rot was iets teveel, itixzat zoveel liefde en wij kregen allemaal ons deel - valt nu een groot gat, plaats waar eens onze buurvrouw zat. "dijft altijd in onze harten voortbestaan, al is het moeilijk zonder u verder te gaan. Wij hebben plotseling afscheid moeten nemen "an onze buurvrouw en 'tante', Grietje de Vries Bedankt voor alles, G. van Santen-v/d Werf Trinet en Kees Petra Arjan Miranda Andreas Cor Johnny Het was de lieve lentewind die mij dit openbaarde en zei: 'zo is elk mensenkind een kind van Moeder Aarde' Toon Hermans Toch nog onverwacht heeft onze lieve, integere en zorgzame man en vader ons verlaten Arend van Loon Huisarts op Texel van 1950-1977 Oude Tonge, 18 februari 1918 Zutphen, 21 maart 2005 Zutphen: Gerda van Loon - Ie Roy Dieren: Joke en Bob Amsterdam: Bas Gorssel: Mads en Gerrie van Dorenborchstraat 189 7203 CC Zutphen De afscheidsbijeenkomst vindt plaats op zaterdag 26 maart om 16.30 uur in crematorium Steenbrugge, Raalterweg 29 te Diepenveen. Na afloop is er gelegenheid tot condoleren. Liever geen bloemen. Uit Zuid-Afrika ontvingen wij het bericht dat onze zus en schoonzus Duut Buisman-Slaman a Texel, 31-03-1926 t Zuid-Afrika, 20-03-2005 is overleden Familie Slaman Correspondentie-adres: J. Buisman 54 Findlaine Court 815 Main road 4093 Queensburgh Zuid-Afrika Voor altijd hennnerd in liefde en vnendschap Voor altijd aanwezig in woord en in geest Voor altijd verbonden door onzichtbare banden Gekoesterd door velen Gemist nog het meest Uw vele blijken van deelneming na het overlijden van EKE VRIESWIJK-HIEMSTRA hebben ons diep ontroerd. Uw brieven, bloemen, telefoontjes en de grote belangstelling tijdens de uitvaart waren voor ons het bewijs van grote vriendschap en waardering voor Eke. Bedankt dat u ons in deze donkere dagen zo nabij bent geweest. Omdat het voor ons onmogelijk is iedereen per soonlijk te bereiken, zeggen wij u langs deze weg onze oprechte dank. Kees Greta, Marieke Francien en Oscar, Isabella Den Helder, maart 2005 Het is fijn dat zoveel mensen met ons mee hebben geleefd tijdens haar ziekte en na het overlijden van onze moeder, oma en omi TJITSKE MOSK-DE ZWART Daarvoor willen we u hartelijk danken. Namens de kinderen, kleinkinderen en achterkleinkinderen Texel, maart 2005 Ik wil iedereen bedanken voor alle lieve, ipooje en ontroerende kaartjes en cadeautjes. Pappa en mamma vonden hef fantastisch Groetjes. 3erom Versfraafen Een nieuw leven Een klein wonder Het klinkt gewoon Maar voor ons heel bijzonder Ivar Geboren op: 22 maart 2005 Zoon van: Sven en Loes Jansen Vederdistelstraat 5 1562 AR Krommenie (075) 622 7807 rJexelaartjes INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17.00 uur. KOSTEN: €4,95 tot en met 3 regels. Per regel meer: €1,65 (mcl. btw). T.k. grote horeca rook- afzuiger, merk Itho, Tel. 317323. Aanbieding: schaal nar cissen voor €2,95. Tuin centrum v.d. Werve Geluid. Licht. Beeld..Ten ten Stiehl Tel. 310 320. Nostalgische landelijke eenvoud vindt u bij Elc- kerlijc, Burgwal 2. Aanbieding, setje violen van 10 st. voor €1.45. Tuin centrum v.d. Werve. Begin op tijd met het uit zoeken van kleding en schoenen voor de inza meling van dinsdagmid dag 12 april. Geef ons de zak! Rotaryclub Texel. Bomen zagen/ singles dunnen, gazon verti- cuteren Bel voor info- 319801. TCA, de grootste kabel leverancier van Texel. Omgeveer 2500 stuks op voorraad. Ook voor vi deo/tv. Actieve man. 66 jr. zoekt dito vrouw om samen op cultureel gebied iets te ondernemen Interes segebied: kunst, musea, muziek, natuur, architec tuur. hist, steden. Reacties br. o. nr. 1927 aan bureau Texelse Courant, Spin- baan 6. 2.000 STUKS DYSON 'zakloze stofzuiger Hard Floors f slechts el 020 35 SS 355 of kl(k op www expert nl w de ruim 200 expert* in heel Nederland IT XI IS| -"( (H.R\M Wij zoeken op korte termijn die voor ons de krant wil bezorgen op de route: De Koog en omgeving. Hier wonen ongeveer 340 abonnees. De kranten kunnen dinsdag en vrijdag vanaf 15.15 uur aan de Spinbaan worden afgehaald. Geïnteresseerden kunnen voor nadere inlichtingen terecht bij de balie van de Texelse Courant aan de Spinbaan. I iMnnu I L— Longevetd S de Rooy

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 3