Gebrek aan deelnemers speelt surfronde parten Commissie stopt met organisatie i im% Hobby- en decoshop in Weverstraa JJedrijvig/iefï/ COURANT" .TEXELSE Texel'94 'Je kunt laten zien watje hebt gedaan' Toerclub Taxi 312000 klaar voor actief seizoen n paar klanten in haar nieuw art- en decozaak in de Wever- Vogelwerkgroep Texel houdt rra dag een excursie door Waaien: ten Er wordt vooral naar de vefs Mos lende eenden- en ganzenso: ri gekeken, maar ook wordt gel? Pc andere toevallige gasten. De e< jn. C sie begint om 10.00 uur a Westerboersweg. Marie's hobby- en decoshop is de naam van nieuwe zaak die Anne- Marie Reijding heeft geopend in de Weverstraat. Een winkel in hobby- en woondecoraties, waarmee ze de kraam waar ze zeven jaar lang op markten soortgelijke spullen verkocht heeft verruild voor een vaste plek. Het voormalige woonhuis Wever straat 6, het pand waarin ze haar zaak heeft gevestigd, is nauwelijks meer te herkennen. "We hebben het hele maal, en dan bedoel ik van onder tot boven, verbouwd en opgeknapt.' Het resultaat is een nostalgisch ogende winkel, met vloerdelen en stellingen van steigerhout, met daarop een uit gebreide mix van artistieke en deco ratieve spullen. Een klein deel daar van maakt ze zelf. andere spulletjes scharrelde ze op via internet of via het relatienetwerk dat ze opbouwde tij dens haar periode op de markt. Ook verkoopt ze borduurwerk van Hannie van Zoelen, foto's en ansichtkaarten van Joyce Bos en etsen van lub Brouwer. Naast de verkoop org i seert ze workshops, bijvoortt voor het maken van ontbijtbo' ^rde draagtassen of schilderijen. Op moment dat de verslaggever ave. kijkje neemt, is een groepje kinö jg j,. aan het werk. 'Hun ouders zijn netd het winkelen, zij vermaken zich' ie w Omdat op het pand een tn a-,te bestemming rust, is boven de; arte een woning gemaakt, die mm# k;- is verhuurd. pj Ad 555- VRIJDAG 25 MAART 2005 'I L VLI VU twaalfde plaats staan, maar zijn nog steeds in de race voor een positie in de top tien. John en Peter van Heer waarden behaalden met 6720 punten de vierde plaats. Ook zij boekten geen winst in het klassement en blij ven zesde. Gerda en Freek Veeger zijn op vakantie, maar werden kundig vervangen door Tiny Zwaneveld en Jos Veeger. Deze behaalden een score van 6704 punten en behielden daarmee de derde plaats. Het gemiddelde was met 6408 pun ten aan de hoge kant, mede omdat er niet minder dan 34 marsen werden gespeeld. In het algemeen klasse ment koersen Boogaard en Stapers- ma op de titel af. Zij hebben met nog twee speelronden te gaan een voor sprong van meer dan 3600 punten op John Vlaming en Enk Jan Geus. Gerda en Freek Veeger en Bart Weijdt en Willem Koomen zijn nog in de race voor de tweede plaats. Kofferbakmarkt Op het parkeerterrein van zwem paradijs Calluna aan de Schuma- kersweg wordt maandag tweede paasdag de eerste van een reeks zomerse kofferbakmarkten van IJs club De Koog gehouden. De markt duurt van 9.00 tot 13.00 uur, het ter rein is vanaf 8.00 uur open, later dan in voorgaande jaren. Wegens geste gen kosten is het standgeld iets verhoogd. Het is verboden nieuwe spullen te koop aan te bieden, hier zal streng op worden toegezien. Voor meer informatie: tel. 317652 of 06-22038047. De uitwedstrijd die de selectie van Texel '94 zaterdag tegen Vrone zou spelen is verzet naar 14 apnl en be gint om 18.45 uur. Randstad u, Eilandcompetiti; Programma 29 maart l i Veld A I I 18.30 Smash K -Bremakker D^j 19.15 Oostra-Foto de Waal Sms 20.00 Paal 28-Tatenhove 1 q 20.45 NIOZ 1 -Kobeko Tatenh; 21.30 Maarco B.-Sportshop2 Ka 22.15 Autocentr.-Cocky Sports! Veld B 18.30 Tevoko 2-Ecotiem Lindet 19.15 Lindeboom-Randstad EolflJl 20.00 OSG-CVI RanQ js V 20.45 TESO-Prinsen van Texel 21.30 Smash'68-Salon MartinePri- f 22.15 L&R Wessels Ontw Smas "y ipir Veld C 18.30 Sportshop 1 -Klif 23 Durpert 19.15 Timmer-Durper D. Sponst 20.00 Bar Sportief-lepe de B. Tir 20.45 B&B-Jozefschool Bar Sf 21.30 Schouwstra-Natuurw. Joze 22.15 Zeilmakerij-NBC Schoir» lp; ertra ing Wedstrijdleiding: Randstad enG? (tel. 322434). g. Uitslagen 22 maart NIOZ 3-Swler Groente Fruit 0-3; Rabo e De Pilaar 3-0, Texelse Autocentrale-W ome Bouw 0-3; Tatenhove 1-Kobeko 2-1, Pa jco De Krim-Sportshop Texel 2 1-2, Ntc Cooky's Kapsalon 3-0; CVI-De Lindet-;.- 3, Ecotiem-OSG 0-3, Super de Boer-Te,- "5r9 0-3; De Pnnsen van Texel-Randstad 0-31 W Installatietechmek-Albert Heijn 1-2; Nt ikkic Slagerij Beverdam 1-2, Bremakke--", ^jy Oostra Schilder 3-0; Aeolus Uitzencr>j I, Smash'68 0-3; Foto De Waal-Salon Mal 1Klit 23-Tïmmer's Bakken) 0-3; Slagen; I dam 2-Bar Sportief 1-2, Durper Drup-S h€ lepe de Boer 0-3 BBHH lrt|6 Voetbalsters houden stand Het meidenteam van Texel'94li iee^ zondag op eigen veld een n &n bevochten gelijkspel geboeid gen Zaandijk. Na negentig m *-::xi lijke minuten stond het 0-0, uitslag waarmee de Texelaars blij waren. en-K chti rtx Na een periode van zes weken n: gedwongen rust kwam Zaandj- bezoek, een club die nooit et werd getroffen. In het eerste ha ging de strijd gelijk op en krege j Texelse spitsen zelfs een paar in jes. Deze werden echter niet be Daarna begon Zaandijk druk te ten en kregen de Texelse verded het zwaar te verduren. Geïnspin door de sterk spelende AnneZa en keepster Marit Tuitman hielde de zaak echter keurig dicht. In de tweede helft voerde Zaai het tempo verder op en Texel'94 het steeds zwaarder, ook nu hield de verdediging star was daar af en toe kunst- en werk voor nodig. De Texelse s| kregen nog een paar kansjes Marleen Schellinger waagde grote afstand een schot op t maar zag de bal net naast waardoor de stand ongewijzigdü 0-0. Cruciaal duel dames Tevoko Het eerste damesteam van Te speelt zaterdag een cruciale ijj^| strijd tegen Dinto 2 uit Warr huizen. Dit treffen, dat pla; in sporthal Ons Genoegen 13.30 uur begint, zal waarscis w< lijk beslissend zijn voor de ti oor; de plaats in de eindrangschü mik van de promotieklasse. De tw geef; plaats geeft recht op pront lertr. degradatiewedstrijden. De wn leb daarvan promoveert naar de delijke) derde divisie. Dinto2sbne met 68 punten uit 18 wedsfrj één punt voor op Tevoko, dï laatste weken in de winning is en er alles aan zal doen oir goede resultaat van de uitwee; (1-3 voor de Texelaars) te he *s len. Beide teams hebben nogi wedstrijden te gaan, waart* wedstrijdprogramma van Din'.e zwaarder lijkt dan dat van de" laars. Koploper Croonenburg goed als onbereikbaar op weg; het kampioenschap. Excursie door Waalenburg Ie to foe feBo Johannespassion in Den Hoorn Het was eigenlijk een werkstuk voor school, maar Ruben van Vliet houdt er mooi twee grote geluids boxen aan over. 'Hoe maak ik de ideale luidsprekerkast', was het onderwerp dat de eindexamen leerling van de havo voor zijn zo geheten profielwerkstuk had geko zen. Hij bracht het meteen maar in de praktijk. Van Vliet was één van de eindex amenleerlingen die gisteravond op de OSG voor medeleerlingen, leraren en ouders een presentatie over hun profielwerkstuk hielden. Het was voor het eerst dat dat gebeurde. Het profielwerkstuk is een scriptie die de leerlingen in de tweede fase van het voortgezet onderwijs (de boven bouw) verplicht moeten mak'en om eindexamen te kunnen doen. Het werkstuk wordt als een examen onderdeel beschouwd. De voordrachten van gisteravond waren vrijwillig. In totaal 24 van de 72 eindexamenkandidaten van vwo en havo gingen de uitdaging aan. De onderwerpkeuze was wisselend, evenals de presentatie. Sommigen hielden het bij een oplepeling van de feiten die ze voor hun werkstuk bij elkaar hadden verzameld. Anderen vertelden over onderwerpen waarin ze persoonlijk geïnteresseerd bleken te zijn. Het presenteren op zich ging de leerlingen goed af. Jeroen Driehuis had voor cryptologie gekozen, ofwel de wijze waarop gecodeerde bood schappen kunnen worden gedeco deerd. 'Een leraar wiskunde had daar in de derde klas eens iets over ver teld en dat is me daarna bijgebleven.' Zoek- en speurwerk op internet leidde tot een werkstuk waarin drie coderingsmethoden worden be schreven. De ingewikkeldheid daar van kon Driehuis tijdens zijn tien mi nuten durende presentatie niet tot een simpel verhaal decoderen. Met enthousiasme wist hij zijn publiek wel nieuwe kennis over cryptologie en vooral hoe complex dat is bij te bren gen. Michel Stroo wist de interesse te wekken met een presentatie over het laten varen van de Schulpengat op koolzaadolie. Om zich daarin te ver diepen was hij bij raadslid Piet Standaart langs geweest die het koolzaadplan op Texel lanceerde en was hij bij Teso gaan praten. Na alle voors en tegens op een rijtje te heb ben gezet, luidde zijn conclusie dat het plan momenteel met haalbaar is, maar in de toekomst misschien wel. Grootste struikelblok is volgens Stroo dat de leverancier van de motoren geen toestemming geeft voor expe rimenten met koolzaadolie. Na de presentaties, die verspreid over drie lokalen werden verzorgd, hielden de leerlingen in één lokaal nog gezamenlijk een presentatie. Een deel had posters gemaakt met daarop kort hun bevindingen en de leerlingen van het profiel natuur en techniek toonden wat zij hadden ge maakt. Met behulp van technisch lego liet Thomas Boom zien hoe hij een vierwiel-aangedreven autootje tegen een steile plank kon laten rij den. Van Vliet liet meerdere malen aan de hand van zijn bouwtekeningen zien hoe hij zijn boxen had vervaar digd. Volgens de spelregels van het werkstuk zouden de leerlingen er in totaal ongeveer veertig uur aan moe ten besteden. Van Vliet ging daar overheen. 'Maar ik vond het dan ook een interessant onderwerp.' Een van de boxen liep bij het vervoer schade op, maar dat kon geen kwaad. 'Ik weet nu ook hoe ik het moet repare ren.' Stroo vond het prettig dat hij zijn bevindingen kon presenteren. 'Nu kun je laten zien wat je hebt gedaan en verdwijnt je werkstuk niet ergens op een grote stapel.' Een jury beoor deelde de prestaties. Bij de voor drachten kwamen Thomas Boom (havo) en Wim Ridderinkhof (vwo) als besten uit de bus. Bij de beoordelin gen van de posters waren dat Laura Graaf (vwo) en Jonathan Knippen berg (havo). Na vijftien edities komt er een einde aan de Texel Race. Gezien de steeds kleiner wordende belang stelling heeft de organiserende commissie unaniem besloten te stoppen met het organiseren van Nederlands bekendste surfwed- strijd. 'Vorig jaar hadden we nog maar 33 deelnemers, tegen 80 vrij willigers, terwijl de kosten en het werk wél hetzelfde bleven en het steeds moeilijker werd om spon sors te vinden. Dan ontkom je op een gegeven moment niet meer aan zo'n beslissing', vertellen voor zitter Wieb van den Berg en wedstrijdleider Klaas van der Duim. De surfsport beleeft een zware crisis. Konden fanatieke surfers tot een paar jaar geleden in de zomer nog weke lijks aan een grote wedstrijd mee doen, tegenwoordig zijn er nog maar een paar over. Evenementen op zee zijn met gemak op één hand te tellen. 'Volgens mij heb je alleen Hargen (Noord-Holland, red.) nog over. Ook De Cocksdorp-Den Helder-De Cocks- dorp wordt niet meer georganiseerd', vertelt Wieb van den Berg, die aan de wieg van de Texel Race stond en sa men met zijn zoon André sindsdien elk jaar bij de organisatie betrokken was. Van den Berg wijt.de terugloop aan een gebrek aan nieuwe aanwas on der de surfers. 'De oude knarren blij ven wel'komen. Een stuk of vier, vijf jongens hebben elk jaar meegedaan. Maar de jeugd heeft kennelijk andere dingen aan het hoofd en laat het af weten. Dat kun je ze met kwalijk ne- men, maar je merkt het wel. ook bij voorbeeld in de triatlon. In de begin tijd wilden soms wel honderd surfers aan de Texel Race meedoen. We se lecteerden toen op basis van de re sultaten in andere wedstrijden. Nu heb je een hoop werk om een beetje een leuk deelnemersveld te krijgen. Dan stuur je uitnodigingen en moetje er daarna zelfs achteraan bellen of ze wel komen.' Om de belangstelling te vergroten, probeerde de organisatie de Texel Race vorig jaar aantrekkelijker te maken door op de dag na het evene ment kitesurfwedstrijden te houden. 'Maar dat werkte ook niet. Bovendien hadden we de pech dat het erg hard waaide. Er finishten maar zes deelne mers. Ron Ruiter, die al heel vaak heeft meegedaan, zei laatst nog dat hij nooit zo kapot was geweest als na de Texel Race van vorig jaar. Daar door hadden de surfers op zondag geen trek meer in wedstrijden.' De teruggang is ook te merken bij Windsurfclub Texel, waarmee de or ganisatie van de Texel Race (de Stichting Texel Race) officieel niets van doen heeft, maar waarin een deel van dezelfde mensen actief zijn. 'De vereniging telt op papier misschien wel vijftig leden, maar de meesten zijn alleen maar ondersteunend lid. De actieve leden, die ook aan wedstrij den meedoen, zijn maar met een stuk of tien.' De Stichting Texel Race wordt nog niet wordt opgeheven. 'Als er dan straks iemand komt die het van ons wil overnemen, dan hoeft hij niet al les weer te starten.' Maar de negen leden tellende organisatie valt wel uit elkaar. 'Met pijn in het hart', volgens Van den Berg en Van der Duim. die er echter 'geen drama van willen maken'. 'We kunnen terugkijken op een fantastische periode, waarin we heroïsche wedstrijden hebben geor ganiseerd en waarin de top van Ne derland altijd aanwezig is geweest en oud-olympiérs als Stefan van den Berg en Donen de Vries titels op hun naam schreven.' Drie keer werd de race afgelast. Dat gebeurde al direct in het eerste jaar. in 1990, toen er op zaterdag een storm woedde en op zondag onweer losbarstte. In 1997 en 2003 werd er wel gestart, maar viel vervolgens de wind weg. In 1995 maakte de organisatie een uitstapje door het Europees kam pioenschap te organiseren. Doordat het een week lang windstil was, werd de wedstrijd zelf een fiasco. Toch beschouwen ze het evenement als een hoogtepunt. 'We hebben ons rot gewerkt, want je moest er steeds re kening mee houden dat de wind op stak en er gevaren kon worden. En om de deelnemers bezig te houden, organiseerden we elke dag wel iets anders voor ze. De buitenlanders hebben het er nu nog over. Adriaan en Dorian van Rijsselbergho komen bij nogal wat wedstrijden en dan wordt er steeds weer over gespro ken. Met de overnachtingen, het eten, de activiteiten en een prachtige locatie bij paal 28 hadden we het goed voor elkaar. Dat waren die surfers niet gewend.' n de profielwerkstukpresentatie de bouwtekeningen van de geluidsboxen die hij vi Duo Bakelaar wint kaartronde Marja en Martien Bakelaar hebben met 7255 punten de 24ste speel ronde van klaverjasclub Den Burg gewonnen. In het algemeen klassement veranderde er niet De leden van Toerclub Taxi 312000 gaan een actief wielerseizoen te gemoet. Op het programma staan een respectabel aantal toertoch ten, variërend van een lammetjes- tocht tot een driedaags uitstapje naar Nijverdal en de Elfmerentocht tot ritten door Noord-Holland. Volgend jaar viert de toerclub het 25- jarig bestaan en in die periode maakte de liefhebbersclub onder meer naam met ritten van Vaals naar Texel en van Parijs naar Texel. De af stand vanuit Vaais werd in één etmaal overbrugd, tussen Parijs en de veer boot waren meerdere tussenstops ingelast. Toen de belangstelling voor deze grote ritten afnam, koos de club voor tochten en uitjes die een groter deel van de 38 leden aansprekan. Het begrip toerclub zegt al dat er geen wedstrijd wordt verreden. Omdat er wel kilometers moeten worden ge maakt, houdt de groep een snelheid aan van minimaal 25 kilometer per uur, met als uitgangspunt dat niet wordt gejakkerd en dat de ploeg in z'n geheel het eindpunt bereikt. Zondag 3 april gaat het seizoen van start met de Lammetjestocht, een rit van zo'n 60 kilometer die om 9.00 uur begint bij het 'clubgebouw' van Taxi 312000 aan de Spinbaan. Ook niet- leden mogen zich aansluiten. Onder weg wordt gepauzeerd voor een kop koffie en appeltaart. Op zondag 1 mei vertrekken de Texelaars naar Fries land voor deelname aan de Elfmeren- tocht, een nt van 150 kilometer. Een afvaardiging van de toerclub wordt woensdagavond 4 mei naar Wageningen gebracht, om daar het bevrijdingsvuur op te halen. Net als vijf en tien jaar geleden brengt een groepje toerfietsers de fakkel 's nachts naar Texel, zodat het vuur op de vroege morgen van bevrijdings dag 5 mei kan worden ontstoken. Belangrijk evenenement vormt de driedaagse van Nijverdal, die op 24, 25 en 26 juni wordt gehouden. De toerrijders overnachten in een jeugd herberg en maken dagelijks tochten door de Achterhoek. Eind augustus trekken de toerrijders er opnieuw op uit. waarschijnlijk voor een weekend naar Driebergen. Tussen de eerder genoemde evenementen door staan ritten door Noord-Holland op het pro gramma. Rommelmarkt in Den Hoorn In verband met Pasen komt de rommelmarkt die iedere maandag middag in Den Hoorn wordt gehou den komende week te vervallen. De eerste van vier grote markten, met koffie en oliebollen, staat voor zaterdag 16 april op de agenda. De andere zijn op 7 mei, 4 juni en 2 juli. Zaterdag 15 oktober wordt een herfstmarkt gehouden. veel. Stapersma en Boogaard stevenen nog steeds met vaste hand op de titel af. Marja en Martien Bakelaar beleven een wisselvallig seizoen. Zij wisselen hoge sóores af met minder goede resultaten. Wel hebben zij het seizoensrecord van meer dan 7800 punten in handen. Hun hoge-score van deze speelavond hadden zij te danken aan het laatste spel van ruim 2000 punten. Dit leverde tevens een plaatsje winst in het algemeen klassement op. Zij stijgen van de achtste naar de zevende plaats en zijn daarmee goede middenmoters. Fenny en Rob Caspers legden beslag op de tweede plaats. Zij gingen ma tig van start, maar wisten met een sterk spel van even meer dan 2000 punten in de laatste ronde nog net boven de 7000 punten te eindigen (7024). Winst in het algemeen klasse ment leverde dit met op, zij blijven op de vijfde plaats staan. Carlo Bos en Cees Vinke speelden 6898 punten bij elkaar, goed voor een derde plaats. De heren blijven op de Paasrit MAB De MAB houdt maandag de jaarlijk se paasrit. Deze rit is de derde die meetelt voor het kampioenschap. Gestart wordt om 14.00 uur bij de firma Schoenmaker aan het Wezen land, waar vanaf 13.30 uur kan wor den ingeschreven. De prijsuitreiking vindt direct na afloop plaats in de kantine van de MAB in Eierland. In de hervormde kerk van Den Hoorn vindt vrijdag (vandaag) een concert plaats van het Collegium Musicale uit Göttingen. Op het programma staan madrigalen van Claudio Mon teverdi, motetten en het Deutsches Magnificat van Heinrich Schutz en de Johannespassion van Leonard Lechner. Het concert begint om 20.00 uur, de toegang is gratis. Na afloop wordt een inzameling gehou den ter bestrijding van de kosten. Leden van Toerclub 312000. gefotografeerd tijdens een tussenstop voor Paleis Soestdijk.

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 6