De nieuwe Texeit Keltjes, kan hei |Para's Skydive in portocabins HEMA rem Cjrocn ^warLrJexels ïn het harlL, Den Burg opgeschrikt door schietpartij Vanaf nu J| verkrijgbaar texelseScourant 1 1 l L i IiiHHI il.MHIl Nieuws van de provincie Gewonde Armeniër (48) buiten levensgevaar l| Afslag bedreigt komst ^hulpdiensten op strand Verschijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg Bedreiging Naar nu bekend is geworden is luchtvaartondernemer Sebastiaan Wooning uit Lelystad eind januari naar de politie gestapt om melding te maken van bedreigingen door Bob Rienks. De directeur van Paracen trum Texel zou Wooning, die rond vluchten gaat verzorgen boven Texel, dusdanig hebben geïntimideerd dat deze zich zo bedreigd voelde dat hij naar de politie is gestapt. Pagina 5 m Texel Live Een gezellig festival met volop muzi kale variatie dat veel belangstellen den trok. De organisatie van Texel Live 2005 in De Toekomst kijkt met tevredenheid terug op het festival waarop gedurende twee avonden vijftien Texelse bands optraden en leerlingen van de muziek- en dans school demonstraties streetdance gaven. Pagina 7 De Koog wint derby Het gaat er in het voetbal niet om wie het best speelt, maar wie de meeste doelpunten maakt. Een waarheid als een koe, maar de spelers van De Koog moesten er in de eilandderby tegen Oosterend hardhandig op ge wezen worden. Pagina 9 (Advertentie) Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant folders van: Stichting SoftwareConsulent.nl STICHT/MC DUURZAAM 1 1 1 Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. (Advertentie) a\\es Burgers hebben stem in grote Lee1» (je investeringen VVin een ritje met de stoomtram! va* dtd?^and Kijk in deze krant! N OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 11967 DONDERDAG 31 MAART 2005 TEXELSE^ COURANT Met uitvouwbare kaart van Nationaal Park Duinen van Texel ringa van de Vereniging Strand- exploitanten waarschuwde de afge lopen jaren meerdere malen dat alleen vooroeversuppleties niet toe reikend zijn om de afslag van het strand tegen te gaan. De deelnemers aan de strandschouw werden vorige week langs de aangetaste plekken gereden. In hoeverre Rijkswaterstaat bereid is vóór het komend seizoen suppleties aan te brengen ten zuiden van paal 9 is vooralsnog de vraag. Volgens een woordvoerster is tijdens de kust- bedrijf Blue Side Up van onder- ..ners Alexander Beetz, Arie Sevel en Wim van Gilst heeft een rgunning aangevraagd voor de latsing van vijf portocabins op tterrein van Vliegveld Texel ten ihoeve van het nieuwe para- «ntrum Skydive Texel. Volgens de anvraag zou de tijdelijke huisves- fig aan de rechterkant van het iegveld moeten komen, in het lengde van de bosschages aan kant. jtgens Beetz zijn de portocabins siemd voor de parateams en zul- r ze worden gebruikt als team- oms. Daarnaast wordt ruimte gere geerd voor het manifest, het in- ienvan de springers in de vliegtui- m. Voor een reguliere bouwvergun- ng staat een procedure van zo'n aalf weken, maar afhankelijk van omstandigheden kan die mogelijk iter uitvallen, aldus een woordvoer- er van de gemeente. Het vouwen inde parachutes gaat mogelijk ge wen in de hangar van Zweefvlieg- öbTexel. 'We zullen deze week een lorstel doen aan het bestuur en dat oetdoor de leden worden goedge- urd', aldus Beetz. Volgens Sjaak rstra, voorzitter van.de zweefvlieg- ub, is er inderdaad gesproken over Sgebruik van onze ruimte en zal LeSide Up een voorstel op papier teken. Volgens de voorzitter heb ree leden het laatste woord. 'Als jworstel gunstig is voor de club nerze leden dan zullen wij het met Snpositief advies voorleggen.' Dat iutonnen gebeuren op 9 april. Dan Udt de club haar jaarlijkse vóór vergadering. aankoop van het vliegveld restaurant is volgens Beetz rond. 'De verdere afronding is een formaliteit. De NV Luchtvaartterrein heeft inge stemd met de overname en ik heb mijn handtekening gezet. Alleen de akte moet nog gepasseerd worden. Het geld komt vast te staan op een geblokkeerde rekening bij de notaris.' Hij verwacht dat de verkoopakte be gin april passeert. Of er in het res taurant een verkooppunt komt voor de verkoop van tandemsprongen en rondvluchten door Wooning Aviation, een rondvluchtbedrijf uit Lelystad, is nog onzeker. 'Het ligt voor de hand. maar het is niet vanzelfsprekend. Op het pand zit een horecabestemming. Dan kun je niet zonder meer een verkooppunt inrichten.' Vooralsnog is er evenmin sprake van een gecom bineerde verkoop vanuit de kiosk van René Hovestad, die voor zijn motor- zweefbedrijf Reinair een verkooppunt wil realiseren op het vliegveldgras. Bob Rienks, eigenaar van Paracen trum Texel, maakte al bezwaar tegen die kiosk, omdat hij verwacht dat de verkoop van Skydive vanuit dit ver kooppunt zal plaatsvinden. In de voorbereidingen naar de start van Skydive Texel op 30 april hebben de initiatiefnemers - naast Beetz zijn ook Herman Landsman, Arie Drevel en Wim van Gilst bij het nieuwe para centrum betrokken - inmiddels een nieuw vliegtuig aangeschaft in Ame rika, een Cessna Grand Caravan, die plaats biedt aan 20 parachutisten. 'We verwachten alleen niet dat dit toestel op tijd in Nederland is in ver band met de certificering, omdat het uit Amerika afkomstig is. Daarom nemen we geen risico en hebben we voor de zekerheid een ander toestel Lees verder pagina 5 Medewerkers van de ambulancedienst ontfermen zich over het slachtoffer van de schietpartij die dinsdagavond aan de Bernhardlaan plaatsvond. fft*Dioo,w ,„«,sï s Den Burg is dinsdagavond opge schrikt door een schietpartij waar bij drie mannen van Armeense af komst betrokken waren. Hierbij raakte een 48-jarige man zwaar gewond. Aanleiding waren volgens de politie vermoedelijk problemen in de relationele sfeer. De twee andere mannen, in de leeftijd van 24 en 49 jaar, sloegen aanvankelijk op de vlucht, maar hebben zich nog diezelfde avond bij de politie gemeld. Het slachtoffer is buiten levensgevaar. Volgens ooggetuigen ging aan de schietpartij die rond 22.10 uur plaats vond op de hoek Bernhardlaan- Sluyscoog een vechtpartij vooraf. Het slachtoffer zou, vermoedelijk na een ruzie die in of bij zijn huis aan de Bernhardlaan was begonnen, zijn achtervolgd door twee mannen en probeerde op zijn Spartamet een vei lig heenkomen te zoeken. Tijdens zijn vlucht werden drie schoten gelost, waarna hij ten val kwam. De twee andere mannen, onder wie de ver moedelijke schutter, sloegen op de vlucht. Toegesnelde buurtbewoners waarschuwden vervolgens ambu lance en politie. De sfeer bleef ge spannen, ook toen politie en zieken wagens waren gearriveerd en am bulancepersoneel zich over het slachtoffer ontfermde. De politie wilde gisteren geen mededelingen doen over de aard van de verwondin gen, maar volgens een ooggetuige was sprake van verwondingen in ge zicht, schouder en de romp. Zeker is dat de man veel bloed verloor. Vol gens de politie betrof het geen afre kening of andere criminele actie, maar waren problemen in de rela tionele sfeer de oorzaak van de schietpartij. Volgens een buurtbe woner betrof het een familiekwestie. De plaats van de schietpartij werd afgezet met linten en de politie, die aanvankelijk met een paar man ter plaatse was, had de handen vol om de gemoederen tot bedaren te bren gen. Het slachtoffer, dat woonachtig is in Den Burg, werd met een extra boot overgebracht naar het zieken huis in Den Helder en later naar Alkmaar, waar hij gisternacht om 1.00 uur op de intensive care is opgeno men. Volgens een woordvoerder van de politie was zijn toestand gister morgen stabiel en een familielid be vestigde gisteravond dat hij het goed maakt. De twee andere mannen die bij de schietpartij betrokken waren, even eens woonachtig in Den Burg, sloe gen na het afvuren van de schoten meteen op de vlucht. Rond 11.00 uur meldden zij zich telefonisch bij de politie, waarna ze in hun woning wer den aangehouden en ingesloten. In het huis trof de politie een vuurwapen aan. Onderzoek moet nog uitwijzen of met dit wapen de schoten zijn af gevuurd. Assistentie van de overkant kreeg de politie in de hoedanigheid van de technische recherche en een speurhond met hondenbegeleider. De politie was volgens buurtbewo ners op de plaats van de schietpartij tot een uur of twee 's nachts bezig met onderzoek. Just van den Broek. ma's in fort Wierickerschans in Bode graven. De functie van directeur van de Stich ting Texels Museum lijkt hem aantrek kelijk in die zin 'dat ik er veel van mijn brede belangstelling in kwijt kan en er tegelijkertijd nieuwe dingen in kan ontdekken'. Dat nieuwe zit voor hem onder meer in de combinatie van drie musea en het leidinggeven aan en samenwerken met veel medewer kers, maar ook in het werken aan brede voorlichting en educatie over wadden en Noordzee. 'En natuurlijk in Texel zelf, een plek waar natuur en cultuur van oudsher zo samenhan gen. Mijn passie voor de natuur, de zee, voor cultuur en het overbrengen dienst begint om 10.00 uur en wordt gehouden in Eben Haëzer aan de Julianastraat in Den Burg. ledereen is welkom. Van 12.00 tot 13.00 uur is er in hetzelfde gebouw een afscheids receptie. Ook wie de kerkdienst niet kan bijwonen, is daar welkom. Zoektocht Zalm Reddingboot De Zalm uit De Koog heeft maandagmiddag ongeveer een uur op zee tussen paal 17 en paal 20 naar een vermist gewaande surfer gezocht. Aanleiding was een wake board dat een Wieringer kotter nogal ver uit de kust had zien drijven. De bemanning van de kotter vertrouwde het niet en waarschuwde het Kust wachtcentrum in Den Helder. De Zalm trof geen surfer aan. van een verhaal komen zo geweldig samen.' Van den Broek is getrouwd. Zijn vrouw is beeldend kunstenaar. Sa men hebben ze twee kinderen. De oudste doet dit jaar eindexamen, de jongste gaat naar de vierde klas van de middelbare school. Geldorp stapt naar Rijkswaterstaat «rgemeester Joke Geldorp heeft bij Rijkswaterstaat op aange- fongen nog vóór het seizoen (trazandsuppleties op het strand nzuiden van paal 9 aan te bren- en. Er heeft inmiddels zoveel af- plaatsgevonden dat het (rand bij hoogwater voor hulp- tfleningsvoertuigen onbereik- aar dreigt te worden. burgemeester heeft haar zorgen angekaart bij het plaatsvervangend oofd van Rijkswaterstaat Noord- bliand tijdens de kustschouw die en week geleden in de Vliehors Ex- $s langs het Texelse strand werd snaakt. Geldorp: 'Ik maak me zor- en over de bereikbaarheid van het bend voor politiewagens, de ambu- nce en de wippertruck van de NRM.' De burgemeester is ook be- »gd over de veiligheid van de bandhuisjes die tijdens het seizoen m zuiden van paal 9 worden neer zet. problemen op het strand ten zui- ivan paal 9 zijn niet nieuw. Tijdens ien bleek al meermalen dat de 2003 aangebrachte vooroever- jppletie er onvoldoende werkt, isen die er langs het strand lopen, momenteel meters hoge kliffen •plekken waar eerst een glooiende Hing was. Voorzitter JurSchui- Dominee G.J. Sipkema neemt zon dag na zeven jaar afscheid als predi kant van de Texelse baptisten gemeente. Hij en zijn vrouw verhuizen binnenkort naar Almelo, waar Sipke ma een beroep heeft aangenomen van baptistengemeente De Bron. De scheldende dominee zal in zijn afscheidsdienst zelf de prediking ver zorgen en gebruikt daarvoor als lei draad het bijbelgedeelte 1 Thessa- lonicenzen 2:1-12. Daarnaast wordt een kort woord gesproken door br. Nog maar kort geleden stond deze vijf meter lange paal op het strand bij paal 9 nog gro- Pe*er c'e Vries namens de Texelse tendeels in de bodem temidden van rietschermen. Door het wegspoelen van het zand staat baptistengemeente en iemand van hij er nu zó bij en valt bijna om. (FototunyötGnui Sipkema's nieuwe gemeente. De Afscheidsdienst dominee Sipkema Van den Broek is volgens eigen zeg gen iemand 'met veel verschillende interesses'. Zijn achtergrond ligt met alleen in de biologie, maar ook in het theater en de beeldende kunst. In Afrika deed hij onderzoek naar de tro pische ziekte bilharzia en de visteelt. Daarnaast werkte hij bij (muziek)- theaterprojecten als de Dogtroep en de Prix de Rome. De afgelopen jaren was hij bij Greenpeace verantwoor delijk voor campagnes op het gebied van de zee en de bossen. Tegelijker tijd was hij onder andere betrokken bij het laughterlab van stichting Kaïj en bij Fort van de Verbeelding voor het opzetten van culturele program- schouw bekeken waar in 2006 even tueel extra suppleties kunnen worden aangebracht. Geldorp kaartte de mogelijkheid aan om te bekijken of er dit jaar elders langs de kust bij andere suppleties zand kan worden be- Lees verder pagina 5 Nieuwe directeur Texels Museum De 50-jarige Just van den Broek uit Amsterdam wordt de nieuwe di recteurvan de Stichting Texels Mu seum, de overkoepelende organi satie van EcoMare, Maritiem en Jutters Museum en Oudheid kamer. Hij volgt Jan Kuiper op, die onlangs vertrok naar Landschap Noord-Holland. Van den Broek gaat op 1 juni aan de slag.

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 1