V 4: Zelf varen in Maritiem Museum -LR TEXELSE 2 COURANT' Cultuurbeleid oud Papier Geknip^CT SSS Mijn idee... BEZORGER m/v Wat ik zeggen wou... Bloemen voor burgemeester Med'sche zorg Hulpverlening Kerkdiensten Radio Texel texelse'Scourant DONDERDAG 31 MAART 2005 TESO heeft de vaarsimulator van de nieuwe veerboot Dokter Wage- maker overgedragen aan het Maritiem en Juttersmuseum in Oudeschild. De apparatuur zal daar deel gaan uitmaken van de vaste tentoonstelling over de ge schiedenis van de veerdienst. Be zoekers worden op deze manier in de gelegenheid gesteld zélf (virtu eel) de veerboot van Den Helder naar Texel te varen. 'Het is net een computerspelletje, maar dan nog echter', merkte directeur Esther Banki gistermiddag op nadat de apparatuur was overgebracht en geïnstalleerd. Medewerkers van het museum kunnen de 'weersom standigheden' naar believen aan passen, zodat het makkelijker of moeilijker wordt de boot in de ha ven te krijgen. De vaarsimulator was door TESO opgesteld in een ruimte bij aannemersbedrijf Tatenhove aan de IJsdijk. Zoveel mogelijk apparatuur die in de stuurhuizen van de Dokter Wagemaker staat, werd nagebouwd en drie grote beeldschermen fun geerden als 'vensters' van de 'brug'. De simulator was bedoeld om de stuurlieden vertrouwd te maken met het andere besturingssysteem van de nieuwe veerboot. In plaats van met twee joysticks, zoals bij de Molengat en de Schulpengat, wordt de Dokter Wagemaker met één joystick be stuurd. Ook moesten zij vertrouwd raken met de nieuwe roerpropellors die het Voith Schneidersysteem met ronddraaiende schoepen vervangen. Met het afronden van de bouw van de Dokter Wagemaker raakt de simulator overbodig. De stuurlieden vertrekken binnenkort in ploegen naar Vlissingen, waar zij op de nog in aanbouw zijnde boot met de appara tuur vertrouwd zullen worden ge maakt. Ook zullen daar enkele proef vaarten worden gemaakt, voor het schip naar Texel wordt gevaren. De kapiteins van de zes vaarploegen hebben in totaal ruim duizend uur met de simulator geoefend. De gevoelige apparatuur is inmiddels overgebracht naar het Maritiem en Juttersmuseum, waar zij een plekje heeft gevonden in de permanente tentoonstelling over TESO. 'We heb ben er nog even over gedacht zelf een ruimte in te richten op de veer haven'. vertelt woordvoerder Alex Cofino, 'maar toen bleek dat het museum de simulator graag wilde hebben, hebben we daarvan afge zien.' De plaatsing van de simulator past ook in de toekomstplannen van het museum. 'We willen steeds meer nadruk leggen op het maritieme ver leden van Oudeschild', zegt Banki, 'en dat behelst zowel de VOC als de TESO.' Met de vaarsimulator is het museum een attractie rijker, die bo vendien bezoekers in de gelegenheid stelt zélf de handen uit de mouwen te steken, 'Ik ben benieuwd hoe vaak de boot tegen de kade loopt', zegt Jan Bloem, die de oefenperiode van de TESO-kapiteins heeft begeleid. Na het aansluiten en testen van alle apparatuur wordt de simulator mor genmiddag om 14.00 uur officieel in gebruik gesteld op de open dag van het Maritiem Museum. Dat gebeurt door Dirk Kooiman, de kapitein met de langste staat van dienst. Texelaars die zelf een overtocht willen maken, hebben tot 17.00 uur gratis toegang. Degene die de boot met de minste problemen de haven invaart, mag een keer meevaren op de brug van de échte Dokter Wagemaker. Reikicursus In reikipraktijk De Witte Lelie in Oos terend wordt dinsdag 19 en woens dag 20 april een cursus white time healing gehouden. De cursus duurt beide dagen van 10.00 tot" 17.00 uur. Voor aanmeldingen en inlichtin gen, tel. 318219 of 06-12647553. Meer musea zondag open De opmerking in het artikel over het Maritiem en Juttersmuseum, dat er op zondag voor de rest niet veel open is, ging voorbij aan het Luchtvaart museum Texel, het Agrarisch- en Wagenmuseum en schipbreuk- en juttersmuseum Flora, die zondag gewoon open zijn. Donderdag (vanavond) haalt Scou ting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 19.00 uur aan de straat te zetten, in niet te grote bundels of een karton nen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedurende lange tijd in de regen staat. De papierwagen komt in de volgende straten: 2. Kogerstraat, Boogerd, Wil lem van Beierenstraat, Jonker straat, De Zes, Schoonorrdsingel, Wagenmakerstraat, Witte Kruis- laan. In verband met het milieuweekend haalt Scouting Texel zaterdag geen oud papier op. Oud papier kan wel wordem gestort in de containers naast het clubgebouw aan de Bern- hardlaan. Texelse goede doelen De Texelse Courant wil op haar pagina's meer aandacht vragen voor Texelse goede doelen en welfare-instellingen die het moe ten hebben van geld van derden. De rubriek is niet bedoeld voor sport- en andere verenigingen, buurthuizen, etc. Voor het ont werpen van zogeheten stoppers vraagt de redactie organisatie logo's op te sturen, met aanvul lende informatie, zoals het num mer van de bank- of girorekening waarop kan worden gestort. Dat kan digitaal naar gerard@texelse courant.nl of via de post naar Postbus 11,1790 AA Den Burg. b ss -■ !3~£"r_; i.3 T.-4 L l_ Gekleurd Weer een nieuw obstakel dit jaar. Heel geruststellend. Want ook de traditie van de geverfde eieren heeft zijn beperkingen gekregen Verfden wij er vong jaar nog lus tig op los met onze eieren om ze daarna te verstoppen, te laten vinden en de dag door gezellig een eitje te tikken, dat kan niet meer zomaar. Ben ik even blij dat mijn oog nog net op tijd op een eierverf-, kook- en eetwaar- schuwing viel: verf niet in het wilde weg, maar uitsluitend met goedgekeurde eierverf of koop geverfde eieren risicoloos kant en klaar in de super. Bekijk geïmpor teerde eieren met een scheef oog. Let bij aankoop op de code en het NL-merkje. Fijn, zo'n extra stukje begeleiding, denk ik dan. Totaal niet meer gewend om zelf van die diepgaande beslissingen te nemen, is het een enorme gerust stelling steeds weer te ontdekken dat er bureaus zijn die ook over eenvoudige levenshandelingen hun gedachten laten gaan en voor begeleiding zorgen. Dat er nog mensen zijn met verantwoorde lijkheidsgevoel en liefde voor de medemens. Je moet er vandaag de dag toch met meer aan denken vroeger gewoon lopende zaken nu op eigen houtje aan te pak ken? Voor je het weet lig je in één van die zeven beruchte sloten. Vrijwilligers om je eruit te trekken zijn steeds minder voorhanden en officiéle instanties vragen om zoveel nummers dat verdrinkings dood vóór hulp niet ondenkbeel dig is. Om de kop boven water te houden anno 2005 is het zaak bij iedere handeling eerst www. hoe- pakikditnouweeraan.nl te raadple gen. Om geen nachtboot te hoe ven laten varen heb ik mij daarom bij het Voedingscentrum op de hoogte gesteld hoe te handelen met mijn eieren en leerde ik dat de eieren minstens zeven minu ten gekookt moeten worden om er zeker van te zijn dat alle enge bacteriën om zeep zijn geholpen. Toen kwam er een nog met hele maal afgeleerde oude gewoonte om de hoek kijken en dacht ik even geheel zelfstandig en dus waarschijnlijk onverantwoord: eie ren zijn waarschijnlijk net als men sen. Kijk dóór de verpakking en zoek naar de verborgen pit. Gooi er bij het koken nog een minuutje extra tegenaan en ontdek dan dat ze van binnen groen zijn. Komt er stilletjes toch nog kleur aan de wereld. Pien Verberg Pionier in China 'Buigen is niet altijd beter in China', is de kop boven een reportage over Nederlandse pioniers in China, dat verscheen in Volkskrant Magazine. Eén van de geïnterviewden is (oud-) Texelaar Jan-Aris Eelman, die sinds 1996 als kwaliteitsopzichter op een scheepswerf in Shanghai werkt, om namens de Duitse reder een oogje in het zeil te houden. 'Ik ben zelf meer Chinees geworden. Bokma staat nog in de kast, ik heb rond huis klompen aan, maar ik heb ook rijstwijn leren drinken.' Over enkele jaren hoopt hij zich weer op Texel te vestigen. 'Rus tig van het leven genieten, met m'n vrienden van weleer.' (Advertentie) Wij zoeken op korte termijn die voor ons de krant wil bezorgen op de route: De Koog en omgeving. Hier wonen ongeveer 340 abonnees. De kranten kunnen dinsdag en vrijdag vanaf 15.15 uur aan de Spinbaan worden afgehaald. Geïnteresseerden kunnen voor nadere inlichtingen terecht bij de balie van de Texelse Courant aan de Spinbaan. I wetmu I longeveld S dr Rooy Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Texel Telefoon 0222 - 362600 fax 0222-314111 'Lessen Muziekschool in gevaar door geldtekort', 'Hoornders actief in playbackshow', 'Toneel en zang in De Waldhoorn', 'Visserskoor in 't Skiltje', 'Jan Kühne neemt afscheid van Big Band Texel', 'Je kunt laten zien wat je hebt gedaan' (eind examenleerlingen OSG; ontwerpen ideale luidsprekerboxen), 'Ik kies muziek boven een vrouw' en 'Cul tuurnota laat op zich wachten' kopt de Texelse Courant van (goede) vrijdag 25 maart. In één krant wordt het schrille contrast zichtbaar tus sen het rijke Texelse culturele leven enerzijds en de Texelse politiek anderzijds die het op het gebied van cultuurinhoudelijk beleid pijnlijk laat afweten. Het aandeel cultuur in één Texel se Courant. Enerzijds fantastisch, anderzijds beschamend. Cultuur is samen met sport een belangrijk cement van de samenleving. Niet direct in harde euro's uit te druk ken, maar inmiddels heeft onder zoek aangetoond dat bij het ont breken van een gezonde culturele infrastructuur het economisch ves tigingsklimaat lager scoort. Voor het bedrijfsleven bijvoorbeeld is de aanwezigheid van kunst en cultuur een potential dissatisfier (is het er met, dan wint het aan invloed). Het is een belangnjke voorwaarde voor vestiging van bedrijven en particu lieren. Ook het Texels toerisme vaart er wel bij. De muziekschool doet haar nood kreet in de Texelse Courant. Uit ervaring weet ik dat er dan al heel wat leed aan is voorafgegaan. Je hangt als instelling natuurlijk niet graag je vuile was buiten, dan is het echt vijf voor twaalf. Overdui delijk is dat in dezelfde krant de hele politiek, inclusief b en w en de raadscommissie Welzijn, voorlopig niet de intentie hebben om over het cultuurbeleid voor Texel na te den ken of anderen er over na te laten denken. In verhouding tot het bloei ende culturele klimaat op Texel te gênant voor woorden. Om een visie op cultuurbeleid te formuleren zijn blijkbaar 200 manuren (vijf werkwe ken van één beleidsmedewerker) nodig. Daar is tot 2006 geen tijd voor en het heeft tevens geen prio riteit. Dat wordt dus bengelen voor de culturele instellingen in nood en politieke keuzes worden blijkbaar gemaakt op basis van de al dan niet mooie blauwe ogen van de culturele gesprekpartner in kwestie en wat cijfertjes. Een enorm zwaktebod met grote negatieve gevolgen voor de langere termijn. Zelf heb ik onlangs in Amsterdam de ondergang van Nederlands grootste cultuureducatie-instel ling Kunstweb van dichtbij mee gemaakt. Voornamelijk veroorzaakt door politiek gekrakeel. De warmte van het bestuurderspluche preva leerde boven gedegen en gefun deerd inhoudelijk beleid. De ruim driehonderd scholen en duizenden particuliere gebruikers in Amster dam zijn daar nu de dupe van. En wat heeft het de stad opgele verd...? Een schadepost die vele malen hoger ligt dan als men zich vooraf meer in inhoud en visie op cultuureducatie had verdiept. Texel kent een enorme rijkdom aan culturele initiatieven, verenigingen en instellingen. Dat is historisch zo gegroeid omdat de Texelse burgerij er blijkbaar grote waarde aan hecht. Denk je eens in wat Texel zou zijn zonder deze rijke culturele infra structuur. Cultuureducatie is van groot belang voor de huidige en de toekom stige bewoners van Texel. Denk daar goed over na en gooi niet het kind met het badwater weg. Een gemeentelijk apparaat dat daar zelf niet de tijd voor neemt is tot daar aan toe. Maar dat het er ook geen 200 manuren voor over heeft om anderen dit voor hen te laten doen, geeft aan hoe zwak het politieke hart klopt voor het Texelse cultu rele leven. Texelse gemeenteraad ik roep u op! Neem uw verantwoor delijkheid, of kies voor een dor en inspiratieloos cultureel toekomst perspectief op Texel. Hendrik-Jan Trooster, Den Burg, Amsterdam. Milieuweekend Scouting Texel Scouting Texel houdt komend weekend het jaarlijks milieu weekend. Dit is tevens de opening van het jubileumjaar, waarin de Scouting het 60-jarig bestaan viert. Later in het jaar volgt een zomer kamp in Leuven en een jubileum kamp in Baarn. Voor de leden van Scouting begint het Milieuweekend om 9.30 uur bij het clubgebouw aan de Bernhard- laan. Daarvandaan wordt vertrokken om in samenwerking met Staatsbos beheer zwerfvuil uit de Slufter op te ruimen. De officiële opening van het jubileumjaar vindt om 11.30 uur plaats bij het parkeerterrein bij de Slufter, waar ook alle bij Scouting betrokken vrijwilligers aanwezig zijn. Na de opening wordt een gezamen lijke lunch verstrekt. Scouting Texel is een bloeiende ver eniging. die kampen en weekends or ganiseert voor de eigen leden, onder steuning verleent bij de Dodenher denking en vrijwel dagelijks oud pa pier ophaalt. Russenoorlog op KRO-radio In het programma 1 op de Middag zendt de KRO dinsdag een radiore portage uit over de Russenoorlog. Aan het woord komen Theo Witte van het Luchtvaartmuseum, Maria de Graaf van de stichting Texel Georgië Kontakt en een medewer ker van de Georgische ambassade in Brussel. In Tbilisi werden opna men gemaakt met veteraan Grisja en op Texel met componist Ed de Boer van de opera De Russenoor log. De reportage wordt uitgezon den tussen 14.00 en 14.30 uur op Radio 1 Expositie in Mien's Atelier Leerlingen van Mien van As - Sophie Bakker. Annelies Duinker, Josien Vis ser, Ellie Duinker, Suzan Posthumus en Sarah van der Vis - exposeren zaterdag en zondag eigen werk in Mien's Atelier. Onder dit zestai zijn zowel beginnende als gevorderde cursisten. De expositieruimte, die op beide dagen open is van 10.00 tot 17.00 uur, is gevestigd op het adres De Ruyterstraat 24 in Oudeschild. Als D66'er zou hij vóór een gekozen burgemeester moeten zijn, maar voor burgemeester Joke Geldorp wilde Frans Visman tijdens de raads vergadering wel een uitzondering maken. Met een grote bos bloemen feliciteerde Visman de burgemeester dinsdagavond namens de gemeen teraad met haar officiële herbe noeming. Visman zei dat het hem gerust stelde dat Geldorp de ko mende jaren op haar post blijft. 'De zeepkist kan voorlopig weer op stal blijven.' Geldorp liet weten zelf vóór een gekozen burgemeester te zijn, maar ze vond dat ex-minister De Graaf dat nu onvoldoende zorgvuldig had voorbereid. Volgens haar moet de lokale politiek eerst de tijd krijgen goed aan het in 2002 ingevoerde duale systeem te wennen. De alge mene verwachting is dat dat uiterlijk pas rond 2010 goed en wel bij ge meenteraden is ingeburgerd. Bedoe ling is dat tegen die tijd in Den Haag ook weer het gekozen burgermees terschap op de politieke agenda komt. Geldorp blijft tot 2009 in func tie. Als ze 65 wordt, moet ze stoppen als burgemeester. Artsen: Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestdagen en van maandag tot en met vrijdag van 17.00 tot 08.00 uur: Centrale Huisartsen Post. tel. 321143. Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is via één van de volgende tele foonnummers informatie te krijgen over het pijnspreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het ongevallennummer vermeld. 313086; 314727; 314669; 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: De Ruyterstraat 86, Oudeschild. Dag en nacht bereikbaar via tel. 313090 of 06-51404872. GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp, zorg en informatie, ook voor het berekenen van de eigen bijdrage: op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Centraal Meldpunt 0223-650222. - Voor alle zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp: Schoonoordsingel 44. Den Burg. tel. 321461. - Jeugdgezondheidszorg: Schöl li oordsingel 44, Den Burg, tel. 091 4636549. Spreekuur elke werH van 9.00 tot 17.00 u. Voor vragenc] ontwikkeling, voeding. opvoedingT A verzorging van jonge kinderen. - Uitleenmagazijn/servicepunt: Schoonoordsingel 44. Den Berg Naa 314887. Geopend elke werkdag van sen 13.00-14.00 u. "'sch - Diëtiste: voor afspraken elke m dag van 8.30-17.00 uur. tel Ci. Sch 650222. Kraamhulp: Voor directe kra op Texel en na poliklinische be ling- Parenta Kraamzorg, tel. (jg ,n 7273682 (24 uur bereikbaar). Indicatie: Indicatie voor thui en voor opname in verpleeg- en i zorgingshuis: Stichting RIO Te Wieringen. Opvragen via tel. 671552. Opname geschiedt op at van huisarts of specialist. Mondhygiëniste: Natasja Botte tel. 320104. Apotheek: Weverstraat 95, 0 lede Burg; tel. 312112. Maandag t/m' dag 8.00-17.30 u.: zaterdag 10! 13.00 en 15.00-17.00 feestdagen 11.00-12.00 en tojiun 17.00 u. Buiten die tijden alleen spoedeisende gevallen. tike 'Ik I leid Dos pon liet. pree met Wei Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 1-1-2. Of bel de Meldkamer Noordholland-noord: 072- 5644444. Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is dagelijks open van 9.00 tot 17.00 u. Telefoon: 0900-8844. In spoedeisende gevallen: 1-1-2. Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 0900-8844. Dierenartsenpraktijk: Keesomlaan 11, Den Burg, tel. 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: bel tijdens kan tooruren 319413 (De Nieuwe Skuul). Verslavingszorg: Steunpunt Brij- derstichting, Wilhelminalaan 1, Den Burg. Voor inlichtingen, advies, con sultatie en preventie. Bereikbaar op di. en woe. tijdens kantooruren, tel. 314781; www.brijder.nl. Verslavingsproblemen: Consul tatiebureau voor Alcohol en Drugs, Molwerk 31-45, 't Horntje. Spreek uur volgens afspraak, tel. 319413. Anonieme Alcoholisten: dinsdag van 19.00 tot 21.00 uur in Den Helder, tel. 0223-642189 (vragen naar Ron). Stichting Welzijn Ouderen Texel: Warme maaitijdvoorziening, alar (we: ring, klusjesdienst, huishouda jjeiT dienst, versteldienst. Spreekuur 9.00 tot 10.00 u. en van 14.0] 16.00 u.. De Buureton, Beatrixlaaw Den Burg. Tel. 312696. Kustwacht: Voor meldingen schepen en zwemmers in nood: 316270. Chemicaliën op het strand: Be brandweer, 072- 5644444. Huiselijk geweld: Safehouse Te crisisopvang huiselijk geweld, 0222-321001, dag en nacht bei Nov£ Jongeren Informatie Punt: mpc vragen ,en advies over wonen, ken, studie, recht, relaties, sek liteit, verslavingen en vrije tijd. OJook ningstijden dinsdag en woensdag* jnigi 15.00 tot 17.00 uur; d'Ouwe Ulo.m0g, helminalaan 1. Den Burg, tel. 3155« jgarji Bureau Jeugdzorg: voor aan jongeren bij problemen voor opvoedingsondersteuning ouders. Spreekuur elke donderda. - d'Ouwe Ulo, Wilhelminalaan 1,'» Burg. Voor aanmelding, informatie advies: 0900 2223330, elke dag1 sen 10.30 tot .12.30 uur. Kerken en minima: voor Texeë in financiële nood. Spangerwea' 1793 EH De Waal. Zondag 3 april 2005 PROTESTANTSE KERK IN NEDERLAND: Hervormde gemeente Den Burg: 9.30 u. ds. J. ter Haar. Gereformeerde kerk Den Burg: 10.00 u. dhr. D.A. Sein uil Zwolle Hervormde gemeente Waal, Koog, Den Hoorn: De Waal: 10.00 u. kandidaat drs. A.W. Aarnoudse uit Kampen. De Koog: dienst in De Waal. Den Hoorn: dienst in De Waal. PROTESTANTSE WADDENGEMEENTE TEXEL: Oosterend: 9.30 u. ds. F. van Helden; 19.00 u. ds. P.C. Barnard. De Cocksdorp: 11.00 u. ds. P.C. Bar nard. GEREFORMEERDE GEMEENTE: m kerkgebouw Schoolstraat, Ooste rend: 10.00 u. en 18.00 u. leesdienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: 10.00 u. ds. I. Reinhold-Scheuermann, extra collec te voor Kerken en Minima op Te« BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 u. G. Sipkema; afscheidsdienst. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: 10.15 u. Vormen; The peltrain. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg: Opent lezing, 10.30 u.: De heiligheid leven en bloed; Wachttorenslu) 11.20 u.: Hoe onze christelijke traliteit te behoeden. 1 april: de mens doet wat-ie wil. scha eerd. Téxe bewc Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie® IexelseCOurani.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: Jeroen van Hattum Telefoon 31 60 89 of 06 - 13 67 66 50 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mail info@lenr.nl Abonnementsprijzen 2005: Per half jaar 34,65 33.05 (automatisch) Per jaar 67,50 65.35 (automatisch) Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. Vrijdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (meuwsl 19.00 u. Peter (muziek) 20.00 u. Shopping met Bart en Peter (entertainment) 21.00 u Bart draait nog even door 22.00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 16.00 u Wegdromen met een boek 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramnu Vandaag: Moniek van EIJkhout vertelt: mode. 18.00 u Muziek met Marco 20.00 u. Radio Noordholland Zondag: 9.00 u. Klassiek op zondag 10.00 u Kerkdienst vanuit gereformes kerk Den Burg 11.00 u. Vlaswiek (muziek en poëzie) 12.00 u. Natuurwijzer 13.00 u. Noud draait deur (Nederlandstalig) 15 00 u Frans gaat het doen (muziek 16.00 u. Sportlokaal (uitslagen en interviews) 18 00u Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 9.30 u. Hervormde kerk Den Burg Maandag: 15.00 u The battle of music 16.00 u. Radio Noordholland 18.00 u. Symphomca (klassiek) 19.00 u. Wegdromen met een boek (herhaling van zaterdag) 20.00 u. Natuurwi|zer (herhaling van zondag) 21.00 u. Reggae on the move (muziëo 23.00 u Radio Noordholland Dinsdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Op uw verzoek (verzoekplatst 20.00 u. Radio Noordholland Woensdag: 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramma (herhaling van zate 18.00 u. Onder de toren (geestelijk programma, metvi 19.00 uur verzoekplaten) 19.45 u. Gelezen (Texelse) verhalen 20.00 u. Even bijpraten met... Wijlde den Berg spreekt met Gré S» ring over de Russenoortog met Juxt van den Broek, de nieuwe directeur van de Stkrt Texels Museum. 20.00 u. Radio Noordholland Donderdag: 18.00 u. Country time (muziek) 19.00 u. Cabaret café (Pip Barnard er Janien de Bruijn bespreken'* lokale nieuws). Vandaag: Over de nieuwe opstelling de gemeenteraad, de Nationale Caü9 dierenleed en lamsoor, schapensctw* handhaving Met een gast, het filmflt het feuilleton. Uitzending van de avon!' vrijdag 18 maart (herhaling) aansluitend: Radio Noordholland

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 2