BSterker De Koog stuit op taaie verdediging 9 TEXELSE COURANT" Oosterend wint spannende eilandderby Tevoko door zege naar tweede plaats De Koog niet verder dan remise Klif verkleint titelkansen SVO Tien SVO'ers onderuit tegen koploper ZDH boekt nuttige zege op Schellinkhout DONDERDAG 31 MAART 2005 voetbal was niet altijd even goed in de eilandderby tussen Oosterend en De Koog, maar de spanning vergoedde veel. El FC Het gaat er in het voetbal niet om Ifi lie het best speelt, maar wie de 'f neeste doelpunten maakt. Een naarheid als een koe, maar de spelers van De Koog moesten er zaterdag hardhandig op worden gewezen. In de vierde eilandderby van dit seizoen hadden ze vooral inde tweede helft een groot veld- overwicht, maar slaagde thuis club Oosterend er met kunst- en vliegwerk in overeind te blijven en zodoende drie punten aan het totaal toe te voegen. Eindstand: te wedstrijd begon met een tegen- voor De Koog, dat. in de ming-up spits Maurice de Groot een enkelblessure zag weg val lei. Hij werd vervangen door Joris [E? Andere basisspelers die ont- ien, waren Dave Dijkstra, Marcel en de geschorste keeper feai van Beek. Zijn plaats werd mirnen door Paul ten Donk, die nonraal' het doel van*het tweede* pal verdedigt. Ook Oosterend was Het helemaal compleet. De thuis- jploeg moest het stellen zonder Rin- zeDouma en Alexander Witte. 3e vele toeschouwers, die ook ikzij de lentezon een aange- eme middag hadden, zagen in et begin een gelijkopgaande strijd, •aarbij Oosterend de beste kansen fjseg. Gaandeweg nam De Koog ■let initiatief over. zonder echter erg waarlijk te worden. Het was zelfs i thuisploeg die op voorsprong lam. Sil van Dijk gaf een mooie ess op spits Ad Guldemond, die een keer liet stuiteren, met ra; geluk meekreeg en tenslotte vanaf de rand van het strafschop gebied knap raak schoot. Moeilijk In het vervolg ging De Koog met goed voetbal op zoek naar de gelijk maker. SVO had het moeilijk en een paar keer zag het ernaar uit dat keeper Marco Daalder zou moeten capituleren. Maar tegen de verhou ding in verdubbelden de Ooste- renders tien minuten voor rust hun voorsprong. Uit een corner van Bob Witte, de derde van SVO, belandde de bal op het hoofd van de lange Eddy de Vries, die de bal met een ferme kopstoot in de hoek knikte. Ook daarna bleef De Koog snel en vaardig combineren. Vijf minu ten voor rust werden ze einde lijk beloond voor hun knappe spel. Schutter was Wouter Kuip. die de bal uit een vrije trap vanaf de rand van het strafschopgebied eerst niet de goede richting kon geven, maar een tweede kans kreeg omdat scheidsrechter oordéefde cfat het muurtje spelers dat Oosterend had opgetrokken niet op de juiste afstand had gestaan. In de herkan sing krulde Kuip de bal op fraaie wijze in de rechterbovenhoek. Slordig Na rust waren de gasten heer en meester, zeker op het middenveld, maar stuitten ze telkens op de ver dediging van SVO, die uitstekend werk deed. Vooral in deze fase was het gemis van routiniers Maurice de Groot en Dave Dijkstra in de voorhoede goed merkbaar. Wouter Kuip en Peter Koorn werkten hard, maar misten het raffinement om het let eerste vrouwenteam van fevoko heeft zich in de cruci ale (thuis)wedstrijd tegen Dinto inkzij een 3-2 overwinning naar Be tweede plaats op de ranglijst de promotieklasse geknokt, ist de tegenstander uit War- lenhuizen. In een uitermate pannende en bij vlagen goede «edstrijd pakten de Texelse vol- aybalsters met 15-10 de vijfde eten daarmee de eindzege. te belang van de wedstrijd was in fe eerste balwisselingen goed te tel Beide ploegen speelden onze- en aftastend. Tevoko overwon als eerste de zenuwen en kwam in iet ritme. De ijzersterk verdedigen de Célme de Graaf zorgde voor een aanvoer naar de aanvalsli- jie. waar de onvermoeibare Connie diverse keren het blok van |e tegenstander op het verkeerde deen wist te zetten. Eline Feldbrug- Re zorgde met een prachtig blok voor de eerste setwinst (25-23). Daarna kwam Dinto met veel ser- vicedruk uitstekend terug en ser- vicefouten van Tevoko leidden naar een bijna fatale stand van 18-23. Een eindsprint van het fanatieke Texelse collectief en tactische bal len van Bianca van den Berg zorg den toch nog voor een overwinning (25-23). Ondanks een zeer geconcentreerde start in de derde set leek het er daarna op dat de Texelaars al teveel hadden gegeven. Dinto knokte zich naar een voorsprong. Een tweede spelverdeelster zorgde ervoor dat de gasten door het midden en vanaf links makkelijker tot scoren kwa men. Met veel inzet en de steun van het publiek kwam Tevoko nog sterk terug, maar ondanks veel punten vanaf de linkerkant van Marianne Boekei won Warmenhuizen de der de set nipt (27-29). Dinto raakte in de winning mood en Tevoko had ook geen geluk. Ivette de Ruyter bleef met keiharde smashes scoren en ook het inbrengen van Monique Leijstra en Cora Siemeling zorgde voor de nodige punten, maar dat bleek onvoldoende voor de set winst (20-25). De wil om te winnen zorgde daarna voor extra motivatie bij Tevoko. Het publiek schreeuwde het Texelse team naar een voor sprong, die in het in het vervolg met meer afstond. De resterende drie wedstrijden zijn beslissend zijn voor de eindrang schikking. Dinto heeft een op papier iets zwaarder programma dan de Texelaars, maar de lager geklas- seerden zijn tegen de toppers altijd extra gemotiveerd en zorgen voor uiterst lastige wedstrijden. Ook zaterdag tegen Odin zal Tevoko weer alles uit de kast moeten halen om de aansluiting met Dinto met te verliezen. De ploeg uit Warmen huizen ontmoet zelf het fanatieke Volendam. Hadden ze stiekem op zes punten twee wedstrijden gerekend, tiet werden er niet meer dan één. Twee dagen na hun teleurstel de verlies tegen Oosterend, slaagden de voetballers van De er ook niet in van het laag- jeplaatste Zuidermeer te winnen sn mochten ze zich gelukkig prij zen dat ze vijf minuten voor tijd alsnog een gelijkspel in de wacht sleepten. 5e wedstrijd begon nogal hectisch. 3oordat De Koog de weg was kwijt raakt. arriveerde het team pas vijf en voor aanvang in Zuider- Daar bleek het veld door een Qftbreuk nog half onder water te terwijl de scheidsrechter niet komen opdagen. Uiteindelijk kwam Zuidermeer met een vervan ger op de proppen, die door De Koog werd geaccepteerd. Aanvankelijk leek er geen vuiltje aan de lucht voor de gasten, die een groot overwicht opbouwden. Dat resulteerde in enkele doelrijpe kan sen. Wouter Kuip trof met een schot de onderkant van de lat, terwijl Pim Siebinga de paal raakte. Na twintig minuten kwam De Koog toch op voorsprong, toen Yoni Houwing in een vol strafschopgebied doel trof. Daarna vatten de bezoekers hun taak te licht op. Ze werkten net iets minder hard en reageerden met meer zo alert, waardoor ze het in de duels met hun directe tegenstan ders steeds vaker moesten afleg gen. Zuidermeer leefde op en wist door slap ingrijpen bij De Koog voor rust zelfs twee keer te scoren, waar door het plotseling 2-1 stond. In de tweede helft speelde De Koog weer een stuk beter, maar ditmaal weigerde Zuidermeer zich zomaar aan de kant te laten zetten. In een poging de gelijkmaker te forceren, verving trainer Hans van der Park lichtgewichten Joris Ellen en Yoni Houwing voor de nog niet helemaal van hun blessures herstelde Dave Dijkstra en Marcel Gieles. Boven dien stuurde hij zijn spelers naar voren en werd zoon Danny van der Park van rechtsback plotse ling rechtsbuiten. Alle risico's leken lange tijd voor mets, totdat Van der Park junior vijf minuten voor tijd de bal uit een matige uittrap van de keeper onderschepte, vier tegen standers uitspeelde en de bal pan klaar legde voor Peter Koorn. die eenvoudig kon raakschieten: 2-2. Meiden Texel'94 sportiefste ploeg De voetbalsters van Texel'94 MA1 hebben zondag tijdens een toer nooi in Amsterdam de sportivi- teitprijs en de derde plaats in de wacht gesleept. Het evenement werd gespeeld op sportpark De Meer. Texel'94 trad aan zonder keepster Margot Schagen, waardoor Marit Tuitman, die geblesseerd aan haar vinger is, toch op doel moest. Des ondanks gingen de meiden vol goede moed van start. De eerste tegenstander, Stormvogels Telstar, werd knap partij geboden. Na het laatste fluitsignaal, na 35 minuten, stond het 1 -1 In de wedstrijd tegen de gastvrou wen van De Meer MA1 raakte Jette Oosterhof geblesseerd aan haar knie en kreeg Nathalie Rab een bal in haar buik. Omdat een medewer ker van de EHBO dacht dat er een rib door haar long stak, werd de ongelukkige Texelse voor onder zoek naar het ziekenhuis gebracht. Daar werd duidelijk dat haar ver wondingen meevielen. Door het uit vallen van Oosterhof en Rab moes ten haar teamgenoten het verder zonder wisselspelers stellen. Tegen De Meer werd mede daardoor met klein verschil verloren. Door met 3-0 van regerend kampi oen Klif 1 te verliezen, heeft Oos terend 1 de kansen op de Texelse zaalvoetbaltitel een stuk kleiner zien worden. De ploeg speelde een zeer matige wedstrijd en moest boven dien twee basisspelers missen, waardoor de tegenstander een een voudige avond had. J'elleboog 1 was de lachende derde. De ploeg won ruim van J'elleboog 2 (10-3) en staat er in verliespunten nu weer het beste voor. Daarbij moet worden aangetekend dat binnenkort nog de wedstrijd tussen Klif en J'elleboog op het programma staat en dat Klif na een slechte seizoensstart weer in vorm begint te komen. De kampioen van vong jaar heeft door de overwinning op Oosterend 1 de aansluiting met de top drie tot stand gebracht en maakt zelfs weer kans op de titel. ZDH liet een punt lig gen tegen De Krim 2 en Mantje 3 versloeg De Krim 1 met 5-1. Mantje 2 heeft nu de leiding met 47 pun ten uit 20 wedstrijden, op de voet gevolgd door J'elleboog 1 (46 uit 19), Oosterend 1 (46 uit 20) en Klif 1 (43 uit 19). Deze week komt de hoofdklasse niet in actie. Uitslagen: De Knm D3-Klif MDl 13-3. Klif C1-Oosterend C1 1-6, Texel'94 C1-Klif C2 6-1. De Krim 5- Klif 5 8-3. Sportshop C1-De Knm C2 7-1. De Koog C1-De Knm C1 2-2: De Knm 4-NIOZ 1 4-8. Klif 2-Mantje 4 13-1Klif 3-RAB 1 5-4. J'elleboog E1-De Koog E1 4-2. De Knm E1- De Krim E2 2-4; Oosterend 3-Texel'94 4 3-7, J'elleboog 2-J'elleboog 1 3-10; Oosterend 1 -Klif 1 0-3; De Krim 1-Mantje 3 1 -5, De Knm 2-ZDH 1 5-5. J'elleboog 3-Texel'94 2 9-1 In het duel om de derde en vierde plaats deden de Texelaars het pri ma. Ze controleerden het spel en wisten met 2-0 te winnen. De doel punten, de één nog mooier dan de ander, werden gescoord door Anne Zegers, die uitstekend op dreef was en ook tegen Stormvogels Telstar al had gescoord. Bij de prijsuitrei king kwam een extra beloning voor Texel'94, toen de organisatie het team uitriep tot het sportiefste van het hele toernooi. Voetbaluitslagen Zaterdag 26 maart Vrone-Texel'94 uitgesteld Oosterend-De Koog 2-1 Schellinkhout-ZDH 1-3 Zaandijk A1 -Texel'94 A1 4-4 Maandag 28 maart Texel'94-Vrone afgelast Oosterend-DESS 1-4 SSV-ZDH uitgesteld Zuidermeer-De Koog 2-2 WGW 2-Texel'94 2 gestaakt wegens wolkbreuk Schagen 4-Texel'94 3 afgelast Oosterend 2-Kreileroord 2 2-3 Texel'94 A1 -Marken A1 afgelast Voetbalprogramma Zaterdag 2 april Odin'59 A1 -Texel'94 A1 11.00 Geel Zwart' B1 -Texel'94 B1 13.15 Texel'94 B2-JVC B3 13.30 Oosterend B1 -HCSC B2 13.45 Duinrand MB1-Oosterend MB1 14.00 Texel'94 C1 -Koedijk C2 11.45 Texel'94 C2-Succes C1 13.30 SRC C2-Texel'94 C3 12.30 Schagen C4-Texel'94 C4 13.15 WGW C2-Oosterend C1 12.30 N. Niedorp C1-De Koog C1 14.00 Texel'94 D1 -Den Helder D2 11.45 N. Niedorp D2-Texel'94 D3 10.00 Oosterend D1 -BKC D1 11.45 Den Helder D5-De Koog D1 9.30 Texel'94 MD1-Alcmaria MD1 10.30 Limmen MD1-Texel'94 MD2 11.00 Texel'94 E1 -VIOS W. E1 10.30 Texel'94 G1 -Waterloo G1 13.30 de ervaren afweer van de thuisploeg erg lastig te maken. In het laatste half uur hadden de toeschouwers steeds minder te genieten. Passes kwamen niet meer aan en geregeld werd de bal per ongeluk over de zijlijn gespeeld. Een kwartier voor tijd dacht De Koog alsnog op gelijke hoogte te komen. Uit een voorzet vanaf rechts kreeg SVO-verdediger Jan Bloem in het strafschopgebied de bal hard tegen een arm, maar ondanks vurig pro test wilde de scheidsrechter niets van een penalty weten. In de slotfase zette De Koog nog even alles op alles. Tot schrik van Oosterender Pim Witte, die na een verre trap opruiming wilde hou den, maar de bal helemaal ver keerd raakte. Het speeltuig ging als een raket omhoog en stuitte buiten bereik van keeper Daalder tweemaal op de lat. De laatste kans was voor Oosterend. Uit een corner kwam de bal bij spits Guldemond, "dié keihard op doel'scfïoot, maar net de juiste richting miste. Nadat de negentig minuten erop zaten, liet de scheidsrechter nog even door spelen. Maar niet lang genoeg voor de spelers van De Koog, die na zijn laatste fluitsignaal op hem afvlogen met de mededeling dat hij veel meer blessuretijd had moeten bijtrekken. De scheidsrechter bedacht zich niet meer, waardoor Oosterend drie niet geheel verdiende maar zeer wel kome punten kon bijschrijven. Zondag al krijgt De Koog een her kansing, wanneer de twee ploegen elkaar opnieuw treffen. Dan wordt gespeeld op het voetbalveld aan de Boodtlaan. Twee dagen na hun luid bejubelde overwinning op De Koog beland den de voetballers van Ooste rend weer met een harde klap op aarde. Het bezoekende DESS liet zien niet voor niets alle wed strijden te hebben gewonnen en keerde met een ruime, zij het wat geflatteerde, overwinning (1-4) en drie punten terug naar Benning- broek. SVO'er Pim Witte vierde zijn frustraties bot op de scheids rechter en werd met een rode kaart van het veld gestuurd. Een breed regenfront zorgde ervoor dat Oosterend en DESS een sop- pig veld troffen, dat volgens de scheidsrechter maar net goed genoeg was om op te kunnen spe len. Bij Oosterend was erg uitgeke ken naar de wedstrijd, ook al omdat ze van mening waren dat DESS niet onverslaanbaar is. Een tegenvaller was dat geen beroep kon worden gedaan op spits Guldemond, die in de wedstrijd tegen De Koog gebles seerd was geraattkaan een knie. Direct na het eerste fluitsignaal bleek DESS toch over een goed team te beschikken, dat de bal knap rond speelde en Oosterend het nakijken gaf. Doordat de verdedigers van de thuisclub zich in hun tegenstan ders vastbeten, deden zich echter nauwelijks kansen voor. Pas in de 20ste minuut kwam DESS op voor sprong, toen één van de spitsen de bal uit een verre pass knap met zijn borst onder controle bracht en zijn collega met aarzelde en vanaf tien meter keeper Marco Daalder het nakijken gaf: 0-1. Daarna kwamen de Oosterenders beter in hun spel. Met mooie com binaties werden de gasten af en toe weggetikt, maar de eindpass was steeds net niet goed genoeg om kansrijk te worden. Het slechte veld vormde ook een handicap, want de spelers vlogen bij slidings steeds ver door. Na de rust werd het droog. Dat had een gunstige uitwerking op de publieke belangstelling, mede door dat de wedstrijd tussen Texel'94 en koploper Vrone op het laatste moment was afgelast. DESS was aanvankelijk wat sterker, maar kreeg geen echte kansen. Toch was het na tien minuten voor de tweede keer raak, toen de bal vanaf de rand van het strafschopgebied via de onder kant van de lat achter de kansloze Daalder werd geschoten (0-2). Even later deed zich een incident voor rond middenvelder Pim Witte. Dat gebeurde nadat eerst diens' broer Bob Witte keihard onderuit was gehaald. De scheidsrechter gaf de dader een gele kaart, waar de Oosterenders vonden dat een rode kaart op zijn plaats was geweest. Toen Pim Witte even later op de rand van het strafschopgebied onderuit werd gehaald en een penalty ach terwege bleef, pakte hij een handvol modder en gooide die in de richting van de scheidsrechter. Deze liet dit niet over zijn kant gaan en toonde Witte de rode kaart, waarop deze een dreigende houding aannam. Even dreigde een vervelende situ atie te ontstaan, want de scheids rechter dreigde de wedstrijd te sta ken, maar nadat was gebleken dat Wittes gedrag werd afgekeurd door zijn teamgenoten, kon toch verder worden gespeeld. Opvallend genoeg was Oosterend met tien spelers sterker dan met elf spelers. De ploeg drong aan en scoorde een kwartier voor tijd tegen (1-2), toen Michel Heidbuurt alleen voor de keeper de bal keurig in de linkerhoek schoof. Met Arjen Kie- wiet als invaller voor de moegestre den Sil van Dijk had Rmze Douma SVO twee minuten later op gelijke hoogte moeten brengen. Toen hij plotseling een kans kreeg, wilde hij hard uithalen, maar doordat de bal op het modderige veld bleef liggen in plaats van op te stuiteren, mis lukte zijn schot volkomen. SVO kreeg nog twee kleinere kan sen, maar kwam niet tot scoren, waarna DESS' in de slotfase wat meer lucht kreeg. Dit resulteerde na een pass vanaf de zijkant in de der de treffer van de Benningbroekers. Marcel Zegers viel nog in voor Jan Bloem, maar de Oosterenders had den het geloof in een goede afloop verloren en moesten vlak voor tijd zelfs nog een vierde treffer incas seren. Jammer voor de thuisploeg, want met een beetje meer geluk had een gelijkspel tot de mogelijk heden behoord. Texelse pupillencompetitie Deportivo-Espagnol Real Madrid-ZDH F1 Barcelona-SVC F1 De Koog F2-De Koog F1 SVO F1-ZDH F2 Chelsea-Manchester Blackburn-ZDH E1 Liverpool-SVC E1 Arsenal-Fulham SVO E2-Everton SVO E1-De Koog E1 9.30 9.30 9.30 9.30 9.30 10.30 10.30 10.30 10.30 10.30 10.30 Ondanks het ontbreken van een flink aantal spelers, heeft ZDH zich zaterdag knap hersteld van de grote nederlaag die een week eerder tegen De Koog werd gele den. In Schellinkhout werd met 1- 3 gewonnen van de gelijknamige thuisclub. Twee dagen later telde de selectie van de Hoornders nog precies negen spelers en moest de wedstrijd tegen SSV in Stom- petoren worden afgezegd. Trainer Leen van Elk had flink moe ten improviseren om een team op de been te krijgen. Door de lammerij en de paasdrukte in de toeristi sche sector ontbraken Jan-Willem Bakker. Bernard Ipenburg. Jelmer Bomas en Peter Eelman, terwijl ook verschillende oproepkrachten door drukke werkzaamheden verstek moesten laten gaan. Van Elks col lega Ruud Bakker had eveneens af bericht gedaan. Toch speelde ZDH een verdienste lijke wedstrijd tegen Schellinkhout, dat een week eerder pas in de laat ste minuut tegen een nederlaag was aangelopen tegen de onaantastbare koploper DESS. Verdedigend had den de gasten hun zaakjes aardig op orde, terwijl ze via Niels Dekker af en toe gevaarlijke tegenaanvallen opzetten. Na een minuut of twintig had die opzet succes, toen de bal na een prachtige aanval via Joop Rommets en Jacco Kager bij Dek ker belandde. De Hoornder spits bewees andermaal veel te snel te zijn voor zijn bewaker, waarna hij de bal keurig langs de uitgelopen keeper schoof. Even later had Dekker de wedstrijd al kunnen beslissen, maar in een moeilijke hoek schoot hij de bal in het zijnet, waar hij misschien beter had kunnen afspelen op meege komen medespelers. Tien minuten later kwam Schellmkhout op gelijke hoogte. Met een gelukje troefde de snelle spits gelegenheidsvoorstop- per Daan van der Slikke af, waarna hij een schot waagde waarbij de bal net voor keeper Christiaan Stolk onverwachts opstuitte en één van de gastheren in de herkansing kon profiteren. ZDH toonde zich nauwelijks onder de indruk en bleef vanuit een geslo ten verdediging de tegenaanval zoeken. In de blessuretijd van de eerste helft leverde dat een nieuwe voorsprong op, nadat Dekker een snelle dribbel had besloten met een passje op collega-spits Sjoerd Oos terhof. die met zijn rug naar het doel wegdraaide van zijn tegenstander en de bal zonder aarzelen langs de keeper knalde. Vlak na rust had ZDH het even moei lijk. Schellmkhout trok ten aanval en zette de tegenstander op eigen helft vast. De spits van de thuisploeg kreeg uit een snelle combinatie door het midden een mooie kans, maar schoot gehaast over. Even later hiel den de Zwaluwen hun adem in toen een tegenstander in het strafschop gebied tegen de grond ging en de warrig leidende scheidsrechter op zijn fluit blies. Deze schrok daar kennelijk zelf van, want onder het mompelen van de opmerking dat de overtreding niet zwaar genoeg was voor een penalty, legde hij de bal een flink stuk buiten het strafschop gebied en kende Schellmkhout een vrije trap toe. Kennelijk teneergeslagen door deze tegenvaller lukte daarna steeds minder bij de thuisclub, terwijl ZDH de controle over de wedstrijd her vond. Halverwege de tweede helft diende een verdediger van Schel lmkhout zijn ploeg de genadeklap toe, door de bal uit een indraaien de vrije trap van ZDH-speler Erwin Kleinveld langs zijn eigen keeper te koppen. In het vervolg hadden de Hoornders geen kind meer aan hun tegenstander en had .de score met een beetje meer koelbloedigheid bij Sjoerd Oosterhof. Niels Dekker en Mike de Bruijn nog een stuk hoger kunnen uitvallen. Zondag speelt ZDH voor het eerst in negen weken een thuiswedstrijd. Tegenstander is dan Zuidermeer. Zondag 3 april Kolping Boys-Texel'94 14.00 De Koog-Oosterend 14.00 ZDH-Zuidermeer 14.00 HSV 3-Texel'94 2 14.00 Texel'94 4-Watervogels 5 12.00 De Koog 2-Oosterend 2 11.00 Recreatievoetbal De Koog-Oosterend 10.30 Programma zaalvoetbal Donderdag 31 maart 18.15 Klif C2-De Krim C1 v. Putten 19.00 De Koog C1-Texel C1 v. Putten 19.45 Texel 6-Klif 4 Kuipers 20.35 Texel 4-NIOZ 1 Kuipers 21.25 J'elleboog 5-Texel 2 Arnout Zaaldienst: NIOZ. Vrijdag 1 april Geen zaalvoetbal. Zenmeditatie Tanja van Arkel geeft dinsdag 5 april op het adres Oranjestraat 12 in Oosterend een informatieavond over zenmeditatie. Aan de orde komen zen en de kunst van het los laten. zen als ontspanningsoefening en zen als manier van leven. Aan sluitend op deze avond wordt zater dag 9 april van 10.00 tot 14.30 uur een zen-dag gehouden. Deelname kost €15,-, inclusief lunch. Geïnte resseerden kunnen zich opgeven voor een serie van vijf lessen, die op dinsdagavond wordt gegeven. Deelname aan de informatieavond is gratis. Voor aanmeldingen en inlichtingen, tel. 318114. Wie biedt op 'Blok'? Wel veel interesse, maar er is - af gezien van de ABN zelf - nog geen bod uitgebracht op het kunstwerk van 4.60 meter breed en 0,50 centimeter hoog dat Blok van der Velden schilderde ter gelegenheid van de opening van het ABN kantoor in 1973. Een schriftelijk bod kan worden uitge bracht bij de redactie van de Texelse Courant aan de War moesstraat. Bij de officiële ope ning van de bank, op 8 apnl om 11.00 uur. wordt het hoogst ge boden bedrag bekend gemaakt. De opbrengst komt ten goede aan een Texels goed doel. Zwemmers naar Dutch Open Wouter Dogger en Simone de Wit deden afgelopen weekend in Eind hoven mee aan de Dutch Open Swimcup. Ook vele internationale toppers, onder andere uit Engeland, Duitsland. Oostenrijk, Griekenland, Moldavië en Australië, verschenen aan de start. De Nederlandse top was aanwezig in de persoon van Mark Veens. Gijs Damen, Mitja Zastrow, Marleen Veldhuis. Chantal Groot. Hinkelien Schreuder en Inge Dekker De vier laatstgenoemden verbeterden het wereldrecord op de 4x50m vrije siag dames met bijna vijf seconden. De wedstrijden werden gehouden in een 50 meter- bad. Wouter Dogger kwam aan de start op de 50 meter vrije slag, die hij aflegde in een tijd van 0.25.60 minuten. Hiermee werd hij 29ste van de 64 deelnemers. Op de 100 meter rugcrawl werd hij 24ste (van 29) in 1.09.95. De 50 meter vlinder slag legde hij af in 0.31.34, goed voor de 45ste plaats (van 48). Op de 100 meter vrije slag behaalde hij de 40ste plaats (van 56) in 0.57.83 Simone de Wit, die last had van een blessure, kwam bij lange na met in de buurt van haar eigen records en eindigde steeds in de staart van het deelnemersveld. Op de 50 meter vrije slag werd zij 71ste (van 72) in 0.32.84 minuten. De 100 meter vlin derslag zwom zij in 1.24.78, (42ste van 44). Op de 50 meter vlinderslag werd zij 55ste van 56 in 0.37.46. De 100 meter vrije slag zwom zij in 1.14.09 (63ste van 64). Jolanda van Strien behaalde zater dag en zondag zes derde plaatsen bij het Internationaal Paastoernooi in Volendam. Deze wedstrijd werd gehouden in een 25 meter-bad. Zij kwam uit op de 200 meter school slag. waar zij in een persoonlijk record van 3.06.96 minuten naar de derde plaats zwom bij de dames D1 (jaargang 1988) Op de 100 meter vlinderslag zwom tikte zij aan in 1.28.09, goed voor de derde plaats. De 200 meter wisselslag zwom zij in een persoonlijk record van 2.54.16, wederom een derde plaats. Ook op de 100 meter vrije slag (1.10.26), de 100 meter schoolslag (1.29.41) en de 200 meter vrije slag (2.37.29) behaalde zij een derde plaats. Op de 100 meter rugcrawl behaalde zij de vijfde plaats in een persoonlijke recordtijd van 1.30.43.

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 9