Sl Geen treffers in spannende derby DUINKER Gedicht Texelse Denise bundel Kindertelefoon Texel'94 houdt één helft stand De Koog en SVO in evenwicht MIJN HUIS. Kees Rijk neemt motorservicebedrijf Duinker over TEXELSE g C0URANTl MOTORSERVICE Scours van Scouting Betsema bekijkt trots haar gedicht in de landelijk verspreide dichtbundel. Scouting krijgt enp; gemeentewapen iet a!j Het was zaterdag dubbel feest van, voor Scouting Texel. De scouts n, vn hielden voor de vijfentwintigste die 3 keer hun milieuweekend in De dats ilufter en openden tegelijkertijd j Sc iet jubileumjaar vanwege het nde zestigjarig bestaan, erna <orr; oco-burgemeester Nel Eelman ngen vertiandigde de scouts ter gelegen- iderj ed van het jubileum in een tent na- gerr; ii De Slufter een schild met het net i emeentewapen van Texel erop. Het as een erkenning voor de band die april! èScouting Texel en het gemeente- I kon «stuur hebben. Eelman wees op - dei mder meer de jaarlijkse inzet van de couts bij de festiviteiten op 4 en 5 6 was ook vol lof over het ruimen an het zwerfvuil in de Slufter. 'Jullie leven het goede voorbeeld. Op deze snier word je ervan bewust dat je ns met zomaar moet weggooien isten zien jullie ook opruimen en ideze manier komt het ook bij hen tussen de oren dat je vuilnis in een vuilniszak moet stoppen.' Ruim vijf tig scouts waren zaterdag twee uur in de weer langs de duinvoet om zwerf vuil te rapen. Edwin van Egmond van Staatsbosbeheer, die het vuil af voerde, schatte dat er ongeveer 120 kilo werd geruimd. Onder de troep bevond zich onder meer veel restan ten van visnetten. De scouts verdien den met het opruimen een milieu-in signe. Vanwege het jubileumjaar gingen veel andere scouts eveneens met versier selen naar huis. Alle scouts die lan ger dan tien jaar lid zijn, kregen in de tent een speciale oorkonde en een jubileumspeldje. Niek Slijdennk sr, het oudste lid van Scouting Texel en 25 jaar de initiatiefnemer van het milieu weekend, werd door loco-burge meester Eelman apart in het zonne tje gezet. De scouting, die op 21 oktober 1945 van start ging toen Frans Gerritse voor het eerst een verkennersgroep oprichtte, heeft dit jaar diverse jubileumactiviteiten. Het schild met het gemeentewapen krijgt een plek in het clubhuis aan de Bern- hardlaan in Den Burg. [fc12-jarige Denise Betsema uit ins 'Oufeschild glimt van trots: haar 5ha geacht is opgenomen in de dicht- n 9° bundel Maakt niet uit wie je bent, die vorige maand door uitgeverij Kluitman werd uitgegeven in op- n N* dracht van de Kindertelefoon. Vijf- vingi Sggedichten geschreven door kin- I en deren van zeven jaar en ouder m uii werden gebundeld ter gelegenheid 9K ran het 25-jarig bestaan van de ;en hulplijn voor kinderen. Jrs!e lenise reageerde op een oproepje op mer te website van uitgeverij Kluitman. )e leerlinge van De Bruinvis begon 'anr tee jaar geleden met het schrijven ai gedichtjes, na een project op 10 thool. 'Juf Ellen vond dat ik wel 1 Vi rooie gedichtjes maakte en dat heeft «gestimuleerd om ermee door te pan', vertelt zij. Onder het pseudo- \Sproetie is zij inmiddels behoor- kproductief. 'Ik maak bijna elke dag wel een gedicht. Vaak korte gedicht- en meestal op rijm. Soms maak het3 (langere gedichten.' Aanvankelijk Doi gebruikte Denise haar gedichtjes liet v vooral om haar emoties te verwerken, set i toen ze werd gepest op school. 'Dan •ven schreef ik het van me af in een ge- i ara licht. Hoefde ik er niet met iemand iekover te praten.' Inmiddels wordt de illen tiener niet meer gepest, maar wei formt het dichten nog ,wel een uitlaat- opel fep Inspiratie vindt zij vooral op dec school en in de dingen die op haar af- ap Btien.'ik schrijf vaak snel even wat naz peen briefje en ga er 's avonds mee noa an de gang. De ene keer lukt het goed en de andere keer helemaal niet.' De jonge dichteres, die al vaker een gedichtje gepubliceerd kreeg op een (kinderjwebsite, ziet de opname van haar gedicht in de bundel van de Kindertelefoon als de start van een toekomst als dichteres/schrijfster. 'Ik heb laatst op internet een oproep ge plaatst voor een uitgever om een boek te maken, maar daar heeft he laas niemand op gereageerd', aldus de Texelse, die in haar vrije tijd de Texelse Courant rondbrengt in Oude- schild. 'Ik wil graag boeken schrijven, maar dan moet ik eerst naar de ÓSG, want mijn zinnen moeten wel klop pen. De komma's op de goede plek en zo.' Intussen werkt zij hard aan haar eigen dichtbundel. 'Ik heb al genoeg gedichten, maar ik ben niet snel tevreden. Als ik twijfel, laat ik het aan mijn moeder lezen.' De bijdrage die Denise schreef voor de bundel van de Kindertelefoon, op genomen in het hoofdstuk verdriet en eenzaamheid, en gemaakt na de dood van haar 'kunstopa'. Te snel Het was zo moeilijk te geloven, dat jij er niet meer was. Zomaar uit ons midden verdwenen, als een opgedroogde plas. Het ging zo snel, te snel om het te geloven. Maar jij heb het nu veel fijner daar boven! Kmderliulp Kinderhulp geefi een bccljc gewoon geluk i Steunt u Kinderhulp deert*)' giro 404040 Maakt rtiet ait f ^ie je bent' 8 Uitslagen 60 van Texel In het verslag over de 'Zestig van Texel' in de vorige krant ontbrak een opsomming van de uitslagen. Bij deze alsnog de meest memorabele finishtijden. 120 kilometer mannen. 1 Wim Bart Knol 9 53.48, 2 Wim Epskamp 10 02.44 3. Jochen Höschele 10.27.12. Dames: 1. Elke Streicher 11.33.40, 2. Anke Drescher 11.45.08. 3. Ria Buiten 12 18.37 60 kilometer- Dames 1. Inez Jacquemart 5 09.02. 2. Maiet Spoelder 5.30.22. 3 Gerry Dumont-Visser 5 3604. Heren 1 Mare Papamkitas 3.59.17, 2. Veron Lust 4.01.24. 3 3. Philip Verdonck 4.11.24. 8. Enk van der Vel den 4 42.16, 45. Remko Nagtegaal 5.13.28, 102. Jan van der Star 5.42.32. 135. Rob van Beurden 6.03.13, 140 Andre Schoo 6.07 21, 153. Peter van der Struis 6.17.51, 167. Emile Seegers 6.30.50, 182 Alewijn Ott 6.46.24. 28 kilometer (eerste helft): 5. Robert Bakker 2.11.15,10. Erik Bakker 2.15.34,15. Ingrid van Lubek 2.19.10,16. Niels van Arkel 2.19 10,18. Yvon Lepelaar 2.28.15.41Lydia Verwij 2.52.04. 32 kilometer (tweede helft). 14. Rose Gosllnga 3.20.58.15. Geert van der Steeg 3.22.27. Estafette heren. 12 Team rond (Pierre Bonnet, Ben Kranse, René Slegh en Herman Ploeger) 4.39.11, 14. HSS-Hire Shops (Martien Witte, Cees Goslinga. Paul Krugers en Gauke van Ungen) 4.46.53.15. Senioren Texel (Dirk Vinke. Piet Kmgma. Frank Zethof en Jan Zi|m) 4.49 31 22. Westend Boys (Drik-Jan Zeedijk, Henk Schraag, Adn Mors en Daan van der Slikke) 5 18.43.24 De Loopjongens (Rmus Kooger, Jan Dogger. Eddy Zegers en Pieter Jan Kooger) 5.26.00. 26. Teso (Alex Cofmo. Kees Dros. Martin Lubach en Rob Arensman) 5.36 46. 28 De Bolder (Theo Franchimon, Chiel Richars Bakker, Paul Schermer en Martin Roeper) 5 44.07, 30. De Krabbelaars (Martin Zijm, Mark Bakelaar, Pieter Wiersma en John van Dorsten 5 50.02, Estafette dames 6. Coma Comi Texel (Colinda Brouwer, Marijke Stark, Mirjam Arken bout en Ingrid Uitgeest) 5.33.26,8. Coby's trots (Jeanette ter Steege, Marianne Hllhorst, Laurien Bakker en Annelies Graaf) 5.45.34. Estafette gemengde teams 11 De Jager (Ben Bakker, Els de Jager, Rob Teisman en Corrle de Jager) 5.10.05. Achtste van Texel (Louise van Beekhoven, Carla Smit. Lyda Bakker. Colinda Vlaming. Jacqueline Aarts. Monique Lubach, Branda Vermuë en Anneke Hoogenbosch) 6.12.00 Een week na de wedstrijd tus sen SVO en De Koog troffen beide ploegen elkaar zondag opnieuw, ditmaal op het veld aan de Boodtlaan. De thuisploeg, die in Oosterend een overwicht niet in doelpunten had kunnen omzet ten, was uit op revanche, maar slaagde er opnieuw niet in te scoren. Omdat ook de gasten niet productief waren, werd het wel' een spannende derby, maar bleven doelpunten uit: 0-0. Beide ploegen konden niet in hun sterkste opstelling beginnen. De Koog miste de broers Ben en Roelf Siebinga, terwijl SVO het moest doen zonder Rinze Douma, Ad Gul- demond en Pim Witte. Dat Witte niet speelde, kwam als een verras sing voor de Oosterenders, die met van de nieuwe regel op de hoogte waren dat een speler die een rode kaart krijgt in de wedstrijd erop niet mag meedoen. Voorheen moest eerst de tuchtcommissie uitspraak doen, maar tegenwoordig gaat de schorsing automatisch in. Trainer Jitze Beintema zag zich daardoor gedwongen de vorige week tegen DESS uit het veld gestuurde Witte één minuut voor aanvang uit zijn opstelling te schrappen. Hij werd vervangen door Steef Witte. Ondanks deze late omzetting was Oosterend in de beginfase duidelijk de beste ploeg. Meer dan een harde vrije trap. die eindigde in het goed opgestelde muurtje spelers voor het doel van keeper Steven van Beek. leverde dit overwicht echter niet op. De eerste echte kans was na een kwartier voor De Koog. Een scherpe voorzet van Eddy Witte werd door de inglijdende Arnold Kaercher op een teenlengte gemist. Enkele minu ten later kreeg Kaercher van dichtbij de kans op doel te schieten, maar zijn inzet werd uitstekend gepareerd door keeper Marco Daalder. In het vervolg had De Koog veel meer balbezit, maar waren kansen schaars. Het enige gevaar van Oos terend in de eerste helft ontstond na een half uur, toen keeper Van Beek er bij een hoge voorzet niet in slaagde de bal klemvast te pakken. In tweede instantie probeerde hij de bal te stompen, maar kwam daarbij in botsing met de stevig inkomende Michel Heibuurt. Na een korte bles surebehandeling kon de keeper het spel hervatten met een vrije trap. De laatste kansen voor de rust waren voor de sterk spelende Ben Siebinga van De Koog. Eerst schoot hij vanaf de rand van het straf schopgebied rakelings naast. En in de laatste minuut ondernam hij een solo vanaf de middenlijn, omspeel de vier tegenstanders en haalde vanaf twintig meter hard uit. Zijn schot ging ver naast. Balbezit De tweede helft gaf ongeveer het zelfde spelbeeld te zien. De Koog was sterker en had veel vaker de bal dan Oosterend, maar kreeg in de eerste twintig minuten geen enkele kans. De eerste kansrijke aanval was voor Oosterend. De snelle Michel Heibuurt werd langs de rechterzijlijn in de diepte aange speeld, waarna hij door Peter Koorn hard onderuit werd gegleden. Het kwam Koorn op een gele kaart te staan. Uit de vrije trap die hierop volgde, werd de bal hoog voor het Koger doel geplaatst en kon Sil van Dijk inkoppen. Keeper Steven van Beek bracht redding door de bal net over de lat te tikken. Enkele minuten later brak De Koog uit via de snelle Dave Dijkstra, die een goede voorzet gaf op Arnold Kaercher. Omdat een verdediger de bal nog toucheerde, raakte Kaer cher de bal niet goed op het hoofd, waardoor deze hoog over ging. Ook Peter Koorn was niet fortuinlijk, na een mooie voorzet van Marcel Boo ne. Zijn kopbal van dichtbij ging rakelings over. Aan de andere kant was Oosterend kansrijk via Rutger Zoetelief. Hij ging met de bal aan de voet het Koger strafschopgebied in en werd door Pieter List, die weliswaar de bal speelde, nogal stevig onderuit gegleden. De Oosterenders claim den een penalty, maar de scheids rechter wilde van niets weten, ook tot ongenoegen van 'de vele sup porters van Oosterend. In de spannende slotfase waren er nog diverse goede scoringskansen. Eerst ging Bob Witte voor Oos- terend alleen op het doel af. Hij schoot te gehaast en zag zijn schot ruim naast gaan. Aan de andere kant werd de doorgebroken Arnold Kaercher afgefloten voor buitenspel. Een makkie was het onderaan staande Texel'94 zondag in Alk maar zeker niet voor Kolping Boys, de nummer twee van de ranglijst, vorig jaar gedegradeerd uit de derde klasse en nog volop in de race voor een periodetitel. Maar hoewel de spelers van trai ner John Rep hun huid duur ver kochten, stonden ze na negentig minuten toch weer met lege han den. Voor het eerst sinds lange tijd ver scheen Texel'94 in zijn sterkste opstelling aan de aftrap. Martin Koorn mocht weer meedoen na een schorsing en zijn jongere broer Marco was terug van vakantie. Ook spits Niels Dubbelt was beschik baar Dat was goed te zien. want na een moeilijk eerste kwartier, waann Kolping Boys fel ten aanval trok, speelden de Texelaars een prima eerste helft. Ze hadden veel balbezit en konden soms aardig combine ren. Tot grote kansen leidde dat met. Maar omdat ook de thuisclub geen potten kon breken, stond het na vijfenveertig minuten nog steeds 0-0. Na de rust bleef Niels Dubbelt ach ter in de kleedkamer. Hij was bij een duel met de keeper ongelukkig gevallen en had last van zijn rug. Hij werd vervangen door Leon Zijm. Al direct bleken de Texelaars in de eerste helft veel van hun krachten te hebben gegeven Ze kwamen amper meer aan voetballen toe HELP KINDEREN IN SLOPPENWIJKEN. GIRO 3292 DEN HAAG. ZEGT WAAR 'T OP STAAT. Dat gebeurde op advies van de grensrechter van Oosterend. maar volgens de spelers en aanhang van De Koog sloeg hij de plank daar bij lelijk mis. Het laatste wapenfeit was een afstandsschot van Sil van Dijk van Oosterend, dat rakelings over ging. Het bleef daardoor 0-0, een uitslag die Oosterend een goed gevoel gaf, maar waarmee De Koog zich tekort voelde gedaan. Zondag speelt De Koog in Stompe- toren tegen SSV en gaat Oosterend op bezoek bij Twisk. en moesten zich toeleggen op het voorkomen van tegendoelpunten. In de vijfenvijftigste minuut lukte dat niet meer, toen één van de Alkmaar- ders na een communicatiefout in de verdediging plotseling kon. uithalen en doel trof: 1-0. Even leek Texel'94 zomaar op gelij ke hoogte te komen toen Arnejan Kruithof de bal uit een vrije trap in de kruising schoot. De keeper van Kolping Boys bracht echter op schitterende wijze redding. Daarna was het gedaan met de Texelaars, die voortdurend met hun rug tegen de muur stonden. Vooral aan de snelle en handige vleugelaanval lers van de thuisploeg hadden ze hun handen vol. Het was met name aan keeper Bart Graaf te danken dat Texel'94 nog lang mocht hopen op een wondertje. Hij voorkwam zeker tweemaal een doelpunt dat iedereen op en rond het veld had geteld. In de voorlaatste minuut maakte Graaf zijn enige slippertje van de wedstrijd, toen hij zich ver keek op een mislukte voorzet en dé bal zomaar over hem heen in het doel verdween: 2-0. Door deze nieuwe nederlaag is Texel'94 vrijwel gedegradeerd. De ploeg staat onderaan, terwijl de onderste drie ploegen direct degra deren. Met nog zeven wedstrijden te gaan, kan alleen een mirakel nog redding brengen. Zondag gaan de Texelaars in Zuid-Scharwoude op bezoek bij LSW, dat in de midden moot staat Seizoen begint voor Heri Hodie Met veertien jongere en twintig oudere jeugdtennissers opende tennisvereniging Heri Hodie uit De Cocksdorp zondag het seizoen. Met prachtig weer en een goede catering werd een leuk programma afgewerkt De jongste jeugd streed steeds met een andere partner tegen een ander wisselend team. Dat leverde leuke wedstnjden op, waarbij de kinderen steeds meer tot leuke rally's kwamen. Winnaar werd Sabine van Beek met vier gewonnen wedstrijden. De jongens van groep 2 speelden allemaal dne dubbel- wedstrijden en één enkel wedstrijd. Dit leverde een gedeelde eerste plaats op voor Stefan Hooijschuur en Pieter Hooijschuur. In de finale van de meisjes van groep 2 ging de strijd tussen de zusjes Sanne en Nienke Sieprath. Uiteindelijk werd de 12-jarige Nienke eerste. Vrijdag wordt van 16.00 tot 17.00 een inloopuur gehouden voor deel nemers uit groep 1 en vanaf 19.00 uur kunnen de kinderen van groep 2 met de volwassenen meespelen. Het Jeugdteam van 14 tot 16 jaar speelt zaterdag de eerste thuiswed strijd. Jan en Marion Duinker uit Oude- schild doen hun motorservice bedrijf over aan Kees en Sacha Rijk. De Duinkers waren niet echt op zoek naar een opvolger, maar toen die zich aandiende in de hoe danigheid van de 46-jarige machi nist van de TX 94 was de overname snel beklonken. 'Het voelde met een goed', zeggen beiden. Op 1 juli start Rijk met de voorbereiding van de overname, met de bedoeling deze per 1 september rond te heb ben. Jan Duinker zal daarna nog wel enige tijd werkzaamheden ver richten. Het overnameproces mag dan afge wogen en weldoordacht zijn verlo pen. toch moet Jan Duinker (61nog aan het idee wennen. 'Ik heb hier al tijd rondgelopen met het idee dat ik tot mijn 65ste zou doorwerken.' Maar het liep anders met het bedrijf waar mee hij de Duinkers in 1973 op de hoek Heemskerckstraat-Barendsz- straat van start gingen. Ze verhuur den in die tijd boten en deden in hengelsportartikelen. Het bedrijf groeide en verhuisde naar waar nu Voordeelland zit. De technische kant van het bedrijf ontwikkelde zich ver der, de scooters kwamen er bij. er werden fietsen verhuurd, ze verkoch ten onder meer kleding en souvenirs. In 1995 kochten ze het huidige pand aan de Heemskerckstraat. In 1997 werd het verbouwd, met beneden de werkplaats en showroom en daarbo ven de woning. 'Het was te koop en we dachten: we springen gewoon in het diepe en we zien wel.' Met twee zaken aan weerskanten van de straat waarin werd gesleuteld, verhuurd en van alles verkocht haalden ze een hoop drukte op hun nek. Marion: 'Dat werd een beetje te gek en omdat Jan en Alex (zijn zoon, red.) het liefst aan het sleutelen zijn, hebben we op een gegeven moment de keus gemaakt om ons te richten op de technische kant van het bedrijf en de overige ac tiviteiten af te stoten. We hebben de werkplaats aan de Heemskerckstraat grondig verbouwd en compleet inge richt voor deze werkzaamheden, zo als de aanleg van een afzuiginstallatie en andere voorzieningen die nu wet telijk vereist zijn. Daar plukken we nu nog steeds de vruchten van.' J^edrijvig/iezc/ De specialisatie bracht met zich mee dat Duinker zich naast buitenboord motoren met de verkoop, onderhoud en reparatie van gras- en bos- maaiers, generatoren, tweewielers en kettingzagen ging bezighouden. 'Al lemaal van Honda, een sterk merk waarmee we zijn meegegroeid.' Tot 2001 zag het ernaar uit dat Alex het bedrijf zou voortzetten, tot hij net als zijn broer Marcel de mogelijkheid kreeg aan de slag te gaan bij een motorraceteam van Honda, waar hij tot op de dag vandaag actief is als monteur. Toen duidelijk werd dat de toekomst van Alex elders lag, gingen zijn ouders hun plannen met het be- dnjf heroverwegen. Daarover deden ze niet geheimzinnig, met als gevolg dat ze werden benaderd door ver schillende mensen die de zaak wilden overnemen. 'We vonden het, vooral voor onze klanten, belangrijk dat de motorservicezaak wordt voortgezet.' Opvolger Toen Kees Rijk de zaak binnenstapte, zagen de Duinkers in hem vrij snel de juiste opvolger. De visserman be schikt als machinist op een kotter over een ruime technische ervaring. 'Een motor van een paar duizend pk op zo'n kotter is qua kracht en om vang niet te vergelijken met buiten boord- of andere motoren, maar af gezien van de vorm en de details komt de techniek in grote lijnen op hetzelfde neer, vertelt Rijk, die als 12- jarig jochie al sleutelde aan de motor van zijn bromfiets. 'Ik had toen al een Zündapp die 90 reed. Voor een slof sigaretten voerde ik ook de brom mers van mijn vrienden op. Ik was altijd met techniek in de weer Op de LTS en ook nadat ik van school kwam. Ik heb nog een tijdje in de fietsenverhuur van Bruining in De Koog gewerkt en daar kennis over onderhoud van rijwielen opgedaan.' Als machinist op de kotter kon hij het niet laten om ook in het weekend te sleutelen. 'Aan mijn eigen motorfiets of aan de stockcar van Dirk Barends, bij wie ik monteur was. Het varen heb ik altijd leuk gevonden, maar na 25 jaar heb ik het wel een beetje gezien. Een zaak als deze lijkt me prachtig. Kan ik de hele dag lekker met tech niek bezig zijn. Wat mij betreft mag er nog wel wat bij. Aan de andere kant van de dijk, in de jachthavens, ligt werk genoeg. En ik zoithet wel leuk vinden om ook met crossmotoren aan de slag te gaan. Voor de rest zien we het wel en gaan we op de be staande voet verder. Sacha gaat de boekhouding doen.' Gebrek aan werk lijkt niet waarschijnlijk, zoals blijkt tijdens het interview in het kan toortje. Jan Duinker verdwijnt om de haverklap de zaak in om klanten van dienst te zijn. Jan en Marion Duinker uit Oudeschild met Sacha en Kees Rijk en hun kinderen Kia en Chinook voor de motorservicezaak in Oudeschiid. DINSDAG 5 APRIL 2005

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 9