ïi Historische portrettengalerij op expositie Tusse de Banke II IC TEXELSE Prominente, markante en 'gewone' Texelaars 2 COURANT Wat ik zeggen wou... Collecte ZOA Scala aan duurzaamheid op beurs De Koninghal jyjcdischt; zorg J-Jiilpverlening I0r' Kerkdiensten oud Papier Radio Texel VRIJDAG 8 APRIL 2005 Een portrettengalerij van pro minente, markante en 'gewone' Texelaars, met als enige overeen komst dat geen van de geportret- teerden meer in leven is. Bijzon der is ook dat de kunstwerken zijn gemaakt door uiteenlopende schilders, met als gevolg een grote diversiteit aan technieken en stijlen. De tentoonstelling 'Oppoest en afstoft' in Tusse de Banke en de ruimte van de Histo rische Vereniging is vanaf morgen (zaterdag) te bewonderen. Van Gerrit Coevert tot Dokter Wage- maker en van Jaring Moll tot notaris Bok. Een grotere verscheidenheid is haast niet denkbaar. Stuk voor stuk geschilderde of getekende portret ten die veelal eigendom van naza ten. erfgenamen of familieleden. Ze reageerden op een oproep van de Historische Vereniging, die het 20- jarig bestaan opluistert met een portrettengalerij van Texelaars. Met slechts één criterium: de mensen op het schilderij mochten niet meer in leven zijn. De respons was boven verwachting, met als resultaat dat de muren van de expositieruimte aan de Groeneplaats vol hangen met schilderijen. Van statige en fijn geschilderde portretten tot aquarel len en van potloodtekeningen tot wat vrijere weergaven. Voorbeeld Gerrit Pietersz Bakker, geschilderd in 1815 door C.J. Boon, horlogemaker en portretschilder. Boomplantdag Onlangs werd in deze krant verslag gedaan van de boomplantdag bij de Thijsseschool. Naast de speel weide (de ijsbaan) werden met enig ceremonieel boompjes geplant. Ik ben daar niet op tegen, maar heb wel mijn bedenkingen tegen het rigoureus rooien van de lage boom pje die daar stonden. Die ston den daar best leuk. Waar ik echter grote problemen mee heb, is dat een en ander met flink materieel geweld gepaard ging, waardoor het schelpenpad en het tegelwandel pad behoorlijk vernield werden. Dit ondanks het later toepassen van rijplaten. Het was echt treurig om te zien hoe er enorme gaten en scheu ren in het schelpenpad kwamen en hoe het tegelpad veranderde in Waddenvereniging De Waddenvereniging houdt zater dag 23 apnl haar algemene leden vergadering. Locatie is het schip Prins Willem, dat aan de kade ligt van attractiepark Cape Holland in Den Helder. De vergadering duurt van 10.15 tot 12.15 uur en wordt gevolgd door een lunch en een programma over duurzame econo mie en havenontwikkeling. Tussen 15.00 en 16.00 uur is er een bor rel. Wie wil meevergaderen, wordt in verband met de zaalcapaciteit verzocht zich vóór 15 april aan te melden via tel. 0517-493693 of e- mail info@waddenvereniging.nl. Na aanmelding worden de vergader stukken thuis gestuurd. een wasbord waarop je gemakkelijk je enkels kon verstuiken. Ik was benieuwd hoe dit zou aflopen. En, wat gebeurt? De gemeente rukt met groot materieel uit om het tegel pad weer begaanbaar te maken. Vrachtwagens zand, stratenmakers, materiaal enzovoorts. Een paar dagen arbeid en het is weer in orde. Maar bedenk wel wat dit dan heeft gekost. Dan denk ik bij mezelf: had dit nu niet even anders gekund? C. Bonne, Den Burg. De christelijke hulpverleningsorgani satie ZOA Vluchtelingenzorg houdt van 10 tot 16 april de nationale col lecte. ZOA is betrokken bij projecten in Afrika en Azié en geeft ondersteu ning aan vluchtelingen, ontheem den en slachtoffers van rampen. De werkzaamheden strekken zich uit van noodhulp tot wederopbouw. Het thema van de jaarlijkse collecte, is 'Trouw aan de vluchteling'. Men sen die de collectanten mislopen, kunnen een gift overmaken op giro 550 in Apeldoorn. ANBO vergadert De leden van de afdeling Den Burg van de ouderenbond ANBO komen woensdag 13 april in de Buureton in Den Burg bijeen voor hun voorjaars vergadering. Op de agenda staan onder meer bestuursverkiezingen. Mevrouw A.M. de Graaf-de Dogger is aftredend en niet herkiesbaar. Mevrouw T. Dekker-Wafelbakker is wél beschikbaar voor een nieu we termijn. Kandidaten voor een bestuursfunctie kunnen zich tot het begin van de vergadering schriftelijk van dit laatste is het portret van Wil lem Dijksen, een boer uit de Prins Hendrikpolder die vermoedelijk in de oorlogsjaren is vereeuwigd door Blok van der Velden. Dijksen had een markant hoofd en volgens de overlevering liep hij op de markt de kunstschilder tegen het lijf, die vroeg of hij de boer mocht portretteren. Er werd een afspraak gemaakt en ter voorbereiding liet Dijksen zijn ruige baard inkorten en verruilde hij zijn werkpak voor een kostuum. Maar dat was wel het laatste wat Blok van der Velden gewild had. Hij droeg Dijksen op zijn boerenkloffie weer aan te trekken. Die afgeschoren baard moest hij van Dijksen maar uit het hoofd schilderen. Het werd een bijzonder werk, ook omdat 'Blok' maar zelden mensen schilderde. Speciaal hoekje is ingericht voor portretten van Texelse 100-jarigen, geschilderd door Lenie van het Noordende, werken die zijn geleend van De Gollards. Eén portret, dat van Sijp van Egmond, is gemaakt door Cécile de Boer. Harry Tiele- mans schilderde een opmerkelijk portret van de gebroeders De Jonge van hoeve Dijkzicht. Een portret van de heer (en mevrouw) De Bok, in de 19e eeuw notaris op Texel, is gesig neerd door S. Altman. Van recenter datum zijn een schilderij van Piet Hartog en een aquarel van zijn zoon Harry. Aanmerkelijk ouder is een portret van Gerrit Pietersz. Bakker, de enige Texelaar die in de Napole ontische tijd aardappelen naar Texel mocht vervoeren. Het schilderij is ondertekend door C.J. Boon, horlo gemaker en portretschilder. Bijzon der is ook een portret van de familie Brouwer-List, gemaakt omstreeks 1820. Doorgaans stonden de eigenaars van de schilderijen de werken graag tijdelijk af, maar sommigen hadden het er moeilijk mee. Maar ze waren trots en vonden dat ook hun schil derij er tussen hoorde te hangen. Omdat ook de verhalen achter de mensen op de schilderijen interes sant zijn, is de Historische Vereni ging in de geschiedenis gedoken. Er zijn stambomen nagetrokken, oude krantenartikelen gezocht en ook andere gegevens kunnen worden ingezien. Er is ook research gedaan naar de vele makers van de portret ten, over wie interviews en andere materiaal is verzameld. Al met al een veelzijdige expositie, waarbij wordt gehoopt dat de liefhebbers met elkaar in gesprek raken, zodat er weer nieuwe historische wetens- Vleermuis op strand paal 9 Maarten Brugge stond woens dag gek te kijken toen hij onder het zand bij paal 9 een vleer muis vond. Brugge, op het strand om mossels te verzamelen voor vogels van het NIOZ, bracht het dier naar EcoMare, waar Pierre Bonnet het herkende als een ruige dwergvleermuis. Het diertje leed aan uitputtingsverschijnselen. Volgens Bonnet is een vleermuis op het strand een zeldzaamheid. De ruige dwergvleermuis lijkt veel op de gewone dwergvleermuis, die net iets kleiner is. En hoewel de gewone dwergvleermuis het hele jaar door op Texei voorkomt, is de ruige dwergvleermuis hier slechts van september tot en met april te vinden om te overwinteren. Dat doen ze in houtstapels, achter lui ken, in holle bomen en in vleer- muiskasten. In het voorjaar trekken ruige dwergvleermuizen naar het oosten, naar Duitsland, Polen en de Baltische staten om zich daar voort te planten. In het najaar komen ze massaal terug, omdat de winters in Nederland minder streng zijn. De vleermuis kreeg enkele milliliters water en drie meelwormen en werd in een schuurtje geplaatst, waar vandaan hij op eigen kracht kan vertrekken. Kinderhulp zoekt gastgezinnen Europa Kinderhulp zoekt gastouders voor kinderen uit Noord-Frankrijk en Berlijn. Het gaat om kinderen van 5 tot 12 jaar die weinig zekerheid kennen en afkomstig zijn uit een kin donvriendelijke omgeving. Omdat er geen speelruimte is of omdat hun ouders er door ziekte of finan ciële problemen onderdoor dreigen te gaan. Van de gastouders wordt niet verwacht dat ze de taal vloeiend spreken, maar dat ze zich weten te redden. Het gaat om de periode van 3 tot en met 21 juli (kinderen uit Noord-Frankrijk), 11 tot en met 29 juli (kinderen uit Berlijn) en 16 juli tot en met 6 augustus (kinderen uit de omgeving van Parijs). Europa Kinderhulp besteedt veel aandacht aan de begeleiding van het gastgezin dat er ook tijdens de verblijfsperiode niet alleen voor staat. Als na het eerste jaar blijkt dat het goed 'klikt' binnen het gezin, bestaat de mogelijkheid het gast- kind een volgend jaar terug te vra- aanmelden bij de secretaris, Tine Vlas-van der Vlies. Het jaarverslag en de financiële stukken kunnen op afspraak (tel. 312255) worden ingezien. Na de pauze verzorgen Sytske en Adriaan Dijksen een dia lezing met de titel Voorjaar op ons eiland. De vergadering begint om 14.00 uur. Voorpremière walvisfilm Bezoekers van EcoMare kunnen zaterdag 16 april een voorpremiè re meemaken van de film Foot prints on the water. Nan Hauser, die de walvissen van Oceanië wil redden, maakte deze film voor Nature Conservation Films World wide. Hauser houdt na afloop van de vertoning een lezing. De bij eenkomst begint om 15.30 uur en duurt tot 17.00 uur. Nan Hauser onderzoekt walvissen op veel verschillende plekken in de wereld, met een doorlopend onder zoek op de Cook Eilanden in de Grote Oceaan. Daar bestudeert ze de 'beaked whale', een soort spits- snuitdolfijn waar nog heel weinig over bekend is. Door haar werk heeft zij al veel betekend voor de bescherming van walvissen. Zo heeft zij aangetoond dat walvissen massaal stranden (en overlijden) door het gebruik van laagfrequen- te sonarsignalen. Vervolgens heeft zij de Amerikaanse marine zover gekregen dat zij geen tests met sonar meer uitvoeren in gebieden waar veel walvissen en dolfijnen zitten. De film voert de toeschouwer over twee oceanen. Te zien is hoe Hau ser zich inzet voor walvissen en hoe zij uiteindelijk, met hulp van onder anderen Erica Terpstra. een walvis- senreservaat in de Stille Zuidzee realiseert. In de film wordt duidelijk dat het werk van één persoon wel degelijk verschil kan maken. De film is Nederlands ondertiteld, de lezing wordt in het Engels gegeven. gen en zo een speciale band op te bouwen. Naast de Duitse en Franse kinderen zet Europa Kinderhulp zich ook in voor kinderen uit Nederland, Roemenië en Oostenrijk. Voor meer informatie: familie Pool (tel. 023-5272560), Anita Vriezema (tel. 0227-592205), Corrie Dubois (tel. 0224-213655). Jolanda Lan- gedijk (tel. 072-5039231) of www. europakinderhulp.nl. waardigheden aan het licht komen. Ikebana Vermeldenswaardig zijn de Japan se bloemarrangementen die zijn gemaakt door de ikebanagroep van Anneke Studulski-Veentjer. Het betreft voorjaarsarrangementen van beginners en gevorderden. De bloemstukken worden om de drie dagen vervangen door andere bij zondere vormen van ikebana. De tentoonstelling duurt tot en met maandag 18 april en is dagelijks geopend van 10.00 tot 17.00 uur en op zondag van 13.30 uur tot 17.00 uur. Tekst en foto Gerard Timmerman Spreekuur NWS De Nederlandse Vereniging voor Slechthorenden (NWS) houdt don derdag 14 april een inloopmiddag in De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg Er worden vragen over gehoorapparatuur beantwoord en over bijbehorende vergoedingen en over zaken als de ziektes van Meniere en Tinnitus. Het spreek uur wordt gehouden van 14.15 tot 15.30 uur. Wie met in de gelegen heid is het spreekuur te bezoeken, kan telefonisch contact opnemen via tel. 312696. Duurzaam Bouwen Beurs In november 2001 w#rd Koninghal gehouden. Duurzame keukenbladen, duurza me vloerbedekking of een duur zaam woningontwerp. Het is een kleine greep aan het scala aan de onderhoudsarme en energiezui nige materialen en toepassingen voor woningen die vanavond en morgen op de Duurzaam Bou wen Beurs in de Burgemeester De Koninghal in Den Burg zijn te zien. Bijna vijftig Texelse onder nemers doen eraan mee. Noem het duurzaam winkelen of duurzaam ideeën opdoen. Op een beursvloer van bijna duizend vier kante meter groot (er staat een grote partytent naast De Koning hal) zijn diverse Texelse branches gezamenlijk aanwezig om te laten zien wat er bij hen op het gebied van duurzaamheid zoal mogelijk is. Overkantse leveranciers zijn present om tekst en uitleg over bespaar mogelijkheden van hun producten te geven. 'De ondernemers heb ben zelf bepaald welke leveranciers op de beurs zouden staan', vertelt coördinator Nienke Bloksma van de Stichting Duurzaam Texel. 'Het zijn leveranciers met wie zij werken, zodat je straks producten ziet die ook via Texelse ondernemers zijn te verkrijgen.' Veel nadruk ligt er op de duurzame inrichting van woningen. Texelse woonwinkels en leveranciers van keukens, sinds kort in een duur zame werkgroep verenigd, hebben een grote stand waarin een duur zaam woninginterieur is ingericht. Bezoekers kunnen denkbeeldig door de woning wandelen en zien wat er op energiezuinig- en onder- houdsarmgebied zoal mogelijk is. 'Je kunt een duurzaam keukenblok bekijken, maar er is bijvoorbeeld ook duurzame vloerbedekking aan wezig.' Vertegenwoordigers van de woonwinkels en keukenleveranciers lopen rond om informatie te geven. Texelse architecten laten zien op welke manier een huis duurzaam kan worden ontworpen, installateurs en tegelzetters tonen hun mogelijk heden en de schilders laten zien wat voor duurzame verf er zoal op de markt is. 'Zij adviseren ook welke duurzame verf je beter niet kunt gebruiken, omdat je hier veel met zon, wind en zout te maken hebt.' De verzamelde Texelse grond-, weg- en waterbouwers zijn ruim vertegenwoordigd. Tatenhove laat voor die stand een simulator van een zandzuiger overkomen. 'Het is eenzelfde soort schip als waarmee hier voor de kust zand wordt opge spoten', aldus bedrijfsleider Klaas van der Duim. De simulator is onder meer bedoeld voor kinderen, zodat ouders rustig kunnen rondkijken. Kinderen kunnen ook aan grond-, weg- en waterbouw op het compu terspel Simcity doen. Volgens Bloksma worden er alleen energiezuinige en onderhoudsarme producten getoond die in de praktijk hun Waarde al hebben bewezen. 'Het worden geen experimentele producten die nog volop in de kin derziektes zitten.' Het is de twee de keer dat in De Koninghal een beurs over duurzaam bouwen wordt gehouden. De eerste vond plaats in november 2001 en trok toen zo'n 2500 bezoekers, van wie er diverse destijds verrast waren over de vele duurzame toepassingen. Afgelopen week werd ter voorbereiding op de beurs al huis-aan-huis een brochure verspreid met spaartips voor duur zaam wonen. De beurs, die gratis toegankelijk is. wordt vanavond om 19.00 uur door wethouder Corry Heijne geopend. Vanavond duurt hij tot 22.00 uur en zaterdag is hij van 10.00 tot 16.00 uur geopend. Artsen: Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestdagen en van maandag tot en met vrijdag van 17.00 tot 08.00 uur: Centrale Huisartsen Post. tel. 321143. Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is via één van de volgende tele foonnummers informatie te krijgen over het pijnspreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het ongevallennummer vermeld. 313086; 314727, 314669; 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: De Ruyterstraat 86, Oudeschild. Dag en nacht bereikbaar via tel. 313090 of 06-51404872. GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp, zorg en informatie, ook voor het berekenen van de eigen bijdrage: op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Centraal Meldpunt 0223-650222. - Voor alle zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp: Schoónoordsingel 44, Den Burg. tel. 321461. - Jeugdgezondheidszorg: Scl oordsingel 44, Den Burg, tel. 4636549 Spreekuur elke werkjj van 9.00 tot 17.00 u. Voor vragen a ontwikkeling, voeding, opvoeding: verzorging van jonge kinderen. - Uitleenmagazijn/servicepunt Schoonoordsingel 44, Den Burg,' 314887. Geopend elke werkdag ij sen 13.00-14.00 u. - Diëtiste: voor afspraken elke v* dag van 8.30-17.00 uur. tel. 025 650222. Kraamhulp: Voor directe kraamt, op Texel en na poliklinische ben ling: Parenta Kraamzorg, tel. 09Q 7273682 (24 uur bereikbaar). Indicatie: Indicatie voor thuiszj en voor opname in verpleeg- en zorgingshuis: Stichting RIO Te« Wieringen. Opvragen via tel. 671552. Opname geschiedt op at van huisarts of specialist. Mondhygiëniste: Natasja Botti tel. 320104. Apotheek: Weverstraat 95, Burg; tel. 312112. Maandag t/m dag 8.00-17.30 u.; zaterdag lOi 13.00 en 15.00-17.00 u.; 2 feestdagen 11.00-12.00 en 17.00 u. Buiten die tijden alleen spoedeisende gevallen. Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 1-1-2. Of bel de Meldkamer Noordholland-noord: 072- 5644444. Politie: Keesomlaan 4a. Den Burg. Het bureau is dagelijks open van 9.00 tot 17.00 u. Telefoon: 0900-8844. In spoedeisende gevallen: 1-1-2. Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 0900-8844. Dierenartsenpraktijk: Keesomlaan 11, Den Burg, tel. 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: bel tijdens kan tooruren 319413 (De Nieuwe Skuul). Verslavingszorg: Steunpunt Brij- derstichting, Wilhelminalaan 1, Den Burg. Voor inlichtingen, advies, con sultatie en preventie. Bereikbaar op di. en woe. tijdens kantooruren, tel. 3-14781; www.bnjder.nl. Verslavingsproblemen: Consul tatiebureau voor Alcohol en Drugs, Molwerk 31-45, 't Horntje. Spreek uur volgens afspraak, tel. 319413. Anonieme Alcoholisten: dinsdag van 19.00 tot 21.00 uur in Den Helder, tel. 0223-642189 (vragen naar Ron). Stichting Welzijn Ouderen Texel: Warme maaltijdvoorziening, ring, klusjesdienst, huishoudi dienst, versteldienst. Spreekuur 9.00 tot 10.00 u. en van 14. 16.00 u.. De Buureton, Beatrixlaan! Den Burg. Tel. 312696. Kustwacht: Voor meldingen schepen en zwemmers in nood.; 316270. Chemicaliën op het strand: brandweer, 072- 5644444. Huiselijk geweld: Safehouse Te crisisopvang huiselijk geweld, 0222-321001, dag en nacht ben baar. Jongeren Informatie Punt: vu vragen en advies over wonen, ken, studie, recht, relaties, sekst liteit, verslavingen en vrije tijd. Op ningstijden dinsdag en woensdag 15.00 tot 17.00 uur; d'Ouwe UloJ helminalaan 1Den Burg, tel. 3155! Bureau Jeugdzorg: voor It aan jongeren bij problemen voor opvoedingsondersteuning ouders. Spreekuur elke donderaac d'Ouwe Ulo, Wilhelminalaan 1, Burg. Voor aanmelding, informatie advies: 0900 2223330, elke dag sen 10.30 tot 12.30 uur. Kerken en minima: voor Texeë in financiële nood. Spangerweg 1793 EH De Waal. Zondag 10 april 2005 PROTESTANTSE KERK IN NEDERLAND: Hervormde gemeente Den Burg: 9.30 u. ds. P.A. den Braanker, thema- dienst over dopen. Gereformeerde kerk Den Burg: 10.00 u. dhr. Emo van Halsema uit Kampen. Hervormde gemeente Waal, Koog, Den Hoorn: De Koog: 9.30 u. ds. J. Vlasblom uit Ijlst. Den Hoorn: 11.00 u. ds. J. Vlasblom uit IJlst. PROTESTANTSE WADDENGEMEENTE TEXEL: Oosterend: 9.30 u. ds. P.C. Barnard; 19 00 u. mw. C. Vlaming van Marken. De Cocksdorp: 11.00 u. mw. C. Vla ming van Marken. Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedurende lange tijd in de regen staat. De papierwa gen komt in de volgende straten: 5. Paelwerck, Schoudieck, Hoefslag, Noordvlak, Markgrave, Waardwei, Strandkaap, Schilpbanck, Vroon- lant. TbXEI.S Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222-36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: Joop Rommets Telefoon 31 94 05 of 06 - 20 31 59 89 Advertenties en abonnementen: Spmbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail info@lenr nl zijn van toopo&ung de Ragden vo van de Stichting ROIA gevestigd te Amsterdam, zi gedeponeem bi) do Kamef van Koophandel en Fabne Abonnementsprijzen 2005: Per half jaar 34.65 33.05 (automatisch) Per jaar 67.50 65,35 (automatisch) Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementspenode. Oudeschild: 11.00 u. ds. P.C. nard. GEREFORMEERDE GEMEENTE in kerkgebouw Schoolstraat, OoS rend: 10.00 u. en 18.00 u. leesdier! DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: 10.00 u. M.D. Kuiper. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 u Nanne de Groot uit Leerbroek. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: 10.45 u. herenkoor, wool communieviering parochianen. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg: Openb» lezing, 10.30 u.: Waarom moest Jc lijden en sterven? Wachttorenstuó 11.20 u.: Een huwelijk kan slager de wereld van vandaac Geloof zonder overtuiging is als een ballon zonder lucht. Vrijdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u Peter (muziek) 20.00 u. Shopping met Bart en Peter (entertainment) 21.00 u. Bart draait nog even door 22.00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 16.00 u. Wegdromen met een boek 17 .00 u. Pietelepote (kinderprogrammjl Vandaag: Lex Veeger van de Lindeh«| vertelt over de jeugdbrandweer. 18.00 u. Muziek met Marco 20.00 u. Radio Noordholland Zondag: 9.00 u. Klassiek op zondag 10.00 u. Kerkdienst vanuit baptisten gemeente Den Burg 11 00 u. Vlaswiek (muziek en poézie) 12.00 u. Natuurwijzer 13.00 u. Noud draait deur (Nederlandstalig) 15.00 u. Frans gaat het doen (mua* 16.00 u Sportlokaal (uitslagen en interviews) 18.00 u. Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 9.30 u. Hervormde kerk Den Burg 10.45 u. Rooms-katholieke kerk Den3j Maandag: 15 00 u. The battle of music 16.00 u Radio Noordholland 18.00 u. Symphonica (klassiek) 19.00 u. Wegdromen met een boen na (herhaling van zaterdag) 20.00 u Natuurwijzer (herhaling van zondag) 20.00 u. Raadscommissie. RechtsW®ij uitzending van de commiss^B Grondgebied vanuit het gen» tehuis. 'g. aansluitend: Radio Noordhc"s L Dinsdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 17 19.00 u Op uw verzoek (verzoekplat^ 20.00 u. Radio Noordholland 1 B:j Woensdag: 17.00 u Pietelepote (kinderprograiwa (herhaling van zaterdag) 18.00 u. Onder de toren (geestelijk programma, met a Brie af 19.00 uur verzoekplaten) 19 45 u Gelezen (Texelse) verhalen 20.00 u. Radio Noordholland Donderdag: 18.00 u. Country time (muziek) 19.00 u. Raadscommissie. Rechtsta uitzending van de gecomW* de raadscommissies Wetten' Middelen vanuit het gemee* huis. aansluitend' Radio NoordfKxff_ Cor Infei Spr Voc

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 2