De nieuwe Texelloerist Vakantiekrant WOZ-beschikking evert veel vragen op olitiebureau week dicht door ziektes Cjrocn ^wgrL- Jexels tn het hart RTL-4 hult personeel Krim in nieuwe kledij Verschijnt 29 texelse'Scourant Molenkoog Loodgieter spijkert het best Overal VRIJDAG 15 APRIL 2005 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 11971 ?fschijnt dinsdag en vrijdag Iemeente en makelaars vaak gebeld lewerkers van Bureau Belas- iyan de gemeente hebben nog- telefoontjes gekregen met jen over de deze week ver- irde WOZ-beschikkingen. Het af onder meer mensen die in- neerden of de getaxeerde irde voor woningen, bedrijven rond wel klopt. nsdagmorgen had de telefoon ens een woordvoerder al 100 tot keer gerinkeld. Een aantal bellers lettaxatieverslag via internet had svraagd, bleek geen printversie ecomputerte kunnen knjgen. In- Is is de website aangepast en er. via een omweggetje, alsnog verslag worden geprint, ig Texelaar werden verrast door se WOZ-waarden in vergelijking vier jaar geleden. Gemiddeld ste- /oningen volgens de gemeente weent in waarde, maar met in Den Burg kan de stijging ■uitpakken. Het leidde onder tot reacties bij deze krant en oontjes naar de makelaars, on- meer bij Eelman en Van Heer- den. 'Overdreven gesteld kon- we merken hoe laat iemand de had gekregen', vertelt Paul van waarden. 'Veel mensen die zich >egen hoe het kan dat hun huis el hoger is getaxeerd. Er zijn destijgingen van 70 procent of [Om te zeggen de bedragen een eaispiegeling zijn van de markt, crmij nu nog te vroeg om te zeg- Iten moet zich wel realiseren dat Eüedatum al bijna tweeëneen- a geleden is en toen gaf de pan ander beeld dan nu. Ove- szjn niet alle objecten hoger ge waardeerd. Een bedrijfsschuur is bij voorbeeld 17 procent lager getax eerd.' Maar andere ondernemers za gen hun bezitting flink in waarde stijgen. Volgens de gemeente zijn bedrijfsgebouwen gemiddeld wel in prijs toegenomen, maar is de stijging niet zo hoog als bij woningen. Hoe veel precies kon niet worden gezegd. Wie eigenaar en gebruiker is van een bedrijfspand betaalde vorig jaar €3,40 per €2.268,- aan waarde, dit jaar is dat €3,18 voor hetzelfde be drag. Vraagtekens Van Heerwaarden: 'Ik vind het pret tig dat we de verslagen nu digitaal kunnen ophalen en dat een model vergelijking is gemaakt. Maar ik zet vraagtekens bij het begeleidende briefje. Het is gedagtekend op 31 maart 2005, bijna twee weken gele den dus, en dat de bezwaartermijn eindigt op 26 mei. Ik weet met hoe het zit met de rechtsgeldigheid. Het briefje is niet eens ondertekend.' Navraag bij de Waarderingskamer (www.waarderingskamer.nl), die toe zicht houdt op een goede uitvoering van de WOZ, leert dat de gemeente niet verplicht is zogeheten object- gegevens (waarin de waarde van woning, grond, garage, aanbouw en andere zaken zijn uitgesplitst) open baar te maken. Dat dit vier jaar gele den wél is gebeurd, wordt gezien als een extra service. Wel zet de Waar deringskamer vraagtekens bij de keuze en waardenng van verwijzings objecten, zoals de redactie die aan de hand van eigen ervaringen heeft voorgelegd. politiebureau aan de Kees- an in Den Burg is komende noodgedwongen gesloten, 'ziektes en overwerk lukt het exelse politie niet meer om het au open te houden. Sinds gis- n is het dicht. een woordvoerder is het door een griepgolf getroffen, naast is er veel overgewerkt voor te langdurige onderzoeken en gaten van de ziekgeworden 's op te vullen. Omdat de érse politie, waarmee de Texelse ie één team vormt, evenmin in 'was vervangers te sturen, be- Oosterender blijkt stalker Oosterender die zaterdagnacht werkgever heeft geprobeerd te pi, blijkt zich al twee jaar schul- fe hebben gemaakt aan stalking feis echtgenote, die daar totaal ran gediend was. De politie is destijds over ingelipht, maar er niets aan worden gedaan. De te van de werkgever heeft het «n ook gemeld aan de huisarts te Oosterender, gesprekken met nan gevoerd, hulp aangeboden andere stappen ondernomen, rhetstalken verminderde niet en eerder toe. Ontslag is overwo- maar bleek niet haalbaar. De blijft voorlopig vastzitten. sloot de korpsleiding het bureau een weekje te sluiten. De surveillancewagens van de Texelse politie blijven volgende week wel rondrijden. Mensen die de poli tie nodig hebben, kunnen volgens een woordvoerder telefonisch con tact opnemen met het algemene nummer 0900-8844. Ze komen dan uit bij de centrale meldkamer die hen doorverbindt met de agenten in de wagens. 'Op die manier kunnen ze één op één met een agent een af spraak maken', aldus burgemeester Joke Geldorp. De burgemeester, hoofd van de politie, zegt zich door de omstandigheden gedwongen te voelen de tijdelijke sluiting te accep teren. Volgens haar lijkt het of de serviceverlening een tijdje minder wordt, maar is dat niet zo vanwege het contact tussen de centrale meld kamer en de surveillancewagens. Geldorp gaat er vanuit dat het bureau zo snel mogelijk weer open gaat. Een woordvoerder van de politie gaat uit van maandag 25 april. Het bureau is normaliter op werkda gen van 9.00 tot 17.00 uur geopend. In de weekenden was het bureau al gesloten. De Texelse politie heeft een stuk of twintig medewerkers. Hoeveel er ziek zijn, is niet bekend. Onder de pomp ■""de la Krim! (redactie@lexelsecourant nl) Hulpverleners in weg gelopen Ambulancepersoneel en de politie blijken te zijn gehinderd tijdens de hulpverlening na de schietpartij die zich eind vorige maand op de hoek Bernhardlaan/Sluyscoog in Den Burg voordeed. Dat liet burgemeester Joke Geldorp gisteravond tijdens de raadscom missie Middelen weten. Zij greep de vergadering aan voor een algemene oproep om hulpverleners met in de weg te lopen. De burgemeester vond het vooral kwalijk dat de ambulance verpleegkundigen 'niet voor honderd procent hun werk hadden kunnen doen' en dat er vernielingen aan een ambulancewagen waren aangericht. 'Ik ga uit van fatsoensnormen en dat betekent dat je de politie en het ambulancepersoneel niet voor de voeten loopt.' Bij de schietpartij raakte een 48-jange Armeniër zwaar gewond. Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg Advertenties voor de Vakantiekrant kunnen worden ingeleverd t/m maandag 18 april 17.00 uur bij de advertentiebalie van Langeveld de Rooy, Spinbaan 6, tel. 362600, fax 314111 Hulscher (midden) worden op d> Een gewone werkdag zoals alle anderen zou het worden. Althans, dat dachten Krim-medewerkers Sabine Beijert, Wilma Blom, Jos de Wolf en André van der Vliet toen ze woensdagochtend op hun werk kwamen. Een paar uur later ston den ze voor de camera's van RTL- 4 nieuwe kleding te passen, werd hun haar gekapt en 's avonds ga ven ze een modeshow weg in De Kiekendief. De vier Texelaars werden woensdag overvallen door een cameraploeg van het TV-programma LookingGood. In dat programma worden elke week vier mensen onder leiding van presentatrice Mariska Hulscher vol ledig in het nieuw gestoken om ze er beter uit te laten zien. Medewerkers Mirjam Pansier en Dusanka Stolk hadden bedacht dat dat wel iets voor hun collega's zou zijn en stuurden een brief aan het programma. Pro ductiemaatschappij Endemol vond dat ook een goed idee en stuurde twee camerateams, Hulscher en een paar kleding- en haarstylisten naar het eiland. Voordat Van der Vliet, De Wolf, Blom en Beijert het allemaal goed en wel beseften, waren de opnames al be gonnen. Eerst op De Krim en later in Den Burg en Oudeschild. Over pu blieke belangstelling hoefde de TV- ploeg met te klagen. De opnames op de Stenenplaats trokken meteen de nodige belangstelling, zeker toen Hulscher even een ander jasje aan trok. De Stenenplaats was het laat ste centrale verzamelpunt. Blom en Van der Vliet gingen daarna met stylist Maik de Boer en cameraploeg één kleding passen en Beijert en De Wolf werden door haarstyliste Mariëlle Bastiaansen en camera ploeg twee meenomen naar kapsa lon Corinne in Oudeschild. De Boer, die in Hilversum tal van artiesten en TV-sterren kleedt, had Damesmode zaak Weverend, JoJo Mode en Mor ton Classics in Den Burg uitgekozen om te gaan shoppen. 'Ik ben hier vorige week donderdag al incognito met een pet en een zonnebril op ge weest om rond te kijken', vertelde De Boer. 'Dat moest incognito, want ze mogen mij natuurlijk niet van tevoren herkennen.' Dat lukte toch niet hele maal. 'Toen we vanmorgen aan boord van de boot stapte, zei iemand van de bemanning dat hij me vonge week ook al had gezien.' Frivool Afwachten, aantrekken en stil zitten bij de kapper was het enige dat de vier Texelaars de rest van de dag hoefden te doen. Terwijl Van der Vliet en Blom toekeken, neusde en zocht De Boer voor hen passende kleding. Nadat Van der Vliet in frivole kledij was gehezen, bespraken hij en de stylist voor de camera hoe de nieuwe outfit stond. Het was het toch niet helemaal, waarna De Boer verder ging met zoeken. Voordat hij alles weer uittrok, moest Van der Vliet wel eerst een stukje met de nieuwe kle dij voor de camera lopen. De opnamen bij Weversend moesten enkele keren over. Hulscher toonde zich met tevreden over een gedetail leerder uitleg die De Boer over de nieuwe kledij van Blom gaf. 'Dat moet korter, dat snapt anders niemand in Nederland.' De opnames werden af gesloten met een modeshow in het speelparadijs in De Kiekendief. Foto's mochten niet worden gemaakt, RTL- 4 wil het uiteindelijke resultaat nog even geheim houden tot donderdag 5 mei. Het programma wordt die dag vanaf 21.00 uur op televisie uitgezon den. Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant een folder van: Openlucht Zwembad Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. Vergunning voor tent In verband met de havenfeesten in Oudeschild op 15 en 16 juli zal op het terrein bij het Stoombootkoffiehuis een grote tent worden gezet. Reke ning houdend met de tijd die voor opzetten en afbreken nodig is, heeft het college daarvoor vergunning af gegeven. Toestemming voor alle an dere evenementen in het kader van het havenfeest is er al in de vorm van een evenementenvergunning. Alledrie sloegen ze tijdens de Duur zaam Bouwen Beurs in drie klappen een spijker in een blok hout, dat bij de gezamelijke stand van de bouw bedrijven stond. Om uit te maken wie zich de beste spijkeraar van Texel mag noemen, lieten de bouwbedrij ven Joop Seepma, Geert van der Steeg en Brendan de Graaf gister middag bij Govers nogmaals spijke ren. Deze keer met extra lange en dikke exemplaren en een accu- schroefboormachine als hoofdprijs. Met elf klappen mocht De Graaf zich de beste noemen. Dat hij in het da gelijkse leven geen timmerman, maar loodgieter is. heeft volgens hem een handje geholpen. 'Ik heb vaak een hamer in mijn handen om zink of lood de juiste vorm te geven. Daarbij is het van belang hoe je de steel vasthoudt en of de hamer lekker in je handen ligt.' Tijdens de beurs hebben vol gens René Commandeur in totaal ruim 350 mensen spijkers geslagen in het houtblok. Tijdelijk permanent B en w hebben opnieuw besloten een woningzoekende toe te staan om gedurende een beperkte tijd perma nent te wonen in een huisje dat voor recreatie is bestemd. Het betreft een vrouw die maximaal anderhalf jaar mag wonen in een bungalow in De Koog. Verwacht wordt dat zij binnen die penode een gewone huurwoning van de stichting Wonen Texel kan betrekken. Ze staat daar sinds no vember 2002 als woningzoekende ingeschreven. Onder invloed Een 39-jarige man uit Nijmegen werd in de nacht van woensdag op don derdag in de Waalderstraat in Den Burg door de politie betrapt op rijden onder invloed. Hij blies 465 ug/l, ruim het dubbele van wat is toegestaan. 'Iedereen is veel te gehaast. Ga lekker op die kar zitten en laat de natuur op je inwerken', zegt Arie Kikkert van de Jan Plezier in de nieuwe Texeltoerist. m Grootste Texelaar Met 139 van de in totaal 667 stem men is Adriaan Wagemaker door de lezers van deze krant uitgeroepen tot de grootste Texelaar. Wagemaker (1863-1933) was van 1894 tot 1920 huisarts te Den Burg en geniet vooral bekendheid als opnchter van TESO. Hij toonde zich zeer maatschappelijk betrokken en had - veelal als voorzit ter - zitting in een groot aantal bestu ren van zeer uiteenlopende aard. Pagina 2 Kringloopwinkel 'Effe Kieke' is de naam van de kringloopwinkel die Ronald en Bernadette Spandaw zaterdag op enen in Oudeschild. In de voormalige showroom van Hebrotex aan de Schilderweg worden allerlei gebruikte spulletjes aan de man gebracht. Za terdag van 10.00 tot 17.00 uur is er open dag. Pagina 5 Autobrand De brandweer is dinsdagavond uitge rukt voor een autobrand in Ooster end. Het voertuig, eigendom van een 82-jarige Oosterender, stond op een parkeerterrein toen kortsluiting ont stond in elektrisch circuit onder het dashboard. Een voorbijganger zag rook uit de auto komen en waar schuwde de brandweer, die het brandje snel onder controle had. Met elf klappen had Brendan de Graaf gisteren als snelste een spijker in een blok hout geslagen. (Foto Jmw wi «mum) WST failliet De rechter heeft gisteren de Welzijns- stichting failliet verklaard. Er is een curator aangesteld die voorlopig de bewindvoering op zich neemt. Wet houder Annie Hin maakte het faillis sement gisteravond bekend in de raadscommissie Welzijn. Het was nog niet bekend of er goederen van de WST openbaar worden verkocht. Vong jaar ontstond er zorg over een mogelijke openbare verkoop van de 'vleugel van Ed', die in het verleden met Texels geld werd gekocht. De toestellen op het skatepark aan de Elemert zijn eveneens eigendom van de WST. Het faillissement komt niet onverwacht. De raad was vorig jaar al met meer bereid extra geld in de WST te steken en de werkzaamhe den liggen al geruime tijd stil.

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 1