a m Shakespeare in De Koninghal Oscarwinnaars in Cinema Texel teso TEXELSE 9 COURANT" - Excursies E Agenda Coverband Robbie Williams geeft bevrijdingsconcert Film TXIO Texels 'platteland' bij RTL5 1000 m2 vjan Keijser VRIJDAG 15 APRIL 2005 Zaterdag 16 april: Om 11.00 uur begint een excursie door de Slufter. Deelname kost f6,-. Opgave en inlichtingen bij EcoMare, tel. 317741. Om 14.00,15.00 en 16.00 uur be gint een rondleiding door de bier brouwerij aan de Schilderweg. Deelname kost €6,-. Zondag 17 april: Om 11.00 uur begint een excursie door de Geul. Deelname kost €6,-. Opgaveen inlichtingen bij EcoMare, tel. 317741. Om 11.00 uur begint een excursie door de Slufter. Deelname kost {6,-. Opgave en inlichtingen bij EcoMare, tel. 317741. Maandag 18 april: Om 11.00 uur begint een excursie door de Geul. Deelname kost €6,-. Opgaveen inlichtingen bij EcoMare, tel. 317741. Om 11.00 uur begint een excursie door de Slufter Deelname kost £6,-. Opgave en inlichtingen bij EcoMare, tel. 317741. Dinsdag 19 april: Om 11.00 uur begint een excursie door de Muy. Aanmelden via EcoMare, tel. 317741. Om 15.00 en 16.00 uur begint een rondleiding door de bierbrouwerij aan de Schilderweg. Deelname kost €6,-. Woensdag 20 april: Om 7.00 uur begint een excursie door de Muy. Aanmelden via EcoMare, tel. 317741. Om 11.00 uur begint een excursie door de Geul. Deelname kost €6,-. Opgave en inlichtingen bij EcoMare, tel. 317741 Om 11.00 uur begint een excursie door de Slufter. Deelname kost €6,-. Opgave en inlichtingen bij EcoMare, tel. 317741. Om 11.30 uur begint een wad excursie. Deelname kost €4.50, opgave bij EcoMare, tel. 317741 Om 15.00 en 16.00 uur begint een rondleiding door de bierbrouwerij aan de Schilderweg. Deelname kost €6,-. Donderdag 21 april: Om 11.00 uur begint een excursie door de Muy. Aanmelden via EcoMare, tel. 317741. In de nieuwe bioscoop in De Kieken dief op vakantiecentrum De Knm draait Hitch (aanvang 20.30 uur). Vrijdag 15 april: Zondag 17 april: De F-pupillen van Feyenoord verzor- Bij SV De Koog wordt ook vandaag gen een demonstratietraining op het nog een groot voetbaltoernooi ge- voetbalveld van SV De Koog. Aan- houden voor pupillen. Aanvang 9.30 vang 18.00 uur. uur. De finale begint rond 12.10 uur. Garnalenvissen en zeehonden kijken Afvaart dagelijks (behalve zondag) om ïo^en 14°° uur. 8,- per persoon, kinderen 3-10 jaar 6,- Solistenfestival muziekschool Zeventien jonge muzikanten doen vanavond (vrijdag) in de voorspeel van de Muziek- en Dans school mee aan de finale van het iolistenfestivaINa diverse voor- onden zijn zij door de jury uitver- oren. In totaal waren er negen- mdertig kandidaten. frankelijk van hun vorderingen, zijn "'^deelnemers verdeeld over vijf ca- jrieën. Categorie 1 bestaat uit «ejaarsleerlingen Hretke van venkelen, Bianca van Pel en Julia r, die allemaal piano spelen, en ompettiste Aster Hendriks. In cate- one 2 komen tweede- en derde- ersleerlingen uit: Mathijs Duin *ano), Mytza Wijnand (zang), Ben- min de Boer (cello), Joey Mets iagwerk) en Jorik Bot (pauken). !n(J, *a:egone 3 wordt gevormd door leer- Texelse finale playbackshow et Eierlandsche Huis in De locksdorp vormt zaterdag 23 april et decor van de Texelse finale van leplaybackshow. Aan dit evenement lordt meegedaan door de winnaars an de wedstrijden in De Koog, Den bom.Oudeschild, Oosterend en De iocksdorp. Elk dorp zendt vier solo- Wen, duo's of groepen: één uit de Bgste groepen en één uit de hoog- tegroepen van de basisschool, één Kt leerlingen van de OSG en één «t volwassenen. Het publiek krijgt ks twintig optredens te zien. Vol- sns de organisatie was het niveau alle dorpen erg hoog, zodat het een pannende avond belooft te worden, te show begint om 19.00 uur. Na ktoop wordt het feest nog even eef |»ortgezet met muziek uit de zeven- en tachtiger jaren. DJ is Henk ikker. lingen uit de voortgezette basis vorming: Janko Duinker (piano), Jas per van de Sande (trompet) en Kester Slaats (slagwerk). Categorie 4 be staat uit leerlingen van de leerrichting: Riëtte Olthof (viool), Daniël de Boer (slagwerk) en Hedwig Ens (harp). In categorie 5 betreft het deelnemers van buiten de school: Elisabeth Waverijn en Riëtte Olthof, die beiden piano spelen. De feestelijke finale begint om 19.00 uur. Belangstellenden zijn welkom. Argentijnse tango De inloopavond Tango Argentino wordt vandaag niet in de voorspeel ruimte van de Muziek- en Dansschool gehouden, maar in logeergebouw De Potvis op 't Horntje. Liefhebbers van de Argentijnse tango zijn vanaf 20.30 uur welkom. Ervaring is geen ver eiste. Docenten Hartwig Kremer en Christine Frateur zijn aanwezig voor het geven van aanwijzingen. Deel name kost €2,-. Ze brengen naar verluidt een 'bijna originele weergave' van het reper toire van hun legendarische voor beeld, de muzikanten van Esca- pology, een Robbie Williams- coverband, die donderdag 5 mei een bevrijdingsconcert geven op de Groeneplaats in Den Burg. Het optreden heeft vooral tot doel ook Texelse jongeren te betrekken bij de viering van zestig jaar vrijheid. Het concert van de Duitse popgroep, die heeft opgetreden in Engeland, Duitsland, Oostenrijk, Nederland en Australië, vormt onderdeel van een groots feest, georganiseerd door het 4/5 Mei Comité. Omdat het zestig jaar na het einde van de Tweede Wereldoorlog is, een lustrumjaar, hebben het comité en de gemeente 'alles uit de kast gehaald' om de be vrijding op een bijzondere wijze te herdenken en te vieren, laat de ge meente in een persbericht weten. 'Kosten noch moeite zijn gespaard om de Texelaars en toeristen op 5 mei een feestelijke dag te laten be leven.' Mede dankzij de 'gulle sponsoring' door de Rabobank en Teso en door bemiddeling van De Lindeboom en Question Plaza is het gelukt Escapology te strikken voor een twee uur durend concert. Deze achttien man sterke formatie bestaat sinds tweeeneenhalf jaar en is inmiddels de meest geboekte coverband van het repertoire van Robbie Williams. Op het programma staan alle hits, klas siekers van het album Swing when you're winning en nieuwe nummers als Misunderstood en Radio. 'Kippenvelgevoel' wordt gegaran deerd als The Rob samen met het publiek de ballade Eternity zingt. Eén van de hoogtepunten is ook het tien minuten durende slotnummer, met een versie van het lied Angels. Het concert begint rond 22.30 uur en zal rond 0.30 uur zijn afgelopen. Nog volop kaarten voor Texel Jazz Hoewel de kaartverkoop naar wens verloopt - er waren er gisteren zo'n tweehonderd verkocht - zijn er nog volop kaarten verkrijgbaar voor Texel Jazz, het in ere herstelde jazzfestival, dat zaterdag 23 april in Het Schoutenhuys en Question Plaza in Den Burg wordt gehouden. Er wordt opgetreden door vier bands: Tjazzel, Big Band Texel (dat voor het eerst met de nieuwe dirigent speelt), het Deep River Quartet en Hans Duifter Band. Daarnaast laat de organisa tie weten een bekende Texelse artiest te hebben gestrikt, van wie de naam nog even geheim wordt gehouden. Kaarten kosten in de voorverkoop €17,50 en zijn verkrijgbaar bij hotel De Lindeboom en de Music Store in Den Burg en hotel Greenside in De Koog. Aan de zaal moet €20,- wor den betaald. De zaal gaat open om 20.00 uur, het eerste optreden begint om 20.30 uur. De jeugdige deelnemers aan de cursus Jongerentheater van de Muziek- en Dansschool hebben het zichzelf niet gemakkelijk ge maakt. Sinds september hebben ze hard gewerkt aan het instude ren van de Midsummer Night's Dream, één van Shakespeares klassiekers. De opvoering is zater dag 23 april in de Burgemeester De Koninghal. Heel veel moeilijke tekst leren, je in leven in een vreemd personage, kle ding bedenken en het dan ook nog 'flitsend' op de planken brengen. Ook al krijgen ze veel hulp van do centen en andere begeleiders, het is hard werken voor de veertien jonge ren, in leeftijd variërend van twaalf tot achttien jaar, die zich hebben ge waagd aan Shakespeares beroemde toneelstuk. Om het geheel te verle vendigen speelt het muziekschool orkest, De Groovers, onder leiding van Mathieu Vulto muziek bij de voor stelling. De algehele leiding is in han den van theaterdocente Anneke Berghuis. Een Midsummer Night's Dream, ge speeld in een Nederlandse vertaling, kent geen gemakkelijk verhaal. Het speelt zich gedeeltelijk af in het bos in de elfenwereld, waar een strijd woedt tussen Titania en Oberon. heersers over die wereld. Maar de toeschouwers krijgen ook inzicht in de wereld van de stervelingen, waar &l Cinema Texel draaien deze week toee winnaars van één of meer Academy Awards. De grote winnaar dt jaar was Million dollar baby, die drie Oscars in de wacht sleepte: "oor de beste film, de beste regie Clint Eastwood) en de beste otfnce (Hilay Swank). Het verhaal over de bokstrainer Frankie "n rol van Clint Eastwood), die "srvreemd is geraakt van zijn doch ter en zich daarom steeds meer af zondert. Maar dan stapt Maggie 'Hilary Swank) zijn trainingszaal bin- oso Getekend door een zwaar le- ïeti heeft ze zich door talent en met Wri ongelofelijke wilskracht een •*9 naar de boksring weten te Knokken. Maar meer dan ooit tevo- 'ten heeft ze nu iemand nodig die in "aar gelooft. Hoewel het dragen '30 verantwoording voor Maggie het laatste is waar Frankie op zit te wachten, weet ze hem met haar "^beradenheid toch te overtui- 5®" Hij neemt haar training op zich jwgaandeweg ontdekken de twee óa'ze een passie delen die al hun P'iniijke ervaringen uit het verleden Mmtiint De Oscar voor de beste acteur was dit jaar voor Jamie Foxx, vertolker van de rol van de legendansche Ray Charles in Ray. Hierin wordt de ar tiest getoond in de meest turbu lente periodes van zijn carrière: van zijn beginjaren als blinde tiener die in Florida op de bus stapt om in Seattle op te treden, via zijn ontdek king door platenmaatschappij Atlantic en de erop volgende op mars naar wereldfaam, tot aan zijn worsteling met een heroïne verslaving en de vele dames die hij op zijn pad treft. Het levensverhaal van Ray Charles wordt doorsneden met flashbacks naar zijn vroege jeugd, waarin hij als zesjarige zijn jongere broertje verloor door een ongeluk en korte tijd later, door een infectie, zijn eigen gezichtsvermo gen. In de serie Filmganger 30+ draait House of Flying Daggers. De film speelt in het China van de negende eeuw. Soldaten Jin en Leo krijgen opdracht de leider van het House of Flying Daggers, een revolutionaire groepenng, op te sporen. Leo denkt dat Mei, een mooie blinde danse res, de dochter van deze leider is. Om haar vertrouwen te winnen, doet hij zich voor als een sympathi sant van hun 'zaak'. Ze worden ver liefd op elkaar en raken in ernstige problemen wanneer Jin om Mei te beschermen zijn eigen soidaten moet vermoorden, terwijl Mei de opdracht krijgt Jin te doden. Vijf films zijn geprolongeerd bij Ci nema Texel. De liefhebbers van hor ror kunnen terecht bij The Ring II. Miss Congeniality II en Hitch zijn ko medies. Kinderen kunnen zich ver maken met Robots en Streep wil ra cen. Maandag draait er een sneak preview, een film die officieel nog niet uit is. In de nieuwe bioscoop in De Kiekendief op vakantiecentrum De Krim is de tekenfilm Spongebob Squarepants in een Nederlandse en een Duitse versie te zien. Hitch draait er in de originele, ondertitelde versie. de heersers wachten op hun bruiloft. Verschillende jongelieden raken ver liefd op elkaar, maar door een betovering in de elfenwereld worden de verliefdheden aardig door elkaar geschud en wordt zelfs iemand ver liefd op een ezel. De uitvoering begint om 20.00 uur. Kaarten kosten €4,- en zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij Nauta Boek in Den Burg. Op dinsdag 26 april wordt het stuk nog eens opge voerd voor de leerlingen van de ho gere klassen van OSG De Hogeberg. Aanmelden voor Summer Camp Na een succesvolle start vorig jaar in het Brabantse Hoeven, worden dit jaar door Anglia Net werk Nederland zeven Engelse 'summer camps' gehouden. Het Noordhollandse kamp komt op Texel en begint op maandag 25 juli. Voor de deelnemers aan dit kamp gaat alles een week lang in het Engels, opdrachten, sporten en activiteiten. Zij worden begeleid dor Engels sprekende docenten en stu denten. Voor het organiseren van deze zomerkampen werkt Anglia Netwerk samen met 125 scholen, daarbij gesteund door EuroSchool en Europees Platform. 'De kampen zijn een mix van leuk en leerzaam', zegt landelijk coördinator Arnold Augustijn. 'De meeste kin deren wilden op de afsluitende vrij dagmiddag meteen weer inschrijven voor een volgend jaar. We hadden wel gedacht dat het leuk zou wor den, maar zulke enthousiaste reac ties hadden we echt niet verwacht. De opzet om met tweetalige leiders te werken, die ovengens alleen in noodgevallen op Nederlands over gaan, maakt de drempel veel lager. Dit jaar gaan we de leeftijd ook ver ruimen: 12 tot en met 15 jaar.' Op het kamp wordt een stukje Engeland neergezet, compleet met In de voorspeelruimte van de Muziek- en Dansschool begint om 19.00 uur de finale van het Solistenfestival. In het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp begint om 20.00 uur een muziekfestival met (zoveel mogelijk) plaatselijke bands. In Cinema Texel draaien Hitch (aan vang 19.00 uur), Miss Congeniality II (19.15 uur), Million dollar baby (21.30 uur) en The Ring II (22.00 uur). Zaterdag 16 april: Bij SV De Koog wordt vandaag en morgen een groot voetbaltoernooi gehouden voor pupillen. Aanvang 9.30 uur. In en rond de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Burg wordt van 9.00 tot 13.00 uur een grote rommelmarkt gehouden. De op brengst is bestemd voor het restauratiefonds van het Hoornder kerkje. Van 11.00 tot 12.00 uur wordt op de Texelse golfbaan op De Krim nabij De Cocksdorp een introductieles golf gegeven. Van 13.00 tot 16.00 uur houdt het dialysecentrum Texel aan Het Hof in Oosterend open dag. Verpleegkundi gen geven uitleg over de apparatuur en de werkwijze. Toneelgroep Oosterend speelt in dorpshuis De Bijenkorf tweemaal het zelfgeschreven kinderstuk 'O jé, niet goed geluisterd'. Aanvang 15.00 en 19.00 uur. In EcoMare begint om 15.30 uur de voorvertoning van de film 'Footprints on the water' van de Amerikaanse walvisbeschermer Nan Hauser. Na afloop geeft Hauser een lezing. Het Texels kampioenschap schnit zels eten, dat vandaag zou worden gehouden in het Eierlandsche Huis, gaat wegens een gebrek aan belang stelling niet door. Vanaf vandaag tot 3 mei zijn in ate lier Tusse de Banke werken van Leo van den Berg te zien. In Cinema Texel draaien Streep wil racen (aanvang 14.30 uur), de Neder lands gesproken versie van Robots (15.00 uur), Ray (19.00 uur), Miss Congeniality li (19.15 uur), Million dollar baby (21.45 uur) en The Ring II (22.00 uur). Om 12.15 uur wordt bij De Witte Burcht aan de Molenstraat het start schot gegeven voor een wandeltocht ten bate van zuster Mary-Anne. In het televisieprogramma 'Mijn plat teland' van RTL5 staat vandaag Texel centraal. Aanvang 13.00 uur. Bridgeclub Groot Slem speelt in ver schillende horecagelegenheden van Den Burg tijdens een zogenoemde kroegentocht. De start is om 13.30 uur in De Lindeboom. Bij manege Akenburg wordt de finale van de menwedstrijden om de Jaap de Graafbokaal verreden. De Engelse folkartiest Pete Morton geeft een concert in café De Kroon prins in Oosterend. Aanvang 15.30 uur. De toegang is gratis. In Cinema Texel draaien Streep wil racen (aanvang 14.30 uur), de Neder lands gesproken versie van Robots (15.00 uur), Ray (19.00 uur). Miss Congeniality II (19.15 uur), Million dollar baby (21.45 uur) en The Ring II (22.00 uur). In de nieuwe bioscoop in De Kieken dief op vakantiecentrum De Knm draaien de Duits gesproken versie van Spongebob Squarepants (aan vang 13.30 uur), de Nederlands ge sproken versie van Spongebob Squarepants (16.00 uur), en Hitch (20.30 uur). Maandag 18 april: In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn wordt van 14.00 tot 16.30 uur een rommelmarkt gehouden ten bate van de restaura tie van het Hoornder kerkje. De afdeling Texel van de NBvP Vrou wen van Nu komt vanaf 20.00 uur bijeen in de Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg. De avond staat in het teken van 'creatief ple zier'. In Cinema Texel draaien Ray (aan vang 20.15 uur) en een sneak preview (20.30 uur). Dinsdag 19 april: Bezoekers van schapenboerderij De Noordkroon aan de Nieuwlanderweg nabij Den Burg, kunnen vanaf 14.30 uur zien hoe een schaap wordt ge schoren. De toegang bedraagt €3,50. Om 20.00 uur begint in Tusse de Banke op de Groeneplaats een EMMIE INFO t RESERVIIIEW I Spelen, klimmen, I klauteren, glijden I en springen. Zo. t/m do. 10.00-17.00 u. Vr. en za. 10.00-18.00 u. I Ook voor kinderfeestjes! I De Krim Postweg afslag 33 De Cocksdorp www.kinderspeelparadijstexel.nl Tegen inlevering van deze bon ontvangt u voor alle kinderen €1,00 korting. bibliotheekavond voor leden van de Historische Vereniging. Tevens is er een bijeenkomst van de afdeling stambomen. In Cinema Texel draaien Ray (aan vang 20.15 uur) en Flying Daggers (20.30 uur). TESO zet in en rond het weekeinde soms twee boten in en verzorgt dan ieder half uur een afvaart, zowel van uit Den Helder als vanaf Texel. Dat ge beurt zaterdag en maandag van 9.30 tot 16.00 uur en zondag van 14.30 tot 20.00. Er worden geen wachttijden verwacht. Op maandag 18 april zijn de afvaarten van 10.00 uur vanurt Den Helder en 13.30 uur vanaf Texel uit sluitend bestemd voor het vervoer van gevaarlijke stoffen. Nadere infor matie kan worden verkregen via tel. 0222-369600 of e-mail info@teso.nl. De veerdienst heeft ook een eigen website: www.teso.nl. Hoogwater te Oudeschild Vr. 15 0.20 en 12.40 u. Za. 16 0.50 en 13.20 u. Zo. 17 01.34 en 14.05 u. Ma. 18 02.46 en 15.30 u. Di. 19 03.45 en 16.50 u. Wo. 20 05.25 en 18.15 u. Do. 21 07.05 en 19.24 u. Vr. 22 08.14 en 20.15 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater Zondag 17 april gaat de zon op om 06.37 uur en onder om 20.43 mr. zaterdag 16 april eerste kwartier maandag 18 april dood tij. Texel staat centraal in de aflevering van de tv-serie Mijn platteland die zondag 17 april bij RTL5 wordt uit gezonden. Het programma is een initiatief van Meskers Media Affairs, in samenwerking met WV Texel, dat heeft gesponsord en meegewerkt bij de samenstelling van het script Presentatrice Madeleen Driessen bezocht Texel vorige week. Ze deed dat samen met weerman Peter Timofeeff, die in het programma ver haalt over zijn liefde voor het eiland en zijn mooiste moment bij ieder be zoek: met de auto de boot oprijden en alle muizenissen achterlaten op het vasteland. Zodra de boot vaart, neemt het 'Texelgevoel' bezit van zijn lijf. In het programma zijn opnamen te zien van 'mooi Texel', waaronder de Hogeberg, de haven van Oude schild en de Slufter. Op de golfbaan vertelt Timofeeff wat hem boeit in deze baan en krijgt de presentatrice de eerste beginselen van de sport bijgebracht. Vervolgens gaat Dries sen op bezoek bij de 20-jarige Mariska Witte, die de schapenhou derij aan de Doolhof van haar vader Hans overneemt. De presentatrice praat met de familie Witte over de toekomst van de agransche bedrijfs tak op Texel en waarom de dochter des huizes zo vol vertrouwen is over haar mogelijkheden als schapen houder Daarnaast is er een uitgebreid portret van jutter en meubelmaker Maarten Brugge, vertelt boswachter Edwin van Egmond over de natuur en wordt met Edwin van Straten en Kas per van Kraaij van Sint Donatus ingegaan op het succes van boerderij producten en de biologische landbouw. Het pro gramma wordt in Paal 28 afgesloten met een Juttertje. De uitzending begint om 13.00 uur en wordt zaterdag 23 apnl (aanvang 14.15 uur) herhaald. Informatie staat ook op de website www.mijnplatte land.nl. Texelaars bij seniorenmiddag Frans en Lies Pieterse en zes dan seresjes van De Fontein verlenen medewerking aan de seniorenmid dag die woensdag 27 apnl schouw burg De Kampanje in Den Helder wordt gehouden. De meisjes van De Fontein wonnen onlangs de street- dance-trofee eri zullen de middag om 14.00 uur openen. Het afwisse lende twee uur durende programma vol zang, voordacht en dans wordt afgesloten met een optreden van Frans en Lies. Daarna volgt een naprogramma in de foyer van het theater. Kaarten voor de senioren middag kosten €2,50 en zijn ver krijgbaar bij De Kampanje en de seniorencentra. Informatie over de kaartverkoop is te verkrijgen bij Ria Czech, tel. 0223-642779. bijpassende maaltijden, sporten en activiteiten. Er is plaats voor veer tig leerlingen. Voor aanmeldingen of informatie: tel. 076-5048158 of www.anglia.nl. Prijs openbaar groen verdubbeld De prijs waarvoor particulieren openbaar groen van de gemeente kunnen overnemen, wordt ver hoogd van €25,- tot €50,- per vier kante meter. B en w hebben dat besloten in verband met de markt ontwikkelingen. Sinds eind jaren tachtig, toen de mogelijkheid werd geopend om on der bepaalde voorwaarden openbaar groen van de gemeente over te ne men en bij de eigen tuin te trekken, is de toen vastgestelde prijs van €25. - niet meer verhoogd. De bedoeling is het nu vastgestelde bedrag jaarlijks aan te passen aan de geldontwaar ding, zodat een inhaalslag in de toe komst niet meer nodig is. Tevens is besloten om de prijs van gemeente lijke grond die niet behoort tot het openbaar groen en dus ook voor wat anders gebruikt kan worden, te stel len op de helft van de 'normale' grondprijs die voortvloeit uit de exploitatieopzet van de betreffende wijk. De mogelijkheid om openbaar groen van de gemeente over te nemen werd destijds geopend omdat er vraag naar was. Aangrenzende particulie ren konden zo hun erf vergroten, maar moesten het groen wel in stand houden. De gemeente had daardoor minder kosten aan groenonderhoud. Het was ook profijtelijk omdat de kosten van deze terreinen al waren omgeslagen over de bouwgrond- pnjzen. De stukjes groen werden dus eigenlijk opnieuw verkocht. tenten, (sta) caravans, onderdelen, accessoires, gasvulstation. kampeer uitrustingen, reparaties, etc... Nu ook ruitersportartikelen. Kampeercentrum Spmbaan 14 - Dei Burg - Tel 0222 - 313163

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 9