Jongeren betoveren publiek met Shakespeare Activiteiten in alle dorpen op Koninginnedag Testcase jazzfestival smaakt naar meer TEXELSE 2 COURANT E Agenda EITi oud Papier teso .seÖcoumxi Mijn idee... VRIJDAG 26 APRIL 2005 de harten van de liefhebbers. Dinsdag 26 april: Om 20.00 uur begint in Tusse de Banke op de bijeenkomst van de afdeling dialect van de Historische Vereniging. In Cinema Texel draaien Million dollar baby (aanvang 20.15 uur) en Before sunset (20.30 uur). Woensdag 27 april: Van 11.00 tot 12.00 uur wordt op de Texelse golfbaan op De Krim nabij De Cocksdorp een introductieles golf gegeven. Elke woensdag (niet op koningin nedag), donderdag en zaterdag beginnen in Ambachtscentrum Texel aan het Wezenland om 11.00 uur rondleidingen. Woensdag is de dag van het bier, donderdag de dag van de zeep en zaterdag de dag van het brood. Er zijn demon straties en doe-activiteiten. Voor informatie tel. 314180. De Stichting Welzijn Ouderen Texel serveert een voorjaarsstamppot met gehakt in de Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg. Opgave via tel. 312696. Dansgroep Interdans houdt van 20.00 tot 23.00 uur een instuif volksdansen in dorpshuis De Wie lewaal in De Waal. Deelname is gratis. Om 20.00 uur begint in de Witte Burcht in de Molenstraat in Den Burg een avond van het Katholiek Vrouwengilde. Er wordt aandacht besteed aan het jaarthema 'Le vensloop'. Om 20.00 uur begint in het raad huis een openbare bijeenkomst van de werkgroep Deregulering. Insprekend publiek is welkom. In Cinema Texel draaien Streep wil racen (aanvang 14.30 uur), de Ne derlands gesproken versie van Robots (15.00 uur), Million dollar baby (20.15 uur) en Before sunset (20.30 uur). In de nieuwe bioscoop in De Kiekendief op vakantiecentrum De Krim draaien de Duits gesproken versie van Spongebob Square- pants (aanvang 13.30 uur), de Ne derlands gesproken versie van Donderdagavond haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 19.00 uur aan de straat te zetten, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedurende lanqe tijd in de regen staat. De papierwagen komt in de volgende straten: 4. Waalder- straat, Marelstraat, Burgerhout straat, Jan Reystraat, Wilhel- minalaan. Hoogwater te Oudeschild Di. 26 10.54 en 23.05 u. Wo. 27 11.10 en 23.41 u. Do. 28' 11.10 en - u. Vr. 29 00.00 en 11.56 u. Za. 30 00.20 en 12.35 u. Zo. 01 01.20 en 13.50 u. Ma. 02 02.40 en 15.04 u. Di. 03 04.10 en 16.35 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eer der hoogwater. De zon komt zondag 1 mei op om 06.07 uur en gaat onder om 21 08 uur, zondag 1 mei laatste kwartier dinsdag 3 mei doodtij. Spongebob Squarepants (16a uur), en Hitch (20.30 uur). Donderdag 28 april: In Cinema Texel draaien Tr» Pacifier (aanvang 19.00 en 212 uur). Hitch (19.15 uur) en The Rn II (21.45 uur). Vrijdag 29 april: Bij het Eierlandsche Huis in ft Cocksdorp wordt van 19.001 20.30 uur een zogenoema stekjesmarkt gehouden. In dorpshuis De Bijenkorf Oosterend begint om 20.00 uurc jaarvergadering van de dorps commissie. Na de pauze speed es band Thirsty Work. In Ons Huis in Den Hoorn begn om 20.00 uur een kennismaking gesprek met dominee Klaassen.- Zeeland, ledereen is welkom In Cinema Texel draaien Tl Pacifier (aanvang 19.00 en 21.: uur), Hitch (19.15 uur) en TheRir 11(21.45 uur). TESO zet in en rond het weekers geregeld twee boten in en verzog dan ieder half uur een afvaart, zó wel vanuit Den Helder als var® Texel. Dat gebeurt vrijdag van6.3i tot 20.00 uur, zaterdag en maarr dag van 9.30 tot 16.00 uur en zerr dag van 14.30 tot 20.00. Desc^ danks moeten automobilist® vrijdag op Texel tussen 10.00® 12.00 uur en in Den Helder tuss® 13.00 en 16.00 uur rekening luw den met wachttijden van een te! uur. Zaterdag moet mogelijk e® half uur worden gewacht in D® Helder tussen 10.00 en 14.00 uit Op maandag 2 mei zijn de afvaar ten van 10.00 uur vanuit Den Hê' der en 13.30 uur vanaf Texel ui sluitend bestemd voor het vervoer van gevaarlijke stoffen. Naderen- formatie kan worden verkregen va tel. 0222-369600 of e-mS info@teso.nl. De veerdienst heeft ook een eigen website www.teso.nl. TEXEI. Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Redactie: Warmoesstraat 45 1791 CN Den Bur? Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourantnl Gerard Timmerman (hoofdredacteui) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: Joop Rommets Telefoon 31 94 05 of 06 - 20 31 59 81 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mail mfo@lenr nl Abonnementsprijzen 2005: Per half jaar 34,65 33.051wrf Per jaar 67,50 65,35 vtzr** Bij verzending naar het buitenland of portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken var afloop van de abonnementsperiode. Binnenzitten is ook dit jaar niet no dig tijdens Koninginnedag. In alle dorpen worden diverse activiteiten georganiseerd, die zich uitstrek ken over de hele dag of een dag deel. Net als vorig jaar is er in Den Burg ook 's middags volop reuring. De Groeneplaats belooft het brui sende centrum te worden van uit eenlopende activiteiten voor de jeugd. Daarnaast vindt er een zes kamp plaats. De Texelse Courant heeft alle activiteiten, voor zover die bij de redactie bekend zijn, op een rij gezet. In Den Burg klinkt in alle vroegte, vanaf 08.00 uur, muziek van de toren, verzorgd door KTF, waarna om 09.00 uur de kramenmarkt van start gaat op de Groeneplaats. Het organiserende comité laat uitdrukkelijk optekenen dat de Groeneplaats uitsluitend be stemd is voor verenigingen en clubs die een kraam hebben en dat er geen plek is voor verkopers van de vrij markt. Die mogen elders in de win kelstraten een plekje zoeken voor hun waar. Naar alle verwachting is er live muziek op het plein en Radio Texel verzorgt een toepasselijk programma vanaf de trappen van het gemeente huis. Traditioneel wordt de markt be sloten met een optocht van versierde kinderfietsjes en andere kindervoer tuigen. De stoet vertrekt om 12.00 uur vanaf het KTF-gebouw bij de Burge meester de Koninghal en legt de vol gende route af: Pieter van Cuykstraat, Ada van Hollandstraat, Keesomlaan, Parkstraat, Weverstraat Steenen plaats, Waalderstraat, Burgerhout- Rare vogels Hartkloppingen krijg je van ze. Ze houden zich voornamelijk op in Waalenburg en langs de dijk tussen Oudeschild en het Prins Hen drikhotel. Maar ook bij de Bol, bij Ceres en bij het Licht van Troost: vogeltjeskijkers. Denk maarniet dat het een rustige en nsicoloze hobby is van natuurvnenden, al lijkt dat op het eerste gezicht zo. Het is meer een levensgevaarlijke sport. Als Texelaar ben ik gewoonlijk op weg van punt A naar punt B. Vogeltjes kijkers niet. Die rijden met een slakkengang van rietgors naar bontbekplevier. Staan ineens op de rem als er een bijzondere meeuw wordt gesignaleerd. Bij voorkeur midden op de weg of schots en scheef half in de berm. Zonder idee van wat ze mogelijk met dit vreemde rijgedrag aanrichten, wordt een enorme kijker uit het raam geschoven en de rest van de wereld bestaat niet meer. Het mag een wonder heten dat er zo weinig aanrijdingen plaatsvinden Als Texelaar ben je door de jaren heen natuurlijk al wel gealarmeerd als er een keutelende autovoor je rijdt, maar toch. Verschillende malen heb ik al met een behoorlijke tegen- straat, De Zes, Gasthuisstraat, Hogerstraat, Binnenburg en Groene plaats. Aansluitend op de vrijmarkt vindt er een zeskamp plaats. De deelne mende teams rouleren volgens een vast parcours door Den Burg en moe ten op verschillende locaties de strijd met elkaar aangaan op verschillende onderdelen, zoals sumoworstelen. 's Middags kan de jeugd tot en met groep 8 vanaf 15.00 uur voor één euro de hele middag spelletjes doen op de Groeneplaats, met een ijsje toe. Er zijn zo'n 20 tot 25 verschillende spelletjes, zoals stepracen, ballen- gooien en een parcoursje rijden. Er is geen minimum leeftijd. In Oudeschild start onder leiding van KTF om 10.30 uur een versierde op tocht vanaf het schoolplein, gewijd aan het thema kinderliedjes. Tussen 13.30 en 14.30 uur zijn er kinderspe len voor jeugd van groep 1 tot en met 4 op het Boeienlandje. Om 14.00 uur starten de spelen voor de groepen 5 tot en met 8. Zij kunnen zich tussen 13.00 en 13.30 uur inschrijven. Vanaf 15.00 uur beginnen de spelen voor het voortgezet onderwijs en volwas senen. Inschrijven kan eveneens in de tent op het Boeienlandje, tussen 13.30 en 14.30 uur, voor groepen van vier personen. De prijsuitreiking van de optocht en alle spelen staat ge pland om 17.30 uur. De gehele mid dag is er vrijmarkt op het eerste ge deelte van het feestterrein. Ook verenigingen mogen daaraan deel nemen. Verder is er een spring kussen. woordigheid van geest op het aller laatste moment een onverwachte noodslinger moeten inzetten, waar een be-roepscoureur een puntje aan kan zuigen. Nu is er weer een ooievaar bij Den Hoorn gesigna leerd, meld-de de krant. Vreselijk toch, zo'n bericht? Komt er weer een deklading ongeregeld verkeer deze kant op. Aan de ene kant denk je dat er ter wille van de ver keersveiligheid niet over geschre ven zou mogen worden, aan de andere kant ben je als normale weggebruiker nu wel weer gewaar schuwd. Wat is wijsheid in deze. Ik pleit daarom voor extra ver keersmaatregelen in de vorm van een bordje met een grote V op het dak van de vogelaar. Zoiets als de L bij een lesauto. Direct uit te rei ken aan iedere vogelaar die in Den Helder de boot op rijdt. Wie dan nog de kofferbak van een vogeltjes mens ramt, is óf een collegakijker óf is gewaarschuwd dat hij nu ein delijk eens haast moet maken met een nieuwe bril. Pien Verberg In De Waal gaat KTF om 13.00 uur de versierde optocht voor. Niet alleen fietsen, maar ook skelters, steppen, driewielers en kinderwagen zijn wel kom. Vertrek is vanaf het dorpshuis. Voor het mooist versierde vervoer middel is een prijs. Aansluitend is er gekostumeerd voetbal tussen de be woners van de even en oneven huis nummers. Zowel mannen als vrou wen kunnen meedoen. Aanmelden kan bij Jan van de Haas (even num mers), tel. 316732 of Arjan Kilz (one ven nummers), tel. 312400. Om 19.00 uur wordt bij de rotonde verza meld voor de meierblis. Die wordt om 19.30 uur aangestoken. In De Cocksdorp is dit jaar geen op tocht en start het programma daarom pas 's middags. Van 13.30 tot 16.30 uur zijn er spelletjes voor jong en oud in, rond en bij de Kikkertstraat. Er wordt gestreden met teams van circa acht personen. Om de team enigs zins van gelijke sterkte te krijgen, worden de teams verzocht om vier teamleden in de leeftijd van 2 tot 12 jaar binnen de gelederen te hebben en vier deelnemers van tussen de 12 en 92 jaar. Het opgeven start om 13.30 uur bij het Eierlandsche Huis. Koninginnedag in Oosterend start om 10.30 uur met een rondgang door het dorp van Excelsior. Die eindigt om 11.00 uur bij de muzieknis, waar dan de vrijmarkt begint. Vanaf 12.30 uur kan worden ingeschreven voor de vossenjacht, die om 13.00 uur van start gaat. Om 16.00 uur is de prijs uitreiking. Traditioneel is er de Koninginneloop, die om 18.00 uur begint. Daarover meer elders in deze krant. In De Koog wordt de allegorische optocht om 14.00 uur voorafgegaan door de SOS-band. De start is bij het dorpshuis. Aansluitend zijn er spelle tjes voor de jeugd. De populaire kelnerrace door de Dorpsstraat start om 15.00 uur. De inschrijving is geo pend vanaf 14.00 uur in het Speel kwartier. Teams moeten bestaan uit vier personen. Naast een prijs voor Dorpscommissie Oosterend vergadert De dorpscommissie van Oosterend houdt vrijdag 29 april jaarvergade ring. Besproken wordt onder meer het nieuwe dorpssteunpunt. Aftre dend zijn bestuursleden Ankie de Klerk, Marco Daalder en Manfred van Melis. De Klerk is herkiesbaar, voor de overige leden draagt het bestuur Nicole Kuipers en Cor Eelman als kandidaten voor. De vergadering wordt gehouden in dorpshuis De Bijenkorf en begint om 20.00 uur. Na de pauze speelt de band Thirsty Work. het snelste team is er ook een originaliteitprijs. De start is bij café LeBerry. De meierblis is wederom aan de Bosrandweg. In Den Hoorn is om 8.30 uur muziek vanafde toren door leden van muziekvereniging DEK, waarna om 9.30 uur de rondgang door het dorp start en alle Hoornder kinderen wor den uitgenodigd met hun versierde fiets of kar deel te nemen. Om 10.15 uur staat de ontvangst in het dorps huis gepland, waar.de deelnemers op limonade en cake worden onthaald. Een uurtje later vertrekken de trek kers vanaf de Jan Drijverschool naar het strand voor het traditionele jutten. Ook dit jaar is er een zoggiesshow. Om 14.30 uur kunnen kinderen hun zoggie showen en mag het dier zijn kunsten vertonen. Alle kinderen die een zoggie grootbrengen, worden uitgenodigd voor deze show, waarin De terugkeer van het Texelse Jazz festival in Question Plaza en Het Schoutenhuys verliep zaterdaga vond door de afwezigheid van Hans Dulfer niet geheel volgens de planning. Desondanks viel er voor de liefhebbers zaterdagavond veel te genieten. Saxofonist Wouter Kiers ontpopte zich als een waar dige vervanger van zieke Dulfer, die beloofde op korte termijn als nog een optreden te geven op het eiland. Degene die een kaartje hadden gekocht zijn daarbij gratis welkom. Om het ooit zo succesvolle jazz festival nieuw leven in te blazen, had de organisatie kosten noch moeite gespaard. Weliswaar stelde het wat teleur dat Dulfer verstek moest laten gaan. het optreden van zijn vervan ger Wouter Kiers met Dulfers begeleidingsband en een zanger/dj viel met name bij wat jongere liefheb bers in de smaak. De muzikanten speelden in daverend tempo een mix van technojazz en house. Bovenal was sprake van een goede sfeer en vierde gezelligheid hoogtij. Een bijzonder genre vertolkte het be kende The Deep River Quartet, dat eerder op de avond een even gelikt als swingend optreden verzorgde. Bariton Dick Rietveld, bas Sybrandes Finck en tenoren Ace Vincent en Brian Sporkslede, die zich nog maar net bij het viertal heeft aangesloten, lieten horen dat ook na 33 jaar en de nodige wisselingen binnen de gele deren zij zich niet hebben laten mee slepen door de waan van de dag, maar trouw gebleven aan het oor spronkelijke concept. Gezongen werd een mix van jazz, soul, klassiek de verkiezing van het mooiste twee tal, de mooiste naam en het honge rigste zoggie van Den Hoorn centraal staat. Om 15.15 uur beginnen de drie laat ste onderdelen: een speurtocht door het dorp voor kinderen tot en met groep 7. Zij moeten stripfiguren zoe ken die in het dorp zijn verborgen. Er is een slagbaltoernooi voor groep 8 en ouder. Team met elf spelers kun nen zich bij de leiding opgeven. Er wordt gespeeld op het weiland ach ter het dorpshuis. Voor groep 8 en ouder is er verder boerengolf, dat wordt gespeeld in groepsverband. Een team bestaat uit 3,4 of 5 spelers. Er wordt geslagen met een boeren- club, gemaakt van een steel met een klomp eraan. De bal is groter dan bij gewoon golf en de hole bestaat uit een ingegraven emmer. De baan telt tien holes. Er wordt gespeeld achter het dorpshuis. Deelnemers gelieve tijdig aan te melden. Om 16.00 uur geeft de Big Band een concert bij Paal 9. en gospel, met veel bekende num mers, waarbij de arrangementen op de groep zijn afgestemd. Een veelzij dig viertal, waarvan elk lid net zo makkelijk soleert als een dienstbare rol vervult aan een andere solist. Een uitgekiend repertoire en de hoge kwaliteitsstandaard zorgden er voor dat ook jongere liefhebbers het een aansprekend optreden vonden. Pure jazz werd gebracht door Texels eigen Tjazzel, dat in het Schoutenhuis de stemming bepaalde. Big Band Texel, voor het eerst met de nieuwe dirigent Erik Blok, had gastzangeres Goede sfeer ondanks afzeggen Dulfer Aglaia Westra gestrikt. Jammer was dat de zaal op het tijdstip van het optreden nog grotendeels leeg was. Dat er op de programmering bij een volgende editie nog winst is te beha len en het festival voor een sluitende begroting eigenlijk honderd bezoe kers extra had moeten trekken, deed weinig af aan de positieve instelling van de organisatie, die de nek ft I c durven uitsteken. Als testcases1 festival geslaagd en de redenen? dat de mond-tot-mond reclare aan zal bijdragen dat de animo een volgende editie zal toenerf waarbij stilletjes wordt gehoofH oude tijden zullen herleven. gecreëerd, dartelde hij als de ver liefde Thisbe in het rond. Een glans rol was eveneens weggelegd voor Esmé Deppe, die als Puck het verhaal naar haar hand probeerde te zetten. Lenig en sprankelend sprong zij over het toneel, haar tekst moeiteloos rondstrooiend. Evenals de andere acteurs mooi geschminkt door Karin Somers, met gevoel voor detail. Muziek De voorstelling kreeg meer cachet dankzij de hulp van muziekdocent Mathieu Vulto en zijn muziekschool orkest De Groovers. Zij verzorgden live muziek in een 'modern jasje': een mengeling van klassieke muziek en door Vulto zelf gearrangeerde pop muziek. Voor bepaalde scènes com poneerde hij speciale 'motieven' die terugkeerden als een bepaalde per sonage voor het voetlicht trad. Een groot compliment voor de instrumentalisten, die zich - haast professioneel vanuit de orkestbak - min of meer dienend aan het stuk moesten opstellen en het nodige ge duld moesten opbrengen voor ze 'weer mochten spelen'. Hun inspire rende spel met soms grappige effec ten bracht leven in de brouwerij en gaf het stuk een extra dimensie. Roos Dros als elf de kans een mooi, lieflijk lied te zingen, subtiel begeleid door harp en fluit. Regisseuse Anneke Berghuis ver dient alle lof dat zij het erop heeft gewaagd zo'n volwassen 'klassieker' te kiezen voor jongeren in deze leef tijd en te komen tot een productie die - zoals zij zelf aan het eind opmerkte - 'precies is zoals die moet zijn'. De bezetting: Iris Timmerman (Thesia, elf), Roos Dros (Hippolyta, elf), Fleur Souverein (Lysandra). Emma Pels Rijcken (Demetria), Lieke Dekker (Hermia), Hanneke Lemstra (Helena), Maarten Kulk (Egeus, Philostratus, Fluit), Ariane Standaart (Oberon), Channah Tromp (Titania), Esmé Deppe (Puck), Marit Rijk (elf. Teut), Tamara Zijm (elf, Schaaf). Jeroen de Gee (Spie), Inge Vermeulen (Spoel). Lida Wels Na de dood van William Shake speare in 1616 schreef zijn vriend Ben Jonson: 'He was not of an age, but was for all time'. Dat deze eveneens beroemde dichter de kwaliteit van zijn collega goed had ingeschat, bleek zaterdag in De Koninghal bij de opvoering van Shakespeare's 'Een Midzomer- nachtsdroom' door het Jongeren- theater van de Muziek- en Dans school. Daar werd duidelijk dat ook jongeren in de leeftijd van 12 tot 18 jaar dermate van dit ruim 400 jaar oude stuk in de ban kunnen raken, dat ze in staat zijn de sfeer en be doeling op het publiek over te brengen. De jeugd werd geholpen door crea tieve geesten, die de meest prachtige kostuums en décors hadden ge maakt en hun talenten hadden inge zet om de opvoering tot een fraai schouwspel te maken. Bijzonder ver melding verdient vrijwilliger Tilly Witte die de laatste weken bijna dag en nacht in touw was geweest om met haar décors en de kleding een sprookjesachtige sfeer op te roepen. 'Plezier om met deze leeftijdsgroep te werken', verklaarde ze haar motiva tie. Vindingrijk waren ook haar vrien den Patrick Tanghe en Ineke Kuiper, die eveneens belangeloos een enorm paleisdécor, compleet met een ge schilderde Venus, hadden gemaakt van karton en gebruikt hout. Het zag er heel professioneel uit. De fraaie lichteffecten die door Enk Mulholland waren verzorgd, completeerden het geheel. De spelers hadden het zich niet ge makkelijk gemaakt door bij aanvang van het project in september te kie zen voor een bestaand toneelstuk en nog wel een van Shakespeare. Een uitstekende keus, zeker in een tijd waarin op scholen aan literatuur steeds minder aandacht wordt be steed. Geen inktzwarte tragedie, zo als Hamlet of Macbeth, maar een lichtvoetig, bijna sprookjesachtig stuk met veel ingewikkelde plots. Een Midzomernachtsdroom speelt zich gedeeltelijk af in het bos in de elfen wereld. waar aan strijd woedt tussen Titania en Oberon, heersers over die wereld. Er zijn ook scènes in de we reld van de stervelingen, waar de heersers wachten op hun bruiloft. Zeer aardse, nuchtere en niet al te slimme handwerkslieden bereiden hiervoor in het bos een toneelstuk voor. Verschillende jonge mensen zijn verliefd op elkaar, maar door betovering in de elfenwereld worden de verliefdheden nogal door elkaar geschud en wordt de elfenkoningin zelfs verliefd op een ezel. Maar alles komt tenslotte goed. En, zo houdt Puck in de epiloog het publiek voor: Scène uit Shakspeare's Een Midzomernachtsdroom, opgevoerd door het jongerentheater 'Als jullie er niets aan vonden, stel je dan maar voor dat alles een droom was.' Dubbelrollen Hoewel je als toeschouwer door alle venwikkelingen het spoor bijster kunt raken, hadden de acteurs hun zaken uitstekend op een rijtje. In het ruim twee uur durende stuk viel in de om vangrijke en vaak moeilijke tekst geen hapering te horen, bleef de concen tratie optimaal, verliep de organisa tie op het toneel vlekkeloos en kreeg het stuk de sfeer en inhoud die het verdient. Er werden gevechten gele verd, preken gehouden, wanhoops kreten geuit, gekrijst, getoverd, ge zongen, een ontnuchterend en komisch toneelstukje opgevoerd, maar ook een feeërieke, verstilde elfenscène gespeeld. Hier en daar kwam de poëtische taal waar Shakespeare een ster in is niet hele maal uit de verf door wat onduidelijke articulatie en gehaastheid, maar de prestatie was er met minder om. Alle spelers bleken zich zeer goed te kun nen inleven in hun personages (veelal in dubbelrol gespeeld). Zo was Jeroen de Gee een echte regisseur van het groepje handwerkslieden en bleek de majestueuze koningin Titania (mooi vertolkt door Channah Tromp) letterlijk te stralen van haar hevige verliefdheid op de ezel. De ezel, met veel flair gespeeld door een stralende Inge Vermeulen, durfde het zelfs aan een balkend 'lied' ten gehore te brengen. Werden vrouwenrollen in de tijd van Shakespeare door mannen en jon gens vertolkt, hier bestond de cast vooral uit meisjes. Een leuke vondst was het transformeren van een aan tal mannen in vrouwen, waardoor een modern tintje werd toegevoegd: Lysandra die met Hermia trouwt, Helena die verliefd is op Demetria. Overigens mocht Maarten Kulk - helemaal in z'n element op het toneel - naast een rol als man, zich met één nonchalant gebaar tot vrouw bom barderen: in een zwierige jurk waarin hij snel met zijn jasje een boezem had

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 2