Texel'94 mist kansen en verliest van Den Helder Conditioneel sterker ZDH verrast SVO Nieuwe kampioenen zaalvoetbal B-junioren SVO veel te sterk TEXELSE y COURANT Degradatie naar vijfde klasse een feit Texel'94 is met nog vier ronden te spelen gedegradeerd naar de vijfde klasse. De spelers van trai- John Rep en begeleider Rob der Stap deden zondag tegen Den Helder hun uiterste best. Ze kwamen snel op voorsprong, maar misten daarna teveel kansen om de laatste strohalm te grijpen. De overwinning ging naar de gasten: •3. De eerste helft gaf een aantrekkelijk chouwspel te zien. Bij tijd en wijle er vooral door de Texelaars heel iehoorlijk gevoetbald. Al in de ze- iende minuut kwam de thuisploeg op oorsprong, toen linkerspits Michiel een dieptepass van de rech- erkant oppikte en de doelman van len Helder, oud-Texelaar Pascal ipigt, met een keurige lob in de lu- en legde lok daarna leken de Texelaars er, pdanks hun hopeloze positie op de mglijst, zin in te hebben. Na een half iur hadden ze de beslissende klap kunnen uitdelen. Een voorzet vanaf rechts, op enkele meters van het doel van Den Helder, werd echter hope loos gemist door de aanvallers. In deze fase golfde het spel op en neer en waren beide teams aan elkaar gewaagd. Keeper Bart Graaf ver richtte enkele belangrijke reddingen voor Texel'94. Met hun vrije trappen hadden beide ploegen geen succes, want de bal belandde steevast in de muur of ging ver over of naast het doel. Bij rust stond het daardoor nog steeds 1-0. Al na twee minuten in de tweede helft kreeg de thuisploeg een fikse tegen valler te verwerken, toen spits Erik Boekenstein door zwak ingrijpen van de Texelse verdediging goedkoop aan de gelijkmaker kwam. Hierna werd de wedstrijd rommeliger en op zeker moment zelfs nauwelijks het aanzien meer waard. Door diverse blessurebehandelingen werd het spel bovendien geregeld onderbroken. Zo'n twintig minuten voor tijd werd Ralph Koning vervangen door Jacob Krijnen en even later kwam Eddy Muric in de ploeg voor de verdienste lijk spelende Michiel Dekker. In deze fase profiteerde spits Pascal Geus van Den Helder van een misser in de Texelse defensie en bracht de stand op 1-2. In de slotfase maakte de hard wer kende Tim Kedde nog plaats voor Jeroen Vlaming, maar ook hij kon niet voor een ommekeer zorgen. Aanval ler Frank Wijnands maakte vlak voor tijd met een welgemikt afstandsschot aan alle twijfel een einde: 1 -3. Met nog vier te spelen wedstrijden kunnen de Texelaars nog op een to taal van ten hoogste 24 winstpunten komen. Dat is te weinig om de ge vreesde degradatie te ontlopen. Clubcorrespondent Jan Heethuis meldt dat het belangrijk is voor de club alvast VQoruit te kijken naar het volgende seizoen, met het volste ver trouwen het verloren gegane terrein zo snel mogelijk te herwinnen. Mike de Bruijn (tweede van rechts) gaf met een rush over zestig meter de a, it tot de gelijkmaker van ZDH. Ipnieuw waren er afgelopen week twee kampioenen in het zaal- netbal te begroeten. De Krim 5 ersloeg concurrent Oosterend 3 iet7-6 en is daardoor niet meer in halen. Bij de D-junioren ging het ampioenschap naar De Koog D1 lat het treffen met medetitel- andidaat De Krim 1 met 2-0 won. ide hoofdklasse wonnen alle favo- ilen voor de titel hun wedstrijden, elleboog 1 won ruim van De Krim 1 terwijl Mantje 2 Sportshop Texel iel 8-1 versloeg. Oosterend 1 had itlange tijd niet gemakkelijk tegen )H.Opmerkelijk was het grote aan- Ikansen dat beide teams om zeep achten. Uiteindelijk was Oosterend de slotfase een stuk trefzekerder, odat het toch nog met 5-1 zege- erde. Klif 1ten slotte, won nipt van Robbert Boersen wint weer tijdrit lltóöert Boersen heeft vrijdagavond j [die tweede door Wielervereniging, jfe georganiseerde tijdrit van-dit -■ Koen gewonnen. Hij werkte het iuwe parcours, dat 4 kilometer lang as, af in 5.56 minuten. De winnaar as acht seconden sneller dan de immer twee, Jordy Vinke. Bij de ugd werd opnieuw gewonnen door «Betsema. Zij bleef de nummer we, Mick van der Steeg, veertien iconden voor. blagen: wen -1,Robbert Boersen, 5.56; 2.Jordy ft 6 04; 3.Theo Boom, 6.29; 4.Thomas m.6.37; 5.Ruben van Vliet, 6.40; 6.Willem Tatenhove, 6.42; 7.0tto Goënga, 6.56; bek van Vliet, 6.56; 9.Hans de Winter, 6.58; i-Jan Zijm, 7.02: 11.Henk Tromp, 7.02; IFerryvan der Vis, 7.12; 13.John Betsema, 15. 14.John Daalder. 7.15; 15.Menno iênga, 7.17; 16 Arie de Ridder, 7.23; ■Katascha van der Vis, 7.30, 18.Joep hands, 7.35; 19.Simone Winter, 7.36; iVaik Huisman, 7.38; 21.Kees Winter, 7.49; Alwn Bakker. 7.49; 23.Werner Kuip, 7.56; Marjan Hogerheijde, 8.02; 25.Klaas Uit- SL 8.05; 26.Roos Goslinga, 8.08; 27.Mari|ke 8.22. Ligfietsen - Uoram Tromp, 6.10; Borach Tromp, 13.22. Jeugd - I.Denise fcsna, 8.12; 2.Mick van der Steeg, 8.26, Mke8rouwer, 8.42, 4.Erwin de Ridder, 8.52; tuuk van der Meer, 8.54; 6 Daan Grisnigt, »:7.Esmée Betsema, 9.32; 8.Marielle Blauw, 9.Joep Whenes, 9.54; 10.Katja van fóeweerd, 10.57. Voetbaluitslagen uitgesteld Oosterend 2 (6-5). Met nog twee wedstrijden te spelen, leidt J'elleboog 1 met 55 punten. Mantje 2 staat op de tweede plaats met 53 punten. Oosterend 1 en Klif 1 hebben allebei 52 punten. Vrijdag speelt J'elleboog 1 tegen Klif 1, de kam pioen van vorig jaar. Klif begon het seizoen slecht, maar is de laatste zes wedstrijden ongeslagen en staat bo venaan in de derde periode. Bij winst houdt Klif een kans om het kam pioenschap te prolongeren, mits Mantje 2 en Oosterend in hun laatste wedstrijden eveneens punten ver spelen. Uitslagen: De Koog C2-Klif C2 1-2; De Krim C2-Ooster- end C1 3-6; Klif vr. 1-VZN'82 5-7; De Krim 3- Texel'94 3 5-3; De Krim 4-Klif 4 5-4; NIOZ 1- Klif 5 5-0; Klif C1-Klif C2 12-2; Texel'94 6-Texel'94 5 3-6; J'elleboog 4-J'elleboog 3 4- 7; Texel'94 2-Klif 3 5-7; Texel'94 3-Klif 2 4-3; RAB D1-De Krim D3 0-15: De Krim 5-Ooster- end 3 7-6; J'elleboog 1-De Krim 1 7-2; Sport shop 1-Mantje 2 1-8; ZDH 1-Oosterend 1 1-5: Mantje 3-De Krim 2 4-5; Klif 1-Oosterend 2 6- Mix-foursome Tom en Jaqueline Dijkstra hebben zondag op de Texelse golfbaan de wedstrijden mix-foursome gewon nen. Bij deze spelvorm spelen twee spelers als partners met één bal. Zij slaan daarbij om beurten, met verre kening van handicap. De opbrengst van deze wedstrijd was bestemd voor de Stichting Nationale Boom feestdag. Tweede werden Cock en Jaap Kohnhorst, derde Marijke de Beer en Bart Medema. Jan Veeken clubkampioen Met negentien winstpartijen en een gemiddelde van 1,05 is Jan Veeken kampioen geworden van biljart vereniging De Gepikeerde Bal uit Den Burg. Tweede werd Jeannette Korf, derde Jur van der Wal. Jaco van Trigt speelde de hoogste serie van het seizoen (13 caramboles), het hoogste gemiddelde (1,19) speelde Willem van der Linden. De clubgemiddelde steeg van 0,76 maar 0,81. Zowel Debbie van der Slikke als Kurt van Damme liet zich bij één partij vervan gen. Beide partijen eindigden in re mise. Uitslagen: (achtereenvolgens gewonnen, gelijk, verloren, hoogste score, punten, gemiddelde) 1 .Jan Vee ken 19, 1,18,9.56,1,05:2 Jeannette Korf 18, 0,10.1153,1.03; 3. Jur van der Wal 15, 0,13, 9, 47, 0.91; 4,Rick Fokkema 16, 0, 12, 9, 47, 0,86; 5.Willem van der Linden 14,0,14,10,44, 1,19; 6. Jaco van Trigt 14, 1, 13, 13, 42, 0,91; 7.Jan Koomen 13, 0, 15, 7. 40. 0,58: 8.Wlllem Roeper 10, 2,16, 6, 39, 0,70; 9.Debby van der Slikke 12,2,14,5.38.0.62,10.Kurt van Damme 10,2.16, 6, 37, 0,59; 11.Jan Bekema 9, 0,19, 5, 31, 0,50. Toerclub De Toerclub van Taxi 312000 doet zondag mee aan de Elfmerentocht in Friesland. De toerclub vertrekt met de boot van 7.00 uur naar de overkant. Leden kunnen zich opgeven bij Jan Zijm (314205) of Sjaak Ransdorf (314705). De toerclub is ook op zoek naar leden die volgende week vanuit Wageningen het bevrijdingsvuur naar Texel willen brengen. De Koog op weg naar periodetitel 21 april éxel'94-Vrone Jterdag 23 april Castncum A1 -Texel'94 A1 9-1 Oosterend Bi-Den Helder B2 tegenstander niet opgekomen Oosterend MB1-Koedijk MB1 1-4 IC1-SRCC1 0-1 - - «-t C2-Hollandia C1 4-0 ^"0C1-Texel'94 C3 2-0 Nvogels 01 -Oosterend C1 2-8 wwart'30 C2-De Koog C1 0-15 nollandia T. D1 -Texel'94 D1 2-2 «94 D2-St. Boys D2 5-2 ind D1 -Den Helder D1 2-4 g D1-VIOS W. D3 2-5 «'94 MD2-Victoria MD1 6-0 HCSC E1 -Texel'94 E1 4-1 !Pupillencompetitie ol-De Koog F1 -"-a-De Koog F2 wportivo-svo F1 ^lona-Real Madrid ®H F2-SVC F1 tveiton-Chelsea "^-Manchester Jpenal-ZDH E1 ^EI-SVCEI Dankzij een eenvoudige overwin ning op hekkensluiter GSV (1-3) heeft De Koog zichzelf zondag in Grootschermer in de race gehou den voor de tweede periodetitel. Grootste tegenstrever is Knollen dam, dat zondag op bezoek komt op het veld aan de Boodtlaan. Ondanks het ontbreken van Peter Koorn en Roelf Siebinga kon trainer Van der Park over een sterke selec tie beschikken. De Koog begon erg slap aan de wedstrijd, waardoor GSV niet echt in de problemen kwam. In het eerste half uur kregen de gasten slechts één kans. Marcel Boone gaf vanaf de rechterkant een scherpe voorzet op Pim Siebinga, die net naast het doel kopte. Toch kwam De Koog op voorsprong. Arnold Kaercher werd aangespeeld door Pirn Siebinga, draaide weg van zijn tegenstander en schoot met de buitenkant van zijn voet uitstekend in. Even later werd het zelfs 0-2. De buitenspelval van GSV mislukte, waardoor drie spelers van De Koog ongehinderd op de keeper af konden gaan. In eerste instantie bracht de keeper nog redding, maar in de rebound schoot Pim Siebinga alsnog raak. In de tweede helft besliste De Koog binnen vijf minuten de wedstrijd. De derde treffer kwam op naam van de sterk spelende Pim Siebinga, die na een goede actie vanaf twintig meter raak schoot. Daarna meenden ook de verdedigers van De Koog zich met de aanval te moeten bemoeien en pro fiteerde de snelle spits van GSV van balverlies op het middenveld en de ruimte die hem werd geboden. Op zijn afstandsschot was keeper Ste ven van Beek kansloos. In het vervolg probeerde De Koog de score nog wel op te voeren, maar de meeste spelers waren te zeer uit op eigen succes en liepen zich veelvul dig vast. Ook GSV deelde in de ma laise, waardoor beide ploegen niet meer dan enkele kleine kansjes kre gen. Het bleef daardoor 1-3. 2-3 5-3 3-6 4-1 5-2 0-12 0-13 6-4 3-3 ?°ndag 24 april «'94-Den Helder 1-3 Josterend-ZDH 1-2 "Ds Koog 1-3 ^I942"Den Helder 3 2-1 l^Boys 2-Texel'94 3 2-1 '•Texel'94 4 4-1 W?nd 2~Geel Zwart'30 4 4-1 "wMAl-Texel'94 MA1 0-2 De B1-junioren van SVO zijn kam pioen geworden van de 3de klasse. Tegenstander Den Helder B2 kwam zaterdag niet opdagen, maar de Oosterenders hadden de punten al niet meer nodig om de titel te vero veren. De voorsprong op de nummer Een helft lang dicteerde SVO zon dag op eigen veld het spel tegen ZDH, dat alle moeite had op de been te blijven. Het bleef bij één treffer van de thuisploeg, vlak voor rust gescoord. Daarna waren de rollen omgedraaid en werd al snel duidelijk dat het de Oosterenders aan uithoudingsvermogen ont brak. Na een rode kaart voor routinier Ger Vlaming, die zich in het vuur van de strijd liet gaan, pro fiteerden de Hoornders door vlak voor tijd het winnende doelpunt te maken (1-2). Op het goed bezochte sportpark Sieme Keyzer was de typerende derbysfeer al vooraf goed merkbaar. Het kwalitatief sterke Oosterend stond na een sterke seizoensstart lange tijd tweede, maar was de afge lopen maanden enigszins teruggeval len op de ranglijst. Er was de ploeg daarom veel aan gelegen ZDH te ver slaan, temeer daar dat in de afgelo pen drie wedstrijden niet was gelukt. Maar ook de Hoornders, die in de afgelopen vier weken driemaal een overwinning uit handen gaven, waren zeer gemotiveerd. Beide trainers kon den niet over een volledige selectie beschikken. Leen van Elk van ZDH miste Daan van der Slikke en Erwin Kleinveld en kon bovendien geen beroep doen op de gewaardeerde oproepkracht Mark Keijzer, die in de eerste wedstrijd tegen Oosterend nog zo sterk had gespeeld. Collega Jitze Beintema moest het zelfs stel len zonder vier basisspelers: Alexan der Witte, Ad Guldemond, Rinze Douma en de geschorste Pim Witte. Routinier Hans Witte was wél weer beschikbaar. ZDH begon sterk en was al na vijf minuten dicht bij een voorsprong, toen Ronald Biesboer de bal uit een vrije trap vanaf twintig meter op de lat schoot. Maar daarna nam Oosterend het initiatief snel over. De thuisploeg had duidelijk een ovenwicht op het middenveld, dat geregeld werd ver sterkt door de opkomende verdedi ger Eddy de Vries. Sterk spel was vooral te zien van Ger Vlaming, die leeftijdsgenoot Joop Rommets een paar maal met een snelle schijnbewe ging verraste, en de jonge Bart Tuit- man, die aan de linkerkant bijzonder actief was. Voorin bezorgde Sil van Dijk tegenstander Jan-Willem Bakker handenvol werk, terwijl een andere routinier, Jan Bloem, de snelle aan valler Niels Dekker meestal de baas was. Dat resulteerde in enkele mooie kansen voor de thuisploeg, die ech ter voortdurend stuitte op de attent keepende Christiaan Stolk. Eenmaal was de Hoornder doelman geslagen, maar werd hij op de lijn geassisteerd door verdediger Ronald Biesboer. Een andere keer kwam de meegeko men Jan Bloem een handvol centi meters tekort om de bal in het doel te koppen. Net toen ZDH schadevrij de rust leek te halen, sloeg SVO toe. Jan Bloem gaf de bal mee aan Bart Tuitman, die na een snelle dribbel een bekeken voorzet gaf op Arjan Kiewiet. De Oosterender spits, die normaal in het tweede elftal speelt, hield het hoofd koel en schoot raak: 1 -0. Enkelblessure In de tweede helft was van het Oost erender overwicht weinig meer te bespeuren, al had Kiewiet in het be gin van de tweede helft moeten pro fiteren, toen ZDH na een kleine wijzi ging in de opstelling nog zoekende was naar de juiste posities. De spits schoot naast en werd vlak daarna met een enkelblessure gewisseld. Het was één van de laatste aanval lende wapenfeiten van Oosterend, dat duidelijk uithoudingsvermogen tekort kwam en moest toestaan dat de Hoornder middenvelders steeds vaker hun voorhoede assisteerden. Doordat te vaak werd gekozen voor een schot van afstand, waren de pro blemen voor keeper Marco Daalder aanvankelijk echter te overzien. Zo'n twintig minuten voortijd gaf Mike de Bruijn met een mooie rush over een meter of zestig de aanzet tot de Voetbalprogramma De Oosterender kampioenen, met staand van links naar rechts: coach Maarten Boon, Edwin Boon, Stefan Bremer, Thijs Vonk, Marcel Zegers, Syb Dros, Pieter Hooyschuur, Gerko Eelman, coach Aart Zegers en scheidsrechter Hans Broes. Zittend: Maarten Visser, Frank Ellen, Steef Witte, Chris Ellen, Kevin Tolboom, Wim van der Meer en Mark Slot. twee, JVC B3, bedroeg zaterdag al voor de wedstnjd negen punten. De door Hans Legierse gesponsorde voetballers zijn zeer op elkaar inge speeld. Komend seizoen maken ze de overstap naar de A-junioren. Zaterdag 30 april Geen programma i.v.m. Koninginne dag Zondag 1 mei Alkmaarsche Boys-Texel'94 14.00 Oosterend-GSV 14.00 ZDH-WSW 14.00 De Koog-Knollendam 14.00 Duinrand S. 2-Texel'94 2 11.00 Texel'94 3-Schagen 4 12.00 Texel'94 4-Den Helder 4 12.00 Succes 5-Oosterend 2 11.00 De Koog 2-Kreileroord 2 11.00 Texel'94 MA1 -Zaanlandia MA112.00 Recreatievoetbal Oosterend-Texelse Boys 10.30 Zege in slotduel aspiranten Mareis Het jeugdbasketbalteam van De Mareis heeft de laatste wedstrijd van het seizoen gewonnen. In Den Helder werd BC Noordkop met klinkende cijfers verslagen: 15-28. Het was een spannende en fysiek harde wedstrijd. De scheidsrechters floten meestal in het voordeel van de thuisploeg en werden om die reden door De Mareis thuisfluiters ge noemd. Dat leidde tot veel onrust bij de Texelaars, zeker toen Douwe Vonk met vijf persoonlijke fouten in het derde kwart naar de kant moest, waar inmiddels ook de geblesseerd uitgevallen Bram Inpijn zat. De Texelse basketballers lieten zich door deze malheur niet uit het veld slaan en deden er nog een schepje bovenop. Femke Heijenk deed onder de eigen basket verdedigend goede zaken en pakte samen met Frederik Standaart veel rebounds. De aanval werd goed opgezet door Clark Backer en Jorik Heijenk, waarvan Charlotte Hendriks veelal kon profi teren. Er werd weinig gescoord, maar dat maakte de wedstrijd er niet min der aantrekkelijk op. Bas Vos werd vaak onreglementair gestopt, maar kon geen van zijn zes vrije worpen verzilveren en bleef puntloos. Wel gescoord werd er door Douwe Vonk (6), Jorik en Femke Heijenk, Clark Backer, Frederik Standaart en Charlotte Hendriks (allen 4) en Bram Inpijn (2). Vijfentwintigste Koninginneloop De straten van Oosterend vormen zaterdag 30 april voor de vijftiende keer het parcours van de Koninginneloop. Eerderal werd de loop tien keer in Den Burg gehou den, zodat de sfeervolle wedstrijd al het vijfde lustrum beleeft. Van kinderen tot bejaarden, onge traind en getraind, de Koningin neloop is bedoeld voor lopers van uiteenlopend niveau. Het eerste start schot bij café De Kroonprins in de Kerkstraat klinkt om 18.00 uur, wan neer de jeugd van 10 tot en met 12 jaar op weg gaat voor een rondje van 1060 meter. Eén minuut later gaat de jongste jeugd, tot en met 9 jaar, op weg. Het parcours loopt voor beide categorieën via de Peperstraat, Ankerstraat en Achtertune terug naar de Kerkstraat. De prijsuitreiking wordt direct na de finish van de langzaam ste loper gehouden, zodat de kinde ren niets hoeven te missen van de meierblis. Als dit is afgewikkeld, rond 18.20 uur, start de rest. De jeugd van 13 tot en met 16 jaar loopt een ronde van 1710 meter. Het parcours is als vanouds: Kerkstraat, Kerkplein, Oesterstraat, Vliestraat, Mulderstraat, Bijenkorf- weg, linksaf Peperstraat, Ankerstraat, Achtertune, Kerkstraat. Recreanten kunnen kiezen uit één, twee of drie ronden. Bij de wedstrijdlopers wagen de vrouwen zich aan drie ronden (5130 meter) en de mannen en man nen-veteranen aan vijf ronden (8550 m). Voor de jeugd is er eremetaal te win nen, beschikbaar gesteld door de Oosterender ondernemers. De win naars bij ouderen krijgen een cadeau bon. Voor iedere loper is er een her innering en een consumptiebon van café De Kroonprins. Inschrijven kan vanaf 17.00 uur in het Jeugdgebouw aan de Oranjestraat. Deelname kost €1,50 voor de jeugd tot en met 16 jaar. De anderen betalen €3,50. Le den van de atletiekvereniging hebben korting en betalen €1,- respectieve lijk €2,50. Meer informatie is te ver krijgen op de website van de organi satie (www.avtexel.net) of via tel. 318512. Clinics op skatebaan Gediplomeerde instructeurs van de Skatebond Nederland geven dinsdag 3 mei drie clinics Skate Safe! aan kin deren uit de hoogste groepen van het basisonderwijs. De clinics worden gegeven op de skatebaan in Den Burg, bij slecht weer wordt uitgewe ken naar de Burgemeester De Koninghal, Alle deelnemers ontvan gen na afloop een Skate Safe di ploma. Bij deze training leren de deel nemers basistechnieken voor veilig skaten en worden zij gewezen op het gebruik van beschermingsmiddelen. De clinics worden gegeven van 10.45 tot 12.00 uur, van 12.45 tot 14.00 uur en van 14.00 tot 15.15 uur. Deelname is gratis, opgeven kan met het op de scholen uitgereikte formulier en bij Sportservice Texel, tel. 322815. Er kunnen maximaal 110 kinderen deel nemen. gelijkmaker. Vlak voordat hij gestuit leek te worden, schoof hij de bal door naar invaller Sjoerd Oosterhof, die het strafschopgebied in ging. Vrije verde diger Hans Witte probeerde de bal weg te werken, maar bracht daarbij Oosterhof ten val, waarna de scheids rechter resoluut voor een penalty floot. Aanvoerder Bernard Ipenburg hield het hoofd koel en schoot, net als in de eerste wedstrijd tegen Ooster end, vanaf elf meter raak. Even later werd Ger Vlaming onder uit gehaald door Mike de Bruijn. Dat leidde tot een boze reactie bij de Oosterender, die kort daarvoor ook al onreglementair was gestuit door De Bruijn. Hij maakte een slaande bewe ging en hoewel hij zijn tegenstander niet raakte, stuurde de scheidsrech ter hem zonder aarzelen van het veld. ZDH rook daarna de overwinning en zette de tegenstander vast op eigen helft, maar kansen bleven schaars. Een paar minuten voor het einde viel toch de tweede Hoornder treffer. Aan de basis stond Jelmer Bomas, die een steekpassje gaf op Niels Dekker, die tot dan toe weinig in te brengen had gehad tegen Jan Bloem. Dekker liet echter zien waarom hij één van de gevaarlijkste aanvallers van zijn klasse is. Hij schudde zijn tegenstan der af en was daarna net iets eerder bij de bal dan keeper Daalder. Programma zaalvoetbal Woensdag 27 april 17.20 Koog C2-SVO C1 Franchimon 18.00 J'boog E2-De Krim E2 J'boog 18.45 Krim E1-De Koog E1 Krim 19.30 Klif vr.1-FC. Pellor 1 20.20 SVO 3-Texel 6 v. Putten 21.10 J'boog 4-Texel 3 v. Putten Zaaldienst: J'elleboog. Donderdag 28 april 18.15 Klif MD1-De Krim D2 Klif 19.00 De Krim 5-NIOZ Kuipers 19.50 Klif 2-De Koog 1 Kuipers 20.40 RAB 1-J'boog 5 Hoogendijk 21.30 Texel 2-J'boog 3 Hoogendijk Zaaldienst: Sportshop. Vrijdag 29 april 17.30 SVO E1 -J'boog E1 SVO 18.15 SVO 3-Texel 4 Bakker 19.05 Krim 1-Sportshop 1 Arnout 19.55 Texel 1-Mantje 1 Hoogendijk 20.45 J'boog 1 -Klif 1 Sangers 21.35 De Krim 2-Mantje 2 v. Beek 22.25 Mantje 3-ZDH 1 Kuipers Zaaldienst: De Krim. Pieter Dogger (nr. 118) en Coen Schoonheden (216) eindigden zaterdag als eersten bij de Molenbosloop. (FOlo RoO Tolman) Zonovergoten Molenbosloop Aan de tweede Molenbosloop, die zaterdag werd gehouden, namen 20 atleten deel van de recreantenloop groep U-track uit Utrecht. In totaal verschenen in de stralende zon 45 lopers aan de start van het 4,6 kilo meter lange parcours. Pieter Dogger werd in 20.19 minuten eerste bij de heren over 4,6 km. Hij finishte ruim een minuut voor Martin Lubach uit Oudeschild. Bij de dames was Corrie de Jager oppermachtig. De strijd bij de heren over 9,2 km was gauw gestreden. Reeds bij de eerste doorkomst was het duidelijk dat Coen Schoonheden zijn voorsprong niet uit handen zou geven. Hij wist Erik van der Velden ruim twee minu ten voor te blijven. Remko Nagtegaal werd derde, Bij de dames kon Laurien Bakker zich winnares noe men, voor Marijke Stark. Dat alle prij zen naar Texelse lopers gingen, had wellicht te maken met de gemiddelde leeftijd van de Utrechters, die zo'n twintig jaar hoger lag. Uitslag: Dames 4.6 km - 1 Corrie de Jager 22.18: 2. Annelies Graaf 24.54; 3. Monique Lubach 25.38; 4 Colinda Vlaming 26.05; 6. Carla Smit 26.41,11. Anneke Hoogenbosch 29.51Heren 4.6 km - 1 Pieter Dogger 20.19: 2.Martien Lubach 21.40; 3.Danny de Ridder 23.27; 4.Rob Teisman 24.10; 6.Jaap van Vooren 26.12, 12. Cees de Jager 38.39 Dames 9.2 km -1 .Laurien Bakker 48.41, 2.Man|ke Stark 51.28. 3.Judy Witte 54.31. Heren 9,2 km - I.Coen Schoon heden 33.51, 2.Erik van der Velden 36.04; 3 Remko Nagtegaal 36.39: 4. Jan van der Star 39 05; 5. John Koopman 39.38; 6 Dirk Vinke 40.59: 7.Piet Bakelaar 41.08; 9.Arco Garritsen 47.21; 10.Cees Goslinga 48.38; 11.Lo Bremer 48.46; 12.Dirk Eelman 51.30. DINSDAG 26 APRIL 2005

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 7