Texel staat uitgebreid stil bij zestig jaar vrijheid Lancaster komt voorbi 2 Te TEXELSE COURANT Koninginnedag in De Cocksdorp Agenda Medische zorg teso oud Radio Texel Hulpverlening VRIJDAG 29 APRIL 2005 Dat het dit jaar precies zestig jaar geleden is dat er een einde kwam aan de Tweede Wereldoorlog gaat bepaald niet ongemerkt aan Texel voorbij. Op woensdag 4 mei wor den de slachtoffers herdacht tij dens twee herdenkingsbijeen komsten, op donderdag 5 mei staan diverse festiviteiten op het programma om de verjaardag van de vrijheid te vieren. Om een naggie in Opduin Verslag doen van een opening of presentatie is meestal een kwes tie van een uurtje. Anders was het zondag bij Grand Hotel Opduin, dat de redactie ter gele genheid van de presentatie van de nieuwe kamers uitnodigde een nacht in het hotel door te brengen. Het is niet mijn ge woonte om op Texel een hotel te pakken, maar als het er dan toch van moet komen, dan maar in ons enige viersterren(plus)hotel. Maar zo'n sjiek hotel stap je niet binnen in je spijkerbroek. Moest ik een colbert aan? Waar hing toch mijn stropdas en hoe knoop je zo'n ding ook alweer? Onze kerheid maakte zich van mij meester. Na lang wikken besloot ik maar voor casual, geen toeters en bellen. En daarmee bevond ik mij in goed gezelschap. Met tan denborstel, schoon ondergoed, notitieblok en camera meldde ik me bij de receptie, alwaar recep tionist Alex Aardema mij met een handdruk verwelkomde. 'Nor maal geven we onze gasten een Texelse Courant, maar in uw ge val...' Hij overhandigde me de sleutelkaart voor de kamer, waarna de bagagist me voorging naar de lift en informeerde of ik een goede reis had gehad... Erg benieuwd was ik naar de kamer, om te ervaren hoe het is om neer te kijken op De Koog, in een bed te ploffen van twee meter breed of het zacht lederen bankstel ver derop. Normaal gesproken is zó veel luxe niet weggelegd voor ie mand die zo zuinig is als ik, maar zondag dompelde ik me onder in de weelde van Opduin. Tijdens een rondje door het hotel, waar van de circa 60 medewerkers ongeveer de helft Texelaar is, kwam ik allerlei bekende gezich ten tegen, zoals Edgard Kikkert, die als prototype van een barten- de schermen der nog krakend in zijn nieuw uniform rondliep. 'Heren, ik zeg het nog één keer: het is erg rus tig in de bar', nodigde hij een collega en mij uit voor een borrel. In de lobby trof ik een stel Texelaars dat ook in Opduin lo geerde. Voor het eerst, uil nieuwsgierigheid en anoniem. Er zwaaide wat als ik hun naam in de krant zou zetten. Ook de tot meest markante ondernemer verkozen hotellier Kees den Ouden nam even de tijd voor de pers. We spraken over gastheer schap en de borstvoedings affaire, waarover hij naar eigen zeggen bijval heeft gekregen van het merendeel van zijn gasten. Hij benadrukte dat Texelaars wel kom zijn om een kijkje te nemen op de expositie in het vernieuwde hotel. Veel rust had de man met. Tijdens het interview veerde hij constant op om gasten gedag te zeggen of een aanwijzing te ge ven aan medewerkers. 'Het ver schil zit hem in de details.' Tijdens het zes gangen tellende diner artistique in restaurant Heeren XVII deelde ik de tafel met een man met de bijnaam Ram pen Robbie, een journalist/schrij ver met als specialisme calami teiten en veiligheid. U begrijpt: we hadden veel te bespreken. Verder een boekdrukker uit Am sterdam en een echtpaar uit de omgeving van Alkmaar. Aanslui tend op de recente VW-discus- sie over Uniek Eiland, vroeg ik of ze het eiland voor verbetenng vatbaar achtten. Ze keken me niet begrijpend aan. 'Texel is mooi zoals het is, daar moeten ze niets aan veranderen.' 's Morgens zat ik als eerste aan het ontbijt, want maandag is een drukke dag op de redactie. In restaurant gaf kok Cor Schol- tanus uitgebreid tekst en uitleg over het schandalig lekkere ont bijt dat hij voorzette. Toen ik ver trok, bedacht ik me dat het nachtje Opduin wellicht een aan zet kan zijn tot een periodieke hotelrubriek in deze krant. Gerard Timmerman Met als thema 'Verzoening, van een nationale naar een Europese ge meenschappelijke herdenking' ver zorgt de gemeente een herdenkings bijeenkomst. die wordt gehouden de hervormde kerk en op de Algemene Begraafplaats in Den Burg. Dat se rieus bij het thema wordt stilgestaan, blijkt alleen al uit de toespraak die Otto von der Gablenz, voormalig ambassadeur van Duitsland in Ne derland, houdt. Het is voor het eerst dat een Duitser een officiële rol speelt pathfinders (ronde bollen) en in origi- tijdens de plechtigheid. Verder wordt meegewerkt door burgemeester Joke Geldorp en pastor Ed Moltzer. Leerlingen van basisschool De Fon tein verzorgen een voordracht en Marianne Langeveld van OSG De Hogeberg leest een gedicht voor. Muzikale intermezzo's zijn er van a'Capabel en organist Dyo Wassmk. De bijeenkomst begint om 18.30 uur, de kerk is vanaf 18.15 uur open. Om 19.30 uur begint een stille tocht met omfloerste trom door het Konink lijk Texels Fanfarecorps naar de be graafplaats aan de Kogerstraat. Na dat kransen zijn gelegd bij het door Georgië geschonken kunstwerk De Levensboom en het monument voor de Geallieerden Cross of Sacrifice speelt het fanfarekorps enkele kora len. Om 20.00 uur wordt twee minu ten stilte gehouden, waarna de bur gemeester en oud-verzetsmensen kransen leggen bij het monument De Goede Herder. Ook anderen krijgen daarna de gelegenheid bloemen te leggen. Burgemeester Geldorp be sluit de herdenkingsbijeenkomst met een toespraak, waarna het Wilhelmus wordt gezongen. Eerder op de dag al wordt een herdenkingsbijeenkomst gehouden ongeveer een uur. Kaartjes zijn (gra tis) af te halen bij de boekwinkels in Den Burg. Meer informatie over de opera is te vinden op de website www.russenoorlog.nl. Proeverij Vanaf 15.00 uur zijn er diverse activi- op de Georgische begraafplaats op teiten op de Groeneplaats. De Ko- de Hogeberg. Deze begint om 16.30 ninklijke Marine verzorgt een road- uur en wordt georganiseerd door show (met onder meer een klimwand) particulieren. De verwachting is dat er en Amfibisch Ondersteunmgsbatal- ook Georgische gezagsdragers bij de jon De Mok een opstelling van oude plechtigheid aanwezig zullen zijn, legervoertuigen, muziekkorpsen KTF maar of dat ook daadwerkelijk zo is, en Excelsior spelen muziek uit de ja- is nog met bekend. ren veertig en vijftig en ook kinderen komen aan hun trekken. Speciaal Parachutisten belooft de proeverij te worden, waar- De festiviteiten op 5 mei beginnen in bij restaurants Osprey, Het Vierspan. Den Burg met parachutisten, die met de Texelse Luwte, Bruintje Beer. de Twaalf Balcken, Texelhoeve. De Lindeboom en Freya 'het beste uit hun keukens' aanbieden aan de be zoekers van het Bevrijdingsfestival. Die kunnen plaatsnemen op over dekte zitplaatsen, opgesteld in de buitenste ring van de Groeneplaats. Het is voor het eerst sinds Graven straat Culinair dat meerdere restau- in een zeskamp. Dit gebeurt in groe pen van acht personen van verschil lende leeftijd, liefst vier dames en vier heren. Anders dan in de vorige krant ver meld stond, begint Koninginnedpg in De Cocksdorp om 9.15 uur met een versierde optocht, muzikaal begeleid door Excelsior. Om 14.00 uur begint het feest op het terrein rond Bethel De groepen moeten voor zichzelf een aan de Muyweg. Kinderen tot en met naam verzinnen en een joker meene- groep 2 van de basisschool kunnen men. Opgeven kan bij Cees Hooij- meedoen aan kinderspelen. Deelne- schuur, tel. 311653 of 06-55860075. mers vanaf 7 jaar gaan de strijd aan Theo Witte bij NCRV-radio Theo Witte is maandag 2 mei te; in het NCRV-radioprogrammaPj Publiek, dat van 10.03 tot 1 l.3Cj wordt uitgezonden op 747 AV voorzitter van het Luchtvaartmua vertelt over zijn persoonlijke ervs gen tijdens de Russenoorlog. De zending is tot een week na dato: op het internet te beluisteren www.ncrv.nl/pleinpubliek. Texelse schilde dag tot te zien ran Ed dorp.* seert. nele uniformen landen op een stuk land bij hoeve Buitenlust aan de Akenbuurt. Daar zullen ook oude legervoertuigen te zien zijn. Deze demonstratie duurt van 10.30 tot 11.30 uur. Om 13.00 uur opent burgemeester Als onderdeel van de 4 meiher denking zal woensdag omstreeks 12.00 uur een bijzonder historisch vliegtuig boven Texel zijn te zien. Het is een Lancaster, een 4-morige bommenwerper uit de Tweede We reldoorlog. Hij is afkomstig van de RAF-basis Coningsby in midden- Engeland en maakt daar deel uit van de historische collectie Battle of Brittain Memorial Flight. Geldorp het Bevrijdingsfestival op de rants uit Den Burg op deze manier de Groeneplaats. Ze neemt het uit handen ineenslaan en woordvoerder Wageningen afkomstige Bevrijdings- Co Vermuë laat al weten te hopen dat De bommenwerper neemt met an- het initiatief in de toekomst wordt dere historische toestellen deel aan demblik en Apeldoorn, waarna wordt geland op de basis Soesterberg. Wereldwijd bestaan nog slechts twee Lancasters die tot vliegen in staat zijn. Samen met de Amerikaanse B17 (Vliegend Fort) hoorde dit type tot de grootste bommenwerpers waarmee de geallieerden bombardements- vluchten naar Duitsland uitvoerden. Tientallen werden op de heen- of te rugweg neergeschoten. Doordat Texel in een veelgebruikte route lag, kwamen er hier naar verhouding veel terecht. Vijf toestellen stortten n het eiland in zee en vijf kwamen» op Texel zelf: bij boerderij Wes er^srw heem in de Westen, het strap; paal 8, Oudeschild, de Fonteinsno Litslar achter de dijk bij Oost. Bijloueve crashplaatsen zijn herinnering nen geplaatst. De naam Lan bleef ook na de oorlog een bek klank houden, onder andere do film The Dambusters over het p cisiebombardement doorü op de Ruhrdammen. enne? ien Lancs fe'li vuur in ontvangst. Daarnaast wordt het boek Hun leven voor ons leven, herhaald, over oorlogsmonumenten, gepresen teerd. Het eerste exemplaar is voor Om 16.00 uur begint een optreden mr. H. Kious, een Amerikaanse piloot, van het Oudeschilder Visserskoor. die op 4 maart 1943 boven de Wad- rond 17.30 uur gevolgd door een denzee bij Texel werd neergeschoten groots opgezette modeshow in de en door bemanningsleden van Teso stijl van de jaren veertig en vijftig, uit het water werd gered. De presen- georganiseerd door Marleen Ter- tatie is voor genodigden. windt. Big Band Texel geeft acte de Om 14.00 uur begint in de hervormde présence vanaf 18.30 uur en Make kerk van Den Burg de presentatie van me Smile komt om 21.00 uur in ac- de opera De Russenoorlog van com- tie. Het Bevrijdingsfestival wordt om ponist Ed de Boer en tekstschrijver 22.30 uur afgesloten met een pop- Pip Barnard. Daarbij zal een gedeelte concert van de achttien muzikanten van de eerste akte ten gehore worden en zangers tellende Duitse groep gebracht door bekende zangers als Escapology, de meest geboekte Maaike Widdershoven en Hugo coverband van de nummers van de Haenen. Zij worden begeleid door het beroemde Britse zanger Robbie Weidler-strijkkwartet en een koor van Williams. Texelse zangers. De presentatie duurt Viienskc fenstha bevnerv Kitenl B die week of inzet p Ie Rus: de fly past op 5 mei boven hotel De Wereld in Wageningen en laat zich die dag en daags tevoren ook boven andere plaatsen in het land zien. Dank zij bemoeiingen van directeur Ed de Bruijn van Vliegveld Texel, die organisatorisch is betrokken bij de fly past, kon worden geregeld dat de imposante machine ook Texel aan doet. Daarvoor was het wel nodig dat de gemeente Texel een officiële uit nodiging deed. De bedoeling is dat de bommenwerper na de oversteek vanuit Engeland boven Texel ver schijnt en in een rechte lijn over het vliegveld en de geallieerde begraaf plaats in Den Burg komt, op een hoogte van 150 meter. Er zullen dus geen rondjes worden gemaakt. Ver volgens wordt koers gezet naar Me- Vrijdag 29 april: Bij het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp wordt van 19.00 tot 20.30 uur een zogeheten stekjesmarkt ge houden. In dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend begint om 20.00 uur de Jaarvergade ring van de dorpscommissie. Na de pauze speelt de band Thirsty Work. In Ons Huis in Den Hoorn begint om 20.00 uur een kennismakingsgesprek met dominee Klaassen uit Zeeland, ledereen is welkom. In Cinema Texel draaien The Pacifier (aanvang 19.00 en 21.30 uur), Hitch (19.15 uur) en The Ring II (21.45 uur). Zaterdag 30 april: Koninginnedag In alle dorpen wordt feest gevierd ter gelegenheid van Koninginnedag. Een overzicht van de activiteiten staat in de Texelse Courant van dinsdag 26 april. Van 11.00 tot 12.00 uur wordt op de Texelse golfbaan op De Krim nabij De Cocksdorp een introductieles golf ge geven. Om 16.00 uur begint bij strand paviljoen Paal 9 een optreden van Big Band Texel. Bij café De Kroonprins in Oosterend klinkt om 18.00 uur het startschot voor de 25ste Koninginneloop. In Cinema Texel draaien de Neder lands gesproken versie van Robots (aanvang 14.00 uur), Plop en Kwispel (14.15 uur), Hitch (16.00 uur). The Pacifier (16.15, 19.00 en 21.30 uur). Million dollar baby (19.00 uur) en The Ring II (21.45 uur). Daarnaast verzorgt Cinema Texel diverse activiteiten in verband met Koninginnedag. Zondag 1 mei: Bij het bezoekerscentrum van het na tionaal park jn EcoMare wordt van 14.00 tot 16.00 uur een gezins programma insectèn en insecten-kast jes maken gegeven. Voor gezinnen met kinderen vanaf 4 jaar. Deelname kost €4,50. Opgeven bij EcoMare, tel. 317741. Van 15.00 tot 17.00 uur zingen Frans en Lies Pieterse Hollandse levens liederen in strandpaviljoen De Zeester bij paal 17. Toegang gratis. Van 11.00 tot circa 16.00 uur zijn in Den Burg de winkels geopend. In Cinema Texel draaien de Neder lands gesproken versie van Robots (aanvang 14.00 uur), Plop en Kwispel (14.15 uur), Hitch (16.00 uur). The Pacifier (16.15, 19.00 en 21 30 uur). Million dollar baby (19.00 uur) en The Ring II (21.45 uur). In bioscoop De Kiekendief op vakantiecentrum De Krim draaien Streep wil racen (aanvang 14.00 uur), de Duits gesproken versie van Spongebob Squarepants (16.00 uur). Miss Congeniality II (19.00 uur) en de Duits gesproken en Nederlands ondertitelde versie van The Ring II (21.30 uur). Maandag 2 mei: Theo Witte, voorzitter van het Luchtvaartmuseum, is te gast in het NCRV-radioprogramma Plein Publiek, dat van 10.03 tot 11.30 uur wordt uit gezonden op 747 AM. Hij vertelt over zijn persoonlijke ervaringen tijdens de Russenoorlog. Op een perceel achter hoeve Gronin gen aan de Zwinweg (voorbij de Schorrenweg) begint om 13.30 uur een demonstratie met grondbewerkings werktuigen. In de bibliotheek in Den Burg wordt om 14.30 uur een foto-expositie geopend ter gelegenheid van de honderdste verjaardag van Natuurmonumenten. Om 19.30 uur begint in restaurant Bosch en Zee nabij De Koog een open bridgedrive van bridgeclub Groot Slem. Deelname kost €2,50. In Cinema Texel draaien de Neder lands gesproken versie van Robots (aanvang 14.00 uur), Plop en Kwispel (14.15 uur). Hitch (16.00 en 19.15 uur), The Pacifier (16.15,19.00 en 21.45 uur) en een sneak preview (21.30 uur). In bioscoop De Kiekendief op vakantiecentrum De Krim draaien Streep wil racen (aanvang 14.00 uur), de Duits gesproken versie van Spongebob Squarepants (16.00 uur), Miss Congeniality II (19.00 uur) en de Duits gesproken en Nederlands ondertitelde versie van The Ring II (21.30 uur). Dinsdag 3 mei: Lucie Zijm verzorgt vanaf 11.00 uur een demonstratie stenen beschilderen bij Marie's Hobby- en Decoshop in de Weverstraat in Den Burg. Een smid geeft van 14.00 tot 16.00 uur een demonstratie in het Agrarisch en Wagen Museum in De Waal. Damkampioen Piet Bakelaar speelt simultaan in dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend. De wedstrijden tegen de jeugd beginnen om 19.00 uur. De vol wassenen zijn om 19.30 uur aan de beurt In De Witte Burcht aan de Molenstraat in Den Burg begint om 20.00 uur een open klaverjasdrive voor het goede doel. Deelname kost €3,50. inschrijven (liefst met maat) tussen 19.30 en 20.00 Op schapenboerderij De Noordkroon aan de Nieuwlanderweg nabij Den Burg begint om 14.30 uur het boer derijtheater. een educatief vermaak voor het hele gezin. De toegang be draagt €3,50. Om 19.00 uur begint op de wielerbaan aan de Haffelderweg in Den Burg een wedstrijd van Wielervereniging Texel. In Cinema Texel draaien de Neder lands gesproken versie van Robots (aanvang 14.00 uur), Plop en Kwispel (14.15 uur). Hitch (16.00 en 19.15 uur), The Pacifier (16.15,19.00 en 21.45 uur) en Modigliani (21.30 uur). Woensdag 4 mei: Dodenherdenking In atelier Tusse de Banke in Den Burg is in atelier Tusse de Banke een ten toonstelling door het Comité 4 en 5 mei te zien. Van 11.00 tot 12.00 uur wordt op de Texelse golfbaan op De Krim nabij De Cocksdorp een introductieles golf ge geven. Om 14.00 uur begint in EcoMare het kinderprogramma Zeehond Binnen stebuiten. Deelname kost €4,50. Op gave bij EcoMare, tel. 317741 Bij het Agrarisch en Wagen Museum in De Waal gaat om 14.00 uur een twee uur durende huifkartocht over het oude land van Texel van start. Deelname kost €8,- voor volwassenen en €5,70 voor kinderen. Opgave via tel. 312951. Op de Georgische begraafplaats op de Hogeberg begint om 16.30 uur een herderlkingsbijeenkomst. Om 18.30 begint in de hervormde kerk van Den Burg een herdenkings bijeenkomst, met aansluitend een stille tocht naar de Algemene Begraaf plaats aan de Kogerstraat. Hier wordt twee minuten stilte gehouden en wor den kransen en bloemen gelegd. In Cinema Texel draaien de Neder lands gesproken versie van Robots (aanvang 14.00 uur), Plop en Kwispel (14.15 uur). Hitch (16.00 en 19.15 uur), The Pacifier (16.15 en 19.00 uur), Modigliani (21.30 uur) en Kingdom of heaven (21.30 uur). In bioscoop De Kiekendief op vakantiecentrum De Krirn draaien Streep wil racen (aanvang 14.00 uur), de Duits gesproken versie van Spongebob Squarepants (16.00 uur). Miss Congeniality II (19.00 uur) en de Duits gesproken en Nederlands ondertitelde versie van The Ring II (21.30 uur). sluitend bestemd voor het vervoer van gevaarlijke stoffen. Nadere informatie kan worden verkregen via tel. 0222- 369600 of e-mail info@teso.nl. De veerdienst heeft ook een eigen website: www.teso.nl. Hoogwater te Oudeschild Vr. 29 00.00 en 11.56 u. Za. 30 00.20 en 12.35 u. Zo. 01 01.20 en 13.50 u. Ma. 02 02.40 en 15.04 u. DL 03 04.10 en 16.35 u. Wo. 04 05.37 en 18.00 u. Do. 05 07.04 en 19.05 u. Vr. 06 08.20 en 20.04 u. Aan het strand Is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt zondag 1 mei op om 06.07 uur en gaat onder om 21.08 uur; zondag 1 mei laatste kwartier; dinsdag 3 mei doodtij. fr Kerkdiensten TESO zet in en rond het weekeinde geregeld twee boten in en verzorgt dan ieder half uur een afvaart, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel Dat gebeurt vandaag (vrijdag) tot 20.00 uur, zaterdag en maandag van 9 30 tot 16.00 uur en zondag van 14.30 tot 20.00. Desondanks moeten automo bilisten zaterdag in Den Helder tussen 10.00 en 14.00 uur mogelijk een half uur wachten. Op maandag 2 mei zijn de afvaarten van 10.00 uur vanuit Den Helder en 13.30 uur vanaf Texel uit- Zondag 1 mei 2005 PROTESTANTSE KERK IN NEDERLAND: Hervormde gemeente Den Burg: 9.30 u. ds. PA. der, Braanker. Gereformeerde kerk Den Burg: 10.00 u. ds. M.G.J. Roepers uit Onstwedde. Hervormde gemeente Waal, Koog, Den Hoorn: De Waal: 10.00 u. mw. Chr. Seiffert uit Leiden. De Koog: dienst in De Waal. Den Hoorn: dienst in De Waal. PROTESTANTSE WADDEN GEMEENTE TEXEL: Oosterend: 9.30 u. ds. S. de Vries uit Amsterdam; 19.00 u. mw. Chr. Seiffert uit Leiden. De Cocksdorp: 11.00 u. ds. S. de Vries uit Amsterdam GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Oosterend: 10.00 u. en 18.00 ur leesdienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: 10.00 u. ds. J. Klanderman; extra collecte voor doops gezinde monumenten in Friesland. BAPTISTENGEMEENTE: Artsen: Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestdagen en van maandag tot en met vrijdag van 17.00 tot 08.00 uur: Centrale Huisartsen Post, tel. 321143. Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnum mers informatie te krijgen over het pijn- spreekuur op zaterdagen, zon- en feest dagen. Tevens wordt het ongevallen nummer vermeld. 313086; 314727; 314669; 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: De Ruyterstraat 86. Oudeschild. Dag en nacht bereikbaar via tel. 313090 of 06- 51404872. GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord- Holland. Voor alle hulp, zorg en informa tie, ook voor het berekenen van de eigen bijdrage: op werkdagen, 's avonds en tij dens het weekeinde: Centraal Meldpunt 0223-650222. - Voor alle zorg, huishoudelijke en verzor- Jub estaar nteki 0| teo'T gende hulp: Schoonoordsingel 44,0» Burg, tel. 321461. - Jeugdgezondheidszorg: Schocr- oordsingel 44, Den Burg, tel. 090) 4636549. Spreekuur elke werkdag® ijgtU 9.00 tot 17.00 u. Voor vragen overerf wikkeling, voeding, opvoeding en vei» j ging van jonge kinderen. - Uitleenmagazijn/servicepunt: Schoonoordsingel 44, Den Burg/. ar< 314887. Geopend elke werkdag tus 13.00-14.00 u. - Diëtiste: voor afspraken elke werkt TT van 8.30-17.00 uur, tel. 0223-65022) Indicatie: Indicatie voor thuiszorg» voor opname in verpleeg- en verar- 'f gingshuis: Stichting RIO Texel Wienngr. 9e& Opvragen via tel. (0223) 671552. Of, name geschiedt op advies van huisais of specialist. T. Mondhygiëniste: Natasja Bottema 8 320104. Apotheek: Weverstraat 95, Den Br, Us vol! tel. 312112. Maandag t/m vrijdag 8X- j,ev 17.30 u.; zaterdag 10.00-13.00 en 153) anger 17.00 u.; zon- en feestdagen 11® ng qu 12.00 en 16.00-17.00 u. Buiten dietijï alleen voor spoedeisende gevallen ieuwe Julianastraat, Den Burg: 10.00 u. ev. P. Eemans uit Apeldoorn. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: 10.45 u. dameskoor. Oudeschild: 9.30 u. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg: Openbare le zing, 10.30 u.: De ware religie voorziet in de behoeften van de mensen maatschappij; Wachttorenstudie, 11.20 u.: 'Gij werd met een prijs gekocht'. In verband met Koninginnedag f Scouting Texel zaterdag geen oud pa op. Oud papier kan wel worden gei in de containers naast het clubgeb aan de Bernhardlaan. Beatnx 25 jaar koningin. Alles onder één hoedje. T E X E LS E^COU RANT Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 1-1-2. Of bel de Meldkamer Noord holland-noord: 072-5644444 Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is dagelijks open van 9 00 tot 17.00 u. Telefoon: 0900-8844. In spoed eisende gevallen: 1-1-2. Gevonden munitie: Bel de politie, tel 0900-8844. Dierenartsenpraktijk: Keesomlaan 11 Den Burg. tel. 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: bel tijdens kantooruren 319413 (De Nieuwe Skuul) Verslavingszorg: Steunpunt Brijder- stichting, Wilhelminalaan 1, Den Burg. Voor inlichtingen, advies, consultatie en preventie. Bereikbaar op di en woe. tij dens kantooruren, tel. 314781; www.brijder.nl. Verslavingsproblemen: Consultatie bureau voor Alcohol en Drugs, Molwerk 31-45, 't Horntje. Spreekuur volgens af spraak, tel. 319413. Anonieme Alcoho listen: dinsdag van 19.00 tot 21.00 uur in Den Helder, tel. 0223-642189 (vragen naar Ron). Stichting Welzijn Ouderen Texel: Warme maaltijdvoorziening, alarmering, klusjesdienst, huishoudelijke dienst, versteldienst. Spreekuur van 9.00 tot 10.00 u. en van 14.00 tot 16.00 u.. De Buureton, Beatrixlaan 43, Den Burg. Tel. 312696. Kustwacht: Voor meldingen van sche pen en zwemmers in nood: tel. 316270. Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, 072- 5644444 Huiselijk geweld: Safehouse Texel, crisisopvang huiselijk geweld, tel 0222- 321001, dag en nacht bereikbaar. Jongeren Informatie Punt: voor vra gen en advies over wonen, werken, stu die. recht, relaties, seksualiteit, verslavin gen en vrije tijd. Openingstijden dinsdag en woensdag van 15.00 tot 17.00 uur; d'Ouwe Ulo, Wilhelminalaan 1Den Burg, tel. 315582. Bureau Jeugdzorg: voor hulp aan jon geren bij problemen en voor opvoedings ondersteuning aan ouders. Spreekuur elke donderdag in d'Ouwe Ulo, Wilhel minalaan 1Den Burg. Voor aanmelding, informatie en advies: 0900 2223330, elke dag tussen 10.30 tot 12.30 uur. Kerken en minima: voor Texelaars in financiële nood. Spangerweg 10, 1793 EH De Waal. Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Redactie: Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: Gerard Timmerman Telefoon 31 46 87 of 06 - 22 14 02 75 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 -31 41 11 E-mail info@lenr.nl i oanbi«j!ng»n dMrtoe lijn van toepassing 0« Regalen vow hal Advaflentiewezen van ua Stichting ROTA. gevaetlgd te Amsterdam. loals gedeponeerd bij de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Amsterdam on der nummer <1198699 Een enemplaar van de Regelen vow Abonnementsprijzen 2005: Per half jaar 34,65 33,05 Per jaar 67,50 65,35 Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19 00 u. Peter (muziek) 20.00 u. Shopping met Bart en Peter (entertainment) 21.00 u. Bart draait nog even door j 22.00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 10.00 u. Koninginnedag. Rechtstreek* I uitzending vanaf de Groenef*C| 12 00 u. Radio Noord-Holland 17.00 u. Wegdromen met een boek 18.00 u. Muziek met Marco 20.00 u. Radio Noordholland Zondag: 9 00 u. Klassiek op zondag 10.00 u. Kerkdienst vanuit gert kerk Den Burg 11.00 u. Vlaswiek (muziek en poëzie) 12.00 u. Natuurwijzer 13.00 u Noud draait deur (Nederlands»)^ 15.00 u Frans gaat het doen (muziek) 16.00 u Sportlokaal (uitslagen en intern" 18 00u. Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 9.30 u. Hervormde kerk Den Burg Maandag: 15 00 u The battle of music 16.00 u. Radio Noordholland 18.00 u. Symphomca (klassiek) 19.00 u. Wegdromen met een boek (herhaling van zaterdag) 20 00 u Natuurwijzer (herhaling van: 21.00 u Reggae on the move (muziek) 23.00 u. Radio Noordholland j Dinsdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u Op uw verzoek (verzoekplat®' 20.00 u. Radio Noordholland Woensdag: 17 00 u Gesprek met Frans HaarsmaO»j zijn oorlogsbelevenissen 18.00 u. Herdenking. Rechtstreeksei ding van de herdenkingspl® tigheid in de hervormde kerk1* Den Burg Met toespraken gemeester Joke Geldorp ent* Von der Gablenz. aansluitend: Radio NoordhO"* Donderdag: 9.00 u. Klassiek op zondag 9.30 u. Kerkdienst vanuit de hervorm*'- van Den Burg 18 00u. Country time (muziek) y 19.00 u. Even bijpraten met. Report#-

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 2