Sp°rt f 13 COURANT' Erik van der Velde wint jubileumeditie Koninginneloop Ilse Pastoor derde in Havelte Zware blessure Jacob Krijnen van Texel'94 ZDH wint grimmige wedstrijd Sensatie in hoofdklasse zaalvoetbalcompetitie De Koog loopt periodetitel mis door verlies SVO boekt monsterzege op GSV .TEXELSE WOENSDAG 4 MEI 2005 Onder goede omstandigheden, met wat lichte regen, liep Erik van der Velde zaterdag door de straten n Oosterend naar de overwin ning in de vijfentwintigste Konin ginneloop. Hij voltooide de 8550 meter in 31.42 minuten. Henri Wierda uit Assen was de snelste veteraan in 33.33. Bij de vrouwen liep Hanneke Verheulen uit Assen soeverein naar de overwinning. Ze kwam na 5130 meter over de finish in 22.55. Er sneuvelden drie parcoursrecords in deze extra feestelijke jubileum- ecte De eerste werd verbeterd door 6,s Wierda uit Assen. In de catego rie jeugd 13 tot en met 16 jaar vol tooide hij de 1710 meter in 5.45, een verbetering van het oude record van Adriaan Fransen van vorig jaar van twaalf seconden. Bij de meisjes ze gevierde Kim Vlaming in 7.12 sec Een ander parcoursrecord werd geves tigd door Femke Wierda uit Assen in de categorie jeugd tot en met 9 jaar. Zij liet over 1060 meter een tijd van 4.19 noteren. Zij verbeterde het oude record van Mariska Brouwer met ze ven seconden. Esmée van Loon werd knap tweede in 4.48, op vier secon den gevolgd door nummer drie Marleen Abma. Bij de jongens in de zelfde leeftijdcategorie proefde Ben Daalder de overwinning. Hij finishte in 4.30 en werd op de hielen gezeten door Marijn van den Born uit Rijswijk, die slechts drie seconden langer no dig had. Hessel Arensman finishte als derde in 4.47. Bij de jeugd van 10 tot en met 12 jaar sneuvelde het derde record. Eva van Bom uit Rijswijk liep de 1060 meter in 3.48, een verbetering van vijf se conden van het oude record van Eva van Zoonen. Ook Joyce Vlaming bleef onder het oude record. Zij viste met haar 3.51 net naast de hoofd prijs. Saskia Gootjes uit Dronten werd derde in 4.02. Bij de jongens ging de winst naar Jornt van den Bom uit Rijswijk. Met zijn eindtijd van 3.46 was hij overall de snelste. Chns Daal- Oosterend dringen bij de de Koninginneloop. He! was in de smalle straatjes der, vorig jaar nog derde, schoof nu een plaatsje op en werd in 4.01 tweede. Marijn Eelman werd derde in 4.27. Uitslagen 1060 meter - Jongens t/m 9 jaar 1 Ben Daal der, 4.30; 2 Marijn van den Born (Rijswijk), 4.33; 3 Hessel Arensman, 4 47. 4 Hessel Bos, 5.05, 5.Fred van Vliet, 5.13; 6.Gerard Bakker. 5 40, 7.Alexander Ellen. 5.41; 8.Jurre Daalder. 5.48, 9 Mees Rutten. 5 57, 10 Rinus Wesselman, 5.57, 11 Bas van Sijp, 6.00; 12Hans Daalder. 6 11.13.Pieter Arensman, 6.28; 14.Jordi Korte- kaas. 6 41; 15.Alex Daalder 7 12,16.Max Vis ser. 8.30 Meisjes t/m 9 jaar; 1 Femke Wierda (Assen), 4 19. 2.Esmee van Loon. 4 48 3 Marleen Abma. 4 52. 4 Anna van der Duim, 4.55; 5 Rebecca Daalder. 5.18; 6 Anouk Eldering, 5 217.Chnsje Dunng. 5.55; 8.Minke Drost. 6 12. 9 Babetle Eldenng. 7.32; 10-Beau Douma, 7 35. 11 Anna Nina Bremer 7.43; 12 Fee van Arkel. 8.46; 13.Jet Wesselman, 8 48: 14.Esmee Visser. 9.31 15.Chnstel Rammers 10 11 Jongens 10 t/m 12 jaar. 1 Jomt van den Born (Rijswijk), 3.46: 2.Chris Daalder. 4 01, 3 Marijn Eelman, 4.27. 4.Dylan Muizelaar (Alkmaar). 4 34; 5 Jelmer Barhorst, 4.53; 6 Glawen Kompier. 5 00. 7.Maurice Daal der 5.09; 8 Cor Koorn. 5 11 Meisjes 10 t/m 12 jaar. 1 Eva van den Born (Rijswijk). 3 48. 2. Joyce Vlaming, 3.513.Saskia Goot|es (Dron ten), 4.02; 4 Lindy Brouwer, 4 12, 5.Sabina Bakker. 4.26. 6 Elise Brouwer, 4.47: 7.Marise Barhorst, 4 48; S.Janneke Kikkert, 4.54 171 Ometer -Meisjes 13t/m 16jaar; I.KimVla ming, 7.12; 2.Hanneke Legierse, 7.53; 3.Cintha Timmer, 8 41. Jongens 13 t/m 16 jaar: 1 Gijs Wierda (Assen), 5.45; 2. Wouter Legierse. 10.23. 3420 meter - Recreanten 17 jaar en ouder: 1 Pieter Dogger. 12.54. 2 Rob Legierse. 15 06; 3.Nancy Eelman, 20.29; 4. Irene Zeedijk (Hengelo). 20.48 5130 meter - Recreanten: 1 .Marc van den Born (Rijswi|k). 18 53; 2.Remco Coolen (Hilversum), 20 43. 3 Thomas Richter. 21 48, 4.Gidion van Huiden (Hoofddorp). 26 27: 5 Dirk Eelman. 30.38 Dames-veteranen 1 Hanneke Verheul (Assen). 22.55, 2.Berta Streumer (Tïel). 23.36; 3.Laurien Bakker. 23 54: 4 Gerda Wierda (As sen). 24.28, 5.Jessy van den Bom (Rijswi|k), 24.45: 6.Marijke Stark. 26.38. 8550 meter - Heren 1 Enk van der Veide, 31.42; 2. Jhon Koopman. 35 26; 3 Sjoerd Groeskamp. 35.52 Heren-veteranen 1 Henn Wierda (As sen). 33.33: 2.Dick Zeedijk (Hengelo). 34 10; 3.Rien Brouwer 34 27, 4 Jan van der Star. 34 59: 5 Piet Bakelaar. 35 34; 6 Jan Kramer (Beverwijk), 36.20; 7 Harry Tomesen (Eemnes), 40 20 Ilse Pastoor uit De Waal is zondag bij een grote ATB-wedstrijd in Havelte op de derde plaats geëindigd in de categorie nieuwelingen en junioren dames. Zij en haar concurrenten kre gen een gevarieerd parcours voor de wielen, met zandpaden, boom wortels die het traject doorsneden. pittige klimmen en scherpe afdalin gen. De hoge temperaturen maakten de cross extra zwaar. Pastoor had het met gemakkelijk, maar bleef steeds zeer verdienstelijk in het kielzog van Karen Brouwer, die op haar thuis- parcours reed. en Lysanne Plat, de winnares van vorig jaar. De Wit tweede in Zaandam Simone de Wit eindigde zondag in Zaandam als tweede bij de district kampioenschappen LAC (Lange Af stand Circuit). Aan deze wedstrijd werd alleen deelgenomen door de zeven snelste zwemmer van elke leeftijdscategorie. De Wit (19 jaar) legde de 400 meter wisselslag af in een tijd van 5.52.72 minuten. Jeugdtennis Jeugdleden van tennisverenigingen Heri Hodie, Deuce en Oosterend spe len tegen elkaar in een eiland competitie jeugdtennis. Het gaat hier om kinderen die niet aan de overkant deelnemen aan de bondscompetitie. Er wordt gespeeld in teams van vier tennissers, per wedstnjd worden twee dubbelspelen en vier enkel spelen gespeeld. Daarmee zijn maxi maal zes wedstrijdpunten te behalen. Uitslagen: Heri Hodie C-Heri Hodie D 1-5; Oosterend-Heri Hodie A 1-5 Programma donderdag 19 mei: De Cocksdorp 16.00 uur: Deuce C - Heri Hodie C, De Cocksdorp 17 30 uur Heri Hodie D - Deuce D; Oosterend 17.30 uur: Oosterend - Deuce A; Deuce 17.00 uur; Deuce B - Heri Hodie A. Ilse Pastoor (met nummer386) eindigde in Havelte op een zeer verdienstelijke derde plaats. In de voorlaatste thuiswedstrijd ïan het seizoen heeft ZDH zondag een relatief eenvoudige overwin- ling geboekt op WSW. De Hoorn- Iers kwamen ondanks veel Koringskansen snel op achter stand, maar hielden daarna het oofd koel en scoorden zelf nog Énemaal (3-1). Tot ergernis van de igenstander uit Wijdenes, die zich ït onsportief gedrag probeerde Revancheren. maakte het zichzelf nog behoor- tnoeilijk. Alleen al in de eerste helft sg de thuisploeg zeker vijf grote nsen een doelpunt te maken. Maar de Bruijn, Niels Dekker en Ivar bElk rondden te nonchalant af of Utten op de uitstekend keepende belman van WSW. die al na vijf mi- niet meer kapot kon bij zijn edespelers. Eerst keerde hij bij één nde fraai indraaienae corners van to Elk een harde kopbal van de ^gekomen voorstopper Jan fan Bakker, om direct erna het chot van De Bruijn van drie meter Island met een knie onschadelijk te taken. (SW was nog amper over de i'ddenlijn geweest toen de ploeg na «n kwartier op voorsprong kwam. >e manier waarop was nog onder- k&rP van gesprek geweest in de kleedkamer van ZDH, want de meeste doelpunten van de ploeg uit Wijdenes worden gemaakt door de boomlange spits, die in kopduels bijna onverslaanbaar is. Ditmaal zette hij zijn hoofd tegen de bal na een voorzet van rechts, waarna zowel de zelf ook goed koppende Jan-Willem Bakker als doelman Chris Stolk kans loos was. Niels Dekker was bij een snelle dribbel dicht bij een doelpunt, maar hij werd door zijn tegenstander onderuitgehaald. De scheidsrechter gaf de boosdoener een gele kaart, waar een rode beter op zijn plaats was geweest. Even later maakte een speler van WSW bij een dreigende doorbraak van ZDH opzettelijk hands en ditmaal volstond de leidsman met een vrije trap. Toch werd het nog voor rust 1-1. toen Mike de Bruijn een mooie corner van Ivar van Elk ge plaatst in de hoek kopte. Na rust stelde ZDH snel orde op za ken. Al na een minuut gaf Jacco Kager een bekeken passje op spits Jelmer Bomas, die beheerst af rondde. Even daarna was Bomas opnieuw succesvol, na prima voorbe reidend werk van Mike de Bruijn, die alleen voor de keeper niet zelfzuch tig was, maar de bal breed legde op zijn medespeler. De doelpunten kwamen hard aan bij de spelers van WSW, die met verve lend gedrag en hard spel hun tegen standers uit hun spel probeerden te halen. Halverwege moest de ploeg uit Wijdenes met een speler minder ver der, nadat één van de verdedigers vond dat Bomas bij een duel een overtreding had gemaakt en de WSW'er met een elleboogstoot in diens middenrif voor eigen rechter speelde. Even later vloerde de lange spits van WSW op harde wijze ZDH'er Sjoerd Oosterhof, die even daarna revanche nam en met een gele kaart werd gestraft. Als kijkspel werd de wedstrijd er niet beter op. want om de haverklap floot de scheidsrechter om iemand-verma nend toe te spreken of een blessure behandeling toe te staan. Vijf minu ten voor tijd haalde Mark Keijzer de lange spits onderuit. Dat gebeurde volgens Keijzer door vermoeidheid - hij maakte na maanden blessureleed zijn rentree - op een hardere manier dan bedoeld, waarna de scheids rechter voor de tweede maal de rode kaart tevoorschijn haalde. Voor de stand maakte het met meer uit, want ZDH en WSW kregen nauwelijks kan sen meer. Donderdag gaat ZDH voor een inhaalwedstrijd naar Zuidermeer, zondag komt Knollendam op bezoek voor de laatste wedstrijd van het sei zoen. Vrouwen van Nu De afdeling Texel van de NBvP Vrou wen van Nu houdt woensdag 11 mei vanaf 14.00 uur een bijeenkomst in De Buureton aan de Beatrixlaan. Mevrouw Van Noort spreekt over de Trans Siberië Express. Discoparty in Question Plaza In Question Plaza in Den Burg wordt donderdag een jaren '70/'80-disco- party gehouden. De zaal is open vanaf 22.00 uur, de toegang is gratis. Jacob Krijnen van Texel'94 heeft zondag in de wedstrijd tegen Alkmaarsche Boys mogelijk een enkelbreuk opgelopen. Hij moest kort voor rust geblesseerd het veld verlaten. De voetballer werd eerst naar Medisch Centrum Alkmaar gebracht, maar daar hadden de artsen geen tijd voor hem. Een col lega in het Gemini Ziekenhuis twij felde tussen een gescheurde en kelband of een gebroken enkel, zodat Krijnen vandaag voor nader onderzoek moest terugkomen. De wedstrijd ging met 2-0 verloren voor dc Texelaars. Voor beide ploegen stond er eigen lijk niets meer op het spel. Texel'94 was al gedegradeerd en de thuisclub had alleen nog een theoretische kans op een plekje in de nacompetitie. Beide konden derhalve frank en vrij aan de wedstnjd beginnen. Niet ge hinderd door spanning voetbalden de Texelaars nog niet eens zo slecht, maar zoals vaker dit seizoen deed het gebrek aan schotvaardigheid zich gelden. De Alkmaarders gingen met een vanaf de aftrap op jacht naar een doelpunt. Door goed verdedigend werk wisten keeper Bart Graaf en de zijnen hen het scoren echter lange tijd te beletten. De thuisploeg probeerde het daarom een paar keer met scho ten van grote afstand, maar ook die konden Graaf niet verontrusten. On danks het felle verzet van de Texe laars kwam Alkmaarsche Boys na een klein half uur toch op voorsprong, toen spits Frank Sassen een knappe aanval over de rechterkant eenvou dig kon afronden. In deze fase ontstond na te lankmoe dig optreden van scheidsrechter Jak uit Heerhugowaard een grimmige sfeer in het veld. Aan beide kanten werden spelers tot de orde geroepen met gele kaarten. Bart Graaf hield zijn team in de wedstrijd door enkele knappe reddingen te verrichten. Na rust zagen de toeschouwers een aanvallende Alkmaarse ploeg, die echter buitengewoon slordig met de kansen omsprong. De Texelaars moesten zich vooral tot verdedigen beperken. Door spaarzame uitvallen en verre trappen naar voren hadden ze toch een paar keer uitzicht op een doelpunt. De grootste kans was voor Ame-Jan Kruithof, die rond de zeven tigste minuut rakelings naast het doel schoot. In de slotfase moest Texel'94 met een speler minder verder, nadat Joost van Heerwaarden wegens aanmerkingen op de leiding een tweede gele kaart had gekregen en van het veld werd gestuurd. Vijf minuten voor tijd werd het nog 2-0 voor de thuisploeg, die de aanval bleef zoeken. Volgens de Texelaars ging aan het doelpunt bui tenspel vooraf, maar de scheidsrech ter negeerde het vlagsignaal van zijn assistent Henk de Ruyter. Een kleine troost voor de Texelaars vormde de overwinning van het tweede elftal in Schoorl op Duinrand S. (2-3). Het team van coach Geme Plaatsman klom daardoor naar de zesde plaats. Donderdag voetbalt Texel'94 1 thuis tegen Duinrand S. en zondag tegen Hollandia T. een nederlaag tegen directe oncurrent Knollendam (0-1) is De wg er zondag op eigen veld niet ■geslaagd de tweede periodetitel ■veroveren. De vraag is of dit van ^ng is, want de KNVB heeft he loten de zevende klasse op te fen, waardoor alle teams ko- "end seizoen in de zesde klasse "tomen en de nacompetitie over- taig wordt. Knollendam heeft Wwaar aangetekend en wil "omotiewedstrijden spelen voor Kn plaats in de vijfde klasse. 'tiveerd door de kans op pro- !- tae en belust op revanche na de Werlaag van 7-2 in Knollendam efler dit seizoen, begon De Koog Y" Gainer Hans van der Park kon ■s 'ange tijd weer eens over een vril le complete selectie beschikken. De spelende thuisploeg nam direct Kl"itiatief en maakte het de defen- ran de gasten behoorlijk lastig. De "Sisechte kans ontstond pas na "i'nuten, toen Marcel Boone na terugspeelbal goed doorliep op seper. Deze voelde zich belaagd J Jf1001 de bal in paniek tegen l e °P De aanvoerder van De robeerde zijn tegenspeler met JJPogballetje te passeren, maar to^ng rakelings over de kruising. ml9een minuut later kreeg Knollen- |^na een scrimmage voor het tT doe' een ria"ite kans, maar 1 - er Steven van Beek tikte de in- linl Uit de h0ek" Een Paar PI v Jn later was De Koog voor de Pf jJ^friemaal dicht bij een doelpunt. Bi J(jd kaercher kwam na een t* fPass van Plm Siebinqa in riante M fc}i Ie' maar schoot net naast. In de m van de eerste helft troffen •earns nog een keer de lat. ^as het Knollendam, dat van afstand een doelpoging waagde. Keeper Van Beek was kans loos. maar zag de bal tot zijn opluch ting niet in het doel gaan. Aan de andere kant kopte Pieter List uit een hoekschop hard in, maar ook hier werd de keeper gered door de lat. Middenvelder Jord Hilstra schoot de bal op slag van rust in het zijnet. Pech Na rust kreeg Knollendam iets meer vat op het sterk spelende De Koog en lukte het ook aanvallend meer gevaar te stichten. Na tien minuten had de thuisploeg pech. Arnold Kaercher sprong na een voorzet hoger dan de keeper, waarna Maurice de Groot op doel kon koppen. Een verdediger bracht op de doellijn redding. Halverwege de tweede helft kwam Knollendam op voorsprong, toen in valler Marcel Gieles verrast werd door de snelle rechtsbuiten. Hij probeerde de bal nog terug te tikken op keeper Van Beek. maar zag zijn poging mis lukken, waarna een tegenstander gretig profiteerde en de uitkomende keeper met een prachtige lob ver schalkte. De Koog ging hierna op jacht naar de verdiende gelijkmaker, maar nam hiermee verdedigend wel risico's. Tot tweemaal wist de sterk keeper Ste ven van Beek in een reflex met de voet te keren. Enkele minuten voor tijd werd hij nog bijna verrast door een hoog afstandsschot. Met veel moeite wist hij de bal tot hoekschop te verwerken. De Knollendammers hielden de defensie in de slotfase goed gesloten en haalden opgelucht adem na het laatste fluitsignaal van de scheidsrechter. Het zwaar teleurgestelde De Koog speelt nog twee uitwedstrijden: don derdag bij Kaagvogels en zondag bij Jisp. Het zag er voor de wedstrijd tegen Klif 1 allemaal nog zo rooskleurig uit voor de zaalvoetballers van J'elleboog 1. Bij winst zou een week later het karwei tegen De Krim 2 worden afgemaakt en kon de kampioensvlag in top. Het liep echter heel anders. J'elleboog kwam goed uit de start blokken en nam al binnen tien minu ten een voorsprong van 2-0. Er leek geen vuiltje aan de lucht en de over winning slechts een kwestie van tijd. Maar de spelers van Klif dachten daar anders over en plotseling leek Klif weer op het team dat vorig seizoen het kampioenschap behaalde. Alles lukte en J'elleboog zag de voor sprong als sneeuw voor de zon ver dwijnen. Met veel enthousiasme en klasse weer overnemen. Mantje liet onder aanmoedigingen van de spe- deze kans met liggen en versloeg De Iers van Mantje 2, dat gebaat was bij Krim 2 met maar liefst 11 -3. Ko- een overwinning van Klif, bekroonde mende vrijdag kan Mantje 2 kam- Klif het goede spel met drie doelpun- pioen worden. Dan moet worden ge- ten. J'elleboog was duidelijk van slag wonnen van Texel'94. Lukt dat met, en zelfs de in het verleden met sue- dan hebben ook J'elleboog 1Klif 1 ces toegepaste keeperswissel, waar- en Oosterend 1 nog kans op het kam- bij de doelman wordt vervangen door pioenschap. De drie achtervolgers een extra veldspeler, kon met voorko- hebben slechts één punt achter- men dat Klif de verdiende winst bin nenhaalde. Het was alweer de acht ste overwinning op rij voor de kam pioen van vorig jaar. Jammer was dat de uitstekend leidende scheidsrech- stand. Alle titelkandidaten komen op dezelfde avond in actie. In de lagere regionen van de hoofd klasse wist het onderaanstaande De Krim 1 verrassend te winnen van ter zich in de slotfase gedwongen zag Sportshop, dat duidelijk een offday een speler van J'elleboog de zaal uit te sturen. Door de nederlaag van J'elleboog 1 kon Mantje 2 de leiding in de hoofd- Aspergedag en workshops Speciaal voor koks en fijnproevers die willen weten wat de beste bereidingswijze van asperges is en die geïnteresseerd zijn in de weg die de asperge 'van bed naar bord' af legt. verzorgen aspergetelers Bert en Meina Keijser zaterdag 7 en zondag 29 mei vanaf 17.00 uur een Proef- en Beleefdag. Op het aspergeveld wordt tekst en uitleg gegeven over de inten sieve aspergeteelt, waarna in de schuur van het bedrijf enkele koks een compleet menu samenstellen met op asperges gebaseerde recep ten. Deelname kost €28.50 per per soon, kinderen tot twaalf jaar betalen €14,25. Vooraf opgeven is noodzake lijk. Dit kan bij Texel Catering Ban ket Service Ruud Boom. telefoon 313791, info@texelcatenng.nl. Texel Catering Service houdt ook workshops koken met asperges voor groepen vanaf tien personen. Op za terdag 7 mei is Texel Catering Service aanwezig bij de Waterkaravaan op de haven van Oudeschild, waar van 10.00 tot 17 00 uur een hartige taart met asperges en zeekraal wordt ge serveerd. Open dag golfbaan De Texelse golfbaan houdt zondag vanaf 12.00 uur open dag. Er worden rondleidingen en gratis proeflessen gegeven. De golfbaan is gevestigd aan de Roggeslootweg nabij De Cocksdorp. De voetballers van het eerste elf tal van Oosterend hadden zondag op eigen terrein een wel heel ge makkelijke middag. Tegenstander GSV had helemaal niets in te bren gen en stond mede dankzij een hattrick van Rutger Zoetelief bij rust al op een achterstand van 5- 0. De thuisploeg kon in de tweede helft de score opvoeren tot boven de tien, maar bleef steken op ne gen doelpunten. De gasten scoor den eenmaal, waardoor de eind stand 9-1 werd. Coach Jitze Beintema moest het stel len zonder Alexander Witte en de ge schorste Pim Witte. Hij kon wel een beroep doen op Chris de Vries, die het bij Texel'94 had geprobeerd, maar zijn draai niet kon vinden en daarna een tijd met had gespeeld. Hij nam op de reservebank plaats naast Arjan Kiewiet, de speler van het tweede elftal die vorige week nog scoorde tegen ZDH. De Oosterenders vonden dat ze na twee nederlagen op eigen veld nog iets hadden goed te maken en gingen voortvarend te werk. Al na twee mi nuten was het raak, toen Sil van Dijk de bal in de voeten kopte van Rutger Zoetelief, die vanaf twee meter mak kelijk kon inschieten. Nog geen vijf had. Mantje 1 won met groot verschil van Texel (11 -2) en ZDH 1 versloeg Mantje 3 met 5-4. Toch was er nog wel een beetje feest voor J'elleboog, want in de eerste klasse werd het vijfde team kampioen na een over winning van 5-3 op RAB. Bij de E-ju- moren haalde De Krim E2 de titel bin nen door J'elleboog E2 met 9-1 te gen voor het nieuwe reeds getroffen Vnjdag 6 mei is er vanaf 18.30 uur een bijeenkomst in de kantine van de sporthal voor verenigingen die jeugd- teams hebben ingeschreven. Uitslagen: De Koog C2-Oosterend C1 3-14; J'elleboog E2-De Krim E2 1 -9, De Krim E1 -De Koog E1 5- 0; Kill vr 1 -SVAP 5-0; Oosterend 3-Texel'94 6 3-0; J'elleboog 4-Tdxel'94 3 2-15; Klif MD1 -De Krim D2 1-3, De Krim 5-NIOZ 5-0: Klif 2-De Koog 1 10-6: RAB 1 -J'elleboog 5 3-5; Texel'94 2-J'elleboog 3 10-2; Oosterend E1 -J'elleboog E1 3-5; Oosterend 3-Texel'94 4 6-5, De Krim 1-Sportshop 1 2-0: Texel'94 1-Mant|e 1 2-11. J'elleboog 1 -Klif 1 2-5; De Krim 2-Mantje 2 3- 11; Mantje 3-ZDH 1 4-5. Nieuwe dominee voor hervormden Dominee C.F, Klaassen (44) uit Nieuwdorp in Zeeland wordt de nieuwe predikant van de hervormde gemeente Waal-Koog-Den Hoorn. Het beroep dat vrijdag op hem werd uitgebracht, heeft hij direct aangeno men. Waarschijnlijk zal hij eind juni intrede doen. van Bob Witte de bal snoeihard eigen doel kopte. Na een kwartier pikte ook de andere invaller, Chris de Vries, zijn doelpiintje mee. Hij ver scheen na een dieptepass alleen voor het doel van GSV en lobde de bal over de keeper. Een kwartier voor tijd moest Bart Tuit- man het veld verlaten door een bles sure aan zijn enkel. Oosterend had geen wisselspelers meer, maar Niek Kooger, even daarvoor van een uit wedstrijd met het tweede elftal terug gekeerd. bleek bereid zich om te kle den en even later zijn (geslaagde) debuut in het eerste elftal te maken. Vlak daarop kreeg GSV een enorme kans tegen te scoren, maar de spits kopte de bal over het geheel verlaten doel. Tien minuten later maakte Rutger Zoetelief uit een pass van Bob Witte zijn vierde en Oosterends acht ste treffer. Uit de tweede counter van minuten later werd het 2-0. Een door de hele wedstrijd, redde GSV de eer enders doen wat ze wilden. In de iiwi> u MICl vijfendertigste mmuut werd het 4- „e)siaan' SchSdïSthter'Hans Kuï 0. Schutter was Ar,an Kiewiet. inge- pers en Pau| Hoogendj k bere,kten vallen voor de geblesseerde Michel aNebei ee„ We,ne m|||paa, dopr hun Hetdbuurt die de bal via de binnen- honderdste wedstrijd van het seizoen kant van de paal in het doel knalde. te fluiten Vlak voor rust scoorde Sil van Dijk op Hoewel het huidige seizoen nog met simpele wijze 5-0. ten einde is, worden de voorbereidm- Ook in de tweede helft had GSV mets in te brengen. Al snel werd het 6-0, toen een verdediger uit een corner Molenkoog opent zonnig seizoen GEEN LUCHT. GEEN LEVEN. STEUN HET ASTMA FONDS. GIRO 55055 Zwembad Molenkoog is op een zon nige vrijdag aan het nieuwe seizoen begonnen. Mede dankzij het mooie weer genoten veel zwemmers van het water, dat 24,5 graad Celsius was. De vlaggenontwerpwedstrijd Egmond, om vervolgens haar win nende vlag naast de Texelse en Ne derlandse vlag in top te hijsen. De andere ingeleverde ontwerpen han gen de hele zomer in de entree van het zwembad. De opening van het werd gewonnen door Joëlle Hin. Zij zwembad werd muzikaal luister bij- arriveerde om 17.00 uur achter op de gezet door het orgel Aurora van Rinus motor bij badjuffrouw Anita van Kuiper. Jan Bloem op maat genomen vrije trap werd tot doelpunt gepromoveerd door Rutger Zoetelief Nog geen mi nuut later voltooide hij zijn hattrick, na een pass van de alle vnjheid genie tende Jan Bloem. Hoewel ook GSV met elf voetballers speelde, werden de gasten volledig weggespeeld en konden de Ooster- (8-1), waarna Sil van Dijk na voorbe reidend werk van Rutger Zoetelief in de allerlaatste minuut voor 9-1 zorgde. Donderdag speelt Oosterend thuis tegen Jisp. zondag gaan Beintema en zijn spelers op bezoek bij Kaagvogels.

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 13