rente* en profiteer von veel voordeel! 17 ?/Jan Vonk bv Timmer Test nu vrijblijvend uw favoriete Opel \'nr"ilbonu i°°r lang .TEXELSE MUSIC STORE 'muzikale' collega Juttervlaaitje ragoutbroodje De Echte Bakker Meer dan 2000 m2 tuinplantenplezier KWEKERIJ WOENSDAG 4 MEI 2005 COURANT" Volmolen neente hen pas in een laat stadium ft de ontwikkeling van het plan had getrokken. Ander gespreksonder- *e?p is het tijdschema voor de bouw. Ce gemeente wil de eindregie in han- cen houden. Bedoeling is dat in het rajaar officieel de eerste schop de l*s oor.d in gaat. Op donderdag 12 mei reki |eeft gedeputeerde Ton Hooijmaijers 20! uimtelijke ordening) van de provin- i jr, Noord-Holland het startschot gr« worde grondwerkzaamheden in de idft toekomstige woonwijk. Dat werk 0k< wordt uitgevoerd door Dura Vermeer igbj Infra uit De Rijp. Van de vier organi ses m BUPS is de Peyler de minst lekende. Het bedrijf is voor het eiland chter geen onbekende. De project- ntwikkelingsmaatschappij is onder 60 -eer betrokken geweest bij de bouw laideLidl en de nieuwbouw bij Prins lendrik aan de Stuifweg. De gele- t ft K"5 dscombinatie ontstond nadat USP en Peyler, die aan de overkant vaker met elkaar optrekken, gesprek ken hadden gevoerd. 'We hebben later kennisgemaakt met Van Andel. Dat verliep heel plezierig. Daarna heeft ook Buijsman zich gemeld, waarna we eind maart de combina tie hebben opgezet', aldus de direc teuren Decnop en Nannmgs van De Peyler en USP Vastgoed. Reikicursus In het reikicentrum aan de Molen straat in Den Burg wordt maandag 9 en dinsdag 10 mei de cursus Nieuwe Aarde deel 1 tot en met 4 gegeven. De cursus duurt beide dagen van 19.00 tot 22.00 uur. Een week later, op 17, 18 en 19 mei wordt een cur sus white time level 1 gegeven, ook van 19.00 tot 22.00 uur. Van 23 tot en met 26 mei wordt van 19.30 tot 22.00 uur een cursus reiki 1 gegeven. Voor aanmeldingen en inlichtingen: tel. 310468 of 312965. VERVOLG VAN PAGINA 11 Albert Hoven Bid je wel eens? 'Als kind wel. In bed: O lieve Heer, laat het morgen mooi weer zijn bij het voetballen, of zoiets. Een uitwas van de zondagsschool, denk ik. Nu hóóp ik altijd. Ik bid nooit meer. Ik hoop op steun van familie en vrienden. Toen met die operatie (Hoven stond twee jaar geleden een nier af aan een zoon, red.) gingen we er met zijn allen voor. Want de hele familie was ziek, wij alle vier. De avond voor de operatie heb ik om tien uur nog van mijn afdeling naar de zaal waar Mart lag gebeld: moet ik nog langskomen? Hij: vind je dat nodig? We hebben alles toch al doorgesproken? We doen morgen onze ogen dicht en we doen ze weer open. We gaan ervoor. Als het lukt, lachen we samen en zo niet, dan jan ken we samen en gaan weer door. Normaal kan ik best piekerig zijn, maar ik was de ochtend van de ope ratie opvallend gerust. Toen heb ik ervaren hoe belangrijk familie en vrienden zijn. Het aardige van Ooster end vind ik dat er later mensen wa ren die me op straat aanhielden met: Albert, we weten hoe ye over die din gen denkt, maar we hebben wel voor jullie gebeden. En een collega van de overkant: we hebben een kaarsje voor jullie aangestoken. En dan zeg ik: bedankt! Alle beetjes helpen. De mensen geven daarmee aan dat ze op hun manier aan je gedacht heb ben. Er wordt me wel eens gevraagd hoe het nu is om in Oosterend te wonen voor iemand met mijn gedachtegang. Het antwoord is dan volmondig: prima! Eenieder wordt hier in zijn waarde gelaten.' Wat vind je van de opvattingen van de kerk? 'Eén van de geboden is: gij zult niet doden. En dan zie je dat kerkleiders wapens inzegenen en hoor je Bush bidden voor een overwinning in de oorlog in Irak. Tijdens de Vietnam- oorlog hoorde je van een kerst bestand. Even stoppen met doden omdat het een heilige dag zou zijn. En morgen weer vrolijk erop los. Onbe grijpelijk. Alles in naam van God. Ook al bestaat-ie niet, hier wordt God door iemand misbruikt, denk ik dan. En die ideeen over aids, euthanasie, dat geval met die vrouw in Amerika die met dood mocht, het zijn met mijn opvattingen. Toen ik hoorde dat het CDA de oorlog in Irak niet afkeurde, dacht ik: mensen, ik ben minstens zo christelijk als jullie! Oorlogvoeren in de naam van God, schei toch uit. Eenzijdige kijk op het geloof? Ja, mis schien wel.' Moet de kerk als instituut blijven bestaan? 'Mag! Hóeft met. Ik denk wel dat de wereld zonder kan. Maar groeperin gen gaan wel op zoek naar iets mystieks. Er ligt een oergevoel bij de mens dat hij zoekt naar een reden van zijn bestaan. Ik ben met godsdienstig en de mensen zeggen dan wel eens: Albert is niks. Hoho! Wat is nou niks! Ik ben gewoon een mens. een atheïst. Door sommigen wordt dit als een scheldwoord gezien, maar vol gens de Dikke van Dale betekent het gewoon: zonder God. Ik ben atheïst, maar ik sluit nooit dingen uit. Zoals ik ben gegroeid door wat we met die niertransplantatie meemaakten, kan het ook zijn dat er dingen gebeuren in mijn leven dat ik ineens denk: zou er dan toch een God zijn?' Draagt het geloof van mensen bij aan het leven van alledag? 'Ik denk dat het geloof voor mensen die er voor open staan bijdraagt aan het leven van alle dag. Ik heb eens ie mand meegemaakt die ernstig ziek was. De omstanders weeklaagden en weeklaagden, tot de zieke daar een eind aan maakte door te zeggen: maken jullie je toch niet zo druk Ik weet waar ik heen ga en het is goed. Hij had houvast aan zijn geloof. Je ziet dat vaker in crisissituaties.' een leuke IIMIIIII I I ill I 11 I 0222-314928 F. 0222-315732 Er zijn nog enkele plaatsen beschikbaar voor de van ±18 jaar voor± 32 uur per week (vaste baan) Schriftelijke sollicitaties naar: t.a.v. Henk Slikker Weverstraat 68, 1791 AE Den Burg Denk je dat er na de dood nog iets is? 'Helemaal niks. We zullen het met dit leven moeten doen, daar ben ik van overtuigd. Al vind ik het bij tijden een onverdraaglijke gedachte dat ik al die mensen waar ik hier mee gelachen en geleefd heb nooit meer zal zien. Het leven is maar een kort stukje op het geheel van de tijd. Komt weer de vraag naar het doel van je leven. Ik denk trouwens met dat het leven hier op deze aardbol blijft. We pakken de planeet veel te hard aan. Maar, denk ik dan, de aarde draaide ook door zonder dinosaurussen en zal dat ook wel doen zonder Albert Hoven. De mensheid kan in het heelal best ge mist worden. Het zij zo, denk ik dan. Je leven is hier en nu en je moet alles eruit halen wat kan. Het ook voor anderen zo plezierig mogelijk zien te maken. En dat is het dan.' BHV-basiscursus Zo ft ra Moxx Cool -von 26*75;- 123.79" De nieuwe Astra 5-deurs Nu met standaard alrcondltionin Meriva Maxx Cool Nu met standaard o/rcoi Aanmelden kan telefonisch: 314928 of via onze website: www.janvonkbv.nl Wen uw vertrouwde adres voor BHV en EHBO Normale prijs: Extra Inruilbonus: 19.445,- 1.000,- rijdvlljk slechts; Nu met electronic climate control, mistlampen vóór en geïntegreerd radio/CD/navigatiesysteem met kleurenscherm van 4.305,- voor Normale prijs: Extra Inruilbonus: Tijdelijk slechts: 5 Trek in koffie? er»; Geniet in onze tearoom van een heerlijk ï.Véf Deze week voor maar €1,75 ontsS Wilt u iets warms? Ons kost deze week maar €1,65 Hogerstraat 4 Weverstraat 90, Den Burg idg-6 Dorpsstraat 90, De Koog www.bakkertimmer.nl Corso Rhythm Nu met gratis radlo/CD- en MP3'Speler incl. radiobediening op het stuur en 6 speakers Vectra V-Line Stationwagon B-vein C 29.310,- K|gég^. voor 23,645,- Vuil C 12.250, voor Extra Inruilbonus: Tijdelijk slechts VECTRA Agila Flexx Normale prijs: Extra Inruilbonus: Nu met electronic climate control en geïntegreerd radio/CD/navigatiesysteem met kleurenscherm van 3.560,- voor slechts 9. -. Voor elk plekje in uw tuin of terras de juiste plant. Kom kijken en genieten. Test nu uw favoriete Opel extra grondig tijdens de Opel Mega Test Drive. Daarbij kunt u drie dagen proefrijden met de Opel van uw keuze, zonder verdere verplichtingen! Kom snel naar onze showroom en boek vandaag nog uw proefrit. Bent u na drie dagen overtuigd? Maak dan gebruik van 1000,- extra inruilpremie óf 3 jaar lang 0% rente bij aanschaf van uw nieuwe Opel. Deze actie is geldig op een groot aantal modellen, vraag naar de voorwaarden in de showroom. Meer informatie? Bel gratis 0800-1410 of kijk op www.opel.nl AgtoFIe» 1.0-12V 23S.97 19.445. Ook Gerritslanderdijkje 5, Den Burg, e 312390 - fax 322201 °P Hemelvaartsdag geopend! OPEL DEALER RENTENAAR Oosterend, a 318000, www.opelrentenaar.nl

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 17