Machtig weer voor meierblis 3 .TEXELSE COURANT De toestand op het vliegveld F amilieberichten F amilieberichten geiu WOENSDAG 4 MEI 2005 Over het hele eiland werden zater- af tegen de ondergaande zon. Het dagavond meierblissen ontstoken, stille weer, de laaghangende grond- 1 Niet alleen de grote gezamenlijke mist en de langdurige schemering bissen van de dorpen, ook vele tien- gaven het geheel een sprookjesach- lallen particuliere meierblissen staken tige sfeer. Menigeen had vrienden en kennissen uitgenodigd om samen weg -, velen ook bleven hun eigen meierblis te vieren en overal heerste vuurtje trouw. De winter is voorbij, de een gezellige drukte. Veel mensen muizenissen zijn verjaagd, de ramen reden een rondje langs de verschil- kunnen open om de zomer binnen te lende blissen - het was druk op de laten. (Fo[0 He„k vm yat ik zeggen wou... ;arspe. Wat er op dit moment op het vlieg veld gebeurt, is te belachelijk voor woorden. Schandalig, mati Parachutist Alex Beetz heeft zijn zin- ren gezet op Paracentrum Texel, omdat hij meent het bedrijf beter te kunnen runnen. Door in te spelen op onrust bij en rancune van (oud-)werk- nemers, Arie Drevel, Wim van Gilst en Herman Landsman voelt hij zich sterk genoeg om de aanval te openen. Met Beetz als aanvoerder geven zij te kennen Paracentrum Texel van de familie Rienks te willen kopen en rich ten een BV op, Blue Side Up, met als tandelsnaam onder andere Texel Air. Beetz Beheer BV heeft Skydive Texel ais handelsnaam ingeschreven bij ler van Koophandel. Maar Sky- Texel is sinds 1990 een handels van Rienks, evenals de naam rlair. Maar het gaat Beetz en •rten slechts om het gebouw en vliegtuig PH-JAS. Hier willen zij «or betalen. En dat terwijl Para- im Texel, het bedrijf van Rienks. vliegtuigen heeft, een rond- ïtbedrijf en een winkel. Als iks al wil verkopen, dan wel het bedrijf. Het zou ook niet anders ïen, aangezien alles in één ge- n is ondergebracht. Hier wil Beetz echter niet voor betalen. Bo- kocht, krijgt hij de vraagprijs niet bij elkaar. Hij vindt een investeerder die het restaurant koopt en pacht het via Blue Side Up. Ook hiermee gaat de NV Luchtvaartterrein akkoord. Na een gunstig advies van de havendienst wordt BSU een vergunning verstrekt. Naar aanleiding van het bezwaar van de familie Rienks tegen de spring- vergunning wordt na een hoorzitting bij de Luchtverkeersleiding Neder land op Schiphol afgesproken dat om veiligheidsredenen maximaal twee paratoestellen tegelijk in de lucht mogen zijn. In principe mogen BSU en Paracentrum Texel (PCT) om beur ten starten, wat betekent dat PCT gelijkgeschakeld wordt met de nieuwkomer BSU. Eerder heeft ha venmeester Ed de Bruijn gezegd geen bezwaar te zien in een tweede paracentrum, omdat hij een verschui ving van het aantal vliegbewegingen ziet en geen uitbreiding daarvan. Op deze manier heeft hij dat dus zelf in de hand. Ik vraag mij dus meteen af: waarom medewerking verlenen aan een tweede paracentrum als uitbrei ding van het aantal vliegbewegingen er niet in zit? De NV Luchtvaartterrein verkrijgt daar dan niet meer inkom sten van. Hier wordt een heel vies spelletje gespeeld en zéér onrecht vaardig tegenover een bedrijf dat al 36 jaar zorgt voor de meeste inkom sten van het vliegveld en daar tevens de grote promotor van is. In en om het Vliegveldrestaurant is BSU zéér nadrukkelijk aanwezig. Reclameborden schreeuwen je tege moet bij de ingang van het vliegveld. Van de nietsvermoedende bezoeker wordt verwacht dat hij de pijlen volgt om bij Skydive Texel terecht te ko men. Tevens wordt levensgroot de tandemsprong van Skydive Texel onder de aandacht gebracht. Een maal in het Vliegveldrestaurant blijkt Wooning Aviation ook aanwezig en daadwerkelijk rondvluchten te verko pen. Eerder probeerde dit bedrijf dat via de havendienst te doen. Immers, in advertenties van Wooning werd het telefoonnummer van de havendienst gegeven. Maar dat is inmiddels te ruggedraaid. Op het terras van het restaurant lo pen para's heen en weer, worden parachutes gevouwen. De bediening wordt verzorgd door echtgenotes en vriendinnen van de mensen van BSU, veelal zonder horeca-ervaring. Ook in de hangar van Vliegveld Texel worden parachutes gevouwen en materiaal van BSU opgeslagen. Voor de hangar staat ook nog een tent. Alle mede werking dus van de NV Luchtvaart terrein. Sterker nog: de NV werkt op deze manier mee aan de concurren tie van Paracentrum Texel. Reclame uitingen van Go-Fast staan tot het heliplatform aan toe. Het lijkt erop alsof Go-Fast het hele vliegveld terrein sponsort of gekocht heeft. Het is een drukte van belang. Veel (oud- jpara's en publiek dat wil zien wat er aan de hand is. Voor het publiek en de para's is het een geweldig feest, het is mooi weer en zoveel en zo goedkoop is er nog nooit gespron gen. De kritische kijker ziet dat het personeel van BSU zo provocerend aanwezig is, dat het personeel van PCT er nauwelijks langs durft. Voordat er nog meer financiële, maar vooral ook emotionele schade wordt toegebracht, zou de gemeente on middellijk tot handhaving moeten overgaan. Volgens het bestemmings plan kan een tweede paracentrum helemaal niet. Maar daar zit hem nu net de kneep: zowel wethouder Eelman als burgemeester Geldorp is lid van de Raad van Bestuur van de Week van de Zee In het kader van de Week van de Zee houdt EcoMare in samenwerking met de mariniers van de Joost Dour- leinkazerne zaterdag 21 mei een spe ciale excursie naar de Razende Bol. De tocht is alleen toegankelijk voor Texelaars, de minimumleeftijd voor deelname is 15 jaar. Deelname is gra tis, van tevoren aanmelden noodza kelijk. Dat kan bij EcoMare, tel. 317741In de Week van de Zee wor den ook onderzoeken gepresenteerd die leerlingen van de OSG hielde over de gevolgen voor Texel van klimaat verandering en stijging van de zee spiegel. Verder worden bijzondere excursies en programma's aangebo den. De Week van de Zee, die van 21 tot en met 29 mei wordt gehouden, is een landelijk evenement, een initia tief van de vereniging Kust en Zee. Dit jaar is er speciale aandacht voor de rol van zand. Rommelmarkt in Den Hoorn In en rond de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn wordt zaterdag voor de tweede maal dit jaar een grote rommelmarkt gehouden, waarbij op uiteenlopend gebied van alles te koop wordt aangeboden. Er zijn verse oliebollen en in de koffie hoek kunnen de bezoekers uitrusten en gezellig bijpraten. De opbrengst is bestemd voor het onderhoud van het Hoornder kerkje. De markt duurt van 9.00 tot 13.00 uur. Iedere maandag van 14.00 tot 16.30 uur wordt op dezelfde locatie nog steeds een kleine markt gehouden, waarbij de oliebollen en koffie ontbre ken, maar waar wel een ruim aanbod aan tweedehands artikelen is. Op tweede pinksterdag komt deze markt te vervallen. NV Luchtvaartterrein Texel, waarbij mevrouw Geldorp voorzitter en zelf standig bevoegd is. En als college tegen jezelf optreden, komt natuurlijk wel héél ongeloofwaardig over. Het zal je als ondernemer maar ge beuren. Juist op het moment dat je het rustiger aan wilt doen, en om gezondheidsredenen wel moet, wordt tegen je levenswerk gecomplotteerd door ondernemers, de gemeente, de havendienst en oud-werknemers die het niet kunnen verkroppen dat de zoon zijn vader opvolgt. Erna Dam. Den Burg. over voldoende financiële middelen beschikt. Logisch dat de onderhan delingen over de verkoop worden gestaakt. Een eventuele verkoper wil immers weten of de kopende partij inoeg heeft. Einde verhaal, zou le zeggen. Maar Beetz begint, als een verwend tod dat zijn zin niet krijgt, le stamp voeten. 'Als het niet goedschiks kan, Én maar kwaadschiks', dreigt hij. Para's en personeel van het Para centrum worden geronseld, handels- ramen worden gestolen en geregis terd bij de Kamer van Koophandel er het merkenbureau. Domeinna- n=a waaronder www.skydivetexel.nl enwww.paracentrumtexel.com wor- Én geregistreerd en doorgelinkt raar www.bluesideup.nl. Inmiddels c|n er tenminste tien BV's bij betrok- ten. waarvan er negen na 1 maart 2005 zijn opgericht. Ook heeft Beetz i" luchtvaartbedrijf Wooning Aviation '"partnergevonden. Dit bedrijf re- reert www.texelair.nl en www. tesselair.nl en linkt deze door naar de van Wooning. Deze site wordt onderhouden door Go Fast, een be drijf van Wim van Gilst, één van de mannen van Blue Side Up (BSU). Op Ésite is te lezen dat zij zeven dagen Psr week rondvluchten boven Texel borgen, te boeken in het Vliegveld- 'Staurant. Paracentrum Texel heeft ÉGemeente gevraagd preventief te Éndhaven omdat vestiging van het r*uwe bedrijf strijdig is met het be- Senvr"ngsplan. Het college is dit niet P'an, omdat het niet overtuigd is van 'een klaarblijkelijk gevaar van een °0zeer korte termijn te verwachten Overtreding'. Blue Side Up vraagt bij 06 9emeente bouwvergunning aan voochet plaatsen van vijf portocabins ■en behoeve van het nieuwe para- tetrum. De NV Luchtvaartterrein 'e*el ziet geen belemmering. Inmiddels speelt Beetz in op de reeds 1 Mange strijd tussen havenmees- wvDe Bruijn en het Paracentrum en fle strijd tussen havenmeester en de jMaarvan het Vliegveldrestaurant. JJte laatste wordt het zó zat con- belaagd te worden, dat hij blij de zaak te kunnen verkopen. Beetz 151 zijn kans schoon en richt op 1 w Airport Texel Restaurant BV i.o. ■P Hoewel hij via de media verkon- bet restaurant te hebben ge- Bedroefd, maar in dankbare herinnering aan alles wat hij voor ons is geweest, nemen wij afscheid van onze lieve vader, grootvader en overgroot vader Jan Cornelis Hin weduwnaar van Johanna Margaretha Bakker Spang, 14 juli 1913 t Den Burg, 29 april 2005 Zijn leven is voltooid Oosterend: Jaap en Gerda Hin Oosterend: Corrie en Frans Witte Wierden: Joke en Wim Lampers Alkmaar: Marja Den Burg: Annelies en Anton Graaf Haarlem: Tiny en Charles van Leeuwen Amsterdam: Willy Amsterdam: Cees en Briseïs Haarlem: Martin en Marianne Oosterend: Theo en Rosalien Hin Koog a/d Zaan: Agnes en Marcel Den Burg: Erna Delft: John Landsmeer: Linda en Marco Vader is overgebracht naar „de Vlinder", Holle- wal 42 te Den Burg. Vrijdag 6 mei om 19.30 uur is in de parochiekerk van de H. Johannes de Doper. Molenstraat 36 te Den Burg de Avondwake. Aansluitend is er gelegenheid tot condoleren. Zaterdag 7 mei om 10.30 uur wordt in deze kerk de uitvaartmis gehouden, waarna we vader be geleiden naar zijn laatste rustplaats bij moeder op de R.K. begraafplaats. Correspondentie-adres: J.W. Hin, Nesweg 43,1794 GC Oosterend - Texel. Dag lieve Opa Marjorie, Jan Jaap Ingrid en John Mari/n, Bianca en Donald, Jessica Sanne, Wendy Bart en Marieke, Laura Nilo, Otis, Alan Eline Tamara en Jeroen, Melroy. Rosita, Natanja Boris Wij hebben afscheid moeten nemen van onze zwager en oom Na een arbeidzaam leven heeft hij nog geruime tijd mogen genieten van zijn grote gezin. We wensen hen veel sterkte en kracht toe bij dit verlies. Familie Bakker Neven en nichten En als ik dood ben, treur dan niet ik ben niet echt dood. moetje weten het is mijn lichaam dat ik achterliet dood ben ik pas. als jij mij bent vergeten. Dankbaar voor de liefde en zorg waarmee zij ons gedurende haar leven heeft omringd, is na een moeilijke periode in het verpleeghuis rustig ingeslapen, onze lieve moeder, schoon moeder en oma Trijntje Maat-Bakker weduwe van Jan Maat Den Burg, I I augustus 1917 t Den Burg, I mei 2005 Manning Erik en Marleen Sandra Rianne Martien en José Mienke Sjoerd Moeder is overgebracht naar de Doopsge zinde kerk. Kogerstraat 18 te Den Burg. Don derdag 5 mei is daarvan 19.00 tot 20.00 uur gelegenheid tot condoleren. De crematieplechtigheid zal worden gehou den op vrijdag 6 mei om 10.45 uur in crema torium Schagerkogge, Haringhuizerweg 3 te Schagen. Vertrek veerboot 9.30 uur. Ma af loop van de plechtigheid kunt u de familie ontmoeten in de koffiekamer van het crema torium. Correspondentie-adres: M.A. Maat, Jonkerstraat 5, 1791 GM Den Burg. Verdnetig, maar vervuld van goede herinneringen, hebben wij afscheid moeten nemen van onze lieve zus, schoonzus en tante Wij zullen haar heel erg missen. Arie en Martha Corrie Neven en nichten Met droefheid delen wij u mede dat wij afscheid hebben moeten nemen van onze zoon, broer en zwager Cornelis Jan Brans in de leeftijd van 69 jaar. Met al zijn levenslust en wilskracht heeft hij deze strijd niet kunnen winnen. D.M. Brans-Mantje Arie Brans Aafke Brans-Huitema Ada Brans 3 mei 2005 Wilhelminalaan 116 1791 AR Den Burg Vrijdag 6 mei is er van 19.00 tot 20.00 uur gele genheid tot condoleren in de Doopsgezinde kerk, Kogerstraat 18 te Den Burg. De crematieplechtigheid wordt gehouden op za terdag 7 mei om 12.00 uur in crematonum Scha gerkogge, Haringhuizerweg 3 te Schagen. Vertrek veerboot 11.00 uur. Na afloop van de plechtigheid kunt u de familie ontmoeten in de koffiekamer van het cremato rium. Zij die geen persoonlijk bericht hebben ontvan gen, kunnen deze advertentie als zodanig be schouwen. Helaas hebben wij veel te vroeg afscheid moe ten nemen van onze vriend Jan Brans Wij zullen zijn verhalen en goede raad missen. Luc en Jenny Henk en Marijke We hadden nooit verwacht dat er zoveel mensen om ons heen zouden staan na het overlijden van onze Het is moeilijk uit te drukken wat dat voor ons heeft betekend. Lieve mensen, heel hartelijk dank. Familie De Waard Familie Huizmga Wij hebben zijn as verstrooid, hij is weer terug op zijn geliefde eiland. Wij willen u bedanken voor de vele reacties, bloemen, kaarten en voor zoveel steun, liefde en medeleven, zowel tijdens zijn ziekte als na het overlijden van mijn man, onze vader en opa HENDRICUS FRANSISCUS JAZET Ook willen wij dr. Waverijn en dr. Van Hattem en de thuiszorg bedanken voor de goede zorgen. J. Jazet-Snijders Kinderen en kleinkinderen Texel, april 2005 En toch telkens weer. zullen wij je tegenkomen Zeg nooit het is voorbij. slechts je lichaam is ons ontnomen. niet wie je was en ook niet wat je zei Mede namens mijn kinderen en zwager, wil ik een ieder bedanken die, op welke wijze dan ook, hetzij met een bnef. kaart, bloemen of een handdruk, soms zonder woorden of het alleen maar er zijn, hun me deleven hebben betoond na het overlijden van mijn lieve vrouw EMS WONDER Allemaal blijken van vriendschap en liefde die wij enorm gewaardeerd hebben. Texel, april 2005 Op 26 april 2005 is onze zoon geboren: Romeijn Jacob Bakker Petra Jenz Pieter Bakker Van Oldenbarneveld- straat 13-3 1052 JP Amsterdam Dolblij zijn wi| met de geboorte van onze zoon en mijn broertje SVEN Richard 26 april 2005 Kirsten Germs, Erik en Carmen Witte Wheempad la 7851 AC Zweeloo Texelaartjes j INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17.00 uur KOSTEN: €4,95 tot en met 3 regels Per regel meer: €1,65 (incl. btw). F0T0-TEXELAARTJE. plaatsing foto €12.50.- excl. tekst, alleen voor particulieren die iets te koop aanbieden Moederdag: verras moe der met een ontbijtje, brunch of gebak van Texel Catering Banket Service Ruud Boom. tel 313791. wwwtexelcate ring.nl 150 extensions, echt haar €298,-. Verdikking is ook mogelijk. Haarmode Texel. Binnenburg 4. Aerosoles healthy shoes. Te koop bij Tomahawk. Waalderstraat 24. Nieuw King Louie Exota. Beautiful damesfashion. Tomahawk. Waalder straat 24. Breedbeeld 70 cm, 100 Hz., flat. nu €399,- bij Voordeelland Oude- schild, 322398. Texelse asperges, ze zijn er weer! Rondleiding en di ner bij Bert en Meina op zat. 7 en zon. 29 mei. Kookworkshop met asper ge/zeekraal hartige taart. Texel Catering Banket Service Ruud Boom tel. 313791. www.texelcate ring.nl Moederdag; verras moe der met een ontbijtje, brunch of gebak van Texel Catering Banket Service Ruud Boom. tel. 313791www.texelcate ring.nl Voordeelland met He melvaartsdag open 322398. Leuk voor de moeder dag: shawls en sieraden en vele andere leuke ca- deauideeen. Audrey H&G, Burgwal. Ruime keuze audio/video bij Service Center Texel - Laagwaalderweg 39 - De Waal. Snelle en betrouwbare repacatie van uw pc. TCA, Maricoweg 37 A. Te huur: 1-pers. woon ruimte in De Koog. Tel. 327800. Open dag Golfbaan De Texelse zondag 8 mei vanaf 12.00 uur. Toegang gratis! Met o.a. golfclinic. rondleiding, etc. Rogge- slootweg 3. De Cocks- dorp. T. 0222-316539 Donderdag 5 mei bevrij- dingsspecial 70/80's par ty in Question Plaza Texelse asperges, ze zijn er weer! Rondleiding en di ner bij Bert en Meina op zat. 7 en zon. 29 mei. Kookworkshop met asper ge/zeekraal hartige taart. Texel Catering Banket Service Ruud Boom. tel 313791, www.texelcate ring.nl Te koop caravan Avento 445TLD excl., i.z.g.st.. bj. "87, nooit in gerookt, compleet met voortent en voortentuitbouw. Mo menteel in winterslal- ling op Texel. Vraagprijs €1500.-. Te bevr. Verbeek. 06-54708622. In mei 1945 schreef Henk Remmers zijn familie een brief over de gebeurtenis sen op Texel. De brief is in zijn geheel te lezen op in ternet. zie www.hetopen- boek.nl Kunsthandel Baroque. expositie "Texelse Motie ven" van Anna Vilenskaya. dql. t/m pinksteren van 13- 16 uur. 316555. Schitterende buitenplanten voor de tuin van mama... Bloemisten Bert van der Wal, tel. 313949. De mooiste orchideeën voor de vensterbank van mama. Bloemisten Bert van der Wal. tel 313949. De mooiste moeder dagboeketten. Bloemis ten Bert van der Wal. tel. 313949

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 3