s Met oude brommers toeren over Texel gu vrnmi il mi Cjrocn TtvarLr Jexeh tn het harL, Geldorp: nu nadenken lover plan buitengebied IL Bestuursrechter verbiedt handhaving Wezenland Strender kerkelijk centrum waardig visitekaartje fel N WAARDEBON: BIJ INLEVERING VAN DEZE BON KORTING BIJ AANKOOR FJALLRAVEN 4ft SP1NBAAN Texelse Media <S> i I I I I I I II I I '-ijl Vrijdag 20 mei: 14.00 - 21.00 uur Zaterdag 21 mei: 10.00 - 17.00 uur OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 11979 Verschijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg Voorstel betere kwaliteit recreatieparken na over een voorstel waar ede kwaliteit van de recreatieve rzieningen op vakantieparken jareen hoger niveau kan worden sbracht. Die oproep deed burge- sester Joke Geldorp gisteren aan Ie organisatie van recreatie- ndernemers (Recron) en ander i giesverstrekkers naar aanleiding mrecente handhavingsacties op ieKrim. Als deze voorstellen per- pectief bieden, bestaat de kans p dat het college de acties opschort. jor mensen met kritiek op de jvingsacties had de burge- eester een duidelijke boodschap, ie! die acties geven we uitvoering n besluiten die de gemeenteraad in Overleden heeft genomen. Boven win 2002 hebben we een gesprek fed met de Vereniging van Eigena- van De Krim, waarin is gesproken ereen eventuele verruiming van de gelijkheden. Afgesproken is toen :devereniging met voorstellen zou nen. Maar die voorstellen zijn lit gedaan.' ar oproep aan de overkoepelende gamsatie Recron deed ze vooruit zend op de herziening van het be- emmingsplan buitengebied, waar- tede gemeente begin 2006 hoopt starten. In het nieuwe en tien jaar jdige plan kunnen aanpassingen ïden opgenomen, waardoor de (snaren van een vakantiewoning ixelse vrachtauto intelt in Friesland n met aardappelen geladen Jchtauto van transportbedrijf AB Oudeschild is dinsdagochtend lor onbekende oorzaak gekan- Het ongeluk gebeurde rond uur in het Friese dorp Ooster- van de lading rolde uit de ito en kwam in de tuinen van aan rende woningen terecht. De be narder, een 39-jarige Texelaar, werd kerheidshalve overgebracht naar m ziekenhuis in Leeuwarden. De We heeft een technisch onderzoek Besteld. In verband daarmee werd «g enige tijd volledig afgesloten, r woordvoerder van AB laat weten de chauffeur niets mankeerde en 'ddels weer uit het ziekenhuis is islagen. Over de oorzaak wil hij Kn mededelingen doen. Vijf gewonden bij auto-ongeluk «bestuurder en alle vier inzitten- wzijn zondag in alle vroegte ge- geraakt toen hun auto op de uigendijk nabij de Postweg van Wegraakte. Hun verwondingen beerden van wonden aan armen nbenen tot nek- en rugletsel. ingeval ontstond rond 3.00 uur. f de 26-jarige bestuurder uit Pisbroek in een flauwe bocht de Kht over het stuur verloor. De auto met de wielen in de rechter- •ro. waarna de man probeerde te Ageren en aan de linkerkant van in een greppel raakte. Het [Muig sloeg daarna over de kop. inzittenden waren een 18-jarige Bnuit De Cocksdorp, een 20-jarige uit Leeuwarden, een 27-jarige Bn uit Leeuwarden en een 18-jarige huw uit Grauw. op De Krim of in een ander vakantie park de gewenste aanpassing alsnog kunnen doorvoeren of legaliseren. Want Geldorp liet er geen twijfel over bestaan het belang van kwaliteits verbetering in te zien. Het tien jaar geleden vastgestelde bestemmingsplan buitengebied komt op meer onderdelen in aanmerking voor actualisatie. Welke hangt onder meer af van de Structuurvisie 2020 die de gemeenteraad heeft vastge steld. Doordat deze nog vrij recent gemaakte toekomstvisie op be paalde onderdelen is ingehaald door de tijd, bijvoorbeeld door de snelle veranderingen in de toeristische sec tor. landbouw en visserij, kan het vol gens de burgmeester geen kwaad kritisch naar bepaalde onderdelen te kijken. Schaalvergroting bij de landbouwbedrijven in het noordelijk deel van het eiland noemde Geldorp als voorbeeld. 'Hierdoor kan het bij voorbeeld gewenst zijn om een an dere goothoogte toe te staan.' In aan vulling op haar oproep aan logiesverstrekkers, daagde ze ook andere sectoren uit om na te denken over het 'nieuwe bestemmingsplan buitengebied. Texelaar breekt kaak na vuistslag Een 19-jange man uit Den Burg heeft in de nacht van zaterdag op zondag na een ruzie in De Koog zijn kaak gebroken. Het slachtoffer werd over gebracht naar het ziekenhuis, waar hij is geopereerd. De vermoedelijke da der, een 20-jarige man uit Harskamp, kon omstreeks 3.30 uur worden aan gehouden in de Dorpsstraat. Hij kreeg een proces-verbaal. Popkelders dicht Doordat in verband met het faillisse ment van de Welzijnsstichting de te lefoonverbinding met Time Out is af gesloten, heeft de gemeente de popkelders onder d'Ouwe ULO afge sloten. Door het afsluiten van de te lefoonverbinding is namelijk ook de verbinding met de alarmcentrale - en daarmee het brandalarm - buiten gebruik gesteld. De gemeente achtte het in verband met de veiligheid met verantwoord de kelders open te hou den. Met oude brommers trok een groep plaren van halverwege de jaren tach- Haker. De tamtam deed daarna zijn thousiast over. Dit is voor herhaling van ongeveer twintig Texelaars tig. maakten ze een tocht langs alle werk, waarna de twintig liefhebbers vatbaar.' Een deel van de deelnemers zondagmiddag over het eiland. Met dorpen. Het idee was afkomstig van zondagmiddag op de Groeneplaats had zich ook bij de oude brommers de brommers, waarvan de oudste uit Peter Haker en Jan Willem Vlaming, hun opwachting maakten. De tocht passende kledij gehuld 1955 dateerde en de jongste exem- 'Het is spontaan geboren', aldus verliep goed. 'ledereen was er en- Zorgen hulpgebouw Aanwonenden van het toekomstige hulpverleningsgebouw aan de Pont- weg in Den Burg maken zich zorgen over de vraag hoe straks het verkeer rond de hulppost wordt geregeld. Ze hebben tot nu toe op papier geen verkeerscirculatieplan gezien en de informatievoorziening vanuit de ge meente valt volgens hen ook tegen. Pagina 5 m Babis Papadopoulos Met slechts drie verlieswedstrijden is het herenteam van basketbal-vereni ging De Mareis afgelopen seizoen als tweede geëindigd in de competitie. In aanvallend opzicht was een belang rijke rol weggelegd voor de Griekse aanwinst Babis Papadopoulos. De 28-jarige forward kwam in zijn eerste seizoen bij de Texelaars veelvuldig aan scoren toe Zelf zegt hij zijn suc cesvolle verblijf bij De Mareis te dan ken aan de vrijheid binnen de lijnen en het vertrouwen van zijn ploeg genoten. Pagina 7 Dronken op de brommer Een 17-jarige jongen uit De Koog is zaterdag in de Kogerstraat in Den Burg aangehouden omdat zijn brom mer opvallend veel geluid produ ceerde. Hij moest een blaastest af leggen. waaruit bleek dat hij bijna het dubbele had gedronken van wat is toegestaan. Hij kreeg een rijverbod en een proces-verbaal. De bewoners van de illegale appar tementen van Jur Schuiringa aan het Wezenland in Den Burg hoeven vooralsnog niet te vertrekken. De bestuursrechter in Alkmaar heeft met een voorlopige voorziening een halt toegeroepen aan een handhavingsactie van de ge meente. Schuiringa stapte naar de rechter, nadat het college hem had aange schreven dat het strijdig gebruik van de appartementen op 15 april zou moeten worden gestaakt. Volgens het nu nog geldende bestemmings plan mag er in de appartementen niet worden gewoond. Schuiringa vroeg tijdens de realisatie een paar jaar geleden op advies van oud-wethou der Daan Schilling geen bouwvergun ning aan, omdat dat anders ten koste zou gaan van de hoeveelheid nieuwe woningen die de gemeente van de provincie zou mogen bouwen. Met de gemeente werd verder wel over leg over de personeelsverblijven ge voerd. De handhavingsactie van het college is opmerkelijk, omdat het eerder het voornemen had uitgesproken de personeelsverblijven van Schuiringa te legaliseren. Volgens een woord voerder van de gemeente werd er vanuit de buurt echter ook op hand having tegen de bewoning aange drongen. 'In dat spanningsveld heeft het college geen andere keus gezien dan ook in afwachting van de legalisatieprocedure te gaan handha ven.' Volgens de woordvoerder speelt het feit dat het al geruime tijd duurt om alsnog een bouwvergun ning af te geven een rol bij die beslis sing. Daarnaast kan het college op het moment niet zonder meer uit spraken doen over de perso neelsverblijven, omdat Gedepu teerde Staten van Noord-Holland het Lees verder pagina 5 «oei Het is dat de schilder het kozijn een laatste likje verf geeft en de stratenmaker de stenen op z'n plaats legt, anders zou je als niets vermoedende voorbijganger den ken dat het kerkelijk centrum in Oosterend er al jaren heeft ge staan. Zondag om 11.30 uur wordt het nieuwe gebouw aan de Oester straat van een naam voorzien en officieel in gebruik genomen. Een waardig visitekaartje voor de SOW-Waddengemeente Texel, die onderdeel is van de PKN Neder land. De kerkgemeenschap heeft er alles aan gedaan om het gebouw goed in het straatbeeld te laten passen. Het was een wens om het de uitstraling te geven van het woonhuis dat er tot de tweede helft van de vijftiger jaren heeft gestaan. Beelden daarvan kwa men tevoorschijn op een film die be gin vijftiger jaren was gemaakt. In het oog springt de halsgevel aan de voor kant, precies zoals die er ooit heeft gezeten. Passend in het straatbeeld is ook het voorschot op de zijgevel, met op de punt de symbolen van geloof, hoop en liefde: het kruis, het hart en het anker. Nostalgisch zijn ook de oude steentjes en de rode oud-Hollandse dakpannen. Het door Elko Vermeulen bedachte en door zoon Erik-Jan uitgewerkte ontwerp oogt van de buitenkant be scheiden van omvang, maar schijn bedriegt. Wie het centrum binnen stapt ontdekt dat er binnen een zee van ruimte is. Dat moet ook, want het nieuwe gebouw vervangt het oude kerkelijke centrum aan de Peper straat en het Jeugdgebouw aan de Oranjestraat. Bedoeling is dat alle kerkelijke activiteiten voortaan aan de ww# mn memo nu «ra m en ook uernx mm op Texei? I n de voorzijde de uitstraling heeft gekregen van het Oesterstraat gaan plaatsvinden, op steenworp afstand van de monumen tale én nog met lang geleden geres taureerde kerk en toren. De Wadden gemeente kan dus weer voor jaren vooruit. Op de begane grond van het kerke lijk centrum is de ontmoetingsruimte Een royale, hoge en diepe zaal, waann dankzij de hoge ramen aan de straatzijde en dakramen aan de ach terzijde veel licht doordringt Na de kerkdiensten zal er koffie worden gedronken en er worden neven diensten en andere kerkelijke activi teiten gehouden. Op de bovenverdie ping zijn twee kleinere zalen, waar ruimte is voor vergaderingen en an dere bezigheden. Elke avond zullen er in het gebouw wel twee tot drie activiteiten plaatsvinden. Op de ver dieping is ook bergruimte en een ar chief, dat momenteel wordt verhuisd. De ontmoetingszaal beneden staat in verbinding met een keuken, waarop menig huishouden jaloers zal zijn. Beneden zijn ook tal van andere voor zieningen. zoals een stencilruimte, berging en zelfs een toilet voor mindervaliden Achter in het gebouw, onder het platte dak. is een grote kelder, waann het nieuwe jeugdcentrum is geves tigd. Aan de frisse kleur van de muur is te zien dat de jongeren zelf inbreng hebben gehad bij de aankleding van de zaal. Er is een aparte (achter ingang en er zijn allerlei voorzienin gen, zoals een (invaliden)toilet en een keukenblok. Binnen de kerk gemeente zijn meerdere jeugdclubs actief, die allen gebruik maken van de ruimte, die ook een nooduitgang heeft. Aan alles is te zien dat er met veel liefde en toewijding aan het gebouw Lees verder pagina 5 Herdenkingsboek Het boek Hun leven voor ons leven, dat ter gelegenheid van Bevrijdings dag werd uitgegeven door het Co mité 4/5 mei, is voor €22,50 te verkrij gen bij de boekhandels. Het boek (144 pagina's in full-colour) is een verzameling van eerdere uitgaven over de Tweede Wereldoorlog, aan gevuld met nieuwe informatie. (Advertentie) geldig: vrijdag 20 en zaterdag 21 mei X 1 BON PER BROEK! X IHiBHIÜ TEXELSEï'COURANT Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant folders van: Woonkrant Super deBoer Woneh+Slapen! Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. Lees ook de Spinbaankrant* voor nadere informatie (*vandaag bezorgd bij de Texelse Courant)

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 1