6 Theater op internet TEXELSE COURANT Gemeente laat kadavers ophalen door Rendac Om te onthouden www.tQXQlwereldwijd.nl Texelaars weer bij Raad van State Arenicola wil actie tegen Wieringer pierenvissers VRIJDAG 3 JUNI 2005 De gemeente stopt vanaf juli met het ophalen en afvoeren van kada vers. Het werk wordt overgenomen door het gespecialiseerde destruc tiebedrijf Rendac uit Son (Noord- Brabant) dat daarvoor elke werk dag naar het eiland komt. De afgelopen jaren was het ophalen van dode dieren op Texel al een ver antwoordelijkheid van Rendac, maar om praktische redenen werd dit werk uitbesteed aan de gemeente die eens per week voor afvoer zorgde. De ge meente bracht de door veehouders, hobbyboeren, dierenartsen en ande ren aangeboden kadavers naar het overslagstation van Rendac in Heer- hugowaard. Dat werd problematisch toen de milieuvergunning voor dit station niet werd verlengd. Texel zou de kadavers voortaan naar Amers foort moeten brengen, wat gezien de afstand en kosten bezwaarlijk was. Met Rendac is nog overlegd over de mogelijkheid om voor de opvang van Texelse kadavers in Heerhugowaard een container te plaatsen, maar de afgelopen winter werd duidelijk dat het beter was dat de gemeente he lemaal stopt met de ophaaldienst en het voortaan overlaat aan Rendac. Dit bedrijf komt elke werkdag naar Texel, wat dus een verbetering is. Kadavers die vóór 5.00 uur worden aangemeld, worden dezelfde dag nog weggehaald. Bij temperaturen boven 28 graden komt de ophaal wagen zelfs in het weekend. De fre quente bezoeken aan Texel passen in de bedrijfsvoering van Rendac. Het bedrijf laat in Noord-Holland drie ophaalauto's rijden, wat aan de royale kant is. Met hetzelfde materieel kan men ook makkelijk Texel bedienen. Naast verbetering brengt de nieuwe situatie ook een paar probleempjes mee. Bij de boeren was het goede gewoonte om de op te halen bees ten niet zichtbaar aan de weg te leg gen omdat dit onsmakelijk is voor toeristen en andere voorbijgangers, maar ergens op het erf achter een gebouw. De gemeentelijke chauf feurs hebben geen moeite ze te vin den, maar de chauffeurs van Rendac zijn ter plaatse niet bekend. De boe ren krijgen het verzoek de kadavers nog steeds niet aan de weg te leggen, maar wel in het zicht van de chauf feur als deze het erf oprijdt Een ander probleem is dat de contai ners die de regelmatige aanbieders van kadavers en ander destructie- materiaal gebruiken, ongeschikt zijn voor de nieuwe situatie. Door het laadsysteem van Rendac worden ze beschadigd of vernield. De bedoeling is de containers te vervangen door soort vaten op wielen die wel ge schikt zijn. Hoe de kosten daarvan worden geregeld moet nog worden bepaald. In de manier waarop af te halen ka davers worden gemeld komt geen verandering. Men kan dag en nacht met Rendac bellen via 0900-9221. Ook de speciale regeling voor het ophalen van dode paarden blijft in stand. Daarvoor komt op verzoek een speciale paardenauto waar het dier met behulp van een slee in wordt geschoven, wat voor de eigenaars minder schokkend is dan de gebrui kelijke manier van laden. Ook de zo geheten honden- en kattenregeling blijft. De eigenaar kunnen via de die renarts bepalen of het dier voor des tructie wordt afgevoerd dan wel wordt gecremeerd. Anti-discriminatie Werkgroep Anti-discriminatie Texel, voor melding van alle soorten discri minatie. Telefoon 317896, 315321 of 312435. Apotheek Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg; tel. 312112. Maandag t/m vrijdag 8.00-17.30 u.; zaterdag 10.00-13.00 en 15.00-17.00 u.; zon- en feestda gen 11.00-12.00 en 16.00-17.00 u. Buiten die tijden alleen voor spoed eisende gevallen. Artsen Den Burg: W. Vos en A. den Breejen, Haffelderweg 2, tel. 312023. Spreek uur op afspraak. K. Eissen, Marico- weg 5a, tel. 320005. J.F. Hoekstra en J. Dros. Molenstraat 87, tel. 321123. A.C.RJ. Waverijn en Th. van Hattem, Kogerstraat 87, tel. 312016. De Cocksdorp: R.A. van den Bent en F.M. Haasdijk, Kikkertstraat 12, tel. 316234. Telefonisch spreekuur op werkdagen van 14.45-15.15 uur. Vi sites aanvragen vóór 9.00 uur. Op werkdagen ook spreekuur in Den Burg, Schilderend 38, alleen op af spraak! Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestdagen en van maandag tot en met vrijdag van 17.00 tot 08.00 uur: Centrale Huisartsenpost, tel. 321143. Vakan tiegangers kunnen het hele jaar bel len naar 327270. Bibliobus Elke dinsdag op Texel. Den Hoorn, Drijverschool 9.10-10.55; Oude- schild, Bruinvisschool 11.15-12.15 uur; Midden-Eierland, Strijbosschool 13.00-13.45; De Cocksdorp, Eier- landsche Huis 14.00-14.45; De Koog, Nikadel 15.00-15.45; Oosterend, dorpshuis 16.00-17.45 uur. 'We zoeken collectanten! •Helpt u mee met onze jaarlijks* collecte? Dit jut vin 6 tot en met 11 Jum. Dm gun we weer alles op alles zetten om zoveel mogelijk geld op te halen voor 120 000 mensen met epilepsie. Wilt u helpen? Een paar uurtjes maar. Ik weet zeker dat al die mensen met epilepsie u heel dankbaar zullen zijn. Net als ik, Alvast bedankt1' lel: 030 -63 «*0 63 Laat ze niet vallen Nationaal Epilepsie Fonds Bibliotheek Openbare bibliotheek, Drijverstraat 7, Den Burg. Open: maandag 10.30- 12.30 uur; dinsdag 14.30-20.30 uur; woensdag 14.30-17.00 uur; donder dag 14.30-17.00 uur; vrijdag 14.30- 20.30 uur; zaterdag 10.30-12.30 uur. De Schuilhut, achter de NH-kerk in De Koog, leent in juli en aug. boeken uit in de Nederlandse en Duitse taal. Openingstijden: zie Vakantiekrant. Bioscoop Cinema Texel, Gravenstraat, Den Burg, tel. 312027. De bioscoop heeft twee zalen. Het programma staat in de agenda van de Texelse Courant. De voortgang van de theaterpro ductie Verboden vrucht van de derde klassen HAVO en VWO van OSG De Hogeberg is sinds kort te volgen op de eigen website. Op de site, vormgegeven door Tom van Bommel van de PR-werkgroep, is de meest actuele informatie te vin den over de productie die op vrij dag 17 juni op de Groeneplaats plaatsvindt. Zo valt op de site te lezen dat de kaartverkoophokjes inmiddels gereed zijn, maar nog wel moeten worden aangekleed en dat de toegangsprijs voor de voorstel ling €2,- bedraagt. Foto's zijn nog niet voorhanden, maar webmaster Van Bommel be looft dat dit binnenkort zal verande ren. Lastig, maar niet onoverkome lijk, is dat de website is verstopt achter een popup. Het adres is www.theaterosg.tk. Borstprothesen BodyCareTexel, Burgwal 15, Den Burg. Nora Bekking, tel. 315206. Voor zieken fonds- en particulier verzekerden. Brand/ambulance Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer, tel. 1-1-2. Voor niet-spoedeisende zaken kan Meld kamer Noord-Holland Noord worden gebeld via 072 - 564 44 44. Bureau Jeugdzorg Voor hulp aan jongeren bij problemen en voor opvoedingsondersteuning aan ouders. Spreekuur elke donder dag in d'Ouwe Ulo, Wilhelminalaan 1 Den Burg. Voor aanmelding, informa tie en advies kunnen ouders en of jongeren elke dag tussen 10.30 tot 12.30 uur bellen met nummer 0900 2223330. Medewerkster Anneke Dekker is iedere donderdag aanwe zig op Texel. Voor gesprekken op af spraak met haar kan men terecht in d'Ouwe Ulo. College van b en w Burgemeester C.J. Geldorp-Pante- koek (bestuur, organisatie en handha ving), wethouder N.D.K. Eelman-van 't Veer (grondgebied en onderwijs), wethouder J.M. Hin-Hin (cultuur en sport) en C. Heijne-Dros (financiën, werken en milieu). Spreekuur elke dinsdag vanaf 15.00 uur. De spreek uren zijn in het raadhuis op de Groeneplaats in Den Burg. Men moet vooraf een (telefonische) afspraak maken via de centrale balie in de hal van het gemeentehuis (tel. 36 21 21). De Lichtboei FM 100.2 op de kabel. Muziek programma's van maandag tot en met vrijdag, tussen 18.30 en 19.30 uur. Verzoekplaten: tel. 313430 of schriftelijk via postbus 89, 1790 AA Den Burg. Diabetes Voor alle vragen over Diabetes: Diabeteslijn 033-4630566, of www.dvn.nl. Dierenartsenpraktijk Dierenartsenpraktijk Texel, Keesom- laan 11 Den Burg, tel. 312527. Con sult alleen op afspraak. Spoedgeval len: tel. 312527. Dieetvoeding en andere artikelen op werkdagen ver krijgbaar van 8.00 tot 19.00 uur. Dierenbescherming Meldpunt bij Riet Veenendaal, tel. 315305. Eerstelijns psycholoog dhr. J. van den Berg, Molenstraat 86, Den Burg. Tel. 310386. Geestelijke Gezondheidszorg (GGZ)- RIAGG (Regionaal Instituut Ambulante Gees telijke Gezondheidszorg). Spreekuur op afspraak in d'Ouwe Ulo: tel. 315813, b.g.g. 0223-615805. Gemeente Texel Centrale Publieksbalie gemeente Texel, Groeneplaats 1Den Burg, tel. 362111Openingstijden maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 16.00 uur. Website: www.texel.nl, e-mail: email@texel.nl. Gezondheidszorg Thuiszorg: Thuiszorg Kop van 'Mooie soldaat' in het Georgisch Het door oud-Texelse Imme Dros geschreven kinderboek Dag soldaat, dag mooie soldaat is vertaald in het Georgisch en op beperkte schaal in Georgië te koop. Het sober uitge voerde boekje is een initiatief van Maria de Graaf van het Texel Georgië Kontakt. Imme Dros werkte graag mee en bracht geen rechten in reke ning. De vertaling werd verzorgd door Lia Goguadze uit Tbilisi, die als docente Engels is verbonden aan het vreemde taleninstituut aldaar. Omdat ze het Nederlands niet machtig is, werd het boek eerst in het Engels Insluiping Insluipers die onlangs een bedrijf in Den Hoorn bezochten en er met de kassalade vandoor gingen, hebben geen profijt gehad van hun daad. Uit voorzorg liet de bedrijfsleiding geen papiergeld in de la achter, maar alleen kleingeld. De lade en het kleingeld werden in de struiken verderop terug gevonden. De schade voor bedrijf bestond uit het moeten aanschaffen van een nieuwe kassalade. vertaald door de in Engeland wo nende journalist Hans Verhoeven die in 1945 als Amsterdams 'hongerkind' in Eierland de Russenoorlog mee maakte. In Dag soldaat, dag mooie soldaat schrijft de in 1936 in Oude- schild geboren Dros over haar herin neringen aan Duitsers in de oorlog, in het bijzonder aan die ene mooie, prachtig zingende Duitser die een Georgiër blijkt te zijn en die zij uitein delijk tot haar wanhoop uit het oog verliest. Het boekje bevat niet alleen de Georgische vertaling, maar ook het originele verhaal in het Neder lands. Daarnaast zijn enkele gedich ten opgenomen, wordt aan de hand van eerdere publicaties iets vermeld over achtergrond en impact van de opstand en wordt een oud verhaal verteld over de vriendschap tussen de Georgische prins Niko Bagrationi en de Zuid-Afrikaander Boeren. Het boekje is geïllustreerd met een tiental slecht afgedrukte oude en nieuwe fo to's onder andere van de opening van het Texelpark in Tbilisi in 1999 waar bij burgemeester Geldorp aanwezig was. Ondanks het toegepaste primi tieve drukprocédé en de door de taal beperkte toegankelijkheid kan het 50 pagina's tellende boekje interessant zijn voor liefhebbers. Het is voor €3,50 te koop in het Luchtvaartmuseum. Het ministerie van Landbouw, Na tuur en Voedselkwaliteit moet voorkomen dat drie pierenvis- bedrijven van Wieringen aan de slag gaan op de Vlakte van Kerken en de Engelsmanplaat zolang zij geen onherroepelijke vergunning hebben om op die delen van de Waddenzee pieren te vissen. Dat hebben Flip Duinker en Cynthia Winkelman van zeeaashandel Areni cola uit Nieuweschild dinsdagmiddag geëist bij de Raad van State. Duinker en Winkelman vroegen een schorsing aan van de gewraakte toestemming die het ministerie van LNV aan de Wieringer bedrijven zegt te hebben gegeven. Een verzoek aan minister Veerman om handhavend op te tre den tegen de Wieringers leverde niets op, waarna de Texelaars naar het hoogste rechtsorgaan stapten. De Nieuweschilders zijn al een paar jaar in een complex juridisch steek spel met het ministerie verwikkeld. LNV gaf de Wieringer pierenvissers in 2002 voor het eerst toestemming uit te wijken naar een nieuw wingebied pal naast het visgebied van Duinker. Winkelman en Duinker tekenden daar protest tegen aan, omdat de activi teiten van de Wieringers volgens hen ten koste gaan van de hoeveelheid pieren in het gebied. De druiven zijn zuur omdat zij hun door de jaren heen opgebouwd pierenbeheersingsbe- leid in duigen zien vallen. Hoewel de Raad van State eerder dit jaar bepaalde dat LNV in 2002 inder daad ten onrechte een vergunning aan de Wieringers had verleend, schoten Duinker en Winkelman daar in de praktijk niks mee op. LNV had in de tussentijd al een verlenging aan de vernietigde vergunning gehangen en volgens LNV hadden Duinker en Winkelman eigenlijk tegen die verlen ging in protest moeten gaan. Negen maanden nadat die verlening was afgegeven, besloot LNV dat dat de nieuwe vergunning was. Doordat ze er niets van wisten, konden Duinker en Winkelman en de gemeente, die eveneens naar de Raad van State was gestapt, geen nieuwe bezwaren indienen. Volgens de vergunning die LNV nu hanteert, zouden de Wie ringers tot 2007 op het Texels deel van de Waddenzee mogen vissen. Duinker en Winkelman en de ge meente blijven zich daar echter tegen verzetten. De gemeente heeft de Wieringers in middels een aanschrijving gestuurd dat hen een dwangsom wacht als zij zich op Texels grondgebied bevin den. Volgens een woordvoerder zijn er echter nog geen constateringen gedaan. 'Onze handhavers hebben geen roeiboot. Daarvoor moeten we ons verlaten op de politie te water, maarzij weten ervan.' Winkelman en Duinker vrezen dat het ministerie bewust bezig is de mechanische pierenvisserij op het wad de nek om te draaien door ze concentreren. Duinker en de drie Wieringers zijn de enige in het Waddengebied die nog een persoonsgebonden en niet over draagbare vergunning daarvoor heb ben. Winkelman heeft als biologe ondertussen ook het gevoel tegen een juridische muur van onkunde aan te wandelen. 'Hoe kun je een jurist nou duidelijk maken dat een pier op het wad zich niet houdt aan de gren zen die LNV stelt?' Gemeente betaalt niet mee aan defibrillatoren Het college heeft besloten geen subsidie te geven voor de aanschaf van defibrillatoren (apparaten waarmee een falend hart door mid del van elektrische schokken weer op gang kan worden gebracht) voor dorpshuis 't Skiltje, schiet sportcentrum Odysseus, Jeu de boulesvereniging Texel, zwembad Molenkoog en sporthal Ons Ge noegen. Argument is dat er onvol doende zekerheid is dat op termijn steeds voldoende getrainde men sen beschikbaar zijn die de appa raten kunnen bedienen. Daarnaast is het niet mogelijk om de subsidie te geven voor de apparaten die zijn bestemd voor het zwembad en de sporthal omdat dit gemeente lijke accommodaties zijn. Noord-Holland. Voor alle hulp, zorg en informatie, ook voor het bereke nen van de eigen bijdrage: op werk dagen, 's avonds en tijdens het week einde: Centraal Meldpunt 0223- 650222. - Voor alle zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp: Schoonoordsingel 44, Den Burg, tel. 321461. - Jeugdgezondheidszorg: Schoon oordsingel 44, Den Burg, tel. 0900- 4636549. Spreekuur elke werkdag van 9.00 tot 17.00 u. Voor vragen over ontwikkeling, voeding, opvoe ding en verzorging van jonge kinde ren. Uitleenmagazijn/servicepunt: Schoonoordsingel 44, Den Burg, tel. 314887. Geopend elke werkdag tus sen 13.00-14.00 u. - Diëtiste: voor afspraken elke werk 316270. Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, 072- 5644444. Huiselijk geweld: Safehouse Texel, crisisopvang huiselijk geweld, tel. 0222-321001, dag en nacht bereik- Kerken en minima: voor Texelaars in financiële nood. Spangerweg 10, 1793 EH De Waal, tel. 312983. Stichting Sociaal Alarm Texel, secr.: H.J. Snijders, p/a Beatrixlaan 43, 1791 GA Den Burg, tel. (0222) 312696. Stichting WMD, afd. Maatschappe lijk Werk, Wilhelminalaan 1,1791 AL Den Burg, tel./fax 314185. Spreekuren: ma 8.30-9.30 uur, di 18.30-19.30 uur en vr 15.30-16.30 uur. Hoofdkantoor: Postbus 622, 1780 AP Den Helder, tel. (0223) 525300. Steunpunt Mantelzorg: Speciaal spreekuur voor informatie, advies en emotionele ondersteuning voor mantelzorgers. Het wekelijks spreek uur is in Den Helder. Afspraken kun nen (tijdens kantooruren) worden gemaakt via telefoonnummer 0223- 650 127. Incest-ervaringen Vertrouwenspersoon (zelfhulp) voor mensen met incest-ervaringen: Marijo Bakker, tel. 314174. Info-team FNV Renske van IJsseldijk, tel. 313397; Jan Brandenburg, tel. 314162; Theo van der Berg, tel. 313513; DOLFIJNEN IN DE NOORDZEE?! Ja. deze dolfijnen komen voor in onze Noordzee! Schoon water en een voedselrijke omgeving helpen mee om straks vaker dolfijnen te zien. Stichting De Noordzee staat voor een schone en gezonde zee. Voor u, de dolfijnen en voor alle andere zeedieren. Steun het werk van Stichting De Noordzee. Word donateur via de website of stort een gift op giro nummer 3666563. En kijk op www.noordzee.nl Het verzoek om subsidie was inge diend door Sportservice Texel. De kosten per apparaat zijn €3.400,-. Daarbij inbegrepen zijn de kosten voor een bedieningscursus door de betrokken vrijwilligers, maar het col lege vindt dat laatste niet voldoende om verzekerd te zijn van deskundige bediening op de lange termijn. Ook het van de Texelse Golfclub af komstige verzoek om subsidie voor de aanschaf van hard- en software voor de computer is van de hand gewezen. Reden is dat de club een en ander al heeft aangeschaft en pas daarna de subsidieaanvraag in diende. Soms wordt daarmee genoe gen genomen, maar dan moet wel vooraf toestemming worden ge vraagd om op voorhand tot aanschaf over te gaan. Het ging om een totale investering van €6.604,50. Als alles correct was gegaan zou een subsidie van 25 procent beschikbaar zijn ge weest. Huur kazerne wordt verlengd Zolang de gecombineerde hulpver, ningspost op het Eyercoogh:=-. aan de Pontweg niet is gerealsg blijft de brandweer gehuisvest i voormalige garage Rey aan de Be- hardlaan. Met de nieuwe Stichting Wonen Texel is overeen? komen dat het gebouw tot septê ber 2007 wordt gehuurd voor het gewijzigde) bedrag van €56.220,- jaar. Dat is minder dan de kapitaac sten die worden veroorzaaktdocr huisvesting van de brandweer ir toekomstige centrum want daan is €169.000, - per jaar gemoeid huur van het voormalige gas bedrijf wordt daarom betaald r geld dat beschikbaar is voorde: geheten kanjerprojecten, war. ook de gecombineerde hulpv? ningspost behoort. Tijdschema aanleg riolering Na de bouwvakvakantie begir: aanleg van 58 kilometer persrio: het buitengebied. Dit jaar wordt leiding gelegd langs RozendijMtë en terweg, Mokweg, Zuid-Haffel, deel van de Pontweg en langs c. aanmerking komende naburige; dere wegen. Volgend jaar komen resterende deel van de Pont» Meyertebos, Kogerweg, Span weg, Polderweg en Oosterender» aan bod en in 2007 Hoofdw Oorsprongweg, Postweg en Niej landerweg. Voordat de aanleg moet de gen- teraad een zogeheten bekostig?: besluit nemen, wat nodig is or kosten van de aanleg in de vont baatbelasting aan de aangeslot? sPr6 in rekening te kunnen brengen. "eI< teni College weigert antennemast Het college weigert vergum voor het plaatsen van een!' meter hoge antennemast opslagterrein bij Paal 12 |i^' Ayeslag). Redenen zijn dat den j storend is in deze open omger Fj een gevaar vormt voor vogetei ertegenop kunnen vliegen ens: dig is met beheer en inrichting>i het nationaal park Duinen Texel. Informatie- en Klachtenbureau Ge zondheidszorg (IKG) Voor informatie, advies en ondersteu ning bij vragen en klachten over de gezondheidszorg. Van maandag tot en met donderdag van 9.00 tot 15.00 uur bereikbaar via tel. 0223-618284. Jachthaven Waddenhaven Texel met 400 ruime ligplaatsen voor passanten en vele voorzieningen. Ook paviljoen en fietsenverhuur. Havenmeester, tel. 321 227. Klachten geluidhinder M.b.t. Vliegveld Texel: 311267; m.b.t. militair lawaai: 0800-0226033. KNRM De Koninklijke Nederlandse Redding Maatschappij heeft op Texel stations in De Koog (Francine Kroesen en de Zalm) en De Cocksdorp (Beursplein 5). Kunst Kunst ateliers/galeries Expositieruimte Tusse de Banke. Groeneplaats 10 in Den Burg. Eilandgalerij Niek Welboren, Post weg 72, Zuid-Eierland. Ook werk van keramiste Kerstin Edelmann. Art Gallery Het Posthuys, Brink 16. De Koog. tel. 317500, 321845 of 06- 21982212. Galerie Zeewinde, Kogerstraat 4, Den Burg, tel. 323012. Galerie Langewaal, Langwaal 2, De Waal, tel. 313271. Atelier Cherubijn, Peperstraat 30, Oosterend, tel. 318893. Atelier galerie Poeh, Kerkstraat 1 Oosterend. tel. 318214. Glasgalerie J. TROMP, Kaapstraat 63, De Koog, tel. 317544. J.J. Bruin, atelier galerie, Gast-huis- straat 68, Den Burg. Etsen en schil derijen. Tel. 314134. H. Noorlander, open atelier 't Schil- dertje, Diek 11a, Den Hoorn. Nel Koorn Kikkert, Oost 36, tel. 318592. Nesrin During, Blazerstraat 4, Oos terend, tel. 318879. Stefan During, Blazerstraat 4, Oos terend. C. Gottschal, schilderes, Boodtlaan 32. De Koog, tel. 317939. F.T. Voskuil, Portretschilder/teke naar, Pontweg 118 (bij zijweg 12), tel. 313296. Atelier Oriëns, Oost 90, Oost. Keramiek, tel. 318057. Atelier Marja Dros, Peperstraat 18, Oosterend,tel. 317172. Gallery de Zuijderskuur, Achtertune 13, Oosterend, tel. 318893. Atelier Voorheen de wachtkamer, Klarina Combé, Kotterstraat 24, Oosterend, tel. 318617. Leny van 't Noordende, Atelier du Nord, Noordwester 110, Den Burg, tel. 315175. Atelier De Witte Engel, Binnenburg 15, Den Burg, creatieve workshops, tel. 310387. Galerie De Reede, Gerd Jan Roos exposeert landschapskunst, De Dat de mast nodig is voor het mi telefonienet van T-Mobile en Of wordt niet als een zwaan*? maatschappelijk belang bescrtw Dat zou anders zijn geweest als: om een C2000-mast ging. HeK lege wil wel meewerken aan vak ging (tot 37,5 meter) van de' staande mast van Binnenlai Zaken, KPN en Vodafone bj Tempeliersweg. De mast is in 3 bosrijke omgeving vlakbij recreatieterrein veel minder slcs en valt buiten het nationaal part- weigeren van de mast bij betekent een probleem voor del trokken aanbieders van nrcfl telefonie. Ze zullen op zoek naar een andere plek buiten heta gebied. afd. Texel, W. Witte, Oesterstra 1794 AR Oosterend, tel. I® 318870. Ruyterstraat 130 (naast de RK kerk), Oudeschild, tel. 313297. 't Lant van Texsel Galanterie, Waalderstraat 23 in Den Burg. Atelier Expositie Astrid Faber, Witte- weg 3b, Den Hoorn, tel. 06- 20970912. Kunsthandel H. Van der Klift, Wever straat 28, Den Burg, tel. 314043. Mansolein Mineralen, Weverstraat 48, Den Burg, tel. 322213. De Blauwe Rafel, Warmoesstraat 8, Den Burg, tel. 313903. Laser Art Galerie/holografie, Dorps straat 83, De Koog, tel. 317876. Kunsthandel Baroque, Kikkertstraat 6, De Cocksdorp, tel. 0222-316555/ 0630308303. Kustwacht Voor meldingen van schepen of zwemmers in nood: tel. 316270. Maatschappelijk werk Frank van Lare, spreekuur in d'Ouwe Ulo, Schilderend 39, Den Burg, tel. 314185. Maandag 8.30-9.30 uur; dinsdag 18.30-19.30 uur; vrijdag 15.30-16.30 uur. Mantelzorg Informatie, advies en emotionele on dersteuning voor mantelzorgers. Wekelijks spreekuur in Den Helder bij CorbisPlus. Voor afspraken tel 0223- 650127 Mensenrechten Werkgroep Amnesty International, öe Of 2 Will nerk fcV Stek Milieuklachten Afdeling Milieubeheer, gen* Texel, tel. 362187, tijdens kanS uren op werkdagen. Ook (24 uj; dag): provinciale klachtente'ef; )J3n; tel. 023-5310200. Privacy deerd. Wg Opvang gevonden huisdieren Dierenpension Texel, Sluftenveg; k Eierland, tel. 311477. Van geme? wege aangewezen als opvang Uaa van onbeheerd aangetroffen end en honden. Mensen die hun tv* had kwijt zijn, kunnen hier informer? Politie Den Burg: Keesomlaan 4a. H reau is dagelijks open van 9.M 17.00 uur. Telefoon 0900-884* uur per dag). Voor spoedeisei vallen: 1-1-2. Bij nachtelijkeov opstootjes etc. die NIET-spc J' zijn: 072-5122222. De Koog: (alleen in het seizoen)M 3, ook hier geldt het algemeen^ mer 0900-8844. Spreekuur Buureton Op werkdagen van 9.00-10.00a 14.00-16.00 uur. Praten overa vragen en problemen m.b.t.® worden. Tandartsen/gebitshulp Tandheelkundig Centrum, Kruislaan 19, Den Burg. Bete1® uitsluitend volgens telefonw spraak, bij voorkeur tussen 9j 10.00 uur. Tandartsen: R.Heerenveen, 313086, C. van Karsen J Hendriks, tel. 314669. W. Ma» tel. 314727, J. de Winter, tel.?» F. Zethof, Wilhelminalaan 322008. Tandprotheticus. Kralingen, Sommeltjesweg Waal, tel. 312069. Afspraak na' fonisch overleg. fev,

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 6