Vakantiekrant iiH HEMA Volleyballers spelen in modderpoel Gemeente presenteert ideeën nieuw raadhuis Cjrocn Thwarts Jexels 'm het hart Commotie over asbestresten Eigenaar woedend over optreden van gemeente Huishoudens uurtje plat na stroomstoring Verschijnt wekelijks texelseSIcourant OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 11984 nta& DINSDAG 7 JUNI 2005 TEXELS E^COURANT Verschijnt dinsdag en vrijdag In Eierland heeft asbest van een in elkaar gezakte schuur vrijdag voor consternatie gezorgd. We gens overtreding van de milieu wetgeving liet de politie proces verbaal opmaken, terwijl de ge meente eigenaar Dieter Stoll vrij dag opdracht gaf het asbest te benevelen, om te voorkomen dat erstofdeeltjes vrijkwamen. Op dat moment viel de regen met bakken uit de lucht. Stoll vermoedt dat storm er begin april de oorzaak van is geweest dat hetdak van de schuur aan de Hoofd weg in Midden-Eierland het heeft begeven. Op dat moment was hij met zijn vrouw Myrth in Duitsland. Toen we op 22 mei terugkwamen was de schuur al in elkaar gezakt. Uit veiligheidsoverwegingen heb ik toen dezijwanden die nog overeind ston den omver getrokken.' De gemeente er lucht van, waarna een opnamerapport werd gemaakt en ook de milieupolitie op het erf ver scheen. Stoll: 'Ze zeggen dat ik die schuur heb gesloopt, maar daar klopt van. Het ging allemaal zo snel, ik kreeg niet eens de kans om het op Ie ruimen.' Om dit alsnog te doen ram hij het gespecialiseerde Asbest- iina zevenhonderd huishoudens iDen Burg en De Koog hebben psteren aan het eind van de och tend na een stroomstoring een uurtje zonder stroom gezeten. De storing deed zich voor een 10.000 Voltkabel tussen de Nieuwlander- weg en het Waalenburgerdijkje. fen woordvoerder van energie- e.erancier Nuon kon gisteren nog pi oorzaak aanwijzen. Nuon kreeg ei 11.36 uur de eerste melding, warna de monteurs op pad werden lestuurd. 'Zij hebben bekeken in Ike kabel de storing zich voordeed ci hoe ze de defecte kabel konden vrijschakelen.' Om 12.34 uur was de storing verholpen, nadat de kapotte "iel geen onderdeel van het isportnet meer uitmaakte. 'We enden hem uitschakelen en de toom anders laten lopen, omdat het Sportnet dubbel is uitgevoerd.' tógens cfe woordvoerder moet na- te onderzoek meer duidelijkheid sanering Den Helder in de arm, dat de zaak eind vorige week in ogen schouw nam en het terrein met een roodwit lint afzette. Kennelijk was dit niet tot tevredenheid van de ge meente, die vrijdag een ander waarschuwingslint plaatste en Stoll in de namiddag via een aanschrijving liet weten dat het asbest vóór ko mende dinsdag moest zijn verwijderd en dat de puinhoop vanaf 20.00 uur met water moest worden beneveld. Als Stoll hier niet zelf voor zorgde, zou de gemeente de brandweer inscha kelen. Om het publiek op de hoogte te brengen, bracht de gemeente in allerijl een bericht naar buiten waarin de afzetting van een perceel aan de Hoofdweg werd gemeld, dat tot ver boden gebied was verklaard. Stoll heeft geen goed woord over voor de handelwijze van de ge meente. 'Ik voel me voor schut gezet. Eerder deze week kreeg ik van de gemeente te horen dat ik twee weken de tijd had om de rommel op te rui men, nu moet het ineens in een paar dagen', vertelde hij vrijdagavond. Allis van der Leede van het door Stoll ingeschakelde asbestverwijderings- bedrijf, zet vraagtekens bij de handel- Lees verder pagina 7 over de oorzaak geven. De stroomstoring leidde tot enig on gemak en overlast. Op de OSG, waarvan beide locaties zonder stroom zaten, deed de bel het niet, waardoor de leswisseling onrustig verliep. 'Ook vielen alle computers en het licht uit, waardoor er even wat verwarring was', zegt rector Henk de Vries. 'En we zouden net een verga dering houden met een presentatie op een beamer. Die presentatie heb ben we maar even uitgesteld en eerst andere dingen besproken.' Aan de Nikadel, bij Vredestein in De Koog en waterleidingbedrijf PWN veroor zaakte de storing volgens de Nuon- woordvoerder eveneens ongemak. Bij de koopappartementen in Sint Jan moest iemand door een monteur van de VEM uit een vastgelopen lift wor den bevrijd. Daarnaast gingen bij di verse appartementen spontaan alarmbellen rinkelen. In de loop van de middag was het weer rustig bij het appartementencomplex. Plan Zouteland onderwerp bij Raad van State One Hoornders hebben bij de Raad ton State een verzoek tot schor ing ingediend met betrekking tot «'bestemmingsplan 't Zouteland. warmee willen ze voorkomen dat gemeente, vooruitlopend op tei eindbeslissing over het be- "cnmingsplan, start met voorbe eldende werkzaamheden. j^topen meerdere juridische proce ss die verband houden met het tetemmingsplan, dat de bouw van 'Woningen in Den Hoorn mogelijk tet maken. Om te voorkomen dat tewaarmakers, net als in de jaren ®9entig, het plan tegenhouden, is de nieuwbouw en de be- jW'jMMr NIEMAND w MEER SERIEUS MISSCHIEN MOET IK BORSTHAAR GAAN KWEKEN staande bungalows een groene zone gepland. Dit om het verlies aan uit zicht enigszins te compenseren. Des ondanks hebben meerdere bezwaar makers het plan aanhangig gemaakt bij het hoogste rechtscollege in Den Haag. Een deel van de oude argu menten, die verband houden met de structuur van het streekplan, is met meer van toepassing. Maar volgens Theo Hoogerheide zijn er ook andere redenen om bezwaar aan te tekenen. Bij de rechtbank in Alkmaar dient eveneens een rechtszaak die ver band houdt met het plan. Omwonen den leggen zich niet neer bij het be sluit van het ministerie van LNV om een bezwaar dat tegen de uitwerking van het plan is ingediend af te wijzen. Als reden zou door LNV zijn aange voerd dat een particulier niet kan op komen voor het algemeen belang. Boete voor drogen kleren boven vuur De politie heeft vrijdagavond in het duingebied bij Westerslag twee 'survivers' bekeurd, omdat zij een vuurtje hadden gemaakt. De twee jongens hadden aan de rand van het bos nabbij de Randweg hun bivak opgeslagen en een vuur gemaakt om hun door de regen doorweekte kle ren te drogen. De rookpluim van het vuurtje werd elders opgevat als een beginnende duinbrand, waarna de brandweer werd gealarmeerd. Ter plekke hoefden de brandweerlieden met in actie te komen, omdat de 'survivers' het vuur op last van de politie al hadden uitgemaakt. De twee kregen elk een boete van vijftig euro wegens het veroorzaken van open vuur. Waar ze uiteindelijk hebben geslapen, is onbekend. Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant folders van: Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. Advertenties voor de Vakantiekrant van 1 juli kunnen worden ingeleverd t/m woensdag 15 mei 17.00 uur bij de advertentiebalie van Langeveld de Rooy, Spinbaan 6, tel. 362600, fax 314111 Bedrijventerrein Uitbreiding van het bedrijventerrein van De Cocksdorp is voorlopig met meer nodig. Mede door een achter gebleven economische groei is er op het moment geen vraag naar meer ruimte op terrein aan de Langeveld- straat. Pagina 3 a Ronde om Texel Op en bij het strand van paal 17 werd maandag gestart met de voorberei dingen van de 28ste ZwitserLeven Ronde om Texel. Tientallen vrijwilli gers waren al in touw en bulldozers, tractoren en ander zwaar mateneel reden af en aan om het containerdorp op te bouwen. De gehele week zijn er activiteiten op het strand, maar zater dag is dé grote dag. Pagina 5 Koreaans bezoek Lamsvleesdag wordt herhaald Om meer bekendheid te geven aan de kwaliteit van het product, wordt zondag 3 juli voor de tweede keer een zogenoemde Texelse Lamsvleesdag gehouden. Tijdens een culinaire proeverij, die wordt gehouden op het Klif in Den Hoorn, profileren vijftien Texelse restaurants zich met een ge recht waarin lamsvlees is verwerkt. Tevens worden de eerste 'Echt Texels Lamsvlees'-certificaten uitgereikt aan de deelnemende restaurants, die de verplichting aangaan hun klanten duidelijk te maken wanneer zij Texels lamsvlees serveren. De certificering en de controle zijn in handen van de Stichting Waddengroep, de organisa tor van de Texelse Lamsvleesdag. De proeverij duurt van 15.00 tot 20.00 uur en wordt opgeluisterd door een presentatie van Texelse producten, muziek en entertainment en een pro gramma voor kinderen. Het nationaal park Duinen van Texel krijgt zondag en maandag bezoek van een groep Koreanen. Zij zijn in hun land verantwoordelijk voor het beheer van de nationale parken en hebben aangegeven nieuwsgierig te zijn naar de opzet op Texel, het be heer van het duingebied, de voorlich ting en educatie en de samenwerking met lokale organisaties. De Koreanen gaan met vertegenwoordigers van Staatsbosbeheer het gebied in en brengen een bezoek aan het be zoekerscentrum. Ze bezoeken ook het nationaal park Zuid-Kennemer- land en twee aan de Duitse kust ge legen parken. Man aangehouden na bedreigingen De politie heeft donderdagavond in De Koog een 17-jarige inwoner van Medemblik aangehouden, nadat deze zich zeer agressief had gedra gen. De man bedreigde medewer kers van een horecabedrijf aan de Dorpsstraat met de dood en dreigde het pand in brand te steken. Omdat hij de dag ervoor het zelfde gedrag had getoond, werd hem verzocht het bedrijf te verlaten. Hij wilde met gaan, waarna hij zijn agressie richtte op te hulp geroepen agenten. Ook hen bedreigde hij met de dood. De man werd aangehouden en overgebracht naar het politiebureau. gna ^trnrVjadl hUnttfL. Na een middag en een halve avond harde regen zag het er vrijdag som ber uit voor de 34ste editie van het Tevoko Buitentoernooi. Op sommige plaatsen van speelweide Het Vier kante Stuk stond zeker tien centime ter water en afgelasting leek dan ook onvermijdelijk. Maar toen het om half negen droog werd, ging een club van twaalf vrijwilligers aan de slag om de schade zo goed en kwaad als het ging te beperken. Er werden greppels en putjes gegraven en ook een in de haast van De Krim geleende verticuteermachine en een pomp van camping De Bremakker bewezen goede diensten. Rond middernacht keerde het optimisme voorzichtig te rug. 'We moesten erop hopen dat het niet meer zou gaan regenen. Volgens Ed de Bruijn (de weersdeskundige van Vliegveld Texel, red.) was er maar een heel kleine regenkans. Onze wensen werden vervuld, want inder daad brak zaterdagochtend een zon netje door. Het zag er niet goed uit, maar wel beter. Op vijf velden was de situatie erg slecht, maar we hebben toch maar besloten te beginnen. En de volleyballers waren het er mee eens', blikt André van der Vliet na mens de organisatie terug. Enkele velden veranderden binnen de kortste keren in een modderpoel. Komisch uitziende glijpartijen waren aan de orde van de dag. Geregeld gebeurde het dat een speler de bal dacht te verwerken, maar hulpeloos bleef vastzitten in de prut. Om meer grip te krijgen, deden sommige deel nemers hun schoenen uit. Een enke ling ging verder op laarzen. Deson danks sloeg iedereen zich redelijk blijmoedig door de wedstrijden heen. 'Je moet het ermee doen', vond Adri Koopmans, speler van Kobeko. 'Ik denk dat de boeren hier wel blij mee zijn. Maar ik heb zaterdagavond wel even gedacht: laat het maar lekker doorregenen, dan ruimen we zondagochtend de boel op en zijn we er vanaf.' Teamgenoot John Zoetelief had ook wel eens lekkerder gespeeld. 'Dit heeft niets met volleybal te ma ken.' Geconfronteerd met die uit spraak spotte André van der Vliet: 'Die jongens spelen derde klasse. Dat heeft sowieso weinig met volleybal te Lees verder pagina 7 In de hal van het gemeentehuis is een presentatie ingericht over het nieuwe gemeentehuis dat zal ver rijzen op het voormalige Texel-veld aan de Emmalaan. Het archi tectenbureau Alberts Van Huut uit Amsterdam, dat het nieuwe gemeente-onderkomen zal gaan ontwerpen, presenteert zich aan de hand van foto's van reeds ont worpen gebouwen. Verder heeft het bureau drie schetsen gemaakt die een beeld geven van hoe het nieuwe gemeentehuis er zou kun nen uitzien. De filosofie van Alberts Van Huut komt eveneens in de mini-expositie naar voren. Een groot aantal foto's van zowel in- als exterieur van door hen ontworpen gebouwen wordt ge toond. Onder meer de gemeentehui zen van Wormer, Monnickendam en Zuidwolde werden door de Amster damse architecten getekend. De stijl is uitgesproken en opvallend. 'Daar heeft de selectiecommissie bewust voor gekozen, maar binnen deze stijl is veel variatie mogelijk', aldus gemeentewoordvoerder Frans Hop man. Zeer waarschijnlijk toordt archi tect Marius Ballieux de man die het Texelse raadhuis gaat ontwerpen. Hij maakte al drie schetsen die ter inspi ratie moeten dienen voor ideeën van uit de Texelse bevolking. In die teke ningen wordt ook het parkeerterrein volledig in het ontwerp geïntegreerd. 'Het blijft wel een openbaar parkeer terrein en ook het aantal plaatsen blijft hetzelfde. Het wordt alleen mee genomen in het geheel.' Hopman benadrukt dat de schetsen slechts dienen als voorbeeld en inspiratie bron. Het is niet zo dat er alleen een keuze uit de drie getoonde ontwer pen kan worden gemaakt. 'Het uitein delijke ontwerp kan gedeeltelijk of zelfs volledig afwijken en wordt ten dele gebaseerd op ideeën die door de bevolking zelf naar voren worden gebracht op de publieksbijeen- komst', aldus Hopman. De presenta tie is dagelijks te bezoeken op werk dagen tussen 9.00 en 16.00 uur. Suggesties kunnen in de daarvoor bestemde ideeenbus worden gede poneerd. Op woensdag 15 juni vindt een publieksbijeenkomst over het nieuwe raadhuis plaats. Het architecten bureau verzorgt een algemene pre sentatie, waarna de Texelaars het woord krijgen. Er kunnen vragen worden gesteld en suggesties wor den gedaan, waarna de architect bekijkt of deze verwerkt kunnen wor den. Het resultaat wordt gepresen teerd tijdens een vervolgbijeenkomst op donderdag 30 juni. De bijeen komst van 15 juni is bestemd voor alle belangstellenden en vindt plaats in de Burgemeester De Koninghal aan de Emmalaan om 20.00 uur. De vervolgbijeenkomst op 30 juni is in dezelfde sporthal, eveneens om 20.00 uur. Voor de omwonenden or ganiseert de gemeente een informa tieve avond op maandag 20 juni. Daar wordt ingegaan op specifieke omgevingsfactoren, zoals de conse quenties voor de buurtbewoners en de verkeerssituatie ter plaatse. Op Een van de idcccn vi tehuis. Het parkeerterrein voor het gebouw is openbaar. Rechts is parkeergelegenheid voor bezoekers en medewerkers. deze avond wordt geen uitgewerkt plan gepresenteerd, maar staat de inbreng van de omwonenden cen traal. Deze bijeenkomst vindt plaats in de kantine van Gemeentewerken aan de Reijer Keijserstraat en begint om 19.30 uur. 'r- Via de publiekspresentatie in de hal wil de gemeente de burgers op de hoogte houden van de ontwikkelingen omtrent het nieuwe gemeentehuis. (Faro lo„oo jf s

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 1