DuiN .TEXELSE 3 COURANT' Drogisterij weigert gehandicapte in rolstoel Speelklimdoelen voor Kompasschool 'In toekomst wel uitbreiding nodig' Groei bedrijventerrein Cocksdorp niet nodig TX41 vangt dubbelstaartige tarbot TX4 vaart voor het laatst uit Familieberichten Prins Hendrik vakanties DINSDAG 7 JUNI 2005 Knderen van de Kompasschool in Oen Burg hebben vrijdagmiddag of- fecieel twee nieuwe speelklimdoelen top hun schoolplein in gebruik geno men. In de stromende regen werd een in krantenpapier verpakt doel uit gepakt. Door de regen was het papier al deels verdwenen, maar er was voor de kinderen nog genoeg over om te verwijderen. De school kocht de speeldoelen met behulp van de Raboton. De ge meente schonk valbeschermings- matten en ouders zorgden voor de grondwerkzaamheden. 'We hebben ze nu ongeveer een maand', vertelt directeur Marion Steyger. 'De kinde ren wilden graag dat de doelen graag vóór het schoolvoetbaltoernooi wer den geplaatst, zodat ze konden oe fenen.' De officiële ingebruikname viel samen met de jaarlijkse Kompas dag, waarop goederen en eten en drinken voor de ouderraad werden verkocht. De bezoekersaantallen vie len tegen door de regen. De schooi houdt binnenkort een vervolg op de Kompasdag. AKI Uitbreiding van het bedrijven terrein van De Cocksdorp is voor lopig niet meer nodig. Mede door een achtergebleven economische is er op het moment geen rraag naar meer ruimte op terrein jan de Langeveldstraat. Dat blijkt uit de toekomstvisie voor 2525 die een werkgroep in opdracht en de dorpscommissie van Eierland keft opgesteld. De opstellers gaan Te'J r van uit dat in de toekomst wel )nCt' wr vraag naar meer ruimte ont- 16 at. De voorkeur gaat dan uit naar Mw «breiding in noordelijke richting S ''ngs de Stengweg) in plaats van ",'ke richting (langs de Lange- «Idstraat). Dat er toch weer be hoefte aan bedrijfsruimte ontstaat, is volgeps de opstellers af te leiden uit een recent onderzoek van de Kamer van Koophandel, de gemeente en TVO waarin de conclusie werd ge trokken dat op termijn behoefte is aan ongeveer zes hectare extra bedrijventerrein. 'Het is te verwach ten dat dit ook zal gelden voor het bedrijventerrein aan de Langeveld straat.' Bij de gemeente liggen de werk zaamheden voor een eventuele uit breiding, waarover in het dorp al ja ren is gediscussieerd, op een laag pitje. Bij de recente herziening van het bestemmingsplan van De Cocksdorp is er geen rekening mee gehouden en bij de gemeente be- Houd overleg voor kweken meer begrip' tetuurorganisaties, toeristische or- pnisaties en de landbouw in «land zouden jaarlijks een open- «ro bijeenkomst moeten houden, to'n bijeenkomst zou er hetzelfde roeten uitzien als de jaarlijkse open- we vergadering tussen burgemees ter en wethouders en de dorps- commissie van Eierland. Volgens de toekomstvisie voor 2025 coj op die manier onbegrip tussen de organisaties en bewoners van Eierland en De Cocksdorp kunnen worden teruggedrongen. 'Maatrege len en standpunten van natuur organisaties zijn vaak onderwerp van gesprek en aanleiding tot onbegrip. Het ontstaan van dergelijke span ningsvelden is in memands belang.' De dorpscommissie heeft al zo nu en dan overleg met Staatsbosbeheer of het hoogheemraadschap, maar dat gebeurt niet op structurele wijze. Door jaarlijkse bijeenkomsten te or ganiseren, waarbij iedereen inbreng kan hebben, zou er meer wederzijds begrip moeten worden gekweekt. staat eveneens de indruk dat er mo menteel weinig behoefte is. De me ningen in de gemeenteraad waren bij de laatste behandeling verdeeld en in het ontwikkelingsbeeld (streek plan) van de provincie wordt er ook niet echt rekening mee gehouden. Daarin wordt wel de mogelijkheid voor uitbreiding van lokale bedrijven terreinen opengehouden, mits de bedrijven van het dorp afhankelijk zijn. Volgens de toekomstvisie is het belangrijk dat het terrein 'kan groeien als zich concrete vragen voordoen.' De voorkeur wordt uitgesproken voor kleine kavels. De realisatie van een bedrijvenverzamelgebouw moet evenmin worden uitgesloten. De op tie tot koop die de gemeente op grond in de westvariant had, is inmid dels van de baan. De gemeente heeft de grond volgens wethouder Nel Eelman niet gekocht. Om de bedrijvigheid in het algemeen in de benen te houden, wordt ervoor gepleit uitbreidingen in het winkel-, horeca- en bedrijvenaanbod op be perkte schaal te laten plaatsvinden. Op kleine schaal leidt dat volgens de visie tot kwaliteitsverbetering bij de bestaande bedrijven, maar bij groot schalige uitbreidingen kan de 'diver siteit van het aanbod in het geding komen'. Toenemende horeca- en winkelactiviteiten bij de recreatie parken moeten volgens de opstellers met als een bedreiging worden ge zien, maar als een prikkel om het verblijfsklimaat in De Cocksdorp 'nog beter te maken'. Met name in de horeca moet er volgens de visie blij vende aandacht zijn voor de prijs- kwaliteitverhouding. Om de werkgelegenheid in de Een inwoonster van Leiden werd afgelopen maandag de toegang geweigerd tot een drogisterij in De Koog. De vrouw, die afhankelijk is van een elektrische rolstoel en een blindengeleidehond, was niet wel kom. 'Ik kom één tot twee keer per jaar op Texel en zoiets heb ik hier nog nooit meegemaakt. Nergens trouwens', aldus een beduusde Lidwin Cornelissens. De medisch ethicus en psycho therapeute wilde met haar blinden geleidehond de winkel binnengaan, toen zij door de eigenaresse werd aangesproken. V had toch niet ge dacht dat u met die hond naar binnen kunt komen zei ze. Ik ken deze reac tie, dus ik wees mevrouw op het feit dat dit een blindengeleidehond is, die in principe, zoals bij wet is geregeld, niet geweigerd mag worden, zelfs niet in ziekenhuizen of restaurants. Toen was ze even stil en zei maar dan toch zeker niet met die grote stoel. De minachtig en agressie op dat mo ment, was als een stomp in mijn maag. Het is dan echt even flink slik ken om je dagen op Texel niet te la ten verpesten', aldus Cornelissens. Zij was zo ontdaan door de reactie van de Koger onderneemster dat zij de politie benaderde om aangifte te doen van discriminatie. 'Het was vooral de agressieve benadering waardoor ik vond dat dit echt te ver ging. Ik voelde me zo vernederd, maar ben netjes gebleven. Maar dit kan echt met. Dit is geen reclame voor Texel. Die mevrouw riep ook nog dat haar winkel veel te klein was voor mijn rolstoel. Mijn partner heeft me verzekerd dat deze winkel ongeveer het drievoudige was van menig win kel waar ik wél gastvnj word onthaald. Dit moet toch anders kunnen? Als ze tenminste had aangeboden om te helpen of iets voor me te pakken, dan was het nog weer anders geweest.' De Leidse overweegt het incident te melden bij het landelijke Meldpunt Discriminatie. De betreffende onderneemster laat in een reactie weten in principe geen honden in de winkel te willen. 'We hebben zelf twee honden en die zit ten achter in de winkel achter een hek. Die gaan enorm tekeer als er andere honden in de winkel komen. landbouwsector van Eierland goed te houden, is het volgens de toekomst visie belangrijk dat het huidige areaal landbouwgrond volledig beschikbaar I blijft als productiegrond. Voor mecha nisatie- en loonwerkbedrijven moet het in de toekomst mogelijk blijven uit te breiden. Ook moet rekening wor den gehouden met verbreding van de verbindingswegen tussen de land bouwgronden vanwege de voort schrijdende schaalvergroting en intensivering van de bedrijfsvoering. Om de landbouwsector op een ander front toekomst te bieden, moet de productie en verkoop van Texelse producten op de boerderijen zich verder kunnen ontwikkelen. 'Belem meringen voor de uitbreiding van deze activiteiten dienen weggeno men te worden.' Het hergebruik van voormalige agrarische gebouwen mag volgens de opstellers niet leiden tot beperkingen voor de agrarische sector. Dat willen we niet. Daarom hebben we ook een bordje boven de deur waarop duidelijk staat aangegeven dat honden verboden zijn. Ik heb die mevrouw gezegd dat er eigenlijk geen honden in de winkel mogen, maar ik vond dat ze nogal agressief rea geerde. Ze zei meteen dat ze wette lijk in haar recht stond. Ik heb haar toen gezegd dat ze de winkel nooit in zou kunnen omdat de paden te smal zijn. We hebben wel eens eerder ge had dat er iemand met een elektri sche rolstoel op de stelling inreed. Dat wil ik niet. Toen ben ik naar ach ter gelopen om te vragen wat mijn man er van vond, maar toen was ze al weg. In Den Burg is het geen pro bleem, maar in De Koog is onze win kel gewoon te smal. Ik heb dit nog nooit meegemaakt. We krijgen hier hele groepen gehandicapten binnen en het maakt ons niks uit, maar een elektrische rolstoel en een blinden geleidehond zijn samen gewoon te breed voor de paden.' Ook de op merking van Cornelissens dat haar geen hulp werd aangeboden wijst de onderneemster, die met met haar naam in de krant wil, van de hand. 'We kregen de kans niet eens om wat voor haar te doen.' Alice Blom naar China Alice Blom is door bondscoach Avital Selinger geselecteerd voor het Ne derlands volleybalteam voor dames, dat de komende weken meedoet aan de World Grand Prix. Tegenstanders zijn China, Thailand, de Verenigde Staten, Italië, Cuba, Brazilië en Zuid- Korea. Nederland speelt eerst van 24 tot en met 26 juni in Ningbo in China tegen het gastland, de Verenigde Sta ten en Thailand. Van 1 tot en met 4 juli is Manilla op de Filippijnen de plaats van handeling. Van 8 tot en met 11 juli wordt gespeeld in Taipeh op Taiwan. De in Oudeschild opge groeide Alice Blom veroverde on langs met haar werkgever USC Münster het kampioenschap van Duitsland. De TX41 Broedertrouw van de ge broeders De Vnes heeft vorige week ten noorden van Terschelling een zeldzame tarbot met twee staart vinnen gevangen. Jan de Vries merkte de bijzondere vis aan boord op en bracht hem naar EcoMare waar eveneens verrast werd gereageerd. Volgens bioloog Arthur Oosterbaan is er in de literatuur mets beschreven over tarbots met dubbele staarten. Hij kon geen verklaring geven over de vergroeiing. De tarbot, die waar schijnlijk drie jaar oud was, krijgt een plekje bij natuurhistorisch museum Naturalis in Leiden, iroto j«o*nm,hmuw) Blikseminslag treft Hanenhuus Met een donderende klap sloeg vrijdagmiddag, kort na één uur, de bliksem in bij clubhuis 't Hanen huus van de Texelse golfbaan. De inslag legde in een keer alle elek trische apparatuur plat en zorgde voor aanzienlijke schade. De bliksem trof een mast op het dak van het clubhuis, waaraan een wind meter, camera en zwaailicht zijn be vestigd. Het zwaailicht, dat bedoeld is om golfers op de baan te waar schuwen voor onweer, was op dat moment in werking. Volgens park manager André van der Vliet deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Wel raakten diverse apparaten onklaar en was de netwerkverbinding van de computers uitgevallen. Ook de Texelse Golfschool, die in het zelfde pand is gevestigd, raakte ge dupeerd. Volgens eigenaar Joost Briko is daar alle apparatuur kapot. 'Computer, kopieerapparaat. apparaat, alles is kapot, maar geluk kig is iedereen ongedeerd, want die inslag was twee meter boven het hoofd van mijn medewerker.' Volgens een van de aanwezigen stond het ge bouw te tnllen op zijn grondvesten Schade aan het pand was er echter niet. Twee jaar geleden sloeg de blik sem in de golfbaan in, op zo'n vijf honderd meter van het pand. De di rectie van De Krim laat onderzoeken of het zinvol is bliksemafleiders op 't Hanenhuus te plaatsen. Beursplein op pad na nepmelding De Beursplein 5 uit De Cocksdorp is vrijdagavond uitgevaren, nadat opstappers op de communicatie apparatuur in het boothuis een 'mayday' hadden opgevangen. Er werd melding gedaan van een schip met brand in de machineka mer dat zinkende zou zijn. Enkele tientallen Texelaars hebben zondagavond afscheid genomen van de TX4 Concordia van Pieter-Jan, Arco en Sybrand van der Vis. De kot ter voer rond acht uur voor het laatst de haven van Oudeschild uit, op weg naar de nieuwe eigenaar in Arnemuiden. In oktober gaan de ge broeders Van der Vis varen met een bijna zes jaar oude kotter uit Goedereede. De TX4 was éénentwin tig jaar oudJmm> «n h,«w De meesten waren al in het boothuis, pin- dus ze zijn meteen op pad gegaan', vertelt woordvoerder Charles Douma. Bij nader inzien bleek het vermoede lijk om een flauwe grap te gaan. De Beursplein, die in de richting voer vanwaar de melding vandaan was gekomen, trof onderweg mets aan. Bij het Kustwachtcentrum in Den Helder en andere schepen die de red dingboot onderweg tegenkwam, was evenmin iets bekend over een schip in nood. De Beursplein voer voor de zekerheid tot ongeveer twintig mijl uit de kust, tot aan de grens van het verkeersgeleidingsstelsel dat boven- langs de eilanden loopt. Douma: 'Er zijn ook geen restanten gevonden, dus vermoedelijk is het een grappen maker geweest, maar dat valt ach teraf niet te bewijzen.' De opstappers hadden vanuit het boothuis een peiling gemaakt om te bepalen uif welke richting de 'mayday' was gekomen. Volgens Douma was het jammer dat er geen kruispeiling kon worden gemaakt, want dan had de locatie van de af zender duidelijker kunnen worden vastgesteld. De Beursplein ging om half tien op pad en was om half twaalf terug bij het boothuis. ENIGE EN ALGEMENE KENNISGEVING Klompen aan, sigaartje in de brand, op z'n fiets over de wielerbaan en door zijn weggie, weg is ie, voorgoed weggefietst van de Keesomlaan... Een bijzonder moedig en hoogstaand mens is ran ons heengegaan Hendrikus Wilhelmus Keesom - 7 april 1918 t 5 juni 2005 Ineke Britt en William Stephanie en Margreet Hans Johanna en Erik Willem Atty en Bart Jan Willem en Susanna Marijn Keesomlaan 12 '791 DC Den Burg Vader is thuis, alwaar gelegenheid tot afscheid en condoleren op woensdag 8 juni en "Mderdag 9 juni van 14.00 - 16.00 uur en na de tfematieplechtigheid in het crematorium. ^crematieplechtigheid zal worden gehouden op vrijdag 10 juni om 10.00 uur in crematorium ^agerkogge, Haringhuizerweg 3 te Schagen. rï meer een praatje met buurman Wim Keesom e wensen de familie veel sterkte. Familie J. Heethuis Een leven zonder feesten is een lange weg zonder pleisterplaatsen demokrites Hiermede geven wij u kennis van het overlijden van onze vader, schoonvader, opa, broer en zwager Gerardus Wouterus Petrus Schut Gérard Putten, 2 november 1941 t Harderwijk, 5 juni 2005 Den Burg: Petra en Bart (Texel) Casper en Luc Hobby Putten: Bettina en Rob Boy Joyce en Steven Robin Wilco t Aalsmeer: Bep en Arie Gérard is weer thuis. Er is gelegenheid om af scheid van hem te nemen op dinsdag 7 juni van 15.00 tot 17.00 uur en 's avonds van 19.00 tot 21.00 uur en woensdag van 15.00 tot 17.00 uur. Wij nemen afscheid van Gérard tijdens een uitvaartdienst op donderdag 9 juni om 13.30 uur in de parochiekerk van de Heilige Maria Zuive ring, Brinkstraat 87 te Putten. De crematieplechtigheid zal plaatsvinden om 15.30 uur in crematorium „Amersfoort", Dodeweg 31 te Amersfoort A 28, afslag Leusden-Zuid). Hierna is er gelegenheid elkaar te ontmoeten en de familie te condoleren. 5 juni 2005 Correspondentie-adres- Garderenseweg 21 3882 AH Putten Voor uw hartelijke blijken van deelneming, ondervon den na het overlijden van onze zoon. mijn broer en zwager CONRAD VALENTIN FISCHER Coen betuigen wij u onze oprechte dank. Het gaf ons veel steun in moeilijke dagen. Familie Fischer Den Burg, juni 2005 Wij zijn heel blij met de geboorte van Mwanzo Roberto Kiraya Zoon van Eva Wortel en Peter Kiraya Kleinzoon van Rob en Christa Wortel Caan van Necklaan 116 2281 BN Rijswijk Texelaartjes INLEVEREN: maandag vóór 10 00 uur en woensdag vóór 17 00 uur KOSTEN €4,95 lot en met 3 regels Per regel meer: €1,65 (incl btw). F0T0-TEXELAARTJE: plaatsing foto €12.50,- excl tekst, alleen voor particulieren die iets te koop aanbieden VOOR BEDRIJVEN: IM-Texel^artje op aanvraag 't is me gelukf! Di< ben geboren op mijn verjaardag! dk weeg A 'l90 gram bloot en ben 58 cm groot. Julian .Anthony A juni 2005 De trotse ouders 2iin: Marcel en Sandra Verbeek-Buis Sckoudieck 36 '1791 Wö Den Burg tel. 0222 315553 Wij rusten van 12.00 tot 15.00 en na 21.00 uur. Paal 9 is alle dagen open vanaf 10.00 uur. Tel. 319309. Overbodige huisraad? Bel Effe Kieke. 06 53898264 Muziek voor uw feest www.keestesselaar.nl Wo. 8 juni inloopochtend Vrije School Texel tussen 8.30 en 13.00 uur. "Supermarkten tijd zonder frisdrank". Koop daarom nü uw eigen frisdrankap paraat van Sodaciub. Bij aankoop van 3 Itr. flessen 4 siropen en een huurcilin- der t.w.v. €59,95 ontvangt u het apparaat gratis. Slijterij Smidt-Witte in de Waalderstraat. Gratis af te halen: 2 jonge bokjes bij de Kotex. Tel. 310081, b.g.g. 312135. Tuinplanten in overvloed met deskundig advies bij tuinboerderij "De Halm" van Lindy Stroo - Tuin ontwerp. Hoofdweg 41. tel. 311270. Open vrijdag zaterdag 10 tot 5 en op afspraak. Texelse kaas van We- zenspyk. Feestje, of plotseling visite? Feestpakket van. Eetcafe Parkstraat 22. Negen warme borrelhap jes met currysaus. Bacon- nugget, kipstick, bamibal, kipnugget, partybal, nasi bal, kaassoufflé, hai fong- bal €3,50 (9 happen met saus). Eetcafe Parkstraat 22, telefoon 314890. Voor een betaalbare rij opleiding. Rijschool Lan- gereis. Tel. 06-53690708. Donnay polo's. 10 kleuren voor dames en heren. 2 voor €25,-. Mantje Sport Voor reparatie audio/vi- deo/witgoed met 3 maan den garantie - Service Center Texel - 311 777 - Laagwaalderweg 39. Vaderdagtip: DVD+/-R in DVD box, 3 halen 2 beta len. TCA, Maricoweg 37a. TCA Computers, al meer dan 7 jaar uw betrouwbare partner voor thuis en op de zaak. Bel 318885 en Sieme Wuis brengt de nieuwe aard appels bij u thuis. Bezorgd na 16.00 uur. Te koop: Black en Dec ker elektr. grasmaaier. maaibreedte 34 cm1 seizoen gebruikt. €60.-. Tel. 317980. 11 juni, jutter Maarten Boon rookt verse poon op sportpaviljoen Paal 33. vanaf 10.00 uur. De Koopman Koerier, voor bedrijf en parti culier. Tel. 315001/06- 20073394. Voor tegels en tegelwerk: Tegelzetbedrijf Jeffrey Tel. 0222-321815. www. tegelbedrijfjeffrey.nl O'Neill - Protest - Bjorn- borg - Brunotti - Speedo - Cyell badkleding. Mantje Sport Regt Witgoed Service en service aan witgoed en huishoud, apparaten Nol- lekoog 10, tel. 327707. White Time Healing kunt ook leren in 2 dagen, 12- 13 juni, 10 - 17 uur. Opg. 318219/06-12647553. Info www.wittelelie.tk Verkoop van gebruikte bromfietsen. Bruining, De Koog. (0222) 317333. Dagenlang wachten op een monteur, dat hoeft met meer Bel 327707 REGT Witgoed Service www. regtwitgoedservice.nl De Marktrozenman vindt u bij Ararat en brasserie De Stern, De Koog! Vaderdagtip: USB 128Mb memorystick van €25.- voor €15.-. TCA, Marico- weg 37a. KIJK OP DE KUST ifH™D hotel rcvta.irant bungalowpark In een nieuw jasje gestoken! Stuifweg 13. Ooslerend T 0222 363020 I mnv.prinvhcndiik.nl Aangepaste voor iedereen! i Reumafonds ,/i brwnlne

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 3