Bijzondere klus voor Texels dokbedrijf Opel heeft de zomer in zijn bol. De laagste instapprijzen ooit! .TEXELSE COURANT" Dolle Oacfeix bi\ 16.295,- OPEL DEALER RENTENAAR I VERVOLG VAN PAGINA 1 Asbestresten L»ze van de gemeente. 'Stofdeeltjes lV2n asbest vormen wel een gevaar oor de volksgezondheid, maar ze [omen alleen vrij als de schuur in stort Dat was al geruime tijd geleden, lus van gevaar was geen sprake meer en het was daarom ook met lodigom Stoll zo sterk onder druk te :etten. Maar door het puin te bene- ieien spoelen er wel asbestdeeltjes n de grond en dat is slecht voor het n!iieu.' Afgelopen zaterdag kwam ze iaar Texel voor overleg met de ge- r-eente. waarna ervoor is gekozen im het asbesthoudende matenaal af te dekken met zeil. Dit is zaterdag uitgevoerd. Van der Leede vindt de druk die de gemeente op Stoll heeft uitgeoefend om zo snel mogelijk te slopen, een wat overtrokken reactie. 'Daardoor had Stoll niet de tijd om bij meerdere gecertificeerde bedrijven prijsopgave te laten doen, waardoor hij wellicht financieel nadeel oploopt.' Stoll heeft het Helderse bedrijf inmiddels op dracht gegeven om het puinafval zo snel mogelijk en verantwoord op te ruimen. Omdat er onder meer een sloopvergunning moet worden ver leend en melding moet worden ge daan bij de arbeidsinspectie, kan het opruimen op z'n vroegst volgende week ter hand worden genomen. VERVOLG VAN PAGINA 1 Modderpoel Arenicola in gelijk gesteld DINSDAG 7 JUNI 2005 fret het terrein met restanten van de schuur afzetten met linten GeranJ maken. Bovendien: die jongens van Kobeko zijn hier voor het op- en af breken van de velden en dat doen ze dan ook vol overgave. Dat volleybal len vinden ze maar bijzaak.' Zorgelijke geluiden waren wel te ho ren over de huisvesting van de volleyballers. Terwijl ze vroeger alle maal een plaatsje konden vinden op één van de campings in en rond de Dennen, was het aantal terreinen waar grote groepen welkom zijn de afgelopen jaren al afgenomen tot één. Noodgedwongen sloegen veel deel nemers hun tent op De Krim op. Nu De Bremakker heeft besloten vol gend jaar nieuwe chalets te plaatsen, ziet het ernaar uit dat ook het laatste kampeerterrein in de omgeving van het toernooiveld verdwijnt. Daardoor zullen waarschijnlijk nog meer kam peerders hun heil op De Krim zoeken. Van der Vliet begrijpt dat veel volleyballers dat jammer vinden. Maar volgens hem overweegt de or ganisatie niet dan ook het toernooi maar richting, De Krim te verhuizen. 'Het Vierkante Stuk is een ideaal ter rein. Er staat ontzettend weinig wind, er is volop parkeergelegenheid en het is mooi gelegen. Bovendien wordt het binnenkort met dertig centimeter opgehoogd, zodat we dan hopelijk ook verlost zijn van de wateroverlast. Natuurlijk is het leuker om in de om geving te kunnen kamperen. Aan de andere kant: één keer per dag heen en weer naar De Krim lijkt me goed te doen.' In sportief opzicht waren er weinig verrassingen. Het team Bos wandeling, gevormd door de speelsters van Tevoko 1slaagde er net niet in de vorig jaar veroverde ti tel te prolongeren, maar deed het met een tweede prijs toch zeer verdien stelijk. De dames van Tevoko 2 oogstten met hun tweede prijs in de Drie mechanische pierenvis- bedrijven van Wieringen mogen van de Raad van State voorlopig niet meer ten oosten van Texel vis sen. Het rechtsorgaan in Den Haag heeft Flip Duinker en Cynthia Winkelman van zeeaashandel Arenicola uit Nieuweschild in het gelijk gesteld en met een voorlopige voorziening de gewraakte toestemming van het mi nisterie van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit aan de Wieringer bedrijven geschorst. Volgens de Raad van State klopt het niet dat zij op basis van een verlenging van een vergunning uit 2002, waartegen Duinker en Winkelman eerder be zwaar hadden ingediend, toch naast het visgebied van Arenicola mochten vissen. De Texelaars werden vorig jaar in het gelijk gesteld in hun be zwaren tegen die vergunning uit 2002, maar het ministerie oordeelde daarna dat de verlenging van de ver nietigde vergunning als de geldende vergunning moest worden gezien en daartegen waren geen bezwaren in gediend. Zowel Arenicola als de ge meente had die niet ingediend, om dat het hun niet bekend was dat de verlenging een nieuwe vergunning bleek te zijn. De bal is nu weer aan het ministerie. eerste klasse A eveneens lof. Ook de heren van TESO veroverden de tweede prijs. Zij deden dat in de derde klasse B. Het team van CVI werd derde in de derde klasse C. Er deden vijftien Texelse teams mee, waaronder drie van Smash'68 uit Oosterend, op een totaal van 144. De wisselbeker voor het beste resultaat over alle klasses werd zondagmiddag uitgereikt aan de aanvoerder van VCJ'94 1. Texdok in Oudeschild verrichtte de afgelopen weken een bijzondere klus. Door de bestaande tunnel met schroef van de TX5 Arie senior te vervangen door een nieuwe met hoog rendement kan het motor vermogen met 400 PK worden te ruggebracht, terwijl de trekkracht gelijk blijft. De eigenaar van de kotter, firma A. Ellen Zonen, vol doet daarmee niet alleen aan de wettelijke eisen, maar verwacht ook zo'n 2000 liter gasolie per week minder nodig te hebben. Aan het terugdringen van het motor vermogen viel niet te ontkomen. De wet schrijft voor dat nieuwe vissers schepen over niet meer dan 2000 PK mogen beschikken. Voor bestaande schepen geldt dat ze binnen twintig jaar na de kiellegging aan deze ver plichting moeten voldoen. Het casco van de TX5 dateert uit 1984 en om dat langer dan één jaar uitstel niet mogelijk bleek, moest de firma Ellen, die een motor van 2400 PK had, er uiterlijk dit jaar aan geloven. Om bij verminderd vermogen de trek kracht van de Wartisla-motor gelijk te houden, besloten de Ellens een nieuwe schroef met een diameter van drie meter en vier bladen en een straalbuis (ook wel tunnel genoemd) van LIPS HR (hoog rendement) te la ten monteren. Ze deden dat na en thousiaste verhalen van een collega visserijbedrijf uit Den Helder. 'De HD80 had hetzelfde laten doen. Die kotter is identiek aan die van ons en op een half jaar na even oud. Zij had den prima resultaat', vertelt Marco Ellen, samen met broer Jan eigenaar van de TX5. De straalbuis is een soort metalen ring met een profiel aan de binnen- en buitenkant. Deze levert zo'n tien procent meer rendement dan het oude voortstuwingssysteem. Door eerdere aanpassingen be spaarde de TX5 al zo'n 4000 liter gasolie per week. Daar komt nog eens zo'n 2000 liter bij. 'Bij een prijs van 33 cent per liter tikt dat op jaar basis leuk aan', aldus Ellen. De aan passingen zijn gecombineerd met het opknappen van de schroefas en een nieuwe achterloopbus. Hoeveel ze hebben gekost, laten de betrokkenen in het midden, maar duidelijk is dat er vele tienduizenden euro's mee zijn gemoeid. Voor Texdok, dat zich normaal vooral bezighoudt met klein onderhoud als schoonmaken en spuiten, betekende het karwei een flinke uitdaging. 'We hadden zoiets nooit eerder aan de hand gehad', vertelt woordvoerder Joop Schouwstra. 'De tunnel weegt zo'n 8000 kilo, de schroef 2500. De tunnel is gemaakt in Roemenië en de schroef in Portugal. Voor ze hier kwa men, zijn ze nooit bij elkaar geweest.' Voor de uitvoenng werd de assisten tie ingeroepen van deskundigen, die tot voor kort werkzaam waren bij Metz op Urk, het failliete moeder- bednjf van Texdok. 'Het moest pre cies passen. Bovendien is de nieuwe tunnel een stukje groter dan de oude, zodat er een stuk uit de kiel moest worden gehaald. We zijn er twee weken mee bezig geweest. Maar het is prachtig gelukt.' kludsrlcleding 9, 10 en 11 juni I» kledingstuk kalve prijs/ li Exploitatiemaatschappij De Krim Roggeslootweg 6 1795 JV De Cocksdorp De Algemene Vergadering van Aandeelhou ders heeft op 26 mei 2005 besloten om over hei boekjaar 2004 dividend uit te keren. Op ieder prioriteitsaandeel wordt 6% over het reminale bedrag uitgekeerd. Op ieder oprichtersaandeel en op ieder aan- J aan toonder wordt 59,50 uitgekeerd. dividend wordt betaalbaar gesteld met ingang van 6 juni 2005 Houders van oprichtersaandelen ontvangen irsoonlijk bericht over de te volgen proce- jre. ouders van aandelen aan toonder kunnen «dividendbewijs inleveren bij de receptie «Vakantiepark De Krim, waarna onder in- uding van 25% dividendbelasting, het divi- nd op hun bankrekening wordt bijgeschre- Tevens ontvangen zij tegen inlevering van Stalon een nieuw dividendblad. ere informatie: eling Administratie 0222-390127 r Informatie op zaterdag 18 juni 4.00 uur langs markt. Helder. De Opel dealer heeft helemaal de zomer in de bol,.Want als "u-nu kiest veel auto's uit voorraad leverbaar zodat u binnen een week kunt rijden, voor een nieuw'e Agila, Corsa of Meriva, is instappefi aantrekkelijker Ga dus snel naar de Opel dealer of kijk gp" wwwjopel.nl. Deze zomer dan ooit. Tijdelijk hebben we de laagste prijzen ooit. Bovendien zijn kan nu al niet meerstak - Normaal vanaf 9.995,- Gratis radio/CD/MP3-speler inclusief Nu tijdelijk vanaf 8.995,- stuurwielbediening en 6 spreakers Corsa Rhythm vanaf 10.995,- Normaal vanaf Nu tijdelijk vanaf Meriva 17.800,- Vraag de Opel dealer naar de exacte voorwoorden. De afgebeelde modellen kunnen in detoll verschillen von de werkelijke uitvoering. Prijzen Inel. BTW en BPM. exd kosten njkloor maken en verwijderingsbijdrage Gem. brandstofverbruik en CO,-uitstoot, volgens Richtlijn 1999/100/EG Benzinemotoren kms/liter von 12,7 tot 20,8. Uters/100 km; von 7,9 tot 4,8 CO, gr/km: von 190 tot 115. Dieselmotoren kms/liter von 18.5 tot 23,3. Uters/100 km: 5.4 tot 4,3. CO, gr/Vm 146 tot 115 Oosterend, a 318000, www.opelrentenaar.nl

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 7