We vroegen ons af: is hier nog wel strand?' II siiilSiliassi TEXELSE J COURANT' Feköönsie op Tessel Veel publiek bij eerste Taptoe in 1969 Archiefstuk VRIJDAG 24 JUNI 2005 itr Texel is het enige waddeneiland ir ik nog niet ben geweest, irwaar ik altijd al naar toe heb did. Dat gaat dus nu gebeuren', *5 stelt Tjeerd de Jong uit het Friese Gorredijk, terwijl hij met zijn gezin veerboot Schulpengat het ei nd in de verte bekijkt. Tijdens de eek die ze op Texel zullen verblij- willen ze vrienden bezoeken, len en naar het strand gaan. fehopen op mooi weer.' dag of vijf later blijkt die wens imschoots in vervulling te zijn ge- an. De op de veerboot nog wat Èke gezichtjes van assistent-ac- wntantTjeerd, echtgenote en huis- rauw Wies en dochters Louise (9) en tai sme (8) hebben een bruine kleur fcegen. Het terras van huisje num- in Vakantiepark Uterste ,r: jjgh baadt in het zonlicht en de tantiestemming zit er volop in. 'Dit verwacht je in Spanje, maar L. We treffen het echt.' De vraag aarom ze voor het park aan het iritslanderdijkje hebben gekozen, fehebben eerst bij Landall gekeken Beachpark en Sluftervallei, ear de prijs van zo'n bungalow ging ebudget te boven. Maar via ken- sen hadden we al gehoord dat je afckwel goedkoper terecht kunt. In HfcANWB-gids (Kampioen, red.) een advertentie van dit park. dusief reservering, risicofonds en toonmaak betalen we voor dit sje ongeveer €400,-. Dat vinden een mooie prijs.' Hun 'huisje' be leen geschakelde bungalow zon- rbovenverdieping. die er (afgaand 'tet type) al enige tientallen jaren fel, maar op het oog in uitstekende at verkeert, een royale tuin heeft 'slaat in een park waar rust heerst, 'het ontbreekt niet aan luxe. 'Alles op en eraan, zelfs een was- en ftmachine. Dat heb ik nog niet oogemaakt op vakantie.' Maar er is 'keen minpuntje: de schoonmaak, 'fe' 'Er hingen veel spinnen- bben, het leek wel een spookhuis, "inter We hebben €35,- betaald w de schoonmaak en dan ver- ■tft ik dat het ook echt schoon is. ergste heb ik weggehaald, maar is niet de bedoeling van vakan- Dan wil ik me niet met dat soort bezighouden. Maar als we Als Texelaars hebben we wel een beeld van het eiland, maar hoe kijken onze gasten er tegen aan De Texelse Courant volgt deze zomer een aantal toeristen tijdens hun vakantie. Waarom komen ze, waar verblijven ze, waar gaan ze naar toe en wat vinden ze ervan? En: komen ze nog eens terug? Een zonnige serie, met een kritische ondertoon. Deze week de familie De Jong uit Gorredijk. vrijdag vertrekken, is het schoner dan toen we hier kwamen.' Luxe, een fraaie tuin en rust ten spijt, de familie De Jong is geen gezin om de hele dag bij het huisje rond te han gen. 'We hebben in De Koog fietsen gehuurd en zijn naar het strand ge fietst, naar paal 15, dat is hier vlak bij. Op Schiermonnikoog ben ik ook op het strand geweest, en daar was het volgens mij wel anderhalve kilo meter breed. Toen we bij Westerslag aankwamen vroegen we ons af: is hier wel strand? Zó smal. Het was net hoog water.' Het vermaak was er niet minder om. 'We hebben zand kastelen gebouwd', vertelt de oudste dochter met glimmende oogjes. Haar vader: 'Toen we de volgende dag op hetzelfde strand terugkwamen, stond er ineens een bord dat het gevaarlijk was om te zwemmen. Dat stond er een dag eerder niet. Later hebben ze het weggehaald. Vreemd. We zijn tot acht uur 's avonds op het strand ge weest. Het bleef lekker.' Het Texelbezoek beperkte zich met tot het strand, ze brachten ook een bezoek aan schipbreuk- en juttersmuseum Flora. 'Interessant', antwoord Louise op de vraag wat ze ervan vond Ze vertelt over aange spoelde televisies en melkpoeder. 'Die man had er een spannend ver haal bij', doelt ze op Jan Uitgeest. In De Cocksdorp gingen ze op bezoek bij vrienden. 'Wat een meeuwen daar. We zaten op het terras en toen pikte een meeuw het stokbrood van tafel.' In De Koog hebben ze kennis ge maakt met de plaatselijke keuken, al was die wel sterk Oriëntaals getint. 'We zijn naar de Chinees geweest. We hadden met ons viertjes het hele restaurant voor ons alleen. Ik denk dat ik wel snap hoe dat kwam. We Tegen de achtergrond van het gloednieuwe raadhuis werkten zo'n 280 muzikanten, tamboers en majorettes vrijdag 4 juli 1969 mee aan Taptoe Texel 1969. Minstens 3000 toeschouwers sloegen de 'muzikale manifestatie' op de Groeneplaats gade. 'Velen moes ten zich tevreden stellen met alleen het geluid, want men stond 6 a 7 rijen dik achter de touwen', schreef de Texelse Courant de dinsdag erop. 'Voor zover het was na te gaan toonde het publiek zich tevreden over het gebodene en is er dan ook reden om de Taptoe Texel tot een jaarlijks weerkerend gebeuren te maken', promootte de verslaggever. Volgens hem waren er stemmen opgegaan om de Taptoe meerdere malen per seizoen te houden, bijvoorbeeld om de twee of drie weken. 'Van belang stelling is men altijd verzekerd, want het zijn telkens andere toeristen die komen kijken. Dit is echter gemakke lijker gezegd dan gedaan, weet de heer Dick Haker uit Den Burg. die het leeuwendeel van de organisatie voor zijn rekening had genomen.' Oven- gens hoefde Haker het met helemaal alleen te doen, blijkt uit het vervolg van het artikel. Zo deed Frans Zegel, ook anno 2005 nog actief in de orga nisatie. 'het omvangrijke schrijf- en belwerk dat nodig was om alle kop pen in een zak te krijgen'. G. Caspers van Gemeentewerken slaagde erin alle geparkeerde auto's van de Groeneplaats te krijgen. 'Geen klei nigheid; om half zes had men de ei genaars van twintig wagens nog niet gevonden!' De organisatiekosten bedroegen on geveer ƒ300,-. voor het halen en brengen van de muzikanten met au tobussen. Geen al te hoog bedrag, 'in tegenstelling tot vele andere evene menten, die veel minder belangstel ling genieten', constateerde de ver slaggever. Toch was niet helemaal duidelijk wie zou opdraaien voor de kosten. 'Hopelijk is de Stichting Cul tureel Werk Texel bereid en voor de verdere toekomst wil men met Teso praten. Tenslotte heeft die er ook belang bij dat de toeristen enig amu sement wordt geboden.' Voor de eerste vrijdag in juli was om praktische redenen gekozen. Om een goede indruk te maken, moesten de korpsen nagenoeg volledig zijn. 'Dat is slechts gedurende een heel korte periode van het seizoen mogelijk. Men heeft te maken met winkeliers die niet eerder dan negen uur 's avonds beschikbaar zijn, met men sen uit de horecawereld die in de seizoendrukte niet gemist kunnen worden, met vakanties en tal van andere oorzaken, waardoor velen verhinderd zijn.' Wie er precies aan de Taptoe meede den, vermeldt de krant met. In een aankondiging wordt gesproken van vijf drumbands en drie fanfare korpsen, zodat moet worden aange nomen dat KTF, Excelsior en DEK meededen met zowel hun fanfare als hun drumband. Eén van de andere drumbands was Voorwaarts Mars uit De Koog, blijkt uit het opvallende onderschrift bij de geplaatste foto: 'De groothoeklens van onze fotograaf was juist niet groothoekig genoeg om vanaf de Raiffeisenbank alle voor het raadhuis opgestelde korpsen en drumbands op de gevoelige plaat te krijgen. (Onze welgemeende excuses aan "Voorwaarts Mars" uit De Koog Met de toevoeging: 'Bij alle critiek op het uiterlijk van ons raadhuis moet worden gezegd dat de gevel wél uit stekend voldeed als klankbord voor de musicerende korpsenDe andere drumband was waarschijnlijk die van de scouting. Margretha Sinclair De opzet was in grote lijnen gelijk aan die van alle volgende afleveringen (met uitzondering van die van deze week, toen de korpsen met meer opmarcheerden maar een vaste plek op de Groeneplaats hadden). De ver slaggever vond het jammer dat de korpsen wat dicht tegen de 60 me ter lange gevel van het raadhuis ston den, 'zodat ze in de enorme ruimte van het plein verloren gingen' Die ruimte werd vrijgehouden voor de 'bewegingsshows' van de drum bands. Het optreden was "goed en onderhoudend', met de kanttekening dat er 'nog wel wat meer show' had bij gekund. De organisatoren hadden beloofd daar het volgend jaar naar te streven, met onder meer één geza menlijk nummer van de tamboer korpsen. Een gezamenlijk optreden van de fanfarekorpsen werd volgens de aankondiging 'helaas' onmogelijk geacht, 'omdat met alle instrumenta riums gelijk zijn gestemd'. UIT 118 JAAR TEXELSE COURANT eten altijd tussen de middag warm. dat hebben we toen ook gedaan. Die kok sloofde zich voor ons uit. Onze kinderen eten niet zoveel, dus we bestelden en kregen een samenge steld menu. Nog ruim voldoende en zulke grote lappen kroepoek, dat je al bijna verzadigd was voor je aan het gewone eten begon. Maar het was goed en de prijs viel mee.' In de bad plaats meenden ze zelfs Jantje Smit te hebben gezien. 'We hadden bij gerucht vernomen dat hij op Texel was. We hoorden zijn muziek en vol gens mij zat hij in de auto.' Leuk uitstapje vonden ze een bezoek aan zwembad Molenkoog. 'Van het park konden we kortingskaartjes voor Calluna krijgen, maar met dit mooie weer is buiten lekkerder. Louise, hoe veel keer ben je van de glijbaan ge gaan?' 40 keer, antwoordt ze. Ze omschrijven het als een mooi zwem bad, met een leuk. beschut park er omheen. 'Ideaal en we hebben er patat gegeten. Uit een echte puntzak. Waar vindt je dat nog?' In het centrum van Den Burg bezochten ze diverse winkeltjes. 'We hebben er ansichtkaar ten gekocht en een schaapje', houdt de jongste een pluchen beest om hoog. 'De taptoe op dinsdagavond vonden we erg leuk.' Wel constateren ze dat ze nog niet veel duinen hebben gezien. Als de verslaggever hen de kaart van het Nationaal Park toont, blijken die er toch in overvloed te zijn. Het mooie weer blijkt de verklaring. 'We zijn vooral naar het strand geweest en hebben minder vaak dan we van plan waren op de fiets gezeten.' Op de vraag of ze nog eens terug willen naar Texel, klinkt een veelbelovend ja. 'Er is hier zoveel te doen.' Gerard Timmerman e gemeentehuis en de nog kale Groeneplaats vormden het decor van de eerste Taptoe. Reintje duikt op in gerst Meina Keijser van Ongeren wist woensdag niet wat ze zag, toen er uit een perceel gerst tegenover de aspergewinkel het kopje van een roofdier omhoog stak. 'Ik vond het er eerst best wel eng uitzien.' Toen ze naderbij kwam. bleek het een vos te zijn. Dat riep vragen op. 'Want die komen toch helemaal niet voor op TexelNog een paar stappen dichter bij bleek het om een opgezet dier te gaan. De vos is er kennelijk bij wijze van grap door een tot dusver onbe kende neergezet. Echtgenoot Bert Keijser heeft wel een vermoeden, maar wilde geen naam noemen. Ets Marsdiep Om de 'goede oude tijd' niet hele maal te vergeten, liet Kees Bakker uit Den Helder, lokettist bij TESO, door de Belgische kunstenaar H. Pauwels een ets maken van de Marsdiep om als ex libris te gebruiken. De kunste naar baseerde zich op een prentbrief kaart uit 1970, al is de bij het schip afgebeelde zeemeermin waarschijn lijk aan zijn fantasie ontsproten Texel betaalt mee aan De Stolpen Texel gaat een bijdrage van €150.000,- leveren aan het verbe teren van de N9 - Koedijk - De Stol pen. Doel is met behulp van on gelijkvloerse kruisingen de door stroming van het verkeer te bevor deren en de veiligheid te verbete ren. Het besluit kwam niet zonder slag of stoot door de raad. Met name Texels Belang verzette zich heftig tegen de bijdrage en had zelfs e-mails naar de overige fracties ge stuurd om ook deze partijen van goedkeuring af te houden. Een nieuwe wijze van politiek bednjven. waarbij - conform het duale stelsel - het college geen e-mail had ontvan gen. Burgemeester Geldorp had be grip, maar gaf wel aan dat het mak kelijker zou praten als ook zij de argumenten kende. Die kreeg ze te horen van Joop Groeskamp (TB). 'Dit is de ver van mijn bedshow.' Hij gaf aan dat de drukte op de wegen vooral wordt veroorzaakt door de groei van onder meer Heerhugowaard, War- menhuizen en Tuitjenhorn. 'Het is met ons probleem.' Uit eigen ervanng wist hij te vertellen dat het oponthoud spitsgebonden is en in de praktijk wel meevalt. Jan Koolhof (CDA) liet een heel ander geluid horen. 'Het bedrijfs leven heeft steeds meer moeite om naar Texel te komen. Er moet zo snel mogelijk wat aan dat knelpunt wor den gedaan.' Dat vond ook Frans Vis- man (D66), die ook voor solidariteit met de andere gemeenten pleitte. 'Bovendien wordt de drukte op de weg deels veroorzaakt door toeris tisch verkeer van en naar Texel, waar zij met om hebben gevraagd.' De PvdA was door de e-mail van TB wel aan het twijfelen geslagen, maar ver leende toch steun. Eric Hercules: 'Het gaat om consistentie van beleid en laten we hopen dat als we dichter bij huis eens een probleem hebben, zij ook ons helpen.' Dat probleem is er nu al, in de vorm van Den Helder. Maria van de Spek (WD) pleitte er voor het geld te gebruiken voor de aanpak van knelpunten in Den Hel der. 'Want de ingreep bij Schoorldam is een lapmiddel en daarvoor is Zaalvoetballers Het eerste zaalvoetbalteam van Texel'94 is door de KNVB ingedeeld in de 3de klasse 2. De Texelaars tref fen daarin onder meer drie teams uit Den Helder, twee uit Zuid-Schar- woude en één uit 't Zand. De volle dige indeling is als volgt: Texel'94 1 Hmksport LSW 2. Hoogtepunt FC 1 Karrewiel Boys 1. FC Mariene 4, Oldstars'77 1. Pellor 1, De Ruif 2, Sparta'67 2, TZV Den_ Helder 2 en WMC 1Texel'94 is het eerste Texelse zaalvoetbalteam sinds vele jaren dat in de regionale competitie uitkomt. Competitieleider Jan-Willem Boon maakt binnenkort de indelingen voor de Texelse competitie bekend. WW Met 75 jaar .hobbelt" deze motormuis ^steeds op zijn BMW. ^jaartjes "LEVEREN: ^9 voor 10.00 uur en ^9 vóór 17.00 uur. «OSTEN: 'fetot en met 3 regels, meer €1,65 (incl. i*» v°or al uw huis- iwlanten- Zeer groot gftent, Schorren- 318364. Lieve oppas gezocht voor mijn dochtertje van 7 jaar voor in de zomerva kantie. Tel. 06 38375034 (na 18.00 uur). Nu bij Mantje Schoenen!! Vele kinderschoenen voor de halve prijs!! Ruime collectie LCD en TV bij Service Center Texel, Laagwaalderweg 39 Boseend voor 2 pers €19.50. Sportpaviljoen Paal 33, www.paal33.nl Overbodige huisraad? Bel Effe Kieke. 06 53898264 Nieuw tel. nr. Pieter de Vries, Dé Fotograaf Tel 322887. Diverse siergrassen en bamboes van klein tot groot. Tuincentrum v/d Werve. Liesbeth Roeper uit vaartverzorging tel. 310952. Dag en nacht be reikbaar. www aardeenhe- mel.nl Bospaviljoen 't Turfveld is dinsdag t/m zondag geopend. Hairstyling Talou werkt op afspraak, di. t/m zat. Tel. 320473. Nu bij Mantje Schoenen!! Vele kinderschoenen voor de halve prijs!! Voor al uw schilderwerk binnen en buiten: Schil dersbedrijf Eschweiler. Tel. 315032. Te koop: 14 st. binnen deuren (stomp). Com pleet pakket. Info 06- 20203037. Bigband Texel Bigband Hengelo. Morgen om 21.00 uur in Question Plaza. Kunstnagels, manicure én de mooiste Nail-art. In de nagelstudio bij www.bo- dycaretexel.nl Opruiming! Gehele col lectie 25% korting. Bel hamels Co. Binnenburg Voor verkoop en onder houd gazonmaaiers: Toro- dealer Garage Dros. Tel 311611 Nagelstyliste llja voor acrylnagels en manicu- rebehandelingen. Bel voor info 06 29506664. Opruiming! Gehele col lectie 25% korting. Bel hamels Co, Binnenburg Voor al uw timmerwerk, degelijk en fraai: tim- merbrijf Piet Laan. Tel. 322100. Polarex? In De Waal? Kom 9 juli naar Sommel- tjespop! Verkoop en onderhoud van Landrover. Garage Dros, tel. 311 611 Iedere woe.avond vanaf 20 30 u. darttoernooi In Den Grooten Slock. De Texelse kerken feli citeren alle geslaagden met het behalen van hun diploma! T.k.: camper Bjr.2000. I.z.g.st. Tel 313657 06 22392472. Nu bij Mantje Schoenen!! Vele kinderschoenen voor de halve prijs!! 9 bandjes, live muziek in De Waal. Kom naar Som- meltjespop allemaal! Zaterdag Poundcake in De Compagnie Oude- schild. Aanvang 22.00 Satellietschotels vanaf €9.95 bij Service Center Texel, Laagwaalderweg 39 Open dag Sint Donatus. Zat. 25 juni 10-17 uur. Veel activiteiten voor jong en oud. Demo nieuwe kwark- machine. Info: 319 426. De Texelse kerken feli citeren alle geslaagden met het behalen van hun diploma! Bigband Texel Bigband Hengelo Morgen om 15.00 uur bij eetcafé Vin cent. Fjalraven wandel-/vrije- tijdsbroeken en shorts voor dames en heren. Mantje Sport. Weer volop leverbaar: 1e keus haardhout. Bel Den- nis Witvliet, tel. 319801. Winkel Verenigde Schil ders nu ook op zaterdag geopend van 8 00-12.00 Sla jezelf met voor je kop. Kom op 9 juli naar Som- meltjespop! Verkoop van gebruikte bromfietsen. Bruining, De Koog. (0222)317333 Wasmachine stuk? Bel voor een afspraak REGT Witgoed Service, 327707, Nollekoog 10. Durpermarkt v.a. 7 juli. elke donderdagavond. Nog plaatsen en/of kra men vrij. Info tel. 316441. Auto Service Centrum. Voor uw totale auto on derhoud. Tel. 315588 De Koopman Koerier. voor bedrijf en parti culier. Tel. 315001/06- 20073394. Bigband Texel en Big band Hengelo Zondag om 14.00 uur bij Paal 17 Nieuw! Drijfvesten voor kinderen tot 5 jaar. €59.98. Mantie Sport. Leki wandelstokken. Grote collectie Mantje Sport Verkoop en onderhoud van Nissan. Garage Dros, tel. 311 611. Iedere woe.avond vanaf 20.30 u darttoernooi In Den Grooten Slock. Voor reparatie leren jas sen of nieuwe voering naar Schoenmakerij Van Osch.Wegens omstandig heden geopend van 8.30 - 12.30 uur. Weverstraat 88 of Lieuwstraat 41 Den Burg, tel. 313901. Vriendinnen verwendag op 9/7 en 20/8. O.a. Spa- bad, lichaamspakking, lichaamsmassage. Info huidverz. praktijk In De Roos, 319449 Nu bij Mantje Schoenen!! Vele kinderschoenen voor de halve prijs!! De Texelse kerken feli citeren alle geslaagden met het behalen van hun diploma! Voor onderhoud van alle merken auto's. Garage Dros. tel 311 611 Te koop: nieuwe aardap pels.. waaronder Doré's. Worden ook bezorgd. L. Huisman, Kadijksweg 10 (De Veen). Tel. 06- 22030389. Te koop: gaasbak- ken Info: 319527 of 06- 29264068. Steek je kop niet in het zand. 9 juli is er in De Waal iets aan.de hand! 9 juli Sommeltjespop in De Waal met o.a. Po larex. Zaterdag Poundcake in De Compagnie Oude- schild. Aanvang 22.00 Te koop waterbed Softsi- der, 50% gestab 200x220 cm. Slechts €125,-Peter. 06 51609412. Reparatie met garan tie: tv. audio, video en cd. Rob's Techno Varia. De Ruyterstraat 24. tel 314350. Haardhout. gemengd eik, iep, beuk. es, etc. Handelsonderneming Eelke Kloosterman, tel. 0517-579592. Kippenmest tegen aan trekkelijke condities, ook biologisch. G,H. Platen, Ter Appel, 0599-584123/06- 22906921 Eureka, een begrip voor de bloemen- en planten liefhebber. Schorrenweg 20, tel. 318364. Dagenlang wachten op een monteur, dat hoeft met meer Bel 327707 REGT Witgoed Service www regtwitgoedservice.nl Zaterdag Poundcake in De Compagnie Oude- schild. Aanvang 22.00 uur. Nagelstyliste llja voor acrylnagels en manicu rebehandelingen. Bel voor info 06 29506664 Zeilen "Texelstroom" Met uw bedrijf op stap? Er even helemaal uit? Boekingen: 06 517 94992. www.texel- stroom.nl Open dag Sint Donatus. Zat. 25 juni 10-17 uur. Veel activiteiten voor jong en oud. Demo nieuwe kwark- machme. Info: 319 426. Afvalcontainers voor het afvoeren van puin. hout. bouwafval, vuilnis, e.d. Tatenhove Oudeschild, tel. (0222)313809 www.deluchtverfrisser. nl Stoppen met roken Tegelzetbedrijf Tema- tex voor al uw tegels, tegelwerk en advies. Pe ter Witte, 311242. www tematex nl Voor reparatie audio/vi- deo/witgoed met 3 maan den garantie Service Center Texel - 311 777 - Laagwaalderweg 39 Bij de Reuzeaardbei in 't Noorden volop verse aardbeien, ook zelf pluk ken, 7 dagen van 9.00- 21.00 uur, zelfbediening. Schorrenweg 32 a. Oos terend, tel 06-53798086. Uitgebreide, originele kaart en een dagelijks wisselend culi 3-gangenmenu. Res taurant Bos en Duin, tel. 315541. Je weet dat je goed zit met Bremer achter je' Assurantiekantoor Bre mer. Oosterend. tel. 0222- 318221. Deuter-Fjalraven-North Face-Jansport rugzak ken, v.a. 10 liter inhoud (wandelsport) Mantje Sport. Gevraagd: scholieren voor vakantie en/of week ends (het hele jaar). Div. werkzaamheden. Bloem bollen en bolbloemenkwe- kerij Fa Terpstra. 319527/ 06-29264068.

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 3