v I Borrelbus nu ook via Oosterend en Oudeschild ii Speciale acties tegen drank- en hardrijden .TEXELSE J C0URANT- J}edrijvig/?«4 Opknapbeurt Burgwal voltooid Laatste hand aan Dokter Wagemaker Als onderdeel van de diverse maatregelen in het belang van rust en vei- igheid in het seizoen zal ook deze zomer weer nachtvervoer per bus snuit De Koog worden aangeboden. Naast het groepsvervoer dat da- jelijks wordt georganiseerd door de exploitant van de discotheken lanze en De Toekomst wordt op de zaterdagen van 25 juni tot en met iaugustus nachtbusvervoer verzorgd door Texeltours. Deze bus ver- ïktom 3.15 uur bij de Lidl aan de Nikadel en gaat via Den Burg en onodig de noodcamping langs De Waal, Oosterend en Oudeschild. De edoeling is dat niet alleen toeristen maar ook de in genoemde dorpen (oonachtige Texelse stappers er gebruik van zullen maken en de borrel- us daardoor beter wordt benut dan in de afgelopen jaren. De kosten lijn drie euro per persoon. VRIJDAG 24 JUNI 2005 bor de rest zullen de ordemaatre- ;len grotendeels gelijk zijn aan die sn vorige jaren. Vrijdag werd hier- .•ervan gedachten gewisseld tijdens ;t driehoeksoverleg dat aan het Jegm van elk zomerseizoen wordt I shouden. Deze keer werd hieraan selgenomen door officier van justi- M. van den Heuvel, beleidsmede- sker van het openbaar ministerie van Velzen. afdelingshoofd N. (odder van de politie Den Helder/ •xei, groepschef J. Kamperman van «politie Texel, politieman M. Men- |k, burgemeester Geldorp en de meentelijke beleidsmedewerkers mvan Schalk en Mare Oosterdijk. dens een bezoek aan De Koog ;rden ook Rein Stam van Konink- (eHoreca afdeling Texel en Horeca- iisngen De Koog en hulpstrandvon- Maarten Boon bij het overleg aftrokken. V s als vorig jaar zullen de orde- aa:regelen vooral gericht zijn tegen jressie en geweld, het dealen van ujs. glas en alcohol op straat, la- aai, wildplassen, vernielingen en gewenste intimiteiten. Aan dit rij- is nu ook 'beledigingen' toege- sgd. Speciale acties zijn dit sei- %Bi1 oen te verwachten tegen alcohol in het verkeer en hardrijden. De (tech nische) voorbereidingen zijn inmid dels grotendeels voltooid. Op ver zoek van taxiondernemers zijn op het parkeerterrein bij de Lidl twee invali denparkeerplaatsen verplaatst zodat die plekken als taxistandplaats be schikbaar komen. Het eenrichtings verkeer is opgeheven. De tijdelijke urinoirs zijn er ook weer: twee bij de taxistandplaats en een op de Brink voor het politiebureau. De dorpswacht, die nu alleen op za terdagavond actief is, zal in het 'echte' hoogseizoen dagelijks pa trouilleren. Het aantal patrouilles va rieert van twee op de avonden in het voorseizoen tot zes op de zaterdag avonden in het hoogseizoen. Vorig jaar werd begonnen met het tevens in de gaten houden van de woon straten ten zuiden van de Brink. Dat zal ook nu gebeuren. Hier is €5.000.- voor uitgetrokken. Dat bekent dat op de vrijdag- en zaterdagavonden tus sen 22 juli en 13 augustus twee extra dorpswachten worden ingezet voor alleen de Brink, Kaapstraat, Ruys- laan, etc. Omdat vorig jaar de proef met de 'verlengde dorpswacht' (na sluitingstijd verzorgd door twee por tiers van horecabedrijven) succesvol is verlopen, wordt er dit seizoen mee doorgegaan. Het strand tussen paal 18 en 21 zal tussen 1 juli en 31 au gustus van 24.00 tot 6.00 uur zijn af gesloten om vernielingen te voorko men. De maatregel geldt voor de gedeelten waarop huisjes staan. Plezierig en veilig Het gemeentebestuur heeft met de illusie dat door genoemde maatrege len elk incident wordt uitgesloten, maar meent dat het mogelijk is een aanvaardbare toestand te verkrijgen. Veel hangt af van de attentie van het publiek. Als er wat mis gaat, moet dat worden gemeld. Als het gaat om ka pot straatmeubilair, afval, verkeers borden of defecte straatverlichting kan dat bij de servicebalie van het raadhuis, telefoon 362111. Andere meldingen die te maken hebben met openbare orde kunnen worden door gegeven aan Rom van Schaik (tel. 362151) of Mare Oosterdijk (te. 362247). Als direct ingrijpen nodig is. zoals bij geweld en vernielingen moet de politie worden gebeld: 112 'als elke seconde telt' en 0900-8844 in andere situaties. Burgemeester Joke Geldorp: 'We moeten er met zijn allen aan blijven werken. Denk nooit dat het toch niet helpt, maar sla direct alarm als er wat mis gaat. zeker in geval van geweld of vernielingen. Als wij mets horen, kunnen we ook niets doen. We hebben er allemaal belang bij dat het seizoen voor iedereen aan genaam verloopt. Plezieng en veilig, dat moet het doel zijn van iedereen en alle organisaties die bij De Koog betrokken zijn. Maar in een gebied waar zoveel mensen komen, kun je natuurlijk niet alle overlast uitsluiten. We vragen daarom van iedereen enige acceptatie.' Oe Waerden heeft meer geld nodig e aantal mensen met schulden izij niet meer kunnen afbetalen, op Texel nog harder dan el- in het land. Organisatie De len (vroeger Begeleid Wo- die zich bezighoudt met 'hulpverlening aan mensen [psychosociale problematiek, daardoor niet meer genoeg it huidige budget, zodat een itlijst is ontstaan. fnw,zullen de raad voorstellen de «often van 2004 en 2005 (totaal 9.000, - aan te zuiveren en ingaand gend jaar een extra bijdrage van 2-000, - beschikbaar te stellen, "Ta De Waerden dan over een bud- iran €20.000, - beschikt. VERVOLG VAN PAGINA 1 Strijbosschool Wit toch niet is gelukt, heeft meer- fe oorzaken. 'Ouders kozen bij- Ifbeeld voor een andere school dat hun kinderen vriendjes op een fee school hebben. Maar wat ook fetisdat er in het voedingsgebied 5'onze school het van moet heb- Himder jonge kinderen zijn.' Toen niet lukte om boven de 23 uit te fel is m april een ouderavond £d. 'Daarin hebben .de ouders ^toekomstscenario's geschetst: te waarin er per 1 oktober wél 23 feen zijn en de Strijbosschool I®®1 paar jaar blijft bestaan en te waarbij we de norm niet halen de school per 1 augustus 2006 Het effect was dat een aantal is besloot door te gaan tot de 'mg van de school en met elkaar school af te bouwen. Maar andere fes. die vonden dat de school te te smal werd, haalden hun d van school, met als gevolg dat 23 teerlingen zeker niet meer zal 'Kn gehaald.' Er volgden op- I* 9esprekken met de ouders, "3s uitkomst dat er komend jaar rangen overblijven. 'Met dat zal bet komende schooljaar '-on worden lesgegeven', bena- Posthumus. Dat kan omdat bij oirnatie en de bekostiging daar- "ordt uitgegaan van het afgelo- feiooljaar. Er gingen in bepaalde ten wel stemmen op om de versneld te sluiten, maar ge- 'debenodigde procedures is dat fe'baar. Van invloed was ook de vaneen groepje ouders, dat zich TT 'egen een snelle sluiting. J*" ik blij om, want anders tenouders die hun kind het laat- We' op deze school wilden la- ^rsneld naar een andere school zoeken en was er amper de .- "e d om af te bouwen. Nu we ^laar hebben, geeft dat ons ouders en leerlingen goed geleiden naar een andere De Waerden had in 1997 nog zes cliënten op Texel. Het afgelopen jaar was dat opgelopen tot 25 en recen telijk zijn er nog diverse bijgekomen. Zonder extra budget voor De Waerden dreigt voor de betrokken mensen huisuitzetting of afsluiting van water en energie. Klein groepje krijgt wel goed onderwijs Aan de kwaliteit van onderwijs heeft het niet gelegen op de Strijbos school. 'We hebben net een bezoek van de onderwijsinspectie achter de rug en werden onder meer geprezen voor de manier waarop wij omgaan met leerlingen die een leerprobleem hebben, waarvan we er relatief veel hebben op school', vertelt school directeur Kor Posthumus. Hij staat er voor in dat de leerlingen in Midden- Eierland allemaal een individuele leer route krijgen. Het krimpend aantal leerlingen is voor de onderwijs inspectie geen reden zich hierover uit te spreken. Volgens Posthumus zal ook met dertien leerlingen in het ko mend schooljaar de kwaliteit van de lessen niet in het gedrang komen. 'We blijven hier gewoon goed onder wijs bieden.' Verschil met dit jaar is wel dat de school krimpt van drie naar twee groepen en dat één docent op een andere Texelse basisschool gaat werken, zodat het per saldo voordelig uitpakt voor Texel. Besluit over wegbreedte verdaagd De gemeenteraad heeft het besluit over een minder strikt voorschrift in zake de breedte van toegangswegen verdaagd. Besloten werd het punt van de agenda te halen, omdat was afgesproken dat het besluit pas zou worden genomen na het bekend worden van de uitspraak van de Raad van State inzake het geschil tussen Dirk Kuip en de gemeente over de toelaatbare breedte van de toe gangsweg naar het groepsverblijf van Harry de Graaf bij de Pelikaanweg. Die uitspraak is er nog steeds niet. omdat de RvS de gebruikelijke ter mijn van zes weken onlangs met zes weken heeft verlengd. Een andere reden was dat Dirk Kuip over de kwestie inspraak wil bij de raad. Aan gezien inspraak alleen mogelijk is in een commissievergadering is beslo ten het punt op de agenda te zetten van de op 4 juli te houden vergade ring van de raadscommissie Grond gebied. Het definitieve besluit kan dan worden genomen in de raads vergadering van 23 augustus. VERVOLG VAN PAGINA 1 Petten college ren plaats te nemen. Het heeft niets met gebrek aan vertrouwen te ma ken, maar de neutraliteit staat ter dis cussie. Stap eruit', was haar advies. 'Als we nu met akkoord gaan met de voordracht, zou dat juist worden uit gelegd als een blijk van wantrouwen', pareerde Arthur Oosterbaan (GL). Volgens hem heeft het vliegveld juist nu een krachtig bestuur nodig. Hij beschuldigde WD en TB van het voeren van een 'laag bij de grondse politiek'. Dat kwam hem op een der mate felle reactie van Van der Spek te staan, dat Geldorp met een knal lende hamerslag ingreep Ze gaf aan als voorzitter van de NV Luchtvaart terrein veel op en neer Den Haag te reizen om 'de hete kolen uit het vuur te halen'. 'Het is onverstandig om iemand met ervaring en kennis ter discussie te stellen. Daarmee doet u de NV geen goed.' Ze kreeg steun van Jan Koolhof, bestuurder in de NV namens de aandeelhouders. 'Ze doet het perfect.' Het debat over de 'pet ten van het college' had Geldorp met belangstelling gevolgd. Fijntjes wees ze er op dat de raadsleden in zo'n discussie ook een blik in de spiegel moeten werpen, om te zien of de nevenfuncties die ze zelf bekleden al dan met op gespannen voet staan met het raadlidmaatschap. Zegel start met scootmobielen Veel bekijks gisteren voor Melle Ze gel en Nicolette de Vries. De eigena ren van Zegel Fietsen in de Parkstraat in Den Burg zijn gestart met de ver koop van scootmobielen en gister ochtend arriveerden de eerste vier modellen. Zegel is de eerste rijwiel zaak op Texel die met de particuliere verkoop van de elektrisch aangedre ven wagentjes begint Volgens Zegel kunnen ze een uitkomst zijn voor ouderen die moeilijker ter been wor den, maar via de Wet Voorziening Gehandicapten of de AWBZ met voor een indicatie voor een scootmobiel in aanmerking komen. 'Ze kunnen er hier eerst mee proefrijden en ze heb ben later ook de service in de buurt als er wat mee is.' De njwielhandel wil met de verkoop van scootmobielen inspelen op de toenemende vergrij zing op het eiland. De scootmobielen [LEKKER water schrt HET IS WEI LUXE HE ZEE ZO VOOR DE OËUR Mreyw F)MT00N Gom© 2V-ot-"2cJCT Dynamisch kustbeheer Vóór de restauratie: twee vervallen garages. Met het verbouwen van twee gara ges tot twee woonhuizen op de Burgwal in Den Burg heeft Jook Nauta een opmerkelijk project vol tooid. In totaal heeft hij in dit straatje vijf panden opgeknapt. Vier ervan zijn woningen, de vijfde is een gewezen timmerwerkplaats, tegenwoordig in gebruik als ont moetingscentrum Burgwal 37. 'Het is de afronding van een geheel. Die garages vielen nog uit de toon. Overigens waren het vroeger ook woningen. Rond 1960 zijn er garages van gemaakt. Ik had de eigenaar, de heer Koopmans uit Den Helder - die ook de snoepwinkel aan de voorkant in de Weverstraat in eigendom heeft - al eens laten weten dat ik geïnteres seerd was', vertelt de ondernemer, die volgens eigen zeggen een groot voorstander is van woningen in het centrum, die bovendien qua uiterlijk in de omgeving passen Toen bleek dat ook juwelier Martin Tromp beide woningen voor starters. garages wilde' kopen, besloten de twee dat samen te doen, om zo doende de prijs met te veel op te drij ven. Ook Tromp heeft zich in de afgelopen jaren niet onbetuigd gelaten. Bij el kaar opgeteld hebben beide onder nemers vijftien nieuwe woningen ge creëerd. Deze zijn allemaal gesitu eerd op en rond de Burgwal. 'Ook de woningen boven café In den Grooten Slock en de schoenmaker horen daarbij', aldus Nauta. Dat het ook echt extra woningen zijn, die in de plaats komen van (ongebruikte) bedrijfsruimte, vervult hem met trots. 'En het is leuk dat ze niet ten koste gaan van het contingent dat de ge meente van de provincie mag bou wen.' De nieuwste huisjes zijn vooral be doeld voor starters en huishoudens die uit twee personen bestaan. De vraagprijs bedraagt €185.000,-. vrij op naam. Voor één van de twee heeft zich inmiddels een gegadigde aange diend. Beursplein op pad voor rode vuurpijl Een onnodig afgeschoten rode vuur pijl heeft gistermiddag de Beursplein 5 in actie gebracht. Een opvarende van een catamaran van de zeilschool vuurde een rode vuurpijl af, om an dere catamarans in de buurt te laten weten dat hij vanwege moeite met wind naar de kant ging. De vuurpijl werd ook gezien vanuit een voorbij vliegende helikopter, waarna het reddingscircuit in werking werd ge steld. De Kustwacht alarmeerde de KNRM dat er een schip in nood was. waarna de reddingboot uit De Cocks- dorp in gereedheid werd gebracht. Volgens schipper Charles Douma was de bewuste catamaran alweer bij het strand toen de Beursplein het strand op werd gereden. 'We zijn daarna voor de zekerheid toch maar even het water ingegaan om te kijken of alles in orde was.' moeten worden opgeladen via het lichtnet en kunnen op een volle accu 35 tot 50 kilometer ver komen De wagens worden niet verhuurd. Zegel is ook gestart met de verkoop van rollators Het eerste demonstratie model werd gisteren al meteen ver kocht. Fulltime griffier al besloot de raad de 18 uur per week automatisering vervulde, werd het die voor deze ondersteunende func- Was het werk van raadsgriffier tot tie bestond uit te breiden naar 36. dusver een functie die Marit de Porto Omdat De Porto, naast haar werk als in deeltijd vervulde, per 1 juni is het griffier, binnen de gemeente ook de voor haar een fulltime baan. Vorig jaar taak van coördinator informatica en overige griffiewerk door een uitzend kracht vervuld Dat deel is nu ook overgenomen door De Porto. Nog een kleine week en dan komt hij naar Texel. Op de Scheldewerf in Vlissingen wordt deze dagen hard gewerkt om de nieuwe Dokter Wagemaker in gereedheid te bren gen. De afgelopen dagen werd de nieuwe veerboot onder meer voor zien van 1750 zwemvesten die ach ter rolluiken in de salon komen te lig gen. Net als op de Schulpengat en de Molengat is er voor iedere passagier een reddingsvest aanwezig voor het geval zich een calamiteit zou voor doen. De nieuwe boot arriveert naar verwachting donderdagavond. Vrij dag wordt hij officieel gedoopt door de 73-jarige mevrouw Fedder-Jans- sen, een kleindochter van TESO-op- richter Adriaan Wagemaker. De doop vindt plaats om 15.45 uur aan de onderhoudskade. Op zaterdag en zondag kan iedereen de boot bezoe ken. Op zaterdag is dat mogelijk van 14 00 tot 17.00 uur en op zondag van 11 00 tot 17 00 uur De komende weken gaan de vaarploegen van TESO oefenen met de nieuwe veer boot. Bedoeling is dat hij van vnjdag tot en met maandag als reserveboot wordt ingezet. l»/te?O|)pdltart'ke''sm09el''kv'a Reageren op dit artikel kan via ecourant.nl. www.texelsecourant.nl. Melle Zegel en Nicolette de Vries pakken de scootmobielen uit.

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 5