we TEXELSE C0URANT Excursies Country 50's Festival War of the Worlds en De Kameleon Film Agenda teso 1000 m vjan Keijsf VRIJDAG 24 JUNI 2005 f'ü;i mm :iv Staatsbosbeheer verzorgt vrij wel dagelijks rondleidingen door de Slufter, de Geul en de Muy. Opgave en inlichtingen bij EcoMare, tel. 317741. Zaterdag 25 juni: Om 9 00 uur begint een excursie door Waalenburg. Deelname kost €7,-. Leden van Natuurmonu menten betalen €4,-. kinderen tot 12 jaar €2,-. Aanmelden bij Eco Mare. Speciaal voor kinderen begint om 11.00 uur een excursie door de Geul. Deelname kost €4,- (tot 12 jaar), opgave en inlichtingen bij EcoMare. Om 11.00 uur begint een rondlei ding door het ambachtencentrum op het Wezenland in Den Burg. Deelname kost €4,-, voor aanmel den en inlichtingen, tel. 314180. Om 14.00 uur begint een excursie over de Schorren. Deelname kost €7.-. Leden van Natuurmonu menten betalen €4.-, kinderen tot 12 jaar €2,-. Aanmelden bij Eco Mare. Om 14.00,15.00 en 16.00 uur be gint een rondleiding door de Texelse bierbrouwenj aan de Schilderweg. Deelname kost €6,- (incl. cons.). Zondag 26 juni: Speciaal voor kindecen begint om 11.00 uur een excursie door de Geul. Deelname kost €4,- (tot 12 jaar), opgave en inlichtingen bij EcoMare. Om 11.00 uur begint een roofvogelexcursie. Deelname kost €6,-. Opgave en inlichtingen bij EcoMare. In de Beeldentuin (Oude Dijkje 4 nabij De Koog) begint om 11.00 uur een excursie. Deelname kost €3.-. Maandag 27 juni: Speciaal voor kinderen begint om 11.00 uur een excursie door de Geul Deelname kost €4,- (tot 12 jaar), opgave en inlichtingen bij EcoMare. Om 14.00 uur begint een excursie op schapenboerderij Lindehoeve (hoek Westerweg-Smitsweg, hal verwege Den Burg en Den Hoorn). Deelname kost €5,- voor volwas senen en €3,- voor kinderen t/m 15 jaar. Opgave bij EcoMare, tel. 317741, inlichtingen via www.delieuw.nl of tel. 312978. Dinsdag 28 juni: Speciaal voor kinderen begint om 11.00 uur een excursie door de Geul. Deelname kost €4,- (tot 12 jaar), opgave en inlichtingen bij EcoMare. Om 15.00 en 16.00 uur begint een rondleiding door de Texelse bier brouwerij aan de Schilderweg. Deelname kost €6,- (incl. cons.). Woensdag 29 juni: Om 9.00 uur begint een excursie over de Schorren. Deelname kost €7.-. Leden van Natuurmonu menten betalen €4,-, kinderen tot 12 jaar €2,-. Aanmelden bij Eco Mare. Om 11.00 uur begint een rondlei ding door het ambachtencentrum op het Wezenland in Den Burg. Deelname kost €4,-, voor aanmel den en inlichtingen, tel. 314180. Speciaal voor kinderen begint om 11.00 uur een excursie door de Geul. Deelname kost €4,- (tot 12 jaar), opgave en inlichtingen bij EcoMare. In de Beeldentuin (Oude Dijkje 4 nabij De Koog) begint om 11.00 uur een excursie. Deelname kost €3,-. Om 15.00 en 16.00 uur begint een rondleiding door dc Texelse bier brouwerij aan de Schilderweg. Deelname kost €6,- (incl. cons.). Om 20.00 uur begint een wad excursie. Deelname kost €4,50, opgave bij EcoMare. Donderdag 30 juni: Speciaal voor kinderen begint om 11.00 uur een excursie door de Geul. Deelname kost €4,- (tot 12 jaar), opgave en inlichtingen bij EcoMare. Om 11.00 uur begint een rondlei ding door het ambachtencentrum op het Wezenland in Den Burg. Deelname kost €4,-; voor aanmel den en inlichtingen: tel. 314180. Bij de Schuilhut achter de her vormde kerk van De Koog begint bij voldoende deelname om 14.00 uur een historische route en kerkentocht. Mensen zonder auto kunnen doorgaans met anderen meerijden. Deelname is gratis. SNACKS F3i t E5 Met hillbilly, western swing en vooral veel rockabilly ziet het er naar uit dat de liefhebbers van muziek uit de jaren vijftig uitste kend aan hun trekken komen tij dens het Country 50's Festival, dat zaterdag 2 juli voor de vierde keer in Den Burg wordt gehouden. Op het programma staan diverse optredens, zowel in de buitenlucht als in (vier) cafés. De toegang is overal gratis. Het festival begint om 14.00 uur met twee optredens in de buitenlucht. Op de Stenenplaats speelt All Shook Up, waarvan de in glitterpakken gestoken muzikanten een tomeloze energie uit stralen. Ze spelen rock 'n' roll uit de jaren vijftig, waarbij vooral de fans van Elvis flink worden verwend. Maar de band maakt ook graag uitstapjes naar country en jive. Het terras van Cinema Texel wordt bevolkt door Pair-a-Dice. dat op een eigen - ste vige - wijze invulling geeft aan het repertoire van country en rock 'n' roll. Ook nummers van rockbands als AC/ DC en Guns 'n' Roses speelt deze band vol enthousiasme. Om 22.00 uur barst het muziek spektakel los in de cafés. 'Een een voudig drumstel, een contrabas, een gitaar en driestemmige zang zijn de ingrediënten voor een spetterende show die de pan uit swingt', beloven de muzikanten van Howlin' Coyotes, die hun kunsten vertonen in In den Grooten Slock. De groep speelt een mengeling van eigen nummers en bekende en iets minder bekende nummers uit de jaren vijftig. De muziek van de 2-Tones is een mix van swing, jive, country en rockabilly uit de jaren veertig en vijftig. De groep, die eerder op het Bluesfestival in Den Burg actief was. treedt op in De Twaalf Balcken. Highway 54, te zien en te beluisteren in De Pilaar, is een stnngtrio uit het noorden van het land. Met alleen snaarinstrumenten, de zogenoemde Tennessee Two-in- grediënten, vertolken zij onder meer op het Sun-label opgenomen klas siekers van Johnny Cash, maar komt ook eigen werk aan de orde. El Rio Trio, ten slotte, verweeft ouderwetse rockabilly met nieuwerwetse riobilly. De band, die claimt Midden-Ameri kaanse wortels te hebben, treedt op in De Zwaan. Het festival wordt georganiseerd door de Stichting Muziekevene menten Den Burg, in samenwerking met Marleen Tërwindt van Marleen- Events. Meer informatie is te vinden op de website www.texelcountry.nl. Open dag Sint Donatus Zuivelboerderij Sint Donatus doet zaterdag mee aan de landelijke open dag van biologische boeren en tuin ders. Van 10.00 tot 17.00 uur worden verschillende activiteiten ontplooid. Nieuw is de kwark-afvulmachine, die speciaal voor Donatus werd ontwik keld door Smit Engineering uit Den Hoorn. Deze machine heeft een ar beidsintensief gedeelte van het productieproces overgenomen, zon der afbreuk te doen aan de ambach telijke manier van kwarkbereiding. Dit gedeelte van het bedrijf is normaal niet voor bezoekers geopend. Mezzo-sopraan en piano in concert Mezzo-sopraan Elsa Kal en pianiste Caroline Kuijpers verzor gen dinsdag 28 juni het derde zomeravondconcert in de reeks die wordt georganiseerd door de Raad voor het Zomerwerk van de Texelse kerken. Plaats van hande ling is de gereformeerde kerk op de hoek van de Elemert en de Keesomlaan in Den Burg. Caroline Kuijpers studeerde piano bij Polo de Haas aan het conservatorium in Utrecht. Nadat ze het diploma voor docerend musicus had behaald, stu deerde ze verder bij Matthijs Ver schoor aan de Amsterdamse Hoge school voor de Kunsten. In 1993 Met twee voorpremières trakteert Cinema Texel haar bezoekers woensdag op de nieuwste films. War of the Worlds van regisseur Steven Spielberg gaat over een bui tenaardse invasie en is gebaseerd op het gelijknamige boek van H G. Wells, geschreven in 1898. Het ver haal is al op verschillende manieren verteld: als hoorspel, film en musi cal. De radio-uitzending van Orson Welles zorgde in 1938 voor enorme paniek onder de Amerikanen, die zich met realiseerden dat het fictie was. Spielberg, die Tom Cruise strikte voor de hoofdrol, verplaatst het verhaal naar het heden en laat in de buurt van een Califormsch dorpje een gigantische meteoor landen. Een paar wetenschappers en een handjevol nieuwsgierigen komen kijken, maar ontdekken dat het ding te heet is om te benade ren. Lange tijd gebeurt er niks, tot dat ze een vreemd geluid horen. De meteoor gaat open en er verschijnt een buitenaards schip, dat alles zal vernietigen wat in de weg loopt. De andere voorpremière betreft het tweede deel van De Kameleon, over de Friese tweelingbroers Sietse en Hielke. die opnieuw een spannend avontuur beleven. Het verhaal gaat over een geld beluste aannemer, die een snelweg en een villawijk wil aanleggen. Dit project gaat ten koste van enkele boerderijen, maar ook van molen De Woudaap, het symbool van het dorp Lenten Al snel zijn de inwoners in rep en roer. Wanneer Marieke in het water wordt gegooid, waardoor haar astma ver ergert, komt de tweeling in actie. Maar of ze het dorp én het leven van hun vriendinnetje kunnen redden, is nog maar de vraag. Nieuw in de Texelse bioscoop is ook de thriller House of Wax. waarin Carly, Paige en hun vrienden op weg naar het grote universitaire footballkampioenschap op een on voorziene plek besluiten te over nachten. De volgende dag ontdek ken ze dat iemand aan hun auto heeft gesleuteld. Ze aanvaarden de uitnodiging met iemand mee te rij den naar Ambrose, het enige dorpje in de omgeving. Het blijkt het begin van een angstig avontuur. In de serie Filmganger 30+ draait dinsdag en woensdag het drama Nirgendwo in Afnka, over de joodse familie Redlich, die in 1938 van Duitsland naar Kenia emigreert. Walter Redlich, oorspronkelijk ad vocaat, gaat er op een boerderij werken als toezichthouder. Zij vrouw Jettel. afkomstig uit een nette familie, heeft veel moeite zich aan haar nieuwe leven aan te pas sen, maar hun verlegen dochter Regina bloeit helemaal op. Terwijl het huwelijk van haar ouders wan kelt. maakt Regina zich de taal en de plaatselijke gebruiken vlug eigen en vindt ze in de kok Owuor een goede vriend. Enkele andere films zijn gepro longeerd- De hoofdpersoon in Batman begins is Bruce Wayne, die als kleine jongen zijn ouders wreed voor zijn ogen vermoord heeft zien worden en als volwassen man be sluit een nieuwe persoon te worden, gevreesd door misdadigers: Batman! De tekenfilm Madagascar gaat over Alex de Leeuw en zijn vrienden, die de dierentuin Central Park Zoo ontvluchten om het wilde leven van New York te ontdekken, maar ongewild naar Afnka worden verscheept. De film draait in de ori ginele (Engels gesproken, Neder lands ondertitelde) en de Neder lands gesproken versie. Voor kinderen draait voor het laatst ook Robots, over de jonge tiener Rodney, die graag uitvinder wil wor den, maar in Robot City ontdekt dat de dure hightech robots de touwtjes strak in handen hebben en dat zijn idool is verdwenen. Maandag kun nen bezoekers zich laten verrassen met een sneak preview van een film die officieel nog niet uit is. In bioscoop De Kiekendief op vakantiecentrum De Krim draaien eveneens House of Wax en Mada gascar en bovendien de science fiction Star Wars Episode III en de animatiefilm Poeh's Lollifanten Film. behaalde ze èr het diploma voor uit voerend musicus. Daarnaast volgde ze masterclasses bij John Bingham. Als pianist speelt ze in verschillende kamermuziekensembles. Als consu lent hedendaagse muziek is ze ver bonden aan de Stichting Kunstzin nige Vorming Rotterdam. Elsa Kal studeerde aan de Amster damse Hogeschool voor de Kunsten. Ze kreeg les van Maria Rombouts- Suchèl, Peter Kooy (barokmuziek) en Eileen Fiss (lichte muziek). Ze volgde masterclasses bij Margreet Honig en Meinard Kraak en studeerde verder bij Herman Woltman. Kal heeft een omvangrijk en veelzijdig repertoire en verleende medewerking aan koren en bij theater- en operaproducties. Tevens werkte ze samen met diverse ensembles, waaronder het Kodaly Trio, waarmee ze onder meer in het Concertgebouw optrad en radio-op namen maakte voor de Concert zender en de NCRV. Ze heeft een ei gen lespraktijk en componeert muziek, met name voor kinderen. Op het programma staan dinsdag werken van Ravel, Dvorak, Bartók. Manuel de Falla en anderenHet con cert begint om 20.15 uur. De toegang is gratis. Na afloop wordt een inza meling gehouden ter bestrijding van de kosten. Zeilers varen Tuusrondje Voor catamaranzeilers die de Ronde om Texel hebben gemist of er ge woon niet genoeg van kunnen krij gen, houdt de Cocksdorper Kustzeil- veremgmg zondag haar traditionele Tuusrondje. In tegenstelling tot de 'echte' ronde, is het Tuusrondje een toertocht. De zeilers bepalen hun ei gen Na om 10.00 uur de briefing in het clubgebouw te hebben aange hoord. gaan de zeilers op weg. Daar, bij paal 33, hebben ze geen last van de branding. Na de lunch in paal 9 zullen ze uiteraard wel de golven moeten trotseren om aan de terug weg te kunnen beginnen.. Na afloop wordt op het strand bij paal 33 een Chinese maaltijd geserveerd. LANGE T ERMIJNAGENOA op WWW "TEXELSECOURANT NI. Vrijdag 24 juni: In de hervormde kerk in Den Burg begint om 20.00 uur het zomer- concert van het Texels Vrouwenkoor. Van 20.15 tot 22.00 uur bezichtiging boothuis KNRM-station De Cocks- dorp. De reddingwinkel is geopend en er worden films over de redding maatschappij vertoond. De Eastender Honeybee Hoppers uit Oosterend houden een linedance- avond in dorpshuis De Bijenkorf. Aan vang 20.30 uur, toegang gratis. In Cinema Texel draaien de onder titelde versie van Madagascar (aan vang 16.00, 19.15 en 21.30 uur), de Nederlands gesproken versie van Madagascar (16.15 uur), Batman begins (19.00 uur) en House of Wax (21.45 uur). Zaterdag 25 juni: Boogschutters uit het hele land ko men om 10.00 uur bijeen voor de tweedaagse Texelronde. Deze wordt gehouden op het terrein achter schietsportcentrum Odysseus in Den Burg. Zuivelboerderij Sint Donatus aan de Hoornderweg houdt van 10.00 tot 17.00 uur open dag. Agrarische natuurvereniging De Lieuw en Carlo Veeger openen van daag de deuren van de 'bezoek- boerderij'. Tussen 11.00 en 16.00 uur zijn belangstellenden welkom op de Lindehoeve (hoek Westerweg- Smitsweg). Van 11.00 tot 12.00 uur wordt op de Texelse golfbaan op De Krim nabij De Cocksdorp een introductieles golf gegeven. De werkplaats van het Maartenhuis aan de Ruijslaan nabij De Koog houdt van 11.00 tot 15.00 uur open dag. Er zijn diverse activiteiten. Om 15.00 uur begint in eetcafé Vin cent aan de Grensweg een gezamen lijk optreden van Big Band Texel en Big Band Hengelo. De toegang is gra tis. Om het MAB-crossterrein in Eierland wordt vandaag en morgen een motor cross-trainingsweekend gehouden. Om 20.00 uur begint op de kartingbaan aan de Akenbuurt nabij Den Burg een clubavond van Modelracing Texel. Er wordt een groepsfoto gemaakt. Het kamerkoor Oktoich uit Amster dam geeft een concert in de katho lieke kerk in Den Burg. Op het pro gramma staan werken van de Russische componisten Rimsky- Korsakov en Tsjaikovski. Het optre den is georganiseerd door de voorzit ter, de oud-Texelse Saskia Fonds, en begint om 20.00 uur. De toegang is gratis. Na afloop wordt een vrijwillige bijdrage gevraagd. Om 21.00 uur begint in Question Plaza in Den Burg een gezamenlijk optreden van Big Band Texel en Big Band Hengelo. De toegang is gratis. In Cinema Texel draaien de Neder lands gesproken versie van Robots (aanvang 13.45 uur), de Nederlands gesproken versie van Madagascar (14.00 en 16.15 uur), de ondertitelde versie van Madagascar (16.00.19.15 en 21.30 uur) en Batman begins (19.00 en 21.45 uur). In bioscoop De Kiekendief op vakantiecentrum De Krim draaien Poeh's Lollifanten Film (aanvang 14.00 uur). Star Wars Episode III (16.00 en 19.00 uur) en House of Wax (21.45 uur). Zondag 26 juni: Op het terrein achter schietsport centrum Odysseus in Den Burg be gint om 9.00 uur de tweede dag van de Texelronde voor boogschutters. Op het terrein van zwemparadijs Calluna aan de Schumakersweg na bij De Koog wordt van 9.00 tot 13.00 uur kofferbakmarkt gehouden. Catamaranzeilers varen vandaag het Tuusrondje. De briefing is om 10.00 uur in het clubgebouw van de Cocksdorper Kustzeilvereniging bij paal 33. Bij de Worsteltent aan de Smitsweg nabij Den Burg begint om 14.00 uur een optreden van de folkband The Butterfly Clan. Toegang gratis. Om 14.00 uur begint op het strand bij paal 17 een gezamenlijk optreden van Big Band Texel en Big Band Hengelo. De toegang is gratis. Om 14.30 uur begint in de hervormde kerk van De Waal de intrededienst van dominee Klaassen, de nieuwe predikant van de hervormde ge meente Waal, Koog, Den Hoorn. In Cinema Texel draaien de Neder lands gesproken versie van Robots (aanvang 13.45 uur), de Nederlands gesproken versie van Madagascar (14.00 en 16.15 uur), de ondertitelde versie van Madagascar (16.00,19.15 en 21.30 uur) en Batman begins (19.00 en 21.45 uur). In bioscoop De Kiekendief op vakantiecentrum De Krim draaien Poeh's Lollifanten Film (aanvang 14.00 uur). Star Wars Episode III (16.00 en 19.00 uur) en House of Wax (21.45 uur). Maandag 27 juni: De protestantse Waddenkerk in De Cocksdorp is van 13.30 tot 16.30 uur open voor bezichtiging. Vrijwilligers vertellen over het meer dan 150 jaar oude gerestaureerde gebouw. In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn wordt van 14.00 tot 16.30 uur een rommelmarkt gehouden ten bate van de restaura tie van het Hoornder kerkje. Het fanfarekorps en de percussie groep van Excelsior treden vanaf 19.30 uur op bij basisschool De Ak ker in Oosterend. In dorpshuis De Hof in De Koog be gint om 19.30 uur een bridgedrive. Deelname €2,50. Inlichtingen bij P. Hopman, tel. 312523. In buurthuis Bethel in Zuid-Eierland begint om 20.00 uur een hoorzitting met de raadscommissie Grondge bied over het ontwerp-bestemmings- plan Midden- en Zuid-Eierland. In café De Twaalf Balcken in Den Burg begint om 20.00 uur een (snel)- schaaktoernooi. Deelname staat open voor iedereen. Om 20.00 uur begint in de hervormde kerk van De Koog een dia-avond over Texel. Toegang €1,20. In het gebouw van Kotex aan het Paelwerck in Den Burg begint om 20.00 uur een open klaverjasdrive. Deelname kost €3,50 per koppel. In Cinema Texel draaien Batman begins (aanvang 19.00 uur), de ondertitelde versie van Madagascar (19.15 uur). House of wax (21.45 uur) en een sneak preview (22.00 uur). Dinsdag 28 juni: De protestantse Waddenkerk in De Cocksdorp is van 10.30 tot 16.30 uur open voor bezichtiging. Vrijwilligers vertellen over het meer dan 150 jaar oude gerestaureerde gebouw. Mariska Witte en Henk Veldhuizen presenteren vanaf 13.30 uur in de G„« indoor uitw. Spelen, klimmen, klauteren, glijden en springen. Dagelijks van 10.00 tot 18.00 uur. Ook voor kinderfeestjes De Krim Postweg afslag 33 De tocht F .kinderspeelparadijstexelnl Afvaart dagelijks (behalve zondt omio>°en 1400uur. €8,-pe persoon, kinderen 3-10 jaar Cf kantine van de OSG de resultater hun onderzoek 'Kleinschalig w op een woon-zorgboerderij vooriyn,f en matig dementerenden op Ts Wj Utopie of werkelijkheid?' Een smid geeft vandaag en woe dag van 14.00 tot 16.00 uur eem monstratie in het Agrarisch en\\i Museum in De Waal. In De Witte Burcht in de Molens# in Den Burg wordt van 18.30tol23 lllen uur een informatiebijeenkomst; houden over schizofrenie, fci gang is gratis. «gei Om 19.00 uur begint op de wil use baan aan de Haffelderwegeer« wn strijd van Wielervereniging Tei? In dorpshuis De Bijenkorf mOo mno end begint om 20.00 uur een t ting met de raadscommissie I gebied over het vooron bestemmingsplan Oosterend Bng Om 20.15 uur begint in de gere Wer meerde kerk van Den Burgeeni Kier cert van Elsa Kal (mezzosopras spie Caroline Kuijpers (piano). De ros is gratis, na afloop wordt eemnz ling gehouden. In Cinema Texel draaien Nirgl in Afrika (aanvang 19.00 u ondertitelde versie van Mada (19.15 uur), House of wax (21.41 en Batman begins (22.00 uur) TESO zet in en rond het wee* geregeld twee boten in en v? dan ieder half uur een afvaartJ vanuit Den Helder als vanafTexel gebeurt vandaag (vrijdag) tot uur, zaterdag en maandag van tot 16.00 uur en zondag van 14J 20.00 uur. Desondanks moeten mobilisten rekening houdeil wachttijden. Die kunnen vai|^^ Den Helder tussen 13.00 en 18 oplopen tót een uur. Zaterdij in Den Helder tussen 8.00 en uur mogelijk een half uur wore wacht. Nadere informatie kanj verkregen via tel. 0222-3696T mail info@teso.nl. De veerdien ook een eigen website: www* Hoogwater I te Oudeschildp Vr. 24 10.55 en 23l Za. 25 11.34 en Zo. 26 0.25 en Ma. 27 0.55 en Di. 28 01.35 en Wo. 29 02.30 en j Do. 30 03.20 en Vr. 01 04.10 en Kijken naar nachtvlinders Wie gaat er nu midden in de nacht het bos in, gewapend met een pot stroop? En wie spant er een laken in zijn achtertuin en zet er een felle lamp bij? Kenners van nachtvlinders vin den dat heel gewoon. Ze doen het om beestjes met namen als aangebrande spanner, huismoeder, lieveling en groot avondrood te lokken. Tijdens de eerste Nationale NachtvlinderNacht, up vrijdag 1 juli, laten ze ook publiek kennismaken met nachtvlinders en de manieren om ze inventariseren. Tegelijkertijd verzamelen ze zo veel mogelijk gegevens van de dieren. In Nederland komen ongeveer 2000 Excelsior geeft zomerconcert Het fanfarekorps en de percus siegroep van Excelsior geeft maan dag 27 juni een zomeravondconcert op het schoolplein van De Akker in Oosterend. Het optreden begint om 19.30 uur en duurt ongeveer een uur. nachtvlinders voor, veel meer dan de 70 soorten dagvlinders. Op Texel gaan vlinderkenners van 22.30 tot circa 2.00 uur aan de slag in de Den nen. in de buurt van bospaviljoen 't Turfveld. Meer informatie kan worden ingewonnen via tel. 314538. Aan het strand is het ongeveer een hoogwater Zondag 26 juni gaat de a*® 05 15 uur en onder om 22.11 uur vrtww springtij: dinsdag 28 juni laatstekw8» derdag 30 iuni doodtij tenten, (sta) caravans onderdelen, accessor gasvulstation, kamp# uitrustingen, reparaties Ook ruitersportartikel Kampeercent' Spinbaan 14 - Den Burg Tel CS"

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 6