'Luister naar de stilte' fl Scholieren Beslan komen bij op Texel wéét. 1 .TEXELSE 3 COURANT" Nieuwe dental car nagenoeg klaar Texeltruck bij Luchtmachtshow Zand en zee op het web Familieberichten 40 4o DINSDAG 28 JUNI 2005 (jaarnu bekend is geworden, heeft vakantiepark De Krim afgelopen week onderdak geboden aan zo'n twintig kinderen uit Beslan in de Russische deelstaat Noord- Ossetië. De kinderen zijn leerlingen School Nummer 1, de basis school die op 1 september vorig jaardoorzo'n 30 Tsjetsjeense ter- ronsten werd gegijzeld. Bij dat drama kwamen ruim 330 kinderen en volwassenen om het leven en raakten honderden anderen ge wond. Wereldwijd werd geschokt jereageerd op het gruwelijke jrama en kwamen verscheidene lulpacties op gang. Ook in ons land liet het lot van de egijzelde kinderen en hun familie den met onberoerd. Hildo Bos. dia- en van de Russisch-orthodoxe to fcdaaskerk in Amsterdam, startte en actie op om (een deel van) de kinderen een onbezorgde vakantie te bezorgen, in een beschermde omge ving. Zijn keuze viel op Texel. Via pro leet Glazen Ogen, refererend aan de uitdrukkingsloze blik in de ogen van veel jeugdige gijzelaars, werd geld ingezameld. 'Via de VW zijn wij be naderd'. vertelt parkmanager André van der Vliet. 'De kinderen, in de leef tijd van tien tot veertien jaar, moes ten een fijne vakantie hebben in een veilige omgeving, waarbij het vertrou wen in volwassenen hersteld zou kunnen worden en contact kon wor den gelegd met Nederlandse kinde ren.' Belangrijkste voorwaarde was echter dat er absoluut geen media- aandacht voor de groep kinderen zou zijn. De keuze viel op De Krim, om dat dit bedrijf naast verblijf ook ge schikte accommodatie kon bieden voor groepsbijeenkomsten in afge schermde zaaltjes. Niettemin hebben de kinderen volgens Van der Vliet veel In gezelschap van de Amsterdamse scholieren ontstaken de Russische kinderen een kamp vuur op De Krim. activiteiten ondernomen die ook an- school Oostelijke Eilanden, dere groepen tijdens schoolreisjes aangesloten bij de Russisch-ortho- doen. Verder kreeg de groep, waar bij ook ouders aanwezig waren, be zoek van de Amsterdamse basis- doxe kerk. De kinderen van de hoog ste groepen van deze school brach ten cadeautjes mee voor de Russische kinderen en er werd een kampvuur gestookt. Initiatiefnemer Bos fungeerde de gehele week als tolk. Zondag vertrok de groep weer nchting Beslan. De nieuwe dental car van de Stich ting Jeugdtandverzorging Texel is nagenoeg klaar. De jeugdtandarts- wagen, die de afgelopen maanden in het Drentse Westerbork is opge bouwd en ingericht, vervangt vanaf komend schooljaar de huidige ver ouderde dental car. Zowel de wagen als de apparatuur in de behandelkamer volledig nieuw. Door onzekerheid over de financie ring was er vorig jaar even sprake van om bestanddelen van de verouderde apparatuur uit de huidige dental car in de nieuwe wagen te plaatsen. Daar heeft de stichting vanaf gezien. 'An ders blijf je het paard achter de wa gen spannen, omdat je dan later de len van de apparatuur zou moeten vervangen', aldus Dick van Barne- veld. De kosten van de nieuwe wagen be dragen in totaal €160.000.. De stich ting was aanvankelijk uitgegaan van €150.000.Mede door de keuze voor volledig nieuwe apparatuur is het eindbedrag iets hoger uitgevallen. Van Barneveld: 'We zijn nu op zoek naar een sponsor om dat bedrag van tienduizend euro nog te overbruggen. Het levert ons hoofdbrekens op, maar we hebben nu wel een wagen die tot in de kleinste details goed is uitgewerkt en waar we zeer tevreden over zijn.' De tandartsen en de tandartsassistentes die gebruik ma ken van de huidige dental car gaven de stichting tijdens de voorbereidin gen de nodige adviezen voor de nieuwe wagen. De bestuursleden Herman Wellens. Dick van Barneveld en Harry Ran bezochten recent Westerbork om de vorderingen van de werkzaamheden te bekijken. De nieuwe dental car is voor meer dan eenvierde door Texelse organisaties gefinancierd. De Raboton heeft €12.500,- gedoneerd, de emeente €12.000,-, de Stichting tot steun aan de vereniging van het Groene Kruis €10.000,-, TESO €7.500,- en de Stichting Rab €1000.-. Daarnaast betaalde de stichting een deel uit ei gen middelen en kon ze een bedrag lenen bij een organisatie, die zichzelf nog niet bekend wil maken. 'Die was bereid ons een bedrag tegen drie procent rente te lenen', aldus Van Barneveld. De nieuwe dental car maakt vanuf volgend schooljaar in plaats van de oude zijn ronde langs de basisscholen, zodat twee keer per jaar de gebitten van de Texelse basisschoolleerlingen worden ge controleerd en behandeld. exel als gebied dat door zijn u'mte en rust bij uitstek geschikt voor bezinning. Als zodanig is et eiland ontdekt door dominee ornelis Frank Klaassen, die Midagmiddag in de kerk van De ^a! werd ingezegend als predi- antvan de Hervormde Gemeente Koog en Den Hoorn. 'Ga de jtuurin om de stilte te horen', zo sloot hij zijn eerste preek. preek was gebaseerd op het fieppingsverhaal uit Genesis dat in bijzondere vertaling van de srdense Bijbel eerder in de dienst ■rd voorgedragen. De nieuwe pre- kant werd bevestigd door de hem f/nende dominee Vroegindeweij die Erbij de handoplegging uitvoerde, sassen kreeg na afloop een warm teal in dorpshuis De Wielewaal, •nens de kerkenraad van Waal, og en Den Hoorn bracht Piet nader de groeten over van domi- Robert Blauw van de classis naar. Blauw heeft het wonen en iten op Texel zelf als aangenaam aren en kon zijn collega dus van •ie «I ®'e'lcl'eren- 00 j «Izend naar de Zeeuwse achter- 1 jr. van de nieuwe predikant ver- nte Schneider dat Klaassen met Luctor et Emergo-mentaliteit in Jrroinatie met de spreekwoordelijke rgheid zeker zal scoren op Texel, tóe omdat hij heeft getoond mak- Ik contacten te kunnen leggen. Sdat laatste betreft had Schneider voor de omgang met nieuwe hervormde predikant hele maal zitten. Immers, hij heeft les ge had van de vermaarde doopsgezinde professor Sjouke Vooistra en zijn Tsjechische vrouw Alena Tesarova was, net als Visman, werkzaam op de ING-bank. Dat Klaassen in zijn eerste preek even de draad was kwijtge raakt en dat zelf direct bekende, vond Visman een blijk van eerlijkheid, een voorbeeld voor (lokale) politici die ook wel eens de draad kwijtraken. Hartelijke woorden kwamen ook van Roel Klaassen namens de Raad van Kerken op Texel die onder meer het godsdienstonderwijs op de scholen organiseert en de nieuwe predikant meteen een taak in de Jan Drijverschool toewees. Ook pastor Eduard Moltzer, namens het Texels Theologen Convent en de rooms- katholieke parochie Texel, had wat verplichtingen voor de nieuwkomer in petto. Hij moet eens per maand mee zingen in het TTC-koor en donderdagmiddag wordt hij ver wacht op de TTC-vergadermg in de doopsgezinde pastorie. Dominee Peter den Braanker van de her vormde gemeente van Den Burg wees erop dat Texel niet alleen een sprookje is, maar dat hier net als overal harde werkelijkheden zijn zo als ziekte en zorg die medebepalend zijn voor het werk van een predikant. De nj werd afgesloten door de 94-ja- rige Corrie Spruit uit Zeeland die do minee Klaassen tijdens vele scrabbelavonden had leren kennen als trouw, aandachtig en ruimden kend. 'Ik zal hem missen.' De predikant bood zijn nieuwe 'kudde' geschenken aan: voor elk van de drie onderdelen van de ge meente een kristallen bloemenvaas, afkomstig uit 'het Leerdam van Tsjechië'. Joke Smit, die hier bezoekers ekeindf .'en::'; iarl,zo s varé ÏE'aars' ondersteund met enkele ian6.£ i maan rabolische geschenken die verwe- n naar vaderlandse zegswijzen, gpjjv «seen paar klompen waarop je skunt aanvoelen, sis Visman, voorzitter van de ittjC? r.csgezinde kerkenraad zag de De handoplegging door dominee Vroegindeweij. De Texeltruck was vrijdag en zater dag present bij de open dagen van de Luchtmacht op de vliegbasis Gilze Rijen in Brabant, één van de grootste jaarlijkse evenementen van het land, waar de Koninklijke Luchtmacht een indrukwekkende luchtshow verzorgt en waaraan ook veel buitenlandse teams deel nemen. Ruim 375.000 bezochten mensen de show. Ed de Bruijn, ha venmeester van Texel Airport, is nauw betrokken bij de open dagen en regelt onder andere de inzet van de vliegtuigen. Joke Smit en Hans Witte ontvingen honderden mensen in de promo tietrailer en deelden enkele duizen den brochures uit. Aan serieuze belangstellenden wordt een informa tietas uitgereikt, waarin naast brochu res van de VW ook drukwerk van de aan de Texeltruck meebetalende be drijven. Hiervan gingen er ruim 200 over de balie. Voor de jeugd zijn er kleurplaten, fotokaarten, stickers en een poster van de Texeltruck. De tendens die zich de afgelopen ja ren al aftekende, was ook hier merk baar: veel mensen wachten tot het laatste moment met het boeken van de zomervakantie en zijn kntisch over prijzen. Smit en Witte merkten dat de naamsbekendheid van Texel groot is. Het eiland geldt nog steeds als een aantrekkelijke vakantiebestemming voor met name gezinnen en ouderen. Het accent van de promotie lag op de zomervakantie, de maand september en de herfstvakantie. Komend weekend is de Texeltruck aanwezig bij het Historisch Weekend in Den Helder, waar ruim 35.000 be zoekers worden verwacht. Op 15,16 en 17 juli is de truck te vinden op de Vlootdagen van de Koninklijke Ma rine. Internet wordt zeker door school jeugd steeds vaker gebruikt als informatiebron. Menig werkstuk komt tegenwoordig tot stand met plaatjes en teksten van internet. Daarvoor is nog wel eens een in tensieve speurtocht nodig en dat kost tijd. Een aantal (Texelse) orga nisaties, verenigd in de Vereniging Kust en Zee, speelt daarop in met de website kustenzeeverkenners. Deze organisatie zet zich in voor de bescherming van de Noordzee, het behoud van de duinen en het herstel van de delta. De site is eind mei online gegaan. Er is uitge breide informatie op te vinden over dieren, de zee en de duinen, toe gespitst op jeugdige gebruikers. Een frisse lay-out en een overzich telijke indeling zorgen voor een goede toegankelijkheid. Er is ge bruik gemaakt van opvallende kleuren en duidelijke foto's. De tek sten zijn kort en bondig en, niet onbelangrijk, de informatie is be trouwbaar. Want dat kun je niet be weren van alle informatie die op het wereldwijde web wordt aange boden. Ook voor volwassenen is de site aardig om eens te bezoe ken. Het adres; www.kustenzee verkenners.nl. R»1 Sterven doe je niet ineens maar af en toe een beetje en alle beetjes die je stierf, 't is vreemd, maar die vergeet je het is je dikwijls zelfs ontgaan je zegt: ik ben wat moe. maar op 'n keer dan ben je aan je laatste beetje toe Toon 'i hebben afscheid genomen van onze vader, thoonvader en opa Germ van der Meer Sinds 16-2-1984 weduwnaar van Tini van Maldegem Slingerland, >7-1918 Texel, 24-6-2005 Alkmaar: Elly en Jan Bruseker- van der Meer Gaby en Peter, Lars t. Joyce Dave en Fiona Oudeschild: Chns en Bea van der Meer-Hemelrijk Oudeschild: Marja en Benno Beuving- van der Meer Benno Christina en Andrew Miranda Den Burg: Gerda en Dirk Kuiper van der Meer Monique en Stephano Dennis Marlijn en Laura Oudeschild: Jelle en Gerda van der Meer-Stoop V/im Esther Noutmanstraat 36 BC Oudeschild ^crematie heeft vandaag plaatsgevonden in ^^torium Schagerkogge te Schagen. jjjurtal -^n persoonlijk bericht heeft ontvangen nDz(fó u advertentie als zodanig beschouwen. op»'3 lUStlfc Nooit meer iedere zondag bij u om een bakkie dag Pa Je dochter Gerda Met droefheid geven wij kennis van het overlij den van onze broer, zwager en oom Gerben van der Meer Fam. De Ruiter Fam. De Zwart Fam. Van der Meer Fam. Weijermars Fam. Wennink Fam. Hofwegen Bedroefd hebben we kennis genomen van het overlijden van onze zwager en oom Germ van der Meer Campbell River - Canada: J.G. Westdorp- van Maldegem G. Westdorp Schore - Zeeland: M. Verbeem- van Maldegem W. Verbeem Neven en nichten Wij ontvingen bericht van het overlijden van onze oud-collega Germ van der Meer Germ heeft zich jarenlang ingezet bij diverse werkzaamheden voor Rijkswaterstaat. Wij her inneren ons Germ als een gewaardeerd collega, die ook na zijn pensionering sterk betrokken bleef met het wel en wee van Rijkswaterstaat en zijn collega's. Wij wensen de familie sterkte om dit verlies te dragen. Medewerkers Rijkswaterstaat dienstkring Texel Het is goed te ervaren dat zoveel mensen met ons mee hebben geleefd tijdens de ziekte en na het overlijden van CORNELIS JAN BRANS D.M. Brans-Mantje Arie Brans Aafke Brans-Huitema Ada Brans Den Burg, juni 2005 Voor uw warme belangstelling en medeleven na het overlijden van onze moeder en oma TRIJNIE MAAT-BAKKER willen wij u hartelijk danken. Nanning Martien - José en kleinkinderen Texel, juni 2005 André 1965-2005 Hij glittert in de spot zwaait zijn heupen heen en weer zijn hand glijdt door zijn laatste beetje haar en hij lacht zijn tanden bloot, al heeft hij die niet meer en blijkt dan voor het podium te zwaar Wij willen graag iedereen bedanken voor de belangstelling en hartelijk medeleven dat wij de afgelopen maanden hebben mogen ontvangen. Colanda Piet en leke Roeper Danielle en Erik Dirk en Mien Ruisch Alex en Esther Namens André hebben wij €1326,- kunnen storten ten gunste van het K.W.F. fonds Xexelaartjes] INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17.00 uur. KOSTEN: €4,95 tot en met 3 regels. Per regel meer €1.65 (incl. btw) FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto €12,50,- excl tekst, alleen voor particulieren die iets te koop aanbieden. Feestje, of plotseling visite? Feestpakket van Eetcafe Parkstraat 22. Negen warme borrelhap jes met currysaus. Bacon- nugget, kipstick, bamibal, kipnugget, partybal, nasi bal, kaassoufflé, hai fong- bal €3,50 (9 happen met saus). Eetcafe Parkstraat 22. telefoon 314890. 9 juli Sommeltjespop in De Waal met o.a. Po- larex. Durpermarkt v.a. 7 juli. elke donderdagavond. Nog plaatsen en/of kra men vrij. Info tel. 316441. 1 juli 2005 Willem Witte 40 jaar bij De Bolder! Gefeliciteerd fam. Witte 30 juni van 15.00- 17.00 uur receptie Haffelderweg 32 Sla jezelf niet voor je kop. Kom op 9 juli naar Som meltjespop! Wasautomaten, Wasdro gers, Koelkasten en Vrie zers bij Service Center Texel, Laagwaalderweg 39 Voor reparatie audio/vi- deo/witgoed met 3 maan den garantie - Service Center Texel - 311 777 - Laagwaalderweg 39 Onbeperkt schar eten, €10,- p p. Sportpaviljoen Paal 33, De Cocksdorp. Bel 318885 en Sieme Wuis brengt de nieuwe aard appels bij u thuis. Bezorgd na 16.00 uur. O'Neill - Protest - Bjorn- borg - Brunotti - Speedo - Cyell badkleding. Mantje Sport Te koop: gaskachel in technisch goede staat Tegen elk aannemelijk bod. Harry de Graaf, tel. 06-53733382. Polarex? In De Waal? Kom 9 juli naar Sommel tjespop! AnjaZijmHaircareCalifor- nië Tel. 06.22.91.76.03. Overbodige huisraad? Bel Effe Kieke. 06 53898264 Orange prepaid Nokia 1100 incl. €15.- beltegoed nu €59,- bij Weikoop, Waalderstraat 53, tel. 321551. Huishoudelijke appa raten bij Service Center Texel, Laagwaalderweg 39 Iedere woe.avond vanaf 20.30 u. darttoernooi In Den Grooten Slock. Schoenen van mt. 17 t/m mt. 52 bij Mantje Schoe nen. Hairstyling Talou werkt op afspraak, di. t/m zat. Tel. 320473. Texelse kaas van We- zenspyk. Schoenen van mt. 17 t/m mt. 52 bij Mantje Schoe nen. Ice Peak dames- en he- rencapri en afritsbroe ken, lichtgewicht, snel drogen, €29.98 - €39,98. Mantje Sport Ruime collectie LCD en TV bij Service Center Texel, Laagwaalderweg 39 Auto Service Centrum. Maricoweg 3, tel. 315588. De Koopman Koerier. voor bedrijf en parti culier. Tel. 315001/06- 20073394. 9 bandjes, live muziek in De Waal Kom naar Som meltjespop allemaal! Heftruckcursus In okto ber is er gelegenheid tot het volgen van de training voor het heftruckcertifi caat. Voor het verlengen van uw certificaat kunt u zich ook opgeven. Voor informatie en uw opgave: Agrifirm, Jan Keesom, tel. 363 363 of fax 363 350. Iedere woe.avond vanaf 20.30 u darttoernooi In Den Grooten Slock. Verkoop van gebruikte bromfietsen. Bruining, De Koog, (0222) 317333. Auto Service Centrum. banden, uitlaten, accu's. Tel. 315588. Wasmachine stuk? Bel voor een afspraak REGT Witgoed Service, 327707, Nollekoog 10. Odlo sportondergoed voor dames en heren. Mantje Sport Truus Bakker is verhuisd van Gravenstraat 12 naar "De Gollards", kamer 219. Te koop: mooi Italiaans leren bankstel. als nieuw. 3+2+1. kersen rood, prijs €2500,-, tel. 06-22479439. Voor een betaalbare rij opleiding. Rijschool Lan- gereis. Tel. 06-53690708. letSersbond Wat is uw slechtste fietspad? Meld uw klacht, iefst met foto, op fietsersbond.n

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 3