Eiland I berichten Met een goed gevoel de zomer Nieuwbouw op Texel: overzicht projecten in S| I .TEXELSE JQ COURANT" Expositie 225 jaar haven Openbare orde seizoen Van de raad voor u Raad bespreekt inhoudelijke thema's begroting 2006 r\V- 'V-1 VRIJDAG 8 JULI 2005 Komende week houdt de ge meente een tentoonstelling in Oudeschild wegens de viering van 225 jaar haven. De expositie is het dorpshuis 't Skiltje. Te zien zijn kunstwerken over Oudeschild en/ of gemaakt door Oudeschilder kunstenaars. Openingstijden: don derdag 14 t/m zaterdag 16 juli, van 10.00 uur t/m 17.00 uur. Container op tijd Zorg dat u uw container(s) in de zomer op tijd aan de weg. Onze collega's van de reinigingsdienst beginnen hun route al vanaf 07.00 uur en kunnen dus vroeg bij u in de straat zijn. Voorbereiding besluit is vereenvoudigd Per 1 juli 2005 is een wijziging van de Algemene wet bestuurs recht in werking getreden. Deze heeft betrekking op de wijze waarop de gemeente bepaalde besluiten moet voorbereiden. Tot 1 juli bestonden er twee voor bereidingsprocedures. Deze zijn vanaf 1 juli samengevoegd tot één nieuwe uniforme openbare voor bereidingsprocedure. Doel van de wijziging is het vereenvoudigen van de procedure. De nieuwe procedure gaat onder andere geiden voor milieuvergun ningen, vrijstellingen van het be stemmingsplan (artikel 17 en 19 Wet op de Ruimtelijke Ordening), voorbereiding van bestemmings plannen en aanlegvergunningen. Op aanvragen die voor 1 juli 2005 zijn ingediend is de oude proce dure nog van toepassing. Voor aanvragen die vanaf 1 juli 2005 worden ingediend geldt de nieuwe procedure. De exacte procedure en mogelijkheden tot rechtsbe scherming worden gemeld in de afzonderlijke publicaties in onze wekelijkse rubriek Officiële Berich ten in de Texelse Courant. Meer info is desgewenst verkrijgbaar bij de balie Grondgebied (tel. 36 21 30) of bij de heer M. Oosterdijk (tel. 36 22 47). Meer nieuws? www.texel.nl Informatierubriek van de I gemeente Texel email@texel.nl C Jwww.texel.nl Openingstijden en bereikbaarheid gemeentehuis Openingstijden: maandag t/m vrijdag 9.00 - 16.00 uur Voor al onze diensten kunt u terecht bij de publieksbalies op het 'Raaksplein'. P Tel. algemeen: (0222) 36 2121 Servicebalie: (0222) 36 2111 Fax: (0222) 36 22 87 E-mail: email@texel.n| „Waar is jullie plan?" Die vraag werd mij verschillende keren ge steld tijdens de bijeenkomsten voor het nieuwe gemeentehuis. Op mijn antwoord dat er nog geen ontwerp doch slechts een blanco vel papier was, rea geerde men verbaasd. Blijkbaar werd gedacht dat alles toch al vast stond: behalve de locatie aan de Emmalaan ook het ge bouw plus het verkeersplan. Niet dus. Graag wilden wij op een open wijze het proces ingaan door alle Texelaars en buurtbewoners hun eigen ideeën te laten inbrengen. Tot nu toe heeft dat drie interes sante avonden opgeleverd, met allerlei leuke en goede suggesties. Ik heb dat telkens als zeer positief ervaren. Het is nu de kunst om de opmer kingen over het verkeer op een goede wijze terug te brengen naar de omwonenden Daarnaast komt er na de zomer een openbare pre sentatie door de architect van het voorlopig ontwerp. Hopelijk zullen - en nu citeer ik de heer Cees Hoogerheide - kritische buurtbe woners die avond ook aanwezig zijn om het plan te beoordelen. Memorabel is voorts de komst van de nieuwe TESO-veerboot Dokter Wagemaker. Velen van u hebben het afgelopen weekend een kijkje aan boord genomen. Net als ik bent u vast en zeker onder de in druk geraakt van Texels varende vi sitekaartje voor de komende 25 jaar. Aan de nieuwe boot is een al even memorabel raadsbesluit vooraf gegaan. Tijdens een beslo ten behandeling op 21 juni heeft de gemeenteraad besloten om de bijzondere onderneming TESO te eren met de gemeentelijke ere penning. Op 12 juli zal dit besiuit in het openbaar worden bekrach tigd. De verkeersdrukte van en naar de veerhaven in Den Helder verdient nu extra aandacht. In de periode 2005-2008 zullen we met de ge meente Den Helder én de provin cie Noord-Holland nadenken over een oplossing die positief is voor het Texel-verkeer en tegelijk de ontwikkeling van Den Helder niet blokkeert. Een win-win situatie dus. De heer Borghouts, commissaris van de Koningin van de provincie Noord-Holland, heeft zijn mede werking hieraan toegezegd op 24 juni tijdens zijn ambtsbezoek aan Texel. Hopelijk kunnen we met een gezamenlijk plan in Den Haag aan kloppen, zodat we er helemaal klaar voor zijn als het toekomstige zusterschip van de Dokter Wagemaker in 2015 de Schulpen- gat gaat vervangen. Allemaal een mooie zomer gewenst! Mr. Joke Geldorp-Pantekoek, burgemeester van Texel. Leerlingenvervoer Als uw kind een basisschool I zoekt die verder dan zes kilomet van huis is of uw kind kan varni een handicap niet of niet zelfs dig met het openbaar vervoer.: kunt u in aanmerking komen vi een tegemoetkoming in deta ten van het vervoer. De bijdrage meestal gebaseerd op de kos van openbaar vervoer. De kosten van de eerste zes meter worden in de regel nieti goed. Aanvraagformulieren en' formatie kunt u opvragen bij del lie Burgerzaken van het j meentehuis, telefoon (0222)36 20. Met succes is geprotesteerd bij de provincie tegen het "op slot raken" \«n Texel, waardoor de komende tien jaar in ruime mate kan worden gebouwd.. De bestemmingsplan nen voor Den Burg, Den Hoorn en Oudeschild-bedrijven zijn inmid dels in werking getreden. Een over zicht. Algemeen De gemeente of de Stichting Wo nen Texel (SWT) zal de komende maanden degenen die in aanmer king voor een kavel komen, bena deren. De mensen die bij de ge meente geregistreerd zijn, hebben punten gekregen. Hierbij speelt de doelgroep waartoe u behoort een belangrijke rol. De volgorde van toewijzing van een kavel is: 1starters op de woningmarkt. Dat zijn personen die voor het eerst zelf een woning gaan be trekken: 2. doorstromers huurwoningen. Dat zijn personen die een huurwoning van de SWT ach terlaten; 3. doorstromers koopwoningen die een koopwoning onder de koopsomgrens achter laten; 4. doorstromers koopwoningen die een koopwoning boven de koopsomgrens achter laten. Voor de buitendorpen geldt als extra eis dat inwoners van het dorp voorrang hebben. Gegadigden Bij de gemeente zijn ruim 450 per sonen ingeschreven. Bij de SWT is een wachtlijst van 700 personen. Er zijn dus ruim 1100 personen die voor een woning in aanmerking willen komen, terwijl we nu slechts 122 woningen in De Volmolen (Den Burg), 45 woningen in West (Den Burg) en 19 woningen in 't Zoute- land (Den Hoorn) gaan bouwen. Er is dus een kleine kans van 10% dat u binnenkort benaderd wordt voor een verkoopgesprek. De gemeente zal alleen die mensen die wel in aanmerking voor een kavel komen benaderen. Er zijn regels... Uitgaan op Texel is gezellig ...en dat moet zo blijven! Met dit motto zetten horeca, politie en gemeente de campagne „Er zijn regels" in de zomer van 2005 voort: geen drugs geen agressie en geweld geen glas en alcohol op straat geen overlast voor anderen geen racisme en discriminatie geen ongewenste intimiteiten geen beledigingen Voor „onvolwassen gedrag" geldt een lik-op-stuk beleid met de vol- gende tarieven: overlast en lawaai €45.- drinken op straat €45,- openbare dronkenschap €25,- urineren op of langs de weg 50,- illegaal kamperen €95,- Gebied Aantal Woningen Grondprijzen Volmolen 10 vrijstaande woningen 18 twee-onder-één- kap-woningen 10 kopwoningen 24 rijtjeswoningen 60 gestapelde woningen 275,-/m2 excl BTW 200,-/m2 excl BTW 175,-/m2 excl BTW koop of huur koop of huur Den Burg West 9 vrijstaande woningen 8 kopwoningen 28 rijtjeswoningen 30 maatschappelijke voorzieningen 275,-/m2 excl BTW 175,-/m2 excl BTW koop of huur 275,-/m2 excl BTW Den Hoorn 3 vrijstaande woningen 4 twee-onder-één- kap-woningen 6 kopwoningen 6 rijtjeswoningen 200,-/m2 excl BTW 150,-/m2 excl BTW 150,-/m2 excl BTW koop of huur Bedrijventerrein 10 kavels ruimte in bedrijfs verzamelgebouw 70,-/m2 excl BTW 70,-/m2 excl BTW Sluitingstijden horeca Deze zomer is de sluitingstijd voor horecabedrijven gewijzigd. De "deur dicht regel" van 2:00 uur is vervallen. Tot 2:30 uur kan iedereen nog tot een horecabedrijf worden toegelaten, daarna niet meer en dan wordt ook de exploitatie gestopt. Om uiterlijk 3:00 uur moeten alle bezoekers het horecabedrijf hebben verlaten. Nachtbus rijdt weer Iedere zaterdagnacht tijdens het zomerseizoen rijdt er weer een nacht bus. De bus vertrekt om 3:15 uur vanaf de Nikadel (naast de Lidl). De route gaat vanaf De Koog naar Den Burg (noodcampmg en rondje Den Burg) en daarna door naar De Waal, Oosterend en Oudeschild. Het tarief bedraagt 3,- per rit. Meldingen of overlast? Bent u onverhoopt getuige van geweld, diefstal of vernielingen, bel dan 112 ("als elke seconde telt"). Is er minder spoed bel dan 0900- 8844. Politie of dorpswacht zal doorgaans snel ter plaatse zijn. Doe van vernieling of diefstal altijd aangifte bij de politie! Dit kan tegen woordig ook via internet op www.politie.nl. Meldingen over kapot straatmeubilair, afval, verkeersborden of defecte straatverlichting kunnen worden doorgegeven aan de servicebalie, te lefoon 36 21 11 (op werkdagen tussen 8:30 en 16:30 uur). Andere mel dingen inzake de openbare orde kunt u ook doorgeven via telefoon (0222) 36 21 51 of 36 22 47 (de heer Van Schaik of de heer Oosterdijk). Medische zorg Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestdagen en van maandag tot en met vrijdag buiten werktijd van 17.00 tot 08.00 uur: Centrale Huisartsenpost, telefoon (0222) 32 11 43. Een kopwoning is de hoekwoning van de rijtjeswoningen. Hiermee gaat de architect verder... Dit is de schets waarmee architectenbureau Alberts Van Huut verder aan de slag zal gaan. Het eerste schetsontwerp gaat uit van een compact ge bouw in drie lagen, oplopend in hoogte. Het gebouw is gesitueerd in een hoek van het oude voetbalveld, grenzend aan de Slingerweg en Reijer Keijserstraat. Het parkeerterrein, dat een andere vorm krijgt, ligt dus aan de voorzijde. Het nieuwe gemeentehuis staat -letterlijk- met de vleugels ge spreid naar de Emmalaan toe, wat het idee van "open armen" en dus een gevoel van welkom geeft. Bezoekers komen binnen in een grote glazen hal, die doorloopt naar de achterkant, zodat er altijd zonlicht doorheen schijnt. Dit komt ten goede aan een gevoel van openheid. Vele planten zorgen dat de groene omgeving ook binnenshuis aanwezig is en zorgen tevens voor een goede luchtvochtigheid in het gebouw. Den Burg Volmolen In de eerste fase (Kadijksweg- Hallerweg) worden hier 122 wonin gen gebouwd. De gestapelde wo ningen, rijtjeswoningen en kop- woningen worden of huurwonin gen of goedkope koopwoningen. De andere zijn allen koopwoningen. Hoe duur de grond voor de goed kope koopwoningen wordt, zal over een maand bekend zijn. In de verkoopcontracten wordt een anti-speculatiebeding opgeno men. Hiermee wil de gemeente re gelen dat de woningen voor de Texelse bevolking blijven. Bij de huurwoningen wordt rekening ge houden met betaalbare huren. Volgende fase Het komende jaar zullen we ge bruiken om de volgende fase van de Volmolen uit te werken zodat aansluitend aan de eerste fase ver der gebouwd kan worden. Er is ruimte voor zeker nog 500 wonin gen. Als u dus de komende maan den niet benaderd wordt, kan het zijn dat de gemeente volgend jaar wél contact met u opneemt. BUPS De gemeente is door diverse pro jectontwikkelaars bouwonder nemingen benaderd met het ver zoek de woningen te mogen bou wen. Onder voorbehoud dat er een intentieovereenkomst ondertekend wordt, zullen de woningen door de Texelse ondernemers die onderling een samenwerkingsverband (Bouwcombinatie Volmolen) aan gegaan zijn, gebouwd worden. Zij zijn ook met USP en Peijler uit Hoorn en Stichting Wonen Texel in contact getreden en zullen onder de naam BUPS de woningen in de Volmolen gaan ontwerpen en bou wen. Of BUPS alle woningen gaat bou wen is afhankelijk van uw wensen en in hoeverre de kwaliteit van de woonwijk het beste gewaarborgd is. In elk geval zullen ze de huur woningen, goedkope koop woningen en de gestapelde wonin gen bouwen. Een paar vrijstaande Nieuwe verkeersvoorzieningen in gebro Het Texelse wegennet is afgelopen voorjaar op een viertal plaatsen aas) past. Op bijgaand foto-vierluik ziet u ze in beeld gebracht: 1. rotonde ft weg-Rozendijk; 2. herjnrichting Postweg in Zuid-Eierland; 3. herbestö Wilsterstraat; 4. fietspad Aurora (met bruggetje). Verbetering van lBon verkeersveiligheid was telkens het doel, reden voor de provincie No» igsc Holland om mee te betalen. (Luchtfoto: Jan Fredenci; overige foto's: Dasni sist en halfvrijstaande woningen zijn nu al in eigendom bij USP. Concreet betekent dit dat u van de gemeente een kavel koopt en van BUPS een woning. Als u door de gemeente benaderd wordt voor een verkoopgesprek voor een vrijstaande of half-vrij- staande woning zullen wij u vragen of u mee wilt liften in de bouw- stroom van BUPS of dat u met een andere partij uw woning wilt bou wen. Den Burg West In Den Burg West worden 45 wo ningen 6 woningen op particu liere gronden), 30 maatschappe lijke voorzieningen met mogelijk heid van een woning daarbij, gebouwd. USP uit Hoorn, ontwikkelt op dit moment een plan voor 12 rijtjes woningen en 4 kopwoningen. Zij mogen die woningen ontwikkelen als gevolg van een grondruil met de gemeente enige jaren geleden. lAlki De bouwvergunningaanvraaglmiiij binnenkort ingediend worden iW( de verkoop zal na de zomen» Mre tie starten. igur bard Den Hoorn-'t Zouteiand Tegen de woningbouwm^e|ee heden is beroep bij de Raao i=.ö; State ingediend, zodat wenoj met zekerheid kunnen zeggen er 19 woningen gebouwd? j worden. In afwachting van snw beroepszaak zullen wij gegadgl w. benaderen. nder Oudeschild bedrijventerreéi Ten zuiden van de Schilden»! een gebied in ontwikkeling ongeveer 10 kavels van gemö 1.000 m2 grond voor bedrijver- dit moment zijn al gesprek*? start met bedrijven die zichr bedrijfsverzamelgebouw vestigen. Pas als daarover duidelijkheid is. worden s gegadigden benaderd. De p ^ar prijs is 70,-/m2 exclusief BTi Wep Rubriek van de gemeenteraad Gezocht: nieuwe raadsleden (mis) zijr de f,de iond fete K'sia Kuur enar dee h U 'Vit Tin De gemeenteraad houdt dinsdag 12 juli een inhoudelijk debat over negen verschillende thema's. Met dit debat loopt de raad vooruit op de begrotingsvergadering, die op 18 oktober 2005 wordt gehouden. Pas dan wordt bekeken hoeveel geld er voor de verschillende wen sen beschikbaar is. In de twee voorgaande begro tingsjaren besprak de raad 13 the ma's (programma's). Besloten is dit aantal nu terug te brengen tot negen. De indeling is nu als volgt: 1. Dienstverlening, communica tie en Openbare orde Veiligheid; 2. Verkeer, vervoer en water; 3. Economie; 4. Onderwijs; 5. Vrijetijdsbesteding; 6. Wonen, zorg en welzijn; 7. Milieu; 8. Ruimtelijke ontwikkeling en volkshuisvesting; 9. Landschap, natuur en recreatie. De vergadering begint op het ge bruikelijke tijdstip 19.30 uur in de raadzaal van het gemeentehuis. Publiek is van harte welkom. Ra dio Texel verzorgt een recht streekse uitzending via 98.5 ka bel of 106.1 FM. De stukken zijn te raadplegen op onze website www.texel.nl in de rubriek Politiek Bestuur. zing» In maart 2006 zijn de gemeenteraadsverkiezir De politieke partijen zullen! op zoek gaan naar gesel kandidaten uit de Texelse menleving. Waaraan moet* raadslid eigenlijk voldoen? Allereerst is een raadslid vol®- tegenwoordiger. Iemand diei^ tert wat er leeft en ook proWJ burgers actief bij het gemee™ lijk beleid te betrekken. Een raas lid legt publiekelijk verantww ding af en tracht met argum** andere partijen te overtuigen-' is het mogelijk om zaken so» kaar te boksen. Gelukkig» raadsleden er niet alleen voor steunfractie van partijgenoten geert ais klankbord en denkt Nieuwsgierig, leergierig maatschappelijk betrok» Dan bent u wellicht eeng** kandidaat!

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 10