■:-t! Muziek maken in ambachtelijke sfeer 2 Texelaars TEXELSE COURANT Gestrand jacht vlot getrokken 1 Agenda j IL Werk aan de weg teso oud Papier Kerkdiensten Medische zorg Hulpverlening TEXELSE-'COU RANT j^adio Texel 1|| VRIJDAG 8 JULI 2005 'Het gaat om de interactie met het publiek. Dat je de mensen de dans vloer op krijgt, dat ze een fijne avond hebben, zoals we een keer hebben meegemaakt met een groep motorrijders in Sam Sam. Die werden volgeblazen met onze discorock en hebben tien minuten staan headbangen. Ze gingen he lemaal uit hun dak, een fantas tische ervaring was dat!' De vijf leden van Poundcake zijn er duidelijk over: hun 'gitaarrock en - pop' moet aanslaan bij het publiek. Vijftien jaar geleden opgencht door slagwerker Ron de Vries, met in zijn kielzog Sil van Dijk (gitaar en key board), heeft Poundcake zich met zangeres Marije Schoo, gitarist Orpheo Oostveen en bassist Jos Schaafsma ontwikkeld tot een band van formaat. De laatste jaren hebben zij zich toegelegd op het spelen van covers: bekende nummers uit de top- 40 worden zo exact mogelijk nage speeld en -gezongen, zij het hier en daar met wat aanpassingen en eigen inbreng. Muziek, zoals zij dat zelf noemen, 'met een ambachtelijke sfeer. Het repertoire bestaat uit mu ziek van de 70-er en 80-er jaren, met uitstapjes naar de jaren 90, van ABBA. Tracy Ullman, Queen en Rob bie Williams. Marije Schoo: 'Je pro beert dicht bij de oorspronkelijke muziek te komen, maar geeft er wel een eigen draai aan, waardoor je toch een eigen geluid krijgt. Vroeger moest je veel kopen en uitzoeken. We kon den gelukkig weieens bij de platen zaak een CD-tje lenen dat we thuis snel kopieerden en weer terugbrach ten. Tegenwoordig kun je alles down loaden, dat maakt het wel gemakke lijker. De kunst is met minder mid delen de muziek een beetje hetzelfde te laten klinken, zodat het snel her kend wordt door het publiek. Een nadeel is wel dat je door deze manier van werken zelf bijna met meer ge woon naar muziek kunt luisteren, je bent steeds aan het filteren: wat doet de bas? En wat doe de zangeres?' Sil van Dijk vult aan: 'Je leert focus sen op een bepaalde partij. Ik ben al zover heen dat ik eigenlijk niets meer zelf zou kunnen maken. Zodra ik een nummer hoor, begin ik dat thuis ge lijk na te spelen.' Ron de Vries vindt het fantastisch om naast zijn werk als assistent-bedrijfs leider bij de Gamma zo'n hobby te hebben. Na enkele jaren slagwerkles op de muziekschool zocht hij op aan raden van zijn leraar mensen om mee samen te spelen. 'Ik hou ervan met anderen muziek te maken, het werkt motiverend. Met Poundcake repete ren we wekelijks om nieuwe muziek te proberen en zo goed mogelijk de sfeer van een nummer te pakken te krijgen We krijgen veel aanbiedingen om op te treden. Op Texel, maar ook aan de overkant. Maar we kunnen niet alles aannemen, het moet wel een hobby blijven. Bovendien is het organisatorisch een heel gedoe een optreden rond te krijgen: dat gesjouw met apparatuur alleen al. Gelukkig kunnen wij altijd een busje lenen van Oosterhof Woninginrichting, waar Sil werkt. Dat is echt geweldig. We wor den alleen weieens na een optreden aangehouden door de politie met de vraag wat wij daar midden in de nacht op straat met dat busje van Ooster hof doen. We hebben nu zo'n twintig optredens per jaar, in cafés - onze 'thuisbasis' is De Kuip in De Koog -, dorpshuizen, disco's en af en toe bij een bruiloft en andere evenementen.' Sil van Dijk noemt als hoogtepunt een optreden bij het Rondje Texel: 'We zaten in het voorprogramma van Guus Meeuwis. ledereen was zo en thousiast over onze muziek, dat Guus in de pauze vroeg of hij niet met ons kon meezingen. Eindigden we die avond samen met Guus op het po dium met You'll never walk alone en dan hoor je drieduizend man meezin gen. Daar krijg je wel even de rillin gen van.' Ook voor Jos Schaafsma, in het da gelijks leven kok bij De Gollards, is muziek luisteren en muziek maken een grote hobby. Hij kwam al vroeg bij de band, maar stapte na enige tijd weer op. Toen het een paar jaar ge- HNDE muzei leden weer begon te kriebelen en de groep zonder bassist zat (Marije Schoo: 'Er is iets met bassisten'), is hij op honk teruggekomen. Electro-technicus Orpheo Oostveen, sinds vier jaar bij Poundcake, heeft in meerdere bandjes gespeeld en speelt samen met Schoo ook in een close- harmony-groepje. Hij vindt interactie met het publiek ook belangrijk - 'Het is natuurlijk niet de bedoeling dat ze weglopen' -, maar speelt vooral om dat hij het zelf leuk vindt. Niet alleen covers, maar ook eigen inbreng inspi reert hem. Je maakt veel leuke din gen mee. 'We speelden een keer in Friesland. Een jongen was helemaal dol op ons en wilde ons op een bier tje trakteren. Kwam hij met een blad bier aan, struikelde over z'n eigen benen en kieperde alles over m'n voetpedaal. Alles deed het nog, maar na afloop kon je de stralen bier er uit gieten.' Vrijwilligers van de KNRM in De Koog en Den Helder hebben dins dagochtend in alle vroegte het maandagavond door motorpech gestrande Engelse zeiljacht Sala mander van de Hors gehaald. De vrijwilligers uit De Koog kropen in het holst van de nacht uit hun bed om een zogeheten 'broek' om het schip aan te brengen. Dat is een soort sleepband die om de kont van het schip werd gelegd, zodat later de trekkracht over het gehele schip kon worden verdeeld. 'We leggen daar voor geen sleep om de kikkers, want die trek je krom', aldus een woord voerder van de KNRM. Om 4.30 uur verscheen de Johannes Frederik uit Den Helder bij de Hors en konden de redders met de Zalm een sleepverbinding tussen de Salaman der en de Johannes Frederik tot stand brengen. Na ongeveer een kwartier lukte het de reddingboot het schip vlot te trekken. Maandagavond ging dat niet meer, omdat het na de stranding afgaand water was. De twee bemanningsleden waren kort na de stranding van boord gehaald, maar gingen later toch weer aan boord om te voorkomen dat het schip onbeheerd op de kust zou liggen. Bovendien lagen hun persoonlijke Jan Akkerman in Question Plaza Question Plaza heeft de befaamde gitarist Jan Akkerman gestrikt voor een concert. Op zaterdag 20 augus tus treedt hij op in het complex aan de Kantoorstraat in Den Burg. Dat optreden begint waarschijnlijk rond 23.00 uur. Op vrijdagavond 29 juli staat de groep De Jeugd van Tegen woordig op het podium. Die band heeft momenteel een grote hit met het nummer Watskeburt?. Dat optre den begint rond 22.30 uur en de toe gang bedraagt €5,-. De zaal is open vanaf 22.00 uur. Op zaterdag 13 au gustus is er in Question Plaza een Reflex of the 80's Party met BNN-dj Sander de Heer en Time Bandits-zan- ger Alides Hiddmg. Aanmelden voor eenakterfestival Spelers die zich nog niet hebben aangemeld voor het in november te houden eenakterfestival, wordt ver zocht dit alsnog te doen. Het festival vindt plaats op zondag 6 en zondag 13 november in Klif 12 in Den Hoom en wordt dit jaar niet meer door de Welzijnsstichting georganiseerd, maar door een groep enthousiaste deelne mers. Net als voorgaande jaren worden de deelnemende groepen tegemoet gekomen in de kosten van boekjes en opvoenngsrechten. Met name groepen die buiten vereni-gingsverband met toneel bezig zijn, worden uitgenodigd zich op te geven. Aanmelden kan bij Ina Schrama, tel. 318695 of e-mail inaschrama@wxs .nl. Al van kinds af aan is Marije Schoo met muziek bezig: pianoles, zangles, musicals met Ruud Nooij en bij Geen C te Hoog. Ze ging op de LTS gitaar en ook basgitaar spelen. 'Ik heb des tijds auditie gedaan voor DJAM (jazz opleiding in Amsterdam), werd zelfs aangenomen, maar kon uiteindelijk de studie niet betalen. Ik wil graag groeien in de muziek, mij steeds blij ven ontwikkelen en houd ervan ver schillende dingen aan te pakken. Ik heb ook altijd wel in bandjes gezeten. Leuk is dat ik nu met mijn vroegere zanglerares, Hanneke Bergsma, in Den Helder samen in een band zing.' Allen zijn het erover eens dat het be langrijk is je hobby te kunnen blijven doen naast je werk, je gezin, dat je je muziek op een goed niveau brengt en blijft streven naar steeds betere kwa liteit. Interactie met het publiek is voor hen een sleutelwoord. Zorgen dat de mensen een goede avond hebben. De vijfmansformatie Poundcake repeteert wekelijks in de popkelders van Time Out. 'Zoals die keer dat we ergens gingen optreden en iemand vroeg: Wat spe len jullie eigenlijk? Rock? We hadden polonaise besteld, pak je spullen maar weer in. We bleven toch en heb ben er een hele leuke avond van ge maakt. Het is mooi als je door je op treden de boel kunt opzwiepen, er een feest van kunt maken. We doen het echt voor het publiek.' Poundcake treedt zaterdagavond sijde; tijdens Sommeltjespop in De Vb teki tussen 18.00 en 19.00 uur. Tekst en foto LidawAanc bezittingen nog aan boord. Nadat het schip weer dreef, werd het door de Johannes Frederik naar de jachtha ven van Den Helder gesleept. In het boothuis van de KNRM in Den Hel der werd daarna voor de redders en de opvarenden een Engels ontbijt klaargemaakt. De KNRM ondervond maandag avond hinder via het strand bij paal 9 bij de Hors te komen. Halverwege de strandrit werd besloten de Zalm, die achter de wippertruck hing, 'van wege het smalle strand en de slechte rijomstandigheden' te water te laten. Volgens de woordvoerder reed het daarna beter door het slappe zand. Textiel te zien in Oudheidkamer In het kader van het vijftigjarig be staan is in de Oudheidkamer in Den Burg tot en met 31 oktober de ten toonstelling Verzoening tussen oud en nieuw te zien, met textiele werken van oud-Texelse Erna van Sambeek. Van Sambeek gaat vaak uit van een gevonden of alledaags voorwerp dat zij bewerkt of uitvoert in een andere materiaal of techniek. De expositie is te zien tijden de openingstijden van de Oudheidkamer. Zaterdag wordt een speciale rondleiding langs de negentien werken gegeven. Deze begint om 14.00 uur. Weerman in Den Helder In galerie Windkracht 13 aan de Weststraat in Den Helder is tot en met 4 september werk te zien van Wou ter Weerman. Schilderijen van deze Texelse kunstenaar zijn ook te zien in Gebouw 60 op de Rijkswerf, dat sa men met Windkracht 13 een 'dubbel expositie' van vijftien kunstenaars houdt. De tentoonstelling wordt zon dag om 15.00 uur geopend door een wethouder van Den Helder en is na dien te bezichtigen van donderdag tot en met zondag van 11.00 tot 17.00 uur, op woensdag van 13.00 tot 17.00 uur en op donderdagavond van 19.00 tot 21.00 uur. Karin Beumkes op festival Groningen Dichteres Karin Beumkes doet eind deze maand mee aan het literair bo tanisch festival Dichters in de Prin sentuin in Groningen. Een breed scala aan dichters draagt op donder dag 28 en vrijdag 29 juli eigen wer ken voor op het theeveld en in de loofgangen van de beroemde tuin van de Prinsenhof aan de Turfsingel in het centrum van de stad. De Texelse staat op het festival tussen befaamde dichters als Jana Bera- nova, H.H. ter Balkt, Simon Vinken oog, Diana Ozon en Jean Pierre Rawie. Na afloop wordt er een bloemlezing uitgegeven, waarin het gedicht Proces van Beumkes wordt opgenomen. Voor meer activiteiten verwijzen wij naar de agenda in de Vakantiekrant, die iedere vrijdag met deze krant wordt verspreid. Vrijdag 8 juli: De Jan Drijverschool in Den Hoorn houdt van 16.30 tot 20.30 uur een fancy-fair met als thema 'Indianen'. Om 19.00 uur begint op de dijk bij Oudeschild een tijdrit van Wielerver eniging Texel. In Cinema Texel draaien War of the Worlds (aanvang 11.30, 19.00 en 21.45 uur), de Nederlands gesproken film Herbie - Fully Loaded (12.00 en 14 00 uur), de originele versie van Madagascar (16.30 uur). De Kameleon II (14.15, 16.15 en 19.15 uur) en Batman begins (21.30 uur). Bioscoop De Kiekendief op vakantie centrum De Krim in De Cocksdorp vertoont de Nederlands gesproken versie van Madagascar (14.00 en 16.00 uur) en de originele versie van Madagascar (19.00 en 21.30 uur). Zaterdag 9 juli: Bij dorpshuis De Wielewaal in De Waal begint om 13.15 uur Sommeltjespop. Met optredens van negen Texelse bands. Om 14.00 uur begint in de Oudheid kamer op de Stenenplaats in Den Burg een rondleiding langs de expositie 'Verzoening tussen oud en nieuw', met textiele werken van Erna van Sam- Om 20.30 uur begint op de karting- baan aan de Akenbuurt nabij Den Burg een competitieavond van Modelracing Texel. In Cinema Texel (Den Burg) draaien War of the Worlds (aanvang 11.30, 19.00 en 21.45 uur), de Nederlands gesproken film Herbie - Fully Loaded (12.00 en 14.00 uur), de originele ver sie van Madagascar (16.30 uur), De Kameleon II (14.15, 16.15 en 19.15 uur) en Batman begins (21.30 uur). Bioscoop De Kiekendief op vakantie centrum De Krim in De Cocksdorp vertoont de Nederlands gesproken versie van Madagascar (14.00 uur en 16.00 uur) en de originele versie van Madagascar (19.00 uur en 21.30 uur). Zondag 10 juli: Op het terrein van zwemparadijs Calluna aan de Schumakersweg nabij De Koog wordt van 9.00 tot 13.00 uur kofferbakmarkt gehouden. Bij de Worsteltent aan de Smitsweg nabij Den Burg begint om 14.00 uur een optreden van popsongband Blues 'n Beats. Toegang gratis. In Oudeschild is van 14.00 tot 17.00 uur een bootviswedstrijd, georgani seerd door Sportvissersclub Texel. Op de Stenenplaats in Den Burg speelt van 14.00 tot 17.00 uur de tweemans formatie Landslide. In strandpaviljoen Beach In bij De Koog begint om 15.00 uur een optre den van de Harry G Blueband. In de (protestantse) Waddenkerk in De Cocksdorp begint om 19.30 uur een speciale zangdienst, met liederen op verzoek. In Cinema Texel draaien War of the Worlds (aanvang 11.30, 19.00, 21.45 uur), de Nederlands gesproken film Herbie - Fully Loaded (12.00 en 14.00 uur), de onginele versie van Madagascar (16.30 uur), De Kameleon II (14.15, 16.15 en 19.15 uur) en Batman Begins (21.30 uur). Bioscoop De Kiekendief op vakantie centrum De Krim in De Cocksdorp vertoont Madagascar in drie talen: Nederlands gesproken (14.00 en 16.00 uur), Duits gesproken (19.00 uur) en Engels gesproken met Neder landse ondertiteling (21.30 uur). Maandag 11 juli: In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn wordt van 14.00 tot 16.30 uur een rommelmarkt gehouden ten bate van de restauratie van het Hoornder kerkje. Het Koninklijk Texels Fanfarecorps geeft van 19.30 tot 20.30 uur een op treden op het terrein van het Maritiem en Jutters Museum in Oudeschild. In café De Twaalf Balcken in Den Burg begint om 20.00 uur een (snel)schaak- toernooi. Deelname staat open voor iedereen. In dorpshuis De Hof in De Koog be gint om 19.30 uur een bridgedrive. Deelname €2,50. Inlichtingen bij P. Hopman, tel. 312523. In het gebouw van Kotex aan het PaelwercK' in Den Burg begint om 20.00 uur een open klaverjasdrive. Deelname kost €3,50 per koppel. In Cinema Texel (Den Burg) draaien War of the Worlds (11.30, 19.00 en 21.45 uur), de Nederlands gesproken film Herbie - Fully Loaded (12.00 en 14.00 uur), de originele versie van Madagascar (16.30 uur). De Kameleon II (14.15, 16.15 en 19.15 uur) en een sneak preview (21.30 uur). Dinsdag 12 juli: In EcoMare wordt een miniatuur- theater gehouden. Bel voor de aanvangstijd EcoMare, tel. 317741. Om 19.00 uur begint op de wielerbaan aan de Haffelderweg een wedstrijd van Wielervereniging Texel. In Oosterend begint om 19.30 uur een wedstrijd om het Texels kampioen schap ringsteken. In jongerencentrum Time Out aan de Wilhelminalaan in Den Burg begint om 19.30 uur de eindpresentatie van ze ven bands uit de popschool van de Muziek- en Dansschool. In de doopsgezinde kerk van Den Burg begint om 20.15 uur een concert van Jeanny Beerkens (cello), Jussi Paananen (viool) en Carmen Keijser (piano). De toegang is gratis, na afloop wordt een inzameling gehouden ter bestrijding van de kosten. In Cinema Texel draaien War of the Worlds (11.30, 19.00. 21.45 uur), de Nederlands gesproken film Herbie - Fully Loaded (12.00 en 14.00 uur), de originele versie van Madagascar (16.30 uur). De Kameleon 2 (14.15, 16.15 en 19.15 uur) en Batman Begins (21.30 uur). Bioscoop De Kiekendief op vakantie centrum De Krim in de Cocksdorp ver toont Madagascar in drie talen: Neder lands gesproken (14.00 en 16.00 uur), Duits gesproken (19.00 uur) en Engels gesproken met Nederlandse ondertiteling (21.30 uur). Van 11 tot 18 juli zijn de volgende we gen afgesloten in verband met werk zaamheden (wijzigingen en incidentele afsluitingen voorbehouden): Den Burg: Hallerweg tussen Kadijks- weg en komgrens afgesloten, Kadijks- weg tussen Hallerweg en Marsweg een richtingsverkeer. Oudeschild: Tromp straat tussen school en Zeemanskerk af gesloten, Loodssingel tussen Tromp straat en Houtmanstraat afgesloten, Loodssingel eenrichtingsverkeer opge heven. nabij Oosterend: Nieuweschild tussen Lancasterdijk en Fanneweg een richtingsverkeer, De Kaai eenrichtings verkeer Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt ver zocht dit vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier met gedurende lange tijd in de regen staat. De papierwagen komt in de vol gende straten: 3. Gasthuisstraat van Beatrixlaan tot Hogerstraat, Graven straat (geen bedrijven), Warmoes straat, Schilderend tot rotonde, Julianastraat, Keesomlaan. In Oudeschild wordt dinsdag 12 juli vanaf 13.30 uur door De Bruinvis oud papier opgehaald, leder wordt verzocht het tijdig gebundeld aan de straat te zetten. TESO zet in en rond het weekeinde geregeld twee boten in en verzorgt dan ieder half uur een afvaart, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel. Dat gebeurt vandaag (vrijdag) nog tot 20.00 uur, zaterdag van 8.30 tot 15.00 uur, zondag van 14.30 tot 20.00 uur en maandag van 9.30 tot 16.00 uur. Des ondanks moeten automobilisten reke ning houden met wachttijden. Zater dag moet in Den Helder tussen 8.00 en 16.00 uur mogelijk een half uur wor den gewacht. Zondag is de geschatte wachttijd op Texel tussen 12.00 en 14.00 uur een uur. Nadere informatie kan worden verkregen via tel. 0222- 369600 of e-mail info@teso.nl. De veerdienst heeft ook een eigen website: www.teso.nl. Hoogwater te Oudeschild Vr. 08 10.30 en 22.17 u. Za. 09 10.54 en 22.54 u. Zo. 10 11.25 en 23.30 u. Ma. 11 12.04 en - u. Di. 12 00.16 en 12.35 u. Wo. 13 00.46 en 13.14 u. Do. 14 01.00 en 13.50 u. Vr. 15 01.20 en 14.25 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt 10 juli op om 05.27 uur en gaat onder om 22 05 uur, 14 juli eerste kwartier j Zondag 10 juli 2005 PROTESTANTSE KERK IN NEDER LAND: Hervormde gemeente Den Burg: 9.30 u. dhr. M.D. Kuiper. Gereformeerde kerk Den Burg: 10.00 u. ds. H.K. Wolters uit Barneveld. Hervormde gemeente Waal, Koog, Den Hoorn: De Koog: 9.30 u. ds. P.A. den Braanker, Raad voor het Zomerwerk. Den Hoorn: 9.30 u. ds. K.F. Klaassen. PROTESTANTSE WADDEN GEMEENTE TEXEL: Oosterend: 9.30 u. ds. F. van Helden, jeugddienst Oost, voor de schoolkinde ren die naar de middebare school gaan; 19.00 u. ds. E. Kronemeyer uit Beet- sterzwaag. De Cocksdorp: 11.00 u. ds. E. Krone meyer uit Beetsterzwaag: 19.30 u. zang- dienst olv R. Moens, mmv kopergroep Excelsior en organist J. Tuinema. INTERKERKELIJK: 9.30 u. NH-kerk De Koog, ds. P.A. den Braanker uit Den Burg, mmv koor Joy en organist F. Walstra DEUTSCHE EV. GOTTESDIENST: 10.00 u. NH-kerk De Koog, pf. P. Holdt uit Nümbrecht. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in gebouw Maartenskerk, Oosterend: 11.30 u. en 16.20 u. ds. A. Vermeij: woe. 13/07: 19.30 u. ds. A. Vermeij, in eigen kerkgebouw aan de Schoolstraat. GEREFORMEERDE KERK (VRIJGE MAAKT): in doorpsgezinde kerk. Kogerstraat, Den Burg: 11.30 en 17.15 u. dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: 10.00 u. ds. E. Geijlvoet. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 u. ev. P. Emans uit Apeldoorn. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: 10.45 u. herenkoor. Oosterend: 9.30 u. DEUTSCHE H. MESSE: De Koog: zon. 11.00 u.; woe. 19.30 u.; vrij. 19.30 u. De Cocksdorp: zat. 19.30 u. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg: Openbare le zing, 10.30 u.; Wachttorenstudie. 11.20 Er bestaat geen goed of slecht weer, we moeten ons er gewoon op kleden. Artsen: Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestdagen en van maandag tot en met vrijdag van 17.00 tot 08.00 uur: Centrale Huisartsen Post, tel. 321143. Tandartsen: Voor spoedeisende tand heelkundige hulp is via één van de vol gende telefoonnummers informatie te krijgen over het pijnspreekuur op zater dagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het ongevallennummer vermeld. 313086; 314727; 314669; 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: De Ruyterstraat 86, Oudeschild. Dag en nacht bereikbaar via tel. 313090 of 06- 51404872. GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord- Holland. Voor alle hulp, zorg en informa tie, ook voor het berekenen van de ei gen bijdrage: op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Centraal Meldpunt 0223-650222. - Voor alle zorg, huishoudelijke en ver- È?e i/gi zorgende hulp: Schoonoordsingel c Den Burg, tel. 321461 - Jeugdgezondheidszorg: Schoo1 oordsingel 44, Den Burg, tel, 09E 4636549. Spreekuur elke werkdag va 9.00 tot 17.00 u. Voor vragen overot wikkeling, voeding, opvoeding en v* zorging. - Uitleenmagazijn/servicepunt: Schoonoordsingel 44, Den Burg, a 314887. Geopend elke werkdag to 13.00-14.00 u. - Diëtiste: voor afspraken elke werVJj; I? van 8.30-17.00 uur. tel. 0223-650222 W. Indicatie: Indicatie voor thuiszorg voor opname in verpleeg- verzorgingshuis: Centrum indicate telling Zorg. Opvragen vi; 650270. Opname op advies van husats of specialist. Mondhygiëniste: Natasja Bottema'; 320104. Apotheek: Weverstraat 95, DenBirj tel. 312112. Maandag t/m vrijdag 8Ü> 17.30 u.; zaterdag 10.00-13.00en 1:iC- 17.00 u.; zon- en feestdagen 11." 12.00 en 16.00-17.00 u. Buiten diel,car alleen voor spoedeisende gevallen, SCtE Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 1-1-2. Of bel de Meldkamer Noord- holland-noord: 072-5644444. Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is dagelijks open van 9.00 tot 17.00 u. Telefoon: 0900-8844. In spoed eisende gevallen: 112. Het bureau in De Koog, Brink 6. is geopend op maandag, dinsdag en donderdag van 13.00 tot 17.00 uur. Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 0900-8844. Dierenartsenpraktijk: Keesomlaan 11, Den Burg, tel. 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: bel tijdens kantooruren 319413 (De Nieuwe Skuul). Anonieme Alcoholisten: dinsdag van 19.00 tot 21.00 uur in Den Helder, tel. 0223- 642189 (vragen naar Ron). Verslavingszorg: Steunpunt Brijder Verslavingszorg, Wilhelminalaan 1Den Burg. Voor inlichtingen, advies, consul tatie eri preventie. Bereikbaar op di., woe. en don. tijdens kantooruren, tel. 315602; www.brijder.nl. Psycholoog: J. van den Berg, tel. 310386. Stichting Welzijn Ouderen Te Warme maaltijdvoorziening, alarmsnj StW klusjesdienst, huishoudelijke t' versteldienst. Spreekuur van 9: 10.00 u. en van 14.00 tot 16.00 u,5t ytf Buureton, Beatrixlaan 43, Den Burjf 312696. 'Kustwacht: Voor meldingen van Svr pen en zwemmers in nood: tel 3162ÏS Chemicaliën op het strand: 3 brandweer, 072- 5644444. Huiselijk geweld: Safehouse Teal ensisopvang huiselijk geweld, tel 025- e,er 321001dag en nacht bereikbaar Jongeren Informatie Punt: voor» gen en advies over wonen, werken,&L die, recht, relaties, seksualiteit, verstof, gen en vrije tijd. Openingstijden dinsds en woensdag van 15.00 tot 17 00tr^ d'Ouwe Ulo, Wilhelminalaan Burg, tel. 315582 Bureau Jeugdzorg: voor hulp aanjor I geren bij problemen en W |W( opvoedingsondersteuning aan ouOK Spreekuur elke donderdag in d'G* Ulo, Wilhelminalaan 1Den Burg W aanmelding, informatie en advies:0& 2223330, elke dag tussen 10.30 12.30 uur. Kerken en minima: voor TexelaaT financiële nood. Spangerweg 10.18 EH De Waal. Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: Gerard Timmerman Telefoon 31 46 87 of 06 - 22 14 02 75 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6*1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mail info@lenrnl Op al onze adveriontiecontraclen en aanbiedingen danr- loe zijn van toepassing de Regelen voor hel Advertentie- wezen van de Stichtmg ROTA. gevestigd te Amstevoam. Abonnementsprijzen 2005: Per half jaar 34.65 33,05 Per jaar 67.50 65.35 Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. Vrijdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u Shopping met Bart en Peter (entertainment) 21 00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 16.00 u. Wegdromen met een boek 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramma Vandaag: Wat is er aliemaa op het strand bij Paal 17? 18.00 u Muziek met Marco 20 00 u. Radio Noordholland Zondag: 9.00 u Klassiek op zondag 10.00 u. Kerkdienst vanuit doopsgezm® gemeente Den Burg 11.00 u. Vlaswiek (muziek en poés# 12.00 u. Natuurwijzer j 13 00 u Noud draait deur (Nederlandss! 15 00 u. Frans gaat het doen (muziek) 16.00 u. Sportlokaal (uitslagen en inim^ 18 00 u Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 9.30 u. Hervormde kerk Den Bun) 10 45 u. Rooms-katholieke kerk Oen w Maandag: 18 00 u. Symphonica (klassiek) 19.00 u. Wegdromen met een boek (herhaling van zaterdag) 20 00 u Natuurwijzer (herhaling van art 21.00 u. Reggae on the move (mi?8"' 23.00 u. Radio Noordholland Dinsdag: 18.00 u Radio Texel actueel (meu»ï_ 19.00 u Op uw verzoek (verzoekp»31 20.00 u. Radio Noordholland Woensdag: 17.00 u. Pietelepote (kinderprogram™ (herhaling van zaterdag) 18.00 u. Onder de toren (geestehik pf gramma, met vanaf 19-00 u/ verzoekplaten) 19 45 u Gelezen (Texelse) verhalen 20.00 u. Radio Noordholland Donderdag: 18 00 u. Country time (muziek) 19.00 u. Even bijpraten met 0^®^ meer het CountryfestivaL rtf Baba Jaga en de Dokter Wagemaker 20.00 u. Radio Noordholland •Rk een iaflc seen f ons fnen *moc fitger ïHVt «en !*sg(

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 2