it M PEKING switzer zonwering Thuisblijven heeft zo zn voordeel... w Officiële I2.95 winkelpand Weverstraat 21 Gezocht M.T.A. Administraties Vers Wokbuffet Verhuisd Bakkerij Timmer Oosterend Tmmwoaltjes eo Scherpe prijzen Hoge kwaliteit 5 jaar garantie 0222 315535 06 51 82 25 40 berichten Bekendmakingen Gemeente Texel Houtbouw „It Paradyske"B.V., Noord- bergum Frl. Voor sierlijke autogarages, tuinhuisjes, Schuren, paardenboxen, loodsen enz. Gemaakt uit 32 mm gg vuren geïm pregneerd rabat. Alle ma ten mogelijk, rechtstreeks vanaf de fabriek. Info en folders 0511-474655, fax Q511-475711. Baby geboren? Huur een ooievaar voor in de tuin voor €1,25 per dag (€12,50 borg) bij Langeveld de Rooy, Spinbaan 6, tel. 362600. Nieuw: voor bruiloft, re ceptie, vergadering, cur susruimte diverse zalen. Prins Hendrik, nabi] Oos terend, tel. 0222-363020. Feestje, of plotseling visite? Feestpakket van Eetcafe Parkstraat 22. Negen warme borrelhap jes met currysaus. Bacon- nugget, kipstick, bamibal, kipnugget, partybal, nasi bal, kaassoufflé, hai fong- bal €3,50 (9 happen met saus). Eetcafe Parkstraat 22, telefoon 314890. Groot in het klein! 1 - Hoog- Johnnie II Pisang Walker Ambon Red 0L jonge jenever Scotch whisky treau likeur Di Saronno Originate (S3 www.gildeslijter.nl Bacardi Carta Blancal 050 rum 0.7 Uier I W» Rostere zachte rode wijn Waalderstraat 27 Tel 0222-313185 Slijterij Wijnhandel J/ Witte Kruislaan 7 (P7Jff/fXZl rr tZlTel. 0222 -322165 Den Burg ^chipknip Te huur op A-l locatie: Geheel (270 m2) of gedeeltelijk (170 m2), met appartement. Beschikbaar per 1-9-2005. Info: 06 - 51333595 financieel administratief medewerkster Voor 38 uur per week Vast dienstverband Voor eenvoudig boekwerk, archiveerwerk en het verzorgen van eenvoudige brieven. Opl. niveau VMBO/MAVO. Sollicitaties sturen naar: Postbus 127, 1790 AC Den Burg. Chinees wok-restaurant Iedere vrijdag, zaterdag en zondag Stel uw eigen wok samen voor maar €16.50 p.p. Nu elke woensdag ter kennismaking €12.50 p.p. Nikadel 1, De Koog, telefoon 317587 Zaterdag 16 juli vanaf 20.00 uur havenfeest m.m.v. Shoreline. Ook tijdens de vakantie staan wij voor u klaar. Voor service en repara tie komt u naar TCA, Ma- ricoweg 37 a. Doorlopende verkoop ge bruikte rijwielen. Verhuur bedrijf Bruining, Nikadel 60, De Koog, tel. (0222) 317333. Diverse maten kinderrijwielen. Gazelle huurfietsen te koop, ook met trommel- rem en 4 versn., zeer gun stig geprijsd. Verhuurbe drijf Kikkert. Badweg 19, De Koog, telefoon 0222- 317215. Welk meisje van 16 jaar zoekt nog een vakan tiebaantje en wil op het strand bij Paal 20 in De Koog strandhuisjes e.d. verhuren? Tel. 327800. mevr. D. Quartel van Klimpstraat 23 naar Gollards kamer 30 Wij Joke, Meivin, Robin Braaksma gaan 29 juli verhuizen naar Ruinerbrink 327 7812 RH Emmen Wat zijn de gevolgen als u uw bedrijf verkoopt of overdraagt? Een persoonlijk financieel plan, voor uw inkomensplanning, vermogensplanning en vermogensoverdracht. Excellente service vanuit een persoonlijke relatie en in goede samenspraak met uw accountant, fiscalist en notaris. Betrouwbaar, betrokken en dichtbij. Bel voor een persoonlijke kennismaking (0223)67 31 53 Rabobank Private Banking Het is tijd voor de Rabobank www.rabobank.nl Nathalie Raadgers FFP accountmanager Private Banking Rabobank Noord-Holland Noord Rabobank Nieuw in ons assortiment Een heerlijk krokant anijskoekje .vtfRiJ t/a, Te koop in alle supermarkten en in alle winkels van Echte Bakker Timmer. Pa's andere SCREENS MARKIEZEN KNIKARMSCHERMEN UITVALSCHERMEN SERRE DAKSCHERMEN Vraag nu vrijblijvende offerte aan. Bereikbaar tot 20.00 uur! Gemeente Texel Groeneplaats 1 Postbus 200 1790 AE Den Burg T (0222) 36 21 21 F (0222) 36 22 87 E email@texel.nl OPEN: ma. t/m vr. 9.00 - 16.00 uur Voor alle producten zie ook www.texel.nl het plaatsen van één kampeermiddel in de periode van 15 maart tot en met 31 oktober op het perceel Stuifweg 66. De vrijstelling geldt tot en met het jaar 2010. Vergunningen Aangevraagde lichte bouwvergunningen Keesomlaan 16 te Den Burg: geheel plaatsen v.e. blokhut met veranda (ontvangen 7 juli 2005); Rogge- slootweg 585 te De Cocksdorp: plaatsen v.e. overkap ping (ontvangen 7 juli 2005); Hoefslag 49 te Den Burg: geheel oprichten v.e. carport (ontvangen 8 juli 2005): De Dageraad 49 te Den Hoorn: plaatsen v.e. overkap ping - carport (ontvangen 11 juli 2005); Leemkuil 9 te Den Burg: geheel plaatsen van twee dakkapellen (ontvangen 11 juli 2005). Aangevraagde reguliere bouwvergunning Krimweg 63 te De Cocksdorp: gewijzigd uitvoeren v.e. bouwplan waarvoor reeds vergunning is verleend (ontvangen 1 juli 2005); Aangevraagde reguliere bouwvergunningen, eerste fase De Ruyterstraat 52 te Oudeschild: gedeeltelijk veran deren/vergroten v.e. woonhuis (ontvangen 6 juli 2005); Mienterglop 13 te De Koog: gedeeltelijk veranderen/ vergroten v.e. woonhuis (ontvangen 7 juli 2005); Haven te Oudeschild: geheel vernieuwen van kademuren en remmingwerken (ontvangen 11 juli 2005); Aangevraagde reguliere bouwvergunningen, tweede fase Muyweg 25 te De Cocksdorp: geheel vernieuwen v.e. woonhuis (12 juli 2005); Dorpsstraat 77 te De Koog: geheel plaatsen van een dienstwoning bergruimte (13 juli 2005); Nesweg 17 te Oosterend: gedeeltelijk veranderen/vergroten v.e. woonhuis (13 juli 2005); Tegen deze kennisgevingen kunt u geen bezwaren maken. Bezwaren kunt u pas indienen als de bouwvergunningen en gebruiksvergunningen zijn verleend. Verleende bouwvergunningen en gebruiksvergunningen worden gepubliceerd. Verleende lichte bouwvergunning Roggeslootweg 203 te De Cocksdorp: plaatsen v.e. dakkapel (verzonden 11 juli 2005); Roggeslootweg 399 te De Cocksdorp: plaatsen v.e. dakkapel (verzonden 11 juli 2005): Roggeslootweg 237 te De Cocksdorp: plaatsen v.e. dakkapel (verzonden 11 juli 2005). Verleende reguliere bouwvergunning Hoofdweg 75 te De Cocksdorp: vergroten v.e. woon huis (verzonden 13 juli 2005). Verleende reguliere bouwvergunning, eerste fase Stuifweg 109 te Oosterend: gedeeltelijk vernieuwen/ veranderen v.e. woonhuis (verzonden 13 juli 2005). Verleende reguliere bouwvergunningen, tweede fase Orchismient 1 te De Koog: plaatsen v.e. nieuw dak (verzonden 11 juli 2005); Boodtlaan 42 te De Koog: gedeeltelijk vergroten v.e. woonhuis (verzonden 11 juli 2005). Verleende sloopvergunning Binnenburg 17 te Den Burg: het slopen v.e. bankge bouw (verzonden 11 juli 2005). Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de dag waarop deze besluiten zijn bekendge maakt een bezwaarschhft bij Burgemeester en Wethouders indienen. Het bezwaarschrift wordt ondertekend en dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschnj- ving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en zo mogelijk een afschnft van het bestreden besluit waartegen het is gericht. Wij wijzen u erop dat u de president van de Rechtbank te Alkmaar, Sector Bestuursrecht, Postbus 251. 1800 BG Alkmaar, kunt verzoeken een voorlopige voorziening te treffen. Bo vengenoemde vergunningen kunt u inzien bij de balie Grondgebied van het gemeentehuls. Vrijstellingsprocedures Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 3. lid 7. sub d van de voorschrif ten van het bestemmingsplan "Oost" medewerking te verlenen aan een bouwplan voor het: plaatsen v.e. garage/berging aan Oost 73 te Oos terend. Het bouwplan ligt vanaf 18 juli 2005 gedurende twee weken ter inzage bij de balie Grondgebied van het gemeentehuis Gedurende de termijn van ter inzage legging kunnen omwonenden schriftelijk hun zienswijze kenbaar maken Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 19, lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening medewerking te verlenen aan bouwplannen voor het: ged. veranderen v.e. kerk tot wijkcentrum met vier woningen a/d Peperstraat 7 te Oosterend; plaatsen v.e. woonhuis a/d Ruijslaan 49 te De Koog. Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 19, lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening medewerking te verlenen aan een bouwplan voor het. plaatsen v.e. windnivellerend scherm a/d Nikadel 19 te De Koog. De bouwplannen zijn In strijd met de ter plaatse geldende bestem mingsplannen De conceptbesluiten liggen vanaf 18 juli 2005 ge durende vier weken ter inzage bij de balie Grondgebied van het gemeentehuis Gedurende de termijn van ter inzage ligging kan een ieder schnftelijk zijn zienswijze kenbaar maken Volgens de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de dag waarop dit besluit is bekendgemaakt een bezwaarschnft indienen bij Burgemeester en Wethouders. In het getekende bezwaarschnft moet tenminste staan: de naam en het adres van de indiener: de datum: een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt: de gronden van het bezwaar: zo mogelijk een afschrift van het besluit waartegen het is gencht. Bi/ spoedeisend belang kan een voorlopige voorziening worden aangevraagd bij de president van de Rechtbank te Alkmaar, Sector Bestuursrecht, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. De vrijstelling ligt ter inzage bij balie Grondgebied Bestemmingsplan Oudeschild onherroepelijk De afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State heeft op 25 april 2005 het ingediende be roepschrift tegen het bestemmingsplan Oudeschild niet-ontvankelijk verklaard. Met deze uitspraak is het goedkeuringsbesluit van Gedeputeerde Staten van 18 januari 2005 onherroepelijk geworden. Aan het perceel De Ruyterstraat 127 is goedkeuring onthouden. Op grond van artikel 31 Wet op de Ruimtelijke Ordening ligt het plan ter inzage bij de balie Grondgebied van het gemeentehuis. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunt u tegen et van de genoemde besluiten bij ons een bezwaarschrift in> nen zes weken na de dag waarop dit besluit is gepubhceer bezwaarschrift dient ten minste te bevatten-de naam en het ad de indienerde dagtekening; een omschrijving van het besluit mi B gen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar, zo moj een afschnft van het bestreden besluit Indien een bezwaar» ingediend, is het in spoedeisende gevallen mogelijk or verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te'i I de voorzienmgenrechter in Alkmaar, Postbus 251, 1800BGASmam Van de Indiener van een dergelijk verzoekschnft wordt et griffierechten geheven. Tegemoetkoming leerlingenvervoer Als uw kind een basisschool bezoekt die verder zes kilometer van huis is, of uw kind kan vanwegeeei handicap niet of niet zelfstandig met het openbaa' vervoer, dan kunt u in aanmerking komen voor e? tegemoetkoming in de kosten van het vervoer. Det* drage is meestal gebaseerd op de kosten van opent» vervoer en de kosten van de eerste zes kilometerwcr- den in de regel niet vergoed. Aanvraagformulierenel informatie kunt u opvragen bij de balie Burgerzakes en Welzijn van het gemeentehuis. Agenda welstandscommissie De welstandscommissie vergadert op de eerste en derde donderdag van de maand Standaard is dit in het stadhuis aan de Drs. F. Bijlweg 20 te Den Helder. Eén keer in de twee maanden vergadert de commissie in het gemeentehuis in Den Burg te weten op 7 juli, 1 september en 3 november 2005. De agenda is voor een ieder ter inzage op de gemeentelijke website en bij de balie Grondgebied vanaf de maandag vooraf gaande aan de betreffende vergadering. Indien u de vergadering wilt bijwonen kunt u dit aanmelden bij genoemde balie. Verleende vrijstellingen 'kamperen bij particulier' Burgemeester en Wethouders verlenen op grond van artikel 24 lid 1 van het bestemmingsplan 'Buitengebied Texel' en van artikel 8 lid 2 sub a van de Wet op de openluchtrecreatie vrijstelling voor: Ontwerp-bestemmingsplan Oosterend Met ingang van 18 juli 2005 ligt het ontwerp-bestem mingsplan Oosterend, op grond van artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, voor eenieder gedu rende zes weken ter inzage bij de balie Grondgebied van het gemeentehuis. Ook buiten kantooruren is het ontwerp-bestemmingsplan in te zien in de openbare bibliotheek, Drijverstraat 7 te Den Burg, op dinsdag en vrijdag van 14.00 tot 20.30 uur. Het plangebied bestaat voornamelijk uit het woonge bied. Ook het bedrijventerreintje ten noorden van het dorp is tot het plangebied gerekend. Aan de westzijde bepalen de Vliestraat en de Oosterenderweg de grens van het plangebied. Hierdoor vallen de sportvelden ook binnen het plangebied. Het beschermde dorpsgezicht valt niet binnen het plangebied daar voor dit gebied een specifieke planologische bestemming is vereist. De regeling die voor dit plangebied wordt opgenomen zou namelijk afbreuk kunnen doen aan het beschermde dorpsgezicht. Het plan zal te zijner tijd de vijf nu geldende bestem mingsplannen vervangen. Doordat de vijf plannen soms niet meer actueel zijn en niet optimaal inzichtelijk, zijn ze lastig toepasbaar en worden daarom herzien. Dit nieuwe bestemmingsplan maakt deel uit van een herzieningstraject vooreen groot aantal bestemmings plannen dat de komende drie jaar voor de bestaande kernen wordt uitgevoerd. Als basis voor al deze plan nen dient de Nota van Uitgangspunten, die in het najaar van 2001 is vastgesteld. Op deze wijze worden alle nieuwe plannen inhoudelijk op elkaar afgestemd en volgens dezelfde systematiek opgesteld. Gedurende de termijn van termzagelegging kunnen door eenieder schriftelijke of mondelinge zienswijzen over het ontwerp-bestemmings plan naar voren worden gebracht. Schriftelijke zienswijzen kunnen worden gencht aan de Gemeenteraad van Texel, Postbus 200, 1790 AE Den Burg. Mondelinge zienswijzen kunnen naar voren worden gebracht in het gemeentehuis bij de balie Grondgebied tijdens de hiervoor vermelde kantoortijden. Verkeersbesluiten Burgemeester en Wethouders hebben ter bevordering van de verkeersveiligheid de volgende verkeersbeslui ten genomen: het realiseren van een algemene gehandicapten parkeerplaats in de Schoorwal in Den Burg, nabij de hoek met de woningen van de Vaargeul; het instellen van een parkeerverbod voorde Marico- weg, aan de noordzijde van de straat, in Den Burg. Kp) Afval in de afvalbak! Gemeente en politie besteden deze zomer ex tra aandacht aan het voorkomen van zwerfvuil. Weggegooide blikjes, papiertjes, plastic zakken kauwgom, etc. zorgen voor vervuiling en overlag Texel wil een schoon, prettig en veilig eiland vf- Daar hoort geen zwerfvuil bij. Gooi afval daaroc in de daarvoor bestemde afvalbakken Niet direct een afvalbak in de buurt? Gooi het dan later inde afvalbak, dat is een kleine moeite. De Afv fenverordening verbiedt het zo maar weggooien of achterlaten van afval. De boete op overtreder: kan oplopen tot 250,00! Openbare orde seizoen Er zijn regels Uitgaan op Texel is gezellig ...en dat moet zo bij- ven! Voor "onvolwassen gedrag" geldt een Uk-op- stuk beleid met forse boetes. Zie www.texel.nl. Nachtbus rijdt weer Vertrek zaterdagnacht om 03:15 uur vanaf cc Nikadel (naast de Lidl). De route gaat vanaf De Koog naar Den Burg (noodcamping en rondje De" Burg) en daarna door naar De Waal, Oosterenden Oudeschild. Het tarief bedraagt 3,- per nt *he Meldingen van overlast Bent u getuige van geweld, diefstal of vernieling bel dan 112 ("als elke seconde telt'). Is er mind® spoed bel dan 0900-8844. Aangifte bij de pc** kan ook via internet op www.politie.nl. Melding®1 over kapot straatmeubilair, afval, verkeersbord®! of defecte straatverlichting kunt u doorgeven aar de servicebalie, telefoon 36 21 11 Medische zorg Voor spoedeisende medische hulp in het wee* end, op zon- en feestdagen en van maand»! tot en met vrijdag buiten werktijd van 17 0°' f-,en 08.00 uur: Centrale Huisartsenpost, telefoo" (0222)3211 43. Vlsi Ion •tal;

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 4