'Klant hier koning, maar geen keizer' Te gast bij de horeca TH Boerengolf rond Lagewegje 6 Kwaliteit en boerengastvrijheid succes Catharinahoeve Kwarttriatlon ditmaal compact en recreatie .TEXELSE COURANT VRIJDAG 15 JULI 2005 Ondanks het wat sombere weer en de dreigende lucht zit het terras van eethuis Catharinahoeve redelijk vol. Eén blik naar rechts verraadt waarom. De grote speeltuin naast het restau rant, die dit jaar volledig werd vernieuwd, oefent een onweer staanbare aantrekkingskracht uit op de jonge bezoekers en de ouders hebben vanaf het terras goed zicht op hun kroost. Een kijkje door de ruiten leert dat het binnen druk is. Ook dat is eerder regel dan uitzondering in de Catharinahoeve, want 400 couverts per dag vormen hier in het hoogseizoen geen uitzon dering. Gewapend met een checklist, opge steld door het Regionaal Opleidings Centrum (ROC), in samenwerking met de Texelse horeca en leer bedrijven, stappen we het eethuis binnen. De omvangrijke lijst geeft een overzicht van regels en gebruiken waaraan een restaurant zou moeten voldoen. Daarbij gaat de aandacht niet alleen uit naar het eten, maar worden ook entourage, interieur, per soneel en gewekte verwachting ge controleerd. Al in de hal valt op dat het bedrijf goed georganiseerd is en ingesteld op grote aantallen bezoe kers. De entree is ruim en overzich telijk, zodat de bezoeker direct de kapstok ziet en de deur tot de ingang en ook al weet waar de toiletten zich bevinden. Binnen blijkt het inderdaad druk en kunnen we niet direct aan tafel. Een vriendelijke serveerster ver zoekt ons plaats te nemen bij de op vallende openhaard en overhandigt ons een nummer. Dat komt niet echt klantvriendelijk over: de gast is hier letterlijk een nummer. Terwijl het in korte tijd behoorlijk druk wordt en de rij wachtenden groeit, is er voor ons een tafel beschikbaar. We worden begeleid naar een vier-persoons ta fel in het voormalige boetje, een la ger gedeelte van de boerderij, waar een kleine tien tafeltjes staan. De ser veerster, die deze 'wijk' onder haar hoede heeft, is snel bij onze tafel om de drankjes op te nemen en ons al vast de menukaart te overhandigen. Dames eerst en kaart open, daar doen ze in de Catharinahoeve niet aan, maar vriendelijk gaat het wel. En snel. Want de bestelde drankjes zijn er zo: goed gekoeld witbier, Texelse appelsap en appelsap met een rietje voor de jongste eter aan tafel. De kaart ziet er verzorgd uit. Keuze genoeg en voldoende variatie. Een aantal warme en koude voorgerech ten, diverse salades, vis, vlees en ui teraard pannenkoeken. In alle soor ten, want de meeste bezoekers, voornamelijk gezinnen en oudere echtparen, komen hier vooreen pan nenkoek. Veel aandacht voor Texel en Texelse producten. Zo is het lams vlees op de kaart van Texel afkomstig en worden de lammeren door de ei genaren zelf geselecteerd en vervol gens geslacht bij een Texelse slach ter. zo vermeldt de kaart. Verschil lende pannenkoeken bevatten Texel se ingrediënten (lamsham, schapen kaas) en er is zelfs een Texelpan- nenkoek. Die bevat met alleen Texelse producten, maar heeft zelfs de vorm van het eiland. Een kntische blik op de prijzen, leert dat die alles zins redelijk zijn. Hier wordt men het vel niet over de neus getrokken. Twee euro voor een flesje wit bier en €1,80 voor een appelsap is niet te duur. We bestellen een Texelpannenkoek, een pannenkoek met kaas en uien en een kinderpannenkoek naturel. Onder tussen worden de tafel ingedekt. Het bestek wordt een beetje slordig neer gelegd, maar de snelheid waarmee de serveerster haar werk doet, laat zich verklaren door de inmiddels flinke drukte. Binnen een half uur zit het vol en is de wachttijd opgelopen tot zo'n half uur. Blijkbaar was daar met de personele inzet niet helemaal op gerekend, want de serveersters lopen zich de benen uit het lijf. Dat betekent echter niet dat de mensen aan tafel lang moeten wachten voor dat zij worden geholpen of voordat zij hun bestelling geserveerd krijgen. Wel gaat het enigszins ten koste van een stukje (extra) persoonlijke aan dacht. Daar is nu simpelweg geen tijd voor. De pannenkoeken zijn verruk kelijk. Goed gebakken en precies zo als een pannenkoek moet zijn. Stroop, jam en suiker worden apart op tafel gezet en kunnen (kosteloos) naar believen worden bijgevoegd. Evenals de ketchup, die ondergete kende graag bij haar pannenkoek eet. Afwijkende wensen worden zoveel mogelijk vervuld. Hinderlijk is de rook die vanaf de naastgelegen tafel onze kant uitkomt. Als niet-roker is het bij zonder vervelend om in de stank van een ander te eten. In de stolp zelf ondervindt de gast daarvan weinig hinder, maar in deze verlaagde ruimte wel degelijk. Dochterlief volgt het voorbeeld van de talrijke andere kin deren en verdwijnt al snel naar de speeltuin, die veilig afgeschermd naast het restaurant ligt. Als het re gent komt ze weer binnen en dan valt het op dat dit kindvriendelijke restau rant binnen geen speelhoekje heeft. Na de overheerlijke pannenkoek nog een toetje: heerlijk roomijs met verse aardbeien en echte slagroom. Inmid dels hebben de wachtenden een plaatsje toebedeeld gekregen en ont staat weer ruimte bij de sfeervolle openhaard om daar de koffie te nut tigen. De rekening volgt op verzoek: €36,75, voor drie drankjes, drie pannenkoeken (waarvan de duurste 8,30 is), drie ijsjes en koffie en thee. De prijs-kwaliteitverhouding is zon der meer goed. Joost Hoogenbosch (26) is sinds drie jaar eigenaar van eethuis Catharina hoeve. Al sinds zijn zeventiende werkt hij in het restaurant, waarvan zijn vader nu nog mede-eigenaar is en dat 40 jaar geleden werd opgericht door zijn opa. 'Hoe het komt dat de kwaliteit zo constant is? Tja, we wer ken al een aantal jaar met dezelfde groep in de keuken, ledereen weet precies wat hij moet doen', aldus Hoogenbosch, die ook zelf meerdere keren per week achter de pannen staat. Af en toe roostert hij zichzelf in de bediening in, om te kunnen bekij ken of ook hier alles verloopt volgens de bedrijfspolicy. Tweederde komt voor een pannenkoek. 'We merken dat er ook meer vraag komt naar vleesgerechten en salades. Dat aan bod hebben we uitgebreid.' Inmid dels is het restaurant aan de Rozen- dijk nagenoeg jaarrond open en in het hoogseizoen schuiven zo'n vier honderd mensen per dag aan voor een maaltijd. Hij beaamt dat afgelo pen week de personele bezetting krap was. 'Wij noemen dat de over- levingsweken. Daarvan zitten er zo'n drie per jaar tussen. Het seizoens- personeel is er nog niet en dus heb je tekort mensen. Maar voor die paar weken kun je niet iemand aannemen. Die moet je dus gewoon door.' Con sequentie is dat er inderdaad minder tijd voor de klant is. 'Maar we blijven vriendelijk. Het is wel een boerderij restaurant, maar dat betekent niet dat je boers behandeld wordt.' De over last van roken in het lage gedeelte is een bekend probleem. 'We hebben afgelopen winter een afzuiginstallatie gebouwd en moeten nu ontdekken of dat verbetering brengt. We overwe gen ook om dat hele stuk bij de stolp te trekken, maar dat is een ingrij pende operatie. Bovendien weet je ook niet hoe het verder gaat met de rookregels in de horeca.' Het ontbreken van een binnenspeel- plek benoemt hij als een bewuste keuze. 'We hebben binnen alle ruimte nodig voor de wachtenden. Als het heel druk is kan de wachttijd oplopen tot een uur. Die mensen moet je wel kwijt. Anders moet je twee tafels in leveren en dan lopen er mensen weg.' Dat de gast in zijn restaurant letterlijk een nummer is, beaamt hij lachend. 'Ja, daar hebben we al va ker commentaar op gehad, maar een nummer werkt gewoon sneller. Bo vendien kunnen ze daar ook drinken op bestellen.' De suggestie om er dan tenminste de naam bij te vermelden, wijst hij van de hand. 'Dat hebben we geprobeerd, maar dat werkt niet. Er zijn meer mensen met dezelfde naam en bovendien vinden mensen dat nummer niet erg. Ze maken er vaak een geintje van. Bingo roepen ze dan als hun nummer aan de beurt is.' Zelf vindt Hoogenbosch het nog steeds wonderlijk dat mensen zo lang willen wachten op een tafel. 'Ik weet niet of ik dat zelf zou doen, maar mensen hebben het er graag voor over.'De 150 zitplaatsen binnen en 100 stoe len buiten blijven op drukke dagen nauwelijks onbezet. Hij denkt dat de prijs-kwaliteitverhouding een belang rijke rol speelt in het succes van de Catharinahoeve. 'We hebben de af gelopen drie jaar de prijzen niet of nauwelijks verhoogd. Daardoor heb ben we geen klanten verloren. Dat is een goed resultaat.' Wel signaleert hij dat de uitgave per persoon is terug gelopen. Het nalopen van de checklist levert een aantal 'minnetjes' op. Zo worden gerechten niet rechts ingezet en links uitgehaald en wordt de menukaart dus niet eerst aan dames gegeven. Hoogenbosch: 'Wij vinden dat niet zo belangrijk. Als het maar netjes en vriendelijk gebeurt. Je moet ook niet vergeten dat de prijzen die wij han teren zijn afgestemd op deze werk wijze.' En dat daar niet veel op aan te merken is, blijkt uit het succes van de formule. Al decennialang is de Catharinahoeve een van de drukste restaurants van Texel en ook wij gaan tevreden weg. Klachten zijn er nau welijks en als een gast ontevreden is over een pannenkoek of biefstuk wordt een nieuwe gebakken. 'Daar gaan we niet over in discussie. De klant is koning, maar geen keizer.' Louise van der Sluis In Catharinahoeve zijn 400 couverts per dag in het hoogseizoen geen uitzondering. IFoto Louse ven OerSkio) Verrassingen in slagbaltoernooi Verspreid over twee dagen hebben de Texelse basisscholen deze week om de prijzen gestreden in het jaar lijkse slagbaltoernooi. In Oosterend kwamen dinsdag bijna 150 leerlingen in actie uit groep 7 en 8 van de Jan Drijverschool, De Akker, het Durper- honk, de Jacob Daalderschool, de Jan P. Strijbosschool, de Vrije School en de Kompasschool. Donderdag trad bijna het dubbele aantal leerlin gen in het strijdperk. Zij waren afkom stig van de Lubertischool, de Jozef school, de Bruinvis, de Jac. P. Thijsseschool en De Fontein. Er werd gespeeld op de ijsbaan in Den Burg. Wellicht voor het laatst, want de ge meente heeft plannen om er een par keerplaats van te maken. Tot verdriet van de organisatie, die niet zomaar een alternatieve locatie voorhanden heeft, ook omdat de voetbalvelden 's zomers gesloten zijn. Het toernooi kende verrassende win naars. Dinsdag ging de hoogste eer naar het eerste team van de Jan Drijverschool. Volgens de organisatie was het voor het eerst in de geschie denis dat de Hoornders met de over winning aan de haal gingen. In ieder geval was dat sinds mensenheuge nis niet gebeurd. De Akker 1, Durperhonk 1 en de Jan Drijverschool 2 legden beslag op de plaatsen twee tot en met vier. Donderdag was de overwinning voor het tweede team van de Lubertischool. Ook de school uit De Koog had volgens de organi satie met eerder gewonnen. De tweede prijs was voor de Jozefschool 5, de derde voor De Bruinvis 3 en de vierde voor De Bruinvis 4. Op de weilanden rond het Lagewegje bij Den Hoorn kan vanaf donderdag 28 juli boerengolf worden gespeeld. Boerengolf wordt gespeeld met een leren bal ter grootte van een handbal en een club van een massief houten klomp. De holes zijn gemaakt van melkemmertjes in de grond met een vlag erbij. De sport is ontwikkeld door Peter Weenink uit Lievelde, die niet zonder golfvaardigheidbewijs en lid maatschap bij de plaatselijke golfclub terecht kon. De Texelse boerengolf- baan is een initiatief van Jaap Lap en Klif 12. Op de baan, kunnen groepen in circa anderhalf uur een parcours van tien holes met ludieke handicaps afleggen. De baan wordt feestelijk in gebruik genomen tijdens de Land- bouwdag. Vergunning voor familie Kalaidjan Vreugde en ongeloof vochten gis teren om voorrang bij de leden van de familie Kalaidjan, nadat ze ein delijk bericht hadden gekregen dat ze in Nederland mogen blijven. De goede boodschap werd overge bracht door Herman Wellens, één van de Texelaars die de in Den Burg wonende Abchazische fami lie al jaren ondersteunen. Wellens was even daarvoor op de hoogte gebracht door de advocaat van de Kalaidjans. Door de beslissing van minister Ver donk van Vreemdelingenzaken is een einde gekomen aan een voor de fa milie Kalaidjan slopende situatie. De jongste telg, de 7-jarige Suzanna, kreeg eind vorig jaar de Nederlandse nationaliteit toegewezen omdat ze in Nederland was geboren uit staten loze ouders. Eerder al hadden haar inmiddels volwassen broer en zus een verblijfsvergunning gekregen. Hun ouders Joeri en Erchan en een andere dochter, de 17-jarige OSG- scholiere Karina, wachtten echter nog steeds op een beslissing over hun lot. De familie ontvluchtte in 1992 het oorlogsgeweld in Abchazië, een nu autonome provincie van Georgië, waar ze tot een minderheid van Arm eense christenen behoorde. Het ge zin vroeg in 1994 asiel aan in Neder land en woont sinds 1998 op Texel. De Kalaidjans waren snel ingebur gerd op het eiland, waar ze op de steun konden rekenen van een flinke groep Texelaars, verenigd in de stich ting Erchan, die een paar jaar geleden een grote actie op touw zette om de schrijnende situatie van de vluchte lingen onder de aandacht van de overheid te brengen. De Kalaidjans konden gisteren nog maar moeilijk geloven dat ze mogen blijven. 'Ze kunnen het nu toch niet meer terugdraaien?', vroeg de vrouw des huizes aan Texelse vrienden, die op bezoek waren om hen te felicite ren. Ook haar man durfde nog met hard te juichen: 'Eerst onze verblijfs vergunning zien, dan pas geloven.' Op het surfstrandje van Dijkmans huizen klinkt zaterdag om 14.15 uur het startschot voor de Texelse kwarttriatlon. Aan de waddendijk is ditmaal niet alleen de start- maar ook de finishlijn gelegen. Ruim vijf tig individuele atleten en een kleine twintig (estafette)trio's binden de strijd met elkaar aan. Door de nieuwe opzet verwacht de organisatie een 'compacte' wedstrijd, die voor het publiek goed te volgen is. De wisselzones van zwemmen naar wielrennen en van fietsen naar lopen zijn beide bij het gebouw van Windsurfclub Texel. De toeschou wers kunnen de deelnemers dus meerdere keren voorbij zien komen. Het nieuwe parcours is noodge dwongen ontstaan, omdat de triatlon ditmaal samenvalt met de haven feesten in Oudeschild, waar in de af gelopen jaren de finish was. Op ba sis van de hoogwatertabel kwam 16 juli als meest geschikte datum uit de bus. Het organisatiecomité van Wie lervereniging Texel (waarvan de triat lonafdeling een onderdeel is) heeft na enige aarzeling toch besloten de wedstrijd te laten doorgaan. 'Veel dingen zijn nieuw: de finish- locatie, het fiets- en loopparcours en ons comité, met vrijwel allemaal nieu welingen', vertelt Frans Hopman, voorzitter van de wielervereniging en medeorganisator. 'Mede omdat we pas laat zijn gaan organiseren, heb ben we gekozen voor een wat kleiner evenement met een gezellige, recrea tieve uitstraling. Gelukkig konden we daarbij gebruik maken van het oude draaiboek en krijgen we bij het op bouwen en op de wedstrijddag hulp van een vaste groep vrijwilligers.' Bij de Texelse sporters is er flinke animo om met een trio mee te doen. Evenals vorig jaar zullen onge^ twintig drietallen in actie komen.a tewel zestig zwemmers, fietsersg hardlopers van eigen eilandbods Bij de individuele deelnemers kir slechts een handjevol Texelaars: de start. De overige deelnemers™, afkofnstig uit het hele land. Natior; toppers worden niet verwacht ;J meesten hebben gekozen voor triatlon die op dezelfde dag in Hoi wordt gehouden. Het aantal dee> mers was bij de voorinschrijving ns zo groot als in andere jaren. De dijk bij het surfstrandje van Dij manshuizen vormt weer de natai lijke tribune bij de spectacua zwemstart. De deelnemers rer om 14.15 uur het water in voor ank halve kilometer zwemmen. Aar tend springen ze op de fiets oir. kilometer tegen het uurwerk te ras Dat gebeurt in twee lussen van 2 kilometer rond Oosterend. Naterj; keer trekken ze gauw de te schoenen aan om nog eens 101» meter hard te lopen over de dijk.H keerpunt is bij de Krassekeet, bj: molen van Het Noorden. Tijdens® voorbereidingen raakte de organs tie zeer enthousiast over dit meu traject. Het weidse uitzicht over' wad zorgt voor een fraaie finale! finish van de eerste loper wordt tn nen twee uur na de start verwadt Op de wedstrijddag zelf kunt triatleten en trio's zich nog msc-i ven. De teams bestaan uit eenznei mer, een fietser en een har Deelname kost €17,50 voor duele deelname en €22,50 voort (€7,50 per persoon). Voor nende dame en heer is een Texels dekbed als hoofdpnjs schikbaar. Daarnaast worden pr verloot op startnummer. ghi Atletiekwedstrijd Op de banen van Atletiekvereniging Texel in Den Burg wordt zaterdag de vierde wedstrijd gehouden van het Noordhollandse baanwedstrijd- circuit. Er worden bij verschillende vereniging wedstrijden gehouden, waarbij per onderdeel punten zijn te verdienen. De finale vindt op 16 sep tember plaats in Den Helder. Deelne mers moeten lid zijn van de KNAU. Er wordt gestreden in de categorieën senioren, veteranen en junioren A en B. De wedstrijd begint om 14.00 uur met een 4 x 100 meter Schadenberg- vlaggenestafette. Vervolgens komen de andere onderdelen aan bod: kogelstoten, speerwerpen, hoog springen, verspringen, 100,200,800 en 3000 meter. Als speciaal onder deel wordt er op Texel 1000 en 3000 meter snelgewandeld. De precieze indeling van de nummers is te vinden op websitewww.avtexel.net. Inschrij ven kan tot een half uur van te voren. Texelaars op Alpe d'Huez Acht Texelaars, onder wie twee oud- eilandgenoten, hebben zaterdag deelgenomen aan één van de popu lairste fietsprestatietochten. La Mar- motte. Deze wordt verreden in de Franse Alpen en voe'rde over vier bekende cols, waaronder de Galibier en Alpe d'Huez. Zes van de acht ge starte Texelse renners behaalde de eindstreep, die was getrokken op de top van Alpe d'Huez. Wobbe van de Kieboom was in 7.33 uur de snelste. Gauke van Lingen finishte in 9.55, vóór Marten Visser (10.08), Rob van Beurden (10.52), Hans de Winter (10.56) en Nick Wehnes (11.42). Frans Hopman en Fred Winkel bereikten de eindstreep niet. Zij kwamen net voor het verstrijken van de tijdslimiet aan bij de voet van de slotklim, maar be sloten de laatste col niet meer te be klimmen. Hun eindtijd werd opgeno men in een speciaal klassement, de mini Marmotte. Lijstaanvoerders wielercompetitie behalen zege De nummers één van het klasse ment in de Rabobankcompetitie voor wielrenners hebben ook dins dag hun klasse bewezen. In de op de baan in Den Burg gehouden wedstrijd ging zowel in de A- en B- poule als bij de jeugd de zege naar de lijstaanvoerder. Op de vrijdag ervoor werd bij Oudeschild een tijdrit over 24 kilometer gehouden. Ondanks de hevige regenval wer den snelle tijden gereden. De wedstrijd in de A-poule werd vrij dag gekenmerkt door vele aanvals- pogingen. De pogingen van onder anderen Jesse Hoven, Gauke van Lingen, Thomas Boom enJordy Vinke slaagden in eerste instantie niet. In de slotfase waren Vinke en Boom wél succesvol. In een korte tijd namen zij een ruime voorsprong. In de laatste ronde liet Vinke de moe gestreden Boom ruim achter zich. De sprint van de groep werd gewonnen door Theo Boom voor Ferry van der Vis. Joost Hoogenbosch maakte een opvallende rentree in de A- poule. Lang reed hij tussen de koplopers en de achteryolgers op de derde plaats. In de laatste ronde werd hij echter teruggehaald. De renners van de B-poule hielden er een flink tempo op na. Lange tijd had den zij de renners van de A-poule in Tessel wint viswedstrijd Nico Tessel heeft de tweede boot viswedstrijd van de Watersport vereniging Texel dit seizoen ge wonnen. Tessel haalde 159 centimeter vis naar boven, gevolgd door zijn vismaat Willem de Waal die 155 centimeter ving. Piet Saalmink haalde de derde plaats binnen met 95 centimeter vis. De wedstrijd zou aanvankelijk vol gende week plaatsvinden, maar werd in verband met de havenfeesten een week vervroegd. Aan de wedstrijd deden tien vissers mee, verdeeld over vijf bootjes. In totaal werden veertien vissen met een gemiddelde lengte van 5,26 centimeter gevan gen. waarvan hoofdzakelijk kabel jauw. De volgende viswedstrijd wordt gehouden op 13 augustus. Fanfare speelt op Groeneplaats Het Niedorps Fanfare uit Nieuwe Niedorp geeft zondagmiddag een concert op de Groeneplaats in Den Burg. Het orkest, dat onder leiding staat van dirigent Bart Koning, speelde eerder in het Kurhaus, de Beurs van Berlage en op het Oerolfestival. Aan het concert op Texel wordt medewerking verleend door muzikanten van het Koninklijk Texels Fanfarecorps. Het optreden begint om 14.00 uur. de toegang is gratis. de it Md 9 het zicht. De wedstrijd verliep zo noemenswaardige ontsnapping! gingen. In de eindsprint trok KJ Wehnes wederom aan het kt eind. Hij bleef de winnaar van de I rige competitiewedstrijd, Paul li) gendijk, voor. De derde plaats «aj voor junior Klaas Uitgeest. De concurrenten van Mike Brow.#, zullen langzamerhand moe^**1'- worden. Brouwer pakte w winst bij de jeugd, voor MickwrÉ Steeg en Erwin de Ridder. Opa' was de zesde plaats van Wehnes. Uitslagen: A-poule - 1.Jordy Vinke; 2. Thorns 3.Theo Boom; 4 Ferry van der Vis, 51 Slijper B-poule - 1 Nick Wehnes; 2.Paf I gendijk; 3.Klaas Uitgeest; 4.Arie de ö.Simone Betsema. Jeugd - 1 .Mike B 2.Mick van der Steeg; 3.Erwin de Boder1-' Konijn; 5.Youp Wehnes; 6 Sverre Escrw 7,Mariëlle Blauw; 8.Kelvin Dekker 9-Esa Iff Betsema; 10.Katja van Dooijeweerd Tijdrit, senioren - 1. Robbert Boersen. 323 2.Willem van Tatenhove, 36.44; 3.TbeoBca 37.35; 4.Jan Zijm, 37.52; ö.Ttioms Bs tïi 37.56; 6.Harry Kingma. 40.24, 'X Pandon, 40.37. S.Natascha van der Vs- 9.Robbert Jan Appel, 41.02; lO.JotmSS 42.50; 11.Leen den Braven, 42.55;'2' c"el Winter, 43.47; 13.Colinda Brouwer, tte Rico Smit, 44.35; 15.Klaas Uitgeest -" Jeugd - I.Denise Betsema. 15.18; 2Mo der Steeg. 15.41; 3.Mrke Brouwer /\y 4.Marièlle Blauw, 17.15; 5.Luuk vandeV 17.16; 6-Voup Whenes, 17.24; 7.Esmee6S jj ma, 17.38; 8.Katja van Dooijeweerd. iB2s de t Van Andel wint m stokkenwedstrijij® Op de Texelse golfbaan werd zon: J® een stokkenwedstrijd gesoï p. waarbij spelers meer punten kirt verdienen door met minder sw* te spelen. De opbrengst van ót wedstrijd is bestemd voordeStï ting Handicart. Jan van AndeU digde met 42 stablefordpun!?1 een eerste plaats. Tweede weiot Dijkstra (41), derde Marijke deS (41)- Schoonheden w® eerste strandM 'Wi Onder redelijke omstandignet* laag water en een prettige tem?? ,-s c tuur, maar wel wat drassige pWJ op het strand - heeft Coen Scnï heden woensdag de eerste loop bij De Krim gewonnen. Hij' tooide de loop over 8 kilometer®1' goede tijd: 31.46 minuten. P* Bonnet kon lang volgen, maa'^ tegen het einde toch iets toege-* finishte in 32.03. Yvo Witte leg® seconden later beslag op de plaats. Rosalie Renaud uit luiden was in 42.34 de snelste10 f Erwin Beishuizen uit Zeist proe^ overwinning in de loop over 4 k» ter. Hij finishte in 14.56. Snelstev werd Laurien Bakker in 19-2- jeugd tot 12 jaar mocht 1200 door het zand ploeteren. Dat wee best gedaan door Kelly D"® Schiedam (4.52). De snelste JH was Dirk-Jan Renaud uit Schipl die zeven tellen later over de kwam. i(j De volgende door AtletiekvereY Texel georganiseerde loop L zondag gehouden bij paal 21 Koog en gaat om 10.30 uurvaj1 Vanavond gaat op het voetba^ Den Hoorn om 19.30 uur de crossloop van ZDH van start loopt voor een groot gedW^j de duinen in en rond de Bol

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 6