Oudeschild bouwt mooi feest voor eigen inwoners én gasten DINSDAG 19 JULI 2005 bAbL^b COURANT Adri en Ineke Vonk lieten hun verzameling botten van walvissen en mammoeteni veelkoppig publiek M Forse kreeften, zeeduivel, zeewolf, krabben en... oude schoenen. Allemaal afkomstig uit de Noordzee. Texelse gaven tekst n Nieuw Leven: zieken en zwakken op weg naar de chirurgijn, die hen onder het toeziend oog v; Spectaculair waren de verrichtingen van de reddingteams. De verschillende demonstraties, zoals hier het staalkabelvlechten, trokken Jj gein teresseerden. foto u Een bijzonder plaatje: Lichtschip Texel a normaliter Den Helder als thuishaven. n de Texelse kade. Het historische schip heeft Nick Schagen (16) was een v; ook hangmatten maakten. i de jeugdige Texelaars die recent een ci s nettenboeten volgden en daarmee tijdens het Havenfeest Drukte op de dijk bij n de demonstraties op vrijdag. Wisselend resultaat bij modelrace Op een zonovergoten circuit aan de Akenbuurt bij Den Burg werd zaterdagavond de vierde compe titieavond van Model Racing Texel verreden. Het publiek zag twintig modelauto's aan de start verschij nen. Ed Witte, Mare Schuijl en Wouter van Strien bleken aan het eind van de avond de snelste van hun klasse te zijn geweest. Mogelijk door vakanties verschenen bij de electroklasse slechts vier auto's aan de start. En hoewel Ed Witte wel de snelste rondetijd liet noteren, moest hij genoegen nemen met een tweede plaats. Ronald Kramer werd eerste, Raymond Witte derde. Toen Kramer na anderhalve minuut in de tweede manche een pitstop moest maken, had Ed Witte de overwinning binnen. Yvar Pool passeerde Raymond Witte en werd tweede Witte nam ook direct de leiding in de derde manche. Kramer zette de ach tervolging in en loerde op elke stuur fout van Witte. Het werd stuivertje wisselen en na de vijf minuten race- tijd lag Witte op kop, met Krarner op slechts vijf seconden achterstand. De derde plaats was voor Raymond Witte. Door de pech in de tweede manche moest Kramer de overwin ning van de avond aan Witte laten en zelf genoegen nemen met de tweede plaats. Derde werd Raymond Witte. Met twaalf coureurs was het in de brandstofklasse een drukte van be lang. De eerste manche werd met liefst vijf ronden voorsprong gewon nen door Jelle Schouwstra. Dennis Bakker en Mare Schuijl streden om de tweede plaats, die uiteindelijk naar Bakker ging. De concurrentie sliep echter niet en in de tweede manche ging de snelheid omhoog. Schouws tra moest met een afgebroken stuur inrichting de strijd opgeven. Met min der dan een minuut racetijd was de strijd tussen de voorste zes autootjes nog met beslist. Uiteindelijk ging de ovenwinning naar Patrick Bakker, met slechts een wiellengte voorsprong op Mare Schuijl. De strijd werd op 0,772 seconden beslist. Ook Jan Schouws tra, die derde werd, volgde op slechts een paar seconden. In de derde manche reed Schuijl maar liefst 27 rondjes. Carlos Huysman werd tweede en Jelle Schouwstra moest genoegen nemen met de derde plaats. Schuijl werd winnaar van de avond, gevolgd door Jelle Schouwstra en Dennis Bakker. Met slechts vier deelnemers was de stockcarklasse eigenlijk onderbezet. Jos Smit ging de concurrentie aan met de familie Van Strien, maar het pechduiveltje sloeg toe en hij moest na drie rondjes in de eerste manche zijn pogingen staken met een voor deze avond onherstelbaar bescha digde stuurinrichting. Wouter van Strien was het snelst, gevolgd door Gerrit en André van Strien. Volgende week wordt vanaf 20.30 uur een clubavond gereden. De eerstvol gende competitieavond wordt ge houden op 30 juli. Afval verbrand Een 28-jarige man uit Den Burg die maandagmorgen op een perceel bouwgrond aan de Lancasterdijk narcissenloof aan het verbranden was, is door de politie bekeurd. Hij zei tegen de agenten dat het bollen- rooien er makkelijker door gaat. Duitse atleet kraakt eigen parcoursrecord De Duitser Mario Kröckert heeft bij de eerste ZDH-crossloop van dit seizoen zijn eigen parcoursrecord op spectaculaire wijze verbeterd. Hij voltooide de loop over 8 kilome ter in de zeer snelle tijd van 25.31 minuten en stelde zijn oude toptijd daarmee 37 seconden scherper. De eerste crossloop door de Bolle- kamer trok 64 deelnemers en werd onder prima weersomstandigheden gelopen. Er werden ook door ande ren dan Kröckert behoorlijk snelle tij den gerealiseerd. Zo won Kelly Dulfer uit Schiedam de loop over 1 kilome ter in 3.03. Debora DiawachJ Duitse Engelskirchen was in snelste jeugdloper over 4 kiKfl Haar oudere zus Annabel wonDB volwassen vrouwen in 16 0- -J| daarmee één seconde snelle' winnaar bij de mannen, Harry M uit Den Hoorn. De loop over 8 kilometer bij J wen werd gewonnen door AJVW uit Den Burg. Zij finishte in463| beste veteraan was Jan Zi|H»^ Burg. Hoewel hij de dag per in een estafetteteam c aan de Texelse triatlon, spa zich niet en won in 30.27. Vrijdag wordt de tweede et pen. Inschrijven kan van"' in de kantine van ZDH. D 19.30 uur. lu sisL «i De optredens van shantykoren vielen zeer in de smaak. Nog maar drie jaar na de festivitei ten rond de 400ste verjaardag van het dorp heeft Oudeschild opnieuw bewezen een mooi feest te kunnen bouwen. De aanleg van de haven, dit jaar 225 jaar geleden, werd drie dagen lang gevierd met een keur aan activiteiten. De vele vrijwilli gers hadden eer van hun werk, want buiten de eigen inwoners bezochten duizenden andere Texelaars en toeristen de haven om van de sfeer te proeven en het feest mee te vieren. Het zwaartepunt van het feest lag op zaterdag, toen het de hele dag een drukte van belang op de haven was. Maar ook de diverse demonstraties op vrijdag trokken toeschouwers van heinde en verre, nadat het havenspel op donderdagavond vooral een ge zellig en hilarisch onderonsje van Oudeschilders was geweest. Erg spectaculair waren de verrichtingen van de reddingsinstanties, die met een SAR-helikopter en de redding boten van De Koog en De Cocksdorp onder meer een drenkeling uit het water visten en lieten zien hoe opva renden op volle zee van het ene op het andere schip overstappen. Mari niers van de Joost Dourleinkazerne voeren met snelle boten in diverse formaties. Jammer was dat de be loofde landingboten daarna verstek lieten gaan, want daardoor verlieten veel toeschouwers de dijk om een rondje over de haven te maken, waar door de kitesurfers het met veel min der belangstellenden moesten doen. Ook niet al te druk was het bij de demonstraties van brandweer en SIGMA-team, die onder meer met de ladderwagen een slachtoffer van het dak van de kapsalon in de De Ruyter- straat haalden. Na een openbare trai ning van hondensportvereniging DOS gingen enkele honderden inwo ners van Oudeschild in de feesttent op de haven aan tafel voor een his torische maaltijd, geserveerd door het cateringbedrijf van Ruud en Christie Boom. 's Avonds was er feest, opgeluisterd met muziek van de Small Buzz. Zaterdag was het moeilijk kiezen voor de bezoekers, want over de hele ha ven verspreid was er van alles te zien. De Texelse vissersvloot had gezel schap gekregen van allerlei bijzon dere schepen, waaronder enkele his torische reddingboten, de oude sleepboot Holland en het beton- ningsvaartuig Nieuwediep van Rijks waterstaat. Veel bezoekers namen de gelegenheid te baat om samen met oud-bemanningsleden een rondje te maken over Lichtschip Texel en een klein beetje een idee te krijgen van hoe het aanvoelt om met veel colle ga's wekenlang op een klein opper vlak samen te leven. Leerzaam wa ren ook de demonstraties van oude ambachten, waaronder netten boe ten en kabels vlechten. Adri en Ineke Vonk lieten hun verzameling botten van walvissen en mammoeten zien. Adri Hutjes demonstreerde de door hem zelf opgeknapte oude scheeps motor, er werden garnalen gepeld, de KNRM was opnieuw in touw en TESO-matroos Dirk Kuiter showde een model van de nieuwe aanwinst Dokter Wagemaker. Het toneelstuk van Nieuw Leven, over patiënten die in een ver verleden de chirurgijn be zochten, kon niet gemist worden, want voorafgaand aan het stuk ging Jaap Bakker in een historisch kos tuum luidruchtig rond met een ratel. Dankzij de optredens van het Oude schilder Visserskoor en andere shan-. tykoren kwamen ook de liefhebbers van zang aan hun trekken. Veel be zoekers vergaapten zich aan de enorme tafel met tientallen soorten vis, gevangen door de gezamenlijke vloot en aan het eind van de dag ge- gamalen pelden, konden bezoekers ze niet opeten. veild voor een goed doel. Een slo cesformule bleek opnieuw de koop van ter plekke gebakken sj gerookte vis. Er waren ook een paar kleine tege> vallers, zoals de animo voor de wedstrijden, die met meer dan ee handjevol deelnemers trokken. Jar, mer was ook dat de meeste bt kers zó veel te zien hadden op j haven, dat ze geen tijd over hielda om een rondje door het dorp tern ken, waardoor ze de versiennga misten waarvan de inwoners I; Oud,eschild zo veel werk hadden ge maakt. Het slotfeest met de band Shoreln ten slotte, trok zaterdagavond belangstellenden. Hoewel de feest tent uitpuilde, was er geen cident van naam te betreuren deelde ook de politie mee dat feest goed was verlopen.

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 6