Alterra gaat samen met visserijinstituut Beetje regen maakt geen indrul Eerste huwelijk in boet Tesseltoernooi bijna vlekkeloos verlopen VRIJDAG 29 JULI 2005 TEXELSE C0URANT Fusie tussen 'biologen' en 'vissers' Onderzoeksinstituut Alterra op 't Horntje en het Nederlands Instituut voor Visserij Onderzoek (het RIVO) in IJmuiden fuseren vanaf 1 januari 2006 in een nieuwe organisatie die voorlopig de werknaam Wagenin- gen Marien heeft gekregen. Be doeling is dat beide instituten op een gegeven moment in één ge bouw worden ondergebracht. De blik is daarvoor op Den Helder ge richt. Alterra pleit voor uitbreiding op Texel. De twee organisaties hopen door een krachtenbundeling een sterkere speler te worden op het gebied van toegepast marien zeeonderzoek. 'Er verandert op dit moment veel in de mariene wereld in Nederland, er wordt veel gereorganiseerd en dit is voor ons een kans om mee te blij ven doen', aldus vestigingsleider Han Lindeboom van Alterra. 'Op zichzelf is Alterra Texel net een beetje te klein daarvoor.' De fusie leidt niet tot ba nenverlies. Volgens Lindeboom is het de bedoeling dat op termijn de werkgelegenheid zelfs toeneemt. Alterra telt op het moment ongeveer Veel deelnemers, sportief gedrag en mooi tennis op hoog niveau. Het 21ste Tesseltoernooi, dat afgelo pen week op de banen van Deuce werd gehouden, kende een bijna vlekkeloos verloop. Zelfs het weer zat mee. Alleen op maandagavond moesten de spelers als gevolg van regen en onweer twintig minuten van de baan af. Het Tesseltoernooi trok 204 deelne mers, die doordat de meesten op meerdere onderdelen uitkwamen samen voor 407 inschrijvingen zorg den. Gastvereniging Deuce leverde uiteraard het leeuwendeel van de deelnemers (88), die voor de rest uit het hele land afkomstig waren. Zo waren er tennissers uit Den Helder, Arnhem, Naarden, Zwolle. Lelystad, Utrecht en Haarlem. De Schager Tennisclub was met 13 leden pre sent, LTV Flehite uit Amersfoort met 11 en De Sluipers uit Gouda met 9. Door de deelname van tennissers uit Duitsland was zelfs sprake van een internationaal toernooi. De sterkste categorie, herenenkelspel 3, telde 32 inschrijvingen. In het herendubbel 3 waren dat er 16. Brent van Dorssen, de winnaar van vorig jaar, was ook nu weer goed op dreef. Hij won in de halve finale van Frank Harak met 6-3 en 6-3, maar had toen zo veel last van een buik spier, dat hij van de finale moest afzien. Daardoor werd nieuweling Niels van Geer van Tennisclub Botesa toernooiwinnaar. Van Geer en Harak wonnen in de halve finale van het he rendubbelspel 3 in een spannende wedstrijd met 3-6,7-5 en 7-6 van Van Dorssen en Rick van der Meulen, die tot voor kort leraar bij Deuce was. In de finale wonnen ze daarna met 7-5 en 6-4 van Nanno Mein en Hans de Git, leden van STC Schagen die al jaren aan het Tesseltoernooi mee doen. Het damesdubbelspel 3 telde maar twee inschrijvingen, waardoor deze categorie verviel. In het dames- enkelspel 3 streden vijf speelsters in een poule om de eer. Winnares werd Nelleke de Werd uit Schagen. Er waren ook een paar Texelse Zwemdiploma's Voor de tweede keer dit jaar is er vrijdag afgezwommen in zwembad Molenkoog. Voor diploma A waren er 35 kandidaten, voor B 44 en voor C 12. Alle C-diplomazwemmers zwom men af via het schoolzwemmen. Voor B sprongen 23 schoolzwemmers te water en voor A probeerden 9 kinde ren via school hun diploma te halen. Alle kandidaten voldeden aan de ei sen. Met het diplomazwemmen werd de tweede lesperiode afgesloten. Maandag 25 juli begint de derde en laatste lesperiode, die eindigt met het afzwemmen op vrijdag 2 september Daarna volgt de zwemvierdaagse als afsluiting van het zwemseizoen. De geslaagden: Diploma A - Jeffrey Bakker, Sonja Bakker. Jesper van Bennekom. Daniël Bonne, Luuk Boogaard, Klaas-Jan Boon, Max Bosma, Justin Daalder, Masja Eelman, Mabel Hin, Thom Hol lemans, llona Kampstra. Shezan Kassim. Eileen Kooger, Adnaan Lap. Lennard Leydekkers, Jib- by Linders. Nicole Maas, llles Plompen, Chris de Ridder. Felien de Ridder. Lars Schuurman. Sterre van Sikkeleras, Edwin Stark, Eros Sten- dert, Mohammed Suleiman Hayat, Lars Tiele- mans, Bas van der Velden, Anvar Visser. Joran Vlaming, Manouk de Waard, Jur Wetsteen, Thij- men de Wolf, Indy Zandstra Diploma 8 - Menjn Bakker. Niels van Beek. Michelle van Bennekom. Suzanne Boon, Pe ter Brands, Jelle van Breukelen, Nikki Broere, Ben Brouwer, Teun Dekker. Suzanne Dijksen. Usa van Dooijeweerd, Anna van der Duim, Paul Eveleens. Sanne van Gerven. Thirza Goslmga, Sharon Hollemans, Santana Huisman, IJsbrand Kikkert, Judith Kikkert, Wessel Koorn, Femke de Kruif, Wouter Lap. Rachel van der Linden, Eva van Maanen, Carin Meesters, Myrthe Rump, Marieke Schraag, Mandy Smidt, Lizzy Smit, Nikki Spoelstra, Baruch Tromp. Daan van der Veer, Floor van Velzen, Simone Vermeulen, 20 arbeidsplaatsen en het RIVO on geveer 120. Volgens plan moet de nieuwe organisatie straks meer dan 150 arbeidsplaatsen tellen. Naast Alterra en het RIVO zijn nog enkele organisaties bij de fusiebesprekingen betrokken. Welke dat zijn, wordt nog niet bekendgemaakt. De fusie betekent dat 'biologen' en 'vissers', van oudsher en beroeps matig niet eikaars grootste vrienden, onder het regime van Wageningen Marien gezamenlijk gaan optrekken. Volgens Lindeboom wordt rekening gehouden met de verschillende ach tergronden en hoeven de medewer kers die ook niet los te laten. 'Het heeft zijn voordelen. Het kan straks zo zijn dat wij in een advies twee geluiden laten horen, één vanuit de optiek van de visserijopbrengsten en éen vanuit de optiek van de natuur bescherming. Zolang we maar blijven uitgaan van dezelfde gegevens, kun nen we van twee kanten tegen een zaak aankijken. Het is daarna aan de politiek of de organisatie die een onderzoeksopdracht heeft verleend om op basis van de adviezen beslui ten te nemen.' In de praktijk hebben succesjes. Bernard van Hattem en Ewoud Bakker speelden in het he renenkelspel 5 tegen elkaar in de kwartfinale. Daarin won Van Hattem in drie sets: 6-12-6 en 6-0. Net als vorig jaar trof hij in de finale Rogier Zuurbier, die het ditmaal een stuk makkelijker had dan toen en met 6- 3 en 6-3 aan het langste eind trok. In de lagere categorieén en bij de 35- plussers deden de Texelaars het ook Iris van der Vis. Kevin Vonk, Julia Winter. Aaron Witte. Daan Witte, Daniel Witte, Olaf Zegeren, Jeffrey Zijm, Sil Bakker, Lotte Duvekot Diploma C - Minam Bakker, Roxy Barends, llona Boogaard, Lars Boogaard, Veron Eijkhout, Sandor Krafft. Sjoerd Jan de Lugt. Cindy de Ridder, Manon Verra. Michelle de Vries. Lijon Zwaan. Lise van Zuilekom. Regenachtige strandloop Ondanks de aanhoudende motregen schreven zich vijftig atleten in voor de derde strandloop bij paal 28. Af gezien van de regen waren de om standigheden ideaal; het was laag water, er heerste goede temperatuur en er stond geen wind. Er werden dan ook prima tijden gelopen. Toe valligerwijs kwamen alle winnaars uit Zuid-Holland. Bij de acht kilometer was Kees Lauwers uit Hazerswoude oppermachtig. Hij finishte in 32.59 minuten, 16 seconden voor Piet Ba- kelaar uit Den Burg. De snelste loper over de vier kilometer was Aarnout Salwegter uit Dordrecht, hij finishte in 16.02 mm. Bij de 1200 meter kwamen negentien kinderen kwamen aan start. Kelly Dul- fer uit Schiedam eindigde in 4.57 min. als eerste meisje. Dean Salweg-ter uit Dordrecht wist in 4.29 min. beslag te leggen op de eerste plaats. Zondag gaat bij De Koog om 10.30 uur de derde strandduincross van start. Inschrijven kan vanaf 10.00 uur bij Paviljoen Beach Inn (paal 21), start om 10.30 uur. Uitslagen: 1200 meter jongens -1 .Dean Salwegter ("Dof heide organisaties al regelmatig met elkaar te maken. Onderzoekers van Alterra en het RIVO werkten onder meer al gezamenlijk aan het EVA-II onderzoek naar het schelpdiervis-se- rijbeleid van de overheid en beiden organisaties vallen onder de paraplu van Wageningen Universiteit en Re searchcentrum. In IJmuiden heeft de fusie tot beroe ring onder de RIVO-medewerkers geleid. De aankondiging kwam on verwacht en de mogelijke verhuizing naar Den Helder riep weerstand op. Binnen Alterra is wisselend gerea geerd. Sommige zien er weinig in, anderen staan er volgens Lindeboom positief tegenover omdat het nieuwe kansen biedt. Of het RIVO daadwer kelijk naar Den Helder verhuist, is vooralsnog een punt van onderzoek. 'Tot nu toe staat alleen vast dat we samengaan.' Als het aan Alterra ligt, wordt ook bekeken in hoeverre het mogelijk is dat het visserijinstituut naar 't Horntje verhuist. Alterra heeft die mogelijkheid geopperd bij het Koninklijk Nederlands Instituut voor Onderzoek der Zee bij wie het in 2003 is ingetrokken. Volgens Lindeboom kan dan een bundeling van kennis instituten ontstaan, dat vergelijkbaar is met Woods Hole Oceanographic Institution op een schiereiland in de buurt van Boston. Het is aan de Raad van Bestuur van Wageningen Univer siteit om uiteindelijk knopen door te hakken. niet slecht. De 16-jarige Ilse Pastoor zorgde voor een opvallende prestatie door het damesenkelspel 7 op haar naam te schrijven. De titel in het he renenkelspel 7 ging naar oud-Texe laar Bart Oosterhof, die tegenwoor dig in Amersfoort woont. Alle uitslagen zijn te vinden op de website www.toernooi.nl onder het kopje 'Tesseltoernooi 2005'. Zomerweek Zorgcentrum In verzorgingstehuis De Gollards is de vorige week gehouden 'zomer week' een groot succes geworden. De gastvrouwen en activiteitenbege leiders verzorgden diverse activitei ten. Zo openden zij de zomerweek door in strandkleding een openings lied te zingen. De zaal, de gang en de hal van De Gollards waren de gehele week zomers aangekleed en accor-deonist Jan Bakker trad op in het grand café van het zorgcen trum. Er werd jeu de boules gespeeld en er stonden iedere dag zomerse menu's op de kaart. Verder werden zomerverhalen voorgelezen, was er zomerse muziek en werd een quiz met zomervragen gehouden. Klap stuk was de barbecue, waarvoor ook buurtbewoners waren uitgenodigd. In het vervolg wordt elke maand een themaweek gehouden, de eerstvol gende van 29 augustus tot en met 4 september. Thema is dan 'vakan tie'. drecht), 4.29; 2.Bas van Dongen (Sliedrechf), 5.05, 3 Tom van Vliet (Nieuwveen), 5.10.1200 meter meisjes -1 .Kelly Dulfer (Schiedam). 4.57; 2 Esther Heger. 5 14; 3 Amy Dulfer (Schiedam), 6.02. 4 kilometer - 1.Aarnout Salwegter (Dor drecht), 16.02, 2.Pieter Dogger, 16 57, 3.Erik Aufé. 17 26, 8.Laurien Bakker, 19 09; 11.Cees Timmer, 19.40; 12.Annelies Graaf, 20.34; 15.Ruud Meedendorp, 24.06. 8 kilometer - 1 .Kees Lauwers (Hazerswoude), 32.59; 2.Piet Bakelaar, 33.15; 3.Nico Vergouw (Zaandam), 33.32; 4.Wouter Dogger. 34.45; 5.Thomas Richter. 35.019.Cees Goslinga, 40.29. Veranderingen troef bij Alterra Het Rijksinstituut voor Natuurbeheer, het Instituut voor Bos- en Natuur beheer, de huidige naam Alterra en straks mogelijk Wageningen Marien. In de 29 jaar dat het kennisinstituut voor toegepast wetenschappelijk marien onderzoek zich op Texel be vindt, zijn er inmiddels diverse namen de revue gepasseerd. Het is ook niet de eerste keer dat het kennisinstituut wordt gereorga niseerd. De laatste had eind jaren negentig plaats. Het voormalige rijksinstituut werd toen omgevormd in een private organisatie die onder deel werd van het Wageningse ken nisinstituut Alterra, waarna die naam ook op het eiland werd ingevoerd. Vestigingsleider Han Lindeboom streeft er naar dat Alterra na de fusie (voorlopig) op het eiland blijft. Het kennisinstituut was jarenlang (sinds 1979) gevestigd in de gebouwen van de voormalige mosselverwaterplaats in de NlOZ-polder, totdat het in 2003 zijn intrek nam bij het Koninklijk NIOZ. Het instituut ontstond in het NIOZ- gebouw het Hete Klooster, toen de huidige medewerkers Peter Reijn- ders, Cor Smit, Norbert Dankers, Kees Dijkema en oud-medewerker Wim Wolff zich daar toelegden op het schrijven van een wetenschappelijk standaardwerk over de Waddenzee. Alterra heeft zich altijd onderschei den van het NIOZ door de wijze waarop onderzoek werd aangepakt. Het NIOZ doet fundamenteel onder zoek en Alterra toegepast onderzoek naar de effecten die nog te nemen politieke besluiten op lange en korte termijn teweeg kunnen brengen. Barokensemble in Hoornder kerk Het barokensemble Ferroforte uit Alkmaar verzorgt dinsdag 2 augus tus een optreden in de hervormde kerk in Den Hoorn. Het concert is er één in de serie die wordt georga niseerd door de Raad voor het Zo- merwerk van de Texelse kerken. De naam van de groep is te danken aan een woordspeling. Marc Anto nio Ferro was één van de eerste Itali aanse componisten die rond 1620 de vroeg-ltaliaanse Barokstijl in Duits land en Oostenrijk introduceerden. Zijn naam werd met het woord forte gecombineerd tot ferroforte, wat ijzersterk betekent. De groep, die al een paar keer eer der in het Hoornder kerkje was te beluisteren, treedt op in wisselende samenstellingen. Dinsdag wordt het ensemble gevormd door Marjolein Harms en Jan Pieter van Eijkelenborg (blokfluit), Gregor Overtoom (barok- viool), Simpn Overtoom (barokcello) en Pieter Rynja (clavecimbel-orgel). Allen zijn afkomstig uit Alkmaar en omgeving en kunnen bogen op veel scholing en ervaring. Het fundament van de groep wordt gevormd door Pieter Rynja, die ook componeert en les geeft op muziekscholen in Op meer en Amsterdam. Als uitvoerend musicus is hij een geziene gast in binnen- en buitenland. Met regel- Waterskiën De waterskivereniging houdt komen de zondag bij de dijk van Oudeschild haar waterski-evenement voor jonge ren die een Vakantiekaart hebben ge kocht. Jongeren kunnen onder meer op een zogeheten banaan over het water varen. Het evenement stond aanvankelijk voor afgelopen zondag gepland, maar is doorge-schoven naar zondag 31 juli. Het varen is mo gelijk van 13.30 tot 15.30 uur. Opgave is mogelijk via 06-50297914. Bekende DJ's in café Bilder In café Bilder in De Koog wordt op vier avonden in augustus de mu ziek verzorgd door DJ's van (inter nationale naam en faam. De spits wordt op vrijdag 5 augustus afgebeten door Dr. Kucho uit Span je, die een dag later op Dance Val ley in Spaarnwoude is te horen. Van hem wordt uplifting, stylefull house verwacht met invloeden uit de hele wereld. Zondag 7 augustus draait de Nederlandse Gregor Salto, bekend van de zomerhit Can't Stop Playing. De derde DJ-avond wordt verzorgd door Chuckie, die momenteel een hit heeft met En Nu Ga Je Dansen. Chuckie is een van de populairste DJ's van het moment en stond op evenementen als Ambassador, Luxu- rush. Dance Valley, Mysteryland en Innercity. Chuckie draait op vrijdag 12 augustus in Bilder. Op zondag 14 augustus sluit Mark van Dale de rij. Een oude rot in het vak, die eerder in Den Burg heeft opgetreden. Mark van Dale treedt over de hele wereld op en heeft zijn eigen succesvolle club avond in de Escape Venue. Liefheb bers van clubsound kunnen bij deze DJ hun hart ophalen. De avonden beginnen allemaal om 22.00 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar bij Bilder, elke dag vanaf 17. 00. De toegang bedraagt €10,-. het herendubbelspel 3, die werd gewonnen door Niels van (Foto Frans Scherpenlsse Een beeld uit de finale Geer en Frank Harak. maat werkt hij aan multidisciplinaire projecten, waarbij de relatie tussen muziek, tekst en beeldende kunst centraal staat. Ferroforte treedt in augustus op tijdens het muziekfes tival in het Hongaarse Tata en maakt dan ook een uitstapje naar Svodin in Slowakije. In het Hoornder kerkje brengt het ensemble muziek uit de zeventien de en achttiende eeuw ten gehore van onder anderen Falconieri, Ma- rini, Sweelinck, Battista, Legrenzi, De Boismortier, Fasch en Telemann. Het optreden begint om 20.15 uur. De toegang is gratis. Na afloop wordt een bijdrage in de kosten gevraagd. Boek loopt hard Het fotoboek Effies beursen van Martha Witte en Gré Zegers, dat verscheen ter gelegenheid van het 225-jarig bestaan van de haven van Oudeschild, is twee weken na het verschijnen al bijna uitverkocht. Van de 1500 gedrukte exemplaren zijn er nog maar enkele over. Deze zijn te verkrijgen bij de samenstellers, De Ruyterstraat 44 of De Ruyterstraat 69. Hier zijn ook de door de voor intekenaars bestelde boeken af te halen. Enkele losse exemplaren zijn ook nog te koop bij het Maritiem en Juttersmuseum. Effies beursen kost €15,-. Las Lounge in café Bilder In café Bilder in De Koog vindtan onder de naam Las Lounge eeft plaats met Spaanse tapas en gemuziek. Gedurende de heieaw worden tapas geserveerd, tennï DJ's en een saxofonist voordel ziek zorgen. Er is voornamelijkl getinte lounge te horen. Publif ker is Dani-L, die eerder draaide! men met Mark van Dale, Ricky I en Laidback Luke. De andere zijn Dré en Dino. De avond begintj 20.30 uur, de toegang bedraagt€1' (inclusief tapas). Als het echt hard regende, wilden de kinderen de afgelopen week nog wel eens schuilen in de grote tent. Van een beetje regen trok ken de meesten zich de afgelo pen week tijdens het bouwdorp echter weinig aan. 'Anders komt het er niet van om aan de hut te werken', aldus de 11-jarige Dylan Muizelaar. Dat het geregend heeft, is meteen te zien aan de hutten die op het gras veld achter zwembad Molenkoog in Den Burg zijn verrezen. Stuk voor stuk zijn ze voorzien van grote lappen zwart landbouwplastic. Het werkte. 'We hebben het binnen droog ge houden', vertelt de 11-jarige Sil van Ange- ren die samen met Dylan en nog acht andere kinderen aan één hut werkte. Vol trots tonen ze een zelfgemaakte bank. 'Die hebben we meteen aan het begin van de week gemaakt. Het is de beste bank van het bouwdorp.' De hut begon als een soort tipi, maar met links en rechts wat aanbouw is de hut aardig uitgebreid. 'We hebben ook nog twee verdiepingen', vertelt Sil naar boven wijzend. Verdiepingen nummer één bevindt zich pal boven de bank en verdieping nummer twee bestaat uit één pallet dat ergens bij de top van de palen is bevestigd. Het bouwdorp werd afgelopen week door 140 kinderen bezocht en vol gende week doen er nog eens 140 kinderen aan mee. Ongeveer twintig vrijwilligers begeleiden ze. Thema dit jaar is 'planeten en sterren'. De organisatie was dit jaar in handen van de stichting SIOE van Laurens Altena uit Amsterdam die het bouw dorp al diverse jaren coördineert. Of dat volgend jaar weer zo gaat, is vooralsnog een vraag. Burgemeester en wethouders hebben de voorkeur uitgesproken om het bouwdorp vol gend jaar in handen van de nieuwe brede welzijnsstichting Pharos te ge ven. Volgens een woordvoerder moet het bouwdorp een onderdeel van het jeugdwerk blijven en het jeugdwerk is een onderdeel van Pharos geworden. De coördinator noemt het onzeker wat er volgend jaar gaat gebeuren. 'Het bouwdorp zal wel blijven, maar het is onduidelijk op welke manier. Daarover is verder ook nog geen contact geweest.' Volgens de woord voerder van de gemeente wordt onderzocht op welke manier het bouwdorp volgend jaar wordt georga niseerd. Altena vreest dat er een stuk continuïteit verloren gaat als de uit voering in andere handen komt. 'Het meeste werk gaat erin zitten om vol doende leiding te vinden. Wè he nu een netwerk met mensen jaren meehelpen en dat zou ve kunnen gaan.' De coördinator Ka wt meestal eind februari met de eei voorbereidingen. De adminisS van de deelnemers hoort ook bi; i« takenpakket. 'We zien het verder» ren, we zijn deze weken eerst met del» r/tö deren bezig en dat verloopt pnna Met een natte spons gooien kinderen op doelwitten die op het landbouwplssK de hutten van het bouwdorp zijn geplakt. Dat gebeurde gistermiddag tijdens M van de ouders aan het dorp, toen de zon weer even volop scheen. (Foto J## j De schapenboet van Staatsbos beheer in De Nederlanden, die on langs door de gemeenteraad werd aangewezen als alternatieve trouw locatie, heeft zijn eerste huwelijk verwerktZaterdagmiddag gaven Coen Steenman (31) en Anouk Dooijes (27) uit Naarden elkaar hier het ja-woord, in aanwezigheid van meer dan dertig familieleden en vrienden. De keus was op dit ty pisch Texelse gebouw gevallen om dat het jonge paar nauwe banden heeft met het eiland en sinds een jaar zelfs een bungalow bezit aan het Gerritslanderdijkje. Ook onder hun vrienden zijn Texelgan-gers, zoals een familie die al 30 jaar een zomerhuis heeft aan de Cali-forni- eweg en in 'hun' Texelse Courant had gelezen dat de raad de boet in De Nederlanden tot trouw-locatie had verklaard. Ze gaven dit bericht als tip door aan Coen en Anouk, die juist hadden besloten om na tien jaar relatie, vijf jaar samenwo nen, drie jaar ouderschap en een tweede kindje in aantocht echt te gaan trouwen. Het eenvoudige ge bouw droeg eraan bij dat de plech tigheid zich in gemoedelijke sfeer voltrok. De bruidegom had het nodige relativerende commentaar op wat trouwambtenaar Francita Bruin aan behartenswaar-dighe- den en wetenswaardigheden naar voren bracht. Voor het gezelschap, dat per fiets naar De Nederlanden was gekomen, bleek in de boet ruimschoots voldoende zitplaats te zijn. Dat in het gebouw geen verwarming en elektriciteit is, was geen probleem. Volgens de offici ële gegevens beschikt de boet ook niet over sanitair, maar een kleine ontdekkingstocht van de bruiloft- gangers leerde dat dit op een mis verstand benjstte. Vlakbij staat een onopvallend groen huisje met een volwaardige wc. De foto toont het jonge paar met familie en gasten bij het verlaten van de boet na afloop van de plechtigheid. (Foto Harry de Graaf) Bij eetcafé Vincent aan de Grens* in de Dennen treden de kome week twee Texelse muziekg schappen op. Zaterdag 6 augu speelt vanaf 18.00 uur The Sr Buzz. De groep doet dat unplugA Het optreden is te combineren J_ een diner. Zondag 14 augustuss Vincent vanaf 15.00 uur E' Texel te beluisteren. Nederlandse lied bij Westerslag Osiris en Apis, twee straatmuzikant^ met naar eigen zeggen 'eengrotelè de voor het Nederlandse repertoê treden zondag vanaf 14.30 uur oei] terras van strandpaviljoen Westasi M op. Ze zingen en spelen contrab gitaar, kazoo en mondhar-moncjC, Op hun repertoire staan liederen» [(j onder anderen Ramses Shaffy, -3 a man van Veen en Doe Maar. Optredens bij eetcafé Vincent

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 6