SpongeBob in trek bij kinderen pip oPIENie IEXELSE 2 COURANT E Agenda E teso In Klif 12 in Den Hoorn zijn zondag optredens te zien van het Texelse damestrio Anyway, Olaf en Jasper en het Mark Fonz Trio. Anyway, bestaand uit Irisabella Bakker, Anne ke Brons en Ruthi Vazana, zingt a capella verschillende muziekstijlen, in arrangementen van onder meer Lizzie Kean. Olaf (van de Ven) en Jasper (Smit) vormen sinds 1998 een cabaretduo. Zij brengen het programma Geluk ligt in het mid den. De avond wordt afgesloten met een optreden van het Mark Fonz Trio, bestaand uit oud-Texe laars Mark Fonds (gitaar en zang) en Sjahin During (percussie) en Emile Visser (cello en bas). Zij brengen een mix van flamenco, samba en Amerikaanse folk, gecombineerd met klassiek en jazz De avond begint om 20.30 uur, de toegang bedraagt €11,-. Diner vooraf is mogelijk, reserveren via tel. 319633. Wat ik zeggen wou... Raadhuis Wat een mooi plaatje van het nieu we raadhuis stond er in de krant van vrijdag. Sprookjesachtig. En dan daarbij nog even de medede ling dat er een kelder onder komt. Ik ben echt blij dat ze bij Alberts en Van Huut weten dat het 13 miljoen mag kosten. Of zou de kelder door andere toeristen betaald moeten worden, anders wordt het al gauw 15 miljoen. En de kosten van Alberts en Van Huut zelf? Anders zitten we ai op 16 miljoen. En het controle- en begeleidingsteam van de gemeen te? 17 miljoen. De inrichting zat er toch wei bij? 18,5 miljoen. En hoe zit het met de vierde verdieping? 19,5 miljoen. En de infrastructuur (20,5)? En de BTW? Of krijgen ze die terug? Ik zal wel veel te hoog zitten. Ik hoop het. Kees Dros, Waalderstraat, Den Burg. Wat ik zeggen wou... Het tekenfilmfiguurtje SpongeBob kreeg zaterdag op de Qroeneplaats de nodige aandacht v; grotendeels verregende Holland Festival. Nieuwsgierigheid maar ook ver legenheid speelde menig kind zaterdag parten. Tijdens het Hol land Festival in het centrum van Den Burg stonden zij ineens oog in oog met 'SpongeBob Squa- rePants' en dat was soms even schrikken. Een levensgrote afbeelding van het sponzige en vooral populaire teken filmfiguurtje liep meermalen rond bij De Lindeboom en dat ontging kinderen en ouders niet. Het ene kind liep er meteen op af om eens even aan de spons te voelen, de ander vatte liever eerst veilig post achter een ouderlijke rug om daar vandaan de boel te verkennen. Het beroemde tekenfilmfiguurtje kreeg wel de nodige aandacht. En 'Spon geBob' was ook goed voor foto's. Veel ouders maakten van de gele genheid gebruik hun kroost met het populaire figuur te vereeuwigen. Het Holland Festival in het algemeen oogste beduidend minder succes. Door de regen viel het evenement Wat ik zeggen wou... Helders loket Naar aanleiding van het bericht dat de gemeente de uitvoering van het Besluit Bijstandsverlening Zelfstan digen (BBZ) uitbesteedt aan een 'loket' in Zaandam dat een vesti ging heeft in het raadhuis van Den Helder. We geven dus weer iets uit handen. Na het verdwijnen van de zelfstan dige Rabobank, het verdwijnen van de zeggenschap over de zieken wagens, het aangaan van samen werking met de brandweer Kop van Noord-Holland (geen idee wat ze samen kunnen doen) en andere ontwikkelingen waarbi] Texelse zeg genschap in Texelse aangelegen heden wordt teruggeschroefd. Als we zo doorgaan, kunnen we straks alles aan anderen overlaten en heb ben we het nieuwe raadhuis hele maal niet nodig. Wat is er zo moeilijk aan het zelf uitvoeren van de BBZ? De BBZ is een reddingsboei voor zelfstandigen met tijdelijke financi ële problemen. Op grond daarvan moet de sociale dienst iedereen die aan de criteria voldoet een perio dieke uitkering verstrekken gedu rende maximaal een jaar, eventueel letterlijk in het water. De Solexra ces op de Groeneplaats werden officieel afgelast omdat het te glad was geworden en het optreden van Big Band Texel bij de bioscoop werd vanwege de regen al snel beëindigd. 'Het was van de regen in de drup', aldus Heino Huizing, één van de organisatoren. Toen in de loop van de middag alsnog de zon doorbrak, besloot een groep van twaalf Solexrijders toch nog gaan rijden. Tot echte wedstrijden kwam het niet, maar de groep wist het onverwacht in grote getale toege stroomde publiek wel te vermaken. 'Het was net alsof ze ineens overal vandaan kwamen', aldus Huizing. 'Er was geen plekje bij de drang hekken onbezet.' Net als een jaar geleden maakte één van de rijders met ontbloot achterwerk een rondje over het parcours. 's Avonds viel de opkomst opnieuw tegen. Zangers Erico Lekato en Enk Mesie wisten nog geen driehon derd mensen naar Question Plaza te lokken. Uitzondering vormde het te verlengen met twee jaar. Het inkomen wordt dan aangevuld tot bijstandsniveau. Voor echtparen of samenwonenden is dat maande lijks €1.149,33, voor alleenstaande ouders €804,88 en voor alleen staanden €574,92. In principe is de uitkering een renteloze lening, waarvan de gemeente vaststelt of de aanvrager die (deels) moet terug betalen. Zelfstandigen kunnen via de BBZ ook bedrijfskapitaal knjgen. Dan keert de sociale dienst maxi maal €166.576, - uit als rentedra gende lening, in tien jaar terug te betalen. Ook een zelfstandige met eigen vermogen kan van de BBZ genieten. Ligt het eigen vermogen onder de €38.147, - dan hoeft de uitkering van de sociale dienst niet te worden terugbetaald. Aanvragers van BBZ moeten jaarlijks minstens 1225 uur in hun bedrijf werkzaam zijn en de sociale dienst moet het bedrijf levensvatbaar achten. Is dat nu allemaal zó moeilijk dat we daarvoor naar de vaste wal moeten? Ik zie het alleen als het opwerpen van een extra drempel voor mensen die het water tot de lippen staat. Hielke Bruining, hielke.bruining@planet.nl De Koog. Oudeschilder Visserskoor dat zo'n zeshonderd man in de horecagele genheid aan de Kantoorstraat wist te krijgen. Bij De Zwaan en In den Grooten Slock was de opkomst volgens Huizing wel goed. 'Maar het is jammer als je er veel tijd en energie in stopt en de opkomst valt uiteindelijk toch tegen.' Het Holland Festival was georga niseerd door horecaondernemers in Den Burg. Volgens Huizing gaan zij in het najaar met elkaar bekij ken hoe ze volgend jaar het beste met festivals en evenementen in het centrum kunnen omgaan. 'De opzet van het festival staat ter discussie. We kunnen misschien beter met elkaar toewerken naar één groot evenement in plaats van diverse kleinere projecten.' Huizing noemt de proeverij van afgelopen 5 mei op de Groeneplaats als voorbeeld van een evenement dat veel publiek trok en goed werd gewaardeerd. 'Dat gaan we zeker weer doen en mis schien moet daar maar een ander festival voor worden opgeofferd.' Tropicalfestival met straattheater In het laatste weekend van augus tus wordt in De Koog het Tropical Sea Festival gehouden. Van vrij dagavond 26 tot zondagochtend 28 augustus vinden in het hele dorp en in de diverse cafés optredens plaats van muziek- en theatergroepen. Zaterdagavond wordt een mmifes- tival met Texelse bands gehouden. Zowel vrijdag- als zaterdagavond is een band actief in de Dorpsstraat. Vrijdag is dit de Rocky Brass Band, zaterdag de She Showband. Zater dagmiddag kunnen bezoekers van het festival de hele middag genieten van optredens van diverse straat theatergroepen. Het straattheater en het festival met Texelse bands zijn gratis toegankelijk. De overige optredens kost €18,- voor het hele weekend of €10,- per dag. In de voorverkoop kosten kaarten res pectievelijk €16,- en €9.-. Opzwepende attractie Vroege stappers beleefden vrijdag avond in de Dorpsstraat van De Koog een opzwepende attractie. Op het pleintje voor De Toekomst was vanaf half tien een groepje capoei- radansers actief, op muziek van de vijftienkoppige samba-trommelband Ritmo. Zowel beginners als zeer gevorderden demonstreerden deze dans/vechtsport met benijdenswaar dige energie, elkaar afwisselend in toenemend tempo. Het aanvanke- Vliegveld Vliegveld, parel van Texel, tot vorig jaar uniek in zijn soort, wat is er in hemelsnaam met je aan de hand? Van wie ben je eigenlijk, wat wil je, wie maakt je dienst uit en wat heeft men met je voor? Tientallen hectares met een echte dagrecreatieve bestem ming, voorwaar een zeldzaam iets op deze wereld. Ooit, lang geleden, door KLM begonnen en nu eigendom van de NV Luchthaventerrein Texel, een naamloze en kennelijk ook gezichts loze vennootschap. De aandelen zit ten maar voor een beperkt gedeelte bij de gemeente die - waarschijnlijk door een stemovereenkomst met de andere aandeelhouders - overigens wel de dienst lijkt uit te maken. De burgemeester is voorzitter van de Raad van Bestuur. Zeker waar plano logie aan de orde is een conflictueuze dubbelrol die zij verbeten probeert te ontkennen of indien dat uitkomt bij andere lokale politieke 'godinnen' stalt. Ooit had men de mond vol over privatisering en het plaatsen van de aandelen onder de Texelse onderne mers, de Staat was kennelijk zelfs be reid beneden de boekwaarde van haar belang afstand te doen. Kortom: mets stond een op brede basis veilig stellen van dit voor Texel zo belang rijke luchtvaartterrein (paraspringen, motorvliegen erj motorzweven plus offshore helikopteractiviteiten) in de weg. Al die geluiden zijn inmiddels verstomd. De Texelse ondernemers die belangstelling hadden voor een aandeel horen er niets meer over. Een in december op de internetsite van het vliegveld geplaatste mededeling dat de beleidsplannen aangepast zouden worden aan de 'moderne' tijd bleek een wel heel slecht doordacht opzetje te zijn richting het Para centrum Texel, waarover inmiddels genoeg is geschreven. De gevolgen van die ondoordachtheid hebben zich inmiddels breed doen voelen, het vliegveld is het Nederlands para kampioenschap nu kwijt. Mevrouw de burgemeester, of moet ik zeggen voorzitter van de Raad van Bestuur (de titel assistent-resident is met Nederlands-lndië de deur uitge gaan): het wordt nu echt tijd voor modern, transparant bestuur en transparant beleid. Dat zou op en rond het vliegveld tot het door u ken nelijk zo vurig begeerde, maar zo verdraaid slecht aangestuurde her stel van de goede sfeer tussen alle operationele betrokkenen op het veld leiden (en in het voorbijgaan ook nog tot plaatsbare aandeien). Of moet ik cynisch vrezen dat de bedoelde hectares op termijn niet anders zullen blijken dan een onroerendgoedspeculatieobject, waarbij de luchtvaartactiviteiten geen of slechts beperkt onderdeel van de overwegingen uitmaken en sfeer en rentabiliteit van het vliegveld natuur lijk helemaal geen rol meer spelen. Het lijkt dus de hoogste tijd voor een echte, hopelijk Texelse privatisering van dit vliegveld en in ieder geval voor een rondje echte openheid en duide lijkheid. André de Jong, Stavanger. Naschrift redactie: De publicatiestop van ingezonden brieven over de gebeurtenissen rond het vliegveld waartoe de redactie zich enige tijd geleden genoodzaakt zag, is opgeheven. De redactie houdt zich wel het recht voor brieven die kwet send of teveel op de persoon gericht zijn te weigeren. Golfkampioenschap Jaap Duin en Jacqueline Dijkstra zijn afgelopen weekend op de Texelse golfbaan Texels kampioen matchplay geworden. Ondanks de weersomstandigheden, hagel, onweer en harde wind, namen vijfentwintig golfers aan dit kam pioenschap deel. Er werd gespeeld in een dames- en een herenklasse. Jaap Duin wist voor de zesde keer achter elkaar de beker in ontvangst te nemen. Alleen met de partij tegen Bob Hoogenraad had hij wat moeite, maar hij wist op de zeventiende hole toch te winnen. De magistrale finale tegen Jaap Pameijer wist hij al op de tiende hole in zijn voordeel te beslis sen. Bij dames was de prijs voor nieuwkomer Jacqueline Dijkstra. Zij kwam in een spannende halve finale goed weg tegen Harriet Bödicker. In de finale tegen Janneke Kampstra wist Dijkstra haar goede vorm vast te houden en met drie holes voorsprong Texels kampioen te worden. Het wil maar niet echt zomeren. De ene dag zit je tot 's avonds laat in de tuin en lukt het bijna met naar binnen te gaan - nog even, nog even - de andere dag zoek je driftig naar je geitenwollen sok ken en je trui. Moeten we nu de gasten naar Texel blijven lokken of toch maar naar een retourtje in de zon verwijzen? Persoonlijk hou ik wel van een beetje ruig, juttehg weer. Zondagavond was ik niet de enige. Lopend door de duinen in de noordkop, stak ik mijn hoofd boven het stuivend zand van de laatste duinennj uit en geloofde mijn ogen niet: de vloedlijn was dik bezaaid met mensen. Alsof het eendekukeltjesweer was! Er ble ken een paar blikken hengelaars opengetrokken. Een wedstrijd? Helemaal niet, allemaal éénlingen die gelijktijdig op hetzelfde idee gekomen waren Hoge laarzen, waadbroeken en een winddichte jas, het was best uit te houden, vonden ze. Fantastisch visweer. 'Het is vanavond springtij en dan komt het water dichter langs de kant,' werd me meegedeeld. De vissen deden daarin niet mee en het aantal zeebaarsjes dat werd binnengehaald was minimaal. De hoop was gevestigd op een knaap van gewicht en lengte, maar de bovengehaalde vissen kwamen niet boven de dertig centimeter uit. De ene sportvisser vond dat best de moeite om thuis te file ren, de andere gooide hetzelfde maatje weer richting zee, waar het in de aanstormende golven al spartelend een veilig heenkomen zocht. 'Vissen doe je op emotie, niet om te eten,was zijn verkla ring. 'Het gaat om de hartstocht van het vangen. Gisteren had ik er tweeëndertig!' Een nieuwe pier werd aan een haakje gespietst en de lijn weer in zee geworpen. Gezandstraald bleef ik nog een poosje kijken voor ik De Robben- jager indook. Was de keuken nog open voor een lekker vissie? Een baarsje hoefde niet direct, ik ga graag voor gevoelig door, maar een tongetje zou er wel in gaan met dit wilde weer. Pien Verberg lijk bescheiden haagje toeschou wers groeide al snel tot een dichte menigte, die bleef groeien tot onge veer elf uur, toen de groep er een punt achter zette. De demonstratie was een opstapje naar het Brasi- lian Beachcarnival dat de volgende avond losbarstte bij beachcafé De Buren op het strand bij paal 17. De capoeiragroep Grupo Balanca werkte mee aan het programma. De organisatoren zijn tevreden over het verloop en de belangstelling, in aanmerking nemende dat de tem peraturen allerminst tropisch waren, wat een remmend effect had op de toeloop. De demonstratie hing ook samen met het vijfde capoeirafesti- val dat onder leiding van de Texelse capoeira(voor)vechter Menno Sie- binga op het terrein van zwembad Molenkoog werd gehouden. Het aantal deelnemers was niet hoger dan 25, aanmerkelijk minder dan vorig jaar. Desgevraagd vertelde Siebinga dat het weekend zeker jaarlijkse traditie blijft, maar dat hij plannen heeft er een bredere opzet aan te geven. Er zullen meer sporten en meer soorten muziek bij worden betrokken. De foto werd vrijdag avond gemaakt voor De Toekomst. DINSDAG 9 AUGUSTUS 2005 Cabaret en muziek in theater Klif 12 Voor meer informatie verwijzen wij naar de (gratis) Vakantie krant, die overal op het eiland verkrijgbaar is, en naar de agenda op de website www. texelsecourant.nl. Dinsdag 9 augustus: Tussen 18.00 en 19.00 uur gaat bij De Lindeboom in Den Burg de tweede etappe in de Fietsdrie daagse van start. Om 19.00 uur begint op de wieler baan aan de Haffelderweg in Den Burg een wedstrijd van Wielerver eniging Texel. In de Maartenskerk in Oosterend begint om 20.15 uur een con cert van pianist Rachel Barnard. De toegang is gratis, na afloop wordt een inzameling gehouden ter bestrijding van de kosten. In Cinema Texel draaien Sjakie en de Chocoladefabriek (Nederlands gesproken) (aanvang 11.30,14.00 en 18.45 uur), Zoop in Afrika (11.45 en 16.45 uur), de Neder lands gesproken versie van Mada gascar (14.15 uur), De Kameleon II (16.30 uur), Mr. Mrs. Smith (19.00 en 21.45 uur) en The Fan tastic Four (21.30 uur). Bioscoop De Kiekendief op vakantiepark De Krim vertoont de Nederlands gesproken versie van Herbie - Fully Loaded (aanvang 12.00 uur), De Kameleon II (14.15 uur), Madagascar, Nederlands gesproken (16.45 uur) en Engels gesproken/Nederlands onderti teld (19.00 uur) en War of the Worlds, Engels gesproken/Neder lands ondertiteld (21.45 uur). Woensdag 10 augustus: In EcoMare wordt een minia tuurtheater gehouden. Voor de aanvangstijd, bel EcoMare, tel. 317741. Tussen 18.00 en 19.00 uur gaat bij De Lindeboom in Den Burg de derde en laatste etappe in de Fietsdriedaagse van start. In Cinema Texel draaien Sjakie en de Chocoladefabriek (Neder lands gesproken) (aanvang 11.30, 14.00 en 18.45 uur), Zoop in Afrika (11.45 en 16.45 uur), de Nederlands gesproken versie van Madagascar (14.15 uur), De Kameleon II (16.30 uur), Mr. Mrs. Smith (19.00 en 21.45 uur) en om 21.30 uur de voorpremière van de actie-thriller The Island. Bioscoop De Kiekendief op vakantiepark De Krim vertoont de Nederlands gesproken versie van Herbie - Fully Loaded (aanvang 12.00 uur), De Kameleon II (14.15 uur), Madagascar, Nederlands gesproken (16.45 uur) en Engels gesproken/Nederlands onderti teld (19.00 uur) en War of the Worlds, Engels gesproken/Neder lands ondertiteld (21.45 uur). Donderdag 11 augustus: in zwembad Molenkoog aan de Slingerweg in Den Burg begint om 14.00- uur het Texels kampioen schap watertrappelen. Kinderen van 3 tot 10 jaar kunnen op het strand bij paal 17 werken aan een gezamenlijk schilderij. Deelname is gratis. Hoogwater te Oudeschild Di. 09 11.44 en 23.50 u. Wo. 10 12.14 en - u. Do. 11 00.10 en 12.44 u. Vr. 12 00.20 en 13.05 u. Za. 13 00.40 en 13.40 u. Zo. 14 01.14 en 14.20 u. Ma. 15 02.07 en 15.24 u. Di. 16 03.47 en 17.40 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt zondag 14 augus tus op om 0619 uur en gaat onder om 2112 uur, zaterdag 13 augustus eerste kwartier; zondag 14 augustus doodtij. In Den Hoorn begint om 19$ uur een wedstrijd om het Tex*; kampioenschap ringsteken. Op de televisiezender Nederlands is vanaf 17.25 uur het tweede dee van 'Dierenpark Texel' te zien. In Cinema Texel draaien Sjakie er de Chocoladefabriek (Nederlanc. gesproken) (aanvang 11.30,16.15 uur). Zoop in Afrika (11.45 e- 16.45 uur), de Nederlands gespro ken versie van Madagascar (14.00 uur), De Kameleon II (14.15 uun. The Island (18.45 en 21.45 uur)r Mr. Mrs. Smith (19.00 en 22.CC uur). Vrijdag 12 augustus: Om 19.00 uur begint op de dijkb: Oudeschild een tijdrit van Wiete- vereniging Texel. In Cinema Texel draaien Sjakie er de Chocoladefabriek (Nederland; gesproken) (aanvang 11.30,16.1: uur), Zoop in Afrika (11.45 e- 16.45 uur), de Nederlands gespro ken versie van Madagascar (14,CO uur), De Kameleon II (14.15 uur The Island (18.45 en 21.45 uur)er Mr. Mrs. Smith (19.00 en 22.CC uur). Bioscoop De Kiekendief op vakantiepark De Krim vertoorr de Nederlands gesproken vers van Herbie - Fully Loaded vang 12.00 uur), De Kameleon I (14.15 uur), Madagascar (Nede- lands gesproken) (16.45 uur), Tlie Fantastic Four (19.00 uur) enWï of the Worlds (Engels gesprake-, Nederlands ondertiteld) (21.45 uur). In verband met de verwachten drukte zet TESO in en rond het weekend een extra boot in. De tweede boot vaart donderdagen maandag van 9.30 tot 16.00 ui/, vrijdag van 6.30 tot 20,00 uur, zaterdag van 8.30 tot 15.00 uuren zondag van 14.30 tot 20.00 iu De veerdienst verzorgt dan ieder half uur een afvaart, zowel vaiut Den Helder als vanaf Texel. Toen moeten automobilisten rekenra houden met wachttijden. Die tr- nen vrijdag in beide richtirar, zaterdag in Den Helder en zcra? op Texel oplopen tot een uu:Cp i maandag zijn de afvaarten 10.00 uur vanuit Den Heldert 13.30 uur vanaf Texel uitsluitend bestemd voor het vervoer van gevaarlijke stoffen. Meer informa tie over de veerdienst is te vef- krijgen via tel. 369600 of website www.teso.nl. TE X E LS E®COURAiVf Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Sirs Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourantnl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: Joop Rommets Telefoon 31 94 05 of 06 - 20 31 59 89 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mall lnfo@lenr.nl J9 EenM-t" van de Regolon voor het Advorlontiewozen verzoek kosteloos toegezonden Abonnementsprijzen 2005: Per half jaar 34,65 33.05 Per jaar €67,50 65,35 (•ar** Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken W<* afloop van de abonnementsperiode- Be Cursus voor moeder en kind De Gezondheidswijzer van Corbis Plus begint dezë maand met een combinatiecursus voor moeder en kind. In vier wekelijkse bijeenkom sten van twee uur wordt aandacht besteed aan de moeder en aan de baby. De cursus begint op vrijdag 26 augustus en word gehouden van 13.30 tot 15.30 uur in gebouw de Koploper, Prins Hendriklaan 2 in Den Helder. De cursus is bedoeld voor pas bevallen moe-ders en hun baby (van 6 tot 12 weken oud). Voor meer informatie en aanmeldingen: de Gezondheidswijzen tel. 0223- 650135, of via e-mailadres gezondh eidswijzer@corbisplus.nl. Waddentour fluitkwartet Het Nederlands Fluitkwar-tet donderdag 25 augustus een co^ in de Maartenskerk in Oosten Sinds de zomer van 2000 het kwartet ieder jaar een Wat» toernee, waarbij ook Texe aangedaan. Het kwartet bes uit Karin Leutscher, Joan Mara Ivo Visser, Egbert Jan UxsJ die studeerden aan het Swef Conservatorium in Amsterdam* kwartet werden zij in 2001 p", naar bij het Internationale W* concours in Duitsland. Op gramma staan werken van Mozart, Debussy, Ravel en Het concert begint om 20.15 toegang bedraagt €10,-: tot 15 jaar betalen €3.-- verkrijgbaar bij de VVV in D* en voor aanvang van het con--

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 2