Kottervisser heeft talent voor tijdrijden Sp°rt i /iM€ Esnsnm Hart voor Texel .TEXELSE J COURANT- Een krachtpatser zonder souplesse' tss H Ezel oogst applaus bij ringsteken Texfl 'rz www. tQxclwereldwijd. nl Texelaars in finale toernooi Ajax Alice Blom naar Italië DINSDAG 9 AUGUSTUS 2005 Het de kotter uitvaren op zondag- j»ond en na een zware week op njdagochtend terugkeren in udeschild. Eenmaal thuis op de iankproberen niet in slaap te suk- elen, om laat in de middag met de eerboot naar Den Helder te gaan. een autorit over de Afsluitdijk rgens in Friesland op de racefiets Immen en in een respectabel slnemersveld naar een podium rijden. Dat is de sport- eieving van Robbert Boersen, een jttervisser met talent voor tijd- jlen. bert Boersen (29) snapt het zelf t echt. Zeven jaar geleden ede Oudeschilder voor het eerst in racefiets. 'Mijn broers deden 31 aan wielrennen. Ik heb toen het eerst meegedaan aan de de week', constateert hij. 'Vorige week was ik op vakantie, toen heb ik dus helemaal niet op de fiets geze ten. Ik train alleen in het weekeinde, tenzij ik een vnje week heb. Ik kan dus tien weken per jaar ook doordeweeks fietsen. In die weken train ik maximaal acht uur. Ik begreep dat tegenstan ders tien tot vijftien uur per week maken. Dat is voor mij onhaalbaar.' 'Ik heb al duizend keer de vraag ge hoord: heb je soms een hometrainer aan boord? Maar dat kan echt niet aan boord van een kotter. Je hebt er maar weinig tijd om te fietsen en als je klaar bent, kun je beter slapen. Bovendien kan het voorkomen dat je onverwacht aan dek wordt geroepen. Dan zou ik helemaal bezweet van de hometrainer stappen en dat is niet echt gezond.' Op het eiland is Boersen in tijdritten fWf LRNO Boersen met het type racefiets dat hem goed ligt, het tijdritmodel met het dichte achterwiel. Ipom de bedrijvenbokaal en daar aik best snel. Na de volgende d, op de Hoge Berg, zei mijn »na zijn tijdrit dat hij nog nooit zo al had gereden. Later bleek ik snel- :e hebben gereden dan hij. Een Bdisch wonder, zei mijn broer thuis, jkbaar had ik aanleg.' ïstimuleerd door het succes, pro- srde Boersen het ook eens buiten ttL Ook aan de overkant sloeg H tasen geen modderfiguur in zijn H tie wedstrijden. Nadat hij in r I tongen een podiumplaats had ver- S wd. werd de Oudeschilder ge- 4 agd bij een amateurploeg uit :1 tentekomen rijden. 'Ik snapte het 1 stik zei tegen die man: je kent me 11 ;'sns, waarom vraag je of ik bij je T rijten? Hij zei: ais je zo hard kunt 3 tot, ben je gewoon goed.' 3 toen weigerde echter zijn werk I i kottervisser op de TX1 op te ge hoor het tijdrijden. 'Vaak genoeg gehoord dat ik op de fiets veel wkan bereiken. Ik denk ook dat de stap van recreant naar amateur Epen. Maar bij zo'n ploeg moet tee criteriums in de week rijden, "haal ik nooit als kottervisser. Ik 51 nog steeds bij die ploeg komen, ee'öan moet ik meer wedstrijden en rijden.' toit ter illustratie een kladblaadje X Bophijzijn trainingsuren bijhoudt, ^gemiddelde van drie, vier uur in een klasse apart. Hij won de Texelse competitie al zes keer en heeft zo doende twee wissel bekers voorgoed in de huiskamer staan. 'Ook dit jaar heb ik alle wedstrijden nog gewon nen. Eén wedstrijd was ik afwezig en je mag er ook één missen. Dus nu moet ik alle resterende tijdritten rij den. Normaal gesproken win ik dit jaar voor de zevende keer.' Voordat Boersen op zijn fiets klimt voor een wedstrijd aan de overkant, voert hij nog een andere strijd. 'Ik kom moe van de kotter en dan moet ik altijd uitkijken dat ik niet in slaap val op de bank. Als dat gebeurt, kan ik een goede tijdrit wel vergeten. Ik zit wel eens te knikkebollen in de auto op de Afsluitdijk. Het liefst zou ik dan een uur vuur de start even de ogen dichtdoen, maar dan wordt het ge woon niks meer. Daarom gaat mijn vader ook vaak mee.' Met een zesde plaats in de Ard Schenk-tijdrit in Wieringerwaard en podiumplaatsen bij wedstrijden in Sneek en Harlingen heeft Boersen een aardige erelijst opgebouwd, in ogenschouw genomen dat de beste renners uit de noordelijke helft van Nederland meedoen aan die wedstrij den. In het Nederlands kampioen schap voor recreanten en B-ama teurs van 2003 werd Boersen tweede achter zijn Texelse concurrent Jordy Vinke. Het jaar daarop werd de Oude- uchtvaartinspectie •ageren aan het NK parachute ren was weggenomen. Omdat ^Paracentrum van mening blijft dat 1N» door het toestaan van een ïfeparacentrum in strijd met het pnrningsplan en de Wet Milieu- Nr handelde, bleef dit deel van 'aangifte wél overeind. Maar met •to intrekken van de gehele aan- *3S met voldaan aan de voor de van de LVT-voorzitter om de aangiftein te trekken, met als -"esultaat het afblazen van het -to t. Het bestuur van de NV ^•aartterrem wil nu eerst de uit- van het onderzoek door de tete afwachten, alvorens er weer Peking aan grootschalige ^enementen wordt verleend. I-; verwachting zullen de gesprek- "et alle betrokkenen in augus- september plaatsvinden. Het r®n van de NK parachute- op Texel wordt overigens betrokkenen betreurd, van- ^e' 9emis aan inkomsten en rjP'ie Het kampioenschap zal nu l^egveld Teuge worden gehou- Records sneuvelen in Hoornder cross Dankzij de uitstekende weersom standigheden - er zat volgens ken ners 'veel zuurstof in de lucht' - slaagden enkele tientallen deelne mers er vrijdag bij de vierde cross loop van ZDH in hun persoonlijk record te verbeteren. Bij de loop over 4 kilometer voor vrouwen sneuvelde zelfs het parcoursrecord, dat sinds de eerste crossloop van dit seizoen op naam stond van Annabel Diawach. Het nieuwe is met een tijd van 15.27 mi nuten in handen van Meike Bienstein uit het Duitse Amsberg. Ze was maar Jiefst 39 seconden sneller dan Diawach. De miniloop over 1 kilometer werd voor de vierde keer op rij gewonnen door Kelly Dulfer. Ze finishte in 3.07. De Schiedamse moest er dit keer erg haar best voor doen. De nummer twee had slechts twee seconden meer nodig. Thomas Vermeulen uit Den lip won in 16.59 de loop over 4 kilometer bij de jeugd. De snelste volwassene was Remie Giebels uit Rosmalen (15.51). Ook in de wedstrijd over 8 kilometer werden snelle tijden gelopen. Coen Schoonheden won in 29.45. Hij werd op een halve minuut gevolgd door de schilder negende. 'Ik kreeg onderweg buikgriep en kwam bijna kruipend over de finish. Het NK in september wil ik graag winnen. Van Jordy weet ik dat ik inmiddels kan winnen, maar het probleem is Marcel de Koning uit Hippolytushoef. Die eindigt voorlopig steeds voor me. Hij rijdt wekelijks criteriums en daar word je oersterk van.' Als het op lichaamssterkte aankomt, heeft Boersen weinig te klagen. 'Ik trap een redelijk zwaar verzet en fiets op kracht. Voor een tijdrijder ben ik zelfs redelijk zwaar. Ik train mijn bo venlichaam met en ik heb mijn pos tuur ook echt niet van het werk op de kotter. Het is gewoon mijn bouw en ik ben altijd al zo geweest. Tijdens de Tour de France kijk ik ook met naar Lance Armstrong, maar eerder naar Jan Ullrich. Dat is een krachtpatser en hij fietst zonder souplesse, net als ik.' De Oudeschilder heeft door zijn li chaamsbouw een nadeel bij andere wielerkoersen dan tijdntten. 'Moun- tainbiken is te zwaar voor mij en ook bij wegwedstrijden heb ik het lastig. Ik moet een ritme hebben en ben slecht in intervallen. Ik ben niet echt een sprinter, dus als ik weg wedstrijden wil winnen, moet ik vroeg ontsnappen. Het goede moment kie zen voor een demarrage of een sprint vind ik ook lastig.' Boersen richt zich dan ook op zijn succesnummer: de tijdrit. 'Als ik niet steeds bij de eerste drie zou zitten, zou ik niet naar die wedstrijden in Friesland gaan. Voor mij is het de kick van zo hard mogelijk fietsen in je een tje. Om met al je kracht en doorzet tingsvermogen te knallen voor een verbetering van je hoogste gemid delde snelheid of een andere goede prestatie. In wedstrijden wil ik zo hard mogelijk fietsen en winnen. Daarbui ten ben ik heus geen André Hazes, maar ik ben zeker niet te serieus be zig met mijn sport. Ik werk op een visserskotter en daarnaast drink ik best vaak een biertje. Andere tijdrijders gaan zelfs nooit stappen, maar ik laat de gezelligheid absoluut met staan voor het fietsen.' Voor het eerst in de geschiedenis deed zondag in De Koog een ezel mee aan het Texels kampioen schap ringsteken. De organisatie constateerde dat het dier erg z'n best deed en ook wel in draf liep, maar dat 'de rechte lijn' nog ont brak. Het publiek toonde zich erg enthousiast en beloonde de com binatie van koetsier mevrouw Hartmann en steekster Audrey Kouwenhoven - met achterop een versierde mand waarin ook de hond meedeed - met een daverend applaus. De ringsteekwedstrijd in De Koog trok flink wat deelnemers. Doordat er vlak voor het begin nog een flinke bui viel, haakte éen van hen af. Deson danks stonden zestien aan spanningen aan de start. Drie deden voor de allereerste keer mee. Naast de aanspanning met de ezel waren dat koetsier Maarten-Jan Boon met dochter Desiré en de Shetlandzusjes Winnie en Emmie en Petruska Tim mer en Inge Zoodsma en de fraaie combinatie met het paard Tinker DJee. In de personen van Willem de Wit en dochter Pauline deden ook twee gasten mee. Zij zullen ook in Den Hoorn en Den Burg acte de présence geven. De overwinning ging naar Piet Beers en Anneke Boom. Zij mochten bij de prijsuitreiking de door de onder nemersvereniging van De Koog be schikbaar gestelde beker in ont vangst nemen. De strijd om de tweede en derde plaats was erg spannend. Na de laatste ronde ble ken vijf combinaties hetzelfde aantal ringen te hebben gestoken. Ook in de barrage werd erg goed gepresteerd. Uiteindelijk wonnen Frits van der Gracht en dochter Kerstin de tweede prijs en legden Jorieke Meijer en Judith Veeger beslag op de derde prijs. De aanmoedigingsprijs, een bon van de Weikoop, ging naar Rmco Stark, die eerder deze zomer zijn debuut maakte in Oosterend. De eerstvolgende wedstrijd wordt donderdag 11 augustus gehouden in Den Hoorn en gaat om 19.00 uur van start. Het inspanterrein ligt aan de Kleiweg. De eerder afgelaste wed strijd in De Cocksdorp wordt inge haald op zondag 21 augustus. Marathonloopster Yvonne Lepelaar derde op Vlieland Vergezeld door vele supporters monsterden Texelse atleten zondagochtend om half tien aan op De Vriendschap van veerman Sil Boon om deel te nemen aan de halve marathon van Vlieland. De wedstrijd verliep het meest suc cesvol voor Yvonne Lepelaar, die de 21,1 kilometer voltooide in een tijd van 1.42.10 uur en daarmee de derde plaats veroverde. In totaal deden vijf Texelaars mee aan de langste afstand, de 21,1 kilome ter. Sommigen van hen lopen in ok tober de marathon van Amsterdam, anderen wagen zich een maand later op Terschelling aan dezelfde uitda ging. Voor allemaal was de halve marathon van Vlieland een mooie gelegenheid om te ontdekken hoe het met hun conditie staat. De snel ste van allemaal was Erik van der Velden. Hij fungeerde als haas voor de snelste vrouw, maar koos vijf ki lometer voor de finish het hazenpad snelste vrouw, de oud-Texelse Ingrid van Lubek, die tegenwoordig in Bussum woont. Jan Krenk uit Lutjebroek was in 32.01 de snelste veteraan Vrijdag wordt de vijfde ZDH-cross- loop gehouden. De start is om 19.30 uur op het voetbalveld in Den Hoorn. Bij paal 28 bij De Cocksdorp wordt woensdag een crossloop gehouden. Ook deze gaat om 19.30 uur van start. Gedeelde winst bij strandloop Coen Schoonheden uit Oudkarspel en Richard Bijpost deelden zondag de eerste plaats bij de vierde strandduincross bij paal 21. Beide hardlopers liepen de 9,3 kilometer in een tijd van 38.25 minuten. Na de eerste ronde vormden zij een kop groep met Pierre Bonnet, die in de tweede ronde zijn opponenten moest laten gaan. Hij eindigde bijna anderhalve minuut na beide anderen. De 45 deelnemers lieten zich niet af schrikken door de harde wind, het hoge water en de regen. Bij de kin deren over 1200 meter waren Dean Salwegter uit Dordrecht en Rosa Vermeulen uit Den lip oppermachtig, hoewel Salwegter langzamer was Wekelijks breidt het aanbod met websites over Texel of Texelse be drijven zich uit. De zoekopdracht 'Texel' leidt bij de zoekmachine Google tot een niet te overziene stroom websites, die om het hardst stnjden om de aandacht van de bezoeker. Zo af en toe zit daar een pagina tussen die zich van de rest onderscheidt. Dat geldt zeker voor de site van het Texelfonds, een non-commerciële organisatie met een breder belang dan het eigen belang. Het nieuwe fonds, dat als motto 'hart voor Texel' meekreeg, is een heus gemeenschapsfonds dat zich ten doel heeft gesteld Texelse doelen en projecten te steunen die de kwaliteit van de Texelse samenle ving versterken. Financiering zou moeten gebeuren met gelden uit schenkingen die particulieren (bij voorbeeld via een erfenis) of be drijven aan het fonds doen. Na tuurlijk heeft dit initiatief ruime aan dacht gehad in deze krant bij de start, maar daarna is het stil ge worden. De website biedt uit komst. Hierop staat helder en overzichtelijk vermeld wat het Texelfonds voor ogen heeft. De site ziet er mooi uit. Een ingetogen lay-out. passend b.ij het initiatief en uitgevoerd in een (Texelse?) tint groen. Illustraties van echt Texelse onderwerpen sieren de randen van de homepage. De opbouw is lo gisch en het geduld van de gebrui ker wordt niet op de proef gesteld, doordat de subrubrieken snel op geroepen kunnen worden. Nu maar hopen dat de bankrekening van het fonds net zo goed wordt gevuld als de website. Het adres: www.texelfonds.nl. dan in vorige edities. Vermeulen had een duidelijke voorsprong op Selina Kuip uit De Cocksdorp. Aanrollende golven zorgden voor menig natte voet. De 5,3 km was een prooi voor Hugo Wijnhoven uit Hengelo, die Arthur Hofkamp uit Naarden ruim een minuut voor bleef. Opmerkelijk was ook de prestatie van de 59-jange Hilda Sijtsma uit Zwolle. Zij was van plan de 5,3 km te lopen, maar liep door en eindigde als eerste en enige dame op de 9,3 km. Beeldbank lexel en liep een tijd van 1.23.50. Hij werd een paar minuten later gevolgd door Remco Nagtegaal, die eerder dit jaar de Zestig van Texel liep en sinds kort weer in training is. Nagtegaal finishte in 1.27.45. Jan van der Star was van een griep herstellende, maar liep des ondanks zeer verdienstelijk naar een tijd van 1.36.42. Rob Teisman deed er in 1.38.56 iets langer over. Jan Frederici debuteerde in 1.44.00. In het Texelse gezelschap verkeerde ook Rob Teismans broer Jos, die finishte in 1.27.45. De meeste Texelaars deden mee aan de wedstrijd over tien kilometer. Tho mas Richter was in 43.12 de snelste. De anderen waren Kees Dros (48.33), Corrie de Jager (48.55), Peter Witte (50.00), Laurien Bakker (50.17). Cees Witte (50.25). Maarten Smit (53.26), Chiel de Boer (53.30), Annelies Graaf (54.29), Jaap van Vooren (54.40) en de debuterende Munel Mast (1.05.00). Maarten Smit. Peter Witte en Kees Dros vestigden een persoon lijk record. Naomi Hin liep als jongste Texelse deelneemster de twee kilo meter in 9.00 minuten. De nestor van het deelnemersveld, de 84-jarige (professor) Kees de Jager, voltooide de 5.7 kilometer in 43.56. Tweede werden ze op de eerste editie van Strijders van het Strand in Scheveningen. Marlon Veldman (15), Sander Legierse (15), Mark (13) en Robin Schoo (15) deden eind juli mee aan het Beachsoc- certoemooi dat door supporters vereniging Ajax Jonge Schare werd georganiseerd. De Texelaars verloren met hun Team 9 de finale met 1 -0 van Team 2. Het team bestond uit zes spelers. 'Maar omdat we maar met vier per sonen tegelijk op het veld mochten, werden nog twee spelers aan het team toegevoegd', zegt Mark Schoo. Marlon Veldman denkt dat de teams gemengd werden, zodat ze met vreemden leerden samen te spelen. 'Een van de jongens was wel aardig, maar die andere was wat arrogant. Hij speelde ook met echt goed over. Er waren scouts aanwezig van Beach Soccer Bond die keken of er poten tiële kandidaten tussen de deelne mers zaten voor het WK Beachsoc- cer in 2012.' Het strandvoetbal is dit jaar officieel erkend door de KNVB (Koninklijke Nederlandse Voetbal Bond). Volgens het clubblad van Ajax groeit de sport met 20 procent per jaar. Veldman hoopt dat hij wordt benaderd door een van de scouts. 'Als je de reacties hoort en leest, werden we gezien als de betere spelers van het toernooi. De jeugdige Texelaars voetballen alle vier in het B1 -team van SV De Koog dat in de tweede klasse speelt. Op het toernooi werd op strandzand ge speeld. Dat speelt wel een beetje anders dan op een grasmat. 'We zijn het wel een beetje gewend, omdat we op het eiland wel vaker op het strand voetballen. De bal stuitert een beetje raar op. maar verder merk je niet zoveel', zegt Veldman. Vijftien teams speelden, op blote voe ten, vijf wedstrijden op het strand van Scheveningen. 'Aanvankelijk zouden we zes wedstnjden spelen, maar omdat er teams uitvielen werden dat er vijf', zegt Veldman. Daarna volgde nog een halve finale en de finale. Als het aan Veldman ligt, doet het Texels kwartet volgend jaar weer mee met het toernooi. 'Hangt er een beetje van af of we tijd hebben.' Autocross met afvalrace caravans Achttien jaar geleden werd een afvalrace met caravans gehouden. Een spectaculaire afvalrace met caravans vormt het klapstuk van de tweede autocross van dit sei zoen, die zondag wordt gehouden op het circuit aan de Hoofdweg in Eierland. Hoe groot het deelne mersveld zal zijn, was gisteren nog niet helemaal duidelijk. Waar schijnlijk gaat het om zo'n twaalf caravans, voortgetrokken door auto's die eerder tijdens de cross uitkomen in de zogeheten vier- cilindervrijeklasse. Volgens wedstrijdleider Klaas-Pieter Zuidewind hebben de deelnemers nogal wat moeite gedaan om opti maal geprepareerd aan de start te verschijnen en zijn de caravans uit allerlei vergeten opslagplaatsen ge haald. Zelfs werd er één van de over kant geïmporteerd. Omdat de ver wachting is dat de stukken er af zul len vliegen, wordt de afvalrace na de laatste finale (van de Formule 1) ge houden, zodat er geen kostbare tijd verloren hoeft te gaan om de ravage op te ruimen. De laatste keer dat een dergelijke race werd gehouden, was in 1987. Destijds werden de caravans achter de stockcars uit de Formule 1 - klasse gehangen. Aan de tweede en laatste autocross van de MAB van dit seizoen doen naar zo'n 140 auto's mee. Er wordt gere den in vier categorieën: Formule 1, viercilmdervnjeklasse, rodeoklasse en jeugdklasse. De entree bedraagt €9.- Kinderen tot 12 jaar betalen €5,-. Oud-Texelse Alice Blom speelt ko mend seizoen bij de Italiaanse volleybalclub Busto Arsizio. Afge lopen weekeinde kwalificeerde de international zich met Oranje in de Turkse hoofdstad Ankara voor het WK 2006 in Japan. De ploeg van trainer Avital Selinger won met 0- 3 van Turkije, nadat zij eerder met 3-2 België wisten te verslaan. De 25-jange Blom tekent waarschijn lijk nog deze week voor een jaar bij Arsizio 'Ik wil niet voor drie jaar er gens aan vast zitten. Na een jaar kun nen de club en ik altijd nog bekijken of we met elkaar verder gaan. Vong seizoen speelde Blom bij het Duitse USV Münster, waarmee zij de lands titel en de nationale beker won. Blom kwam via haar Italiaanse mana ger Donato Saltini bij Arsizio. 'Er wa ren meer die interesse hadden, maar met alle clubs zijn even betrouwbaar. (Dordrecht). 5 0-1. 2 Ruwen Gouweoberg (Den Helder). 5 48. 3 Elvis Salwegter (Dordrecht). 6 05: 4 Cor Bijpost 6.30. Meisies 1200 meter - 1 Rosa Vermeulen (Den lip). 5 56.2 Selina Kuip. 7 10, 3 Melanie Kuip. 9 00. 5,3 km - I.Hugo Wijnhoven (Hengelo), 22 54; 2.Arthur Hofkamp (Naarden). 23.57; 3.Rein Hasselaar (Veenend- aal).24 37:9.ArcoGarrrtsen,27.46; 13 Marijke Stark. 31 53 9.3 km - 1 Coen Schoonheden (Oudkarspel). 38 25: 1.Richard Bijpost. 38 25. 3.Pierre Bonnet, 39.49; 15.Cees Timmer, 48.54 Bij sommigen moeten spelers nog betaald krijgen.' Arsizio bleek na in ventarisatie de meest geschikte par tij. 'Ze spelen op een goed niveau en het heeft zijn zaakjes goed geregeld.' Busto Arsizio speelt in A2-competi- tie. in Italië de op één na hoogste klasse. Italië behoort tot de grootste volleyballanden ter wereld. Onder de geïnteresseerden zaten ook enkele clubs uit de A1-competitie. Waar Blom drie jaar geleden in een interview met Volleybal.nl nog aangaf dat spelen in de Italiaanse A1-com petitie misschien nog wel te hoog gegrepen was, denkt ze daar nu an ders over. 'Ik denk dat ik best zou kunnen proberen mee te spelen in de A1maar de betrouwbare clubs uit de hoogste competitie zitten vaak al vol. In Italiaanse volleybalteams mogen maximaal drie buitenlanders mee spelen en in de basisopstelling mo gen maar twee buitenlanders opge steld staan.' Blom is de enige Nederlander bij Arsizio, wel heeft zij in de Vlaamse Liesbeth Vindevoghel een taal genoot. 'Ik spreek geen woord Itali aans, maar ik vind het leuk om talen te leren.' De Texelse international reist waarschijnlijk deze week naar Italië om het contract te ondertekenen en te kijken voor een woning. Busta Arsizio ligt ongeveer dertig kilometer ten noordwesten van Milaan. Bondscoach Selinger van het Neder lands vrouwenvolleybalteam heeft geprobeerd alle nationale speelsters bij volleybalclub Martinus in Amstelveen onder te brengen, om zo de ploeg klaar te stomen voor de Olympische Spelen van 2012 in Peking. 'Daar heb ik zeker over na gedacht, maar na overleg met de trai ner leek het ons goed dat ik naar Ita lië ging om meer ervaring op te doen.'Als alles goed gaat, komt Blom in september op het EK in Kroatië uit voor Oranje Ze is nog niet honderd procent zeker of ze mee speelt. 'De selectie van de ploeg vindt over een week plaats, maar ik denk wel dat ik word geselecteerd. Ik heb de laatste weken aan alle wedstrijden en trainin gen meegedaan.' De Texelse strijders w met Raymond Roos l het zand: Sander Legierse, Marlon Veldman, Mark en Robin Schoo. Marken en Michel Blankensteijn uit De Bilt. (Toto Caiu Sm:

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 5