Compensatiefonds levert gemeente fiks tekort op 6 Oproepkrachten m/v .TEXELSE COURANT" Horizontoer strijkt neer in Den Burg Makelaardij Texel Vastgoed b.v. O RVT vst© n vormden r Ons actuele woningaanbod: www.tcxelvastgoed.nl ONROERENDE GOEDEREN TAXATIES - HYPOTHEKEN Noorderhaven 's Heeren Loo Noord nederland Mensen met een verstandelijke beperking tot hun recht laten komen OPROEPKRACHTEN m/v We zoeken een vaste invalkracht die flexibel inzetbaar is op de locatie Burgerhoutstraat in Texel. In het huis van Stichting Blied wonen 6 jonge mensen met een verstandelijke handicap. De zorg wordt ingekocht bij 's Heerenloo Noord-Holland/ Friesland. Naast onze vaste personeelsbezetting zoeken wij een goede invalkracht. Wij verlangen van onze invalkracht dat je ervaring hebt in dit werk. flexibel bent, enthousiasme toont en ook zeer regelmatig beschikbaar bent. Wij hebben inzet nodig voor de avonden en nachten slaapdienst). De diensten zijn van 16.00 de ene dag tot 9.00 de andere dag. in het weekend aangepaste tijden. Gemiddeld is het 2 maal per maand maar vaker bij ziekte en of vakantie. Je draait na een inwerkperiode) de diensten alleen, de overdracht gaat schriftelijk, dit beheers je en computer kennis is noodzakelijk. Functie-inhoud: Begeleiden en verzorgen van de cliënten binnen de woning; Positieve bijdrage leveren aan de teamsamenwerking; Werken volgens dienstrooster, waaronder slaapdiensten; Flexibele houding t.o.v. inzetbaarheid en werkplek. Functie-eisen: In het bezit van een verpleegkundig z-diploma, HBO-SPH, SPW of BBL7 BOL/ -diploma niveau 4; Werkervaring met verstandelijk gehandicapten en het bezit van een Hepatitis B vaccinatie zijn een pré; Goede mondelinge en schriftelijke taalvaardigheid; Respectvol omgaan met cliënten en hun zorgvragen; Zelfstandig, stressbestendig zijn en goed kunnen aanpassen en improviseren. 's Heeren Loo Noord-Nederland biedt: Arbeidsvoorwaarden conform de CAO Gehandicaptenzorg Een werkplek in een inspirerende omgeving, waarin gezamenlijk wordt gewerkt aan zorgvernieuwing Het salaris wordt afhankelijk van opleiding en werkervaring ontleend aan FWG 25 of 30 (afhankelijk van opleiding en/of ervaring), conform de CAO Gehandicaptenzorg. Informatie Voor meer informatie over deze functie kunt u contact opnemen met Manager Wonen Anne Held 0223-648754 of 06- 52 53 83 06 Sollicitatfe Uw schriftelijke sollicitatie kunt u voor 19 augustus '05 a.s. richten aan 's Heeren Loo Noord-Nederland, Noorderhaven t.a.v. Afdeling P .O O. postbus 1002, 1780 EA Den Helder, onder vermelding van functie naam en werkplek. Acquisitie naar aanleiding van deze advertentie wordt niet op prijs gesteld. Noorderhaven, Langevliet 81,1788 BJ Den Helder, Postbus 1002,1780 EA Den Helder telefoon 0223 - 648 506 - e-mail noorderhaven@sheerenloo.nl DINSDAG 9 AUGUSTUS 2005 De gemeente kijkt tegen een struc tureel tekort aan van €180.000,- door de landelijke invoering van een nieuw BTW-compensatie- fonds voor gemeenten. Voor Texel kost de invoering meer dan dat hij oplevert. Dat blijkt uit het jaarver slag over 2004. De komst van het compensatiefonds heeft geleid tot een mindering op de uitkeringen die gemeenten jaarlijks uit het landelijk Gemeentefonds ontvan gen. Voor Texel gaat het om een jaar lijkse mindering van €1.313.000,-. Het compensatiefonds levert volgens berekeningen in het jaarverslag jaar lijks €1.133.000,- op, waardoor het gat van €180.000,- ontstaat. De ge meente wil het tekort oplossen in de meerjarenbegroting voor 2006-2009. 'Het wordt waarschijnlijk bezuinigen of belastingen verhogen', aldus een woordvoerder. Het is aan de gemeen teraad om daarover een besluit te nemen. Het rijk riep het BTW-compensatie- fonds in 2003 in het leven om bedrij ven meer kans te geven werk voor gemeenten te verrichten. Tot dan toe konden gemeenten door bedrijven in rekening gebrachte BTW niet verre kenen, waardoor het voor hen vaak voordeliger was werkzaamheden zelf uit te voeren in plaats van deze uit te besteden. Het rijk ging over tot ver anderingen nadat het bedrijfsleven Toen kon voor het eerst BTW worden over 'concurrentievervalsing' had geklaagd. De verandering gingen gecompenseerd, maar werd er nog niet op de uitkering uit het Gemeente- gepaard met de invoering van drie fonds gekort. De gemeente wil het soorten BTW's voor gemeente: één die vanuit het nieuwe fonds gecom penseerd kan worden, één die moet worden doorberekend aan afnemers (bijvoorbeeld voor het ontstoppen van de riolering of het ophalen van bedrijfsvuil) en één die niet mag wor- geld uit dat fonds gebruiken voor de BTW op oude investenngen. 'Als we dat fonds niet hadden kunnen op bouwen, was het tekort nog hoger uitgevallen.' De afdeling Financiën is weinig geluk kig met de komst van het BTW- den verrekend (bijvoorbeeld voor de compensatiefonds. De programma- verhuur van onroerend goed). Voor de financiële invulling van het compensatiefonds stelde het rijk een verdeelsleutel op, waarbij het er op neer kwam dat alle gemeenten geza menlijk financieel niet achteruit gin gen op de verlaagde uitkering uit het gemeentefonds. 'Maar in de praktijk zijn er voordeel- en nadeelgemeenten ontstaan en Texel is een nadeel gemeente geworden omdat er rela tief veel werkzaamheden in eigen beheer worden uitgevoerd. Gemeen ten die veel werk en dan vooral grote projecten uitbesteden, hebben wel voordeel van het compensatiefonds.' Volgens de woordvoerder geldt voor gemeenten met dezelfde omvang als Texel eveneens dat ze erop achteruit zijn gegaan. 'Het is een heel lastig verhaal dat eigenlijk niet valt uit te leggen.' Een pleister op de wonde is een fonds van €1,2 miljoen dat de ge meente in 2003 heeft opgebouwd. tuur moest worden aangepast en van alle kosten die de gemeente in reke ning brengt, moest in kaart worden gebracht onder welke van de drie soorten BTW ze vallen. 'En dan zijn sommige discutabel, dus er zal vast wel eens rechtzaak uit naar voren Yorin ochtend te gast in De Koog De uitzending van het radiopro gramma Stenders Vroeg Op van Yorin FM komt vrijdag live vanuit de woonkamer van de 45-jarige Eric Heijenk uit De Koog. Hij won de uitzending door enige tijd gele den een SMS naar de presentato ren Rob Stenders en Fred Siebelink te sturen. Het programma wordt iedere dag van 6.00 uur tot mini maal 9.00 uur uitgezonden. 'Dat hangt er vanaf hoe veel zin ze heb ben', zegt Heijenk. Heijenk moet voor zijn werk bij HSS Hireshops vaak met de eerste boot mee. 'Tijdens de rit naar Mijdrecht luister ik altijd naar het programma. Tijdens een van de uitzendingen kwam Stenders op het idee eens bij iemand thuis uit te zenden. Daarvoor werden luisteraars opgeroepen de tekst Yorin FM in je woonkamer naar komen.' Volgens de woordvoerder programma te SMS-en. sluit de nieuwe systematiek weinig - aan bij de specifieke kenmerken van een eilandgemeente. 'We doen hier bewust veel in eigen beheer, omdat we op onszelf zijn aangewezen en daarom veel kennis in huis moeten hebben. Daarnaast kunnen er van wege de eilandpositie ook andere motieven dan de BTW zijn om werk in eigen beheer uit te voeren. De ge meente kan een werkgever van rede lijke omvang voor het eiland willen zijn, in plaats van werk aan bedrijven aan de overkant uit te besteden.' Ministerie toert door Waddengebied Medewerkers van het ministerie van Landbouw, Natuur en Voedsel kwaliteit komen zaterdag 10 sep tember naar Den Burg om tekst en uitleg te geven over de internatio nale Waddenconferentie die begin november op Schiermonnikoog wordt gehouden. Een van de gespreksonderwerpen is de mogelijke nominatie van de Wad denzee tot Werelderfgoed. Bezoe kers van de Waddenkaravaan van het ministerie kunnen de ambtenaren er vragen over stellen. Ook over de an dere gespreksonderwerpen van de Nederlandse, Duitse en Deense bij eenkomst kunnen vragen worden gesteld. Minister Veerman van LNV is nog steeds van plan de mogelijke Werelderfgoedstatus op de agenda te zetten, ondanks de wisselende meningen in het Waddengebied. Ter schelling, Vlieland en Schiermonnik oog zijn voor, de gemeenteraden van Waddengebied aan te geven. Waar Texel en Ameland hebben zich tegen de karavaan in Den Burg komt te uitgesproken. Bestuurders van de staan, is nog niet bekend. Texelaars Nederlandse, Duitse en Deense dje njet wj||en wachten tot 10 sep- Waddeneilanden adviseerden in mei tember kunnen ook op dinsdag 16 het onderwerp over de conferentie augustus naar Den Helder gaan. Dan heen te tillen en twee jaar te laten staat de Waddenkaravaan van 10.00 rusten. De Eilander Raad, het samen- t0t -j g qo uur op de Juttersmarkt. werkingsverband tussen raadsleden van de vijf eilanden, gaf een maand later hetzelfde advies. Kleinschalig historisch medegebruik (het begrip dat door Dick Drijver uit Den Hoorn werd geïntroduceerd), duurzame ontwikkelingen in het Voetbalclubs in tentoonstelling Het Regionaal Archief in Alkmaar heeft een tentoonstelling ingericht Waddengebied, veiligheid van de waarin aandacht wordt besteed aan scheepvaart en het zogeheten pro ject Lancewad zijn andere onderwer pen die begin november op de agenda staan. Het project Lancewad moet leiden tot een betere bewust wording van het Waddengebied door beter met de ruimtelijke ordening, de cultuurhistorie en de natuur om te gaan. Bezoekers van de ministeriële de voetbalclubs uit de regio. Op een oproep om een shirt, een clubblad en een foto beschikbaar te stellen, is ook door de Texelse verenigingen gereageerd. In totaal doen 54 van de 70 aangeschreven verenigingen mee. De meeste aandacht gaat uit naar profclub AZ. De tentoonstelling gaat vergezeld van korte teksten Waddenkaravaan kunnen kennisma- over de historie van het voetbal, ken met Lancewad door op een com puter hun favoriete plek in het de verzuiling in het verenigings leven en de naamvoering van de De artiesten van de Horizontoer, die maandag neerstreek in het centrum van Den Burg, hadden aan belang stelling geen gebrek. Het varende theatergezelschap, dat voor de 17de keer de Waddeneilanden langs trekt, kwam met een compleet nieuw en zeer gevarieerd programma. Vooral het straattheater op de Steenen plaats trok veel publiek. De diverse straatacts zorgden voor stagnatie in het doorgaande wandelverkeer. Toe risten en Texelaars vergaapten zich aan de bont uitgedoste artiesten, zoals de steltloper Wad'n Guide en robot Dr. Universe. Vooral de laatste oogstte veel waardering met een uit stekende act. De mechanische be wegingen van de menselijke waren griezelig goed en combinatie met het en de menselijke trek kelijk geheel, dat kon rekenen op respons vanuit het publiek, waren er optredens van in verschillende cafés. 'Omdat ik toch in de file stond, heb ik dat vervolgens gedaan', zegt Heijenk. 'Twintig minuten later zat ik in de uitzending om mee te doen met het spel Raad wat die praat, waarbij je moet raden wat iemand in een dia lect zegt.' De volgende dag werd hij teruggebeld met de vraag waarom hij wilde dat Stenders bij hem thuis moest uitzenden. 'Ik antwoorde dat ik bijna altijd naar het programma luisterde en de muziek en humor mij erg bevalt.' 'Weet je wel wat er op je af komt?', werd vervolgens ge vraagd. 'Geen flauw idee, maar het lijkt me wel leuk om jullie te ontvan gen.' De enige voorwaarde was dat hij twee ISDN-lijnen in huis moest heb ben, zodat het programma kan wor den uitgezonden. Tevens moest de woonkamer groot genoeg zijn. leder een die de opname wil bijwonen is van harte welkom op Wintergroen 34. 'Heel Texel mag langskomen. Ik weet niet of het allemaal past, maar van mij mag het.' clubs. Ook worden filmpjes uit het KNVB-archief en uit particulier bezit gedraaid en zal de documentaire van het VPRO-programma Andere Tijden over AZ worden vertoond. De tentoonstelling, die de naam Van Alcmaria tot Zeemacht: een eeuw voetbalsport in beeld heeft meegekregen, is ingericht in het SNK-gebouw naast NS-station Alk maar-Noord (uitgang achterzijde). De tentoonstelling is te bezichtigen tot 1 november, van dinsdag tot en mef vrijdag van 8.45 tot 16.45 uur. De toegang is gratis. INDELING: hal/entree, tussenhal met irapopgang, roy ale living en mime woonkeuken, luxe en compleet ingericht. De openslaande deuren geven toegang tot de tuin. Bijkeuken en douche/toilet Verdieping: 3 slaapkamers, badkamer met ligbad, douche separaat, toilet en wastafel, stookhok en bergvfiennkje. Naast het huis bevindt zich een overdekte steeg. Het huis is voorzien van nieuw isolatiedak en iso latieglas cv-ketel (rendement) van 2001, nieuwe elektra en nieuwe ramen/kozijnen. De tuin is een plaatje met diverse zitjes. Een zeer fraai geheel, met optimaal wooncomfort Hier moet u echt binnen hebben gekeken; helemaal af. TE KOOP in DE KOOG Pelikaanweg 146 TE KOOP in DEN BURG Kogerstraat 36 Aan/inloten bij: Oplevering geschiedt in overleg. Vraagprijs I0S.000,- lek. B j£ en Direct bij het dorpscentrum gelegen, in een sfeervolle woonstraat een vrijstaand woonhuis (recent uitgebreid, gerenoveerd en gemoderniseerd) met fraaie achtertuin en tuinhuis. Keung 2-persoons appartement op de eerste verdie ping van het appartementencomplex „De Pelikaan". Fraai gelegen aan de bosrand en op korte afstand van duinen en strand. Voorzien van een berging op de begane grond. INDELING: hal/entree, slaapkamer met balkon, bad kamer met douche, toilet en wastafel, woonkamer met schuifpui naar nant balkon en open keuken voorzien van mbouwapparatuur. Voorzien van aardgas, cv en keurige gebruiksinventans wordt dit ovengens pnma onderhouden appartement u aangeboden. Inlichtingen en verkoop bij: Makelaardij TEXEL VASTGOED B.V. Kogerstraat S7 Postbus 87 I790 AB Den Burg Tel: 0222 31 30 25 Fax: 0222 31 39 00 info@texelvastgoed.nl www.texelvastgoed.nl Pnvé: dhr. P. Kuip Czn. Tel. 31 20 31 dhr. J.P Counnho Tel. 31 46 65 dhr. H.R. Trap Tel. 31 92 42

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 6