SVO viert opening nieuwe accommodatie Provinciaal bezoek woonhuis Blied TEXELSE C0URANT 70-jarige geeft zichzelf mooi cadeau Oud-Texelse doopt coaster «oude beeldmerk van voetbalclub op de accommodatie van de SV Oosterend. ciale Investeringsfonds voor Stede lijke Vernieuwingen (ISV) een bijdrage te verwerven. Hoeveel dat voor het dorpssteunpunt moet opleveren, is nog niet bekend. De gemeente maakt aanspraak op in totaal €436.500,- aan ISV-gelden, waarvan €206.000,- voor bodemsanering op nieuw- bouwlocaties en €230.000,- voor de centrale hulpverleningspost aan de Pontweg en de Vitale Kerk is. 'Maar er kan onderling nog wat met die bedragen worden geschoven', aldus een woordvoerster van de gemeente. 'En de vraag hoeveel de Vitale Kerk krijgt, is ook nog afhankelijk van de kosten van het PHH-gebouw.' Gede puteerde Staten heeft inmiddels haar goedkeuring aan de provinciale ISV- gelden voor Texel gegeven. Provin ciale Staten zijn nu aan de beurt om definitief ja of nee te zeggen. De subsidieaanvraag van €100.000.- bevindt zich nog in de ambtelijke molen op het provinciehuis. Gedepu teerde Staten neemt daar naar ver wachting binnenkort een besluit over. VERVOLG VAN PAGINA 1 Bureaucratie SWOT een paar jaar geleden met Texelse senioren schreef. 'Dat zijn zaken die niet meer worden opgezet als je in één grote organisatie werkt, want dat past dan met meer.' Volgens hem is de SWOT groot genoeg om ook ,op grotere schaal steun aan Texelse ouderen te kunnen bieden. De stichting beschikt over zo'n 150 vrijwilligers en biedt een keur aan activiteiten en voorzieningen aan aan Texelse ouderen. Snijders en Rosa Harbers zijn de arbeidskrachten van de stichting. Het college wilde met Snijders vooral praten hoe hij de verhouding tussen het bestaande zorgloket van de SWOT en de komst van het nieuwe loket bij de gemeente ziet. Burge meester Joke Geldorp wees erop dat in beide gevallen het doel is senioren langer zelfstandig in hun eigen huis te kunnen laten wonen. Snijders waarschuwde ervoor geen zaken over de locatie (tussen het A- en het B-veld), de vergunning rond was en het vertrouwen bestond dat het met de financienng wel goed zou komen, werden in april 2003 de bomen ge rooid en in februari 2004 bouwstroom aangelegd en het eerste graafwerk verricht. De plaatselijke aannemer Elco Vermeulen deed het grote werk, met als resultaat dat het casco in de bouwvak van 2004 was gerealiseerd. Afspraak was dat vrijwilligers de ove rige werkzaamheden zouden uitvoe ren, een karwei dat ongeveer een jaar heeft gevergd. Elke maandag- en donderdagavond en elke zaterdag werd er ijverig gewerkt. Het trof dat de Strender gemeenschap op het gebied van bouwwerkzaamheden over uiteenlopende disciplines be schikt. De werkzaamheden liepen uiteen va'n het inspitten van leidingen tot straatwerk en het aanleggen van elektrisch en leidingen tot tegelen, schilderen en glaswerk. Bar Op het resultaat kunnen de Strenders meer dan trots zijn. Een gebouw waarmee de vereniging die dit jaar het zeventigjarig jubileum viert weer tientallen jaren vooruit kan. Het her bergt onder meer een ruime kantine, die dankzij de hoge situering en het vele glas uitzicht biedt over de voet balvelden aan beide kanten. Er ko men geen netten voor, het glas door stond zelfs schietproeven die werden uitgevoerd door de meest schot- vaardige SVO'ers. Van binnen ademt de kantine sfeer. Dat komt onder meer door de fraaie bar, waarin Ruud Daalder zijn hele ziel en zaligheid heeft gelegd. Het gevaarte werd op gebouwd en bewerkt in de schuur van Fulps Duinker, waarna het op een wagen van Ewald Witte door het dorp naar het sportveld werd gereden en maar net door de deur bleek te pas sen. 'Ome Sieme zou er graag aan hebben gezeten', mijmert een vrijwil liger. Warme tinten versterken de sfeer in de kantine, waar de vrijwilli- i Peperstraat pptember al wel van start met een rite opzet van het dorpssteunpunt Jorpshuis De Bijenkorf. Dat wordt soordineerd door Fia Joustra van •aos, de nieuwe brede welzijns- Khting. Dorpssteunpunt tgens de tekeningen bestaat het Eunpunt aan de Peperstraat uit «Iermeer een ruimte voor een info- élrjm en een dagopvang voor teren, een spreekkamer en een teartseripost en een uitgiftebalie. Er rtt ook aan een internetcafé nage eft De SWT wordt verhuurder van t'jimte. Bedoeling is dat die afzon- ójk aan de deelnemers in het ^steunpunt worden verhuurd, teens Franken blijft in de nieuwe tetie goed zichtbaar dat het ge- tonéén kerk is geweest. De steun den en de trekstangen die van wtot muur lopen, blijven intact. *willen de stijl van de kerk behou- d omdat met name oudere men- n hebben hier ook veel diensten teen meegemaakt.' In februan tëwerd voor het laatst een dienst -gereformeerde kerk gehouden, opdien zitten de gereformeerde r<en de hervormde gemeente in ®erend gezamenlijk als de SOW iteengemeente in de üfenskerk. Het orgel en de kan- iog aanwezig in het kerkgebouw, heruit voordat het wijksteunpunt sftuik wordt genomen. Aan de renkant van het uit 1897 date- rte kerkgebouw (ds. M. Roose- ffn legde op 26 juni de eerste verandert volgens Franken ^•n veel. Er worden dakramen de vier appartementen aange eft en aan de achterkant komt 'trappenhuis. nieuwe dorpssteunpunt moet ^en jn Texels eennagrootste de gelegenheid bieden langer wandig in het eigen dorp te blij- "onen. Gedeputeerde Rinske -snga waarschuwde er tijdens het teek voor dat de aandacht niet al- -naarouderen moet uitgaan. 'Ver- - de voorzieningen voor andere •3'oepen niet, anders wordt het >-9 om voor subsidies van de pro- <n aanmerking te kunnen ko- Wethouder Nel Eelman wees ^deputeerde erop dat het steun- ■tach zowel op jong als oud richt. *™er Ankie de Klerk van de ^commissie van Oosterend, de ®efnemervan het steunpunt, liet 51 da* er ook over de mogelijk- fysn een consultatiebureau in de rjeKerk wordt nagedacht. De ge- I ",e IS bij de provincie in de race I *"ee subsidies. Er is een subsi- f» €100.000 aangevraagd voor lèw npunt specifiek en de ge- rïn,e probeert ook via het provin- dne seniorenelftallen, een recreatie team. beschikt over een bloeiende jeugdafdeling met drie junioren elftallen, drie pupillenteams en een meidenteam, al kan dat nog enige versterking gebruiken. Met het nieuwe elan binnen de club kwam ook het plan voor vernieuwing van de verouderde accommodatie. Hiervoor moesten vele hindernissen worden genomen, met name op het gebied van de financiering van de ambitie. Een stimulans vormde de plaatsing van antennes voor mobiele telefoons op het terrein, waarmee de club dankzij medewerking van onder meer de dorpscommissie de beschikking kreeg over structurele inkomsten waarmee de noodzakelijke lening kon worden gefinancierd. De gemeente deed een flinke duit in het zakje, Oosterenders droegen een steentje bij met de aankoop van obligaties, er werden fondsen aangeboord, onder nemers droegen bij in de vorm van sponsoring en korting op materialen en vrijwilligers staken de handen flink uit de mouwen. Nadat men het eens was geworden Op het Sportpark Sieme Keijzer in Oosterend leggen leden en sympa thisanten van SVO de laatste hand aan de nieuwe accommodatie. De rieuwe kantine, kleedkamers en andere voorzieningen zijn het re sultaat van jarenlange inspannin- cen, waarmee vrijwilligers naar schatting 5000 uur in touw zijn ge weest. Vrijdag 2 september om 14.30 uur wordt het complex offi cieel geopend. JZ De smalle steeg naar het toekomstig wijksteunpunt in de voormalige gereformeerde kerk wordt verbreed tot een brede doorgang van vier a vijf meter. Het voormalige kerkelijk cen trum maakt plaats voor drie nieuwe woningen. ifoio i «n Hsttumi iVe de huidige nieuwbouw in Ooster- ard een jaar of zes geleden had voor speld, zou waarschijnlijk niet voor vol «orden aangezien. Het ledental van de vereniging was in 1999 tot een hstorisch dieptepunt gedaald, de cub stond er financieel slecht voor en tjdens een emotionele vergadering «erd zelfs een fusie met SV De Koog «sproken. Tot die samensmelting kwam het niet, maar de noodkreet tan het bestuur had wel effect. Alles «at SVO een warm hart toedroeg latte de schouders onder de club, ret als gevolg dat de vereniging ahno2005 bloeit als nooit tevoren. De tïeniging heeft sinds lange tijd weer DINSDAG 30 AUGUSTUS 2005 e kantine van SVO, die een royaal uitzicht biedt op beide speelvelden. gers achter de bar de beschikking hebben over een ruime keuken, die is voorzien van door de horeca be schikbaar gestelde roestvrijstalen apparatuur en zelfs een professionele afwasmachine. Met de nieuwbouw voldoet de club aan alle eisen op het gebied van hygiëne en een luchtverversingsinstallatie in de kan tine zorgt ervoor dat de atmosfeer in het gebouw fris blijft. Kleedkamers Trots kan de club ook zijn op de vier kleedkamers, die van onder tot boven zijn betegeld en voorzien zijn van alle moderne gemakken, een wereld van verschil met de oude kleedhokken. Ook de scheidsrechter heeft voortaan de beschikking over een passende kleedruimte. Niet allen een nieuwe accommodatie, ook het hek werk rond het veld is dankzij mede werking van de gemeente vernieuwd. Aan het hekwerk komen vijftig nieuwe sponsorborden, waarmee de club de nodige inkomsten genereert. Wie geïnteresseerd is in de geschiedenis van de club, kan een kijkje nemen in de veertien gebundelde jaargangen van De Gortbuker, het voormalige clubblad, die Sieme Keyser aan de club heeft nagelaten. Ook liggen er dubbel te gaan doen. 'Zorg er svp voor dat met de WMO niet het wiel opnieuw wordt uitgevonden. De helft van het geld dat de gemeente krijgt voor de uitvoering van de WMO gaat straks in ambtenaren zitten. De ge meente vindt dat niet leuk om te ho ren, maar ik meen het wel. Waak er voor dat er geen nieuwe afdeling met vijf ambtenaren en een hoofd van dienst ontstaat.' De WMO hevelt veel zorgtaken die nu nog onder de AWBZ vallen over naar de gemeente. Het gehandicaptenbeleid en het welzijns werk worden eveneens onderdeel van de nieuwe wet. De uitvoering van de extra zorgtaken komt op Texel in handen van de gemeente, de uitvoe ring van het welzijnswerk is aan Pharos uitbesteed. De verhoudingen tussen de SWOT en het college bleken tijdens het gesprek allerminst op scherp te staan. Wet houder Nel Eelman erkende dat de SWOT een ingeburgerde instelling is en dat er moet worden gestreefd naar een 'en-en-situatie' waarbij het nieuwe loket van de gemeente en het bestaande zorgloket van de SWOT elkaar aanvullen. Wethouder Annie Hin opperde de mogelijkheid dat beide loketten digitaal naar elkaar Het gezinsvervangend woonhuis van de Stichting Blied in de Burgerhout straat in Den Burg wekt regelmatig in teresse. Vrijdagmiddag hadden de zes bewoners gedeputeerde Rinske Kruisinga van de provincie Noord- Holland op bezoek. Burgemeester en wethouders hadden de provincie bestuurster bij haar bezoek aan het jaarboeken met foto's, kranten knipsels en ander materiaal ter inzage en zelfs een oud notulenboekje dat nog dateert uit het oprichtingsjaar 1935. Ter viering van de opening van de nieuwe accommodatie houdt SVO aansluitend op de officiële opening worden doorgelmkt. 'Maar we gaan wel starten met het loket als proef. Als de nieuwe wet er is, moeten we het wel hebben.' De WMO wordt, zoals de vlag er nu bijhangt, in juli 2006 ingevoerd. Het kan ook 2007 worden. Een woordvoerster van de gemeente liet weten dat de SWOT en de ge meente geregeld met elkaar overleg hebben over de veranderingen die de WMO met zich meebrengt. Daarbij wordt onder meer bekeken in hoe verre de gemeente, de Stichting Wo nen Texel en andere betrokkenen voor het nieuwe loket wonen, zorg en welzijn zoveel mogelijk met één digitaal systeem kunnen werken. 'En dan ontkom je er niet aan dat er ook formulieren moeten worden inge voerd.' Het centraliseren van organi saties moet volgens de gemeente ook meer financiële zekerheden bie den, omdat er grote sommen geld rondgaan. 'Mensen stappen snel in het bestuur van een organisatie, maar als het mis gaat, kun je wel hoofde lijk aansprakelijk worden gesteld. De gemeente wil de regie behouden in het WMO-beleid.' eiland speciaal meegenomen naar het woonhuis. Ze wilden graag laten zien wat de ouders van de zes bewo ners, de Stichting Wonen Texel en de gemeente met elkaar tot stand heb ben gebracht. Het was niet allemaal rozengeur en manenschijn dat de re vue passeerde. De ouders lieten de gedeputeerde onder meer weten dat vrijdag om 14.30 uur van 16.00 tot 18.00 uur een receptie. Vrijdagavond is er een feest voor de vrijwilligers en zaterdag 3 en zondag 4 september een tweedaags jeugdtoernooi. Zater dagavond is er een feest voor alle leden. Oud-Texelse Sandra Koopman heeft vrijdagmiddag op de scheepswerf van Ferus Smit Shipyards in het Groningse Westerbroek een 110 meter lange en 14 meter brede nieuwe kustvaarder gedoopt. Het schip, de ms Vlieland, is ge bouwd in opdracht van de rederij Kustvaart Harlingen BV, waarvan de vriend van Koopman, Roelof Rientjes, één van de vier eigenaren is. Het is de eerste coaster van het be drijf dat een tijdje geleden is opge richt. De vier eigenaren hebben elk hun oude schepen verkocht en ver volgens gezamenlijk in nieuwe kustvaarders geïnvesteerd. De 33-jarige Koopman, dochter van Henk en Dina Koopman, werkt al zo'n tien jaar op de grote vaart. Ze is op geleid als stuurman. Begin jaren ne gentig verliet ze het eiland, maar ze komt er nog regelmatig Het Harlinger kustvaartbedrijf wil de ms Vlieland onder meer inzetten voor vaarten naar Canada. Wagenborg Shipping wordt de bevrachter. De thuishaven van het schip, dat een tonnage van 6000 ton en een motor vermogen van 2640 kW heeft, wordt Harlingen. De vier eigenaren wonen ook in die stad. De Vlieland wordt het veel moeite heeft gekost om het huis van de grond te krijgen. Een van de grote struikelblokken waren de regels in de zorg en de verandenngen die zich daar regelmatig in voordoen. De bewoners leidden de provincie bestuurster rond in hun woonhuis. Oefenwedstrijd van De Mareis De senioren van basketbalvereniging De Mareis speelde zaterdag hun eer ste oefenwedstrijd tegen Cangeroes uit Utrecht. Cangeroes speelt in de dezelfde klasse maar in een ander rayon en hield een trainingsweekend op Texel. In verband met vakanties is De Mareis nog niet met trainingen begonnen en kon met compleet in het veld verschijnen. Het team werd daarom aangevuld met Wesley Bosma en Dennis Vonk. In het eerste kwart kwam De Mareis op een voorsprong van vijf punten. In eerste instantie had Cangaroes moeite met de sterke zone verdediging, maar met fysiek en tac tische spel ging het de rust in met een voorsprong van 27-35. ledereen bij De Mareis kwam tot scoren, ook nieuwkomers Vonk en Bosma. In het derde kwart was er te veel balverlies bij De Mareis, waardoor Cangeroes een stempel op de wedstrijd kon zet ten. De wedstrijd werd uiteindelijk met 44-81 door Cangaroes gewon nen. Voor De Mareis scoorden Babis Papadopaulos (13), Nico Kikkert (9), Pieter Dogger (8), Dennis Vonk (6), Wesley Bosma (4), Ruud Verstraten (2) en Jaap de Wijk (2). De trainingen van De Mareis beginnen op dinsdag 13 september. Mini's en Benjamins (tot en met 12 jaar) beginnen om 17.30 uur. Benjamins en Aspiranten (tot en met 14 jaar) om 18.45 uur. De training voor junioren en senioren begint om 20.00 uur. eind september aan de rederij over gedragen. De namen van de Waddeneilanden nemen een promi nente plaats in bij het kustvaart- bedrijf. Het bedrijf heeft een zusters chip van de Vlieland in aanbouw bij Ferus Smit Shipyards dat de naam ms Terschelling krijgt en begin vol gend jaar neemt het een al aange kochte coaster in de vaart die de naam ms Texel krijgt. Dat schip heeft een laadvermogen van 3800 ton. De Terschelling wordt in oktober ge doopt. Rooster GVT Ook Gymnastiekvereniging Texel (GVT) begint deze week aan het nieuwe seizoen. De trainingen vinden plaats volgens onderstaand rooster. De meiden van groep 8 tot en met de tweede klas van het voortgezet on derwijs (V02) wordt gevraagd een vaste keuze te maken voor één van de twee aangeboden trainingsuren op dinsdag of donderdag. De trainin gen voor jongeren vanaf 16 jaar (dus ook beide damesuren) staan ook open voor gymnasten met een strippenkaart. Een strippenkaart kost €45,- voor tien lessen. Het damesuur op maandag staat vooral in het teken van lenigheid en conditie. Het damesuur op donderdag bevat verhoudingsgewijs meer toestel- gymnastiek. Mensen die lid willen worden van GVT hebben recht op dne gratis proeflessen. Voor inlichtin gen en aanmeldingen: Abdou Bahrini, tel. 06-12725601 of e-mailadres fam.bahrini@texel.com. Rooster: Maandag: 15.45-16.45 u jongens groep 3 en 4 16.45-17.45 u. jongens groep 5 en 6 17.45-18.45 u. jongens'groep 7 en 8 19.15-20.15 u dames maandag 20.15-21.15 u jongens V0 1 en 2 Dinsdag: 15.45-16.30 u Peuters 3 jaar 16 30-17.15 u. meiden groep 1 17.15-18.15 u meiden groep 3 18.15-19.15 u. maden groep 6 19.15-20.45 u. tumtraining meiden B 20.45-21.45 u meiden groep 8 t/m V02 Woensdag: 15.00-16.15 u |ongens groep 2 16 15-17.30 u. jong turntalent jongens 17.30-19.00 u turntraining jongens 19.00-20.30 u turntraining meiden A en B Donderdag: 15.45-16.30 u. maden groep 2 16.30-17.30 u. meiden groep 4 17.30-18 30 u meiden groep 5 18.30-19 30 u. maden groep 7 19.30-20.30 u. meiden groep 8 t/m V02 20.30-21.30 u dames donderdag Vrijdag: 15.30-16 15 u jongens groep 1 16.15-17.30 u jong turntalent maden 17.30-19.00 u. turntraining maden A 19.15-20.45 u. turntraining jongens 20,45-21 45 u jongeren vanaf V03 Nachtwedstrijd golfclub succes Liefst veertig leden deden zaterdag mee aan de jaarlijkse nachtwedstrijd van de Texelse golfclub. Bij deze wedstrijd wordt de eerste ronde voor zonsondergang gespeeld en de tweede in het donker. Hierbij wordt gebruik gemaakt van fluorescerende ballen, die als vallende sterren over de golfbaan vliegen. Winnaars wer den Gerda Bloem en Peter van de Wind met 33 stablefordpunten. Tweede werden Janneke Kamstra en Casper van Zuilekom (33), derde Elske Wiersma en Bob Hoogenraad (32). De neary bij daglicht werd ge speeld door Marijke de Beer en Peter van de Wind, de neary in het donker door Maaike van der Schaaf en Ed Mooyen. De Vlieland gaat te water na de doop door Sandra Koopman. Gedeputeerde Rinske Kruisinga (vooraan) en burgemeester Joke Geldorp bekijken motoren in de kamer van het gezinsvervangend huis aan de Burgerhoutstraat. Mede-bewoner Mark Westerlaken kijkt toe. bewoner Herbert Bouw

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 7