TEBO gaat op in Duin Bouwbedrijf Dokter Wagemaker terug op Texel OSG vrijwel zeker och in één gebouw Curator WST: vleugel naar nieuwe stichting Cjroen rwartsjexeh 'in het harL, College omarmt plan Visman Ik geef geen cadeautjes weg' - 1L'Iff# i 'Concurrentiekracht aanzienlijk vergroot' ióry/uJ iTUUrI OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12011 VRIJDAG 9 SEPTEMBER 2005 TEXELSE^COURANT Verschijnt dinsdag en vrijdag eOSG komt vrijwel zeker toch in en vernieuwd gebouw aan de affelderweg. Burgemeester en ethouders leggen de gemeente- Bad binnenkort een nieuw finan- ieel voorstel neer dat één locatie oor ruim negen miljoen euro mo- elijk moet maken. at voorstel wordt gebaseerd op een tan dat Frans Visman (D66) woens- agavond in de raadscommissie ijn ontvouwde. Hij stelde voor an deel van de 2,4 miljoen euro die gemeente verdient aan de ver so van haar aandelen in het Bouw- in de OSG te steken. Ook Bde hij voor de oude LTS voorlopig ette slopen, waardoor een nog res tende boekwaarde van €550.000,- tactblijft. Visman: "Als je dan uitgaat an een kostenplaatje van €9,8 mil- envoor de school en je haalt daar €550.000,- boekwaarde vanaf, in houdt je een bedrag over van 3.250.000,-. Als je daar vervolgens SOO.OOO,- van de aandelen Bouw- nds afhaalt, houd je een bedrag •er van €8.356.000,-. Als je dan uit at van een rentepercentage van er procent over een periode van srtig jaar, heb je een jaarlast van '22.000.- die de gemeente moet Kalen en dat valt binnen de finan ce kaders die we eerder als raad bben opgesteld.' urator Arthur Sweens, die verant- nordelijk is voor de afwikkeling boedel van de failliete elzijnsstichting (WST), hoopt bin- enkele weken concrete af- iraken te kunnen maken die er- nor moeten zorgen dat de Jncertvleugel op Texel blijft. De van Ed' moet in zijn ogen oden beheerd door een stichting «tuitsluitend dit doel. vind dat er een vleugel op Texel w zijn| motiveert Sweens de re- f waarom hij wil meewerken aan s onderbrengen van de vleugel in Jt.Texelse stichting. 'Het is uiterst 'cig gelopen', doelt hij op de "^geschiedenis. De vleugel werd in voor €20.000,- gekocht van het X, geld dat was bijeengebracht **86 particulieren en bedrijven na spontane actie van Harry de af, die vond dat de familie ekema die De Lindeboom had Ogenomen het verdiende om een toe concertvleugel in huis te heb- Omdat hij niet meer voldoende toram aan de zorg voor de vleu- droeg De Graaf deze in 2000 over n de WST, erop vertrouwend dat aan de gemeente gelieerde or- Misatie tot in lengte van dagen zou «rtbestaan. Het liep anders. De fcijnsstichting ging failliet en de 'egel werd onderdeel van de boe- "en het zou niet ondenkbaar zijn de vleugel naar de hoogste bie- 9aat en van het eiland zou ver ben. lijkt het niet te komen. Sweens gesproken met Hans Eshuys "Hotel Den Burg, waar de vleugel Gunstig oordeel inspectie over vliegveld Texel pveiligheid op het Texelse vlieg- T® is niet in het geding. Dat is de °Pige conclusie die de divisie fvaart van de Inspectie Ver- en Waterstaat trekt op basis f"1 eigen onderzoek. is woordvoerder Willaard Ells- §n voor dat onderzoek niet al- _j9esprekken gevoerd met haven- pteirM ^sterEd de Bruijn, maar heeft een jj®c,eur ook ter plekke gecontro- ^ofde procedures werden nage ef Speciale aandacht werd daar- ilCfcfschonken aan de man'er U3| JP de activiteiten van beide f^ntra op elkaar worden afge- De bevindingen van de in- ^feur worden nog nader bespro- Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg Volgens Vismans rekenwerk is het mogelijk negen ton van de aandelen- verkoop voor de OSG te gebruiken. Het college wil het geld onder meer gebruiken om het gat in de begroting te dichten, maar daarna blijft er nog een deel over. Met een renteper centage van vier procent zit Visman iets boven de huidige marktrente en onder het tarief van zes procent dat de gemeente gebruikelijk hanteert. Hij schatte in dat de gemeente met een tarief van vier procent met al te veel risico loopt. Volgens Visman zou het ook mogelijk zijn de €1.200.000,- die de gemeente verdient aan de ex ploitatie van de locatie Eijercoogh in de OSG te stoppen. Burgemeester Joke Geldorp toonde zich namens het college, het school bestuur (het college) en de school directie (die ze tijdens de vergadering even apart nam voor overleg) gechar meerd van de plannen van Visman. Ze zegde toe dat het college zijn voorstellen verwerkt in een college voorstel dat daarna aan de gemeen teraad wordt voorgelegd. De raad kan dan definitief bepalen of het één of twee gebouwen moeten worden. Begin juli had het college de raad in een plan ook al de keuze voor één of twee gebouwen voorgelegd, maar daar zat toen geen financiële dekking Lees verder pagina 5 5MI i -"«■«II s-| I lil II I I De Doktor Wagemaker voer woensdagavond, gadeslagen de veerhaven op 't Homtje binnen. sinds 2002 staat. 'Hij probeert een groepje mensen om zich heen te krij gen, om de vleugel voor Texel te be houden. Daar werk ik graag aan mee, overigens zonder een cadeautje weg te geven. Ik heb gesproken met ie mand die de vleugel heeft gerestau reerd, die mij wat richtbedragen heeft gegeven. Het is nu afwachten of Eshuys en de zijnen zich kunnen vin den in de vraagprijs.' Wat dat prijs kaartje is, wil Sweens noch Eshuys zeggen. Sweens erkent dat Texel de vleugel nu in feite twee keer moet betalen. 'Dat is vervelend, maar ik kan daar niets aan veranderen.' Ed Stiekema denkt daar anders over. Volgens hem heeft de Welzijns- stichting zich niet aan de voorwaar den in het contract gehouden dat in 2000 is opgesteld. 'Daarin stond on der meer dat de WST de vleugel af doende moest verzekeren. Maar toen de vleugel in De Lindeboom bescha digd raakte, bleek dit met het geval te zijn. Dus is de WST in gebreke gebleken en mocht zich geen eige naar meer van de vleugel noemen, waardoor deze niet tot het faillisse ment behoort.' Sweens: 'Ik ken dit verhaal en ben het nagegaan. De WST zal heus dingen niet goed heb ben gedaan, maar het niet nakomen van afspraken betekent niet dat je het eigendom verliest.' Volgens oud-di recteur Bart Heijnen van de WST stond er in het contract inderdaad geen ontbindende clausule van die strekking. Volgens hem was de vleu gel wél degelijk verzekerd en ont stond hierover een misverstand na- Lees verder pagina 5 Hij is terug van weggeweest. Woensdagavond keerde de Dokter Wagemaker na een afwezigheid van twee maanden terug op het eiland. Kapitein Dirk Kooiman voer de veerboot rond kwart over zeven de veerhaven binnen. 's Ochtends om negen uur was hij met de boot vertrokken bij de werf in Vlissingen, waar de afgelopen twee maanden nog diverse werkzaamhe den zijn verricht. Onderweg stonden ook Richard Koopman, Jan Wiering en Stefan de Wit aan het roer. De Texelse loods Jan Willem van Duin voer ook mee. In totaal maakten 22 mensen de overtocht van Vlissingen naar Texel. Volgens woordvoerder Alex Cofino verliep de reis prima. 'De boot is in goede conditie." Ook een paar medewerkers van het bedrijf dat de dieselgeneratoren had geleverd, waren mee. Zij verrichtten alvast wat werkzaamheden voor de roetfilters die TESO later wil plaatsen. De gere pareerde generator hield het goed. De firma Schlepers heeft de boot gis teren schoongemaakt en momenteel wordt hij verder ingericht en gebrui- kersklaar gemaakt voor overtochten. Ook wordt nog gecontroleerd of het schip voldoet aan de eisen voor di verse ISO-certificaten. Dinsdag be gint de eerste vaarploeg met trainen. De zes vaarploegen oefenen elk een week met de boot. Op de laatste dagen van die trainingen wordt de Dokter Wagemaker al als tussenboot ingezet. Bedoeling is dat dat eind volgende week voor het eerst ge beurt. Volgens Cofino is nogmaals controle uitgevoerd op de banken buiten waarvan werd verondersteld dat ze verkeerd gemonteerd zouden zijn. 'We hadden er al naar gekeken, maar dat is nog een keer gedaan en ze zit ten goed in elkaar. Als uit voortschrij dend inzicht blijkt dat ze toch niet goed zitten, willen we er wat aan doen, maar dan moeten we wel eerst weten wat er aan zou moeten gebeu ren.' De Dokter Wagemaker is afgemeerd aan de onderhoudskade. De Molengat is tijdelijk naar de NIOZ- haven verplaatst. Hij kan niet. zoals eerder gebruikelijk, links naast de Schulpengat liggen, omdat het hou ten remmingwerk aan de linkerkant van de fuik de komende tijd wordt verwijderd en vervangen door een nieuw drijvend remmingwerk. Bouwbedrijf TEBO gaat met in gang van maandag op in Duin Bouwbedrijf. De naam TEBO ver dwijnt, de 17 medewerkers van het bedrijf van Adrie van der Vliet tre den, op diens echtgenote na, in dienst van Duin, dat in één klap groeit van een bedrijf met ruim 20 tot 37 medewerkers. Paul Buijs- man verwacht met de invoeging de concurrentie met overkantse aan nemers beter aan te kunnen en meer menskracht en expertise in huis te hebben voor het zogeheten kleine burgerwerk. Toen Duin Bouwbedrijf in 2001 plan nen op papier zetten voor de nieuw bouw aan de Spinbaan. gebeurde dat ook met het oog op een mogelijke overname van een Texels bouwbe drijf. 'Maar dat dit zó snel zou gebeu ren, heb ik geen moment gedacht.' Door de oprichting van Bouwgroep Texel raakten de ontwikkelingen in een stroomversnelling. Ontwikkelin gen in de bouwwereld waren tijdens bijeenkomsten regelmatig onderwerp van gesprek en beide ondernemers bleken op dezelfde gedachtelijn te zitten: dat het voor relatief kleine be drijven steeds moeilijker wordt in de huidige markt voldoende werk binnen te slepen. Als voorbeeld wordt de bouw van de 22 seniorenwoningen aan de Gasthuisstraat genoemd. Van der Vliet, die het werk op dat moment goed kon gebruiken, deed er alles aan om als laagste in te schrijven. Maar ondanks de scherpe prijs moest hij toch een overkants bedrijf voor laten gaan. Hij omschrijft zijn bedrijf als 'te klein voor het tafellaken en te groot voor het servet'. 'Als Lees verder pagina 5 ken bij Verkeer en Waterstaat, aldus Elissen. Daarna wordt besloten of nieuw onderzoek eventueel nodig is. 'Maar natuurlijk houden we de zaken nadrukkelijk in de gaten.' Voor De Bruijn komt het gunstige oor deel niet als een verrassing. 'Wij heb ben het hier goed voor elkaar Ik heb zelf aangedrongen op een onder zoek, omdat ik af wilde van de stemmingmakerij. Laat de inspectie maar komen, wij hebben niets te ver bergen.' Paracentrum Texel deed onlangs bij de officier van justitie aangifte van meerdere strafbare feiten. Deze had aanvankelijk ook betrekking op de vermeende onveilige situatie op het vliegveld, maar dat onderdeel van de aangifte werd ingetrokken nadat de burgemeester het paracentrum had laten weten anders geen medewer king te zullen verlenen aan het NK parachutespringen. Man pint geld met gestolen pas De politie is op zoek naar een man die woensdag 3 augustus twee maal geld heeft gepind met een pas die eerder die dag was gesto len uit een auto in Oudeschild. Hij nam in totaal ruim 1000 euro op. Bij de transactie in Den Helder werden foto's van hem gemaakt met de camera bij de pinautomaat. De pinpas werd tussen 9.00 en 17.00 uur gestolen uit een auto die onaf gesloten stond geparkeerd bij een bedrijf aan de Vang in Oudeschild. Bij de diefstal werd een polstasje weg genomen, waarin behalve de bank pas met pincode onder meer ook een rijbewijs en paspoort zaten. Met de pas werd op Texel eenmaal gepind en later, om 18.33 uur, nogmaals bij de Rabobank aan het Julianaplein in Den Helder. Hierna kon de eigenaar de rekening blokkeren. De politie komt graag in contact met getuigen die de man herkennen aan de hand van de foto's. Deze zijn te vinden onder het kopje 'Opsporings berichten' op de website www. politie.nl/noord-holland_noord. Het Grootouderschap Opa Harry heeft nu ook een klein zoon, een echt Texels product. Om dat hij daarmee telkens wordt gefeli citeerd heeft hij het gevoel een prestatie van formaat te hebben ge leverd. In zijn column legt hij uit hoe hij het zeer aaibare kind mede moge lijk heeft gemaakt, hoe de bevalling is verlopen, waar de 'Z' in zijn naam vandaan komt en waarom een jongen eerst méér en later minder is dan een meisje. Niet onvermeld blijft opa's frustratie als hij bij de Rabobank een spaarbankboekje voor zijn kleinzoon wil openen. Pagina 6 m Paintball Joseph Mandaat en Joram Timmer man krijgen toch gelegenheid om de jeugd te vermaken met paintball. Het college besloot dinsdag dat tot 30 oktober een proef mag worden ge daan met het spel op een stuk grond van Siebrand Lups aan de Ruigen- dijk, achter de woning waar vroeger de familie Tielemans woonde. Na af loop van de proefpenode moeten de initiatiefnemers verslag uitbrengen en mede daarvan hangt af of paintball ook in de toekomst tot de attracties van Texel mag worden gerekend. Pagina 6 Dronken man botst twee keer Een 66-jarige man uit Den Haag was woensdagmiddag zó dronken, dat hij kort achter elkaar twee aanrijdingen veroorzaakte. Eerst botste hij met zijn auto op een voertuig dat bij het Westerslag geparkeerd stond. Even later zagen gewaarschuwde politie mensen hem over de Kogerweg na bij Den Burg rijden, maar voordat ze hem konden aanhouden, reed hij te gen een verkeersbord. De man ver keerde zwaar onder invloed van alco hol en kon nauwelijks op zijn benen staan. Ook was hij niet in staat een blaasproef af te leggen. Met zijn toe stemming namen de agenten een bloedproef af, die moet vaststellen hoe hoog het alcoholpromillage in zijn bloed was. Zijn rijbewijs werd inge nomen. betreft een blanke man met een pok dalige neus, een stekelige snor en een opvallend afwijkende kinlijn. Op de foto's draagt hij een bril, maar bij het pinnen kijkt hij onder de glazen door, zodat de politie vermoedt dat hij normaal niet brildragend is. Hij heeft een dikke ring om de linker ringvin ger en droeg bij het pinnen een wit petje met het opschnft 'Pas op! Los gelaten vrijgezel" Getuigen wordt verzocht te bellen met de Texelse politie via tel. 0900- 8844 (lokaal tarief). (Advertentie) Paul Buijsman van Duin Bouwbedrijf en Adne van der Vliet GEMEENTE TEXEL Tijdens twee avonden in juni heeft u volop ideeën kunnen geven voor het nieuwe gemeentehuis aan de Emma- laan. Als u benieuwd bent naar het resultaat van de architect, kom dan naar de presentatie voorlopig ontwerp nieuw gemeentehuis op donderdag 15 september, aanvang 20.00 uur (zaal open 19.30 uur). Plaats: Burgemeester De Koninghal, Emmalaan 55 in Den Burg. ledereen is van harte welkom! TEXELSEWCOURANT Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant folders van: GEMEENTE TEXEL Begroting 2006 NA' WINKEL Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6.

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 1