'We kunnen kwaliteit gebit op peil houden Proef met paintbal'K in de herfstvakantie? Pleidooi voor hogere vergoeding voor tuinwallen en kolken Nieuwe dental car in gebruik genomen .TEXELSE couRANT l w Beheersregeling op de schop Martin Jansen op fiets in Alaska aan dood ontsnapt Opa VRIJDAG 9 SEPTEMBER 2005 Een paar jaar geleden begonnen oud-tandarts Herman Wellens, Dick van Barneveld, Harry Ran en schooldirecteur Albert Hoven met de eerste voorbereidingen. Woens dag stond het resultaat van hun in spanningen bij de Kompasschool. Kinderen namen er feestelijk de nieuwe dental car van de Stichting Jeugdtandverzorging Texel in ge bruik. Geen wagen meer die met pijn en moeite door de APK-keuringen moet worden gesleept en ook geen verou derde apparatuur meer. Leerlingen van de Texelse basisscholen stappen dit schooljaar een spiksplinternieuwe tandartswagen binnen als ze voor controle naar de tandarts gaan. Met het wegtrekken van een groot zelf- beschilderd laken namen de kinderen zekerd is. 'Daarna zijn we toe aan de vervanging van de apparatuur, de wagen kan nog wel wat langer mee', aldus Ran. De wagen is vooral doelmatig inge richt. De initiatiefnemers bepaalden met de tandartsen en tandartsas- sïstentes hoe hij eruit moest komen te zien. Net als in de vorige wagen staat er één stoel waarin de kinderen worden behandeld. De tandartsen beschikken over de mogelijkheid om röntgenfoto's te maken en de wagen is voorzien van een moderne steri lisator om de gebruikte spullen ste riel te maken. De behandelappara- tuur is van Finse makelij dat zichzelf dagelijks doorspoelt en één keer per week een extra ontsmettingsronde houdt. Onder de opbouw bevinden zich uitklapbare poten waarmee de wagen stabiel en recht kan worden van de Kompasschool de dental car officieel in gebruik. Daarna stonden ze in de rij om de wagen te bekijken. 'Nu vinden ze het nog leuk om hem van binnen te zien', grapte één van de aanwezigen. De nieuwe dental car vervangt de oude Spykstaalbus die de afgelopen dertig jaar zijn ronde langs de scho len maakte. Het is de derde jeugd- tandartswagen voor het eiland sinds diverse Texelse organisaties in 1961 de Stichting Schooltandverzorging Texel oprichtten. De eerste bus da teert van die tijd. Ran wist woensdag te melden dat er zelfs al sinds 1949 aan jeugdtandverzorging op Texel werd gedaan. De initiatiefnemers ver wachten dat met de nieuwe wagen de jeugdtandverzorging voor in ieder geval de komende tien jaar weer ver geplaatst. 'Dan loopje niet het risico dat hij wiebelt als er iemand naar bin nen stapt', aldus voorzitter Wellens. Er is een tank waarin vijftig liter schoon water kan worden meegeno men ('die moet elke dag worden verversd') en een tank waarin water dat voor een behandeling is gebruikt wordt opgevangen. In de winter wordt de wagen verwarmd en de tandartsruimte beschikt over aange past licht. Bijzonder Volgens Dick van Barneveld kan het bijzonder worden genoemd dat Texel een eigen dental car heeft. 'Er zijn er niet zoveel in Nederland. Gemeenten als Amsterdam. Rotterdam, Nijme gen, Zoetemeer en Oss hebben ze ook.' De jeugdtandverzorging moet dental car die woensdag op het plein de Kompasschool feestelijk Foto's Jeroen Tandartsassistente Marja Kooij leidt kinderen rond in de in gebruik werd genomen. Cursus tekenen voor kinderen Bij de Muziek- en Dansschool start? zaterdag 17 september cursus» Kunst voor kinderen en Tekenen schilderen voor kinderen. Beide ei» sussen zijn bedoeld voor kinda» van 8 tot 12 jaar. In de cursus Kunst voor kinder? komen verschillende kunstvalda aan bod, zoals zelf een cameran» ken en daarmee fotograferen, poj, ters ontwerpen en bedrukken endiv gen maken van lege flessen i stukjes hout. De cursus bestaat? drie blokjes van twee lessen, w& voor per blok kan worden ingesctm ven. In de cursus Tekenen en si deren maken kinderen kennis n» verschillende teken- en schik materialen. Het accent ligt daarbij kijken, oefenen, experimenteren plezier beleven aan het tekenen» schilderen. Bij mooi weer wordt lui ten gewerkt. De cursus bestaat» acht lessen. Beide cursussen bi nen om 10.00 uur. Voor meer infom tie en inschrijving: Muziek- enDi school, telefoon 313493, info@mdt-texel.nl de tandartsenpraktijken op het eiland ontlasten. Daar komen kinderen pas als zij naar het voortgezet onderwijs gaan. Albert Hoven, naast bestuurs lid van de stichting ook secretaris van het Overlegorgaan Texels Onderwijs, wees er tijdens de ingebruikname op dat goede voeding kinderen voortij dig al een hoop ellende kan bespa ren. 'Het is mooi dat de wagen bij de scholen langs de deur komt, maar bij de ouders ligt de eerste verantwoor delijkheid voor een gezonde voe ding.' Hij merkte op dat de scholen regelmatig zien dat kinderen allerlei zoetigheden bij zich hebben in plaats van boterhammen. 'Daar wordt ook binnen de teams over gesproken, want daar is terrein te winnen.' De dental car kostte in totaal €153.000.-. waarvan eenderde door Texelse organisaties werd opge bracht. De Raboton doneerde €12.500,-, de gemeente €12.000,-, de Stichting tot steun van het Groene Kruis €10.000,-, TESO €7500,- en de Stichting RAB €1.000,-. Frits Lange- veld zegde dinsdagavond nog een bedrag van €7000,- toe. 'Hij maakte daarmee de halve ton aan Texelse donaties vol.' De stichting betaalde zelf een deel en kreeg een lening van €80.000,- van de Stichting Samen Een tegen een rentepercentage van drie procent. Wethouder Annie Hin (Welzijn) loofde de bestuursleden dat het hen was gelukt de wagen te rea liseren. Wellens maakte een opge wekte indruk. 'Ik ben blij dat de toe komst zeker is gesteld en dat we de kwaliteit van de kindergebitten op peil kunnen houden.' Kinderen trekken een zelfbeschilderd doek van de nieuwe wagen. De onderhoudsvergoeding voor tuinwallen en kolken elk jaar met enkele procenten verhogen, een eenmalige uitkering, extra budget voor nieuwe tuinwallen en kolken en ook beheersvergoedingen bui ten de huidige concentratie gebieden. Het zijn enkele aanbeve lingen uit de evaluatie van de zogeheten ROL/RAL-regeling, waar in de onderhoudsvergoedingen zijn vastgelegd. De regeling die tien jaar geleden in het leven is geroepen, komt erop neer dat de eigenaar of gebruiker van een tuinwal of kolk zich contractueel ver plicht dit landschapselement in stand te houden en daarvoor jaarlijks een vergoeding ontvangt. De gemeente incasseert hiervoor jaarlijks €131.400,- van de provincie, waarvan zo'n 77 kilometer tuinwal en 138 kolken wor den onderhouden. Uit de evaluatie door een extern bureau blijkt dat zon der deze regeling, die tien jaar gele den is ingesteld, het grootste deel van de tuinwallen zou zijn verdwenen. Maar er zijn ook kanttekeningen. Al tien jaar lang is de vergoeding van €1,41 per strekkende meter tuinwal per jaar en de €20,42, €36,30 of €47,65 (afhankelijk van de omvang) per kolk per jaar niet verhoogd. Dit ondanks dat het budget dat de pro vincie verstrekt wél elk jaar omhoog is gegaan. Maar de gemeente heeft ervoor gekozen het extra bedrag te besteden aan nieuwe beheers vergoedingen. In het rapport staat dat de vergoeding weliswaar niet uit de pas loopt met tarieven die landelijk gangbaar zijn, toch wordt er steeds meer geklaagd dat deze te laag is geworden. Advies is daarom het tarief vanaf 2006 elk jaar te indexeren. In de evaluatie staat ook dat het tarief al eerder omhoog had gemoeten. Voorstel is daarom de contracthouders een eenmalige uit kering te verstrekken uit het opge bouwde fonds. Om de aanleg van nieuwe tuinwallen te stimuleren, moet er elk jaar €10.000,- worden vrijge maakt voor de aanleg van. nieuwe tuinwallen en €16.200,- voor het slui ten van nieuwe beheersovereen komsten. Wens is ook om de vergoe ding niet langer te beperken tot het zogeheten concentratiegebied op het oude land, maar dat ook tuinwallen en kolken op grasland elders op Texel voor een beheersvergoeding in aan merking komen. Om te voorkomen dat het beschikbare landbouwareaal al te 'hokkig' wordt, moet de aanleg- vergoeding wel beperkt blijven tot het concentratiegebied. Het advies is om daarin ook de binnenduinrand tussen Den Hoorn en De Koog op te nemen. Om te zorgen dat geen achterstallig onderhoud optreedt moet hierop niet alleen meer steekproefgewijs worden gecontroleerd. Als inkomenssteun aan agrariërs wordt ook geadviseerd het onderhoud van de tuinwallen langs de holle weggetjes, dat tot 2009 doorTatenhove BV wordt uitge voerd, aan landbouwers over te doen. De raadscommissie Grondgebied nam maandagavond kennis van de evaluatie, zonder daar inhoudelijk op te reageren. Wel overhandigde Jan Koolhof (CDA) wethouder Nel Eelman een reactie van 'mensen uit de prak tijk'. 'Het rapport is goed bedoeld, maar de makers hebben het niet al tijd bij het juiste eind. Deze aanvullin gen zijn bedoeld om de evaluatie meer bij de praktijk te laten aanslui ten.' Eelman beloofde de reacties te zullen meenemen in de inspraak. Eind september volgt een publieks- avond en vanaf begin oktober ligt het vier weken ter visie en kan er schrif telijk op worden gereageerd. Raad positief over Loodsenproject Den Hoorn kan aan de slag met de uitvoering van het Loodsproject. Gisteravond adviseerde de raads commissie Grondgebied positief over een bijdrage van €20.000,-. 'Een prachtig initiatief', moedigde Frans Visman (D66) ook andere dorpen aan gelijksoortige initiatie ven te ontplooien. In notendop heeft het Loodsproject Den Hoorn tot doel het dorp te ont wikkelen met behoud van de cultuur, waarbij de lokale economie een im puls wordt gegeven. 'Culturele plano logie', omschreef Gerard Bakker van de gelijknamige werkgroep. Alle raadsleden toonden zich enthousiast over het plan, waarbij Maria van der Spek (WD) de kanttekening maakte dat het bij uitvoering van de plannen, Hij moet beslist een engeltje op zijn schouder hebben gehad. Achteraf bezien is Martin Jansen (52) daar van overtuigd. Hij raakte onlangs tijdens een ongeval in Alaska slechts licht gewond toen zijn fiets in.een bocht werd geschept door de wagen van Amerikaanse toeris ten. Hun auto stortte 24 meter naar beneden in rotsachtig terrein en de drie inzittenden liepen behoorlijke verwondingen op. De fiets van Jan sen kon met een gebroken frame en twee gewokkelde wielen op de schroothoop, maar hij zelf kwam er van af met slechts wat schrammen en een verdraaide knie. Al vaker haalde Jansen, die in De Koog woont, de krant met zijn fiets- reizen door verre landen en onontgonnen gebieden. Op 20 juli van dit jaar reisde hij per vliegtuig naar Anchorage om van daar uit Alaska, te bereiken. Na enige omzwer vingen ging hij uiteindelijk vanaf Fairbanks in noordelijke richting, via de zogeheten gravelroads die ooit zijn aangelegd om de pijpleidingen in het gebied bereikbaar te maken. Tegen woordig zijn deze wegen ook open gesteld voor toeristen. In een onover zichtelijke bocht zag Jansen uit tegemoetkomende richting een auto niet bij de gevraagde €20.000,- zal blijven. 'Je moet een klein visje uit gooien, om een hele grote te vangen', doelde Joop Groeskamp (TB) op de mogelijkheid om Europese subsidies binnen te slepen. Hij noemde het pro ject, dat volgens Gerard Bakker kan rekenen op een breed draagvlak, 'een schoolvoorbeeld van maatschappe lijke betrokkenheid'. naderen, die de bocht met een te hoge snelheid nam. De Amerikaanse chauffeur kon het stuur niet houden en probeerde vervolgens zijn voertuig weer recht te krijgen. Bij die stuur- correctie belandde hij echter op de andere weghelft, waar Jansen net was gestopt voor een korte pauze. 'Ik zag 'm slippen en daarna kwam de grille van die auto recht op me af. Ik heb de klap nog gehoord, maar daarna werd het zwart', herinnert hij zich de seconden voorafgaand aan het ongeval. Doordat het frame van zijn fiets op meerdere plaatsen was gebroken, de wielen waren verdraaid en zijn fietstassen vernield, was de Texelse fietser genoodzaakt zijn reis op een andere manier te vervolgen. 'Óp een nabijgelegen camping ont moette ik een Amerikaanse toeriste met een camper, die aanbood me mee te laten rijden.' Een week lang bezocht Jansen de toeristische trek pleisters ter plaatse. 'Het werd een andere vakantie dan ik gewena ben. Ik kick meer op de minder-toeris- tische gebieden, maar je moet toch wat.' Met de trein is hij uiteindelijk weer naar het vliegveld gereisd. On danks zijn hachelijke avontuur is Jan sen niet bang om weer op pad te gaan met de fiets. 'Angst heb ik hier door niet gekregen. De eerste dagen was ik wat schrikachtig als er vracht wagens rakelings langs me reden, maar dat heb ik niet meer. Bovendien werd ik hier op Texel al bijna geschept door een auto die vanaf de Pontweg geen voorrang verleende, dus overal kan wat gebeuren.' Zijn volgende bestemming heeft hij al bepaald. 'Dat wordt Mongolië. Daar hoor ik veel goede berichten over.' Joseph Mandaat en Joram Tim merman krijgen toch gelegenheid om de jeugd te vermaken met paintball. Het college besloot dins dag dat tot 30 oktober een proef mag worden gedaan met het spel op een stuk grond van Siebrand Lups aan de Ruigendijk, achter de woning waar vroeger de familie Tielemans woonde. Na afloop van de proefperiode moeten de initia tiefnemers verslag uitbrengen aan b en w en mede daarvan hangt af of paintball ook in de toekomst tot de attracties van Texel mag wor den gerekend. Paintball geldt als opwindend tijdver drijf, vooral populair bij jongeren. Zij 'vechten' door elkaar te beschieten met verfballetjes. Wie wordt geraakt, wordt kleurig besmeurd. De verf is onschuldig van samenstelling en kan makkelijk worden weggewassen. Ook de vuurkracht van het pistool is bescheiden en levert daarom geen reëel gevaar op. De twee jonge Koger ondernemers zijn als sinds eind vorig jaar bezig om toestemming krijgen voor hun spel, maar voelden zich van het kastje naar de muur gestuurd. Toen ze bezig wa ren met paintballen in het bos zeiden voorbijgangers daar wat van en stak Staatsbosbeheer er een stokje voor. Probleem is dat een spel als paintball alleen is toegestaan op een terrein met de bestemming 'dagrecreatief opvanggebied'. Het zou dus kunnen op het midgetgolfterrein bij Calluna. Maar kort nadat daarop het oog was gevallen, bleek dit niet beschikbaar te zijn. De initiatiefnemers stapten naar de burgemeester om voor een oplos sing te pleiten. Daarbij kwam de mo- ting tent phet gelijkheid aan de orde om het spet gedogen in gebied met een ara bestemming zoals ook is gebe met boerengolf. Het werd dus het land van Lups, der van een der betrokken part ballers. Het heeft een agrarische^ stemming en bestaat uit ongebni grasland met wat sparren. Eigeij zou voor het paintballgebruikeenï tikel 19-procedure gevoerd moeit ;(l(ja worden, maar die kost zo veel tijd dj er voorlopig van het spel niets tere? zou komen. Door het in de hel: vakantie te gedogen, kan opkort nb{ termijn worden bepaald in hoeven het in een behoefte voorziet en won tevens duidelijk of er overlast dralf^ ontstaat. 'Als uit de evaluatie bfrtdi paintball een positiêve bijdragees aan het toerisme en niet leidt totc.er- last, kan voor volgend seizoen oj> nieuw een gedoogbeschikking» Mljj den afgegeven, wellicht samen rel een gedoogbeschikking voort* rengolf', redeneert het college,®- toevoegend dat als de proef saa een definitieve regeling voor paffis JV zal worden opgenomen in betrats»* bestemmingsplan. «6 Waarmee niet is gezegd dat d collegeleden zelf opgetogen zijn w paintball. Het is een vermaakdatoj teer ruime afstand staat van het gekoes W|t; terde natuur-, ruimte- en rustimag van Texel, maar als de ruimte-1 rustbelangen er niet onder lijden, len ze geen spelbreker blijven. Da mee komen ze enigszins tegenw aan de ontevredenheid die voorali ondernemerskringen van De K4rt,v heerst over het recreatiebeleidlnc)( volgens hen te weinig rekening to afg met jongeren die leuke en spannen dingen willen doen. Helder weer leidt tot actie op zee Reddingboot de Francine Kroesen uit De Koog is woensdagavond korte tijd met een zoektocht bezig geweest op de Waddenzee, nadat iemand vanuit Oosterend rode vuurpijlen boven zee had gezien. Ook de reddingboot van Den Oever werd gealarmeerd. Na ongeveer een half uur werd de zoek tocht afgeblazen. Volgens een woordvoerder van de KNRM waren de vuurpijlen boven de Kop van Noord-Holland afgestoken en waar schijnlijk afkomstig van een oefening van de luchtmacht. Doordat het hel der weer, waren de pijlen ook vanuit Oosterend te zien. «rkt. Estani Brandmelder rpe Een kinderhand en het glaasje» feid een brandmelder hebben woensofoko: middag de brandweer op de gebracht. Een kind had bq Maritiem en Jutters Museir Oudeschild het glaasje van brandmelder in de VOC-zaal if^onc drukt, waardoor het brandalarm ging. Voordat het museum goee "at wel had kunnen doorgeven dair- loos alarm was, stond er ai brandweerwagen op de stoep, kele brandweerlieden namen voer ia Sir zekerheid een kijkje bij de bral Itonii melder. Het kind gaf uit eigen ging aan aan het glaasje te h gezeten. Mar idst; ar - ge: Voor de tweede keer ben ik opa geworden, nu van een kleinzoon, dus een mannetje. Ik kan geen voet op straat zetten of mensen komen mij geroerd de hand schud den, veelal in combinatie met een drievoudige klapzoen. Alsof ik de lotto heb gewonnen. Vreemd, want ik heb er geen vinger naar uitge stoken. Hoewel, de vader heb ik ooit wél zelf verwekt en zonder die vader zou dat kleinkind er ook met zijn geweest. Ik heb dat kind dus wel degelijk mede mogelijk ge maakt. Als hij oud en wijs genoeg is, zal ik hem dat duidelijk maken en zo goedkoop respect en dank baarheid verwerven. Over het algemeen ben ik niet zo gek op pasgeboren kinderen. Tij dens kraambezoeken moest ik zo'n rood krijsertje schattig vin den, maar ik kwam met verder dan beleefd mijn mond houden of lauw reageren op de goed bedoelde kletspraat die mensen altijd bij een wieg afsteken. Als iemand zei dat het kind sprekend op zijn vader of moeder leek, zei ik troostend dat dit op den duur vanzelf wel zou bijtrekken en mocht dat onverhoopt niet het geval zijn, dan was er altijd nog de plastische chirurgie die tegen woordig nergens meer voor staat. In tegenstelling tot haasjes, eend jes en zeehondjes zijn mensen baby's totaal met aaibaar, zeg maar gerust ónaaibaar. Maar voor de ouders, grootouders en hun supporters ligt het anders. Tot mijn eigen stomme verbazing vond ik mijn kleinzoontje prach tig. Sterker nog: ik herinnerde me niet eerder zo'n mooi kind te heb ben gezien, al wil ik toegeven met helemaal objectief te zijn. Bijko mend pluspunt is dat het kind verwekt is door rein-Texelse ouders en op het eiland zelf ter wereld is gebracht. Hij is dus een Echt Texels Product (ETP). En als hij nu ook nog op Texel opgroeit in de buurt van de zee, wordt hij helemaal om op te vreten. Pré salé. Het belangrijkste is natuurlijk dat het kind kompleet en gezond is. Ik vind dat niet vanzelfsprekend. Vlak voor zo'n bevalling haal je je van alles in je hoofd: waterhoofd, open ruggetje, mongooltje, hersen beschadiging door zuurstofgebrek, noem maar op. Er zijn zoveel mo gelijkheden dat het eigenlijk een godswonder is dat er helemaal mets aan mankeert. Een onvermijdelijk onderwerp bij zo'n kraamgesprek is ook hoe de bevalling is verlopen. Wanneer de weeën begonnen, wanneer de vlie zen braken, hoe lang het allemaal duurde en of het mee- of tegenviel. Of een bevalling bevalt hangt in hoge mate af van de omvang van het kind. In dit geval was het ge wicht slechts 3650 gram. Dat kan er altijd tussendoor en het kind lag al tussen de benen van de moeder voordat de verloskundige ter plaatse was. Nee, dan heb ik mijn moeder in heel wat groter problemen ge bracht. In de strenge vriesnacht van 22 op 23 januari 1941 kwam ik ter wereld met een gewicht van bijna tien pond. Het was een uit zonderlijk zware bevalling waarbij ik met een tang moest worden ge haald, zoals dat heet. Mede door dit geweld was ik zo verfomfaaid dat het verschil met de nageboorte nauwelijks was te zien. Ik leek met levensvatbaar, zodat mijn vader mij direct heeft gedoopt. Dat was plicht. In de catechismus staat of stond: 'in tijd van nood mag en moet iedereen dopen.' Want als een ongedoopt kind overlijdt, komt het met in de hemel, maar in het voorgeborchte en daar is het be helpen. Later werd de doop voor alle zekerheid door de pastoor overgedaan onder het uitspreken van een aanpaste formule: indien gij niet zijt gedoopt, dan doop ik u nu in de naam van de vader... De doop van mijn kleinzoon heeft blijkbaar geen haast want ik heb er nog niets over gehoord. Hij wordt wel in figuurlijke zin ten doop ge houden: morgenmiddag wordt hij tentoongesteld in De Bijenkorf tij dens een kraamfeest voor vrienden en bekenden. Hij heet Tristan Victor Zacharias. Mooi, hè? Hij is een beetje naar mij vernoemd want mijn derde voornaam is ook Zacharias, af komstig van mijn opa van moe derskant: Zacharias Graaf, de schilder en grondlegger van het bedrijf dat nog steeds firma Z. Graaf heet. Die opa heb ik nooit gekend omdat hij eind jaren dertig overleed aan longontsteking, maar mijn moeder heeft altijd zo aan schouwelijk over hem verteld dat ik de man direct zou herkennen als in hem ooit in het hiernamaals tegen het lijf zou lopen. Zelf vond hij die naam erg lelijk. Hij wilde beslist niet dat kleinkinderen naar hem zouden worden vernoemd, anders zou hij zich omdraaien in zijn graf, dreigde hij. Dat weet ik van zijn enige nog levende dochter Annie Brügemann (89) die ons vorige week een aardig felicitatiekaartje schreef. De kinderen hebben er zich blijkbaar weinig van aange trokken, want ik heb nog een paar neven die Zacharias als derde voornaam hebben. Dat moet een hoop onderaards gerommel heb ben veroorzaakt op de roomse be graafplaats aan de Keesomlaan, toen nog Hollewalsweg. Het is dus een jongen. Zou ik ook zo blij zijn geweest met een meisje? Ik wil er niet omheen draaien, dus zeg ik nee. Natuurlijk, als er nog helemaal geen kinderen zijn, is een meisje even welkom als een jongen. Maar in dit geval was er al een meisje en dan is het toch leuk als er daarna wat aars komt? Is de tweede weer een meisje dan is dat tweede keus, maar dat schijn je niet te mogen zeggen. In puur fysiek opzicht heeft een jon getje wel meerwaarde. Er zit iets aan dat een meisje niet heeft. Over een jaar of vijftien zit er aan een meisje iets dat een jongetje niet heeft en - Deo Volente - ook nog met meer volume Dan is het ver schil ruimschoots gecompenseerd, letterlijk dubbel en dwars. Maar daar koop je op dit moment niets voor. Zo'n jongen moet natuurlijk een cadeautje hebben van zijn opa. Ik dacht eerst aan een TESO-aan- deel. Maar dat kost tegenwoordig 2000 euro en zó blij was ik nu ook weer niet. De keus viel daarom op een spaarbankboekje met een be dragje erop. Ik zou dat even afha len bij de Rabobank, maar dat ging zomaar niet. Ik moest een afspraak maken met een onbekende me vrouw waarvoor een vol uur be schikbaar was. Ze moest van ai« weten en hebben: mijn gegevens de gegevens van kind en oudere, de handtekening van de vader.ee' kopie van het identiteitsbewijs va' de vader en - tot mijn allerstom# verbazing - het Sofi-nummervar de pasgeborene! Dat wist ik niet maar geen nood. Met het raadto jg j. op roepafstand kon ik daar binntf een paar minuten achter komen De bevolkingsmevrouw van de publieksbalie zag in haar comfx* 5 ya inderdaad een Sofi-nummerdat* ;,-JBre Belastingdienst zojuist had toege kend aan Tristan V.Z., maar dat verklapte ze lekker niet. Privacy, weet je wel. Het kon alleen via te ouders. Maar die hadden nogg^ bericht gehad over het Sofi-nu1"" mer zodat ik ook daar vergeefs aanklopte. Om een heel lang ven haal kort te maken: het boekje te ik nog steeds niet en wat mij bte treft hoeft het ook niet meerwa - ik heb er goed de pest in. Tristan. het is triest. Ik koop wel een meccanodoos voor je. '5Rar ïiev '«Coc :5lep< »Koe '5CVI «C ÜNB( Harry.degraaf@12move.nl pl Nat «Oos ÏSct Dar; -Strijd -en

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 6